Severomoraváček č.79 - LARYNGITIDA

Rodičovství

Na úvod jen pár řádků. Rio ji dostal poprvé před 2 lety. Od té doby ji měl již 6x. Rafael nedávno ve velmi mírném průběhu poprvé – naivně doufám, že naposled. Ona se totiž ráda vrací a definitivně přestane ohrožovat na životě až děti dorostou do školy.

Riův průběh = dopoledne z ničeho nic tekutá rýma, odpoledne lehký chrapot, okolo 21.00 první štěkavý kašel, od půlnoci do 4-5 do rána neustálý štěkavý kašel s občasnou dušností. Žádná teplota.

Rafael = odpoledne teplota, lehoulinká rýma. 21.00 jedno štěkavé zakašlání, poté obtížné dýchání, noc bez kašle, horečka přetrvává,rýma ta­ké.

Co je třeba hlídat :
Dýchání v prvé řadě. Nejlépe spát s dítětem, nechat ho na vyvýšené ploše nebo podložit polštářem. Velmi chladný vzduch v místnosti – běžně máme 17-18 stupňů, všude rozvěsit studené mokré pleny či ručníky ( kapu na ně olej od Justu nebo eukalypt na dezinfekci ),případně stříkám Eucasol. Nepoužít parní zvlhčovač, je třeba studený a vlhký vzduch.
Na krk studený zábal bez igelitu.

Lékařská pomoc :
rozpustné kalcium –stačí 1/3 tabletky – nebo kalcium chloratum – menším dětem ( dávám hned při prvním příznaku, jinak stačí večer)
ráno a večer 5 kapek Zodacu či Fenistilu ,nejméně tři dny,pak stačí ještě den či dva jednou denně
ambrobene či mucosolvan (to samé) na kašel, pomáhá zvlhčovat a odvádět hlen
při akutní fázi čípek rectodelt – zabírá za cca 20 minut,je třeba s tím počítat, zabalit do deky a sedět buď o otevřeného okna nebo lednice nebo kdekoliv, kde je chladný vlhký vzduch.
Nurofen nebo panadol na teplotu.

Homeopatická pomoc :
Tady je třeba konkrétního vyšetření homeopatem,tak mohu popsat akorát náš konkrétní případ, viz Rio průběh.

Spongia tosta – kašel před půlnocí, 5 kuliček večer hned když zjistím rýmu

Homeovox – při chrapotu,kašli…dle akutnosti, i co hodinu nechat cucat ( prokládám to šalvějovými bonbony )

3× tableta nebo 2,5 ml lichořeřišnice , jednak na rýmu jednak na snížení teploty

APIS při dušnosti – 5 kuliček, v akutní fázi ,kdy dítě zatahuje i co půl hodiny jednu kuličku ( samozřejmě záleží na vaší zkušenosti s laryngitidou, u té úplně první u RIA kdy jsme nevěděli co čekat, bych asi dala rectodelt )

Rescue Remedy – 5 kapek pod jazyk,jakmile nastane šok z toho , že dítě nemůže popadnout dech nebo pláče protože cítí, že se něco děje….zklidní to dítě,pak se dá hned APIS

Muňa Muňa čaj nebo jakýkoliv dětský při kašli či nachlazení, klidně i cibuli s medem. Denně vypít alespoň 1 litr

Sirup na kašel – máme homeo alternativu mucosolvanu přímo od homeopata, může být i Stodal, 3 x denně 2.5 ml

Sangre de Draco - peruánská pryskyřice, je to na podporu imunity, při jakékoliv chorobě se zvyšuje dávka. Při nemoci 3× 6 kapek do džusu

Belladona – snížení teploty když pije hodně a potí se

Aconitum – snížení teploty, když pije hodně a nepotí se

Oscilococcinum na snížení teploty, jednu tu ampuli rozdělit do 4 částí a dávat během dne, může se i na snížení teploty Paragripp ½ tablety, případně i co hodinu

Vincentka nebo sterimar do nosu

U Ria jsme poslední dvě zvládli jen za použití homeopatik + zodacu, ten dávám vždy. Rectodelt měl jen u té první, Dr. chtěla mít jistotu.

U Rafa jsem měla čípek připravený , dýchal jinak a ztěžka a já měla veliký strach. Ale dala jsem mu čas na homeo a čípek zatím nevyužit, což neznamená, že to tak bude pokaždé. Po konzultaci s MUDr. dnes jsem se dozvěděla, že dát jednou za 3 měsíce akutně i když si člověk není 100% jistý nevadí, je to daleko lepší než riskovat a něco prošvihnout. Chce to ale hodně pevné nervy a mít už s touto nemocí trochu zkušeností. U každého probíhá jinak a znám i případy,kdy rectodelt nezabral a stejně děti skončily v nemocnici na adrenalinu a pozorování.

Ještě jen dodám, že jsme zahájili vloni v červnu preventivní homeo léčbu a ťuk ťuk nese to své plody. Zakoupila jsem i u Joalisu pro Ria dvě dávky sirupu na prevenci laryngitid a horních cest dýchacích a fakt to funguje.

Tak hlavně ať máme děti zdravé, třebaže někdy velmi zlobivé :)

Nat a Rka

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Ajjaa z jeskyně  16.03.10 18:05

Natál díky za deníček. Jo dneska jsme si s Adi ráno ve stejnou dobu řekli, že bychom měli někdy brzy zajet k Riovi :wink: Ovšem teď oba snoplí a Viktorka jaksi dost kašlala tak jsme nebyli ani v klubku.

Jinak k laryngitidě. Já sama jsem jí jako malé děcko trpěla a několikrát byla v nemocnici na adrenalinu. Naštěstí to znám jen z vyprávění. Muselo to být super pro roční děcko, které je několik týdnů hospitalizované bez mamky :roll: Adi na laryng. netrpí ten měl (všiměte už píšu díky lázním v minulém čase) svoje záněty průdušek a z toho pramenící záchvaty kašle až do zvracení. Viktorka měla laryng 2 nebo 3krát. Čípky doma pro případ máme. Naštěstí jich zatím nebylo potřeba a doufám, že ani nebude.

Tak ať jsou ty naše děcka zdravé a můžem psát deníčky s radostnějšími tématy!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 16.03.10 19:27

Nat, díky, kdo je připraven není překvapen. Fildovi se naštěstí tato kratochvíle vyhla a doufám, že už ani nepřijde. Davídek měl jednou lehký průběh, takže od té doby máme pro jistotu v ledničce Rectodelt od Ajky. Oba kluci jsou homeopaticky léčení v podstatě od narození a myslím, že to taky nese své ovoce. Důkazy na to samozřejmě nemáme, ale já tomu věřím.

Ajko, jak to zamýšlíš zítra s tou školkou? Jdeš se tam podívat sama? Já se dnes ptala, jak to má probíhat a jejich představa je, že tam budou rodiče bez dětí. Já si právě říkala, že by si tam Davídek šel pohrát. Sice mi pak bylo řečeno, že přijít můžem, ale že si ho musím hlídat, ale bylo to tónem, jako že mi udělá vyjímku … Škoda, že jste nebyli v Klubku, nebylo s kým moc pokecat. Teda jestli budete mít takovou docházku, začnem chodit se Štěpánkou o 45 min později :-)

Zítra jedem do Kaštánku na náhradu Yamahy, tak zajdem i do herničky. D. je tam naprosto spokojen. Doufám, že se mi ho pak po obědě podaří nějak včas vzbudit, chci s ním zajít do herničky ve školce na Staňkové, kam bych ho chtěla zapsat. Jinak se konečně začíná rozmlouvat, je to fakt roztomilé. Filda začal mluvit hodně brzo a v podstatě normálně, tak si teď užívám to dětské žvatlání, občas jsem na měkko :-) Hlavně oblíbené Fípku, kde si?

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 16.03.10 20:48

Ahojda,

Nat díky za deníček díky díky že je Filipes zdravý.

Městská policie v Hrabůvce se třese ještě teď v základech. Dostala jsem pokutu, stala jsem na rezervačce pro městský uřád. Rez. tam je od 8 do 10 a pak je tam normální parkovací místo. Za stěračem jsem měla lístek nerespektování rezervace po-pá od 8-10 hod. čas kontoly 15.45. Jak jsem tam vletěla tak se nestačili policajti divit. Inteligence na bodu 0.

Mějte se buďte zdraví a :mavam:

 
Mary nepřihl  16.03.10 21:45

Ahoj,

Nat díky za vyčerpávající shrnutí, jsem teď aspoň trochu připravena kdyby něco. Zatím se nám toto sice vyhýbalo, my se bavíme záněty ucha a angínami. Ale jeden nikdy neví. Zrovna jsme tak trochu nachlazení, já jsem se dokonce povalovala celý víkend a četla jsem si, protože jsem měla rýmičku a vůbec se cítila nevalně. Kuba trochu snoplí, ale zatím nic vážného, tak snad se z toho ani nic nevyklube.
Včera jsme vyrazili lyžovat, když prý má být těch 18°C příští víkend, ať si to ještě užijeme. A jsou tady nějaké moc prudké kopce, se mi zdá. Ale zvládli jsme to všichni bez úhony. Jenom mě dnes příšerně bolí nohy.
 g.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.03.10 09:23

Marťo co kecáš naše docházka je skoro ukázková. Kolikrát už jste chyběli vy a já neměla s kým pokecat :-D taky jsem uvažovala, že přejdu do té pozdější skupiny. Stejně je mi sympatičtější :wink: Některé maminky a bohužel i děti od nás nějak nemusím :roll: ale co to už doklepem. A do školky jsme nakonec nešli protože oba mají velkou rýmu a Viktroka kašlala od 3.30-5.15 nepřetržitě a včera měla trochu teplotu tak jsme doma. Do školky půjdu ten druhý termín pro maminky a děti, které ještě nechodí do MŠ. Snad budem taky ve slůňatech.

Adi půjde odpo do jeskyně, ale Vik. bude s kašlem doma :-?

No a k tomu mluvení. Viktorka se taky parádně rozmluvila. Mluví všechno a celkem i dobře bych řekla i když A. byl v tomhle lepší,ale nebudu srovnávat :wink:

Příspěvek upraven 17.03.10 v 09:24

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 17.03.10 09:33

Tak se domluvíme a přejdem společně, v té druhé skupině je jich stejně málo …
Viki mluví normálně hezky, ale s Dádou je sranda, právě probíhají věty typu - Táta pivo doma, Fipek neni tu, škoka, Dáda taky škoka :-) Nebo Dáda ne škoka, Dáda škola …

Z,

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 17.03.10 11:40

AHoj, Natál díky, sices to mohla sepsat asi tak o 5 dní dříve, ale naštěstí jsem neztratila tvé telefonní číslo, tak jsme to zvládli. Teď to máme aspon hezky shrnuté.
Anežka už je z nejhoršího venku, dneska už jsem spala ve vlastní posteli, už jen kašle a má dost hnusnou rýmu, tak snad už bude jenom líp… ALe unavená ještě je, spí víc než obvykle a většinu dne polehává a čučí na pohádky. Rectodelt nám už taky trůní v ledničce, pevně věřím, že ho nebude zapotřebí…
Já jsem dneska využila toho volna a vrhla se na čistku skříně, spoustu věcí jsem nenávratně vyrazila, pár jsem jich schovala, až zase jednou budu krasna ščihla (haháááá), bo mi bylo líto je vyhodit, tak zas mám trošku pořádek a místo na event nové hadry.

Tož se mějte a volejte jaro, třeba se nechá ukecat!
zdar, my dvě

 
Moth
Závislačka 4856 příspěvků 17.03.10 13:13

Tak včera jsme se s touto diagnózou vrátili od dr. i s varováním, že do konce března nás to může klidně potkt znovu :roll:
Baru šla v pondělí večer spát jako zdravé dítě, v půl desáté se probudila s hrozným chraplákem a kašlem a už v tom jedeme. Na dnešek v noci se přidala teplota a děsná rýma.

Moc děkuji za všechny návody a rady, ukládám si a ještě teď jdu přečíst ještě jednou!

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 17.03.10 13:42

Cau,

no jsem rada ze to nekomu pomuze, i kdybych byla radsi kdybych to vubec nemusela sepisovat.

Raf rano sletel ze zidlicky v pokojicku a zrejme se prastil do ucha a nebo taky na neho leze zanet. A jelikoz nevim z ceho to ucho ma cervene a napuchle tak jsem z toho nerves.

Jeste ze mne Luca nakopla dat Aloe, tak jsem kapla + Audiron a dala hepar sulfur ( martino co davate vy za homeo?), rano dostal jeste lichorerisnici na rymu ale tu uz temer nema…je plactivy ale to uz byl i vcera ,takze asi i zuby. Chjo, snad to nebude zanet a pokud, tak se modlim at to zazenem :zed: bozatek

No dalsi popud k objednani se k Paszandovi :)stejne mi to tu dochazi ty krabicky s gulama.

Rio mel dnes tvorive dilnicky zas na Cerne Louce a ja totalni nenavistnik vuci velikonocum jsem nakoupila ruzne vetvicky a jedno madeirove vajico a krasne picicandy:)

no nic, jdu se psyhicky pripravit na dalsi DP .Grc.

N.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 17.03.10 20:43

Ahojda,

tak s váma držíme basu. Tunerák došel i k nám odpoledne začal Fifajs kašlat žádná hrůza - zatím po fenistilu i usnul zůstává doma snad se dá za 4 dny dokupy ať od pondělka fungujerme normálně.

Mějte se :mavam:

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 17.03.10 21:04

A psala jsem si s Romčou, kluci taky gřungají… Od kámošky holka taky, to je zas z těch přiblblých změn teplot..

 
Mary nepřihl  17.03.10 22:15

Ahoj,
tak u nás se taky kašle. Kuba ráno vydal takový zvuk, že jsem ho hned odhlásila ze školky. Sice během dne už to bylo podstatně lepší, teplotu nemá, ale do školky tento týden už nepůjde. Bude pěkně pít průduškový čaj a sirup proti kašli. Snad mě z něho netrefí.
Jdu si dočíst detektivku.
 g.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 18.03.10 14:52

Ahojda,

já si užívám dovolenou s marodem gřuňá pěkně naštěstí nemá teplotu ale protivka je, hlavně je nevyspaný tak prudí.

Teď lehl k ať žijí duchové.

Teda Gábi já jsem táák dlouho nic nečetla.

Přihodím foto dneska jsem se byla jarně oživit :wink:

:mavam:
 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 18.03.10 14:53

ještě jedna

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 19.03.10 09:22

Luci kolikrát týdně chodíš k holiči? 8-o :mrgreen: Taky bych měla po půl roce zajít.

U nás taky oba kašlou. Viktorka už míň, ale Adi v noci kašlal jak o dušu ani dithiaden moc nezabral :-? ale teplotu nemají.

Odpo budem sami tak se zajdem podívat na jarní čepice a paličku na maso :mrgreen: Mám chuť na kotletky a palička se nám pokazila :wink:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 19.03.10 14:11

Ahoj,

tak já bych taky potřebovala zastřihnout, ale nějak není čas.

Nat, tak co Rafovo ouško? Už dobrý?

Doufám, že tentokrát nebudeme solidární a k ostatním kašlajícícm se nepřidáme. Potřebuju s oběma klukama zajít na očkování, už to odkládáme dost dlouho.

Kluci mají sportovní týden - ve středu byl Filda na poslední lyžovačce na Vaňkáči a včera oba dva s tatínkem v Sokole. Bylo tam prý hrozně moc lidí, ale doufám, že budou chodit, oba vypadali velmi spokojeně. Včera bylo naprosto nádherně, vytáhli jsme koloběžky. jJak ji Filda už před zimou moc nemusel, tak jel nadšeně celou cestu domů ze školky a chce ji vzít i k babičce.

Petr dnes odjíždí na víkend na divadelní festival a my jedem k mamce. Původní plán byl vzít lyže, ale rozhodla jsem se, že už je prostě jaro :-) A jedem jako za studentských let - s taškou špinavého prádla na vyprání, už týden máme pračku na výměně těch ložisek a vrátí nám ji asi až příští pátek :-( To by člověk neřekl, jak tady chybí, holka. Hlavně na to zablácené oblečení ze školky.

Tak pěkný víkend všem

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 19.03.10 14:17

Marťo na očkování jsem se tě chtěla právě zeptat. Viktorka ještě pořád nemá naočkované ty spalničky a spol. :think: Jak jste teda na tom vy? Normálně jsem na to zapomněla, ale tento týden se v tramvajce bavili studenti, že na intru mají příušnice tak mě to trklo.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 19.03.10 14:44

Nemáme, měli bychom si zajít. S doktorkou jsme domluvení, že jak budem připravení, máme zavolat. Už nás zvala 2 x.
 Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 20.03.10 11:59

ahojda,

venku je faktjarně konečně, dneska jsme vytáhli jarní bundy a zimní snad nebudeme potřebovat. :dance:

K holiči chodím jednou za měsíc jako na nehty. :wink:

Včera začal den zajímavě teda už noc, Filip mi spal na rameni a seděli jsme v křesle nemohl vůbec dýchat a kašlal v jednom kuse. (dneíček jak vyšitý) Tak jsem hned na 7 jela k dr. má to usazené na průduškách tak dostlal sirup ha nevím jak se jmenuje :oops: ale je to biseptolová řada. Po dvou dávkách je mu líp v noci už spal.

Já jsem včera makala v globusu měla tam akci poštovka tak jsem byla vyslaná za naší poštu.Domů jsem dojela v 6 a obrátila se a jela jsem rovnou na zubní pohotovost zlomil se mi kus zubu na který mi bude moje dr. chce dělat nový :cert: :cert: takže asi nebude mít na co :zed:. Doufám že je dobrá kouzelnice od tama jsem si odvezla díru v jazyku dr. mi ho přibrala vrtačkou :poblion::evil:

Doufám že u vás je líp a líp.

Mamka ráno prohodila že se jako mám že mám doma umyté okna a udělaný jarní přádek tak už ho má taky :hug: ještě po obědě uděláme ložnici těď tam chrupká brácha a pak kafíčko nohy na stůl a Výbuch bude v pět strašně dlouho jsem ten film neviděla. :wink:

Jdu obědvat máme br.knedlík, špěnát a roštěnky. :mavam: :mavam: :mavam: Lucie a Filipes

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 21.03.10 19:10

Ahojdáá

nic moc nestíhám a vše mi leze krkem, přes manžela, bordel až po jarní únavu :cert: :cert: :cert:

Tak se chci zeptat jestli byste nedaly nějaký sraz, abych mohla vypadnout s tohoto blázince a taky Vás osobně poznat.. :wink: :?: :think:

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 21.03.10 19:46

Sraz je velice dobrý nápad :potlesk: Kromě pondělí by mi to tento týden vyhovovalo v podstatě kdykoliv ;)
Takže za mě - ano ano ano :dance:

My jdem zítra s An na kontrolu a hurá (fuj) ke strojům. Je možné, že se netěším? Mít take velké (a v podstatě hodné) děcko a být doma, to vám je pohodička ;) Stihla jsem toho tolik, že se mi tu opět může nakupit bordel, až budu v jednom ajfru. Osvědčená léčba se osvědčila i tentokrát a An už od čtvrtka vůbec nekašle, rýmu má pořád, ale to já už taky trochu..

Takže už včera byla polítat na odrážedle, hned jarně slítla a odřela si bradu, ale nic hrozného, dneska zase celé dopoledne „odrážela“ s Jakubovým kamarádem a jeho o rok starší dcerkou (než je An, ne ten kamarád 8-) ) , tak jich nebylo od 9 do 12 :-D

No, já jdu zapojit pekelný přístroj a požehlit stoh Jakubových košil, ještě, že jich má tolik a můžu je žehlit jen jednou za měsíc, bo jinak bych mu to zatrhla :-P

Tak hezký večír :hug:
ia

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 21.03.10 19:48

Ahojda

mi už se druhý den podařilo být od 7 v pelechu a užívám si to.

Jarní úklid mám doma i u mamči, zítra jedu poprvé na barák tak uvidím jaké mě tam bude čekat překvápko :nevim:

Mě teď čeká úžasný měsíc doufám že mě nabije na dlouho.

Fifka je už úplně v pohodě kašel minimální tak má zítra pobolenou procházku :think:

Všem přejeme krásný týden páček L. a F.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 21.03.10 20:02

jejda já se na srazík nedostanu

sos jak vložím metřík díky

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.03.10 22:02

Já bych šla. Házím návrh ČTVRTEK 20HOD. LUNA.

Luci - nastavení - podpis - tam zkopíruješ kód, který ti to vyhodí, když si uděláš metřík na nějakých stránkách. Jestli si pamatuju dobře, tak to byl ten s BBC (nebo BCC?) cosik.

Jinak zdravíme všechny, nechce se mi psát.

Fifíci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 22.03.10 08:12

Ahoj,

u nás už se taky dokašlává a dosnoplívá. Ven normálně chodíme. V sobotu jsme zakoupili Adámkovi slíbenou koloběžku a aby byla radost dvojnásobná tak jsme ji jeli vyzkoušet do Svinova. Vzadu u nádraží je takové opuštěné parkoviště a super výhled na vlaky :palec: Takže jsme pojezdili celá rodina :mrgreen: Včera jsem byla celý den v jeskyni. Adam byl na 9 s děckama ať se teda dosoplí co nejdřív a pak jeli ke tchánům na oběd a zahrát si na zahradě hokej a přivézt Adi kolo a další motorku pro Viktorku. No co místa je tu dost :mrgreen: Akorát v zápalu hry hokejku zlomili tak asi pojedem pro novou. Ano na jaře pro hokejku :think:

A já bych taky docela šla na sraz akorát nevím jak s tím časem. Kolem 20.00 odejít nemůžu a zase sedět tam od šesti :roll: tož nevím možná to nějak vymyslím :wink:

Adi je ještě doma tak zvažuju oběd v Ikei. No uvidíme uvidíme.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.03.10 08:56

No holky teda koukám, že byste to už tento týden, já myslela že třeba až ten další..no tak uvidíme, jak se všichni vyjádří.. ale jinak to místo :think: Luna je u toho kina Luna, předpokládám :?: No to je pro mne světa kraj, než se tam od sparu nějak dostanu(jsem nepojízdná), tak bude „22h“. Nemohly byste blíž? Třeba taková pizzerie Fontána, jak je Brodway v hrabůvce? Je to tam hezké.. :wink:

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 22.03.10 09:09

Dzus,

ted mi to gizdek smaznul :pocitac:

meli jsme o vikendu navstevu, bylo to skvele a uzasne,nicmene narocne.Synacci nam dali pohulit, vstavali driv jak ptaci a cely den se o cosik hadali, bili a tak…po o,hodili max 30 minut a jeli na novo. :huban:

No jeste ze bylo hezky, vcera s nama myli obe auta, to tez bylo super, Rio zacal zametat cestu spesl naradickem na okynka, takze to cele zedrel na zelezo, atd atd…Raf jezdil na odrazedle, takze to sem tam nekde vycelil - ma bezva znacku uprostred cela :D

Ucho dobre uz vecer. V patek jsme jeli k Paszandovi, pochvalil nas vsecky, dokoupila jsem vsem lichorerisnice a jeli jsme domu. Ryhly obed, par bitek a sla jsem do prace, po 19 vyzvedla kamosku z vlaku a sly jsme domu. Nechala jsem si od ni udelat fotky - umelecky portret-bylo to celkem pitoreskni a groteskni :-D bo jsem stala uprostred podloubi, romanticky mi vlaly vlasy a do toho kamoska…ukaz zlabek, to tam bude dobre videt :mrgreen: kolem nas chodili lidi na sobotni prochazky a jezdilo milion aut. hehehehe KOMEDIE, snad vyjde aspon jedna, mam to pro Mar na vyroci, kdyz mam teda jeste ty dlouhe vlasky :pankac:

Vecer v sobotu jsem byla v Lune na polo, tudiz mne neocekavejte, nicmene srazu se nebranim, ale ted uz nemuzu zas nakou dobu. Tak treba na druhy sraz ?

Lucko tve krasleci metody mne fakt dostavaji, tebe je skoda pro chlapa :) bo ti si toho nikdy nevsimnou…Ja hraju soutez o tom jak nejdele vydrzet bez holice - bude to rok :-D

Gabko jak je Kubovi? zkouseli jste ten Omanovy sirup? zakupte zavcas,maji navarenou novou davku, pak zas nebude…u bylinkare u kulturaku, stoji 49 kc a da se i preventivne, je dobry, mam vyzkouseno.

Marto - ucho dobre uz vecer, napsal mi i par guli Mercurisu Dulcis - bez hnisu,kdyz boli ucho.

Ivo, ty nenapises, ale jak prectes moznost ze bude srazik, hned zareagujes :lol: nejsi ty beran hehehe..kdyze to budou ivinky? jsem rada ze je An zdrava, ted ta laryng lita vsude,kamosky dve dcery lehly o vikendu.

No ja vymyslela na zitra akci ve skolce, budem tvorit velikonocni tasky a prostirani a prodame to na jarmarku a dame na sdruzeni a pokud nic neprodame, tak bud budu prostirat kazdy den jinyma zajickama a nebo vas pak budu otravovat at si to koupite vy :-DDDteste se

Ajko vy jdete na zardeny teprve poprve??? ja dnes odlozila hexu o tyden a mame jit hned pak za 14 na zardeny, musim jeste koupit tu vakcinu s nestovkama.chjo…slo to odlozit jen o mesic. no nic,¨

jo a vybirame dovolenou, chcem v pulce cervna,uz ted je mi zle z te dvouhodinovky v letadle s tema dvema. :poblion:

bus. N.

ps. Dajmo s Lunou se to ma tak, ze zabrezske kdysi kojily, tak aby to mely blize…ale pak se ciste nesolidarne prosazoval pouze zabreh :-D jednou jsem se pokusila o Edison nekuracky a vyslo to, tak lobuj lobuj :mrgreen: ale v Lune je bezkonkurencni polo kureci salat!!!!

Příspěvek upraven 22.03.10 v 09:13

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.03.10 09:27

Ahoj,

jsme zpátky doma, přežili jsme všichni. Kluci spokojení, babička se věnovala na 100 %. Ještě, že jsem vzala zimní věci na vyprání, protože tam je ještě všude sníh. Bez nich by byli promočení během 5-ti minut. Jinak švagrová je konečně těhotná, takže v září nám do rodiny přibude zřejmě další chlapeček :-)Už se těším, že Davídek nebude takový otloukánek nejmladší. Během víkendu mu chlapci nejdřív skřípli prsty do peřiňáku a pak byl shozen po zádech z autíčka. Naštěstí bez následků. Jarní úklid teda zásadně nedělám, ale podařilo se mi u našich uklidit a naleštit auto, tentokrát včetně kufru. No, stačila jedna cesta domů a drobky tam jsou opět … To je jak perpetum mobile.
Já teda tento týden ve čtvrtek nemůžu, jdu na módní přehlídku. Příští týden už ano. A je mi jedno kde, stejně nepiju, takže pojedu autem.

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 22.03.10 09:46

Takže já jdu taky až příští týden protože pojedu autem s Marťou :mrgreen: a taky bych tento týden ráda na hokej. Vypadá to velmi zajímavě :palec:

Nat no ještě nemáme ani jednu dávku zarděn. Dr. nás zvala nejmíň 3×, ale vždycky byla Vik. nemocná tak snad to očko stihnem to tří let :think: Nechcete si mě prosím k tomu moři zabali s sebou? Budu hodná a v letadle nebudu vyvádět :lol:

Příspěvek upraven 22.03.10 v 09:49

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.03.10 10:26

Tož tak já si teda vyhrazuju právo kojící a nové členky, aby jste došly sem.. Jinak je fajn místo i jak je hlavní pošta a takový komplex obchodů(i dětské boty, které tam myslím chodíte kupovat), tak přes cestu Bowling.. To bychom si mohly zahrát a třeba ještě i posedět v té pěkné pěkné restauraci..mají tam i dětský koutek, kdyby třeba někdo bral dítě :mrgreen: :mrgreen: :-D Co říkáte? a taky myslím spíš ten další týden..
Jinak časově je pro mne též lepší dřív, než 20h, kdy se tak nějak děti ukládají..třeba půl sedmé. No přemýšlejte, já bych když objednala ten bowling..tak aby se to objednalo včas..

Příspěvek upraven 22.03.10 v 10:28

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.03.10 10:28

Já příští týden nemůžu, od čtvrtka jsou velikonoční prázdniny, jedem na chalupu. Ale neva, užijte si to, já naštěstí můžu vypadnout do hospody kdykoliv, on se vždycky někdo najde :mrgreen:

Tak náš už kašel taky dostihl, už jsem se chtěla začít divit. Tom je dobrý, Ondra kašle, v noci teda dost, tak jsem pro jistotu zašla k dr., ať ho poslechne, ale je dobrý. Teplotu nemá, jinak mu evidentně nic není. Dneska jsem s ním doma, zítra šupajdí ke tchýni a já do práce. Nechám ho zatím do středy a pak uvidíme. Na kašlík si paragraf brát prostě nebudu. Naštěstí je tchýně momentálně ve stavu, kdy je schopna hlídat.

Jinak jaro je super, kdyby bylo na mě, tak takové počasí by mi vyhovovalo celý rok. No možná ještě tak o tři stupně tepleji, ale víc ani ťuk. Tomík má taky novou kolobrndu, svou starou předal Ondrovi, tak už drandí oba.

Mějte se, buďte zdraví.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.03.10 10:32

Fifík šak to může před prázdninami, ne? a co víkend, na to nehrajete?

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.03.10 10:36

Víkendy nebrat, to by asi neklaplo :think: Tak jestli by to šlo třeba v úterý nebo středu, tak se přidám. Bowling je dobrý nápad, to tu ještě nebylo :mrgreen: A klidně můžu vypadnout taky dřív.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.03.10 11:23

Ahojda,

asi stárnu nechápu jak jsem mohla ty baráky úklízet dva najednou. Uf z nejhoršího to je příště snad bude líp. Odchytla mě tam jedna baba a chce umýt okna tak jsem jí slíbila že něco vymyslím a najdu nějaký termín.

Market díky za návod snad mi to klapne.

Jo jo naproti pošty je to prý fajn holky tam chodí na obědy. Já se přidám až nejdříve v květnu, duben je plný dva víkendy bude Filda u našich sice se všichni těší - já nejvíc ale i tak je toho moc. :oops:

Andrej jakou kolobku máte sem s tipama nevím jakou F. vybrat, brusle už mám koupené a F. je nadšený bála jsem se že je nebude chtít.

Marťo zase kluk? Teda to je super.

Mizím jdu se hodit dokupy dát si kapustu a idu pracovat :mavam:

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.03.10 11:26

kde je

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 22.03.10 11:27

tož si budu hrát večer

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 22.03.10 12:00

Středy nemůžu, to má manžel volejbal.. Tak třeba to úterý na 19h ten Bowling :?: Když někdo přijde dřív, tak může přeci počkat v restauraci, je to stejně v ní.. Tak kdo to bere :?: :wink:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.03.10 13:09

""http://lily­pie.com/pic/201­0/03/22/VMBM.jpg":http://lilypie.com/…/22/VMBM.jpghttp://lbyf.lilypie.com/q2dip1.png

Luci, zkus si tohle zkopírovat do podpisu.

V to úterý bych myslím mohla.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 22.03.10 13:12

aha :mrgreen: dobrá rada, že. Klikni na ten metřík, pak dej šipku Next, pak Forum signatures: a klikni na PseudoHTML, UBBCode and BB Code. Dole v tom rámečku se ti ukáže taková adresa v hranatých závorkách, tak tu celou zkopíruj do podpisu ;)

 
Iffka
Echt Kelišová 9521 příspěvků 22.03.10 14:16

Helééé, co vy do mě??? Děláte, jak byste mě neznaly nebo co :-D (to patří Natál, žeano…)
V úterý bych taky mohla myslím, ovšem pro mě je to ale blbé místo( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), bo na tramvaj mi to nestojí zato a pěšky to mám daleko, já bych radši tu Fontánu, prosím :pankac: Ale když budu přehlasovaná, tak se s tím nějak duševně smířím, no…

za chvillku půjdu pro dítě, které mi dneska ráno, jak rozlepilo oči, řeklo: mami, dneska je pondělí? jo, je. já nechci do školkýýýýýýýýýýýý :-P takže tak.
hojte, i.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 22.03.10 14:58

Ivo Adi mi teď každý den hlásí, že má ještě snoply a kašle takže do školky rozhodně nemůže :mrgreen:

Příští úterý to na 19.hod rozhodně nestíhám. Jsem v jeskyni do 19 pak úklid. Takže klidně na těch 20.00 no a místo je mi jedno když mě Marťa odveze domů :mrgreen: Ale radši bych pokecala než hrála bowling. Jako ne že jsem tak líná, ale víte jak mě bolí z té jeskyně záda :lol: No jak chcete. Jo a Marťo nevadí, že jsem se ti opět vetřela do auta, že? :wink:

Tak jsme si dali s dětma oběd v Ikei a zvládli jsme koupit Adámkovi rifle za super cenu v Kiku :palec: Vyšli jsme v 11.00 a vrátili se v 14.30. Jaro je parádní. Jako kdybych řídila tak bych to všecko měla 100× lehčí, ale co zvládáme to i MHD. Akorát jsem Viktorce dala 3× varování, že jestli bude zdrhat tak jde do kočárku a zkoušela a zkoušela tak jsem ji tam zapla a mohla se vztekat. Třeba si to bude už konečně pamatovat!

Chvíli si odpočinem. Vik. se dospí v kočárku a vyrazíme asi na kolobku a motorku :palec:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.03.10 21:53

Tak jsem to zkonzultovala s manželem a v úterý můžu. Je mi jedno v kolik, Ajko, kdy nejdřív dorazíš do Zábřehu? Bowling bych si taky dala, už jsem dlouho nehrála, však nebudem hrát celou dobu, pokecáme taky. Ivo, když budeš stát někde po trase, tak tě nabereme.
Mě se to jaro taky líbí, Davídek má naštěstí boty dobré, zítra musím zkusit Fildu. Ale na léto se těším víc :-)
Dnes jsem měla nákupní den, nejdřív Opava, pak normální nákup v Globusu a nakonec Šopáč. Davídek se nehodlá vzdát své čepice s Bleskem McQueenem, nejen že mu v ní je venku horko, nosí ji i doma. Oběhla jsem všechny možné obchody a nic na hlavu s Bleskem jsem neobjevila. Jenom škaredou drahou kšiltovku v Lindexu. Nepotkali jste někde něco takového? Jinak bude chodit asi i v létě v zimní čepici …
Jo, švagrovka ještě neví, co čeká, je teprve ve 14 týdnu. Ale já si myslím, že je to zase kluk.

Zubříci

 
Mary nepřihl  22.03.10 21:53

Ahoj,

já příští týden v úterý nemůžu, manžel je pryč, nemám hlídání. Tento týden bych ale asi mohla, kdyby ještě došlo k nějaké změně.

Kuba byl už dnes ve školce, už jenom trochu snoplí. A těšil se, pořád mě popoháněl, nenechal mě ani nasnídat.
A není ten oman nějaký opiát? To by se nám hodil!

Jaro je super, můžu se konečně vyřádit na zahradě. A jarní boty jsem tomu děcku samozřejmě koupit musela, ty staré má malé. Nakonec jsme byli u Batě, protože jsem měla cestu do centra a protože tam se to obešlo bez větších nepříjemností, díky skluzavce a kuličkám, které tam jsou.

g.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 23.03.10 15:51

Ahojda,

Market díky za návod ale tohle je nad mé síly :oops: budeme bez metříku :wink:

Já se jdu nějak pobalit a ještě se učit ráno vyrážím směr Rožnov doufám že mě tam nečeká nějaké sněhové překvápko.

V pátek :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 23.03.10 20:55

Ahojte,

tak na to úterý já navrhuju ten bowling od 19 hod, kdo může. Kdo nemůže, dorazí později. Do 20 hod bychom mohli hrát a pak po této velké tělesné námaze kecat … Jak jsem pochopila Ajka dorazí z centra tramvají, takže můžu přibrat kohokoliv kdo nebydlí zrovna v Porubě či tak někde :-)
Miluju jaro, to počasí je úžasné. Dnes jsme byli poprvé na hřiští skoro do 19 hod, děti naprosto blažené. Vyhnala nás až tma.

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 23.03.10 20:55

x

Příspěvek upraven 23.03.10 v 20:56

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 23.03.10 21:14

Dala jsem Zubr své číslo… tak se nějak domluvte a dejte vědět…
Jo a mohla bych přibrat jednu maminku, co se nezapojila do deníčku (na emm je), nebo by Vám to vadilo :?:

 
Annini  24.03.10 14:16

Ahoj,
tak tady se bouřlivě srazíkuje, jo, No tak já se teda nezůčastním :mrgreen:

U nás dobrý, Bětulka hodná, v noci nechá maminku vyspat, budí se jen 2×, z toho jednou okolo půl druhé a pak okolo půl šesté, takže zatím si nestěžuju. Prdíky jsou v rámci možností zvládnuté, takže tento týden výrazně méně brečí…

Tak jse si dneska umyla okna…B. spala dopoledne 3 hodinky, stihla jsem i kafíčko :-D není jak na mateřské. Zítra odevzdávám jednu výběrovku, takže i s prací je to OK :mrgreen:

čekám, kdy se to změní.

Užívejte jara, v neděli má bát už hnus.
páá

3×A

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.03.10 21:58

Ahoj,

Anni, fajn, že je Bětulka spací, alespoň máš spoustu volného času :-) Jak se tedy na srazících scházíme podle lokality právě kojící matky, nechci vidět, kde se sejdeme, až se rozhodneš jít taky :-) Ale vlastně klid, vždyť Hošťálkovice jsou vlastně v centru …
Jinak na to úterý Dajma zamluvila bowling na 19 hod, tak doufám, že tam nebudem samy :-( Ajka dorazí z práce později, tak má omluvenku.
My dnes byli po plavání na hvězdárně na pozorování noční oblohy. Filda nadšený, ke konci jsme tam byli sami, takže ho nechali točit střechou, najít Měsíc, štelovat dalekohled, atd. Fakt to bylo zajímavé, personál moc příjemný, budeme muset chodit častěji. Zvali nás i na pořady pro děti, které jsou v sobotu po obědě, že je to prý moc hezké, tak to budeme muset vyzkoušet. Byl jste tam už někdo?
Jinak jsme odpoledne s Ajkou a dětma navštívili hřiště u Akordu a vzhledem k počtu dětí a povahovému složení matek si to příštěb raději odpustíme … Děti super, Davídek s Viki si už brzo společně pokecají a Adámek s Fildou řádili jako dvě samostatné jednotky. Kontakt byl opravdu těsný, F. Adámkovi počural boty …

Zubříci

 
TARASHI
Povídálka 46 příspěvků 25.03.10 00:03

Ahoj holky, stále Vás čtu, jen se nechytám v diskuzích :-? , a tak doufám, že by se to úterkem mohlo změnit :wink: . Jelikož jsem z Poruby, můžete mi upřesnit, kde ten Bowling najdu?

Dajmo, Ty jsi taky nováček, že? Já jen, že mi nějak nezapadáš do mého pracně zhotoveného přehledu :think: .

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »