Prosba o radu: Mám strach ze stimulace vaječníků

Snažení

Ahoj, právě nedávno jsem objevila tuto stránku a musím se přiznat, že mi dodává více sil při našem 2.5 letém snažení mít baby. Léčím se už asi 1.5 roku a prošla jsem několika testy jako průchodnost vaječníků byla, vysledování ovulace nemám dominantní vajíčko a u partnera zjistili menší počet spermií.

Nyní jsme před rozhodnutím pro IVF. Nedoufala jsem, že budu muset podstoupit IVF. Mám z toho strach hlavně z té stimulace vaječníků. Jsem totiž od přírody takovej antipráškovej a anti injekční tvor. Hledám i nějaké centrum, které by bylo více orientované na alternativní medicínu a také na tu psychiku, kterou mám tím vším dosti nabouranou. Mohla bych se vás zeptat, jestli nemáte tipa na nějaké dobré centrum, které byste mi doporučili?? Chodím právě do Gestu, což je dost daleko od místa, kde bydlím a tak přemýšlím přejít někam blíže - což jsem náhodou našla - Iscare. Máte s tímto centrem někdo z vás zkušenosti???

Mohu se zeptat, jaké máte zkušenosti s tou hormonální léčbu event. jakou jste měly a na co se mám psychicky připravit???

Díky moc za jakoukoliv odpověď, co mě může pomoci při rozhodování.

Ze srdce vám všem přeji to, po čem tak moc toužíme, ať se jednoho krásného dne vyplní. Piluška.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 09:47

Piluško, já sama s IVF zkušenost nemám, ale moje kamarádka prošla pražskými centry Iscare, Gest i Gyncentrem a ve všech byly procedury podle jejích slov velmi podobné.
Naprosto tě chápu, já jsem taky antilékařský typ, ale zase za to mimčo to přece stojí, ne? :-)))
Přeju hodně štěstí - určitě se to podaří.
Bublina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 12:28

Ahoj Piluško,
jestli chceš spíše negativní zkušenost, přečti si můj příspěvek " další náš příběh". Pro mě je stimulace noční můrou a děsím se z toho, že zhruba za půl roku ji budu muset podstoupit, pokud se nestane zázrak a já neotěhotním normálně. stříkala jsem si do nosu Synarel a denně jsme měla injekce Fostimonu. Nechci Tě ale moc strašit, protože jsem v centru potkala podobně postižené a ty so dokonce injekce píchali sami. To bych já nezvládla ani psychicky ani fyzicky, protože při injekcích normálně omdlévám a při Fostimonu jsem měla takové křeče, že jsem myslela, že mám infarkt. Ale na druhé straně pro to Tvé miminko jsi rozhodnutá udělat cokoliv, takže mysli raději pozitivně, ty injekce prostě musíš vydržet. Ještě jedna věc. Vždycky, když mně píchali injekce v centru, tak jsem měla křeče menší. Před punkcí jsem ležela s holkou, která pracovala jako zdravotní sestřička a podle ní ta vodička, která je u Fostimonu na rozpuštění způsobuje ty křeče. v Centru to míchají s nějakým lepším roztokem a proto to tak nebolí. Takže pokud máš dobrou známou zdravotní sestru, tak se s ním třeba zkus domluvit, jestli by Ti nějak nepomohla. Já bohužel žádnou známou nemám. Držím Ti palce, ať Vám pokus vyjde.
 Kamila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.02 20:34

Holky, neblázněte!!!
Já sama jsem právě po 3. IVF, tzn. že mám za sebou 3 stimulace pomocí injekcí Puregonu a spreje Synarelu. Nikdy jsem naštěstí neměla problémy s injekcema, ale chápu, že to někomu může vadit. Injekce jsem si píchala do břicha, napřed jsem chodila k obvoďákovi, jenže pak mě to přestalo bavit a píchala jsem si je sama. Bavili jsme se o tom s doktorem a ten říkal, že spousta holek má trauma píchnout si injekci do břicha, jenže právě tam to nejmíň bolí. A věřte mi, že když se ta látka vstřikuje pomaličku, ani to nezaštípe. No a sprej je sprej, určitě jsi si taky něco stříkala do nosu, když jsi měla rýmu. Ale hlavně to přece děláš pro to, abys měla miminko, a to je ten nejlepší důvod. Jinak někdo říká, že je po stimulaci unavený, mě naštěstí nic nebylo, ale pokud budeš chtít, můžeš dostat neschopenku.
Mimochodem já chodím taky do Gestu a moc se mi tam líbí.
Podívej se na www.rodina.cz/diskuzní kluby/umělé oplodnění, probíhá tam úžasná diskuze holek s těmito problémy, dozvíš se tam spoustu zajímavých a užitečných věcí, nebo si prostě jen pokecáš, a to taky pomáhá.
Držím palce.
 Elsa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.02 13:35

Ahoj Piluško, nezlob se na me, jestli ti řeknu něco, co nebudeš ráda poslouchat (a s čím mají právo nesouhlasit jiné ženy), ale tak mi přijde, ze si to zbytečně komplikuješ a dopředu máš strach z něčeho, co jsi ještě ani nezkusila. Zapomeň na strachy a úhybné hledání jiných řešení, postav se k věci čelem a pojd si to probrat. Lékaři ti jistě nedoporučují IVF jen tak pro zábavu, tak to přijmi jako šanci, jako cestu k miminku. Zkus se na to těšit! Ja jsem už stimulaci a odběr oocytů podstoupila, a na vybranou, jestli ano nebo ne, jsem neměla. S čistým svědomím ti říkám, že bych to udělala kdykoli znovu, kdyby to bylo potřeba, a nebylo to vůbec hrozné, nebylo to ani moc nepříjemné, dokonce bych řekla, že se mi vlastně vůbec nic nedělo. Ty tolik obávané injekce se dají injekcemi nazývat jen s velkou nadsázkou, protože jsou to tak mrňavé, krátké a tenounké jehličky, že bys musela být opravdu velký srabík, abys ten první vpich nepřekonala, a jakmile si píchneš první, píchneš si i ty další. Na břiše to opravdu skoro nebolí, a pokud máš pod pupíkem nějaký ten faldík jako např. já, buď si jistá, že neucítíš téměř nic. Udělej si z toho píchání rituál a zapoj manžela, jestli ti nebude chtít píchnout tu včeličku sám, může ti aspoň otřít tamponkem bříško a pak ti dát za tu námahu pusu. A nosního spreje se už nemusíš bát vůbec. Při těch přípravách může to být i legrace, opravdu záleží jenom na tom, jak se k tomu postavíte. Jsi určitě skvělá holka a všechno zvládneš. Jen ať tě ani nenapadne zbaběle prchnout z Gestu a pokazit si slibný začátek. Až budeš chodit z bříškem, bude ti srdečně jedno, jestli se tam děťátko dostalo po inseminaci, po IVF nebo jinak. Před stimulací žádné zvláštní přípravy nepodnikej, zdravě jez, spi, choď do práce, to samé při stimulaci; moc se neohledávej, ať z tebe není hypochondr, koukej na hezké věci a dělej samé hezké věci. Kup si něco pěknýho na sebe, našlechti se a jděte s manželem na rande, jenom se vyhni alkoholu, ale to je jasný, ne? Mě osobně se chtělo po těch hormonech jenom trochu víc spát, ale možná to bylo i něčím úplně jiným. Na kontrole před odběrem se nenech znervóznit tím, že se ti např. bude zdát vajíček málo nebo malá, do odběru ještě dostaneš pořádnou porci hormonů. Úplně se spolehni na ostatní, protože ty víc udělat nemůžeš. A odběr samotný prospíš, jednou dvakrát se nadechneš kyslíku a pak se vzbudíš pod dekou a budeš mít odběr za sebou. Hned ti řeknou, kolik bylo vajíček, a pak se budeš těšit a strachovat zároveň, aby bylo také dost zdravých embryí. Ten odběr o pár hodin později, až tělo přijde k sobě, trochu cítit budeš, ale přirovnala bych to k mírným tlakům po stranách v podbřišku, možná něco jako den dva před menstruací (doufám že nemáš hodně bolestivou menstruaci, abych tě neděsila). No a dál už nebudeme předbíhat. Tak hlavu vzhůru, ničeho se neboj! M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.02 15:42
Edita
Povídálka 16 příspěvků 09.06.02 18:37

Ahoj Piluško,
s určitou hrůzou a překvapením jsem si přečetla komentáře pod Tvým dopisem. Já jsem prošla hormonální léčbou (stimulací vaječníků) a nikdy jsem si nic nestříkala do nosu a nikdy jsem si nepíchala injekce sama, a ještě navíc do břicha! Těch injekcí bylo asi 10 nebo 11, píchala mi je obvodní doktorka nebo sousedka, která je zdravotní sestra. A vždycky do zadku. Nikdy mě to nebolelo a nikdy jsem po nich neměla křeče. Ty injekce se jmenovaly Menogon. Tak nevím. Asi má každé centrum jiný způsob. Ale jak píšou ostatní - stojí to za to, tak se ničeho neboj. Držím palce. Edita.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.02 18:58

Ahoj, ja uz jsem si prošla stimulaci čtyřikrát a kdybych mohla,klidně si ji zopakuji. Vubec nic to není. A když to vyjde,stoji to za to. ahoj Luca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.02 19:00

Ahoj, ja uz jsem si prošla stimulaci čtyřikrát a kdybych mohla,klidně si ji zopakuji. Vubec nic to není. A když to vyjde,stoji to za to. ahoj Luca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.02 19:03
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.02 20:53

Ahojky parťačko!
Promiň, že Tě takhle oslovuju, ale musím napsat něco k tomuto příspěvku. Jmenuji se Jana, bude mi 26 a zrovna dnes si jedu nechat píchnout Pregnyl, takže jsem už jen pár hodin před odběrem vajíček. I já jsem od malička antilékařskej tip. Od doby, kdy jsem se dozvěděla, že budu muset podstoupit IVF, nemyslela jsem na nic jinýho, než na ty blbý injekce. Bohužel i já jsem si nejdřív přečetla tento článek o křečích po Fostimonu a pak se bála o to víc. Zvlášť, když i mě byl naordinovám Fostimon. Mám za sebou 11 injekcí Fostimonu. Ta první byla hrozná, to jo, ale udělala jsem si to sama, protože jsem stáhla zadek a pak to hrozně bolelo. Ale další dny už to bylo lepší, vlastně bezbolestný. Jezdila jsem na injekce ke své obvodní doktorce, o víkendu na pohotovost, obojí je 8 km, na kole. Není nad to, nejdřív se pořádně rozhýbat a zahřát, pak to ani necítíš. Žádné problémy ani bolesti nemám, ani se mi nechce spát. Spíš trpím nespavostí, ale to je snad v létě, kdy je brzy ráno sluníčko a ptáci zpívaj, úplně normální.
Vůbec ničeho se neboj, dá se to přežít. Po celou dobu stimulace jsem dělala všechno to co dřív, 3× týdně aerobik, kolo, denně jízda na koni, zdravá strava, klid a pohoda.
Takže teď už se těším, až to bude za mnou komplet. A protože mi folikuly nerostly tak jak měli a je jich málo, nedělám si zbytečné naděje, že se to povede. Beru to jen jako zkušenost. Jo a taky si alespoň 14 dní pěkně polenoším.
Tak ahoj a hlavu vzhůru. Opravdu to nic není. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.02 07:27

zdravim, mladou pani..
CHtela bych Vam poprat hodne stesti a hlavne hodne odvahy, protoze ta je velmi dulezita..
ja sama jsem podstoupila stimulaci pouze jednou,ale osud tomu chtel, ze jsem byla jedna z tech 3% pacientek u kterych se objevil hyperstimulacni syndrom…Pripra­vovala jsem se na psychicky nato,ze to neni zadna sranda,ale takovou bolest,jsem jeste nezazila…
Slzy mi snad tekly samy…
Prosila jsem v duchu kde koho, aby se vse podarilo.lec marne…
23 vajicek prasklo, dalsi celkem kolem 40 se rozpadlo a v brise jsem mela vodu…
Ale dnes uz jsem po pul roce opet pripravena verit doktorum,ze me uhlidaji a vajicka neprezraji...­........
Vam preji mnoho zdaru a vyhnete se 3% komplikacim, ktere se i tak daji prezit.......­....SYLVA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.02 23:29

Ahoj Sylvo,
I ja patřím mezi pouhé 3%. Již mám za sebou 2× neúspěšně IVF a při prvním jsem skončila s hyperstimulačním syndromem v nemocnici. Objevil se u mě až po transferu.
Dva dny po transferu jsem si myslela, že jsem dostala zánět močového měchýře, ale bolest byla čím dál větší a tak jak už jsem psala, musela jsem do nemocnice. Při druhém pokusu probíhalo vše dobře. Až do gravitestu. Bohužel, také to nevyšlo. Je to ani ne týden co jsem se to dozvěděla. Tak nevím jestli to budu ještě někdy zkoušet. Ale snad ano, doufám, že to zklamání přebolí. Všem přeji, aby dopadly lépe než já a brzy se dočkaly toho nejhezčího. Zdraví Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 08:46

Aj ja sa mozem podelit o skusenost zo stimulacie vajecnikov, a nemuste sa nicoho obavat, ja som brala injekcie asi 2 tyzdne. Zvacsilo sa mi posledne dni brucho - to tymi hormonmi a treba byt opatrny, aby folikuly nepopraskali, ale nie je to nic strasne. Bola som trochu viac unavena, ale aj tak som pracovala 12 hodin denne, co sice neodporucam, ale aspon som stale nerozmyslala o sebe. Som uz po 2. neuspesnom IVF. 2.x to bol kryoembryotransfer a tiez mam z toho naburanu psychyku, ale ked sa obvykle velmi nieco chce tak to just nedostaneme. Tak sa snazim „nechciet velmi“. Mam vypocitane plodne dni od Dr.Jonasa, tak to skusame tak, hoci manzel ma malo slabo pohyblivych spermii, uvidime co to spravi. Tej stimulacie sa vobec nemusiet bat - odvahu, takto mate sancu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.02 15:11

Mam 4 mesiace do absolvovania IVF a tak sa este stale s manzelom snazime ako sa da. Chcela by som ta poprosit o kontakt na Dr.Jonasa, ak ho mas. Pocula som uz viac krat, ze sa podla jeho vypoctov poradilo otehotniet. Vopred dakujem.
esprint@esprint.sk

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.02 10:38

JONAS CENTRUM INTERNATIONAL
P.O.BOX 178
Hodonín, 695 01

Tel.: 0628/372 162
Tel.: 02/2431 6665

treba poslat 300 ceskych korun na tu adresu, spolu s datumom a najlepsie aj presnym casom tvojho narodenia, do tyzdna pride jeden dotaznik, v ktorom chcu prave tych 300 Kc, ale ked udaje a peniaze posles hned, tak by to o ten tyzden malo byt rychlejsie - a do 2 tyzdnov pride kalendar s vypoctami, ja som tie peniaze poslala v postovej obalke, nerobila som si starosti s bankovym prevodom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.03 20:45

