Severomoraváček č. 58 - RAFAEL

Rodičovství

RAFAEL Bůh léčí aneb jak se narodil náš druhý syn tygřík, bratr tuňákův :) Teď když už jsem konečně doma z porodnice, teď když Rafa konečně zkontrolovala naše dětská doktorka, teď kdy konečně jeho starší bratr RIO negizdí a spí a teď , kdy ještě Máňa neporodila, nastal ten správný čas na porodní deníček.

Jak probíhalo mé druhé (vydařené) těhotenství bych shrnula památnou Markétinou větou :" Kdybych nevěděla, že jsi těhotná, myslela bych si , že máš nějakou strašnou zákeřnou nemoc „ J

Ano. Nadávala jsem více než je u mne zvykem, v podstatě jsem hučela jako hydrant, když nazveme věci pravým jménem. Nevolnosti celodenní, zvracení kdykoliv kdekoliv čehokoliv, nemožnost ležet jinak než na boku, tuhnutí břicha od 20 tt, obrovský nárust břišního vaku, pálení žáhy… Ano. Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. Mám pocit, že tohle může říct jen někdo pod vlivem omamných látek.

Termín porodu stanoven na 31.10.2008 . Díky ne BOHU ale lékařům, vytáhli pašíka o 8 dnů dříve. Zřejmě bych ukradla té nebohé mamince, co o víkendu porodila ve Vítkovicích pětikilového synáčka, mediální slávu hehehe…

Má naivní představa z prvního těhotenství a porodu o tom, jak krásně jdou věci zvládat přirozeně a přírodně, bez zásahů, přece příroda ví co a jak vzaly za své už zpočátku…Břišní tance, na které jsem chodila s oběma klukama mi teď vůbec nepomáhaly, ba naopak dělaly mi spíše zle…mám pocit, že už tehdy jsem věděla, že věci nepůjdou jak mají.

Vybavuji si ty hromady utza šílená numera co vyhodnocovaly RAFA ,jako miminko minimálně o měsíc starší.Na uklidňující věty typu : „ Ten ultrazvuk vůbec nemůžeš brát vážně! Co doktor to jiný odhad! Oni se tak lehce seknou…" A já stejně věděla, že ta čísla jsou pravdivá… Pamatuju Ajčinu větu.. „ Natál, jak to že tak stresuješ zrovna TY? „ J Jo přiznávám, stresovala jsem ke konci hodně a dost. A jsem moc ráda, protože jen díky tomu ( podle mého názoru) všechno dopadlo dobře.

První pokus o vyhnání RAFA z domečku proběhl v pátek 17.10.2008 ( přesně 38+0 tt), ale jelikož tělo nebylo připraveno a jelikož RAFA věděl, že se ještě nikam nepůjde, nedopadl nijak. Od 16.00 do 01.00 jsem měla nic nedělající hnusné prostinové kontrakce. Pan Dr. řekl, že u tak velkého miminka se nemůže jít na sílu a že tělo musí být více připraveno. Takže odjezd v kontrakcích a depce domů. Člověk míní a někdy neměníL Psychika nic moc, když se člověk připravuje na to, že už a nakonec nic.

V pondělí jsem měla poradnu, tam můj lékař rozhodl, že mně předá už porodnici, jeho názor byl že mimčo má nad 4 kila a on by rodil císařem, nicméně oni si v porodnici prý poradí. Výborné.

Takže jsem zalarmovala skvělou doktorku Veroniku, která mi domluvila ještě jednu konzultaci u jiného lékaře u nich v porodnici. Ten mne opravdu vyslechl z čeho mám strach, prohlédl a řekl mi svůj názor. Co mne čeká, pokud bych rodila tak velké dítě přirozeně , co mne čeká při porodu císařským řezem. A on sám mi císaře doporučil. Jen se podivil, že chci celkovou narkózu . Vysvětlovala jsem mu, že pokud uslyším věty … „ Jé tady to teče. Řízni více vlevo. Panebože ten je velký. Nenechali jsme tam roušku?„tak že jim tam hned zkolabuji a už mne nikdo neprobere. Pan doktor nehnul brvoua zas mi on ze svého hlediska vysvětlil, že při spinálu má více času na vytažení miminka - o co při váze toho mého jde především - a že to přece zvládnu. No tak jsem se nechala „ukecat“, já,srábek největší.

Hned ten den jsem už zůstala v porodnici. Kvůli mne museli předělat operační pořádek, protože to měli narváno až do další soboty L Druhý den jsem měla jít jako třetí v pořadí císařů, celkově pátá i s gyn.operacemi. Bezva na psychiku.

Den D. Středa 22.10.2008 5 hodin ráno. Sestřička přišla s klystýrkem. Bezva na mé hemeroidky, ale nemusela jsem vůbec čekat , prý můžu jít klidně hned. Tak jsem šla. Další akce bylo holení. Všecko dolů, 2× mne kontrolovaly žákyňky. Poté následovalo napíchnutí kapačky, to bylo celkem bez problémů. Než mne odvezli dostala jsem celkem 3 a půl. Ovšem na co nezapomenu bylo cévkování. Toho jsem se nebála, protože po Riově porodu mne cévkovali a ani jsem o tom nevěděla. Ale když dva dělají totéž, NENÍ to totéž. Žákyňky i přes pokyn „ Pořádně rozevřete ty pysky „ neuposlechly, vylily mi do rozkroku asi litr dezinfekce po kterém jsem nadskakovala asi metr do výšky a pak do mne rvaly cévku asi jako kdybych byla umrtvená od pasu dolů. Komentovaly to slovy „ To opravdu tak bolí? To není možné" Naštěstí se smilovala jejich šéfová a nacévkovala mne asi za sekundu…ovšem vulva mne bolela ještě na sále.

No a pak už se jen čekalo. V 11.30 dojel Marek i Verča. To už jsem byla totálně vynervovaná, tlak mi lítal nahoru dolů, střídavě mne políval studený a horký pot. A pak už mne vezli.

Na sále bylo kosa, což jsem uvítala. Pamatuju Verču , jak se směje a vidím, jak má předchůdkyně už vyčerpaně leží bokem a má to šťastně za sebou. Strašně jí to v tu chvíli závidím, protože se strašně bojím, že se něco stane, že mne neuspí pořádně, že že že že že že…Pak přišla anestezioložka, domluvily jsme se že když začnu moc stresovat, něčím mne přispí, ale až poté co vytáhnou pašíka ven.

Ležím na lehátku nahá od hlavy až k patě a čekám co bude dál. Otáčím se na bok, slyším komentář o tom, jak mám příšerné akné na zádech ( což mám), nakonec mi vpíchnou jehlu do zad. Nebolí to. Trnou a teplají mi nohy. Už necítím spodní polovinu těla. Postupuje to nahoru. Dělá se mi špatně a zvracím na sucho. 3×. Nemůžu dýchat a panikařím, že mi umrtvili i plíce. Trvá to asi 5 minut a já už mám pocit, že to nepůjde. Pak mi něco píchli, dali kyslík a najednou mi je lépe. Cítím jen teplo a připadám si jako v horkém bahně.Pak cítím takový tlak na jednom místě, přesně na stydké kosti ( nebo která to je ). Jinak necítím nic. Pak už jen slyším, že bude za chvíli venku. Do toho hrajou noví Coldplay a já si čtu léky v lékárničcce. Motá se mi jazyk a blbě artikuluju . A najednou slyším pláč. A pak mi ho ukážou. Není to pašík, je to pan STAROSTA USTARANÝ. Nadává jak může. Dají mi ho k puse a já ho líbám na hlavičku a on je najednou zticha. Odnášejí ho k tatínkovi. Já upadám do totální euforie namixované nějakýma lékama. Je mi strašně fajn. Pak mi řekli váhu. Odhad byl téměř přesný.

4600 gramů a 53 cm. Později se dovídám, že bych ho zřejmě nevytlačila.

A jak to bylo dál a jaká byla rekonvalescence to už sem nepatří. I tak je to na můj vkus moc dlouhé.

Nikdy jsem nevěřila, že zrovna já budu mít tak velké miminko.
Nikdy jsem nevěřila, že já budu rodit císařem.
Nikdy jsem nevěřila, že za něj budu nakonec tak ráda.
Nikdybych nevěřila, že přežiju spinál a nakonec to bylo skvělé.

Člověk se životu pořád učí.

Nat, máma tučňáka a tygříka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.11.08 19:12

První!! A jdu číst :-)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.11.08 19:37
 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 03.11.08 19:54

Moc hezký deníček krásné děti krásná a spokojená rodinka. Užívejte si to jo a máme vás rádi:-)
A+A+A+V (pod to jsem podespala celou naši rodinu)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.11.08 20:49

Natál, děkujem za nový deníček, velmi naturalisticky popsáno :-D Střídavě jsem se tady dusila smíchy a střídavě mi zas šel mráz po zádech…no, ale v textu poznávám tvůj specifický humor, takže vidím, že se žádné poporodní depky nekonají a je to tak, jak jsi říkala - POTOM už bude jenom líp :-))) Takže ať vám to doma pěkně klape, být 4 je fajné, byť někdy „trochu“ náročné ;-)  

P.S. Jsem nevěděla, že i ve Frýdku jsou žákyňky…no někde se to kočky naučit musí, ne, hehehe, to byl vtip, kdybych tehdy měla dostatek kyslíku a sil, taky bych se zeptala, proč mi musí mezi nohy čumět asi deset lidí…  

Jinak Máni měli kolem půl 9 dát první tabletu. Takže se uvidí, jak to půjde rychle nebo pomalu :-/  

Zdraví Fifíci

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 03.11.08 22:16

ahoj,
já jen v rychlosti, deníček přečtu zítra u snídaně v práci. právě jsem docvakala asi 45 faktur a jsem hotová.  

tak si jen tipnu- Moni porodí zítra holčičku, 3600g, 51 cm a jméno jak jinak anička :o))  

páá
a+a

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.11.08 22:32

Nat,

moc hezky napsáno a jsi statečná, že jsi přetrpěla i ty žákyňky. No, já vím, že na někom se to naučit musí, ale já jsem je odmítla, na to se mám moc ráda :-) A Markéta má pravdu, být 4 je hezčí než být 3, akorát někdy docházejí síly :-) Z kluků budou za čas dobří parťáci, uvidíš. A 2 kluci mají taky své výhody, můžou po sobě třeba dědit, že Markéto?

Tak teď mysleme na Máňu, ať tu brzo máme další miminko a porodní deníček …

Zubříci
PS: Dnes jsme se na plavání potkali s Lime a Rozálka je moc roztomilá malá slečinka.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 03.11.08 23:07

Nat díky za podrobné informace, zvládli jste to nakonec výborně a teď už jen samá pozitiva a sociální jistoty.  

Tipuji: zítra ve 3:30, 3,5 kg a 51 cm. Tak držíme palce!  

Dobrou noc, předsevzala jsem si chodit spát brzo  

Gabriela

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 04.11.08 08:44

Ahojky,
Nat - deníček se ti fakt povedl, samo že na konci jsem skoro zaslzela, hlavně jak ti ho dali:-)), ale jinak tě obdivuji jak jsi všechno kolem toho zvládla, už jenom ta představa těch žákyněk, nahatá před celým personálem…no vím, že jsou zvyklí, ale i tak…Raf je moc pěkný, ale mě pořád vrtá hlavou, kde jsi čerpala inspiraci??? no u rafa mě okamžitě napadl můj oblíbenec Rafa, no a Rio, to bylo taky příjmení nějakého tenisty ne?? No a Maru Brabcouvou samo že znám..
jinak můj tip  3,65kg a 48 cm dnes 16:00
mějte se a Máňo drž se…
 D.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 09:12

K těm žákyňkám měla jsem je u porodu s Adámkem no nemůžu si stěžovat byly milé i když bylo poznat že se teprve učí no brala jsem i to že se na mě učí pohmatem polohy mimča v břichu i to že jsem byla z domů oholená ale ony to přesto musely ještě upravit i to že chtěly být pořád u nás i když mi to nebylo dvakrát příjemné atd atd ale těsně před tlačením (všechny víme jaké to jsou bolesti) jsem tu holku drapla za ruku a to se nestačila divit:-DDD snad chuděra nepřišla k úrazu drtila jsem ji řádně, ale i to k její práci patří že.
Viktorka je nedělňátko takže u ní studentky nebyly:-)  

Kočička si zas v noci dala pauzu od 1 - 3 nespala vůbec. řekněte mi proč to pořád dělá? ale jinak samozřejmě souhlasím s tím, že být 4 je fajn. Nikdo nedokáže Viktorku rozesmát tak jako Adámek fakt to se řehní na colé kolo:-D  

Na Máňu moc myslíme a čekáme na zprávy. Jela za ní Markéta do porodnice?  

A+A+V  

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 10:37

Nat, moc krásný popis, dojemné a taky pěkně naturalistické, jak zde již zaznělo:-)))

Markéta psala o třičtvrtě na deset, že vchází do porodnice, tak ať to mají všechny holky brzy za sebou…

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 10:45

Romčo dík za info:-) a jak to teď s Máňou vypadá rozjelo se to?

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.08 11:30

toz tak Mana ma za sebou dve injekce, stahy jsou, branka se ovsem nepohla. Pak sla na klystyrek a pichnou vodu. Vic nevim, snad Marketa napise ..psala jsem ji hlavne at pak netlaci tez  hehehehe    

N.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 11:39

no jo tobě už se to směje co:-DD

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.08 12:01

no myslela jsem Marketu at netlaci at se nestane nestesti :-D

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 12:06

no to jsem pochopila:-D

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 04.11.08 12:09

krásný deníček, patřím sem a nepatřím, jak se to vezme. V podstatě, jsem s vámi proživala off line první těhu. Honzík je 6/05. Manžel mi vás nosil na cd z práce a jen díky NAT jsem měla správně sbaleno do porodnice. Teď už mám doma raubíře 2(Tom 1/07) a ikdyž jsme rodili vaginálně, tak nikdy není na škodu vědět, že alespoň v podání pisatelky, je strach horší než výkon. Což si myslím že u vaginálního porodu se nikdo nemůže bát tak aby se to vyrovnalo tomu, jaký to opravdu je:-)

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 04.11.08 12:11

Nat- teda až tu bulím, fakt super popsané :o) jsi šikula šikovná.  

Teď ještě Monča a může se rodit na novo, ale se mnou nepočítejte :o( takže Markéta po dnešním zážitku se vrhne na třetí :o))))  

Martinko, už ti to píšu asi týden, samo že na oslavu příjdem!!!! jen mi písni pokyny k cestě do SZ. Adéla už se těší, že zase bude losovat…bude, nebo ne??  

Prosím, prosím, kdo koupil minule střílečku- vylosoval si jí Tomík od Martiny, kde jste jí kdo sehnal???   Čekám na zprávy od Markéty :o))  


A+A

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.08 12:19

neni treba byt off line, s nama muzes byt i on line…

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 12:31

ANI Tomík od Markéty nebo Filip od Martiny?  

za chvíli jdem na plavání tak kdyby něco tak mi písněte na mobil jo:-)

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 12:45

Ani,

kupovala ji Markéta myslím v Moravelu na Výškovické. Vylosoval jsi ji Filip od Martiny:-)))

Teda, když ty porody tak s Váma prožívám, jsem ráda, že už to mám za sebou…Vzpomínky se vracejí au au au. Ale nikdy neříkej nikdy že. Marek chce ještě jedno, já nevím, uvidíme. Možná až bude Tomíkovi tak 10.

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 12:46

jéjej, vylosoval SI ji…samozřejmě

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 13:06

Romčo tak to možná utvoříme dvojici my mooooožná taky tak za +- 7 let:-)  

ale už to fakt vypínám

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 04.11.08 13:32

teď už jo, ale jsme připojení cca 14dní.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.11.08 13:56

To je napínavé, já tipovala 14.20, takže Máňo, do toho!

Ani, cestu k nám ti pošlu před akcí do SZ.

Jo, ještě k tomu losování. Doufám, že se nebudete zlobit, Filip se vyjádřil, že by byl rád, kdyby mu každý popřál a dal dárek. Tak bych mu ráda vyšla vstříc, když to jsou jeho narozeniny a losovat tentokrát nebudeme. Ale Filip pro každého osobně připravuje překvapení, takže s prázdnou nikdo neodejde.

Zubříci

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 14:13

První??? Kateřinka se narodila v 13:50, váha 4800 a 50cm:-))))GRATULUJEME

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 14:17

Oprava:-))) Citace Markéty: Jezis 3800 samozřejmě! :-)))

 
denise77
Kecalka 204 příspěvků 04.11.08 14:18

gratulujeeeee­eeeeeeeeeeeee­meeeeeeeeeeee­ee ať se Vám daří holky, hlavně zdravíčko..
 Denis

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.08 14:28

jojo taky jsem se zprvu lekla te vahy :-D jde videt ze i teta Marketa byla hotova :-D  

MANO moc gratulujeme, jeste jednou a verejne, male Kacce prejem vsecko nej nej nej, at se o ni velka segra pekne stara a tobe at se brzy zotavis!!!  

N.  

p.s. kdo tipoval nejlepe???

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 04.11.08 14:32

Blahopřeji k narození  Rafaelka i Kačenky:-)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.11.08 14:42

Tož to je podraz čtu to tak napínavě rozmýšlím si tip koukala jsem i do min. deníčku a na konci je rozluštění. Tak nic no.  

Moni moc moc gratuluju Kačence přejeme super start do života.  

Natálko deníček si přečtu zíta v klidu s kafíčkem.  

Mamča a děda mají dneska svátek tak slavíme a musím se věnovat tarzanovi.  

Páček

 
Romankaa
Kecalka 114 příspěvků 04.11.08 14:45

Nat, co jsem tak vysledovala, tak časově byla nejblíž Ajka - 14:20 a mírama Iva - 3,70kg a 50cm…
Tak co bude s tou hračkou blikající a kdovíco ještě dělající???

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.11.08 15:18

Hurá, všecko nejlepší oběma!!

Romčo, bacha - já tipovala ve 14 hod - vyhrávám čas!! :-)

Z.

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 04.11.08 16:10

MONI VELKÁ GRATULACE!!!   ( ještě, že sis rozmyslela tu anču :o)))    

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.08 17:30

NO takze zacne akce shaneni kacenek hehehe…predavka bude zrejme u zubriku na akci tak vyderzajte pianerky.  

Ja mam pocit ze jsem rodila pred mesicem fakt, jak jsem si dnes precetla SMS ze je Katja na svete tak jsem se cela z toho poprdela a rikala jsem si jak to je super - jako kdybych nerodila sama pred 14 dny ze :-DDD  

Volala jsem Mani, rvalo tam do telefonu zrejme 8 dite jeji spolubydlitelky, tak jsem slysela kazde tricatepate slovo :-D Ale urcite jde rodit znova tak rada asi jako ja hehehe…  

Jsem zvedava na popis Fifika jakozto porodni asistentky, jak to prozivala v kuzi povzbuzovatele- Market pan doktor Jányš moc fajny ze? :)))  

Ted jsme se vratili z prochazky, protoze Ria uz bolely nozicky a jsem cela euforicka tak jdu tvorit darky. A normalne jsem si rikala, ze ja bych klidne mela jeste treti dite ..a pak jsem si uvedomila co mi to z huby vypadlo a hned jsem se lekla,co jsem to rekla hehehe  

cus N.  

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 04.11.08 17:37

Já jsen rychlovku, moc gratulujem ke Kačence, at roste do krásy a zdraví, holka šikovná :-))))  Teda i Monika, samozřejmě ;-)  A Markéta taky, žeano!!

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.11.08 17:46

Ahojte, jsem nějaká zmožená, hehe, tak nečekejte žádné elaboráty…Bylo to náročné (pro Máňu, samozřejmě), ale bylo to krásné, takže tímto děkuji Máni (a vlastně taky Péťovi) za umožnění takového zážitku…na celý život, co si budem povídat :-) Máňa byla moc šikovná a vůbec ne hysterická, jak o sobě všem tvrdí :-D Popis porodu nechám na Máni, přece ji neukradnu porodní deníček ;-) Naštěstí to nakonec nebylo tak dlouhé, jak to ze začátku vypadalo, že bude…tabletu dostala nakonec až ráno v 7hod., takže to trvalo 7hodin skoro přesně…no ale o to větší to pak byl nářez :-/ Ale má to za sebou, 3× hurá…tak teď hlavně ať jsou holky v pořádku.  

Zdraví PA Fifík

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.11.08 20:15

Tak už jsem tady taky s gratulací  

MÁŇO moc a moc blahopřejeme k narození Kačenky. Přeju vám holky moc zdravíčka a vůbec všechno nejlepší:-) Jste šikulky a Kačenka taky pěkně narostla:-)  

MARKÉT teda to věřím, že to bude zážitek na celý život. Jestli se zítra potkáme ve školce tak si pro mě rezervuj tak dvě hoďky:-DD  

NAT no vidíš co jsem ti říkala s tím třetím. No já jsem pravda trochu déle po porodu říkala UŽ NIKDY:-D a díky za info:-)  

A která si dnes taky užívala kočárku + A nespící a ještě hrající si s vláčkama + V spící a dnes poprvé potápějící se  

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 04.11.08 20:36

Moc gratulujeme!!!
Tak ať jste zdravé holky a pustí vás brzy domů.
Gabriela  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.11.08 13:17

Čusbus,
zdraví vás porodní asistentka pančelka Fifík :-) Tak jsem to tam dneska zahájila, puboši na gymplu docela v pohodě, myslela jsem, že to bude horší. No pravda, v jedné třídě to jsou samí zdechloni válící se po lavicích, to moc zábavné není, ale v téhle třídě to prý je normálka a to prý ještě můžu být ráda, že aspoň nedělají binec :-D Takže celkově to docela ušlo. Po začátečnících-dospělých, které učím ve firmách, je příjemná změna, když někdo umí mluvit v souvislých větách :-))) Tolik učitelské okénko.  

Martino - tak s tím losováním to je škoda, Tomík už se taky těšil…pro mě by to bylo sice výhodnější, nemusela bych shánět dva dárky, hehe, ale děcka už se těší…Nedá se Filipovi vysvětlit, že když to tak bylo na ostatních oslavách, ze kterých si donesl dárek, tak by to tak mohlo být i na jeho oslavě? No mi je to vcelku fuk, jen ať nejsou potom děcka zklamané, ale samozřejmě si to zařiďte, jak uznáte za vhodné ;-)  

Dneska mě Máňa pobavila smskou, jako že děkuje a že ji to musím potom všechno povykládat :-DDD Jo a taky jsem po cestě ze školy potkala Ajku, jak se nese za kočárkem, ve kterém SPALA Viktorka :-))) No užívala si to náramně… A taky jí to slušelo, i když s těmi 40kily, co má, bych ji tipla spíš na starší ségru Viktorky, než na zasloužilou matku dvou dětí :-))) Jsem jí říkala, že mezi těma septimama oktávama by se úplně ztratila ;-)  

Je tam tak krááááásně dneska, škoda, že je v 5 tma jak v dupě :-(((
Papapa M+T+O

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 05.11.08 13:48

Ahojte, právě jsem dovařila vepřové plátečky se zelíčkem pro žrouty na zítřek, tak mám pro dnešek splněno :-) Knedlík vytáhnu z mražáku, ať nemá au-pair Fifik vůbec, ale vůbec žádnou práci, maximálně jim to ohřát a natlačit do hlavy :-D

Já zase dneska s Anežkou potkala strejdu Peťu s Majdou, byli na pakupkach u Špalíčku, tak chválil PA Fifika :-) Anežka byla u vytržení, že vidí Majdu, Majda se už tak nadšeně netvářila, hehe…

Martino, nám je to úplně egal, jestli se bude losovat nebo nee, Anežka tomu zatím prd rozumí, ale přijde mi to taky trošku líto kvůli starším děckám, které už jsou v tomhle rytmu zaběhlé a na každé oslavě tomu tak zatím bylo…
Navíc se obávám, že zorvna toho 27. budeme mít zkoušku, máme hafo Vánočních koncertů… jistě to ještě nevím, ale něco takového v pondělí na zzkoušce padlo.

No nic, odpol asi skočíme mrknout na Broučky, pokud se děcko vyspí dorůžova, at jsme venku, než bude tma.

Tak se mívajte, čáu!!

ia

 
Anini
Kecalka 371 příspěvků 05.11.08 17:38

Ahoj,
Romi, děkuji za upřesnění jmen dětí, holt se mi to plete :o))  Jinak dneska jsem potkala svou sestřenku- je to operní pěvkyně, nevím proč,ale jsem si na tebe vzpomněla, hihi.
Jo Moravel na Výškovické, haha to mi hodně řeklo!!  Pokud se teda nebude losovat, poprosím Markétu, ať nám střílečku koupí, já už slíbila neprozřetelně losování a tak by byl brek :o( ale samozřejmě respektujeme přání oslavence!!!  

Markéto- tak hodně zdaru s naší mládeží, co nám bude dělat na důchod :o) Ségra učila na učňáku, letos nastoupila po 10 letech na Hladnovský gympl a nestačila se divit, prý že nejen jí všichni rozumí,ale většina i reaguje :o))) To opravdu po těch letech na učilišti nečekala.
Jinak se dá dodělat na fakultě zdravotně-sociální OU obor porodní asistentka, třeba by tě vzali, máš už praxi. takže kdo se chystá rodit si tě bude povinně brát s sebou!! To je nápad :o))  

Jdeme stěhovat garáž, zítra příjde takový šikovný pán dodělat police, teda štělář- ale to nevím, jestli víte co to je a já to jinak říct neumím :o)))  

pááá
A+A  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.11.08 19:23

cau pri veceru..  

Market - presne ten pocit jsem mela po porodu taky…vubec jsem nevedela ,jak to slo po sobe, jak dlouho jsem tlacila, jestli mi davali injekci jak dlouho sili a tak…uplne Manu chapu, jak se clovek ponori do tech stahu a vypne, protoze tam neni sam tak prestane uplne vnimat. Dobra prace pani uciteuko porodni asistentko.
Nam nelosovani nevadi, pokud budou deti zdrave radi prijdeme. Snad stih¨nem zaobchodovat i darek hehe  

Mate nekdo zkusenost s tema kapkama Babycalm? Maly trpi na nocni koliky a prdy a Sab Simplex je na prd, ale úplný prd.Rektalni rourku jsem zkusila a nic, kolik se ji tam musi zavezt?  

Jdu tvorit mliko. cus kojicka Nat

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 05.11.08 19:31

Nat - ty kyblíkové fotky jsou prostě kráááásné :-) Mno, jako novorozeňátko teda Raf moc nevypadá ;-) Kapky jsme měli u Ondry, ale byly na podobné prd jako Sab simplex :-( Rourka nám pomáhala asi tak nejvíc, dávala jsem ji tak 3cm hluboko…odhadem. No ale nebýt autosedačky, tak asi nepřežijem… nad ránem se budil s břichabolem, s řevem, dali jsme do sedačky a byl v tu ránu klid, vyprděl se a usnul. No není to moc košer, ale víme všichni jak to s těmi řvoucími miminy je :-/  

Anini - štřílečku koupíme :-)

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 05.11.08 19:39

Brouček ještě za světla

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 05.11.08 19:41

Nějaký mázlý, ten minulý brouček… ale ne mojí vinou, nějak se to asi upravilo samo :-/
A teď brouček už za tmy

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.11.08 20:11

Ahojte,

já jsem to teď ještě s Filipem probrala, vrátil se ve veeelmi dobré náladě z plavání. A sdělil mi - cituji přesně: Maminko, moc tě prosím, já bych to chtěl mít normálně. Když jsem zahrála na city, že ostatní děti budou moc smutné, tak pravil: Za prvé: dostanou dárky na své oslavě. Za druhé: nemusí být smutní, protože já pro každého vyrábím překvapení. Což je ostatně pravda, fakt už jsme začali s výrobou překvapení. Takže u nás tentokrát bez losování, za to však s překvapením.

Nat, Baby Calm jsme používali, nepomohl - ale Davídkovi nepomohlo nic (ani ty drahé probiotické kapky). Jenom rektální rourka a hopsání na balonu, někdy nošení v baby vaku. Někdy to zmírnil nahřátý polštářek z třešňových pecek na bříšku - dávala jsem mu ho tam už preventivně na kritické hodiny. A rourku jsme dávali někdy hoodně hluboko, když ten prd evidentně nechtěl ven.

Ivo, brouček pěkný, asi se to líbilo, co? Až budem mít doma foťák, dám do galerky náš vyrobený lampion, jsem na sebe pyšná :-)

Markéto, tak to je fajn, že se dobře učilo a puboši spolupracovali …

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 05.11.08 20:25

Ahoj,
jsem byla včera z toho všeho tak v euforii, jak to ty holky zvládly a jak Nat jde hned do třetího a Ajka s Romankou si to taky plánují a venku je tak krásně, že být manžel doma, tak jdeme hned plodit. No ale nebyl, takže nic.  

Dnes bylo zase nádherně, 23°C k tomu a Kuba si tak pěkně hrál na zahradě, pokud si teda neházel na nohu cihly, já jsem se opět vrtala v hlíně, no idylka. Ale sakra teď ho slyším kašlat, se nám to zase nějak vrací nebo co. Zítra bude spát ve školce, asi tak po měsíci (mimochodem rekonstrukce stále není hotová, na dveřích je zpráva, že bohužel nemohou odhadnout termín ukončení prací, ale asi to nějak pozastavili, fakt tomu nerozumím), tak snad nebude moc protestovat, chci ho nalákat, že až se pěkně vyspinká příjde pro něho babička.  

Jinak s prdíky zkušenosti nemáme, Kuba na to netrpěl.  

Gabriela  

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.11.08 21:01

Jo, Ivo, není to 27.11., ale 20.11.
Z.

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 06.11.08 13:33

NAT - „prisla“ jsem ti jeste jednou pogratulovat k narozeni chňapíka, at vam roste do krasy a je z neho zdravy kluk jako buk :-)
A takhle vypada Naty ve svych 6-ti tydnech…  

Radka a spol.

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 06.11.08 15:06

A MANI samozrejme taky obr gratulace k narozeni holcicky!!! At roste do krasy a dela vam jen samou radost!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »