Snad jednou bude líp

Partnerské vztahy

Začnu od začátku poznal jsem jednu milou, hodnou, hezkou slečnu. z mé strany to byla na první pohled láska jako trám. Začali jsme spolu chodit, bylo to nádherné našli jsme si vlastní podnájem v rodinném baráčku a žili jsme si štastně (samozřejmě sem tam nějaká hádka, ale nic co by mohlo rozbořit náš vztah).

Pak ale tak po 4 měsících jsme oba přišli v jednom měsíci o práci. Úspor jsme moc neměli, respektive neměli jsme žádný úspory já byl v mladí hajzlík a nadělal jsem si dluhy, které jsme spláceli.

Nabídka přišla z její rodiny. Měli dvougenerační dům a její bracha měl jít do Prahy na vejšku. Tak aby tam nebyli sami, jsme se tedy nastěhovali a začali to tam předělávat, aby to byly dvě bytové jednotky.

V té době ještě naše zamilovanost nepolevovala a budoucí tchýně z tchánem, tak na ty jsem si nemohl stěžovat. Ve všem pomáhali, dalo se s nima rozumně bavit atd. Prostě správnej život.

Jak se dál čas vlekl, dluhy byly skoro splaceny, začali jsme mluvit o svatbě. A tak po pár měsících jsem ji požádal o ruku a světe div se, ona souhlasila. Svatbu jsme oba chtěli malou rodina + nejbližší příbuzní, tak to taky nakonec bylo.

Teď už manželé, oba jsme měli práci, vše šlapalo jak hodinky. Až pak najednou z ničeho nic se o nás její rodiče začali zajímat více. V rámci šetření v rodině jsme vařili buďto my nebo oni a tím začínalo mizet soukromí. Buď jsme byli u nich dole nebo oni u nás nahoře.

Podotýkám, že zezačátku se to nechalo vydržet, nebylo to tak hrozný. Ale když jsme jeli mimo náš společný domov, tak vztah byl úplně o něčem jiném. Bylo to jako ten den, kdy jsme se potkali, prostě nádhera, a jak jsme se vrátili domů, tak už to nebylo ono.

Pak jsme se domluvili, že si koupíme dovolenou v Chorvatsku a vyrazíme na 10 dní do Chorvatska. Tak jsme jeli, vše bylo nádherný. V autě jsme si povídali celou noc, teda nepočítám těch pár hodin, kdy manželka prospala, ale cesta dobrý a Chorvatsko? Nádhera! Měli jsme dvoudenní zastávku u Plitvických jezer. Tam se nám oběma moc líbilo. A pak jsme přejížděli na Bašku, kde jsme strávili dalších 5 dní.

Světe div se, dovolená udělala svoje. Vypnuli jsme oba a užívali si jako puberťáci. Dovolená utekla jako voda. Po příjezdu opět návrat do reality. Každý jsme chodil do práce, já ještě do školy dálkově, takže jsme na sebe měli málo času. Ale po třech týdnech, co jsme přijeli, mě čekal jeden večer největší překvapení mého života.

Těhotenský test pozitivní - „brčko“ na klávesnici u PC. Abych osvětlil to brčko - ráno ve 3 do práce, po práci do školy a návrat kolem 7. hodiny domů. Manželka měla nachystanou večeři a furt se ušklíbala. Moje první cesta byla vždy k PC a čekala, kdy jsi toho všimnu.

Když jsem si nevšiml, tak mě k tomu vysloveně dokopala a já jí na to řekl, proč nechává brčko na klávesnici. Ona mi řekla, že to není brčko, ať se kouknu pořádně. A ejhle, těhotenský test, a pozitivní!

V tu chvíli jsem se do ní zamiloval snad 100krát silněji něž je normálně. V hlavě se mi honilo spoustu věcí, ale jen jedna převyšovala: „Já budu táta!“ a „Budu dobrý táta?“

Jak šel čas, manželce rostlo bříško. To bylo tak sexy! Ale asi jsem jí to říkával málo. Neuměl jsem komunikovat a ani vyjadřovat city. V tu chvíli to začalo být na prd doma. Tchánovci se začali angažovat úplně do všeho a s manželkou nám vázla komunikace čím dál více.

V 5. měsíci těhotenství jsem udělal první chybu. Přišla ještě jedna nezaplacená upomínka a já to manželce neřekl a pár měsíců jsem vybíral v té době ještě naše společné konto, abych to doplatil, ale jen vždy to, co tam de facto bylo navíc. Tak jsem doplatil poslední průšvih z mládí, ale světe div se, přišla na to.

Začala se vyptávat. Ano, barvu jsem přiznal, ale až po nějaké době. Do té doby jsem mlžil. Nechtěl jsem, aby měla nějaké nervy kuli malému, kterého jsme čekali. Uvědomil jsem si ale, že jsem jí to měl říct hned na začátku. Teda alespoň jsem si to myslel, že jsem si to uvědomil.

Opak byl pravdou, ale dali jsme našemu manželství šanci a začali jsme navštěvovat poradnu, kde nás měli spolu naučit komunikovat. Docela dobrý, komunikovali jsme po večerech, když jsme byli sami a bylo to zase dobré.

Po narození toho nejlepšího, co mě v životě mohlo potkat, mého syna Tomáška, se tchánovci začali snažit ještě více a už jsme neměli vůbec žádné soukromí. Takže komunikace na bodu mrazu. A tak to šlo měsíc, dva a pak už jsem nevěděl, co z tím. Doma jsem pečoval o malého, o manželku - cokoliv potřebovala, jsem udělal nebo jsem se snažil udělat, ale tchánovce pořád za zadkem se slovy: „Takhle to nedělej, to musíš tak a tohle zase onak.“

Psychicky jsem byl z toho na dně. Manželce jsem říkal, že už dluhy nemám, tak si vezmeme hypotéku a koupíme nějaký baráček. Ale ona, že už jsme nainvestovali hodně do toho domu, kde jsme bydleli a že se ji tam odtud nechce. (Komu by se chtělo, když jí rodiče se vším pomáhali).

A já jsem se najednou ocitnul na druhé koleji. Neměl jsem kamarády, se kterými bych si o tom mohl popovídat, de facto nikoho. Moje rodina, s tou jsem v té době moc nekomunikoval. A tak jsem začal chodit do hospody, ale sedět na baru mě nebavilo a cucat sám pivo taky ne. Tak jsem zašel do herny a tam to začalo.

Byla to stovka, pak dvě a tak dále. Stal se ze mě na 4 měsíce gambler. Furt jsem si říkal, že to je v pohodě, že to mám pod kontrolou, ale neměl jsem. Manželce to samozřejmě přišlo divný, že zase mizí peníze z účtu, tak se ptala a já zase mlžil. Nevěděl jsem, jak jí to říct. Bál jsem se, že naše manželství krachne.

V tu dobu viděla akorát peníze, které mizely z účtu, ale už neviděla ty peníze, které se objevovaly doma v prasátku - nepátrala, odkud se brali. Ale pak se přestalo dařit a já začal prohrávat (dluhy jsem si naštěstí kuli hraní už neudělal). Vždycky jsem prohrál zbytek výplaty po zaplacení všeho, ale už nebylo na zimní gumy k autu, nebylo na to, abychom mohli jít do kina.

Hrozně mě hlodalo svědomí, ale furt jsem nevěděl, jak jí to říct. Bál jsem se, jsem slaboch. Dopadlo to tak, že mě nakonec vystěhovala z domu. Tak jsem jí pak řekl úplně celou pravdu, co chtěla slyšet, ale očividně to na ni bylo moc a nebo ji poradili rodiče, požádala o rozvod a já v tu chvíli zjistil, že se mi sesypal celý svět.

Prohrál jsem si rodinu - to, na čem mi v životě nejvíce záleželo. Bylo to 3,5 roku zpět, co jsme si slibovali v dobrém i ve zlém. V dobrém to fungovalo, ve zlém už nikoliv. Chápu, že to pro ni musela být rána a šok, chápu, že jsem to měl řešit jinak a ne začít hrát automaty, ale v té době mi to nepřišlo jako špatný nápad, jak utéct z baráku od tchánovců, kde jsem všechno dělal špatně. Od manželky, se kterou jsme si řekli akorát dobré ráno a dobrou noc, jinak trávila veškerej čas s rodiči a mým synem.

I přes to vše mi manželka říkala, že mě miluje, ale že to bolí a rozvést se chce, že se jednou třeba vrátí. Po pár dnech už to bylo vše zase jinak. Ostříhala si vlasy, chodí upravená a tvrdí, že už je na vše pozdě, že už je někde jinde, asi si našla lepšího muže.

Já se teďka ubíjím vlastní blbostí, ze které si beru příklad do života, měním se. Jde to pomalu, ale jde, to je hlavní. Syna vídám jen, když manželce se to hodí. Podotýkám, že ještě nejsme rozvedení. Je to stará žádost, kdy to podala, takže de facto jsem se synem co nejvíc, ale zároveň ty dvě hodiny, kdy ho můžu mít, jsou sakra málo.

Já jsem si své chyby uvědomil, i když pozdě, jak to většinou bývá. Strašně moc ji miluju a nikdy to nepřejde. Byla to manželka do pohody i nepohody, ale jen do chvíle, než jsme se nastěhovali k jejím rodičům.

Teď se snažím postavit znovu na nohy, ale zatím to nějak nezvládám. Vím, že to chce čas a vše přebolí, ale co to je za život, když ho mám žít bez svého syna a ženy, kterou miluji. Udělal bych první poslední, jen abychom mohli být zase spolu.

Předem se omlouvám za chyby a za to že nejsem dobrý pisálek, určitě bude hodně lidí, kteří mému příběhu neporozumí, ale třeba se najdou i tací, kteří si něčím podobným prošli.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Airika
Kecalka 445 příspěvků 09.12.15 06:45

Co na to napsat… asi jen, že je mi to líto :,(. Z vlastní zkušenosti vím, že třígenerační soužití není někdy žádný med, ale opravdu jsi nezvolil ideální řešení. Manželka je asi dost fixovaná na rodiče a uškodilo vám, že nebyla schopná „přestřihnout šňůru“, ale s tím rozvodem se jí nedivím a vypadá to, že tady už asi cesta zpět opravdu nebude. Důvěra ve vztahu je nejdůležitější, a to už se vrátit nedá. Ale ty si to všechno uvědomuješ, i když bohužel pozdě. Být tebou, tak se teď snažim být hlavně dobrým tátou, postavit se k tomu dospěle, vykašlu se na automaty a dám svůj život trochu dokupy. A uvidíš, že ač se to teď nezdá, tak všechno má své řešení a bude líp :hug:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 09.12.15 06:55

Je mě líto co se ti stalo, ale to asi jinak dopadnout nemohlo :(. Ted se zvedni, dej se dohromady a časem vše přebolí a bude jen líp, držím pěsti :hug:

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 09.12.15 07:17

Vzchop se a nesvadej vše na tchanovce. Myslím, že jsi to podělal jediné Ty svými dluhy, brání peněz ze společného konta. Tchanovci vám byli dobrý, když jste neměli peníze a oni vam nabídli bydlení. A pokud vám narušovali soukromí, měl jsi s manželkou promluvit a měli jste společně hledat řešení. A ne to řešit v herně.

 
solip
Kecalka 275 příspěvků 09.12.15 07:33

Je to smutný příběh a je vidět, že tě to opravdu všechno mrzí, ale pro začátek přestaň svalovat vinu na druhé (na tchánovce, na manželku) a přiznej si, že jsi to všechno podělal jen ty sám. Řešení, které sis našel, aby ses nezbláznil, bylo špatné. V herně své problémy nevyřešíš. Měl sis promluvit se ženou i tchánovci a nastavit pravidla soukromí. Teď už s tím bohužel nic nenaděláš, ale můžeš se kát a uvědomit si, že teď už nemá cenu se z toho hroutit, že je potřeba postavit se na nohy a bojovat. Zajímej se o syna - kdykoliv, když budeš mít trochu času, zavolej ženě, že bys kluka rád viděl, zajímej se o ženu - pochval jí nový účes, buď k ní slušný a rozhodně jí nevyčítej, že jste zůstali bydlet u tchánovců. A uvidíš, třeba časem zjistí, jak jí chybíš a bude chtít vše vrátit zpět. Nebo zjistíš, že i život bez ní může být hezký. Teď je opravdu nejdůležitější dát najevo zájem a manželce ukázat, že se nemusí bát k tobě syna poslat - že budete mít co jíst, že jsi neutratil vše na automatech. Držím palce, aby opravdu bylo líp :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.12.15 07:48

Jak se říká, chyba je vždy na obou stranách. Nebudu vás analizovat, konenckonců sám víš v čem je problém, ale je smutný, že si to neuvědomí manželka :roll:

 
zuzu224
Závislačka 4284 příspěvků 09.12.15 07:49

Sice si uvedomujes sve chyby, ale zatim ne dostatecne. Svadet gamblerstvi, vybirani penez za zady manzelky atd. na to, ze jste bydleli u tchanovcu je dost mimo.
Je to smutny pribeh, ale vinu hledej pouze a jedine u sebe.

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 09.12.15 08:49

Je mi to líto a je dobře, že si alespoň trochu uvědomuješ své chyby..

na druhou stranu, když by k automatům usedla každá maminka, která má problémy (s tchýni, neporozuměním doma…), tak by tu bylo asi veselo… :mrgreen: :mrgreen:

zkus se poučit ze svých chyb.. věnuj se malému, jak jen to bude možné, když tvá žena uvidí, že je na tebe spolehnutí, půjčí ti ho určitě častěji.. z tvého popisu vypadá rozumně.. hlavně ji netrap a neztěžuj jí to…

je to teď jenom na tobě, buď se utopíš v sebelítosti a nebo se vzchopíš a za pár let budeš mít úplně normální život a syna, který tě bude mít moc rád… :kytka: ;)

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 09.12.15 08:52

Jsem toho nazoru, ze ve vztahu jsou dva. Ne, ze chyba je pouze v Tobe, jak mi tu z nekterych komentaru vyzniva.
1. Bydleni s tchánovci neni nejlepsi napad, pokud nemate fakt skvele nastavené vztahy a mantinely. Coz jste evidentne nemeli, protoze jinak by jim samotným doslo, ze vam musi dat prostor. Znam to z velmi blízké zkusenosti, kdy tetina dcera je takovy závislácek, ale teta ji vzdy rekne, ze nemuze porad vysedavat u nich, v jejich casti baraku atd. Zkratka znají miru, nakolik se pri společném bydleni plést detem do zivota. Predpokladam, ze jsi se to snazil take naznačit, ale manželka a tchánovci to asi moc nebrali.
2. Manželka s vetsi závislosti na rodičích. Bohuzel nechtela nebo nevidela tento problem, protoze ja jako manželka bych si tedy vsimla techto veci a sama, kdyz moji rodice neco obcas hučí do manžela, tak ho hajim a s nimi si promluvim.
3. No a za treti, zvolil jsi spatne reseni situace. Automaty nic neresi, to je snad jasne.
Co ted? Pracovat na sobe a zajímat se o syna :)

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 09.12.15 09:38

:kytka: Bude lip uvidis. Hlavne se dej dohromady, uz nic nehraj..delala jsem v obrovske herne, videla jsem sama ty pribehy, kdy se z docela fajn chlapu stali nemyte trosky bezhlave mackajici tlacitka a posledni 500 co dala zena na nakup leku pro deti. Hnus vid? Skoro jsi nad tim vsim vyhral, tak to zase nepo.ser. A nerypej se v Tom co mohlo byt, kdyby…
Neni vse jen tvoje chyba, na manzelstvi jsou dva. napsal jsi to dobre. v dobrem i zlem a to jste neustali, prestoze tva chyba je takrka neomluvitelna, je vsak odpustitelna. Nu, druhou sanci si nedostal od manzelky, ber tedy druhou sanci od Zivota, pro syna a pro vlastni sebevedomi rovneho a spravneho chlapa :kytka:
Bude lip!!!

 
Anonymní  09.12.15 09:50

Dej tohle přečíst svojí manželce, možná otevře oči. my žijeme u mých rodičů a vztah šel do kopru, mamka u nás byla nasáčkovaná po narození synka téměř každý den, ale já to vůbec nevnímala, byla jsem ráda, že mi někdo ukáže co a jak.. přítel si stěžoval a také začal utíkat z domu, za svými koníčky…ted zpětně tu chybu vidím, tehdy jsem ji neviděla, možná to má tvoje žena zrovna tak. hodně jsme se od sebe odcizili.. prosím o anonym, děkuji

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 09.12.15 10:35

Ja se tve zene nedivim, vstoupila s tebou do manzelstvi, aniz bys j rekl o dluzich, pak jsi vybral penize ze spolecneho uctu, vse se dozvedela a kdyz ti odpustila, sel jsi hrat automaty. Ty jsi dostal druhou sanci a ukazal ses jako nespolehlivy financni negramot. No hlavne ze ted si to uvedomujes :roll:
Myslim, ze tvoje zena je ted velice rada, ze s tebou nesla do hypoteky a koupe domu a ze ma oporu v rodicich…

 
kacz
Závislačka 4920 příspěvků 25 inzerátů 09.12.15 10:53

@Bibi239 taky si myslím. Dotaz - co jsi udělal pro to, abyste se od tchánovců mohli odstěhovat? Když jste neměli práci, byli vám dobrý…

 
TátaLukáš
Stálice 60 příspěvků 09.12.15 11:01

@kacz kdyz jsme vstupovali do manzelstvi o dluhach vedela co jsem proto udelal? V praci od rana do vecera aby to bylo co nejrychleji splaceny kdyz jsme to poplatily tak jsme zacali rekonstruovat barak u starych tam jsme to vse predelali a pak to dopadlo tak jak to dopadlo. Kdyz jsme prisli o praci tak by jsme to zvladli i bez nich ale byly jsme mlady a volili jsme tu nejjednodušší cestu proto jsme sli k nim.

Příspěvek upraven 09.12.15 v 11:04

 
sona20
Kecalka 314 příspěvků 09.12.15 11:34

@TátaLukáš moc ti drzim palce a hrozne ti rozumim. U nas je to bohuzel z druhe strany manzel ma stale tchanovce za prdelou. Nemyslim si ze by vsecko byla tva vina. Kdyby ti manzelka naslouchala nikam bys utikat nemusel. Staci v tom vztahu porozumet tomu druhemu. Urcite si udelal par chyb ale kdo ne ze. A manzelstvi je prave o tom aby to tezke ustalo. Je to skoda ze se to napr neda jeste vratit verim ze kdyby jste se mohli odstehovat od tchanovcu a zacit uplne od znova dopadlo by to urcite dobre. Holt ne vzdy je druha sance. Tak alespon Ti preji do zivota jen to dobre a tvemu synkovi take. :)

 
TátaLukáš
Stálice 60 příspěvků 09.12.15 11:56

@sona20 Děkuji

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 09.12.15 11:58

Psala jsem ti to už v diskuzi, pisu ti to i zde. Udělal jsi chyby, manželka ti odpustila a pomohla ti. Ty jsi ji zas a znovu zradil. Nemůžeš se ji divit. A chápu, ze s tchanovci to není snadné, chápu te, ale chápu i tu druhou stranu. Manželka ti brání ve styku se synem, to není dobre. Ale zase se ji ani nedivím. Zklamal jsi ji. Nemůže ti věřit. Částečně si to uvědomuješ, ale jen částečně, ne úplně. A to je opět chyba.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 09.12.15 12:04

Stejně tak jako nemám žádné slitování s alkoholiky a drogově závislými, nemám jej ani s gamblery. Nikdo Tě nenutil sednout k tomu automatu. Nebo Tě snad tchánovci či snad manželka drželi za ruku, když jsi prohrál všechny peníze? Asi těžko, že? Přestan se litovat, dej si život dokupy a manželce drž palce, aby si našla správného chlapa na život!

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 09.12.15 12:12

Je hezké, že tě to teď mrzí a že si uvědomuješ svou chybu. Na druhou stranu se nedivím tvé manželce, že nechce být s někým, kdo jí obelhával a okrádal ( braní ze společného účtu bez toho, aniž by to ten druhý věděl prostě okrádání je - nebyly to tvé peníze, ale vaše peníze!). A že se měníš? Možná v drobnostech ano, ale podle mě slaboch prostě zůstane slabochem. :nevim:

 
Anonymní  09.12.15 13:00

Smutný deníček :( ale bohužel, je to realita. Držím palce, aby ses změnil. Sama si někdy říkám, zda jsem udělala dobře, že jsem kdysi lhaní odpustila s vidinou, že se dotyčný změní - tehdejší přítel (dnes už manžel) byl bez práce a řešil to sázením…moc peněz sice neprohrál, ale když jsem na to přišla a on mi lhal do ksichtu, neumíš si představit, jaké to bylo. Když z tebe milovaná osoba dělá totálního blbce…lhaní do očí nesnáším. Tehdy jsem měla sbalené tašky vyskládané na chodbě. A on děsně brečel, na kolenou prosil. Vzala jsem ho na milost s tím, že šel k psycholožce. Chvíli bylo vše ok, za pár let jsme se vzali, máme i děti, ale bohužel ho občas při drobných lžích přistihnu. Ano, nejsou to třeba zásadní věci, ale zjistím třeba, že mi něco záměrně neřekl (pro něho prý něco neříct neznamená lhát :zed: ) Myslela jsem si, že se od té dávné zkušenosti budu dokázat odprostit, ale bohužel, důvěra v takové míře se už nikdy nevrátí a věř, že není nic horšího, než muset vždy pochybovat (ten červíček v hlavě tam vždy hlodá a nikdy nic nebude už jako dřív) Anonym z pochopitelných důvodů.

 
aterka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 09.12.15 13:43

Teda ty jsi dáreček a ufnukanej k tomu. Koukej spláchnout éru srabáctví, seber se a bud chlap. Pochybuji, že s tebou žena bude chtít být. já bych s takovým srabem být nechtěla. I tchánovcům se dají dát určité hranice, na které máte právo. Můj muž je hodně tvrdý chlap a někdy bych ho vystřelila na měsíc, ale nakonec snad proto máme čistý stůl.
Zkus začít znova a bud chlapem, o kterého se žena může opřít a ne napravovat, co svojí blbostí podělal. Nakonec bys měl být dobrým příkladem alespon synovi případně dalším budoucím dětem.

 
aterka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 09.12.15 13:52

Kdyz jsme vstupovali do manzelstvi o dluhach vedela co jsem proto udelal? V praci od rana do vecera aby to bylo co nejrychleji splaceny kdyz jsme to poplatily tak jsme zacali rekonstruovat barak u starych tam jsme to vse predelali a pak to dopadlo tak jak to dopadlo. Kdyz jsme prisli o praci tak by jsme to zvladli i bez nich ale byly jsme mlady a volili jsme tu nejjednodušší cestu proto jsme sli k nim. @TátaLukáš

Jo a pak si dřepneš k automatu :roll: Tchánovcům se dají nastavit pravidla, hranice. Stojí to za klid v rodinách. Dopadlo to tak, jak jsi to nechal dopadnout.

 
TátaLukáš
Stálice 60 příspěvků 09.12.15 16:57

@aterka hranice byly nastaveny ale vydrzelo to max tyden manzelce to nevadilo ona v tom vyrustala ale ja na to nebyl zvykli kdyz jsem ji na toto tema cokoliv rekl tak jsem byl za toho spatneho ze se nam pry snazi jen pomoc. Atd. Furt dokola.

Pro vsechny ostatni chyby ktere jsem delal si uvědomuji a jsem znich poučen.

 
Anonymní  09.12.15 20:42

Velmi smutný deníček, ale známe jen jednu stranu mince…
O hraní, braní peněz, jednou je kapsa plná a jednou prázdná vím své… i můj muž hrál. Asi na tom nejtěžší bylo to jeho přiznání. Když přišel domu a vše řekl a čekal na mojí reakci, čekal že se zbalím a děti a půjdeme od něj. Bylo to těžké, ale v hlavě jsem pořád měla to krásné, to co pro nás doma dělal, jak se o nás staral, to co mě k němu přitahuje… udělala jsem vše co jsem mohla aby přestal hrát… byla jsem dokonce i v poradně, jak se k němu chovat, co dělat… hlavní je mu věřit! Myslím, že nás k sobě ještě více semklo, už o tom doma nemluvíme, protože je vidět že i manželovi je to nepříjemné.
Všichni někdy šlápneme vedle!
Dežím palečky ať se daří lépe a třeba se i to časem srovná!

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 09.12.15 20:59

Po dlouhé době jsem přečetla deníček, protože ho psal chlap. Ale tragédie. Neptám se radši za co byly dluhy z mládí, ale gamblera bych jako matka malého dítěte vyrazila bez pardonu. Jsi silně riziková investice, citová i finanční. Jak ti něco nejde pod nos, padáš na zadek.

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 09.12.15 21:30

Svete div se, je to vsechno moje chyba, a vlastne neni. Jsem vlastne obet. Sorry, neni mi te vubec lito, myslim, ze jsi manipulator a zvanil, a manzelce akorat posles link na tohle, aby jsi ji dokazal, jak ji strasne milujes. Preju ji lepsiho chlapa, nez jsi ty.

 
aeri
Povídálka 20 příspěvků 10.12.15 10:59

Jednou bude líp, ale nemyslím si, že se k tobě manželka vrátí. Bude líp s jinou ženou, uvidíš - tohle ti jen pomůže, aby byl příští vztah lepší :) Prošla jsem si něčím podobným a věděla jsem o tom delší dobu, kam mizí peníze, pak bohužel pohár přetekl a důvěra už nešla vrátit. Myslím, že to je podobné, jen z tvého pohledu to vidíš tak, že ti měla dát ještě jednu šanci, ale možná ti jich dala několik a ani o tom nevíš. Těžko se to soudí, určitě by bylo lepší bydlet od začátku jinde, na druhou stranu, pokud do toho nechtěla jít, možná se bála právě těch tvých dřívějších průserů a že by to bydlení pak nebyl žádný med. Do hlavy tomu druhému nevidíme. Teď si z toho vezmi velké ponaučení, nemá cenu se o ni dál snažit, přej ji lepší život a ber to jako uzavřenou kapitolu, buď pro synka dobrým příkladem, už žádné automaty a dluhy! Můj příběh s bývalým skončil tak, že po rozchodu semnou si vyrobil miminko, s tou ženou brali drogy, přespávali všude možně, a myslím že se ani z gamblerství, z dluhů ani drog se už nevyléčí, i když teď prý chodí aspoň do práce. Vezmi si z toho veeeelké ponaučení, přece nikdo nechce takto dopadnout. Přeju hodně štěstí do života :hug:

 
TátaLukáš
Stálice 60 příspěvků 10.12.15 15:28

@aeri Děkuji s tim ze se manzelka nevrati jsem se smiril preju ji nekoho lepsiho. Jen me stve ze me omezuje ve styku se synem. Ponaučení do zivota mam velke ted uz budu zit jen pro meho tomaska aby se za me v budoucnu nemusel stydět.

 
Eliška H.
Nováček 3 příspěvky 11.12.15 14:31

To, jestli ses skutečně poučil z chyb, poznáš až v době, kdy přijde další krize. Budeš ji řešit podobně? Budeš hrát automaty? Nebo sáhneš po alkoholu? Budeš se znovu zadlužovat? Já ti přeji, aby jsi to dokázal řešit jiným, mnohem vhodnějším způsobem. Znáš přísloví: „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“? Nauč se stavět se problémům čelem, hledej způsoby, jak problémy řešit, nikoliv odsouvat stranou. A nebo ještě lépe… Nauč se žít tak, abys podobným problémům pokud možno předcházel. Vím, že ne vždy je to možné, ale určitě budeš mít méně problémů s menšími důsledky. Vše záleží JEN na tobě. Je to tvůj život. Tak se snaž, držím ti pěsti. :)

Příspěvek upraven 11.12.15 v 14:32

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 11.12.15 16:03

No i moje mamka říká že je dobré být si na blízku ale v bezpečné vzdálenosti od sebe., :)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 14.12.15 00:37

No…Taky bych te odstehovala :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama