Sex – nejlepší vyvoláváč porodu :-)

Porod

Jak už napovídá nadpis, chci se s vámi podělit o můj první porod. Jsou to sice už 3 roky, co se nám narodila naše dcera, ale já mám porod pořád v živé paměti.

Abych to ale vzala od začátku. S manželem jsme zrekonstruovali baráček po babičce a pár měsíců po svatbě se začali snažit o miminko. Brala jsem antikoncepci nepřetržitě 9 let, tak jsem si neslibovala, že se zadaří hned.

Měřila jsem bazální teplotu a sledovala svůj cyklus, abych vůbec věděla, jak moje tělo funguje a zda mám vůbec ovulaci. Když už ale ani 5. pokus nevyšel, bylo hlavně na manželovi vidět, jak je zklamaný. Slíbili jsme si, že tomu dáme ještě pár měsíců a pak zajdeme za doktorem.

Přišly Vánoce a já tak trochu pozapomněla na miminko. Uklízela jsem, pekla jak divá a během svátků jsem pociťovala, že je něco jinak. Občas mě píchlo v podbřišku a 3 dny předtím jsem trochu špinila, což se mi zatím nestalo. Na Silvestra mě skolila nemoc a na první den, kdy jsem měla jít do práce si vzala volno. Ten den měla také přijít menstruace.

Nemohla jsem se dočkat, až manžel odjede do práce a rychle letěla na záchod s testem. Už po pár vteřinách jsem viděla, jak se rýsuje 2. čárka a po tvářích mi tekly slzy. Vím, že někomu přijde půl roku snažení nic, ale já byla tak šťastná, že to vyšlo!

Objednala jsem se tedy na potvrzení těhu, ale ještě dřív, než jsem tam mohla přijít, jsem začala špinit. Věděla jsem, že je to buď a nebo. Zavolala jsem k doktorovi a ten mě uklidnil, že to zřejmě nic nebude, ale ať raději hned přijedu.

Byla jsem tak nervózní a plná strachu, co mi řekne, ale on mi jen ukázal obrazovku a povídá: „Tady je váček a srdeční akce! Všechno je v pořádku, napíši vám neschopenku a budete odpočívat a brát Duphaston a to špinění by mělo brzy ustat.“

Z ordinace jsem si odnesla recept a první fotku našeho miminka a věřila, že všechno bude dobrý.

Už 3. den špinění ustalo, a kromě pár dnů nevolností probíhalo moje těhotenství ukázkově. Bylo mi dobře. Bříško rostlo, já začala cítit první pohyby a s manželem jsme začínali vybírat jméno pro holčičku. :-)

Na poslední kontrole, kdy jsem byla v 40. týdnu, se se mnou můj doktor loučil se slovy, že zatím to na porod nevypadá, a pokud do zítra neporodím, že už si mě pohlídají v porodnici. Ach jo…

A to jsem celý měsíc dávala horkou vanu, dlouhé procházky a pila maliník. Jediné, co jsme nezkusili, byl sex. :-) Jenže manželovi se do toho nechtělo, že mu to přijde s tak velkým bříškem divný, jako že už tam klepe na dveře a že ho přemlouvám jak Rachel Rosse v Přátelích. :-) Ale když viděl, jaký mám strach z Hamiltona, přece jen jsme to ten večer prubli. V 11 večer jsme si popřáli dobrou noc a šli spát.

V půl třetí ráno mě probudila slabá bolest v podbřišku. Po chvilce přestala a já zkusila opět usnout, ale po 15 minutách znovu. To už jsem si říkala, jestli to není ono a zkusila znovu počítat, jestli se opět dostaví. Dostavila se po 10 minutách, a to už jsem vstala a šla na záchod a viděla, že malinko krvácím.

To mě trochu vyplašilo a začala jsem radši dobalovat poslední věci do porodnice. Budím manžela, že asi pojedeme. Ten vylít a rychle se oblíkal. Já se ještě chtěla osprchovat, ale když sem vlezla do sprchy, kontrakce už se zkracovaly na 3 minuty a manžel mi musel pomáhat, protože bych asi zřejmě ani nevylezla.

Cestou do porodnice už jsem měla jednu kontrakci za druhou a sestra, když nás uviděla, se jen zeptala po kolika minutách. V bolestech jí říkám, že tak po 2 minutách. Převlékla jsem se do nemocniční košilky a stěží vylezla na postel, aby mi natočila monitor. Přitom jsme vyplňovaly papíry a pak už konečně přišel doktor, aby mě prohlídl.

„Jste otevřená na 8 cm, píchnu vám vodu a jdeme rovnou na sál. Klystýr už bychom nestihly.“

Cože? Hned na sál? Manžel jen vytřeštil oči a šel se taky převléct. Původně měla být u porodu jeho mamka, jenže by to nestihla, takže jsme jí jen zavolali, že to zvládneme spolu.

Stěží jsem se za pomoci manžela dopajdala na sál a kontrakce o hodně zesílily. Bylo mi strašný vedro. Jediný, co trochu pomáhalo, bylo, že jsem stála u umyvadla a hlavu si chladila o dlaždičky a občas se omyla vodou. Pak už mi ale sestřička řekla, ať se položím a znovu se podívala.

Mimi ještě nebylo úplně sestoupený dole, takže jsem si měla lehnout na bok a tlačit. To bylo snad nejhorší. V téhle pozici jsem byla snad půl hodiny. Mezitím se vyměnily služby a přišla doktorka.

Mimi už konečně bylo dole a já už měla pořádně tlačit v poloze na zádech. Sestřička byla po celou dobu na sále na mě moc hodná. Hladila mě po vlasech a říkala, jak jsem šikovná, jak krásně tlačím. Tlačila jsem opravdu ze všech sil a pak už jen slyším, že přijde poslední zatlačení a mimi už bude na světě.

Polili mě studenou dezinfekcí a při kontrakci jsem ucítila štípnutí, jak mě nastřihli a pak už sem cítila, jak jde mimi ven.

Andrejka se narodila v 7 hodin 12 minut. Hned začala plakat a já cítila obrovskou úlevu, že to mám za sebou. Hned mi ji ukázali a já nemohla uvěřit, že jsem konečně máma. Šli ji umýt a manžel ji přitom fotil.

Po chvilce mi ji přitiskli na hruď a bylo to něco úžasnýho. Šití sem hodně cítila, ale aspoň jsem měla u sebe malou, tak se to dalo vydržet. Manžel mi pak pověděl, že byl nakonec moc rád, že byl u toho porodu se mnou. Celkově musím říct, že jsem měla krásný rychlý porod a dnes už vím, že ten sex tomu zaručené pomohl. Ostatně, to se dozvíte v mém dalším deníčku… :-)

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 26.11.15 07:03

Gratuluju k mimču :kytka:. Pěknej porod :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 26.11.15 09:36

Moc velká gratulace krásný rychlý porod :hug: přejeme Vám mnoho štěstí a zdraví :-)

 
makina6666
Povídálka 16 příspěvků 26.11.15 10:40

Taky nam to u syna 2roky a 4 mesice trvalo pul roku nez jsem otehotnela a u dvojcatek takzež akorat ze u holek jsem sla nagyndu byl videt jeden vacek ale jeste nebyla srdecni akce tak me obednal za mesic a najednou tambyly vacky dva a oba ze srdecni akci dnes je holkam 5 mesicu korigovane 4 a jsou to moje kocicky jinak obe tehotenstvi katastrofa nevolnosti u synna do 4mesice a u holem do konce 5 plus tydenihospitalizace kvuli vysokemu ubytku vahy pak na konci nas 9 dni udrzovaly a vylezly ven sekci 34+6 s vahamy Adrianka 2300 a Adelka 2490 26.6. coz ma Adrianka svatek :) jinak gratuluji k miminku

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 26.11.15 13:36

No to mám dost, my tomu dávali posledních 14dní co proto a stejně nic a někomu stačí jeden štouch a mimino jde na věc :lol: kde je spravedlnost :lol:

 
Muzz  26.11.15 17:16

Pro dostu mužů je těhotná žena nedotknutelná, ono to snad má i nějaké lékařské označení, nevím. Nemyslím tím těhotenství, co ještě není vidět, ale když už je břicho větší. Asi to je nějak vrozené, i můj otec odmítal s mámou spát, když mě čekali.
V dnešní době je spousta těhotenství rizikových, takže to má i svou logiku. Nakonec u některých zvířat, myslím koní či dobytka, tak skutečně když se zvířata páří, tak velký úd, který kopytníci obecně mají, může znamenat zabití plodu.

 
LenďuleB
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 26.11.15 17:32

:hug: hezké :kytka:… úplně jsem si vzpomněla na sebe, i když jsem to měla úplně jinak :-D.. ale takový ten pocit, čekat miminko, potvrzení od lékaře, porod a pak to mimi jééjééj až mi jdou do očí slzy :srdce:

 
Very84
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 26.11.15 21:34

Ctu to, usmivam se a souhlasim :pankac:, po jedenacte vecer jsme se s manzelem posmajchlovali, presne v 1:28 me probudilo jezirko mezi nozkama, takze se jelo smer porodnice a ve 4:20 byl synek na svete, takze za me urcite sexovat :dance: :mrgreen:.

 
Anonymní  26.11.15 23:50

Já, když čtu ty příspěvky, říkám si, že jsem asi z jiné planety. Mâm tři děti, těhotenství bylo vždycky šílené a porod jakbysmet. Nic romantického jsem na tom neviděla.

 
Mia666
Povídálka 33 příspěvků 2 inzeráty 27.11.15 08:30

Děkuju vám všem za krásné komentáře :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Sex – nejlepší vyvoláváč porodu II.


Reklama