SEVEROMORAVÁČEK č.28 - Report z mecheché č.4

Ostatní

Dobré podoledne všem matkám severomorávackým. Mám pro vás jednu špatnou a jednu dobrou krávu. První je, že se snažím napsat report ze včerejšího sletu čarodějnic a druhý, že mi to tady jeden neandrtálec kazí. Zatím mi to už jednou vymazal ( jsem to psala na „čistoL),jednou namotal PC šňůru na kolečka od bezva tchánovic auta, jednou jsem musela jít mávat popelářům doufám, že si nemyslí že jsem svobodná bezprizorní matka, která na ně čeká každý pátek??? Ojojoj a teď tady mlátí s dveřma.  

Tak. Včera jsme se opět sešly , sice v ne příliš hojném počtu ale přece.

Přítomní: Já - v čele, Fífik, Bobis, Zubřice, Ája - zkoušela na mě nemoc ale byla přemluveny k účasti, Ivanka.
Nepřítomní omluvení: Anni - bolest v koleně, Lůca v práci, Lime opatrování mimíska, Shirin - zapomněla????

K jídlu a pití /> Fifik ½ pizzy, pivo,minerálka, Bobis - šopský salát,nealko, Zubřice - latté a džus ( zubní indispozice), Ája ½ pizzy a nealko , Iva ½ pizzy,nealko,džus,po­hár ( bohužel nic nevychutnáno vzhledem k probíraným tématům ), já ½ pizzy,latté,svařené víno, frisco

Témata:
zubař
- trhání nervů - každý svůj zážitek, jak který lékař bolestně či bezbolestně ošetřujeJ- Ivě přestává právě chutnat…Ája navrhuje změnit téma přes paradontózu na kaši pro Adama. Mystifikuje, že nejde o velkého ale malého. Adama samozřejmě.

porod- ano opět všechny rodíme, dovídáme se bližsí podrobnosti o délce a velikosti a počtu stehů,jizev atd. Následuje zhodnocení zdravotnictví a lékařské péčeJ

velikost hlavičky u dětí-největším přispěvovatelem diskuze Fifik a Ája,následuje rozbor vojtovy metody…Ivě přestává nadobro chutnat. Tentokrát pohár.( V autě se mi svěřila,že neví vůbec z čeho se skládalJ)

dobrý dětský neurolog- pro Ivu končí vtipný večer neboť se vyděsila popisem Bobise a Ájki, jak se dětmi hází na vyšetření …( no Adámek se dost divil, když letěl proti podložce …Vemou malou a hodí ji ji na podložku, aby zjistili jestli tam dá ruce. Ale neboj, nic se jí nestane )

předkožka- opět detailní rozbor problému plus následné zhodnocení čůrání dětí venku ( byla jsem jediná komu se zdálo, že držení holčiček u čůrání je zcela ůchylné a ponižující… )

Fifík byl odvolán tchyňkou, která si stěžuje na bolestivosti kloubů, Bobis také odjíždí. Dochází k mírné roztržce při placení, neboť se Fifík zdráhá zaplatit, přece platí ségra? Číšnice se baví, je jí vysvětleno , že to jsou sestry a je to normální. Sedíme s Ivou jemně „rozčarované" z brzkého odchodu druhých a pozdržíme Áju i Zubřici na další půl hodinku. Konec akce v 22.45.

Spisovatelem další akce bude ÁjaJ Nat

p.s. ještě bych dodala, že ačkoliv jsem měla za sebou první hlt svařáku, již jsem byla upozorněna , že jsemnějaká rozjetáJAsi to dělala ta židle v čele stolu.

p.p.s. Bobis, Fífa má ascendent v ráčkovi.

p.p.p.s. Marti doufám, že zub má novou vložku.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 10:54

První!  :-D
L.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.03.07 11:02

Ahojky,  

Nat díky moc za zjištění.  

Ivi číslo na neuroložku je 59 698 36 17 je to na sestřičku od Asistentky Medřické. Nás vzala bez problémů.  

Papa L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 11:13

Natálie, co máš proti bezprizorním samoživitelkám? Jakože by i po popelářovi skočily? :-D. No jo, smažička hranolek a popelář, jo, to by docela šlo. Ale ve smrdění bych vyhrála :-)

Tak včera hlídala Vilouše Miluška. Moje nervy. Než jsem odcházela do hamburgrárny, dala jsem V opět studenou sprchu a Nurofen.  Měl 39°C a celé dopoledne pospával. Pak mu tedy otrnulo  a Miluška přes to, že jsem ji kladla na srdce, ať ho drží v posteli, ať si čtou a koukají na krtečky ho nechala hodinu skákat na trampolíně a byla načapána mou matkou, která je přišla navštívit. Když jsem se jí zeptala, co dělali, řekl mi, že celý den ležkal. Tak jsem jí řekla, že to vím, tak začala cosik koktat. Fakt nemá rozum, nechá si od toho děcka na hlavu nas..t. Nehledě na to, že mu tím přístupem škodí. Nelíbí se mi to.
Když jsem přišla domů, měl 39,3.

Včera to v hamburgrárně ušlo, celkem málo lidí, tak jsem četla časáky a čuměla na telku, žádný smrad. No dobré. I když vy jste se asi měl líp, že :-)
 L+V

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 11:15

Moc hezky napsané, se tady řehním u počítače, servírky se o mnohém určitě poučily.  

Kopíruju ze starého deníčku, protože taky očekávám pochvaly, hlavně za poezii :-)  

Ještě, že jsem šla, doma by mě ten zub určitě bolel víc a takhle mě po cestě přestal bolet úplně, když jsem šlápla na jednu obzvlášť tlustou žížalu (samo že omylem, ale bylo jich fakt tolik, že se mi z nich dělalo špatně a snažila jsem se jim vyhýbat). Zub opět vyplněn, vložka (zubní) jako nová, barvy modré. Přísahal mi, že ten příští týden to prý bolet nebude …  

Na závěr chvilka poezie - „Bolavý zub trápí tě též? Na mecheché do Luny určitě běž!“  

Z.  

 
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 11:25

Marto jsi uplny Seifert :)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 11:27

zavidis ze na tebe zadny popelar do okna nedohledne coz? :-D preci jen treti patro je treti patro :) muzes nekdy dojit na cumendu hehe

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 11:27

Kopíruju z rodiny, psala Efka, co má Haničku a za chvíli bude rodit :-)

Jo a takový tip. Koupila jsem Hance Laktobacílky od firmy Swiss. Jsou cucavé chutné. 30pastilek za 140kč. Takže kdo bere atb, či chce své dítko jen preventivně chránit…

Martinko, bravo bravo, je tě škoda na tu práci, co děláš. Měla bys vydat nějakou sbírku poesií. Určitě máš těch básní víc. Pochlub se. Takový talent by neměl žít v postraní. I když.. takoví geniální umělci bývají často pohřbeni v chudobě a v hromadných hrobech a slávy se jim dostává až po smrti…

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 11:28

Dík, jsi zlato! Příští pátek jsme tam jak na koni!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 11:37

Sakryš, nemám, zapracuju :-) Naštěstí to v práci využiju, když píšu a skládám různé informační maily pro zákazníky :-)
Do masového hrobu neee!
Mám výbornou náladu, právě jsem se dozvěděla, že šéfa vypekli v hotelu (akce pro 150 lidí na 2 dny), který on stále ochraňoval a byl nejlepší na světě! Jak já ten hotel nemám ráda, huráááá. Ale přece jen mi ho je trochu líto, lidi na místě a problémů moc .....

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 11:42

ktery hotel??? v jednom takovem na konferenci VSB zvracelo 90% lidi hehehe

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.03.07 11:49

Ahoj holky,  

mi se včerejší srazík moooc líbil a tímto děkuji Nat, že mě vytáhla a doufám, že ostatní účastnice srazíku se na mě nezlobí, že jsem šla i s nachlazením:-(  

Deníček super. Zasmála jsem se a to, že jsi na mě moje milá Natálko hodila příští deníček mě nijak nepřekvapuje vlastně už to čekám od rána:-))))) Jo a pondělní školičku už máme schválenou:-)  

Holky už vím, kdo má náš kočár. Nebudu se tady radši rozepisovat do detailů, ale vymáhání toho kočárku by mohlo být snad i životu nebezpečné tutíž se odpoledne s Adamem musíme poradit co a jak. Jo a s kočárkem se prý vesele jezdí takže už nemusíme hledat po zastavárnách. Asi vám došlo která skupina spoluobčanů ho teď má:-((((( Jsem nasraná ještě víc a je mi upřímně líto toho kočárku.  

K tomu co psala Lucka. Já dávám Adámkovi přípravek Lacidofil. Teda užíváme to oba jen tak preventivně a je to dobré pro atopiky. Je to 45ks a stojí kolem 100Kč.  

LUCI Filípková: musím ti říct, že ti to vždycky moc sluší. Vypadáš dobře a spokojeně:-)  

MARTI: ať žijou lidští zubaři.  

LUCI Vilíková: normálně jsem dostala chuť na nějaký ten hamburger:-) Jo a odpoledne to můžete s Adamem třeba prokonzultovat přes icq. Teda nemyslím hamburgery, ale zapojení toho všeho:-)  

Zatím papa  

Andrea a Adámek, který se v čekárně tak vyřádil a teď už spinká:-)    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 11:50

Jezerka, Seč

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.03.07 11:51

tak to mě taky zajímá který to byl hotel? Vlastně oba ten, kde všichni zvraceli i ten od Marti.  

A.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.03.07 12:15

Andrejo díky za chválu.
Já jsem si taky nechala vykrást auto před očima bála jsem se že by to mohlo být horší než ukradené rádio. Dneska člověk nikdy neví věřím ti že tě to štve ale co naděláš.  

Nat přesd chvilkou mi psala Žurda že Fifiš je v blížencích tak jste mě docela dostaly?  

Zubříku super rýmovačka přeju ať je zoubek rychle mrtvý.  

Pa L.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 09.03.07 12:21

Teda vy jste to pěkně rozjely:-))  

NAT ůžasný dneíček. Úplně živě si dovedu představit  jak Ivce přestalo chutnat u probíraných témat:-)))))
Já tu pořád pajdám a nemám odvahu slezt ze schodů tak sedíme doma:-(  filda je zlatíčko. ví že mmince není dobře tak si hezky hraje . neknourá jen když je unavenej tak si protře očka a dá mi znamení že chce spát:-)
Ajo teda s tím kočárkem fakt děs:-( at jste brzo zdraví
Marti se zubama žádná sranda co? Se tam taky chystám :-( básnický střevo máš úžasný, o vydání sbírky fakt začni uvažovat:-)
Jdu se natahnout dokud je klid
Paaa Anni a spol:-))

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 12:26

v knizce mi vysel taky v blizencich ale ve dvou programech v raku. je vic rodinny nebo vic do sveta?

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.03.07 12:42

mamcin mazánek není jde kdykoliv a s kymkoliv

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.03.07 13:38

Ahoj vespolek,
Nat, pěkně zhodnoceno, dík, že jsi ze mě udělala neplatiče :-) No co, zkusila jsem to :-D Srazík super, Ondráš si lopnul se mnou piva, protože se rozhodl, že má ukrutný hlad už ve 23:15, což naposledy udělal, když mu byl asi týden :-/  

U nás nálada pod psa. Volala mi sestřička (od doktorky), že jim volali z hygieny, že mají výsledky výtěrů od Ondráška a že má nějaký bacilus :-((( Takže prý mám očekávat telefonát nebo návštěvu hygieny, kteří budou čuchat, co je špatně. No, takže si připadám jak socka největší, co si nemyje ruce, nevyvařuje dudlíky a nechá nakazit své mimínečko. Nejhorší na tom je, že mi asi nedokážou říct, z čeho to je. Sestřička říkala, že se o těch bakteriích moc neví, to na co se přijde, se za rok úplně změní…No prostě nějaké „špatné“ mikroby v tenkém střevě, které se mohly přenést buď hned při porodu ode mě nebo úplně jinak… :-( Prý může i nemusí být infekční, může i nemusí být nosič a předávat to dál, může to být dlouhodobé nebo to zas přejde…paráda. Takže teď budem muset chodit na pravidelné výtěry a pak se bude vědět možná něco víc. Jenom doufám, že jsme nenakazili i Anejdu, protože s Ondrášem olizujou stejné hračky, jí ze stejné misky, drží se za ručičky :-( No takže mám celý den slzy na krajíčku, pořád přemýšlím, co dělám špatně, připadám si totálně neschopná. Už toho všeho začínám mít fakt tak nějak dost, furt nějaké nemoci, starosti, nejdřív s jedním, pak aby nebyla nuda, tak s druhým… Jsem zvědavá, co bude s tou hygienou. Odpo mají přijít naši, Iva, babi, proběhne další oslava, fakt mám na to docela náladu :-(  

M+T+O

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 13:45

AHoj Fifi,  

neblbni dyt tohle se muze stat asi kazdemu ne? Navic opravdu nevis kde k tomu prisel tak nevim jak te muzou napadat takove myslenky . Hlavne, ze se neco zjistilo ted se to vyleci preleci a ty budes vedet z ceho to je. Starosti a neprijemnosti to teda jsou ,ale brzy bude urcite lepe !!!!
Hlavu vzhuru a Ondraskovi foukam na streva :)
 N.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 13:50

Taky říkám, důležité je, že už se to ví a Ondrášek se může přeléčit. To, že má nějakého bacila není odrazem vůbec ničeho. Doteď  vidím svou nešťastnou kamarádku, která dezinfikuje houbičku na nádobí v Savu po každém mytí a po 3 dnech ji vyhazuje, jak řeší, kde jejich dceruška v jejich superčistém bytě mohla získat bakterii E-coli. A že ji měla víc než rok. Ale oni byli opravdu extrémní - pokud např. zjistili, že návštěva přijela MHD, tak jim dali jejich čisté tepláky, aby si mohl sednout na sedačku .....
 Z.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 13:54

A co kdyz navsteva odmitla?

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 13:56

Nemohli sedět na sedačce - dostali židli a tu pak následně dezinfikovali Savem. Ale oni jsou úchylní …

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.03.07 13:59

cha cha…mozna bych k nim chodila v igelitovych saccich :)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 09.03.07 14:12

díky za podporu…jo, Ondráš má e-coli 026 nebo co. marti, ty o tom víš něco víc? já mám výčitky, protože prostě nejsem zastáncem toho sterilizování, vyváření a tak :-( každopádně ted vyvařuje flašku a dudlíky, bo do něho musím nějak nalít smectu.
díky  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 14:31

Nevím, ale zjistím. Ona ji měla tak cca od půl roku, projevovalo se to mírným průjmem. Jdu jí napsat.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 15:10

Markétko, neklesej na mysli! Vždyť to přece nejde ovlivnit. Je to úplně totéž, jako kdybych si já teď spílala, že V leží v posteli a má 39,4°C. Fakt nevíš, kde k tomu bacilu přišel, myslím, že ta hygiena přijde jen okouknout situaci, jestli tam někde není nějaký zdroj, ale nikdo se na tebe přes prsty dívat nebude, protože všichni ví, jak se věci mají. Uvidíš.
Hlavně ráno moudřejší večera, je to jasné, dovedu si představit, co teď prožíváš, ale utřepe se to a nebude to tak divoké, jak se to teď zdá. Hlavně ať je to co nejdříve, že? ;-)

Natál, ty bys jako k těm sterilním Zubříkovým lidem chodila? Hehe.
Marti, ti kdyby dnes přišli ke mě, tak asi jen v tom skafandru, které nosí američtí doktoři v amerických filmech o ebole a tak :-). Fakt bordel jak v tanku. A do žádného uklízení se dnes teda neženu, je mi zima, celý den polehávám, bolí mě  hlava (nevím, jestli z nevyspání) a nohy (nevím, jestli z práce) nebo na mě V něco přenesl.

Pořád přemýšlím nad tím Adámkovým kočárkem. Je to bordel, totální bezpráví. Já se znám. Z mou povahou bych to tak nenechala. Raději bych si nechala dát do budky, ale vodu bych zakalila :-)

L.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 09.03.07 15:28

Zdravíme všechny,
my jsme se tady potýkali s nachlazením (já i Kuba, nebylo to sice nic vážného, žádné horečky apod. ale bez nálady jsme byli oba dva, přiznávám se, že já víc). Myslím, že už jsme celkem v pořádku, ale raději ještě moc nevyskakujeme ani nikam nechodíme. Teda Kuba samozřejmě vyskakuje celou dobu, protože pochopitelně klid na lůžku, když neměl horečku a nebylo mu zase tak blbě, nemůžu vyžadovat.
Nat: U nás jezdí popeláři jenom co 14 dní, ale taky už mě dobře znají.
Marti: Cítím s tebou, mě bolel pořádně zub naposled asi před 15 lety, ale pořád to mám v paměti. Začal mě bolet v pátek na chalupě mimo jakoukoliv civilizaci, takže v pondělí ráno jsem se k zubaři už těšila.
Andrea: To by mě taky dožralo, vidět někoho drze jezdit s mým kočárem.
Fifik: Nepropadej depresi a hlavně si nic nevyčítej, rozhodně to není tvoje vina. A já taky nejsem přívržencem vyvařování a přehnaného dezinfekce.
Gabriela + stále spíci Kuba (zase vstával o půl šesté :-(( )

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 09.03.07 15:45

Ubírám si bod, S mou povahou a ne Z :-)

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 09.03.07 19:46

No ženské, já vám povím, to je síla!

Vy jako nemáte při pátku co robit nebo jak to u vás je? :-)))  Nestačím valit bulvy a hlavně číst, to je množství takřka neuvěřitelné! Dopoledne tu byla kámoška, tak jsem jen lehce nakoukla, co se tady děje a ejhle, už jsem byla pozadu… nestihla jsem to všechno přečíst až teď, o psaní nemluvě…

Tak za1. Nat, už jsem tě chválila, moooooooooc hezky ti to psaní šlo :-)))
za 2. Lucko, děkuji za číslo, v pondělí tam zavolám :-/  mmch já opravdu nevím, co v tom poháru bylo!!!!! to se mi s jídlem ještě nestalo… nicméně se mi o tom aspoň nezdálo a holky, díky vám za reference, aspoň vím, do čeho s anejdou půjdeme, chjo…
za3. Markétě jsem již plnou podporu vyjádřila, anežce zabavila všechny ondráškovy hračky a hotovo fertyk, žádné cáry… nikdo po nás, hruško, nemůže chtít, abychom začaly balit sedačky do igelitových pytlíků (Marťo, dobrá story, ale chudák děcko teda, no, holt rodiče si nevybereš, že :-/  ), vyvařovat veškeré nádobí a domácí potřeby apod. a upozorňuju tě, že si ani nebudu k tobě nosit čisté tepláky :-)))
za 4. andrejko, ti povím, to je hnus fialový :-((((( mě vždycky úplně vytočí takové situace, kdy bohužel nemůžeš nic udělat a máš recht, než si nechat rozbít kokos a ohrozit nedejbože adámka, ať se s tím kočárem naši spoluobčané zalknou!!! fujtajbl…

Toť asi vše, jak mrknu zpátky, napadne mě ještě milion dalších věcí, to je jasné… hezký páteční večer a už teď se těším na příští akci! (to už doufám budeme mít s anežkou po vyšetření, tak si ten pohár dám znovu, abych zjistila, co jsem to včera vlastně jedla…)

Iva+spinkající Anežka

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 09.03.07 19:55

No jasan, teprv teď jsem zabrouzdala do minulého deníčku a pochopila, proč Anni nepřišla na sraz… Moc s tebou soucítím, vynechala jsem tě naprosto nevědomky, faaaaaaakt :-(    a ta procházka byla opravdu super, to je pravda! my jsme ještě odpoledne šli jednou ven, vrátil se mi můžíček z cest, tak jsme šli vrkat do lesa jak zamlada :-)))) ovšem s anejdou, hehe… tak ať se ti to brzy zahojí, stejně tak jako tvůj zub, Marťo!
 papa

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 09.03.07 20:30

hojte holky,  

tu pizzu bych si dlala.  

blé pořád je mi zlééééééééé.  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.03.07 22:06

My se dneska činíme, jestli to nebude deníčkový komentářový rekord.

Dala jsem do galerky ty skvostné oblečky od tchyně, o kterých jsem včera mluvila (tedy mimo jiné)

Já jsem dnes odpoledne měla opět nejhodnější dítě na světě, které poslouchalo, poslušně ušlo za ruku asi 3 km, jen se usmívalo, povykládalo milion básniček a písniček, na návštěvě si způsobně hrálo, takřka čistě povečeřelo a bez debat uslo. Pro takových pár hodin to všechno kolem fakt stojí za to!!!

Zubříci

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 10.03.07 11:47

Ahojky,  

Ivi není zač kdyby tam byl nějaký problém tak je ještě jedna super doktorka v centru. Sehnala bych ti na ni číslo.  

Market drž se a hlavně žádné výčitky tohle snad ovlivnit nejde. Přeju ať je hygiena v pohodě a nepříjde nějaká semetrika.  

Zubříku super rodinka a jsem prý uchylná na uklizení.  

Lime prcek ti dává pěkně zabrat.  

A ostatní a´t jste brzo zdraví papa Lucka a Fifuška s ustřihnutým dudlíkem v ruce

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 11.03.07 14:07

holky.ahoooj.
jsem strasna!!!!ja jsem davala o pul osme saru spat a ona nemohla zabrat a ja tam usla s ni:(
normalne jsem ten srazik zaspala.....a to jsem se vazne moooc tesila.!!
ehm…nebyl by nekdo pro ten dopoledni sraz??:)..to obvykle nespi a nezapominam:(::D:D
zaneta    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 11.03.07 15:58

Hehe, Žando, ty seš teda případ :-) Jinak dopolední srazík (mluvím jen za nás) nevím nevím…7krásek je stejně dopoledne jen pro „členy“, ne? Nechceš jít třeba někdy s námi ve čtrvtek do té herny na SNP? Ale za sebe musím říct, že mi se mnohem víc zamlouvají srazíky večerní :-D  

Se musím pochlubit, nechala jsem si na narozky naježit domácí pekárnu, tak se mi právě peče první výtvor…uvidíme, jestli skončí v bříšku nebo v koši :-D  

Lucko, Andrejko - co kluci, už jsou lepší?
Anni - doufám, že se na další sraz už dobelháš! Nebo se nech přivézt taxíkem ;-)
Nat - ty jsi teda…místo abys byla online, jak jsi slibovala, tak beztak lítáš někde venku :-D Tak nemám s kým konzultovat, jestli je normální, že se z té pakárny nějak kouří…
Lime - držíme palce, ať už ti je brzy líp a můžeš konečně začít pařit :-D
Jestli jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám…  

M+T+O

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 11.03.07 22:04

Ahoj holky,  

já jen v rychlosti. Celý víken jsme se nechali vydržovat. V sobotu u tchánovců a dneska u mamky a to nejsou žádné narozeniny ani svátek:-))) dneska bylo krásně tak jsme dopoledne vyrazili k Odře a odpoledne k Ostravici. No mám doma rybáře a myslím, že Adámkovi se to bude taky zamlouvat:-)  

MARKÉT: asi mi nějak uniklo, že máš narozeniny takže přeju všechno nejlepší hodně štěstíčka a zdravíčka a spokojené děti:-) a vůbec si nevyčítej, že jsi něco zanedbala. Může se to stát každému. Hlavně ať je Ondrášek brzy zdravý. Myslím si, že přehnaná dezinfekce škodí. Pak stačí vyjet do zahraničí a je hned problém.  

MARTI: teda to jsou opravdu divní známí. Tam bych určitě chodila:-)))  

Zatím papa  

Andrea a Adámek včera 22 měsíců  

P.S. ještě snoplíme, ale ven i mezi děti už můžeme:-)    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.03.07 08:36

Ahoj holky,  

zdravíme po víkendu. My jsme včera taky využili pěkného počasí a jeli na výlet na Pustevny. Bylo tam nádherně, nějaký sníh taky, takže se samozřejmě bobovalo. Největší úspěch ale mělo házení sněhu za krk a matlání sněhových koulí tatínkovi na brýle. Kvůli tomu dokonce i ochotně vybíhal do kopce po svých. Pak jsme zajeli na oběd do Frýdlantu, protože synáček projevil přání obědvat v restauraci palačinku. Oběd byl, ale museli jsme ho zklamat, palačinku tam neměli. A to jsem byla přesvědčená, že palačinky dělají všude. Večer jsem ještě chlapce vyslala s motorkou ven, abych mohla aspoň vytřít, protože náš  byt je opět v žalostném stavu :-(  

Markéto, tak co, jak dopadl 1. výtvor z domácí pekárny? Já jsem taky pro večerní srazíky, protože dopoledne mě vykořisťuje zaměstnavatel :-(  

Zubříci    

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 12.03.07 09:20

ahojte, jen krátce, lucko, v té fakultce zatím neberou, mají prý šíleně dlouhé objednací doby, no, riskla jsem to holt s tou poliklinikou, jdeme zítra na 13h. tak držte palce, at to přežijem a nejsem tam za největšího vola a neschopnou matku pod sluncem :-/  
pa my dvě

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.03.07 11:08

Ahojky,  

Market vše nej k narozeninám.  

Hlasuju pro sepsání nějakého seznámku kdo má kdy narozeniny a kdy se narodili naše sluníčka.  

Ivi moc na tebe budu myslet a drž se. Pak napiš jak jste dopadli. S tou fakultkou je mi to líto nás brali vždycky okamžitě te´d už chodíme jenom na půlroční kontroly.  

Papa Lucka

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.03.07 11:54

Ahoj holky,
kdysi takový nějaký seznámek dělala Monina. Klidně mi pošlete data a já se pokusím vytvořit jakousi tabulku. Aspoň si vyzkouším, jestli jsem to nezapoměla. No spíš to vidím, že zapoměla a budu to hojně konzultovat s mou spolukurzistkou :-D

Jsem marod, už jsem dnes v noci při počítání andělíčků, kteří kol mě lítali, přemýšlela, že se ráno seberu a pofičím si pro ATB. Ale nikam jsem nešla, nějak jsem to při mytí oken trochu rozhejbala. Večer budu zas lamentovat, to je jasné.

V je už o poznání lepší, ale úplně ok teda není. Kašle, teče mu z nosu, teď jsem mu zas naměřila 37,3°C. K Dr jsme ještě nedošli :-)
Máti mu koupila (u příležitosti marodění) takovou tu doktorku v kufříku. No to byl teda dárek!! Furt má nasazené doktorské brýle a lítá za mnou s fonendoskopem a píchá mi injekce.., ale co je nejhorší, že se mi neustále pokouší měřit teplotu, ehm, však víte kde :-D. No mám teplotu jak kdy. Někdy „sedumosum“ a někdy „sedumnácti“. No ať trénuje, synek. Mám s ním plány :-DDDDDDD

MARTI, zítra dám ty lístky na nedělní divadlo máti, jo? Já teda myslím, že půjdeme, ale nikdy nevíš, že? Máti bydlí na Gerasimovova 16, je to kousek od vás. Tak se tam pro ně můžete stavit, jo?

Jdu pokračovat v úklidu :-(.

L+V

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.03.07 12:09

Jo, nevím, jestli se bavíte o neuroložkách, pochopila jsem to tak. V to házení a visení za jednu nožičku miloval, řehtal se u toho jak byk, Dr mi říkala, že bude kosmonaut, že se to pozná.
Jsem zvědavá na to, co na ni Iva řekne. Do určité doby jsem ji vnímala jako skvělou babu, ale po mé poslední zkušenosti, brr, už bych tam nešla.
 L.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.03.07 12:34

Ahojky,  

Ivi žiješ ???  

Luci já jsem se taky do oken pustila doma v neděli a teď u mamky  tak máme za sebou obě jarní úklid. Superní pocit. Akorát že já jsem zdravá ale taky vždycky jak mi něco je tak se musím něčím zabavit ať jenom neležím a netrpím.  

Zítra jdeme na očkování tak Fifiš už s půlkou diazepamu chrní.  

Tak moje data. Dat. nar. 11.02.1980, a Fifka 12.04.2005. Těším se na seznámek  

Papa Lucka a Fifiš    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.03.07 13:05

Ahoj,  

Luci, dej mi tam pls ty lístky a já se tam zítra nebo ve čtvrtek večer zkusím stavit. Vím, kde to je, jednou jsme vás tam vyhazovali. Doufám, že budete oba OK a půjdete, ať v tom nejsme sami :-) Kdyby ses náhodou cítila hodně špatně, tak já bych taky potřebovala umýt okna :-))  

Včera jsme měli jít na očkování na obrnu, ale F. má končící rýmu, tak nepůjdem. Sestra sice říkala, že končící infekt nevadí, ale nehodlám riskovat. Místo toho jsme raději šli plavat - po 3 týdnech a bylo to super. Dokonce se F. nechal asi 3 x potopit a ani neprotestoval.  

Dneska budem lítat venku na průlezkách, tak doufám, že to přežijem - oba… Na večer si plánuju žehlení, se budu snažit, abych to teda dodržela, ale už mám cukání …  

Data - moje maličkost - 2.10.1975, Filip - 22.11.2004  

Zubříci

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 13.03.07 19:29

Tak jsem zde!

Uf, bylo toho dneska dost… na mě i na anežku. Ta usla ve třičtvrtě na 7, to zas bude brzo vzhůru, chjo…
Takže: vyšetření jsme přežily (nutno říct, že všechny čtyři - já, A, sestřička i dr.), A. samozřejmě zahájila hned po příchodu, kdy mi ji sestřička podržela, ať si dám věci dovnitř  a málem to tam zbořila :-). Vyšetřní samotné tak příšerné nebylo, až na to, že nebylo slyšet vlastního slova, neboť dr. se snažila A řev přeřvat rádiem - prý: to nepřeřveš! a hádejte, kdo zvítězil? po chvíli dr. rezignovaně rádio ztlumila :-))))
Nicméně si ji důkladně proklepala, potahala za ručičky a nožičky, poházela atp. (na to jsem díky skvělé instruktáži Ajky a Lucky  byla připravena, ale šla jsem tam s hroznou představou, takže jsem byla úplně v klidu, nebylo to nakonec tak drastické) a radši mi ji zase předala. asi ji už bolely uši :-) 
Byla jsem příjemně překvapena, dr. se nám věnovala přes půl hodiny, byla velice milá, jen tak mezi řečí mi sdělila, že pokud A nepořídíme co nejdřív sourozence, tak nás utrápí (vytahala ze mně obratně naprosto všechno od porodu po denní režím, jen jsem zírala)… bože bože, měla jsem úplně jiné plány… no, to jen tak na okraj. Hrozně se smála, jak se A furt tváří (jako kakabus - pro vysvětlení, kdo A neviděl naživo), ale bylo vidět, že jí to pěkně šrotí hlavou, protože když jsem se ptala, čím to tedy je, že ty ručičky tak divně přetáčí, vylezlo z ní - bůh ví… je to prý docela extrémní.
Výsledek - nejprve Vojtovka a pak se uvidí. Ještě jdeme na ultrazvuk hlavičky, jestli je všechno v pořádku, prý tak silná novorozenecká žloutenka je pěkné svinstvo. Tak doufám… :-(((((
Co říci závěrem? :-)))))    byla jsem příjemně překvapena zacházením dr. jak s A, tak se mnou, s nějakými rehabkami jsem víceméně počítala, ale jelikož taťka nám zas odcestoval do ciziny, výroba sourozence se (hurá!!!) odsouvá na neurčito :-)))))  to hurá neplatí té výrobě, ale tomu odsunutí, já fakt chtěla mezi dětmi větší rozestup, bééééé.....

Tož tak… Víc dneska nezvládám, padám na h…u = ústa.

My dvě

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 13.03.07 19:32

Jo, a ještě k těm datům - v neděli jsme se zrovna s Markétou domlouvaly, že slavíme narozky jen po pětiletkách, protože nás to vážně furt nebaví… já mám kulatiny příští rok, letos dosáhnu věku naprosto nezajímavého, tudíž datum narození je nedůležité…:-) pa

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.03.07 11:00

Ahoj holky,  

Ivi, to je dobře, že to dopadlo dobře a UTZ bude určitě taky v pohodě. Anežka měla nějakou silnou žloutenku? F. měl taky silnější, ale pod lampou nebyl, za to byl žlutý víc, než 6 týdnů. Tomu, že uřvanému dítěti pomůže sourozenec tedy vůbec nevěřím. Představa, že by se mi narodil uřvanec č. 2 a kolem mě pobíhalo to naše třeštidlo,mi nahání hrůzu ještě teď. A pokud by další dítě opět přes den spalo jen v jedoucím kočárku, tak to taky netuším, jak bychom dělali. Tedy teď už bych to zvládla, ale ještě tak před půl rokem bych si to mohla jít hodit na nejbližší strom … Filipa hodně zklidnila ta homeopatika, výsledek byl vidět cca po 3 týdnech, konečně taky přijal dudlík a bylo líp.  

Moji chlapi byli dnes na kontrole na ušním a na měření tympano. F. byl prý vzorný a spolupracoval. Dokonce vydržel i to tympano a to prý měl v uchu špunt s drátkama. Levé ucho je už úplně OK a pravé má prý zalehlé a troška tekutiny tam pořád je. Takže další kontrola za 3 týdny. Snad už se mu to vstřebá, ať má úplně pokoj, bobek. Když přišli do jeslí, tak se zrovna chystali ven, takže už byl připraven. Sedl si k oblečeným děckám na zem a prohlásil, že má hlad. Tak mu Petr strčil chleba a on mu řekl - tatínku, ahoj, tak už běž :-) A včera mě docela šokoval - zase jsme obíhali průlezky kolem jeslí a ještě tam jsou takové dřevěné altánky. Tak se rozhodl, že jdeme do altánku. Ještě než tam vlezl, důležitě prohlásil - musíme se podívat, jestli tam nejsou jehly!! Zřejmě je poučovaly tety na procházce. Ty lidi jsou fakt hovada, jestli tam někde pohazují použité jehly.  

Jo, a žehlení včera samozřejmě nebylo, protože mě škrábalo v krku a ozval se můj milý zub. Já se zítra k tomu zubaři snad už i těším, protože mě to furt bolí :-(  

Zubříci

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.03.07 11:53

Ahojky,  

Ivi tak to je fajn že jste dobře dopadly, hlavně že máš s doktorky dobrý pocit. Fifkovi se brzo uzavřela hlavička tak nás nemohli vyšetřovat sonem ale museli jsem chodit na CT. Kam tě poslala na ty rehabky my jsme chodili do stacionáře do Poruby je to tam takové domácí tak se mi to tam hodně líbilo.  

Mějte se papa L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 14.03.07 12:20

AHoj..toz to mate holky za sebou. Jestli te posle do kojenaku v Zabrehu, mohla bych dat echo zname co cvicila s Adamkem od Aji.Je super zenska. A s tim sourozencem jsi me pobavila,protoze to same rekla i Aji :DDDD treba je v nejakem programu na rpodporu rozmnozovani deti na obvodu OStrava Jih :-DDDD
Marti - to je super ze je tety tak poucuji..jen aby to v tech detech nevyvolalo spise zajem jak ta jehla vypada a tak ze? Doufam ze ucho bude uz brzy OK uplne.   ¨Luco - 25.1.77, Rio 14.5.2005…Ty jo Vildy se to ted drzi nejak dyl ne?? Snad budete brzo oba v poradku!  

Bobis - tak at dopadne dobre kockovani!
CHci se zeptat ,konzultoval uz tady nekdo s Dr.ockovani meningokoka a klistovou encefalitidu??? Vzhledem k tomu ze na letosek hlasi prehrsel klistat tak mam docela strach. Psy mame ockovane na borelku tak i dite bych asi mela..chjo.  

Otec byl dnes sekat osmicku. Hodinu pry na nem zkousel sekani,vrtani,re­zani a paceni a ted tam ma 3 cm diru. Nicmene ona byla nevyrostla a totalne na lezato a pry tam sel za 5 minut 12,protoze se zacala kazit. Des bes. Samozrejme to mel jen opichane,protoze na co narkoza ne?  

Docela me desi ze me dve osmy jeste nevylezly a podle rtg mam jednu taky lezato :-(((  

Vcera jsme byly ve skolce a bylo to prima.Ale kratke ta hodka…ale neva sly jsme se pak s Ajou a Adamkem projit,vypustila jsem krakena na volno a on vlez Adovi do kocarku a Ada ho vozil. Byli jak Pat a Mat. Nicmene to prokladal behanim za lidma na koleckovych bruslich,ktere ho nejak strasne fascinuji…na tak male deti se snad lae ani nebyrabi ne??? nebo jo?
Vecer jsem tady mela expotencialnitchany -to je vyraz - delam jim ucto…byli tady poprve od posledni navstevy pred 6 lety,kdy jsem jeste jaxi zila s jejich vydarenym syneckem. Ale s Mar se znaji,takze to bylo v pohode..ale i tak zivot mi chysta same zajimave situace. Nicmene jsem zjistila ,protoze jsme se bavily o skolce, ze jejich deti tam taky chodily kam ted my na cumendu a ze snad nejaka pani tam - nevim jestli ta reditelova- kdysi zavodne plavala takze ji mam priste pozdravit :)  

Dnes dopo nesel u nas proud tak jsem nemela zadne rozptylovani a na:,–(ila jsem slipy. Prvni hodka v pohode a pak teda dvoje pocurani se…no uvidime…ted jeste presvedcit  tatinka aby v tom pokracoval on kdyz jsem v praci hehehe  

jo a muj skvely muz vymyslel ze az bude nekdy hezky a bude se dat sedet uz venku,tak se muzem vsecky i s detma srazit u nas na zahrade a on nam pry neco klidne ugriluje! Malem jsem spadla jak mi to rekl,protoze on nenavidi navstevy :-DDDDD
Mame piskoviste a dva psy :)  

mam hlad jak svina. jdu si dat surimi alias surinamu s ryzi :) cus nat a rio slipar spjoch        

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 14.03.07 13:08

Ahoooj,  

dneska jsme byli u mojí babičky a tety jééé Adi byl takový stydlínek jako už dlouho teda ne před babičkou, ale před tetou. Chodí na chemoterapii a nosí paruku a normálně mi jí bylo líto jak si chtěla s Adámkem hrát a on nechtěl, ale za chvíli se otrkal a všechno jim povyprávěl a nejnadšenější byl z jízdního řádu protože tam byla vyfocená tramvaj. Tak mám radost, že jsme udělali naší návštěvou radost:-)  

O včerejšku už napsala Nat takže se nebudu opakovat:-))  

IVA: tak to je fajn, že to máte za sebou. Já jsem byla vždycky trošku nervózní z toho rádia a vůbec z té hudby, kterou dr. poslouchá:-) o sourozenci nám říkala asi od třech měsíců. Jenže na to já jsem neslyšela. To by mě fakt zničilo. Chtěla jsem mít věkový rozdíl mezi dětmi +- 3 roky. On se postoj dr. začal měnit až s věkem Adámka:-))) první dvě návštěvy (5 týdnů a 3 měsíce) byly docela v pohodě později jsem si vždycky vyslechla, že s takovou se ani neožení:-(((  na utz hlavičky jsme byli na fakultce. Jo a k té žloutence. Na Adámka svítili 24 hodin a bělmo měl žluté do šesti týdnů. Anžeka bude určitě v pořádku.  

Tak a už nevím co jsem chtěla dál psát.  

Jo ještě naše data takže já 10.11.1979 a Adámek 10.5.2005  

Zatím papa  

Andrea a Adámek minulou sobotu 22 měsíců

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 14.03.07 13:21

joooo ještě jsem se chtěla zeptat jestli jste někdy byli na představení Kouzelná školka s Majdou? Četla jsem včera, že tady myslím v neděli budou,ale nevím jak je to dlouhé? Adi Františka miluje tak zvažuju jestli jít nebo nejít. Co myslíte?  

A+A

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »