Štěstíčka mají 13 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 21.12.03

Ahoooj holky, nésém Vám nóviny póslóuchejte. Tedy noviny z naší rodiny. Mimochodem, Nesem Vám noviny je oblíbená koleda našeho Máti, v podání své mamky, která zná bohužel jen jednu sloku a tak ji točí stále dokola, což mému malému miminku ještě nevadí. Teď jsem si vzpomněla jak mi máma vyprávěla, že když nám četla jako malým pohádky a my jsme tomu moc nerozumněly a šlo nám spíš o její hlas, tak občas přeskočila pár stránek a dostala se dřív na konec a my jsme byly se ségrou moc spokojené. Podvodnice jedna :))

Tak jak u vás? Vánoce už opravdu klepou na dveře, dárky už jsou všechny připravený a zabalený a já už se moc těšim až budou mí drazí rozbalovat ty ode mně. Ale taky jsem zvědavá co vymyslel můj manžílek. Je mi ho líto, on se pořád bojí že se mi ty dárky od něj nebudou líbit. Já ho marně přesvědčuju, že je blázen, ať si s ti nedělá hlavu, že ten nej dáreček už máme a leží v postýlce :-)) On má Petr trauma z jedněch vánoc, kdy snad všechny dárky šel měnit nebo reklamovat. Dostala jsem od něj tehdy moc hezkou mikinu, ale velikosti S (mám 176 cm a 67 kg živé váhy, takže rozhodně nejsem small žena :-)), lyže (ale ty byly až moc krátký, sice se pořád zkracujou, ale že bych měla mít 160ky…) a super hodinky, který se ale hned rozbily (po reklamaci dodnes šlapou a vypadají jak nový) a naušnice, ze kterých vypadl kamínek (opět ? dnes jsou mé nejoblíbenější).

Matýsek nějaký dárečky dostane, dohodli jsme se s Petrem, že mu každej něco koupíme a neřekneme co, aby to bylo překvápko. A abysme nekoupili to samý, tak jsme jeden druhýmu ten dárek tak trochu popsali (je to dřevěný a cinká to…:-)). Tak na to jsem taky zvědavá. Já mám o vánocích ráda hlavně to překvápko, takže odmítám dary typu, že bych si něco vybrala. Ale od našich nebylo zbytí a vím, že dostanem cestovní postýlku, ale to jinak nešlo, oni by koupili nějakou zbytečně drahou a ne takovou jako jsem chtěla. Tak jsem jí objednala na internetu a nechala poslat k našim, aby jí mohli zaplatit a dát na ní mašli :-)

Dneska Petr přinesl domů kalendáře s Máťou pro babičky a rodiče a je to krááásný. Myslím, že jim to udělá obrovskou radost. Hned bych si jeden nechlala, ale nezbyde :-(

Škoda že už tady u nás slezl ten sníh, bylo to takový hezký a mně se krásně umyly kolečka na kočárku (mimochodem nemáte někdo nějaky trik co se špinavýma kolečkama? Já musím kočár tahat do bytu a v tomhle období je to s blátem a kamínkama děsný). V pátek jsem vyrazila do mého oblíbeného lesoparku na procházku, byly krásně omrzlý stromy, tak jsem se kochala, ale pak mi došlo, že tam jsem úplně sama a holky, já se tam začla bát a raději jsem šla courat mezi paneláky. Kde všechny maminky byly????? Jindy je tam plno kočárků, dětí, mládeže, že kdyby mi někdo řekl, že se tam bál, tak se mu vysměju. Večer jsem se konečně dala do zpracování Matýskovo alba s fotkama, aby bylo co nosit k babičkám a tak. Nejvíc a nejhezčí fotky máme nafocený na digi a alba v počátači, ale to není ono. Pak jsem si to album asi 10× prohlížela a byla se svym dílkem moc spokojená. Petr byl na firemním vánočním večírku, Matěj spal, takže já jsem měla fůru času. A hádejte, co jsem ještě dělala? Pročítala jsem si starý ještě těhu deníčky a vracela se vzpomínkama k našim starým problémů. Jak jsem se k vám ve 20 týdnu zoufalá po AMC přidala, jak vše dobře dopadlo, jak jsme řešily kilča navíc, co pořídit na mimísky, co porod, jak nám bylo pořád v tom parnym létě horko, jak Ed ulítlo letadlo, jak jí neulítlo :-)), jak jsme chodily na UTZ a viděly tam ty naše mimča, jak nám Lucka líčila co její Máťa a já se těšila na toho svýho. No a těď se na nás ty naše štěstíčka už smějou, sledujou dění kolem sebe, hezky spinkají :-)), některý se už otáčí (gratuluju Jindro :-)) a my jim za chvíli začneme dávat mrkev :-))

V pondělí jdeme do poradny, tak se opět těším na výsledky našeho kojení (mimochodem náš chlapeček přišel na novou věc ? vyžaduje občas kojení za chůze, což je dost namáhavý. Ale naštěstí ho to chytlo zatím jen párkrát). A taky jsetli ho tedy budou očkovat. Doktorka minule povidala, že to kvůli tomu kašli co měl asi odložíme. Jinak si s Máťou bezvadně „povídáme“. Tedy on vyplazuje jazyk a vydá nějaký zvuk, já ho zkusím napodobit a on se zasměje a vydá další. Je to strašně roztomilí, ale vypadám u toho asi jako blázen. A ještě vymyslel, že když ho chováme (většinou na sklonku dne, kdy už toho má dost), tak u toho nesmíme sedět ale stál, nejlépe chodit a houpat. Je to zajímavý, jakmile si sednnu, i když sebou houpu, abych ho ošidila, tak spustí a donutí mě vstát. Snad je to jenom takové období :-))

Jo na té firemní párty vyhrál Petr v tombole kyblík na šampaňský plný nejrůznějších prezervativů. To je nějaký znamení :-) Takže sourozenec jen tak nebude :-)). No touhle dobou za rok už bych se ze dvou čárek na testu radovala :-))

Tak holky, krááásné a pohodové vánoce Vám všem, maminkám, miminkům, těhulkám, snažilkám, nesnažilkám, manželům, partnerům....­.A nejen vánoce ale i ty další a další dny. To vám přeje

Martina a Matěj (na světě už čtvrt roku!!)

Váš příspěvek
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.12.03 19:36

Ahojky všem! Vida, tak jsem dneska první! My jsme dneska dokoupili poslední dárky pro Sofinku (šatičky pro její panenku, aby se nám pořád nesnažila oblékat Matýska). Ovšem hlavní atrakcí je stále Mateovo otáčení se na bříško, je tím chlapec strašně nadšený, takže jakmile ho položím tak šup a už je na břiše no aprotože otočku zpět už zvládá taky, tak už je vlastně „soběstačný“. Sofinku jsem v sobotu vzala do divadla na loutkovou Perníkovou chaloupku, byla ale ta verze, kde je nejen ježibaba ale také ježidědek a tu ode mně nezná, takže byla trošku na rozpacích. Potom ovšem pobavila všechny, kdo seděli okolo nás, protože když ježidědek zašel do chaloupky a začal chrápat, tak Sofinka tím svým hláskem jak zvoneček pěkně nahlas pravila, „mamí, táta“. No, měla pravdu, táta chrápe snad ještě hůř.
Musela jsem se smát, když jsem četla, jak Aduna píše, že se jí líbí, jak mají kojící maminky zasněný výraz. Nevím, jaký jsem měla se Sofinkou (ani prvně ani teď jsem neměla problémy s kojením venku), ale s Matýskem pochybuji, že zasněný, protože on si teď vymyslel nový žertík - když ho zaujme nějaký zvuk nebo nějaká věc, tak se do mě doslova „zahryzne“, jak se soustředí na to, co vidí nebo slyší. V tu chvíli tedy rozhodně zasněný výraz nemám, spíš se snažím nezaječet a nevyletět, jako když mě něco bodne.
Simunka: Díky za blahopřání k Mateovým otočkám! Matýsek spí krásně, ale pamatuji si, že Sofinku jsem také několikrát plačky prosila, ať už konečně spí. No, vlastně jí někdy prosím do dneška (i když už ne plačky), protože má lehké spaní a když se k tomu přičtou nějaké speciální zážitky (např. čert a Mikuláš), tak máme o bujnou noc postaráno.
Edina: Já také často chodím s Mateem na klokánku a Sofinka jde pěšky (často už chodí i vedle kočárku), ale na nějaké delší tůry to ještě není, přeci jenom jí ještě nejsou ani dva roky, takže po ní ještě nemůžu požadovat tak moc. Na jaro chci ale pro Matýska koupit trojkolku a Sofince k ní přidělat stupátko, park i samoobsluhu máme blizoučku, tak myslím, že už to takhle půjde.
Matýsek se dožaduje krmení, takže budu končit. Všem vám přeju moc a moc krásné Vánoce, bohatou nadílku a hlavně hodně štěstí a spokojenosti!!!!!!!!!

Jindra, Sofía, Mateo

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 21.12.03 22:27

Ahoj holky,

Jindřiško, to je fajn, že už se Mateo umí otáčet. Já jsem vždycky ze všech Klářiných pokroků tak nadšená, na tohle se taky těším. I když možná není na co. Pak už asi sbohem doby, kdy jsem ji nechávala bez dozoru na naší posteli spát.

Já už mám taky většinu dárků zabalených. Jenom mi chybí hrnečky s Klárou, které jsem objednala babičkám a dědečkům. Bohužel nám je zkazili - zblbli nápis a kvalita taky nic moc. Tak jsem jim je tam nechala, snad to ještě do úterka stihnou opravit. Klára má ze všech úplně nejvíc dárků. A to nepočítám ty, co jsem koupila k Vánocům a už dávno rozbalila - oblečení používám a některé hračky už jsem jí taky dala ke zkoumání. Jinak s tím překvapením - taky mám ráda překvapení, ale ne nemilé. Nevím, nevím, jak vaši chlapové, ale já bych si od toho svého třeba něco na sebe koupit nenechala. Takže máme doma domluvu, větší (dražší) věci se kupují po domluvě a ty menší jako překvápko. Jednou jsem pořád básnila o nějaké hezké :,-(ě stříbrných šperků. Manžel se rozhodl, že mi je koupí. Dal 2000,–Kč za největší hrůzu, kterou jsem kdy viděla. Vlastně není to tak hrozný, ale hodí se to pouze k velmi strohým plesovým šatům, protože je to strašně zdobný šperk. Když si představím, co všechno bych si ta tu částku nakoupila - myslím ve stříbře, to je za pár šupů.

Dneska manžel přitáhl strom. Je tak velký, že jim nešel protáhnout takovým tím tunelem, kterým ty stromky zabalují do sítěnky. Musel si na to půjčit transita, žádné osobní auto by ho nepřevezlo. On je fakt blázen do obrovských stromů, každý rok s ním odře strop. Ještě že nemáme doma moc nábytku. Už se těším, až ho na Štědrý den nazdobím. Ještě zbývá koupit kapříka a jsme nachystaní. Poprvé v životě půjdu o Štědrém dnu na půlnoční ve čtyři hodiny odpoledne. Je to dětská půlnoční, tak se hrozně těším. Snad si s těma prťouskama zvládnu i zazpívat. Na normální půlnoční to ty lidi vždycky vytáhnou tak vysoko, že to nezvládám vyzpívat.

Jak vám spinkají přes den miminka??? My teď máme docela problémy. Buď chvilku zdřímne u prsa, ale nemůžu položit, okamžitě je vzhůru nebo spinká v kočárku, tam teda spí nádherně. Jenom mě nebaví jezdit s tím kočárem takovejch hodin. Vlastně jezdíme už dopoledne, pak jedem domů na jídlo a pak zase. Hlavně kvůli tomu nic neudělám. A večer taky blbne, vůbec se mi teď nedaří ji uspat. Dřív mi to zabralo čtvrt hodiny a teď dvě hodiny, jen to fikne. Ale pak spí hezky celou noc, to zase musím uznat. Vždycky se ji před spaním snažím utahat ve vaně. Už se koupeme tak půl hodiny i víc. Za chvilku bude to dítě k neutahání.

Přeji Vám všem nádherné, klidné a voňavé Vánoce a hodně dárků pod stromečkem.

Katka + Klára ( 13 týdnů + 2 dny)

PS : už jsem snědla skoro všechno vánoční cukroví a znovu začínám vypadat jako těhotná :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.03 21:57

Ahoj vespolek, jak jsem si tak dneska cetla nadpis denicku, uvedomila jsme si, ze asi jen my slavili prvni narozeniny nasi Adlenky :-)) A jak je to mozne? Pamatuji si velice dobre, jak se mi to nase stesticko dostalo do briska a bylo to… No ano, bylo to presne 21.12.2002. A tak ji byl vcera presne rok.
Je to uz bajecne a hodne miminko, nesmirne ji zajima vsechno okolo a nejradeji by uz sedela a divala se kolem sebe. Tesim se az bude koukat na stromecek a rehtat se pritom na nas. Jak se zasmeje, tak jsme z ni naprosto vedla. Proste je uzasna. Jeji plac jsem tak rada nemela… Ale ted uz nastesti place minimalne…
V posledni dobe pozoruju, jak mi nektere navyky prerostly do krve… Tak treba dneska, stala jsemm v Kauflandu s nakupnim kosikem a s Adou v satku a po chvili jsem zjistila, ze houpu s tim kosikem jako s kocarkem. No, musel to byt pohled pro bohy…
TAk jak se tesite na vanoce? Ja moc, letos je jeste travime u rodicu a protoze muj tatka slouzi stedry den, tak si ho s nasima udelame uz 23. a pravy stedry den oslavime s tchany. Takze si to letos doopravdy uzijem. Nastesti jsme zavedli za darecky jen malickosti a tak ani nejsme financne zruinovani a prijde mi to tak i lepsi… Vsak vanoce nejsou jen o darcich, ne?
Preji vsem prijemne PREZITI vanoc a krasny rok 2004. Koneckoncu to bude uz druhy rok s nasimi miminky.
Lesina a Ada jeden rok a jeden den.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.12.03 22:00

Ahojte všichni,

jak večer uspáváte miminka? Protože každé dítě je jiné, a na každé zabírá něco jiného, tak třeba máte něco, co mě ještě nenapadlo a třeba by to u nás taky zabralo. Děti jsem vždy uložila do postýlky a spinkalz, takže nemám žádné zkušenosti s uspáváním miminek.
Budu vděčná za každou radu.
Simunka

aduna
Povídálka 37 příspěvků 22.12.03 22:52

Krásné Vánoce a štěstíčkový Nový i nový rok

Aduna

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 23.12.03 20:59

Ahoj,
tak jsem se práve vrátila z návstevy od ségry, totálne přecpaná. A to jsem se chtěla krotit!!! No jo no, když ze 13 druhů cukroví ochutnáte 1 kus od každého, tak to bez přejedení prostě nejde. Ach jo, zlatej hlad. Už se těším zítra na salát. Mnam.

Matýska nám v pátek oočkovali, nesla jsem to nějak hůř než jsem čekala. Ani mi nepřišla tak hrozná ta samotná injekce, tedy 2, ale to, že se tam na mě strašně smál a pak nastoupila doktorka s injekcí a já jsem si připadala jako strašněj podrazák :-( On byl tak bezbranej, a ještě k tomu ležel chudák na bříšku, což už samo o sobě stačí. No snad už mi odpustil… Jo, váží 6370 g a měří 63 cm, tam nám za ty 3 měsíce vyrost přesně o deset centáků :-)

Jindro, Sofinka je fakt super, tyhle hlášky dětiček se mi strašně líbí. Tedy občas jsou ty dětičky takové až moc upřímné :-))

Kačkač, k těm dárkům - úplně ti rozumim, já nevim nevim, jak by dopadlo, kdyby je Petr vybíral sám. Má ale velkou výhodu - jeho máma je zlatnice a ví, co nosím a co se mi líbí, takže Petr nakupuje zá:,–(ně u ní a ještě se nikdy nestalo že by se netrefil. Pak má povoleno mi kupovat parfémy, to se zas radí s mojí kámoškou, která moc dobře ví, co mi voní a co ne a ještě mu to vozí z cest z duty free shopů. No a na sebe mu dovoluju kupovat jen mikiny (akorát platí zákaz vellikosti S), na ty se Petr trefí, akorát ta velikost… Když jsem bylůa těhotná, tak mi přivez odněkud z cest tričko. Moc hezký, ale nosí ho teď moje 6letá neteř :-)) Všude to vyprávím jako veselou historku, on se nejdřív zlobil, že ho ztrapňuju, ale teď už to vypráví taky :-))

Matěj spí přes den docela dobře prodlužují se intervaly bdění, ale pořád se to dost pravidelně střídá - hodina apůl bdění a půl hoďky spánku. Spát chodí v 8 večer a to ho položíme do košíku, dáme dudlíka a za chvilku už spinká. S uspáváním zatím (ťuk ťuk) nemáme problémy. Jen občas odpoledně je mrzutej, tak nosime dokud nezabere. Je pořád závislej na dudlíku, bez něj neusne. Jen občas při nočním kojení. Ale pžes den dudlajs nemá. Jen na chvilku když ho naštvu s nandaváním čepice, tak na uklidněnou. taky to vaše zlatíčka tak nesnáší???

Lesino, ty návyky mam taky . houpu doma nohou s lehátkem, i když v něm Matej neni. Petr to dělá taky :)) Taky mam za to, že vánoce nejsou o dárcích, ale až letos si to uvědomuju nějak víc. Že je nej nejdůležitější, že máme zdravý miminko a máme se rádi a máme kolem sebe spoustu dobrých lidí. My budeme mít roční výročí Matýska v bříšku 31.12. :))

Tak ahoj, jdu se vyspat, zítra nás čeká dlouuuuhá procházka (vypadá to že bude mrazivá a na sněhu - hurááá), tak at jsem fit. Mějte se.

Martina

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.12.03 03:26

Ahojky,

dnes jsem si udělala radost a poslouchám tu české rádio Radiokiss Praha :o) Ani nevím, proč to nedělám častěji, je to bomba slyšet české povídání a humor!!!

Tak jak jsem psala, v pátek jsme s manžílkem oslavili 5ti leté výročí svatby a příjemně mě překvapil, místo dovezeného kari mi sám udělal večeři, ale holky - jestli je pravda, že láska prochází žaludkem, tak ho budu milovat na věky věků - jídlo bylo boží!!!!
Dokonce jsem si to vyfotila, abych se mohla pochlubit a udělat vám chutě :o)
Jako první chod byl prune cocktail (česky pohár s krevetama?) a druhý hlavní chod bylo jehněčí na červeném víně s exotickýma hřibama a brambory zapékané s koriandrem a takové kuličky udělané z dýně, dýňových semínek a něčeho co bych přirovnala k patizonu - no prostě výýýýborné a zákusek byl oříškový dortík. Mňam mňam - málem jsem olízala i talíř :o)

Nemáme tady kuchyňský stůl - zabírá to moc místa - tak když dojde na příležitost jako tuhle, tak se rozprostře v obýváku na zemi ubrus a jíme jako japonečci - pěkně při zemi - vlastně na zemi he he.
Bylo to prima, pěkně jsme zavzpomínali na léta minulá a co vše jsme za tu dobu stihli a shodli jsme se na tom, že se moc milujeme a ještě budeme :o)))

Dokonce počasí bylo v pátek úplně stejné jako v den naší svatby - vůbec ne prosincové a pěkně teplo. Ani se mi nechce věřit, že už je to pět let !

Vzpomněla jsem si včera na Jindříšku a její Sofinku, protože Polinka se včera snažila taktéž nakojit Daisy a bylo to strašně k smíchu.
Vyhrnula si tričko a cpe si malou k hrudníčku a říká "ham na Daisy ham " :o)
Daisy nechápavě kulila očka a kdyby mohla, tak si asi poklepe na čelíčko :o)))))
Jinak jsem včera poprvé za tři měsíce měla opravdový DEN BLBEC a nějak se nic nedařilo, takže proto píši až dnes.

A taky se dnes Daisy poprvé nahlas zasmála. Hrály s Polinkou na bafnutí, takže já jsem Daisy držela, Polinka se schovala za dveře a pak na ní bafla a Daisy se řehnila jako kobylka. Bylo to naprosto sladké!!!!

MartiV - já taky koledy neznám všechny a některé vlastně ani ne z půlky, tak jsem si je loni raději vytiskla a teď když zpívám, tak u toho lítám s cancárem papíru a nakukuju :oD Největší úspěch u nás sklízí „rolničky rolničky“ a to v obou jazycích.
JInak s nakupováním dárků jsme na tom u nás podobně - Guz mi vždy koupí s nejlepším úmyslem něco, co je sice hezké, ale buď o číslo větší nebo o číslo menší a nebo se taky stane, že je úplně vedle a jdu to vrátit
Letos jsem si vybrala zimní bundu a taky botičky - teda BOTY - jsou to takové kotníkové traktory a on jen zaplatil, ale vybírání bych na něm nenechala.
Má pro mě samozřejmě ještě nějaké překvapení, tak na to jsem zvědavá. Zakázala jsem mu koupit řetízek, který stojí 80 liber. Já sice ráda nosím stříbro, ale tohle mi připadne zbytečné, zvlášť když po novém roce máme na seznamu koupi nové pračky :o)
Sice mě přemlouval, že mi ho musí koupit, že je krááásný, ale já to přežiju :o)

Pro holčičky toho máme hooodně, ikdyž Daisy je ještě malinká, takže s její nadílkou si určitě bude hrát Polinka, jak jí znám.

Bohužel trik na omytí koleček od kočárku taky neznám, snad jen pokud je to suché bláto, tak malým smetáčkem očistit. Pokud mám kolečka od bláta, tak počkám až to zaschne a pak je takto čistím, ale to nechávám kočár na zahradě, dokud to neuschne a to by v paneláku asi nešlo viď?
Když mluvíme o kolečkách, už mám podruhé na dvokočáře vyfouklé kolečko. Asi jsem najela někde na trn…to je potíž s nafukovacími ko­ly…

Marti já si taky často pročítám starší deníčky a vzpomínám na to, jaké to vše bylo a zasněně při tom zavírám oči, abych si to mohla ještě lépe vybavit :o)
Nám se mimochodem podařilo zadělat Daisy asi stejně jako vám - na Silvestra :o)
Takže taky brzy oslavíme 1 rok hi hi.

Je mi líto vašeho Matýska, že musel na včeličky a je to o to horší, že se chudáček usmíval a vůbec to zlo nečekal…Ale vydržel a maminka taky! Nás to podruhé čeká někdy v půlce ledna.
A taky váhově je na tom Máťa krásně. My půjdeme na vážení až po novém roce, tak jsem zvědavá, kolik to dělá nám.

Jindřiško - gratuluju Matýskovi k prvnímu velkému výkonu! To je ale šikula!!!!

Kačkač - vy teda budete mít obr stromeček - tak ať to strop nějak přežije :o)
Jak dopadla odpolední „půlnoční“???

Přes den mi Daisy spí jak kdy. Někdy skoro pořád a někdy vůbec :o) Konečně zjistila, že jezdit v autě je prima a většinou ikdyž pláče, tak ji jízda ukolébá.
Jinak bych řekla, že když to sečtu, tak spinká přes den zhruba 4 - 5 hodin. Ne v kuse samozřejmě, ale tak po hodince až dvě.
Večer usíná pravidelně mezi 21. 00 - 22. 00 hod.

Simunko - my tentokrát neuspáváme, Daisy usne u prsu nebo si v kolébce chvilinku zanadává a spí.
Polinku jsme museli nosit na rukou, pokud neusla při kojení, takže nějaký trik jak uspat rychle a zaručeně miminko neznám, pokud to miminko samo nechce…
Zkoušela jsi třeba dát do postýlky plenku, která by byla cítit tvou vůní a mlíčkem?? to někdy prý zabírá !
Taky jsem četla, že některé mimísky uspí potichu šumící rádio - víš, jako nedoladěná stanice a nebo nahrát na kazetu tlukot lidského srdce - to se potom mimísci zase jako v bříšku :o)

U vás všech se zítra - vlastně dnes - to je zase hodin - slaví vánoce a rozbalují dárky tak se nezapomeňte pochlubit, co ta vaše štěstíčka dostala!!!!!
Krásně si ty Vánoce ve třech, čtyřech, pěti a více … hi hi … užijte a pozor na kosti!!!

Hezké vánoce všem na Emiminu přeje
Ed + Polinka + Daisy xxx

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.03 13:27

Nazdar Ediku,
moc me pobavila Polinka s kojenim. Sami to nikdy nedelal, ze by chapal ze je kluk? No asi ne, protoze pred par dny se cely zamotal do velikanskeho satku a zacal se ‚modlit‘, teda tak ruzne vstaval a zase si lehal…skoda ze jsem nevidela jak se u taho tvaril pres ten satek. Myslela jsem ze se smichy strham, ale nechtela jsem ho rusit. Jo deticky, ty nekdy delaj vecicky.
Leila ma zas zanet spojivek, nastesti mame porad jeste ty kapky v lednici. No nic, jen jsem chtela pozdravit. Prijede nam dneska ten kamarad ze Seychelle Islands, tak padim jeste rychle neco uklidit. Mejte se a dneska i zitrka si uzijte.
Ajda
PS: krevety jsou prawns, prune je svestka :o)))))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.12.03 14:08

Ajdiku,
ale ten švestkový coctail by taky nemusel být špatný ne? :oD
No jo, v půl třetí ráno mi to nějak nemyslelo - chybička se vloudila he he.

To je mi líto, že Leila má zase ten zánět spojivek, chudinka, tak snad to bude mít dobrý než pojedete do ČR.

Musím letět, malá kviká, tatík nás nechal napospas, prý ještě dokoupit nějaké dárky a to byl ve městě včera skoro celý den. On je hrozný - prý ještě něco, jinak nebude spokojen!
 Vrrr

Páááá
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.03 21:01

Ahojte maminky, těhulky, snažilky a nesnažilky…přeji Vám krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdravíčko!!!!!, štěstíčko, lásku, pohodu a spokojenost!

MarťulaR-2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.03 09:22

Lesino, máš pravdu, Simonka má taky zítra rok,i když vlastně teprve v pondělí 3 měsíce. Michala jsme „vyrobili“ 26.11. 1999 a Simonu 26.12.2002. Já rodim pouze 22. Taky jsme měli letos výročí 5 let (23.10.) ale tak krásně jsme to jak Edina neslavili. Napekla jsem ted 10 druhů cukroví, tak se děsím váhy po svátcích. Dostala jsem hrnce z Tescomy, doufám že budeme jíst zdravěji. Michálek chtěl podsedák do auta, to si Ježíšek dal, než ho sehnal! Ale ta radost stála za to! Ve školce chtěly děvčata Anabely a podobné mrchy, kluci chtěli passaty a štěnata a náš Míša podsedák. Co to asi bude příště? Simonu jsem měla jít také zvážit, ale doktorka tam nebyla. Tipuji tak 6.5 kg a 65 cm, ale uvidíme v pondělí. Michal ve 3 měsících měl 62 cm a 6.35 kg. Ale ona nosí věci, co měl až v chodítku a jsou jí akorát, takže je větší. Renča

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 25.12.03 14:27

Ahoj všichni,

tak jakého jste měli Ježíška??? U nás to bylo fajn. S manželem jsme se docela ošidili, ale zato jsme přidali tomu novému přírůstku do rodiny. Klára dostala strašnou haldu dárků, ale bylo jí to naprosto jedno. Před večeří se dokonce hezky předvedla babičce. Šli jsme s manželem na dětskou půlnoční, která se konala už ve čtyři hodiny a babička hlídala doma. Ve třičtvrtě na pět volala o pomoc, prý : okamžitě přijeďte nebo se zblázním. Přilítla jsem domů, Klára fialová od pláče, ale jak mě viděla tak byl klid. Ještě půl hodiny potom ten pláč dodýchávala. Asi už ta potvůrka malá pozná mámu. To bude krušný zkouškový období, protože jí budu teď utíkat často. Večeřeli jsme bohužel na dvakrát, brouček, že se bude rozhodně chovat. Takže nejdřív jedl manžel a pak já. Pak jsme rozbalovali dárečky, Klárka dostala spoustu oblečení, nějakou kosmetiku, hrazdičku, náušničky, hromadu chrastítek, botičky, dětskou jídelní :,-(u (talíře, hrníček a příbory), medvěda a spoustu hraček a svetr pletený od babičky (trošku to přehnala - bude na příští zimu). Já jsem dostala konečně vytouženou vypalovačku na CD a barvy na sklo (už jsem KLáře namalovala anděla na okno, je z něj úplně paf).
Jinak jsem zvědavá na povánoční váhu. Žeru strašně.

Letím něco dělat než se brouček vrátí z procházky.
Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (13t+6dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.03 21:33

Ahoj holky,
tak jsem prožila krááásný štědrý den. Bylo to fakt super, Matýsek byl moc hodnej a pořád se smál, akorát večer už byl asi dost utahanej a bylo to na něj moc nových podnětů, tak při zasednut k večeři začla plakat, tak jsem místo společného stolování hojdala, usnul přesně na 10 minut, během kterých jsem snědla véču (byla mňam) a pak šel do kyblíku, nakojit a spinkal jako vzorňátko ve své nové cestovní postýlce. Ráno se z ní na mě culil a vůbec nechtěl ven, takže končíme s košíkem, dneska už zase sladce spinká ve svojí doopravdový dřevěný postýlce. Už je to velkej kluk :-)) Jinak u nás nejvíc dárků dostal Máťa, nejvíc se mu líbí natahovací bzučící barevná bleška. dostal samý hračky. Kam já to jen dam????? Na mě byl ježíšek taky hodnej, tchyně nezklamala, mam kráásný nový naušnice, Petr nezklamal, mam super novej parfém a super mikinu vel. 40 :-)) Tak to abych vyrazila někam, jak já říkám, mezi lidi. No a pak spoustu dalších maličkostí, ze kterých se raduju, protože na dlouho nemusim řešit šampony, tělový mlíka, sprchový gely a tak. Kalendář s chlapečkem měl úspěch, babička mi volala, že když to rozbalila, tak se dojetím rozbrečela.

Ed, to je super, že se Daisy směje nahlas. Tak dle toho soudím, že nás to čeká tak za 3 týdny :-))

Taaak, vánoce se povedly, už se těším na ty další. Ale mezi tím se stane spouuuusta nových věcí a za rok budou ty naše zlatíčka běhat kolem stromečku. No muj 15 měsíční synovec začal chodit asi před týdnem :-) Je od Matěje bez týdne přesně rok.

Mějte se a užívejte vánoční čas a jezte hodně cukroví, ať v tom nejsem sama :-))

Martinav a Matěj

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 25.12.03 22:59

Ahojky holky,
u nás také obdarováváme hlavně dětičky. A jelikož jsou už tři, tak pod naším stromečkem bylo více než padesát dárečků. A to ještě chodíme rozbalovat ke tchýni. Teď teda už opravdu nevím kam to všechno dáme??? S manželem jsme se domluvili, že si koupíme jen drobnosti, dříve jsme si totiž kupovali drahé dárky a bývali jsme po vánocích finančně zruinování. Ty hlouposti jsou i milejší.
Ed ty se máš, že se ti Daisy směje nahlas. Na to se teda hróóózně moc těším. Já toho našeho šmudlíčka vždycky pusinkuju na krčku a na pupíčku a on se nesměje? To jsem trhlá co! U nás jsem chlap já. S dětma se vždycky hrozně vyblbnu, a netěšim se, až vyrostou, protože pak už nebudu chodit sáňkovát a nebudem dělat blbinky v posteli. Fňuk, fňuk. Možná s manželem???

Dneska jsem vstávala ve dvě odpoledne. Protože Tobiášek dostal šílenej kašel. První noc měl horečku, léky nezabraly, tak jsem dávala studené zábaly, hrozně brečel a vždycky vzbudil šmudlíka, lítala jsem mezi něma a šla jsem spát o půl čtvrté. Druhou a třetí noc sice už horečky nebyly, ale hrozně kašlal a každou chvilku se budil, do toho má antibiotika, tak už ani nevím co je to v noci spát. Ach jo! Ještě že jsou ty svátky a manžel je doma. Život je ale stejně krásnej, tak si ho užívejte jak nejlíp umíte. A hlavně ty dětičky, tak rychle rostou.
Simunka

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 28.12.03 02:00

Ahojky zdravím Vás tady všechny a doufám,že jste měli krásné a pohodové vánoce.Já jsem se ostuda už tak dlouho nedostala na net,že jsem ani nepopřála vám všem a vašim zlatíčkům.Naposledy jsem zkoumala co je tady nového za ty 3 týdny naší absence a než jsme se tím množstvím nových událostí prokousala,tak bylo zase ráno a tak jsem běžěla trochu si pospat,aby mě ten ježíšek vůbec poznal a nějakej ten dáreček pro mě tady nechal.No a pak už to byl takovej sprint,že jsem už nestíhala nic a ani jsem vám tedy nepopřála.Tak se ještě jednou omlouvám a přejeme Vám s Kevčou hezké doznívání té vánoční atmosféry a pohody a taky do nového roku jen to nej,nej,nej.Hlavně jen smích a žádné slzičky našich zlatíček,pořád optimistický pohled na svět a stálé těšení se na něco nové a splnění všech tajných přání.Nebo alespoň nějakých.

Jinak jsem si teď přečetla,že vánoce jste měli všichni hezké,tak to je prima.U nás se taky žádná„katastrofa“ nekonala.Stromeček nespadl,kapr se nepřismahl a všichni jsme se nemohli dočkat co bude Kevča dělat a jak bude reagovat na všechno to dění kolem štědrovečerní večeře a vánočního stromu.Večeřeli jsme tak trochu odpoledne,protože babička měla noční službu.Kevča se akorát vyspinkal,takže nás nechal v klidu papkat a usmíval se na nás(asi se těšil jak to papkání přefiltruju a on si pak dá pěkně mňamku od mamči),no a u stromku se choval způsobně,pak se dokonce chechtal aze všeho nejvíce ho zajímaly papíry od dárků a mašle a krabičky,to bylo nejdůležitější­.Nakonec jsme se těmi dárky nějak neprobrali a máme pod stromečkem ještě spoustu zabalených.Stejně ten největší dárek jsme dostali už v létě,tak se ostatní věci nějak mění na méně důležité a teď se vše točí kolem Kevči.
Zase slyším nějaké pobrukování,tak se jdu mrknout a zatím papa.Hned to posílá,.kdyby mi to jako tradičně spadlo,abych to tady nedatlovala znovu.takže zatím papa a pusinku všem drobečkům Tailor a Kevin

Vložit nový komentář