Vyznání: Proč nežije můj syn se mnou?

Můj prvorozený syn není v mé péči, ale moc se o tom nemluví. Až do teď.

Vyznání: Proč nežije můj syn se mnou? Vyznání: Proč nežije můj syn se mnou? Zdroj: Shutterstock

V 17 letech se mi narodil první syn. Na těhotenství se přišlo až ve 4. měsíci, takže na potrat bylo pozdě. Já ani otec dítěte jsme neměli hotovou školu a začal ten kolotoč. Obavy, zda to s miminkem zvládnu a podobně. Školu jsem naštěstí dodělala ale… už během těhotenství jsem cítila, že miminko nechci. Jenže jsem nikdy neměla odvahu to někomu říct. Stále jsem si říkala, že to nějak zvládnu, že ho začnu mít ráda, až se narodí. Všichni mi opakovali, jak je to krásné, když držíte své dítě v náručí.

Jenže když na to došlo, skoro nic jsem necítila. Ano, měla jsem ho ráda, ale ne jako máma. Časem jsem k němu cítila větší a větší odpor. Chodila jsem raději na brigádu, než abych byla s ním doma. Kojila jsem maximálně dva měsíce, bylo mi to totiž nepříjemné a měla jsem pocit, že mě vysává. Moji kamarádi se chodili bavit a já tvrdla doma. Bohužel jsem mu to dávala dost najevo. I přes veškerou snahu jsem k němu nic necítila a tak po dvou letech snažení si ho vzala do péče moje mamka.

Říkáme, že si ho i porodila, protože právě ona byla u porodu. O tomhle všem jsem zatím mluvila jen se současným partnerem. S přáteli ze školy se nevídám a tak nikomu neříkám, že mám ještě 7leté dítě v pěstounské péči. Jenže nedávno jsem byla u mamky a ona tam měla kamarádku. Začala se mě vyptávat, proč mám další dvě děti, když jsem nebyla schopná postarat se o to první. V ten den jsem poprvé před mamkou řekla, co vše se mi vlastně honilo hlavou, že jsem chtěla ublížit nejprve jemu a pak i sobě. Že jsem ho obviňovala z toho, že mi zničil život, i když vím, že on za to nemůže. Bylo hodně těžké tohle vše říct.

Pak ale přišla ta otázka. Budeš ho chtít zpět do péče? Má odpověď byla rychlá a stručná. NE. Mám ho ráda jako bráchu, ráda si ho vezmu na víkend, ale nepovažuji se za jeho mámu. Nikdy bych mu nedokázala dát tu lásku, kterou potřebuje a kterou si zaslouží. Moje mamka v tu chvíli jen seděla a koukala, myslím, že ani nemrkala. Sama uznala, že bych se o něj asi nedokázala postarat, ale že o své dva kluky se starám, jak nejlépe umím. Hodně mě potěšila její podpora, vím, že by se ho stejně nevzdala, vždyť je to její vymodlené miminko, které ona mít nemohla. V době, kdy já byla těhotná, ona musela na interrupci. S malým si ušla velký kus cesty. U ní má opravdový domov, který já nabídnout nemůžu.

Je těžké o tomhle všem psát a mluvit, ale vlastně jsem ráda za to, kde je, a že ho můžu vídat.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
116
18.1.22 05:47

Noooo tak to je silný kafe 8o, je to hrozná situace a vůbec si to neumím představit, ale možná je mu vážně líp u milující babičky…a to jí říká babi nebo mami?

 • Zmínit
 • Nahlásit
2409
18.1.22 08:10

Tak to vypada, kdyz dite porodi dite :roll:
Nastesti pro vsechny mas uzasnou maminku…nebo by dite skoncilo kde? V decaku?

 • Zmínit
 • Nahlásit
7582
18.1.22 08:23

Já i chápu, že v 17letech není holka připravena na dítě. Co, ale nechápu, že jsi si v relativně krátké době pořídila další dvě děti. Jestli dobře počítám je ti 24let, stihla si porodit 3deti, což je zvláštní, kdyz to první jsi nechtěla.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1032
18.1.22 08:36

Jako cože? Ja dejme tomu chápu že v 17 se chce člověk bavit, máti mě taky měla v 17 a já mám lepší vztah k babičce…ale vím kdo je moje máma a kdo babička :nevim: tvoje dítě to ví?
A co ty sourozenci? Proč si měla další děti tak brzo, já to nechápu. Jako matka tří dětí tohle nechápu, že bych jedno nechtěla :nevim: :,(

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 10:15

Fiha, husty denicek. Dobre ze ses odhodlala k napsani, kez by to byl prvni krok k napraveni/ozdraveni vasi situace.

Sama to sice neumim pochopit, ale mam v rodine hodne podobny pripad, sestrenice otehotnela v 17 pred svatakem, s deckem si nikdy nevytvorila vztah; skoncil v peci prarodicu. A ve 43 se zblaznila a s novym partnerem ma dalsi 2 deti pres IVF.

 • Nahlásit
71
18.1.22 10:19

Jako bych ti to i všechno věřila, kdybys už neměla během pár let upletený další dvě děti…smutný, chudák kluk, jak se musí cítit, když jeho jsi nechtěla a druhý dva jo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1076
18.1.22 10:48

Autorko, ja ocenuju odvahu, ze jsi deníček sdilela, muselo ti i pomoct se takhle z pocitu vypsat …
Ale nemůžu říct, ze bych te chápala. To asi nikdo, kdo nebyl v podobné situaci nepochopí a nikdo nemá právo te odsuzovat. 17 je strašně brzo na to mít dítě, ale stalo se. Tvá máma je úžasná, ze se o miminko postarala a má ho v péči, ale ta pasáž o tom, ze říkáte, ze ho porodila? Ví chlapeček pravdu?
Co mi vrtá hlavou, pises, ze je mu ted 7 a ty si mezi tím stihla další dvě děti, které sis zřejmě musela pořídit chvíli po tom, co ses prvního syna vzdala. O další děti se staras a milujes je, nejstaršího beres jako,,bráchu” - kdybys měla jen jeho, tak se to třeba dá ještě pochopit, ale tím ze mas další děti, to mi proste hlava nebere 8o

Celý ten příběh je síla, ale jak říkám, nikdo by te neměl soudit, protože nikdo jsme v tvé situaci nebyli …

 • Zmínit
 • Nahlásit
3201
18.1.22 11:52

@Alušáček
Připravená je. Že má v hlavě marmeládu, je věc druhá. :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1070
18.1.22 13:03

Taky bych pochopila, že ses v 17 ti necítila na to mít dítě, ale co ty další dvě? Ty miluješ a staráš se o ně a o toho prvního už ne? 8o to je úplnej mazec teda a já upřímně lituji toho prvního klucika. Jak se musí cítit :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
5415
18.1.22 15:55

Autorko, dokážu pochopit, že v sedmnácti jsi nebyla na dítě připravená. Pominu, že na to, že nejsi připravená na dítě, jsi měla myslet před tím, než jsi souložila bez ochrany. Ale nasekat si další dva prcky jen pár let po tom prvním, přičemž prvnímu nejsi žádnou matkou a těm dalším dvěma tou „nejlepší“, to je děs běs. Chudák dítě.

Zařazení deníčku do kategorie „prázdná náruč“ je dost přes čáru.

 • Zmínit
 • Nahlásit
770
18.1.22 17:39

Normálně deníčky nekomentuju…ale tady musím..Je mi líto chlapečka. A to hodně…
Ano, dokážu pochopit, že má někdo dítě v 17ti a prostě to nedá. Je to brzo..ale co nedokážu pochopit je to, že si hned chvilku potom někdo naseká další dvě děti a Ty miluje a dokáže jim být dobrou mámou.. 8o a to první? První nedokážeš mít ráda a dvě ostatní potom ano? :roll: To se mi nějak nezdá…a vůči malému mě to moc mrzí..
Neznám Tě, ale moje představa o dobré máme je jiná a to Ty pro mě nejsi..

 • Zmínit
 • Nahlásit
1282
18.1.22 19:00

No…tak jako tak za mě jsi odpad. Ať se na mě zlobí kdo chce, litovat že nebudu. To, že sis pár let po tom co ses vys.rala na první dítě pořídila hned další dvě, je prostě hnus a nevěřim, že jsi byla taková chudinka vydeptana, jinak by sis totiž hned další děcka neudělala. Takže to svědčí akorát o tom, že máš v hlavě n… :poblion: hlavně už se nemnož!

 • Zmínit
 • Nahlásit
3032
18.1.22 19:19

Uff, chapu to, ze v 17 si to tak vnimala, ale nechapu ty dalsi 2 deti behem par let, chapala bych zo s mnohem vetsim odstupem..jakoze v 17 si mela dite, za 2 roky ho dala mamce a behem dalsich kolika 5 -6 let mela dalsi 2??! Tomu fakt nerozumim..

 • Zmínit
 • Nahlásit
1787
18.1.22 20:32

Bohužel i takové skvělé maminky :roll: mezi námi jsou. Znám jednu ta už má čerstvé dospělého syna, kterého chtěla dát do dd, ale postarala se babička a pak dvě další děti, ktere samozřejmě miluje. Syn ji nenávidí a nechce ji vídat, je pro něj nic. Tak taky dopadneš :nevim: a dobře ti tak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1282
18.1.22 21:06

@thalasan a snad ji odkopnou jednou i ti dva kluci které tak miluje. Za to že jim vzala možnost vyrůstat s bratrem, že ho odepřela i jim.

 • Zmínit
 • Nahlásit
42
18.1.22 23:02

Já jsem taky otěhotněla když mi bylo 17, ale tohle by mě teda nikdy nenapadlo, malymu budou tři roky a je pro mě od začátku těhotenství smyslem mého života. Diky bohu, ze jsem měla a mám pritele, který se k tomu postavil takhle dobře. Tohle nechápu.. už jsme spolu pět let, teď jsme čekali druhého chlapečka, ale bohužel ve 23tt se mi rozběhl porod a malého nedokázali zachránit.. co bych teď dala za zdravé mimčo? Jako já nevím, co se v tobě muselo zlomit, ze si udělala tohle a přijde mi sobecké, ze nemáš od začátku zájem o svoje prvni dítě, ale dalším svým dětem davas vše.. aspoň ze mas mamku, která se ho ujala, jinak by chudinka skončil v decaku? :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
42
18.1.22 23:40

Hm… Nejspíš to v minulosti bylo hodně důležité, aby jsme hlídali jiné matky, jak vychovávají své děti, protože to děláme všechny ženy. Všechny z nás posuzují a odsuzují jiné matky.

Rozumím, že v 17 letech si se s rolí matky srovnávala těžce. A že ti to nešlo. Rozumím i, jak se pak doopravdovou mámou Tvému synovi stala jeho babička. Teď už je jeho hlavní mámou, je jedno, kdo ho porodil. Kdyby sis chtěla vzít kluka k sobě a jejich vztah zpřetrhat, nejspíš by oba trpěli…
Rozumím, že když doopravdovou mámou Tvého syna je babička, nevytvořili se Ti k němu mateřské city. Přesto jeho máma jsi…A taky neseš odpovědnost, aby z něho rostlo šťastné dítě. Není potřeba, aby jsi k němu měla stejně city, jako k dětem, o které se doopravdy staráš… Ale stejně zkus i o vztah s prvním synem pečovat. Jenom tak má možnost se prohlubovat. Úplně nejdřív si s mámou popovídej o tom, jestli je pro ní v pořádku, že dítě vychovává ona. Pokud to je z jakéhokoliv důvodu pro Tvou mámu těžké (je třeba nemocná, kluk je náročný…), přebírej pořád víc a víc zodpovědnosti, tím se i v sobě začneš cítit jako jeho matka, ještě není pozdě. Možná se dozvíš, že nic takového není žádoucí, že to spolu hezky zvládají a nepotřebují změnu. Přes to buď ta, která se ptá, s čím potřebují pomoci a je připravená pomoct…
Pravidelně si nacházej čas na svého prvního syna, buď mu nablízku. Kupuj mu dárečky a malé pozornosti, stejně, jako svým dalším dětem. Vysvětli mu, jak k tomu došlo, že vyrůstá u babičky - že když se narodil, byla jsi příliš mladá, proto se jeho doopravdovou mámou stala babička. Ale že to neznamená, že Ti na něm nezáleží…
Nemusíš se obviňovat, že se necítíš být jeho matkou. Ale zkus být svému prvnímu synovi tak nablízku, jak svedeš. Protože on potřebuje cítit, že Ti na něm záleží, aby mohl být šťastné dítě… Ty taky potřebuješ, aby byl šťastný, aby se Ti dobře a bez výčitek žilo…
Možná toto všechno, co popisuji, u Vás automaticky probíhá a já moc držím pěsti…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 08:28

Ahoj, já jsem pěstounka a naše děťátko moc miluji, jeho bio máma to má podobně jako ty. Myslím si, že to syn vyrůstá v rodině jako milované dítě je nejvíc. A jsem ráda, že není s mámou, která to má stejně jako ty. Holt život není jednoduchý a někdy je pro ostatní těžko pochopitelné, že nejlepší řešení, je nestandardní.

 • Nahlásit
8074
19.1.22 14:44

Ahoj,
jsi odvážná o tom sama napsat. Mám obdobný případ v sousedství a biologická babička se o vnučku stará opravdu perfektně. Myslím, že pro dítě je hlavní být v prostředí, kde je chtěné, milované.
Líbí se mi, že jsi časem došla k tomu, že si první dítě bereš třeba na víkend, a když píšeš o tom, že jej vnímáš spíš jako sourozence, tak to asi znamená, že vztah k němu máš už hezký.
Myslím, že tady se nikomu nemusíš omlouvat za to jak to bylo, za to jak to je. Cítila jsi to tak a díky mamce dítě nešlo úplně mimo rodinu. Život nás prostě někdy vystaví věcem, kterým bychom čelit raději nechtěli. To tak máme každý.
Ať se Vám všem v životě daří!

 • Zmínit
 • Nahlásit
19.1.22 16:18

Snad aspoň platíš alimenty..

 • Zmínit
 • Nahlásit
1000
19.1.22 19:52

Lesk a bída eMimina

Doufám, že je ten příběh vymyšlený. Že je to jen taková fantasmatická terapie.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 06:27

@AnonymkaP říká jí mami. Je tam od 2 let a v tu dobu bylo těžké mu něco vysvětlovat. Slyšel to u ostatních a tak ho v tom nechala.

 • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 06:29

@Alušáček proč je mám? Protože jsme je s partnerem chtěli. Kdybych tehdy pár dní nevynechala antikoncepci protože jsem si ji na víkend zapomněla vzít nikdy bych to dítě neměla.

 • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 06:34

@ivula86 věřit nemusíš :mrgreen: další dvě děti mám se současným partnerem který se mnou ty děti chtěl.

 • Nahlásit
423
20.1.22 06:51

Nechce se mi to vypisovat jednotlivě. Kdybych tehdy antikoncepci nezobala jak lentilky dítě bych neměla. Kdyby to šlo, šla bych na potrat. Bohužel dítě mám, nedá se nic dělat. Po tom co odešel k mé mamce jsem si řekla že děti dlouho nechci, ale poznala jsem svého současného partnera a po nějaké době mi bylo řečeno, že je mu skoro 30 a dítě chce. Druhé jsem sice chtěla až když starší bude ve školce ale to nevyšlo. Kluci jsou od sebe 2 roky a mně to na jednu stranu vyhovuje.
Nehledám tu porozumění, jen jsem se potřebovala vypsat. S lidmi v mém okolí o tom nemluvím.
Nejstaršího svým způsobem ráda mám, ale nemůžu za to, že k němu necítím to co bych cítit měla.

Příspěvek upraven 20.01.22 v 07:25

 • Zmínit
 • Nahlásit
5415
20.1.22 07:36

@Dany.dee A v čem je takový rozdíl mezi ním a jeho dvěma sourozenci? Je docela pochopitelné, že necítíš to stejné k dítěti, o které ses odmalička nestarala, jako k těm, co máš u sebe, ale co jsi udělala pro to, aby to tak nebylo? Jako věřím, že nasekat si další dvě mimina, která už na tebe mají právo, je jednodušší, než se zodpovědné postavit k tomu, že je někde ještě jedno, starší. Jeho jsi nechtěla, to jsi byla strašně mladá a nepřipravená, další jsi taky nechtěla, ale nový bouchač řekl, že je chce, tak jsi najednou chtěla ty další. Nelži si do kapsy, jak tohle všechno je sluníčkový, protože až na tohle všechno přijde prvorozený, jakože samozřejmě přijde, ponese to neskutečně těžko. A ještě tyhle blbé lži. Strašný.

Příspěvek upraven 20.01.22 v 07:39

 • Zmínit
 • Nahlásit
27932
20.1.22 08:14

@Alušáček kéž by. Těm dvěma nemá co zazlivat, nemá důvod být na ně hnusná, není na tom třeba tak psychicky blbě jak byla tehdy.

 • Zmínit
 • Nahlásit
27932
20.1.22 08:44

@Alušáček no, já mít v 17 dítě a nezvladat to, tak bych se asi bála mít brzy další, ať by nový chlap říkal a chtěl cokoliv. Možná za 10 let, nejdřív. Nejspíš jsem přehnaně optimistická u ní. Měla jsem kolegyni, která měla první dítě v 17 a druhé ve 20, třetí ve 30, ale ona zvládala už to první, i když lehké to taky neměla. První a druhé mají stejného otce, vzali se.. Spolužačka taky děti v 18 a 20, ale opět jeden otec, manžel, a obě vychovala. Třetí opět s větším odstupem. Takže toto taky nechápu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
27932
20.1.22 08:46

@MKSP chudák dítě. Jo, souložit, když nejsem schopná brát HA jak se má je fakt pitomost. Ale nejvíc to odnese ten, kdo za tu nezodpovědnost vůbec nemůže.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 09:33

@MKSP to snad ne. :(

 • Zmínit
 • Nahlásit
6
20.1.22 10:25

@AnonymkaP zdravím, Malý mne považuje za maminku a je mu u mně skvěle. Komentáře sl. Markytky.. Jsou asi v afektu… Míša je u mne celou dobu v pořádku a to je i v záznamech na Ospodu. Kdyby nebyl tak je v jiné rodině…

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 10:27

@Dany.dee no upřímně, dvě má na hlavě, na fotce vidím poněkud posmutnělé dítě. Vypadá takový bez života. Nechci soudit. Každopádně je v tuto chvíli známa tvá identita, nech to celé smazat pro dobro toho hocha, on za nic nemůže.

 • Zmínit
 • Nahlásit
423
20.1.22 10:27

@MKSP Budu se tedy opakovat, přesně v ten den kdy běhal po té chodbě bez pleny jsem nebyla doma já ale přítel který ho měl hlídat. Já byla v práci.

 • Zmínit
 • Nahlásit
423
20.1.22 10:29

@JanaDaR na fotce je dítě které mi pomáhá vařit :mrgreen: byl zabraný do pomáhání a vybíral na lince sýr který by mohl hodit na pizzu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 10:32

@Dany.dee můžeš se tomu smát jak chceš, můžeš to nazývat jak chceš, ten smajlík o tobě říká víc, než bys chtěla. Že ti pomáhal? Hm, dítě miluje i rodiče, který mu ubližuje a samozřejmě se rádo účastní aktivit s ním, ale je to na něm vidět. Pokud máš k tomu chlapci alespoň nějaký vztah, necháš to tu okamžitě smazat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
423
20.1.22 10:40

@JanaDaR tvůj poslední komentář mi je opravdu k smíchu páč na fotce je prostřední syn se kterým má velmi dobrý vztah. to, že zrovna něco sbírá na lince ještě neznamená, že ho to nebaví. ale ty jistě nejlíp víš, jak mu v tu chvíli bylo

 • Zmínit
 • Nahlásit
6
20.1.22 10:40

@MKSP tak abych to uvedla… Ano Míša je u mne v naprostém pořádku. S přítelem se staráme oba ne jako před tím s manžel nehlidal, nepomáhal, vše bylo jen na mně… Když je Míša nemocný stridame se s přítelem a fungujeme jako partneři… Míša dělá ohromné pokroky. S mámou se vídá jako s tetou.
Líbí se mi tu jak se všichni schovají za přezdívky… Ale ve finále se tu dočtu jak mne nebo Dany Dee všichni dobře znají… Neznají… Ne žili s námi ani s jednou. Ví jen část či viděli, slyšeli okolo.
Ano Dany udělala chybu, ale já musím říct že kdyby teď nefungovala, tak ti dva další špunti by u ní také nezůstali. Hele a to že jsem odešla od manžela mělo důvodů dost… Jsou to naše důvody… A jeden z nich je Když13 léta dcera řekne mami pojď prosím od táty pryč… o něčem to svědčí… Nikdo s naší rodinou nežil…

 • Zmínit
 • Nahlásit
7441
20.1.22 10:44

@DanaJandl proc by muj komentar mel byt v afektu? ja se jen slusne zeptala, zda je chlapec u pestouna (teda vas) v pohode :nevim: a po vasem ujisteni, ze ano, je to po tom, co tu ctu, uzasna zprava.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 10:46

@Dany.dee to je úplně jedno, jaké dítě je na fotce, každopádně má dvě slušné podlitiny na jedné straně hlavy, podstatnou část těla nevidíme. Ale i to, že sem dáš fotku jiného dítěte, o mnohém svědčí. Bylo by vhodné nechat smazat celý deníček, ale začínám mít dojem, že k tomu ti schází notná dávka sebereflexe.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6
20.1.22 10:47

@MKSP myslím že tyto všechny komentáře jsou k ničemu, jen to tu je o urážkach

Příspěvek upraven 20.01.22 v 10:51

 • Zmínit
 • Nahlásit
3201
20.1.22 10:49

@MKSP
Podle nicku se ta madam Daniela opravdu nejspíš jmenuje :pankac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7582
20.1.22 10:55

@Dany.dee Takže nepřiměřene trestaní je v pořádku? Odporné, jak někdo dokáže zacházet s diteme a věk 17let tě vůbec neomlouvá.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 10:57

@Alušáček slečna má zjevně dojem, že všechno je omluvitelné její nezletilostí v době narození dítěte a faktem, že dítě nechtěla. Sebereflexe žádná, pocit viny je kde? Je mi z toho smutno.

 • Zmínit
 • Nahlásit
423
20.1.22 11:09

@JanaDaR nikde si nic neomlouvám svým věkem, když se tohle vše dělo byla jsem již plnoletá. Jediná zmínka o věku je kdy jsem syna měla nic víc. Ani jsem neřekla, že toho nelituji, jen že jsem ráda, za to kde teď žije. Na opak jsem psala, že teď se snažím děti vychovávat jinak a že vím kde byla chyba

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 11:12

@Dany.dee další chyba je tenhle deníček, ale buď nemáš kapacitu pochopit, nebo to pochopit nechceš.

 • Zmínit
 • Nahlásit
371
20.1.22 11:27

Nikdo se k tomu nemá, udělám to tedy pro dobro toho maličkého já, protože maminka očividně není z nejchytřejších. Všichni víme, že co se dá na internet nezmizí, alespoň se dá zamezit šíření…

@admin - to, co se tady pod deníkem rozjelo je číry hnus a stálo by za zvážení, zda to tady zůstane.

 • Zmínit
 • Nahlásit
25691
20.1.22 11:28

Je zvláštní, jak si je písemný projev a gramatický chyby dcerunky i matinky až nápadně podobný…… :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7441
20.1.22 11:32

@JanaDaR … jen zrudna matka muze vystavit na verejne siti sveho naheho syna… pochybuji, ze je zdraveho rozumu… tyrat sve prvni dite, druhe pak nahe vystavovat na verejne siti,… :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
384
20.1.22 11:36

@Rosary Já už adminy žádala ve zprávě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.1.22 11:54

@Rosary hnus je už samotný deník.

 • Zmínit
 • Nahlásit