Ahoj děvčata!Nemějte strach z IVF i když né u každé se to podaří!Já jezdila 60km do GESTU a mohu jen doporučit.Jejich přístup a chování to nezapomenu.Při prvním pokusu jsem podstoupila všechny vyšetření jako každá z Vás pak přišla stimulace.Nepa­matuji si nepříjemné zážitky jen těšení se,aby to vyšlo a to už jsem doma měla 14 a 12 lété syny!V té době mě bylo 32let.Po vyjmutí vajíček jsem byla zklamaná počtem,nebot kolegyně měly od á nahoru já jen5!!Z toho 4schopné použití.Za 3 dny jsem jela na transfer a chtěla jsem jen dvě,aby mě zbyly eventuelně na další transfer.Paní doktorka doporučila všechny že šance je na poprvé menší.Neumíte si představit tu radost,když na POPRVE jsem otěhotněla ale udržely se pouze dvě embrya.Děvčata opravdu trocha bolesti za to stojí nebojte se a jděte do toho!To miminko ve Vaší náruči za to opravdu stojí!Já donosila dvojčátka holčičku a kluka narodily se ve 34.t.t.Ona vážila 2.30 chlapeček1­.76kg a to jsem z důvodu protilátek prodělala v těhotenství u chlapečka ten byl ohrožen transfúzi krve.To bylo opravdu nepříjemné,trvá to dlouho protože ten drobeček ve Vašem těle to musí přijímat pomalu a jedna transfúze nestačí.Ale vyhrály jsme dnes již jsou 4letí hlavně zdráví a já bych do toho šla opravdu znovu!Všem Vám ,které se snažíte a máte obavy vůbec se Vám nedivím,ale děvčata ty obavy k tomu patří a výsledek stojí za to i když je to třeba na víc pokusů!Držím všem palečky.Radka

brandejsová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.09 20:49
odpověď

Ahoj,neboj nic,injekce zvládneš :-) sice to ze začátku není žádná sranda,ale ty tenký jehly jsou docela dobrý.Chodím do Genettu,nevím,podle mě jsou všechny ty centra stejný-co vím od známejch.Připrav se na to,že to tam vážně jede jak na běžícím pásu,nasypou ti do hlavy spoustu lékařskejch výrazů o tom,jak ti to ve vnitř funguje(nerozuměla jsem skoro ničemu),předepíšou ti prášky,ijekce a dělej,co umíš.Ale sestřičky jsou tam fakt báječný,hodný a úplně ochotný :-). V práci mi píchali injekce do zadku,pak jsem si je sama píchala do stehen,pak do břicha…Připrav se na to,že můžeš otěhotnět, a pak to zamlke,jen tak,bez příčiny a důvodu…prostě se to stává-dozvíš se,ale nikdo ti neřekne proč.Stalo se mi to,chtěla jsem to vzád,chvíli toFostimon do tehen byl fakt děs,ale ono to po čase přejde a já do toho šla znova :-)Takře si píchám

brandejsová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.09 20:54

Fostimo,větší dávky,větší jehly…Ale klid,to zvládneš :-) P.S nejlepší jsou injekce do břicha malejma jehličkama,takovou propiskou,kterou se píchá inzulin-to vůbec nebolí:-) Držím palec a neboj se toho :-))

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 13.11.09 08:38

brandejsová - věřím, že to zvládla, když komentář je starý 6 let :mrgreen:

siskaborova
Kelišová 6337 příspěvků 06.01.12 09:39

ahoj, koukam na Tvuj letity prispevek, ktery mi vysel, kdyz jsem si zadala : strach z hormonu;) Jsem ve stejne situaci jako Ty a bojim se stimulace (chodim do Gestu;))..muzu se zeptat, jak si dopadla nakonec?

111Valerie
Nováček 1 příspěvek 16.06.14 07:51

Zdrávím, mám před sebou první stimulaci a chtela jsem se vás zeptat, jak vám bylo behem přípravy? Myslím, jak jste reagovaly na hormony atd. Moc děkuj za odpoved. V

Jela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.14 19:04

.

Příspěvek upraven 21.06.14 v 14:28

Vložit nový komentář