Reklama

První pohyby miminka

Ostatní
  • emimino
  • 24.03.02

Kdy poprvé miminko kopne a jak se to pozná

Ahoj Šárko,
mám jenom jeden malinký dotaz ohledně prvních pohybu.
Ve všech možný infozdrojů jsem se dozvěděla, že první pohyby jsou okolo 20.týdne. Ale asi jsem jiná. Já první pohyby pociťuji již od 16.týdne. Dle všemožných ultrazvuků a posledních měsíčků termín souhlasí.
Nepřirovnala bych to k bublinkám, ale spíše k tomu, když plavete ve vodě a narazí do Vás rybka. Takový jemný žďuch. Nevím, jestli tak řádí a dělá spousty kotrmelců, ale někdy to cítím pod žebrama a někdy spíše v úrovni pupíka.
Do poloviny 4.měsíce jsem cvičila pravidelně - taneční aerobik a posilovna.
Jinak moje mamča s mojí sestrou pociťovaly pohyby taky takhle brzo. Je to možné? Nebo si pohyb miminka pletu s pohybem mého střeva?
Radši bych teda brala ten pohyb miminka.
Děkuji ti Niky

Ahoj Niky,
každá žena je jiná a každá žena jindy pocítí první pohyby miminka - vše závisí na schopnosti vnímat pohyb miminka (některé ženy jsou v tomto směru citlivější), svoji roli také hraje ženina postava (silnější ženy a ženy s nadváhou) pociťují pohyby miminka později.
Je docela možné, že miminko opravdu cítíš (možné je i to, že jsou to opravdu jen pohyby střev) - takže pokud Ti to udělá radost a budeš se cítí lépe, tak si při každém „kopanci“ říkej, že Tvoje miminko je zkrátka čilejší a krásně kope.
A neboj se těch „kopanců“ si ještě užiješ!!
Držím palce a přeji klidný zbytek těhotenství Šárka


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Vivian
Povídálka 24 příspěvků 09.04.02 19:44

Tak já Vám, Niky, taky zkusím poradit, budu mluvit jako zdravotník, ale snad Vám to taky pomůze orientovat se v dëní va Vaîem bríîku. Pohyby plodu cítí prvorodiçka opravdu obvykle ve 20. týdnu gravidity (maminka, která je tëhotná ponëkolikáté asi o dva týdny dríve). Na ultrazvuku je můzete vidët uz od 10. týdne. Dëlozní fundus (dno dëlohy, ta çást nahore) dosáhne urovnë pupíku az asi v îestém mësíci tëhotenství, takze to, co cítíte v urovní pupíku asi budou pohyby streva. Ale taky mëj na pamëti, ze zivot se nerídí podle lékarů a uçených knih, takze Tvoje miminko mohlo uz klidnë zaçít trénovat. I kdyz strevo je v pohybu nepretrzitë, takze nikdy nevíî, kde to zrovna „bublá“ :-)) A jestli Të trápí jen tohle, tak jsi spokojená tëhulka a nááádhernë si tohle krásné období vychutnej. Palce drzí Vivian.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama