Snažení a nesnažení

Snažení
  • koldy26
  • 25.08.12

Po mnoha dnech, týdnech a měsících, co čtu Vaše příběhy, jsem se rozhodla napsat taky jeden. Možná jsem jedna z mnoha, možná jsem jednou z dalších, nevím.

Od svých 12 let, kdy jsem dostala první měsíčky, jsem je nikdy neměla pravidelně. Lépe řečeno, za rok přišly tak dvakrát či třikrát. Nebo jsem to taky měla 2 až 3 měsíce v kuse.

Asi v 15 letech mi můj dr. předepsal antikoncepci. Ne kvůli sexu, ale na pravidelnost cyklu. Což se opravdu zlepšilo, bohužel, jen po dobu braní prášku. Po vysazení se vše vrátilo do starých kolejí. Nějak mě to dříve netrápilo, i když jsem záviděla holkám kolem sebe, které věděly, že za týden to dostanou. Záviděla jsem i kamarádce, která to mívala hodně silný. Patří to k ženské a já to bez dr. nedostala:-(

Prášky jsem brala, jak jsem chtěla a i když jsem vynechala, nic se nestalo. Což už mě tak nějak samo dovedlo k myšlence, že mít mimi nebude asi lehká a příjemná cesta. Ve 20 jsem si našla práci, poté jsem začala s přítelem bydlet. Následovala stavba. Další na řadě byla svatba :-)

Už před svatbou jsem prášky vysadila. Měsíčky přišly cca 17. den cyklu. No, bylo to spíš takový lehký červený výtok. Další podobný byl cca 15. den cyklu a pak už nic. Bez dr. a vyvolávací injekce ani ťuk. Za 5 měsíců jsem svého dr. Nový dr. mi vzal krev, předepsal Clostelbegyt a Pregnyl. Ale bez úspěchu. Nereagovala jsem. Po cca 3 měsících mě poslal do Centra asistované reprodukce, chápala jsem, že se této problematice nemůže věnovat v ordinaci.

Abych to zjednodušila, s manželem jsme si prošli, dá se říci, velkou zkušeností, krizí, která nás hodně stmelila. Manžel byl s CAR hodně nesvůj, trvalo dlouho, než strávil to, že musí jít do oné místnosti a dát to krabičky, že si mimi neuděláme sami doma v ložnici, ale chápu to.

Tam jsem se dozvěděla, že mám polycystické vaječníky. Přistoupili jsme rovnou na metodu IVF. Ale bohužel, pořád jsme na něco čekali. Nejdříve na schválení pojišťovnou, poté na vyvolání měsíčků, pak se mi objevily cysty, cca 5. Takže následovala punkce cyst. Pak ještě jedna punkce, to už jen 3 cysty. A pak už „konečně“ začala stimulace injekcemi. Zvládala jsem to bravurně. A pořád jsem myslela na vytoužené mimi, které po tom všem bude růst v bříšku.

Jelikož jsem dostávala dávku hormonu jako kterákoliv jiná pacientka, vajíček jsem měla cca 60. Problém. Když nastal den D a já šla na punkci vajíček, odebrali jich 61 a to nekecám. Po probrání z narkózy nastala velká bolest břicha. Břicho rostlo a rostlo. Hospitalizace na gyndě mě neminula, stav se zhoršoval, selhávaly mi ledviny, játra, voda v břiše mi tlačila na plíce, nemohla jsem dýchat. Ani jíst. Následoval převoz na JIP. Napojení na přístroje, dr. kolem mě lítali. Závěr: hyperstimulační syndrom nejsilnějšího typu. V nemocnici jsem si pobyla měsíc. Další 3 jsem byla doma na neschopence.

Všechny mrazáčky, 40 kusů, při rozmrazení nepřežily. A co na to v CARu? To se stává. Chtěli, abych tam přišla po svátcích, bylo to mezi Vánocemi a Silvestrem, přišli a začali znovu stimulovat vaječníky. A my? Ne, už nechci prožit to, co jsem prožila ten měsíc v nemocnici. A kdo ví, jaké to bude mít následky, až budu starší?

Po novém roce jsem vyhledala dr. na čínskou medicínu, začala se čistit. Ale k mimi nám nepomohlo. Další, co jsem zkoušela, byl léčitel. Po léčiteli jsem navštívila svého gyndaře. A přemluvila ho znovu na Clostelbegyt a světe div se, reagovala jsem. Dokonce jsem objevila 2 čárky na těhu testu. Ale nevěřila jsem tomu. Bohužel, čárka na testu byla týden, a pak se vytrácela. Dr. mi potvrdil biochemické těhu. Ale pro nás to byla krásná zpráva! Já těhu? I když to nedopadlo, tak přeci jen je to pro nás veleúspěch! Další pokus na Clostelbegyt byl stejně úspěšný, ale pozitivního těhu testu jsme se nedočkali.

Nechala jsem si předepsat cvičení Ludmily Mojžíšové. Kam stále docházím. Další věc, o kterou jsem se začala zajímat je homeopatie. Moc jí nevěřím. Ale ještě toto zkusím. Beru ji druhý měsíc a po 14 dnech, co jsem začala, přišla menstruace, a to silná, bolestivá, 4 dny dlouhá. A já měla takovou radost a konečně jsem si přišla jako ženská :-) To byla moje, doufám, že ne první a poslední menstruace, bez vyvolání dr.! Teď je to 29. den a já čekám na další měsíčky. Břicho mě bolí jako čert, prsa a bradavky ještě víc. Tak doufám, že znovu přijde sama od sebe. Nevím, zda je to díky homeopatii, nebo náhoda? Nevím.

O mimi se pokoušíme dva a půl roku, zatím bez úspěchu. Jen teď od ledna 2012 se snažení změnilo na: pokud to má přijít, tak to přijde.

Ale, holky, řeknu vám, že vztah, jaký teď máme s manželem… takový jsme neměli ani při největší zamilovanosti (musím to zaťukat, abych to nezakřikla :-) Hodně nás naše trable a problémy daly dohromady. Manžel mě drží nad vodou a já mu za to děkuji.

PS: Budu ráda, pokud máte jakékoliv zkušenosti s homeopatiky, dejte mi vědět.

Děkuji za dočtení mého dlouhého deníčku :-)

Přeji všem snažilkám hodně čápů a vran, těhulkám příjemné těhulkování a maminám hodné a vysmáté děti.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 25.08.12 11:14

Hezkej denicek, je to jako bych cetla svuj zivot. Take mam problemy s ms bez pomoc dr. ji nedostanu. Jinak preju at se vam brzy zadari. Nam se jeste nezadarilo ale nezvdavame to :)

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 25.08.12 11:35

Kamarádka si prošla něčím podobným, kromě toho CARu, tam se už nedostali, po třech letech objevili //. Držím palce ať se taky brzy dočkáte

Příspěvek upraven 25.08.12 v 11:39

 
Daleth
Stálice 54 příspěvků 25.08.12 12:15

Hodně štěstí holky, ať je brzy miminko tam, kde má být a pobude si v bříšku až do konce :-)

 
zlatý retrívr
Kecalka 234 příspěvků 25.08.12 13:29

Ahoj, tak já také dostala menstruaci poprvé ve 12 letech a bylo to hotové peklo, silné krvácení a to po každých 14 dnech. Nasazena antikon. Když jsem jí před skoro šesti lety přestala brát a toužila po děcku, bolesti se vrátili a trvají do dnes. Nyní jsem po iui a nic, čeká nás ivf. To co tě potkalo je strašná zkušenost, snad už bude jen líp. Hodně štěstí! :mavam:

 
p3traQ
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 25.08.12 13:34

Ahoj, hezky denicek, at se zadari! do zprav jsem ti poslala neco o tech homeopatikach.

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 25.08.12 13:59

Byla jsem darovat vajíčka a tělo zareagovalo jak Tvé, jen jsem teda byla 3týdny ve špitále

 
koldy26  25.08.12 14:10

Holky, děkuji všem za reakce… Petře děkuji za článek o homeopatii. Pro mě už je to jen taková zkouška. Takže uvidím. Co se stane nebo nestane. Hodně lidí homeopatika chválí a toto je asi to poslední, co jsem ještě nezkusila. A na druhou stranu, dát nějakých 70Kč za tupičky - kterou mám na měsíc a dýl, je daleko levnější, jak IVF, které nás stálo přes 20.000Kč, pak už jsme to přestali raději počítat. Nejhorší je, jak si člověk myslí, že mu v CARu pomůžou. :nevim: A pak je těžká realita. :,(

 
Irinka0210
Závislačka 4430 příspěvků 25.08.12 16:57

Jako bych to psala já…moc držím pěsti ať se brzy zadaří!!!

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 25.08.12 18:11

Přeju hodně štěstí, jsem zvědavá, jak to dopadne :) snad bude happy end! Držím palce…

 
Anonymní  25.08.12 19:16

Prošla jsem si v mládí něčím podobným. MS mi nepřišla v 15 letech, vyvolávali mi MS tabletkami provery. Nejdříve snad 8 dní 2× denně, pak se po každé množství snižovalo, ani mi stačilo vzít si 1 prášek, ale bez něj nic. Když pak MS nepřišla, musela jsem začít odznova s většími dávkami, aby se tělo nastartovalo. Když jsem později měla přítele, brala jsem antikoncepci.
Pak jsem začala studovat a přemístila se do jiného města, tam mi Mudr. změřila dělohu UTZ. Ve 21 letech jsem poprvé byla na UTZ a Mudr. přišla na to, že mám menší dělohu a nemusela bych donosit mimi, takže mě bude léčit braním antikoncepce 1 rok bez přestávky a bude se kontrolovat, jak děloha roste. Ještě mi řekla, že při této léčbě, kdy si tělo připadá jako těhotné můžu přibrat. Odešla jsem od ní jako v mrákotách, brečela, že přiberu… (že by mohl být problém mít děti mě ani nenapadlo, ani jsem to neřešila). Nakonec jsem přibrala max 2 kg, což se dalo přežít. Jen nemít tehdy debila přítele, který mě štípal za můj pidišpek a říkal, že bych se sebou měla něco dělat. Léčba zabrala, děloha porostla o 1 cm. Pak jsem zase byla sama, přestěhovala se do původního města, už jsem žádné léky nebrala a taky si pamatuju tu obrovskou radost, když mi MS v asi 24 letech chodila sama od sebe, sice 1× za 2 měsíce, ale chodila. Konečně jsem si připadala jako dospělá ženská.
Navštívila jsem původní doktorku, ta léčbu na růst dělohy zkritizovala, že by si příroda poradila sama (nemyslím si). Taky mi řekla - bez nějakých krevních testů na hormonální profil, že až jednou budu chtít dítě, že mi hormonama pomůže. Nějak jsem to neřešila, chlapa jsem ani neměla…
Pak jsem najednou potkala přítele, který se mi zdál dokonalý… naprosto slepě jsem se zamilovala. Když jsme se po 2 měs. spolu prvně vyspali, „dávali jsme si pozor“, on kondom nechtěl, já jsem nechtěla zbytečně brát antiko, když Mudr. říkala předtím takové věci… on si pozor dostatečně nedal a výsledkem je můj sedmiletý syn. Přítel se na mě vykašlal, to je jiná story… Našel se lepší tatínek se kterým jsme potom plánovaně splodili krásnou dcerku opět dá se říci na první pokus na jedné dovolené… Od 1. porodu mám MS pravidelně.
Píšu Ti to proto, abys věřila, že se Ti tělo hormony a i biochemickým těhotenstvím nastartovalo, funguje a není důvod, abys dítko neměla.

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 25.08.12 19:50

Moc hezky napsaný deníček, přeji ti ať se brzy zadaří :kytka:

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 25.08.12 19:56

Ahoj, držím Ti moc pěsti, ať se brzy dočkáte.
Zažívám podobný boj, s tím rozdílem, že nyní podstupuji 8. IVF, 2× jsem otěhotněla, ale o miminko vždy přišla. Teď čekám na výsledek právě toho 8. IVF.

Musím taky napsat, že náš vztah s partnerem se za dobu 3 let, kdy tohle všechno podstupujeme, se změnil a stmelil nás neskutečně. Hlavně já jsem si uvědomila, jak skvělého mám chlapa a jak si ho vážím.

Ono všechno zlé, je pro něco dobré, to není klišé, tak to je. Můj názor.

Ale proč Ti píšu: já homeopatika zkusila taky, prvně v životě. Užívám je od května a ačkoliv jsem od přírody racionálně založená a princip výroby homeopatik mi připadá postavený na hlavu, chtěla jsem to zkusit, jelikož u mých známých zabrala tato léčba na miminka. A ty si to jako placebo efekt brát nedokážou. No a zaznamenala jsem pár výsledků:

1. sliznice, kterou jsem VŽDY měla max. 8mm (většinou 6mm) a po užívání homoepatik měla 10mm (možná náhoda, ale proč to nebylo nikdy dřív?)
2. psychika. Měla jsem tendence dělat se silnou a dusit všechno v sobě, že všechno zvládnu. Což se logicky muselo nějak časem projevit a po potratu, prodělaném v květnu, jsem začala špatně spát, několik nocí jsem skoro nezamhouřila oka, byla jsem nervózní, podrážděná, začaly mi podivné stavy, které jsem si nedokázala nijak vysvětlit. A byly to nervy.
Po 3 měsících užívání homeopatik musím říct velké dík mé paní homeopatce, konečně zase normálně spím, cítím se dobře a hlavně se mi už nedaří emoce tlumit a dusit v sobě… I moji nejlepší přátelé vidí rozdíl.
3. prvně za celou dobu jsme měli silná embrya, která vydržela do 5. dne kultivace (dříve max. do 3. dne… náhoda? proč to tedy nebylo dřív, když nic kromě homeopatik jinak není?)
Takže ikdyž nevím, jak dopadne 8. IVF, homeopatikům už teď patří mé velké dík.

Věřím jim a přeji, ať i Ty zaznamenáš další úspěch a dočkáte se miminka.
Drž se!

Příspěvek upraven 25.08.12 v 20:02

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 25.08.12 20:29

Pěknej deníček. Taky mám problémy s ms :-( jednou to mám pak 3měsíce ne ale díky Clostilbegytu se zadařilo hned na poprvé s miminkem, takže jsem za to štastná. Prožila sis svoje a já doufám že se vám to mimčo taky povede. :hug:

 
maca24
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 25.08.12 22:23

Ja jen vim, ze kdyz nebudes homeopatikum verit nepomuzou. Vira je vice nez pul uspechu…Hodne stesti ;)

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 26.08.12 11:26

Když jsem začala číst, tak jako bych četla svůj příběh, ale jen po CAR, tam jsme ještě nebyli..Snažíme se rok a půl, stále nemám pravidelnou MS, začíná se to lepšit, tak snad za čas budou //. Přeji ať se Vám brzy zadaří :)

 
Amoletka
Kecalka 187 příspěvků 26.08.12 11:26

Mas muj obdiv, ze to berete takhle a nevzdavate to! :) Mimcu neporucis, nejlepsi je na to nemyslet a netlacit
na pilu (moje zkusenost) a prijde to, az to budete nejmene cekat.
Preju hodne stesti a trpelivosti ;)

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 26.08.12 13:59

Tvůj deníček mi hodně připomíná mne samotnou, také jsem po vysazení antikoncepce nemenstruovala, také mam PCOS, moc jsem nereagovala na vyvolávačky, k tomu měl manžel ještě špatný spermio, já protilátky na embryo,,, naštěstí v Car to dopadlo lépe, sice jsem měla taky hyperstimulák, ale slabší a povedlo se na první pokus a po dítěti mam menstruaci pravidelnou bez léků funguju jak píšeš „jako ženská“ a co dr. na to? na syndrom polycystických vaječníků je nejlepší „léčba“ TĚHOTENSTVÍ, vím, že teď se mi to říká, ale věř, že určitě brzy mít mimi budeš a pak už to bude o dost lepší :hug: :hug:

 
koldy26  26.08.12 17:47

Holky, jsem Vám nesmírně vděčná za Vaše reakce, Vaše rady, Vaše zkušenosti. Abych pravdu řekla, i proto jsem tento deníček psala, abych se dozvěděla více zkušeností o homeopatii a PCO. Moc díky! :*

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 27.08.12 09:56

Ahoj. Smekám jsi silná žena :pankac: MS dostávám pravidelně ale taky se nám nedaří :zed: Držím palečky ať je vše v pohodě a ať máš brzo mimi v bříšku. Nevzdávej to :hug:

Příspěvek upraven 27.08.12 v 09:56

 
bkrocek
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 27.08.12 10:12

Ahoj, já mám také PCO, po druhém IUI jsem teď ve čtvrtém měsíci :srdce: Nevzdávej se, moc držím palečky :kytka:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 27.08.12 16:05

Ahojky,

teda, to koukám, co to byl za CAR??? něco takového takto přehnat stimulaci u PCO!!! mě ji teda taky přehnali - měla jsem 30 vajíček a lehký hyperstimulák, ale co se stalo tobě, to je tedy masakr!!! absolutně bych už do toho zařízení nevkročila!!!

držím palce, aby alternativní léčení a všechno ostatní pomohlo a byla jsi těhulka! CAR bych se úplně časem nebránila, ale pouze s minimální stimulací, aby se to neopakovalo a úplně někde jinde!

 
koldy26  27.08.12 19:49

No, po tom všem, co se stalo, jsme oba s manželem měli vztek na zmiňované CAR, ale doktor doktora nepotopí, takže to vyšumělo, my to strávili a život jde dál. I můj gyndař se chytal za hlavu, proč mě při PCO stimuloval tolik, ale když se nad tím zamyslím dnes, ten DR. byl takový flegmatik, samá stranda a výsledky žádný a nebo extrémní.. A co mě docela zarazilo, když jsem ležela na gyndě, pak převoz na JIP, pak zase na gyndu - předal mě jinému DR z CARu. Jednou se na mě přišel podívat, jinak ani ránu. Což už je taky trošku divný. Většinou tyto případy stačí navnadit a většinou se chytnou…

Možná jsme měli zkusit IUI, a pak až IVF - ale to třeba za čas.. a v jiném CAR, i když budu muset jet 100km pryč.

 
kikina79
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 21.09.12 22:48

Ahoj moc pěkný deníček, jaké homeopatika jsi brala?

 
koldy26  10.10.12 08:48

Brala jsem Pulsatilu nejdříve 15CH a pak mi homeopatička dala 30CH. Ještě k tý 15ch jsem brala nějaký na prošištění od IVF a všech hormonu od DR. Je ale opravdu lepší zajít si přímo za homeopatičkou. Jelikož na každýho se hodí jiný homeopatika.

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 22.05.13 21:21

Ahoj je to jako bych to napsala já. Ve dvanácti jsem dostala první menstruaci-od té doby ji mám nepravidelnou, přesto se stalo, že jsem přes prášky otěhotněla a mám dceru. Poté jsem nic nebrala a 2× potratila :,(.menstruaci někdy nemám ani měsíc.,někdy deset dní zpoždění. Snažíme se o druhé miminko, ale zatím nic.Taky jí mívám hodně bolestivou a někdy trvá i 14 dní docela silná. Zjistily mi hyperplazii-což je nadměrné krvácení :( :cert: :cert: a přitom jsem anémická-tedy chudokrevná -po porodu jsem omdlela na wc :( :roll: Je to špatný, ale žít se stím dá. Tobě přeji zdravé miminko :srdce: :*. pá :mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 22.05.13 v 21:27

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama