Psychika snažilky č. 119 Jak to všechno začalo

Snažení

Jak to všechno začalo aneb věřím na šťastný konec a začátek nového a krásného :) Po několika vašich přemlouváních jsem se rozhodla napsat něco o sobě...

V dětství a pubertě si to člověk umí všechno krásně vysnít… Kolem 22 svatba, za 2 – 3 roky první dítě, hned jak skončí rodičovská po 3 letech, tak zrovna porodím druhé dítě, všichni budeme šťastní a spokojení nejlépe v krásném domečku a všichni se budeme mít rádi. Vždyť všechno je, jak má být a nikde žádný problém. Ve 14 přišla poprvé tetka (MS) a i když rodiče o takových věcech, zvlášť díky tatínkovi, nikdy nemluvili a slovo menstruace apod. berou téměř za sprosté, tak jsem věděla o co jde.

Byl to docela šok a byla jsem z toho celá taková vykolejená a pobulela jsem si, ale člověk si zvykl a už to bral jako normální. Hold hormony dělají s ženskou svoje. Ale však co.. to že to strašně bolí, občas jsou křeče, zvracení a blbá nálada, za to musím být přece ráda, vždyť je to pro to, abych později mohla mít miminko, nejlépe hned jak si řekneme s manželem.

Za pár měsíců se mi to ale nějak nezdálo a i když bylo vše pravidelné a dostatečně otravující, musela jsem na gyndu.. Vyklepaná holčička stojící před kozou a už jen slyší vylezte si nahoru, jste panna, tak vás vyšetřím přes konečník. Ufff to je ale humus (to jsem ještě neměla ani tušení, jak půjdu za pár let dobrovolně na mobilizaci páteře taky tak - v souvislosti s metodou Mojžíšovou), no je to zánět, tu máte mastičku a čípky a nazdar. A tak se mi čas od času zopakoval nějaký ten zánětek, i když hygiena na 1. Už jsem se i bála koupat v rybnících, ale vymluvte to otci, který řekne, že jste bárbína a ať nevyvádím.

Později člověk stejně zjistí, že je jedno v čem se koupe, jestli v rybníku nebo v bazénu, chytne se to všude. Roky běžely a všechno bylo relativně v pořádku, já šťastně zamilovaná, zatím ještě stále panna a nová jinak v pohodě paní gynekoložka mě slušnou holku v 17 navádí, že jsem divná, že ještě nespím s klukem, že až mi bude víc, tak budu stará a teď jako mladá si mám užívat. To jsou mi ale šoky. Asi by byla radši, kdybych k ní přišla jako středoškolačka s miminem v břiše nebo na potrat, ne? Nebo že bych žila hodně z vesela a přinesla si nějakou lepší nemoc než jen ten zánětek?

Asi v 21 se objevila bolest v břiše a gyndařka našla cystu, ale řekla, že do 2 cm je to v pohodě a já mám jen 2,4 cm. Nějak mi to nesedělo, ale když říkala, že je to dobrý, snažila jsem se jí věřit. Další návštěvu už byla prasklá a protože bolesti nepominuly, přišla moje první laparoskopie. No a kromě volné tekutiny břišní tam pan doktor našel srůsty – prý zřejmě po přechozeném zánětu, tak je odstranil a naznačil, že by bylo dobré začít se snažit o dítě. Jenže ještě bylo brzo, svobodná, studentka, přítel student… Pak jsem jela do lázní. Měsíc potom mě nechal přítel. Po nějakém tom zklamání a nedůvěře ve všechny chlapy jsem se za další 2 roky vdávala se svým nynějším manžílkem.

Manželství s ním je moc krásné a nikdy nebudu litovat. Je sice tak hodný, že jsme na to i doplatili a měli hodně stresů, nervů a slziček, když z lásky k sourozecům půjčil hodně penízků a kvůli marné víře ve vrácení jsme dlouho odkládali snažení se o miminko, protože z čeho by jsme ho přece živili, když jen splácíme a splácíme. Tři roky po první operaci jsem měla už zase tak velké křeče břicha i při styku to bolelo, takže jsem zase chodila po doktorech, ti ale nevěděli, co mi je, tak jsem jim oznámila, že to zase budou srůsty, že mám s tím už zkušenosti a že už to fakt nevydržím, že sice půjdu nerada, ale ať mě pošlou na operaci.

Tam mi doktor, co mě operoval oznámil, že už nenašel vůbec moje orgány jak to všechno bylo srostlé, ale po 3 hodinách na sále to zvládl, navíc mi profoukl vejcovody a ještě odstranil nějaký vřídek na čípku a poslal ho na hystolku. Břicho mi vyplnil speciální tekutinou, která tlačila na rozřezané srůsty, ať se zase hned neudělají.

Byla to šílená bolest, ale po asi 2 měsících jsem už zase běhala jako srnka :-) Navíc mě nešili, ale lepili, tak jsem nemusela ani na odstraňování stehů. Hystolka dopadla dobře, tak byla radost veliká :dance: Jen zase oznámili, že ani po dalších léčbách antibiotiky jsem se pořád nezbavila streptococa agalactiae. A zase už slyším, jak se mám hned začít snažit s manželem o dítě. Jé kéž by.. Říkali jsme si, jak by to bylo úžasné, ale jak ho uživíme? zatím si to nemůžeme dovolit.. musíme počkat. A zase uplynul rok. Opět jsem absolvovala návštěvu na gyndě a pan doktor (změna gynekologa na doporučení) mi téměř při vstupu oznámil, že jsem jasný adept na umělé oplodnění, tak jsem na něho civěla a začaly mi další pěkné stresy.

Říkala jsem si, jak něco takového může říct, vždyť jsme se ani nezačali ještě snažit a čekala jsem nějaké povzbuzení. Navíc mi oznámil, že už jeden vaječník ani nenašel, že je asi zase srostlý. A tak jsem si s manželem řekla, že nemáme co ztratit a okamžitě jsme se začali snažit o mimi … bylo to na začátku listopadu 2008.

Miminko pořád nikde, a tak mi doktor doporučoval nějaké drahé léky a vnutil mi moje první ovulační testy. Řekl, že si jich mám v daný měsíc udělat minimálně 10 vždy ráno, jak se probudím. Další měsíc jsem ho navštívila nešťastná, že má pravdu, že opravdu neovuluji, že se druhá čárka neobjevila, jen hodně slabounce, spíš jsem ji tam vidět chtěla. Hned mi napsal recept a já v lékárně vyfasovala 7 krabiček léků, pěkně jsem si zaplatila mimo jiné 30 Kč za každou položku a už jsem utíkala celá zdeptlá domů. Hned jsem si zodpovědně začala pročítat příbalové letáky a zjistila jsem, že to jsou všechno hormonální léky.

Nějak mi to pan doktor zapomněl sdělit. Docela jsem se vyděsila, protože vím, že já s těma svýma migrénama hormony nesnáším a celou dobu, co jsem brala antikoncepci, tak jsem měla migrény i 2× do týdne, což byl život na pytel. Teď je mám už „jen“ 2× – 4× do měsíce. A tak jsem si sedla k PC a několik hodin jsem courala po netu. Řekla jsem si, že ve všem se na doktory spoléhat nemohu. I hnusáka zlého streptococca agalactiae jsem si nakonec vyléčila sama díky info z netu, což za 5 let léčby různými antibiotiky doktoři nezvládli!

Nedokázala jsem se smířit s tím, že by mi ho „léčili“ až podáním antibiotik při porodu. A tak i tentokrát jsem si to brouzdala po netu a dozvěděla se, že ovu testy se mají dělat odpoledne až tak mezi 14. - 18. hodinou, že by se předtím nemělo tak 2 hodiny pít, aby ten hormon byl v moči zaznamenaný a že i přesto všechno se může stát i zdravé ženské, že občas má anovulační cyklus. Tak jsem žádné prášky nebrala a zkusila si další testíky a k mé radosti se tam objevily 2 čárky, juchuuu. Radostnou novinku jsem oznámila na gyndě a pan doktor byl velice překvapený, když jsem mu oznámila jak ty testy, které i sám prodává, fungují. A tak jsem opět změnila gynekologa, protože takového opravdu nepotřebuji a k mé radosti ten nový a nynější dokonce našel i můj „ztracený vaječník“ :) V té době jsme už byli pozvaní s manželem na genetiku..s po­dezřením na nějaký ten problémek. Stres to byl hrozný.

Málem jsem se před budovou Fakultní nemocnice otočila na patě a běžela třeba do Shopingu, ale paní doktorky i sestřičky byly naštěstí moc moc milé, což je tady docela neobvyklý jev. Jen jsme si povídali, pak doplňovali už popsané papíry o rodině z obou stran vč. všech nemocí. Při zjišťování jsem se dozvěděla, že mi hrozí z obou stran dvojčata, že jsem měla mít staršího sourozence, který se v bříšku ale nezvládl udržet, stejně tak babiččiny dvojčátka. A pak to dlouhé čekání na výsledky - snad 2 měsíce. A najednou je tu ten den – zvoní telefon, u manžela dobrý, u vás problém.

Hned ve mě ztuhly všechny žíly v těle a ptala jsem se o co jde a oni, že se to dozvím za pár týdnů u nich. Snažila jsem se z nich vytáhnout informace, ale jen neurčitě mi řekli mě nesrozumitelné, tak jsem si to hledala zase na netu a našla jsem, že mám nějakou chromozomální vadu. No a na návštěvě mi řekli, že kromě té vady mi hrozí postižení dítěte, nedonošení dítěte s potratem a taky že mám vysokou srážlivost krve, takže si zřejmě v těhotenství budu píchat injekce a že musím na podrobnější vyšetření na hematologii, ale že se nemám bát, že byli i horší a všechno nakonec bylo v pořádku. Na hematologii jsem čekala několik hodin na řadu o hladu, aby mi vzali 8 ampulek krve. A po dalších 2 měsících čekání! jsem se dozvěděla výsledky. Řekli mi, že vše, co mi na genetice řekli není až tak pravda, resp. je, ale vše je v normálu, protože když je ten daný problém od 1 do 10 % ještě je velká šance na dobrý konec a já mám asi 0,5 % takže žádný problém a nic nehrozí! :-D jen kvůli té krvi musím jíst kyselinu listovou a „béčka“ nejen v době těhotenství ale už pořád a jen ty potraty mi hrozí… Spadl mi kámen ze srdce. A co ta chromozomální vada? No tu prý v rodině dědíme a když jsem v pořádku já, tak doufám, že bude i mimi :) Ale stresy jako hora. Už ale uběhlo spoustu dalších měsíců a těhu se nedostavilo.

Možná, že jednou ano…měla jsem snad všechny příznaky včetně hladu v noci, ale pak v přesný termín se dostavila MS :cry: Byla nějaká divná, o hodně víc bolavá a intenzivnější co do množství, ale na gyndě už mi jen bylo sděleno, že možná to bylo mimi a možná ne. Už to nezjistím a jen si říkám, že to sice moc bolí, ale snad to bylo a snad jsme schopní zplodit dítě, že tentokrát příznaky nebyly jen psychického původu jako obvykle. A tak se snažíme dál a stále nic.. a čím dál víc slyším, jak na to nemám myslet a nebo jestli už jsem těhotná, že už roky přibývají. A vidím, jak to všechno kolem těhotní… Před půl rokem mě navíc manžel odvezl do nemocnice s akutním slepým střevem, který už nebyl zrovna ideální a museli střeva vzít trošku víc a bylo mi oznámeno, že mám očekávat pooperační srůsty :-( Takže následovaly zase lázně. Cvičím metodu podle Mojžíšové, pojídám kyselinu listovou, popíjím čaj z kontryhele a dál se snažíme. Někdy jsem plná nadějí, jindy v depresích. Teď bych měla jít na gynekologii, aby se to začalo řešit víc, ale když si představím, že budu zase chodit po všelijakých dalších vyšetřeních a přece jen budu muset začít brát zřejmě ty prášky, které mi neudělají moc dobře, moc se toho bojím. Snad ale pomůžou k vytouženému miminku a nebudu jen tiše truchlit (přesto, že jim to přeji) nad kočárky kamarádek, kterým to spadlo nečekaně nebo téměř okamžitě do klína.

Chtěli jste o mé osůbce vědět víc a já doufám, že to na vás nebylo až moc dlouhé :lol: a dočetli jste to až do konce :-)

Přeji vám všem snažení se šťastným koncem. :kytka:

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymnice  16.12.09 10:12

že bych byla první?? :-)

dlouhé to bylo a Christi - přeju, aby už to všechno mělo konec - ne dobrý, ale ten nejlepší…třeba i dvojnásobná radost v podobě těch dvojčátek, co vám hrozí!!! :kytka: tak vzhůru do boje…my všechny :dance: :mavam:

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 16.12.09 10:20

uffff tak sem to dočetla :lol: teda Christí si to teda napsala … jinak teda to je příběh … tak držím pěstičky at to má dobrý konec v podobě plné čtyřkolky :kytka: a nám všem taky :wink:

PS. je až neuvěřielné kolik si toho někdo může prožít a někdo jen tak pluje živote :-(

Příspěvek upraven 16.12.09 v 10:23

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 16.12.09 10:29

Christi - fakt jsi spisovatelka :-). Jen si dovolím radu té co prošla už několika různými stimulacemi. Nenech se zastrašit! Náročné to sice je, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Myslím, že třeba braní clostilbegytu je naprostá pohoda, já sama jsem ho brala půl roku a teď mě to čeká zase. Holt jsme ta část populace, co se musí pro dítě více obětovat. :-(. Ale hlavu vzhůru. S odstupem času vidím ve vás „začínajícíh“ sebe. Jak jsem šílela ze všeho, co mi budou dělat nebo co mi předepíšou, vše jsem viděla jako naprostý zásah do organismu a něco co se snad ani nedá přežít. Ale věřte, že fakt na všechno se dá zvyknout a i stimulace se stane rutinou :-)
Ještě k té genetice…nemáš MTHFR mutaci a zvýšenou hladinu homocysteinu?

Příspěvek upraven 16.12.09 v 10:33

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 16.12.09 10:31

Mondí a Markí - no váš vztah k vánocům je stejný jako můj, takže asi ještě lépe chápete můj úprk za hranice všedních dnů :-) Teda ale mít vánoce obohacené o MS, tak to bych nepřežila ani na Marsu!

 
Christienka
Kecalka 256 příspěvků 16.12.09 10:32

díky mondi, i po jednom by stacilo :lol:
Markí gratuluju k přečtení až do konce :mrgreen:
Moc vám všem děkuju za to, že jsem se mohla vypovídat a že to se mnou sdílíte.
Všem přeju co nejdřív vysněné mimiško a pak si můžem založit společnou školku :-D i když vzhledem k různému bydlišti, by to asi nešlo :jazyk:

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 16.12.09 10:41

Večko no jo přece tetka nebude na svátky sama :twisted: jinak jela bych hned z toho blázince :lol:

 
Anonymnice  16.12.09 10:55

Večko - k vánocům mám tenhle vztah od doby, co jsem dělala ve kšeftě a byla jsem svědkem toho, jak se lidi dokázali v tomhle období klidu a míru poprat o poslední rozinky do pitomá vánočky a kdy jsem poslouchala telefonát chlapíka, jak říká svý manželce v kauflandu "tady mají lískáče za Kč 10,90 100g ..tak ty vezmu já a ty vezmi to máslo…to je tady o 50 halířů dražší… :zed: vadily mi to, jak táhli 2 košíky naplněný až přetejkaly a rozčilovaly se, jaký jsou fronty…přesně jsem viděla, jak tu paní odvezou na boží hod se žlučníkem, ale tu kachnu si přeci neodpustí…prostě v tý době pro mě vánoce ztratily to kouzlo, kdy jsme s mamkou vykarjovali to cukroví a chodily ho tajně ujídat, jak nám ve vaně plaval ten kapr a já milovala tu osmaženou tátovo housku do rybí polívky…a jak se mamka ztratila po večeři a najedonou se v ložnici rozvítil stromek a zazvonil zvoneček a my běželi rozbalovat dárky…no úplně se mi tlačí slzy…tak toho už nechám 8-o

a Christi - přidávám se k Večce…neboj se ničeho - musím říct, že stejně tak jako je horší jeden žaludeční záchvat, než 3× sonda do žaludku…tak je lepší 100 injekcí a x vyšetření, než ta obrovská bolest,když na záchodě zjistíš, že to zase nevyšlo!! :palec:

 
Christienka
Kecalka 256 příspěvků 16.12.09 12:06

večko úplně mi mluvíš z duše. Cítím to tak úplně stejně..že už jsem si toho prošla dost a nějaké další doktory a zásahy do organismu a léky už nesnesu.. Ale jak tu dobře vidím, zvládneme hodně a ještě víc, pro toho malýho drobečka :-)
jinak jj mám mutaci heterozygot pro polymorfismus A1298C a C677T pro MTHFR, což se spolupodílí na trombofilii + balancovanou translokaci 46, XX, t(9;20) (p22.1;p13) a ještě mi na té genetice napsali 10-12% riziko vzniku nebalancované transkokace u plodu.

 
Christienka
Kecalka 256 příspěvků 16.12.09 12:08

mondi děkuju…na tom asi něco bude.. tak až ji 22.12. dostanu, tak si vzpomenu na úžasné injekce atd., které mě možná budou čekat :-) Optimismus bude potřeba :-)

 
Borča
Závislačka 3671 příspěvků 16.12.09 12:26

Christi krásně jsi to popsala …věřím ve šťastný konec. Jednou to vyjít musí. :palec: :wink:
Veko to jsi mě odhalila. Poslední dobou jsem jen četla a nic nepsala. :think: Tak se poplepším :wink: Už pomalu balíš? …Jinak též jsme chtěli vypadnout na hory. Nakonec zůstáváme doma a o svátkách navštívíme známé. Před koncem roku budeme na horách. :wink:
Mondí Vánoce z „pohádky“ jsi krásně popsala. I já na to se slzami v očích vzpomínám. Jak jsem zabavovala brášky a na obloze jsme hledali zlaté prasátko a s obýváku se ozval zvoneček …úprk ke stromku. :lol: :lol: U nás chyběl kapr ve vaně. Rybí filé to jistilo. …Brácha ten vánoční svátky označil za konzumní. Jen v dětství si ji užíval. …Byl to krásný čas. :andel:
Holky, brala bych MS o svátkách než před silvestrem do nového roku :cert: budeme na horách, achch jooo zase bude s námi :roll:

 
Borča
Závislačka 3671 příspěvků 16.12.09 12:31

Pokusím se o nějaký seznámek nás kecalek :wink:

Monduell čekání na KET
Marki1 MS 17/12 /kontrolní spg 1/10
Veko MS 3/1/10 /5.IVF 4/10
Christienka
Borča MS 30/12 /čekání na KET

Tak nevím, Veko jak sis ji představovala. :oops: Tak jsem hodila takový pokus nás přítomných. :oops:

Příspěvek upraven 16.12.09 v 14:27

 
Anonymnice  16.12.09 13:24

Christi - optimismu si tady všechny dodáváme po kamionech…tak neboj :palec:

Borčo - jo tak vidím, že všichni vzpomínáme na ty starý vánoce…u nás všech to bylo vlastně všec hno za socíku, kdy se i na mandarinky stávala od rána fronta, ale stejně nám to v těch srdíčkách uvízlo hezčí, než ty konzumná vánoce teď…kdy se sem navíc cpe nějakej santa…místo našeho ježíška. vzpomínám si, jak jsem ve školce vyprávěla, jak jsem za sklem pokoje viděla ježíška, že celej zářil a lítal kolem stromečku… :lol:

holky, teď tady do sousední firmy přišla mamina s asi 12ti letým klukem a on měl v ruce tak 6ti měsíčního bráchu a on se na mě krásně smál, tak jsem si chvíli povídali a on tak láskyplně občas tomu mrňousovi vlepil pusu - to je tak hezký…až mě to dojalo :oops:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 16.12.09 14:02

Mondí - di do háje s takovejma příspěvkama!!!! Už 2× jsi mě málem rozeřvala!!! :cry: :cry: :cry: :-):-):-)

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 16.12.09 14:05

10 minut jsem si hrála s tabulkou, seru na to, prostě to nejde v týhle verzi :pocitac: :pocitac:

Příspěvek upraven 16.12.09 v 14:16

 
Borča
Závislačka 3671 příspěvků 16.12.09 14:26

Jo jo Mondí vánoce za „socíku“ mělo své kouzlo. Pamatuji si jak mě bylo asi 5-6 let. Našim jsem hrdě oznámila, že budu celý večer sedět v křesle a čekat na toho ježíška. Ani se nehnu. Jen tatka po večeři mě vybídnul na zlatý prase, tak jsem letěla na chodbu vyhlížet …ježíška jsem zase propásla. :lol: :lol:
Zážitek z mimčem :palec: To by nebylo, aby se nezadařilo …my takové věci bereme jako dobré znamení. :palec:

Večko, snaha se cení :palec:

 
Dadul
Závislačka 4520 příspěvků 16.12.09 14:46

Ahojky děvčátka,
jsem tu jen na skok, skolila mě chřipka, od soboty ležím a nic moc. Manžel mě pouští z postele jen na záchod… :mrgreen:
Christí krásně si se vypsala a konečně jsme se nového deníčku dočkaly. Přeju ti, ať už tě srůsty dál nepronásledujou a ať se co nejdřív dočkáš toho vytouženého uzlíku.
Mondí to se úplně člověk zasní při těch vzpomínkách na vánoce z dětství, díky za připomenutí. Já jsem si jako dítě představovala ježíška jako velikého ježka, v jedné ruce s třešničkou a v druhé se zvonečkem. Něco jako z dřívější reklamy na džusy Toma.
Večko až mi bude líp, tak já tu tabulku udělám, beru si to na triko, ale měj prosím trochu strpení s marodem.

Mějte se děvčátka, já jdu zase chrchlat do postele, hlas mám jak ze záhrobí a už mě to se…

 
Anonymnice  16.12.09 15:02

Večko - jejda…tak hned 2× jsem Tě málem rozbrečela…no to jsem rozhodně neměla v úmyslu…to abych teď hledala nějakej zaručenej fftip, abych Tě pořádně rozesmála :dance: ta tabulka v týhle verzi emimina mě taky se.e!! fakt není přehled…je to sice graficky lepší - jasně, krok kupředu, ale…

tak jsem zvědavá na Dadul, jak vymyslí tabulku!!:lol: tak se koukej brzo udravit a šup sem s ní :wink: a manžel je zlatíčko, když se o Tebe tak stará…to je dobře!!

Borčo…tak mě rozesmálo Tvoje vyhlížení Ježíška a to jak Tě tatínek převez :-) jsem si taky vzpomněla, že když jsme chtěli ségru odnaučit od dudlíka (bylo jí asi 5let) tak jsme jí řekli, že ho musí nechat ježíškovi pod stromečkem a on si odnese a za to jí tam nechá dárky…tak prohlásila, že žádný dárky nepotřebuje…dudlík to vyhrál :lol: odložila ho těsně před tím, než šla do školy! :mrgreen: ostuda jedna!!

 
Anonymnice  16.12.09 16:08

našla jsem jeden ffftip speciálně pro Večku…ale jinak i pro ostatní :lol:
Veverka sedí na stromě a louská oříšky.
Rozlouskne první - > stříbrné šaty.
Rozlouskne druhý - zlaté šaty.
Rozlouskne > třetí - svatební šaty.
Veverka se rozpláče, schoulí se na větvičku a vzlyká:
"Se kvůli zasraný pohádce ani nenažeru.. "
:jazyk:

 
Teres
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 16.12.09 16:11

Ahoj holky,já jsem letos téměř všechny dárky objednala, takže si je chodím jen vyzvedávat na poštu. Doporučuju. Cukroví jsem pekla, nejaký sama a nějaký s mamkou a babičkou, byla to jako vždycky sranda,letos snad ještě větší,protože babičce je 85 a co jsme začaly, to nám zkazila. Třeba rohlíčky obalovala úplně horký, takže jsou z nich cukrový koule a do všech lineckých vykrájela díry, takže jsme to musely předělávat.
Já jsem se asi definitivně rozhodla pro PGD. Musím pochválit Gennet, emailama jsem z nich vytáhla všechny informace, ve všem mi vyšli vstříc. Takže na jsem k nim objednaná na genetiku a na vyšetření k Daňkovi 26. 1. Potřebujou krev tří členů rodiny,když jsme napsala, že sestra i taťka jsou v zahraničí a přijedou jen na Vánoce,dr. Krutílková mi napsala, že odběry může provést obvoďák a krev mám poslat poštou(!), klidně ještě před první návštěvou. Bude trvat déle než to vyšetří a udělají mi sondy pro PGD-mojí nemoc ještě nevyšetřovali a budou je dělat pro nás na míru. Takže jaro bude asi klidné a pak to začne.

 
Mahu
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 16.12.09 16:46

****Christi**** koukam, ze toho mas za sebou hodne, take preji, aby byly uz jen dobre zpravy se stastnym koncem :-)
Dadulteda ty si to pred vanoci umis uzivat, chudaku marod! Jeste, ze manzel je zlaticko a opatruje te :wink: A na tabulku se tesim moc, protoze ja mam ve Vas vsech stale jeste hokej.
MondiVanocni atmosfera jako u nas doma, take jsem si zavzpominala…joo, neco prece jen na tech starejch casech bylo krasny.
BorcaKrasne si vyhlizela Jeziska…U nas se otviralo okno, aby mel Jezisek kudy priletet a prinest darky a mi se se segrou strkaly u klicove dirky a mely otlacene oblicejiky :mrgreen:

 
Mahu
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 16.12.09 16:53

Mondi dobrej vtipek :mrgreen:
A holky pamatujete tu scenu z filmu " Samotari " kdy doktor Ondrej ( Ivan Trojan )sleduje Hanku (Jitka Schneiderova ) a pri "nahodnem " setkani ji vysvetluje, ze jednou udelal takovou sazku s Bohem…ze kdyz vystuduje medicinu a zachrani urcity pocet lidi, ze mu ji Buh da, ze se k nemu vrati. …no a ja si dnes vsadila sportku a prisla mi tahle scenka na mysl…rikala jsem si, at dostanu znameni od shora, ze bud vyhraju tech 91 milionu nebo otehotnim :lol: :mrgreen:
Ja vim, je to blbost, ktera jen tak prolitla hlavou, ale ja uz vazne nevim jak si vsugerovat, ze se to NEKDY prece jen podari a uvidim pozitivni test. Protoze je jasny, ze nic nevyhraju…tak si tak pekne lzu sama sobe do kapsy, ale jako berlick to funguje.
Ale teda film Samotari je muj oblibeny 8-)

 
Mahu
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 16.12.09 16:58

Jo a jak ta sv.ne ruda muze byt na tolika mistech najednou??? Ze si bude dopravat stedry vecer u nekolika z nas???
:pocitac: :cert: :oops:

 
agy
Neúnavná pisatelka 15219 příspěvků 16.12.09 17:45

Christi,tak vidím,že jsme na tom opravdu podobně,jestli máš i tu mutaci,jak psala Veko,tak to jsem na tom ještě podobněji :lol: Jestli ano,moje gyndr.mi řekla,že genetici jsou moc poctiví,že prý ani na tu hematologii chodit nemám,jen ať beru B :nevim: Se srůsty sis tedy vytrpěla :hug: TAk teď už jen hurá do CAR a strach nech doma,tam nám přeci můžou jen pomoci :kytka: :mavam:

 
Mišulinka
Kelišová 5088 příspěvků 16.12.09 21:38

Ahojky holky,

Christ: hezky napsanej deníček jen trochu smutnej. o to lepší bude pokračování po //.

Holky moc moc bych vám přála do nového roku už jen dvě krásné tlustice. hlavně staré gardě :-) :-)
jste všechny moc fajn a hodně jste mi pomohlo když bylo nejhuře.

Vánoce?? nemám dárky ani uklizeno ani napečeno,prostě idilka. :pocitac: :pocitac:

 
Mišulinka
Kelišová 5088 příspěvků 16.12.09 21:38

Ahojky holky,

Christ: hezky napsanej deníček jen trochu smutnej. o to lepší bude pokračování po //.

Holky moc moc bych vám přála do nového roku už jen dvě krásné tlustice. hlavně staré gardě :-) :-)
jste všechny moc fajn a hodně jste mi pomohlo když bylo nejhuře.

Vánoce?? nemám dárky ani uklizeno ani napečeno,prostě idilka. :pocitac: :pocitac:

 
Borča
Závislačka 3671 příspěvků 16.12.09 22:07

Dadul na tabulku se těším, abych měla přehled jak má vypadat. :oops: :wink: Brzy bacila pošli o dům dále a uzdrav se nám. :wink: Manža je zlatíčko, když si Tě tak hlídá. :wink:
Mondí vtip dobrý!!! :palec: :lol: :lol: Jsme se doma nasmáli. Manža to přebudoval - veverka - Borča a závěr byl jak se Borča rozčiluje, že kvůli za.rané pohádce letos neupeče cukroví. :lol: :lol:
Mahu tu myšlenku chápu. Já mám jistý, že během zimi neotěhotním, jelikož jsem dostala od ježíška nové běžky, tak si je krásně užiju. :lol: :lol: Zimu přenechávám jiným. :palec:
Teres tak ať odběry klapnou a posune Vás to o krok dále. :wink:

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 16.12.09 22:50

Christi super nový deníček, ten starý už bylo hodně dole a já líná přihlašovat se, jsem neměla v boku nabídku na poslední příspěvky, tak jsem musela stále listovat a s mým úděsným přípojením to zabralo moc času, už s tím musím něco udělat.

Borčo, Mondí - ořechové - jak je toto možné? :-D Asi blbá mouka, já jsem z něho byla nadšená, právě že mi vůbec nepraskalo, dalo se válet znovu a znovu včetně podsypávání, lepší je už jen na perníčky, to je taková modelína. Ale je fakt, že jeden rok jsem se s pečením fakt vyvztekala, protože třeba linecký jsem nebyla schopná vyválet.

Večka ad nabídka - jak můžeš pochybovat, že tady jen mlátím hubou? 8-o :jazyk: Původně to mělo být s donáškou do práce, jenže ono už je to stejně jedno, protože manžel to dnes tvému manželovi prosekl, takže pod palmu už to nepropašuješ :-D , ale zase se tvůj manžel bude tvářit, že jako tajemství veliký, páč jsem na toho mýho sykla, že to je překvapení a ten můj trouba :-D to blbě pochopil a hned začal mámit slib, že ti to ten tvůj neprozradí, prostě príma maglajz a to překvapení se krapet vytratilo :-D . Jinak mají sraz u vás doma v úterý, tak už ho nebudu hnát k tobě do práce, snad vydržíš :huban: :-D

Příspěvek upraven 16.12.09 v 22:52

 
Borča
Závislačka 3671 příspěvků 16.12.09 23:34

Kadli říkáš mouka? Z ní jsem pekla dost věcí a dobrý. :nevim: Linecký bylo u mě horší - podobně jako u Tebe. Těsto jako modelína to mi přišlo spíše na šlehačkové cukroví. Perníčky taky byli fajn. :wink: Pro letošek mám dopečeno. Jen slepit, nazdobit a hotovo :dance: :dance:
Překvápko pro Večku dobrý maglajz. A pak, že ženský jsou drbny co. :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Mani  17.12.09 06:25
Akupunktura

Ahoj, chtela jsem ti neco doporucit. Mam par kamaradek co se snazily roky ! o prvni ci druhe dite, jedna z nich prodelala operaci strev a mela hrozne srusty, druha tez srusty okolo reproduktivnich organu. Treti proste jen nemohla podruhe otehotnet asi rok. VSECHNY otehotnely po par sezenich u specialistky na akupunkturu a jsou ted tehu kolem 20-26 tydnu. Chtela jsem k ni take jit, trvalo nam pres rok byt tehu s druhym mimi, ale nakonec jsem otehotnela prirozene. Odehralo se to sice v Kanade, nekdo nam tu holku doporucil, ty holky jsou vsechny moje kolegyne z prace, takze to mam z prvni ruky, rikam si, v Cechach prece musi take byt akupunkturiste!!! Najdi toho nejlepsiho, bez a vyzkousej to, nemas co ztratit. Hlavne mu-ji rekni, ze mas problemy se srusty atd atd, oni uz vedi, kam ty jehlicky pichnout. Preju moc stesti, at to vyjde, myslim, ze tu akupunkturu muzes vyuzit i jako pridavnou lecbu k IVF ci jine forme repro. pomoci. Tak ahoj Mariana

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 17.12.09 07:58

ahoj holky :-)

Teres taky sem dárky řešila přes internet a je to super dojdu jen na postu a mam to žádný tlačenice a strkanice :palec: … jinak ohledně te genetiky tak to je dobra zpráva :-) a jestli z nim máš dobrej pocit tak to je jedine dobře :-)

Dadulko sem si říkala kde si že sem Tě dlouho neviděla :-D tak brzké uzdrvení !!!

Mahu taky sem koukala že ta mrcha musí být všude :cert: vša s ní zatočíme :wink:

Modní ftip výbornej !!! :lol: sem se nasmala :palec:

jak jste tady psaly o vánocích za starých času tak sem si uplně vybavila jak jsme taky otvírali okno a čekali za dveřma :lol: a až jsme videli (prosklene dveře) svetýlka tak jsme tam vběhli a všude zima brrrr prtože to otevřeny okno … ale byla takova pohodička .. jo a vy jste si ošahaly Mišulinčino břicho a ja včera od me kamošky chi chi chi řiká se že je to nakažlive tak jen aby :kytka: :mavam:

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 17.12.09 08:47

ahoj holky zdravím vás v bílém pekle (jak by řekl můj chlap :-P )
christi - tvůj deníček je opravdu dlouhý a plný komplikací, věřím, že tobě i ostatním holkám se tu smůlu podaří brzy překonat! :palec:
jediný pro koho nemám letos dárek je můj chlap (on je na tom stejně), neb teď řešíme výběr obkladů, dlažby, baterie, záchodu (nechápu, co ten můj chlap na tom řeší :roll: - velikost díry, úhel sklonu,né chápu vzhledem k jeho potřebě :lol:)do naší nové koupelny a WC, už začali chlapci pracovat :dance:
Kadli - ten tvůj chlap a uchování tajemství je vážně supr :potlesk:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 08:49

Mondí - jj pobavila jsi mě, měla jsem to hned po ránu v práci, tak to je příjemný :-)
Teres - tak jsem moc ráda, že jsi se rozhodla pro Gennet a Daněk je super! Přeji ať to všechno klapne.
Kadli - tak ty jsi mě pobavila nejvíc! Takže vím to já i manžel a máme oba dělat, že o tom nic nevíme…hmmm :pankac:
No teda je pravda, že ten můj vůbec nic neřekl, ani že s tím tvým mluvil!!! Musí bejt šílenej, protože on je taková slepičí prdelka a teď mi to nemůže říct…a já už to vím :lol: :lol: :lol:
A samozřejmě MOC DĚKUJEME!!!!!!!!!!! :kytka: :kytka: :kytka:
Vánoce - já si pamatuji, jak jsem sledovala z okna zlaté prasátko (brácha svítil z pokoje vedle na sníh baterkou) a naši mezi tím zapálili prskavky a zazvonili, že už je ježíšek.....ach jo, no já věděla, že na to nemám myslet, už zas řvu! :cry: :cry: :cry:
Akupunktura - holky vyzkoušeno, chodím už rok, a nic. Dokonce si paní doktorka nastudovala nějaké speciální body přímo na IVF, před odběrem a před a po ET. A nevyšlo to. Takže to taky žádný záručený zázrak není.

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 17.12.09 08:50

Borisko :lol: :lol: ha ha taky sem se divila že výběru WC letos v březnu když jsme dostavovali dum věnoval ten můj chlap tolik času a celkem sem se zasmala jeho argumentama že si představ když budeš na velke a to ho… padne jak cákne voda :mrgreen: :mrgreen: no haluz oni to tak prostě asi mají :lol:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 09:14

Christi - jo ještě jsem chtěla k té mutaci MTHFR a homocysteinu - mám doporučeno brát kyselinu listovou. Nejlepší je Femibion, protože tam je ta listovka už nějak nejlépe naštěpená. Jinak totiž můžeš jíst listovku horem dolem, ale tělo jí neumí vstřebat. V tom má právě ten Femibion fakt výhodu, že se to lépe vstřebává. Jinak já na hematologii nebo kde jste to ještě byli ani nebyla.

Příspěvek upraven 17.12.09 v 09:15

 
Anonymnice  17.12.09 09:49

zdravím holky!

to máme za okny krásný vánoce, co? tady zase silničáři zaspinkali a do práce jsme jeli krokem…chudinka naše čubinka chodila po dvou, protože jí pálely packy od soli…jsem jí musela nožky umýt… :oops: už se těším na ty krásný slaný s.ačky co si budeme na botách tahat domů…to fakt miluju :mrgreen:

Večko - jsem ráda, že jsem pobavila a koukám, že Ty si slzy umíš přivodit i sama… :lol: a když tak vidím to boží dopuštění venku, čím dál víc Ti závidím tu dofffču :pankac:

Kadli - že by mouka? je to možný…ale i když jsem se navztekala, tak se povedly a jsou mooooc dobrý!!

Borčo - ftípek převedený na vás…fakt dobrý :-) **
Mahu** - a tobě teda moc přeju, ať v tý sportce nevyhraješ!!!! :-P :lol:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 10:28

Hm tak já neotěhotním … vyhrála jsem na sportku.....celou dvacku!!! :nevim: :think:

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 17.12.09 10:29

Večko dvacka se nepočítá to neplatí :-D :-D :-D

 
Anonymnice  17.12.09 10:35

Večko…předpoklá­dám, žes za ten tiket utratilavíc, než jsi vyhrála…to fakt neplatí!! :wink:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 10:37

Mondí - jasně že jsem za to zaplatila několikanásobek :-) takže jsem pořád ve ztrátě, tak to se tedy nepočítá :-)

Příspěvek upraven 17.12.09 v 10:38

 
Mahu
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 17.12.09 10:44

Zdravim z krasne zasnezeneho mista na konci sveta! U nas ani silnicari nezaspali, tady nejezdi :mrgreen:
Takze auta pekne stoji a vsichni pesmo na vlak. Ja jsem doma, tak si uzivam te krasy z okna, ale DHL k nam nemohlo, tak musim zitra do Prahy vyzvednout balik. To bude zuzo, ale snad uz to bude projety.
mondi nas pejsek se nam zase vratil ze zahrady jako snehova koule, ma dlouhe chlupy :lol: desne srandovni jak je z toho snehu hotovej. Co vase cubinka, mimo te neprijemne soli, ma rada snih?
A tedy sportku jsem nevyhrala, ale mam jeste tah na nedeli :think:
vecko to je teda vazne naramny s tim tajemstvim, Kadla s manzou boduje :mrgreen: …oba dva o tom vite a nic nereknete…ja bych to nevydrzela! ty to vydrzis? no asi se tomu pekne nasmejete nekde na plazi u poradnyho koktejlu :-)
Vyhra dvacka se teda vazne nepocita!!! co to je za blbej vtip tam shora? vyhra se pocita od milionu :wink:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 10:50

Mahu - mám dotaz: ty jsi otěhotněla po těch IUI??? měla jsi nějakou stimulaci?

 
Anonymnice  17.12.09 12:43

Mahu - ty se máš, že jsi doma!! my v práci blázinec, manžel nervní…jeden dodavatel nám něco trochu pokazil, tak to veze zákazníkovi a je nervní…do toho se mi ptá, kde jsou desky, které bereme na jednání…no desky jsou v mém zasněženém autě před barákem…klíče od auta jsou doma v kabelce…takže jsme se zase chytli…jel na poslední chvíli…to bude zase dneska romantika…svátky klidu a míru fakt ne!!!! :twisted: :cry: a naše čubinka sníh miluje a ráda chytá koule…skáče 2m vysoko…jen je hrozná zmrzlina a za chvíli se klepe ale obleček nesnáší…a když jí zaleze sníh mezi polštářky na nohách, tak kňučí a musím jí to v ruce rozpustit, aby běžela dál…

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 12:48

Mondí - no jsem zvědavá, jak dopadneš s novou prací, koukám, že v některých situacích by se vám značně ulevilo :-)

 
Anonymnice  17.12.09 13:00

Večko - taky jsem zvědavá, jestli se mi něco podaří najít - tohle mě fakt nebaví…oba jsme si slíbili, že já se budu snažit nedělat chyby a on se bude snažit na mě nebejt hnusnej…no jak vidno, tak to trochu nejde…to zas bude dneska večer - pomóóóc!!! :cry:

 
Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 17.12.09 13:08

Ahoj holky!
Taky máme krásně bílo, už od včera :-). Byla jsem bráchovi venčit pesana a sežral toho sněhu hafo… Můj táta s ním jel jednou na chatu, sněhu tak půl metru a když chtěl už jet domů, tak psa nemohl najít. Pes někde štěkal, ale ona je tam zarostlá stráň. Asi po hodině ho našel skoro u chaty, pes obalenej sněhem, že nemohl chodit a ležel u plotu úplně hotovej. Táta ho rozpouštěl u kamen a nožem rozbíjel ty zledovatělý koule na uších a tlapkách. Až mu to ucho propích :mrgreen: . Ale nic vážnýho, hlavně, že pes nezmrz.
Christi, deníček je superdlouhej a vyčerpávající (myslím jako informačně). Taky doufám, že bude mít pokračování :kytka: A tu balancovanou translokaci mám taky, heč! :-P
Dadul, brzo se uzdrav! Chřipka je sviňa.
Mondu, snad se vám zadaří všechno napravit a budete s manželem fpoho.
Boris, já manžela úplně chápu. Když už se dělá něco úplně „od podlahy“, tak to musí bejt dokonalý, ne? :-)
Vánoce - na úklid já dlabu (myslím jako vánoční šůrování, to nesnáším). To já řeším až když se prodlužují dny a svítí sluníčko :-) . Cukroví peče mamča, revanšuje se za předcházejících pár let, co jsem pekla já. Dělala jsem akorát perníčky, pár lineckých slepovánek pro manžela, kterýmu jich od tchyně bylo málo :lol: a vosí hnízda. A dárků moc nebude a ještě mi jich pár chybí.

 
Dadul
Závislačka 4520 příspěvků 17.12.09 14:35

Ahojky,
tak už jsem v práci, sice bez hlasu a s vlastní vymyšlenou pracovní dobou, ale jsem tu. Kdybyste mě slyšely, tak byste se aspoň pobavily na můj účet :lol: Včera jsem chtěla vynadat manželovi, že sežreal oříšky, co mám koupený na vánoce a on se jen popadal smíchy za břicho jak mi přeskakoval hlas… :lol: no a pak si to má vzít vážně k srdci…
Dárky jsem taky pořešila přes net. Dnes si jdu pro posledních pár na poštu.
Večko tak ty už si vyzkušela i ankupunkuru? Tvoje těhotenství mi začíná být přednější než to vlastní… ty si to fakt zasloužíš úplně megaultramoc!!!
Raf to si mě pobavila s tím psem…
Markí no jo no, nějak mě zdraví zdradilo a to jsem v životě neměla neschopenku…ťuk, ťuk… teda ani teď ne, řešila jsem to dovolenou. Jinak jsem ráda, že sis všimla, že jsem tu pár dní nebyla. Já si naivně myslela, že se mě tu všichni budou dožadovat, vyvolávat a prosit, abych přišla mezi vás, že budou úpět po nějakém vtípku od tety Dádul a prd prd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak a teď už jdu… tedy spíš se jdu klouzat na tramvaj. Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, vy co jste slibovaly, že přidáte svoje fotky k Mahu do fotoalba, nic jsem nenašla… a já si vás chci taky prohlídnout… :roll:

 
Anonymnice  17.12.09 14:40

jo holky…ještě přidám jednu aktuální příhodu…pro pobavení - věřím, že Dadul nebo Kadlina se budou za břicho popadat…až řeknu, jaká jsem blbka :lol:

myčku používám cca 2 roky, ale i tak se mi může stát taková věc. začala svítit kontrolka a já si říkala…„áá, zase leštidlo“ tak jsem to dolila a divila se, že kontrolka svítí furt…no ale co…asi to bude porouchaný. hmmm…když jsem včera otevřela myčku s umytým nádobím…myslela jsem, že mě vomejou!! smrádek jak miminkovský blitíčko a celá myčka i s nádobím potažená takovým růžovo-bílým povlakem 8-o no co myslíte! blbka Mondí si spletla kontrolku na sůl s kontrolkou na leštidlo :nevim: takže naklusat do drogerky, koupit sůl, čistič myček, všechno nádobí vyskládat, nejdřív protáhnout jeden program na prázdno s čističem a pak hezky znova nádobí! proč to dělat jednoduše, když to jde složitě…že? no nejsem já šikula?? :-P když jsem měla své první auto, tak mi tam taky nějakou dobu svítila kontrolka…a já bejvalýmu říkala - hele - to je asi olej, co? a on „jak dlouho jezdíš s tou rozvícenou kontrolkou?“ a já: „no asi tejden, proč“ "no, to je totiž benzín!! :think:

 
VeKo
Generální žvanilka 20579 příspěvků 17.12.09 14:56

Mondí - jsi fakt jednička :palec: :palec: :palec: :palec:

Dadul - tak se hlavně vylež, ať tě tady máme pravidelně…to víš sejde z očí sejde z mysli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jo a na AKU chodím pořád, teď to mám v plánu chodit při IUI zase, chodí se jednou týdne, jen při MS se nechodí…

 
Teres
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 17.12.09 15:24

Teto Dadul-fotku jsem přidala, ale vás jsem ještě neviděla..

 
Markí1
Závislačka 4512 příspěvků 17.12.09 16:21

No neeee Dadul tu koukala … :lol: :lol: hurá žije :palec:
Mondí já ty kontrolky zkoumám pravidelně s návodem v ruce a čekám kdy se mě stane to stejne co tobě :lol: :lol: jinak sem se fak zasmala díky :lol: :lol:

na fotkách se pracuje :lol: ještě se mě je nepodařilo nahrat do tohoto meho užasneho stroje ale budou tam co nevidet slibujuuuuuu :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama