Prosim o radu

Těhotenství
  • 08.04.05

Milé budoucí i nynější maminky, ráda bych Vás poprosila o radu. Nevím přesně ve kterém jsem měsíci. Jsem v 17.tt. a podle mého mínění jsme v prvním týdnu pátého měsíce.

Jenže když jsme s manželem studovali knížku pro těhotné, tak je tam zobrazeno 40 týdnů těhotenství. A v tom případě nám to vychází, že budu na konci těhotenství říkat dva měsíce, že jsem v devátým měsíci. Já bych se nerada pletla. Prosím, můžete mi některá znalá maminka poradit jak to tedy je a ve kterém měsíci se nyní nacházím. Předem Vám moc děkuji. Veronika

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.05 21:37

Ahoj Verčo,
jsem ve 23.týdnu, což je začátek 6.měsíce. Ovšem je fakt, že někde se uvádí, že už je to skoro konec 6. měsíce, ale vzhledem k termínu porodu ( 4.8.), je to fakt začátek „šestky“. Hodně pohody do dalších měsíců.
 Lenka

alenap
Nováček 1 příspěvek 02.06.05 14:53

Těhotenství trvá průměrně 38 týdnů. Týdny těotenství se nepočítají od početí (tedy pravděpodobné ovulace), ale od poslední menstruace před početím. Ovulace nastává asi 2 týdny po začátku menstruace, a proto celé těhotenství vychází na 40 týdnů. Počítání na měsíce je tedy trochu komplikovanější, a proto je někde uváděno např. „4. měsíc = přibližně 15.-18. týden“. Z toho by vycházelo, že 17. tt je druhá polovina 4. měsíce. Např. já jsem teď ve 23. týdnu, a tedy jsem v 1. týdnu 6. měsíce těhotenství…

Alena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.05 11:35

Přeji hezký den,

v minulém těhotenství jsem měla podobný problém a můj doktor mi ho velice logicky vysvětlil. Těhotenství počítá na lunární měsíce, každý lunární měsíc má přesně 4 týdny, tzn. že těhotenství trvá 10 lunárních měsíců. Podle našich maminek se ovšem počítalo na kalendářní a ten je každý jinak dlouhý - těhotenství v tomto případě trvá cca 9 kalendářních měsíců. V každém případě mi doporučil používat týdny, protože pokud se mluví o měsících, každý může mít na mysli jiné - lékaři a zdravotníci většinou lunární a ostatní okolo pak kalendářní.
Silvie
PS Omlovám se, za „anonymní“, ale moje jméno i všechny přezdívky jsou už registrované a nějakou novou bych nebyla schopná si zapamatovat. :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.05 16:34

Ahoj Veruš, já jsem v 19tt a počítám své těhotenství také na lunární měsíce.Takže jsem teď ve třetím týdnu pátého měsíce. To ovšem znamená, že budu i v desátém měsíci. Vyřeším to tak, že až budu v devátém a lidi se mě budou ptát ve kterém jsem měsíci, tak jim řeknu, že už to bude za měsíc a nebo rovnou termín porodu. Ať už si to pak zpočítají jak chtějí:-)
Vendelina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.05 20:08

Ahoj Veru,

z toho si nic nedělej. Já v tom mám také pěkný chaoz. Takže říkám každému týdny, ať si to přeberou jak chtějí. Jsem 16+5tt, což by měli být 4 měsíce. A když budu počítat od početí (t.j.zač.dubna) tak to jsou 3 měsíce a asi 14 dní. Taky jsem četla něco o lunárním kalendáři, kdy ťehu trvá 10 měsíců, normálních 9 . . . jak už tu někdo psal.

Ať je to jak chce, hlavně že je nám fajn.

Moc krásné těhudny, pa pa pa Andělka

Vložit nový komentář