Strach a naděje

O životě

Rozhodla jsem se s vámi podělit o můj příběh týkající se otěhotnění a těhotenství. Hodně mi totiž příspěvky diskutujících ohledně plánování těhotenství, rozpoznání těhotenství, začátku těhotenství, potratu a mimoděložního těhotenství.

Po skoro osmi letech užívání antikoncepce Lindynette 20 jsme se s manželem rozhodli, že ji vysadím. Před vysazením jsem zašla ke gynekologovi, který mi řekl, že bude dobré po tom nechat proběhnout jedny měsíčky a pak směle do toho. Prý že doufá, že až se příště uvidíme, tak budu už těhotná.

Dále jsem zašla i k endokrino­logovi, protože mám hypofunkci štítné žlázy, tak aby mě před plánovaným otěhotněním ještě zkontroloval, popřípadě upravil léčbu. Lékař řekl, že je vše v pořádku a vypsal mi rovnou žádanku na krev. A že až budu těhotná, tak mám rovnou jít na odběr. Dále jsme také poctivě užívala kyselinu listovou.

Vysazení antikoncepce s mým tělem celkem nic neudělalo, akorát mi občas vyskákaly nějaké pupínky, ale jinak bylo vše v pořádku. Měsíčky jsem dostala po 28 dnech, tak jsme se dali do prvního pokusu. I přes to, že jsme pak měla pocit, že mám všemožné příznaky a neustále jsem se sledovala, tak jsem těhotná nebyla. Ale nic jsem si z toho nedělala.

Takto uplynuly celkem čtyři měsíce, kdy jsem měla délku menstruačního cyklu 28-32 dní. Měla jsem pocit, že ovuluji, podle výtoku a bolesti v podbřišku, ale ovulační testy ovulaci neprokázaly ani jednou (dělala jsem si je poslední dva měsíce).

V té době už jsem měla mít preventivní prohlídku u gynekologa, a tak jsem se objednala s tím, že se ho rovnou zeptám na moji ovulaci. Jenže déle než týden před prohlídkou jsem měla dostat menstruaci, kterou jsem nedostala, proto jsem si dělala asi čtyři těhotenské testy - první nic neukázal, na druhém byl úplně nepatrný stín, na třetím trochu patrnější a na čtvrtém zřetelný proužek! Hurá, asi jsem těhotná!

Byla jsem moc ráda. Byla jsem ráda, že mi v životě zatím vychází vše, jak jsem vždycky chtěla. Volala jsem k lékaři, jestli se mám přijít ukázat dříve, když mám ty dvě čárky, ale sestřička říkala, že mám přijít až na tu kontrolu a že kdo ví, jestli tam už vůbec něco půjde vidět. Zbýval mi týden do kontroly.

Během toho týdne jsme měla takové mírné pobolívání v podbřišku, spíše na pravé straně, které bylo jakoby při začátku menstruace, tak jsme se chodila pořád kontrolovat na záchod. Neměla jsem krvácení, špinění, ani žádný výtok.

V den kontroly jsem se vzbudila s dobrou náladou, vzala jsem si notebook a ten mi spadl na zem tak, že mi přestal fungovat monitor. Já jsem si z toho nic nedělala, protože jsem hrozně těšila na kontrolu. Notebook mi v porovnání s tou šťastnou novinou, kterou mi oznámí lékař, připadá jako naprostá malichernost. Nechtěla jsem si nechat zkazit moji skvělou náladu.

Přišla jsem k lékaři a ten povídá: „Vidím tady zpožděné měsíčky, tak se na to podíváme. To mám radost, konečně nějaká mladá mamina. Tak děloha i čípek se jeví těhotně, tak si to jen potvrdíme ultrazvukem.“

Rázem mu ztuhl úsměv na rtech. „Já tam nic nevidím, a to mám sakra dobrou mašinu, jděte se obléct.“ To už jsem celá ztuhlá šla do kabinky, oblékla jsem se a šla jsem za doktorem zpět. Ten řekl, že se mám na kontrolu objednat za týden, ale že nemůže vyloučit mimoděložní těhotenství.

V tu ránu jsem se rozbrečela. Řekl, že mi sestra odebere krev a já si ji mám zavézt do laboratoře a ve tři hodiny si zavolat pro výsledek. Sestra mi krev odebrala a když viděla, v jakém jsem stavu, řekla, že si mám na to objednání raději zavolat. Za půl hodiny jsem měla být v práci. Celá ubrečená jsem to volala manželovi, zavezla jsem vzorek do laboratoře a manžel mi volala, ať jedu domů, že za mnou přijede. Zbývalo mi pět minut do práce, tak jsem volala šéfce, že nepřijedu.

Doma jsem střídavě brečela, až jsem z toho i usínala, byla jsem jak v nějaké mlze. Manžel přijel, byl vyděšený a hned jsme začali hledat informace na internetu. To, že tam byl se mnou a sdílel moje obavy, mě uklidnilo. Začali jsme pomalu doufat, že to bude třeba dobré, že to tak vlastně vůbec být nemusí.

Byly tři hodiny a já jsem volala lékaři. Lékař řekl, že hodnota HCG není tak vysoká, že by to muselo jít vidět v děloze při ultrazvuku a že si spíš myslí, že to bude dobré. To mě tedy opravdu uklidnilo a manžela naprosto. Manžel stáhl všechny tři díly Kdopak to mluví, ať víme, na co se připravit. Říkal mi, že budu ta nejlepší maminka. Na druhý den jsem šla normálně do práce a den na to jsme šli na návštěvu ke známým.

V průběhu návštěvy jsem šla na záchod a zdálo se mi, že mám jakoby maličko špinění na kalhotkách. Tak jsem se utřela papírem a malilinko hnědého výtoku bylo i na papíře. Trochu mě to vyděsilo a už jsem byla po zbytek návštěvy nesvá. S manželem jsme jeli domů a já jsem mu svěřila své obavy. Po příjezdu domů jsem už špinila více. Dívali jsme se na diskuze a tam bylo, že se to může stát, a tak jsme usnuli.

V noci mě probudila prudká křeč do břicha. Šla jsem na záchod a na toaletním papíře byla jasně červená krev. Jeli jsme na pohotovost. Paní doktorka mě prohlédla, v děloze opět nic neviděla a vzala mi HCG. Hodnota byla 636. Řekla, že by potřebovala vědět moji minulou hodnotu, že takto nic neposoudí, ale že na mimoděložní to teda spíš nevypadá, že to už bych měla vyšší hodnoty. Dala mi prášky na udržení a Ascorutin.

Dva dny na to jsem šla na kontrolu k lékaři a ptala jsem se sestry, kolik jsem měla tu první hodnotu. V tom jsem u ní v počítači uviděla číslo 1036, a tak jsem řekla, že to klesá, takže je to v háji. Ona mi řekla, že co plaším, že to může být v jiných jednotkách a že už teď si z toho malého dělám neurotika. Tak to mě uklidnilo a šla jsem za lékařem. Ten mi ale řekl, že hodnota klesla a že to těhotenství jde asi do kytek, že mám přijít za další dva dny.

Jenže ten večer mi už zase začaly bolesti v podbřišku a začala jsem mít takový hnědočervený výtok s kousky tkáně. Už jsem tušila, že je to potrat. Jeli jsme opět na pohotovost, tam mi lékař sdělil, že právě probíhá potrat a že mám na druhý den přijít na kyretáž.

Přišla jsem do nemocnice, kde mě prohlíželo asi ještě pět doktorů, než teda řekli, že si mě ta nechají a na druhý den provedou kyretáž. Hrozně jsme se bála narkózy a hodně jsem brečela, i když jsem přijela na sál.

Po probuzení jsem se cítila fyzicky dobře, vzali mi kontrolní HCG, které bylo asi o 20 jednotek vyšší než den před tím. Bylo to tuším 570. Zeptala jsem se, jak to mohlo po kyretáži stoupnout. Doktor mi řekl, že to jsou tak malé rozdíly, že to je prakticky to samé. Poslali mě domů s tím, že stejně musím být dohlídaná na to HCG do nuly, protože tam bylo to prvotní podezření na mimoděložní.

K lékaři jsem měla jít asi za čtyři dny. Ty čtyři dny doma byly smutné, pořád jsem přemýšlela, jestli jsem neudělala něco špatně. Pořád jsme měla pnutí v prsou a sem tam mě pobolíval podbřišek, ale to je přece po zákroku normální.

Ráno, kdy jsem měla jít na kontrolní odběr, mě probudila ukrutná křeč do podbřišku, začala se mi motat hlava a polil mě studený pot. Manžel řekl, že pojedeme na pohotovost. Ale tak za pět minut to přešlo, a tak jsem řekla, že nepojedeme, že zajdeme na ten odběr.

Po odběru jsme jeli zase domů a čekali na výsledky od lékaře. HCG přes 2000! Zhrozili jsme se a jeli hned do nemocnice. Tam mě doktor zase prohlížel ultrazvukem, ukázal mi, že mám pravý vejcovod v pořádku, ale že ten levý je takový stočený podél dělohy. Pý to ještě nemusí nic znamenat, že si spíš myslí, že to mají v laboratoři posunuté o dvě desetinné čárky.

Vzal mi odběr. Hodnota HCG 2500, hospitalizace, laparoskopie. Na operaci jsem čekala skoro celý den, protože paní přede mnou měla komplikovanou operaci. Hrozně jsem se o sebe bála. Naštěstí bolesti po operaci rychle ustupovaly a navíc jsem měla úžasnou paní na pokoji, která mě neustále povzbuzovala.

Teď jsem na nemocenské a musím říct, že se cítím na to všechno dobře. Musím říct, že to mimoděložní je po fyzické stránce pro člověka samozřejmě daleko horší než potrat. Po psychické stránce to ale vnímám líp. Když jsem si myslela, že je to potrat, tak jsem si pořád říkala, co jsem udělala špatně. Mimoděložní beru jako nemoc. Prostě jsem onemocněla a muselo se to léčit, jinak bych mohla i zemřít.

Včera jsem byla na kontrole u lékaře. Když jsem se ho zeptala, co mám dělat pro to, aby se to neopakovalo, tak se mě zeptal, jestli jsem věřící a že pokud jo, tak se mám modlit. Že žádná jiná rada není. Dál jsem se ho ptala, že nechápu, proč mi HCG nejdřív kleslo, pak se asi pět dní drželo na zhruba stejné úrovni a pak během třech dní vzrostlo skoro pětinásobně. On mi řekl, že jestli jsem náhodou neměla duplicitní těhotenství a že to bych teda byla vzácnost. Prý že to zkusí zjistit z histologie té kyretáže. Jako poučku mi dal nenosit týden nic těžkého, dva týdny sexuální abstinence a po tom, co dvakrát proběhnou měsíčky, to můžeme zkusit znovu.

Mám strach, ale zároveň si hrozně přeju být ten pozitivní případ, kterému se podaří normálně otěhotnět zanedlouho.

Hodnotilo 25 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.12.14 07:03

Deníček se mi nelíbí, je tam spousta nesrovnalostí a reaguješ strašně přehnaně na všechno :think:

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 08:01

Jako promiň, nechci být na tebe zla, každý své bolesti prožíváme po svém, ale musím souhlasit s @Kikuška90 že reaguješ opravdu hodně přehnaně. Nevím co by jsi dělala kdyby jsis prožila to co já teď v pondělí. Nepíšu to tady proto aby mě někdo litoval ani ze sebe nechci dělat hrdinku ale upřímně mě vytáčí pohled lidí jako jsi ty co řeší každou blbost a dělají z komára velblouda.To co jsi zažila bylo nepříjemné ale toť vše. Otěhotníš a bude to zase ok. Já jsem ještě v pondělí byla těhotná v ukončeném 34tt s dvojčátky. Vše bylo v pořádku ještě kolem 2-3 hodiny odpoledne ale pak jsem po 3 hodině dostala silné křížové bolesti a skončilo to akutním císařem. Moje holčička se narodila v 17:12 bez známek života. Hodinu jí marně oživovali. Její bráška se narodil v 17:13 naštěstí živý. Sice je to drobeček ale je ŽIVÝ. Ani jsem ho neviděla a hned mi ho odvezli do jiné nemocnice v jiném městě. V pátek mě možná propustí a já za ním budu moct konečně jet a vidět ho. A ještě nás bude s manželem čekat rozloučení s naší malou princeznou, tak fakt promiň že nesdílím tvé trápení ale myslím si že nebudu jediná. Tísíce maminek bylo v mnohem horší situaci než jsi ty.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.12.14 08:08

Jojo, mimoděložní, to je něco jako ryma, to máme každá 3× do roka, že jo :zed: :zed: :zed:

Jako jasně, rozbrečet se, když se nenajde napoprvé embryo v děloze je trochu přecitlivělé, ale holky, trochu se klidněte laskavě.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.12.14 08:18

@Pudloslava Co se zkusit příště vyjádřit k deníčku než jenom ke komentářům? 8o

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.12.14 08:23

@Kikuška90 na tom je neco spatneho? horsiho nez vynadat holce po mimodeloznim, coz je mimochodem smrtelna komplikace, ze je precitlivela?

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 08:23

Ne, opravdu to není rýma to máš pravdu @Pudloslava ale taky to není věc kvůli které by tě měl někdo v nemocnici psychicky podporovat. nikdo tady nezlehčuje co se autorce stalo ale na světě se prostě děje spousta jiných tragédií a tohle konkrétně opravdu nestojí za napsání tak rozsáhlého deníčku. Kdyby každá holka tak tragicky řešila každý potrat v začátku nebo mimoděložní těhotenství na které se příjde takovým způsobem, tak půlka půjde a vyskočí z okna. Prostě se teď vyléčí a bude se pokoušet otěhotnět znovu.To je celé. Vždyť ani normální těhu nemusí dopadnout dobře do 3 měsíce a ani po něm. Nemáš vyhráno dokud neporodíš zdravé dítě. Vždy se může stát cokoliv.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.12.14 08:26

@Pudloslava Jestli čekáš, že se budu hádat, ta Tě musím zklamat. Měj se :mavam:

PS : Najdi si ve slovníku význam slova NÁZOR ;)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.12.14 08:30

@Kikuška90 jojo, najdu. ty si zase najdi „empatie“ a „ohleduplnost“

Příspěvek upraven 18.12.14 v 08:30

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.12.14 08:37

@eli86 prosimte za napsani tak rozsahleho denicku staci vetsine uzivatelek fakt, ze normalne bez komplikaci porodily.

Jisteze tvoje ztrata je milionkrat vetsi. Ale ani lide, kteri zrovna neprisli o dite, neziji jako roboti bez emoci.
Ale ve tvem pripade je tva reakce obecne lidsky pochopitelna. Ale zakladatelka si ji nezaslouzila a ja citim potrebu se ji zastat.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.12.14 08:41

Jojo, vanoce se blizi, vsude panuje ta prijemna skorosvatecni nalada, pocity sounalezitosti. Jen na emiminu nektere vstaly p.deli napred…

@Lenka_Lenička je to skoda, ze to tak dopadlo, ale stale jeden vejcovod zbyl, priste to urcite klapne. :) Myslim, ze tvuj pristup je pragmaticky, zbytecne se v tom nevrtas, to je dobre.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.12.14 08:45

@eli86 je mi lito, co se ti stalo. Ale v porovnani s tebou by tu nikdo nemohl napsat nikde nic. Reakci chapu, jsi v sestinedeli, bez ditete… Ale nezapomen, ze autorka je taky v sestinedeli bez ditete. Hormony se neptaji, takze se taky muze citit dost mizerne.

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 08:47

@Pudloslava No tak určitě máš pravdu že pro některé je porod životním výkonem a píší o něm sálodlouhé deníčky. A ano přiznám že jsem naštvaná na celý svět, tak moje reakce jsou krapet vyhrocenější ale i tak mi prostě jen přišlo že to autorka bere možná až moc tragicky a rozhodně nechci tvrdit že lidi kteří o dítě nepřišli jsou roboti bez emocí. To v žádném případě. Možná by ale i autorce pomohlo mnohem víc, kdyby se na danou situaci snažila dívat víc s nadhledem aby jí to tak nesemlelo. Už jen ta naděje v to, že za pár měsíců jí může růst bříško je tak silná a stojí za pozitivní přístup.

 
sevilla
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 18.12.14 08:50

Držím palce do dalšího snažení a z negativních komentářů si nic nedělej! Ano ztratit dítě po porodu je horší než potrat v rané fázi těhotenství, s tím souhlasím, nicméně ne každá nad tím mávne hned ruku.. Mimoděložní těhotenství navíc může být život ohrožující skutečnost. Co v tomto případě je ale nejhorší, že člověk nemá „jistotu“, že otěhotnění se povede znovu a mimoděložní se nebude opakovat.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 18.12.14 08:57

@Bibi239 Naprosto skvely komentar, ano, obe jsou v sestinedeli, obe maji hormony na houpacce :potlesk:
Holky, ty z vas, co mate ztratu za sebou, tak DRZTE SE :hug: A vsem pekne svatky a spoustu hodnych lidi okolo :srdce:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 18.12.14 09:00

@Pudloslava Je tady par holek, o kterych jsem presvedcena, ze jim to sakra pali, patris mezi ne, tvoje komentare vesmes vyjadruji, co si myslim i ja, ale nekdy uz nepisu, protoze to kolikrat vede ke sporum a na ne nemam cas ani naladu ;)

 
šílenámáma  18.12.14 09:02

Budu ti držet palce ať se ti brzy splní to co si přeješ. :kytka:
Holky, které máte něco proti… neberu vám názor, ale jděte raději na vedlejší deníček, ten je podle mě úplně o ničem.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 09:04

Moc držím palečky, ať už je to příště bez komplikací a užiješ si pohodové těhotenství :hug:
@Kikuška90 @eli86 Vy jste vážně frajerky :roll: @eli86 Tvůj příběh je smutný, ale vůbec sem nepatří :nevim:

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 09:14

A to je na tom komentování vlastně to nejlepší, jak se pak většina rozdělí na dva tábory. Jeden brání autora a ten druhý tábor jde proti zdi. @fenny Nechápu proč nepatří? Jako proto že jsem jen chtěla pisatelce úkázat že nejen jí se dějí hrozné věci. Ano chápu že jí bráníš ale ono by možná bylo mnohem efektivnější kdyby se autorka vyjádřila sama. Hlavně musela počítat s pozitivními i negativními komentáři. Takže asi tak a je docela smutné, že jakmile se někdo vyjádří jen trošku jinak, tak se na něj snese vlna kritiky. A ano lidé jsou různí a jsou i jinak silní zvládat překážky ale bohužel. A tím jak budeš pisatelku hrozně litovat, jí myslím nepomůžeš. Rozhodně ale nechápu tvůj komentář jako že „jste frajerky“.Jako v čem???Objasni mi to prosím

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 18.12.14 09:15

Držím pěsti, ať ti to vyjde.. já měla po první dceři zamlké těhotentství-tak tvé pocity chápu. Ale vyjde, to neboj :hug:

@eli86 pokud máš pocit, že se musíš o svém trápení zde podělit, doporučuji napsat svůj deníček. Toto je příběh a deníček úplně někoho jiného. Tvoje tragedie je hrozná, jen nechápu, proč ji svěřuješ tímto způsobem.
Moc ti přeji, ať to zlé překonáte a těšíte se zdravého chlapečka :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.12.14 09:15

@fenny Né, my akorát nejsme hysterky.
Cituji :
Doma jsem střídavě brečela, až jsem z toho i usínala, byla jsem jak v nějaké mlze. Manžel přijel, byl vyděšený a hned jsme začali hledat informace na internetu.
Toto je pro mě projev hysterky, pokud na prvním UTZ Dr. nic nevidí - navíc po jen týdnu zpoždění :nevim:

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 09:25

@eli86 Ale autorka dobře ví, že se nedějí hrozné věci jenom jí a že spousta lidí je na tom mnohem hůř, nemyslím si, že je jí to potřeba připomínat. Vypsala se ze svého trápení a podle mě od tebe není fér, že jí „cpeš“ to svoje, aby viděla, že jsi na tom hůř? Proč to děláš? Myslím, že popřát štěstí, si autorka sakra zaslouží. Kromě toho, se mi moc líbí, že umí česky a deníček se dobře čte a má hlavu a patu, což je tady spíš výjimka. Jiný názor než má většina je samozřejmě v pořádku, sama ho dost často mívám ;) Frajerky jsem napsala proto, že zlehčujete autorčin problém, přitom mimoděložní těhotenství není legrace a navíc je dost velká pravděpodobnost, že se může opakovat.

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 09:26

@Jitka79 ne to opravdu nemám a kdybych se chtěla vypovídat, tak určitě né tady. Napsala jsem jí to proto aby věděla že se deějí i horší věci a teď si přečti tohle co pisatelka napsala Cituji :
Doma jsem střídavě brečela, až jsem z toho i usínala, byla jsem jak v nějaké mlze. Manžel přijel, byl vyděšený a hned jsme začali hledat informace na internetu. A opět souhlasím s @Kikuška90 že je to projev hysterie.To není přiměřená reakce. Takže promiň pokud se ti to nelíbí ale je to můj názor.

A za toto:Moc ti přeji, ať to zlé překonáte a těšíte se zdravého chlapečka :kytka: ti děkuji :hug:

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 09:31

@fenny Dobře pokud ti přišlo že jí to „cpu“ ok ale nemělo to tak vyznít. Každopádně mi prostě ta reakce přišla vyhracená jak psala že doma plakala až z toho usínala atd… to prostě je přestřelená reakce (podle mě) Podle tebe může být přiměřená.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 09:32

@Kikuška90 Pokud by u autorky šlo o normální těhotenství, viděla bych to podobně. Ale u ní šlo opravdu o mimoděložní těhotenství :think:
Při prvním těhotenství jsem si taky na začátku užila koleček krve a ultrazvuků, protože bylo prostě jenom brzo (a to jsem o těhotenství nevěděla - bylo zjištěno na preventivní prohlídce) a dobrý pocit jsem z toho opravdu neměla. Teď jsem v 11.tt a u doktora jsem ještě nebyla, právě kvůli té minulé zkušenosti. Spoléhám na štěstí, pokud by se jednalo o mimoděložní těhotenství, byl by to pravděpodobně dost průšvih :nevim: Tímto se omlouvám, že sem cpu osobní zkušenost, kdyby to někoho zajímalo, píšu o tom v prvním deníčku.

 
biskupka
Kecalka 287 příspěvků 18.12.14 09:35

Hoky jako sorry, ale tohle srovnávání bolesti a trápení? Sama vím, jak zdeptaná jsem byla z mimoděložního těhotenství. S manželem jsem bohužel poznali a už navždy v sobě budeme mít ztrátu miminka v pokročilé fázi těhotenství. Autorko, hlavu vzhůru, přeju ti, ať napříště už vše dobře dopadne!
@eli86 Je mi moc líto, jakou bolest teď prožíváš, snad už budeš moc být co nejdříve s chlapečkem, který si vše vybojuje a dožene, už navždycky ho bude opatrovat jeho sestřička andílek. Drž se, ale nezlob se, kopáním kolem sebe, tvoje bolest nezmizí, bohužel už tu zůstane navždy, jen se s ní budeš muset naučit žít. Já si už sice hůře, je to déle, pamatuji, jak hrozně jsem doma vyváděla právě po mimoděložním těhotenství a prostě mi nepřijde tolik fér, hledat zrovna v tomhle projev hysterie.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 09:35

@eli86 Možná nebyla její reakce úplně přiměřená, ale nevyčítala bych jí to. Ale tak chápu, že se svojí zkušeností, hlavně tak čerstvou, to vidíš jinak. Tvůj příběh by si zasloužil vlastní deníček, sem mi prostě nepasuje, no. To není nic proti Tobě, samozřejmě.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 18.12.14 09:45

@fenny Ale to ona v té době nevěděla. A přesto takhle vyváděla, já to prostě nepochopím :nevim:

 
Ter85
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 18.12.14 09:49

@eli86

Podivej, chapu, ze jsi ve velmi tizive a slozite situaci, je mi to opravdu moc lito, jsou veci, ktere by se stavat nemely. Ale denick nejsou soutez, kdo je na tom hur, kdo ma vetsi trapeni. Zakladatelka ma svoje trapeni, ze ktereho se tu vypsala a ty nemas pravo soudit, zda to trapeni je dost „dobre“ na to, napsat denicek, nebo jestli tvoje trapeni je vetsi, nez to zakladatelcino. Denicek si muze kdokoli napsat o cemkoli.

Kazdopadne preji chlapeckovi jen to nej, hlavne hodne zdravi, at je vse vporadku.

Sama mam za sebou jedno tehotenstvi se spatnym koncem, ale protoze jsem doma mela uz prcka, nemohla jsem moc truchlit, vlastne nebyl vubec prostor nad tim premyslet. Ale bala jsem se, bylo podezreni na mimodelozni, doma jsem mela male dite a bala jsem se, abych to prezila a jeste dcerku videla. Dalsi tehotenstvi prislo az po dlouhem roce a prognozy nebyly opet dobre-HCG vysoke, na UTZ nebylo nic videt, vejcovod zvetseny…az v den prijmu do nemocnice se tehotenstvi ukazalo v deloze, ale spatne ulozene, navic vejcovod dost zvetseny. Nakonec to dopadlo dobre, mam tu u sebe par tydnu starou holcicku. Takze zakladatelko, nehazej flintu do zita, priste se to povede a mimco na sebe nenecha dlouho cekat.

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 09:55

@biskupka Předem ti děkuji za podporu.
Já se snažím nekopat kolem sebe, takže pokud to někomu takhle příjde, tak mě to mrzí. A ano je to hodně čerstvé, bolí to je to samozřejmé ale je to jen moje bolest. Snažím se to příjmout jako fakt, který už nezměním. Možná se s tím smiřuju o hodně lépe díky rodiny ale hlavně kvůli mojí 3 leté dceři a díky maličkému, protože vím že tu musím být pro ně a musím mít tu sílu to překonat. Nemůžu být slabá a litovat se někde v koutě. Takže pro ty z Vás které si myslíte že jsem to napsala nebo okomentovala převážně kvůli tomu co se mi stalo, tak to tak není. Já bych tenhle názor nejspíš měla i za normálních okolnosti. nechci aby jste mě viděli ve světle nějaké necitelné příšery ale já už jsem prostě taková a svoje bolesti si snažím řešit v sobě nebo s rodinou a přáteli. Jak mi tady některá z vás navrhovala napsat deníček, tak ne, děkuji. To opravdu neudělám. Nechci pak číst soucitné komentáře, které jsou (a teď se nikdo neuražte) jen pouhé prázdné fráze.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 09:56

@Kikuška90 Ano, mně se taky její reakce nezdá úplně přiměřená a myslím, že sama bych tak vyhroceně nereagovala… i když, pod tíhou hormonů, kdo ví :nevim: Ale nepřijde mi to jako něco, co je potřeba autorce vyčítat.

 
biskupka
Kecalka 287 příspěvků 18.12.14 09:59

@eli86 Tohle také chápu.

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 18.12.14 10:01

@eli86 Tohle mám stejně, píšu deníčky jenom veselé a spíš pro sebe, abych nezapomněla, ale stát se mi něco nepěkného, tady se s tím svěřovat nebudu. Nejen kvůli těm soucitným komentářům, ale taky kvůli těm druhým, ne zrovna milým.
Dětičkám i Tobě přeji hodně štěstí a krásné svátky.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26471 příspěvků 18.12.14 10:07

To je nejaky predvanocni stres ci co, uz vedlejsi denik :mrgreen: Tam se to projevilo dost 8) 8)
jako ten denicek je rozepsany tak, ze jsem se misty i pousmala to je pravda, ale na druhou stranu, me je zakladatelky lito. A docela chapu reakce jine a je mi i lito tech co o detatko prisli :,(
Prijit uz o detako, ktere by normalne zilo je opravdu daleko horsi, ale nemusi se to hned psat nekomu kdo je na tom taky spatne.
Kazdopadne ma kazdy narok se tady vypsat a ted pred vanoci by jsme na sebe meli alespon ted- byt milejsi :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :nevim:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 18.12.14 10:13

Takhle to dopadá, když se lítá přehnaně po doktorech, takže ta kyretáž byla zcela zbytečná, že. Pokud v děloze náhodou i bylo druhé mladší embryo, tak ho odstranili. Nevím, proč kyretáž dělali, když tam nic neviděli.

Příspěvek upraven 18.12.14 v 10:14

 
Pink Bird
Kecalka 167 příspěvků 18.12.14 10:50

Zakladatelce: Zcela Tě chápu, já podobné věci prožívám taky tak citlivě a nevidím na tom nic nenormálního, patříš k ženám, co se na miminko těší a od samého začátku se o něj bojí. Já jsem letěla do nemocnice při pouhém zašpinění v pátém týdnu a taky jsem si pobrečela..ony i hormony na zač. těhotenství dělají své… Jak se ale říká " jakoby pohnojil", tak věřím, že u Tebe tomu tak bude a těším se na Tvůj další denníček " Jsem těhotná a je to v pořádku". :hug:
Těm, co kritizují zakladatelku: opravdu nechápu vaše hnusné komentáře a vaši potřebu je sem psát a zakladatelku urážet. Ne každá má EQ pod průměrem a je mezi námi hodně citlivějších holek, které prostě tyto věci prožívají silněji. Soustřeďte svou energii radši na něco užitečnějšího a dejte zakladatelce pokoj! :jazyk:

 
Pink Bird
Kecalka 167 příspěvků 18.12.14 10:52

Jinak pokus se to brát jako osud… prostě to tak mělo být…mimi bylo třeba nemocné. nikdy nevíš, od čeho Tě ten nahoře chtěl takto uchránit. Večer zapal svíčku, uvolni se a " popros miminko, ať k Tobě příjde co nejdříve, že už se na něj všichni těšíte" :-)

 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 18.12.14 10:55

Držím pěsti a přeju brzké otěhotnění. :hug:

 
lacri
Povídálka 49 příspěvků 18.12.14 11:08

Tak za prvé, deníček je hodně smutný a je škoda, že se takovéhle věci dějí, zvlášť kolem Vánoc. Autorce deníčku přeji hodně sil a štěstí do dalšího těhotenství, určitě už to dopadne v pořádku :kytka:

Na druhou stranu je deníček napsaný trošku zmatenou formou a možná je autorka i dost přecitlivělá (ale kdo by v takové situaci nebyl, když už je nadšený). Přijde mi zvláštní, že týden po vynechání menstruace a potom potvrzení mimoděložního těhotenství se tak zásadně sesype :think:
Dále jako volání do práce 5 minut před pracovní dobou, když věděla už půl hodiny předem, že zřejmě nedorazí. Proč nezavolala rovnou? Manžel řekl, ať jede domů, že tam za ní přijede (to opravdu mohl jen tak?) a až pak zavolala do práce…

Jinak samozřejmě přeju hodně štěstí, ale zdá se mi, že jsi hodně citlivá osoba a spousty věcí si bereš až moc citlivě

 
eli86
Stálice 84 příspěvků 18.12.14 11:10

@fenny Děkuju :) I tobě krásné svátky.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 18.12.14 11:14

@Lada84 dekuji, jsi mila :-)

 
Lenka_Lenička
Stálice 60 příspěvků 18.12.14 11:23
Děkuju moc za komentáře

Ahoj holky, docela jsem překvapená, jak můj deníček vyzněl… Chtěla jsem jen popsat jak jsem vše prožívala v tu chvíli, protože mně moc pomáhalo, když jsem nacházela takové informace v diskuzích, tak jsem doufala, že i tohle by mohlo někomu nějak pomoct… Před touto zkušeností jsem na emiminu nebyla registrovaná a tak abych sem něco mohla napsat, jsem to napsala zrovna takto do deníčku, možná to není vhodné místo na takové „výlevy“, tak se když tak omlouvám tím, že to tu tak neznám.
Opravdu vím, že toto není to nejhorší, co se může člověku stát. Ale je to to nejhorší, co se stalo mě.
Já jsem si připadala, že to vnímám docela racionálně, protože jsem četla několik diskuzí na toto téma a dočetla jsem se, že některé ženy to braly podle mě o hodně víc emočně. Ale těžko porovnávat emoce, že…
A to, že jsem se vybrečela vždycky hned po nějaké „pravděpodobné diagnóze“ od lékařů mi myslím pomohlo v tom, že se v tom teď tak nepotácím. Jsem prostě emotivní člověk, který se vybrečí, vyvzteká a jde dál. Tak to mám teda doposud.
Ale i tak děkuji všem čtenářkám, že jim stál deníček za přečtení.

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 10 inzerátů 18.12.14 13:48

@Lenka_Lenička Zakladatelko, dovedu si představit ten zmatek, který se v tobě odehrával a rozumím ti. Mám za sebou ranný spontánní potrat bez nutné kyretáže, což je přirozené a v podstatě „bezbolestné“, ale i tak jsem se nějakou dobu v duchu loučila a až když to přebolelo, povedlo se mi otěhotnět. Věděl o tom jen můj přítel a jedna blízká kamarádka, nesvěřila jsem se nikomu jinému, nechtěla jsem lítost, prostě takové věci se dějí. Jsem realista a pragmatik, ale stejně jsem prostě bulela jak malá, potřebovala jsem to ze sebe dostat a nestydím se za to…Musím přiznat, že když mi po odběrech hcg klesalo, ulevilo se mi, proto si dovedu představit, jaký zmatek jsi měla v hlavě když ještě k tomu sami doktoři nevěděli. Nechápu proč tě hnali na kyretáž když nic nebylo vidět :think: ale nejsem lékař. Chápu, že moje bolest nebyla ta největší jakou lze prožít, ale v tu chvíli jsem se opravdu trápila. Nerozumím některým komentářům a hlavně si je moc neber. Přeji ať se brzy zotavíš a miminko si k vám najde cestu. :hug:

@eli86 Je mi moc líto co se ti přihodilo, největší tragédie je přijít o dítě. Posílám Ti hodně sil a přeji ať je maličký v pořádku a všichni tři tuhle krutou situaci ustojíte. :hug:

 
Salorka
Závislačka 3893 příspěvků 10 inzerátů 18.12.14 14:30

Holky sorry, ale dnes dva deníčky a oba stojí za houno :-) Fakt…kdo to má číst.

Chápu, že to máte těžké, ať už autorka výše uvedená nebo druhá z druhého deníčku…ale no tak…raději nic nepsat.

Příspěvek upraven 18.12.14 v 14:31

 
verulicek  18.12.14 15:18

@Lenka_Lenička snad už bude jen líp :kytka: Chodíš k Azzamovi?

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26471 příspěvků 18.12.14 15:31

A rozumim tomu dobre, kdyz napisu, ze jsi zrejme prodelala jak delozni tak zaroven mimodelozni tehotenstvi, to jak jsi psala na konci, ten termin neznam, ale je to tak, ze si to doktori mysli? To by bylo opravdu uz neco :think: :think:

 
astrulinka
Kecalka 121 příspěvků 18.12.14 16:15

Ahoj zakladatelko, nechápu některé komentáře zde, myslím si, že k tomuto emoce určitě patří a není tady nikdo komu by příslušelo soudit jestli byly přiměřené nebo přemrštěné. Určitě se dějí i horší věci, což se dá řict o čemkoli. Přeji ti at to brzy překonáš! :kytka:

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25285 příspěvků 18.12.14 16:47

Fakt nechápu, jak si některé můžete dovolit soudit míru bolesti a reakce na potrat někoho jiného. To je hnus velebnosti a měly byste se stydět, hlavně @Kikuška90 . Ale každý strůjcem svého štěstí, ono se vše jednou vrátí.
Zakladatelce přeju brzké a bezproblémové další těhotenství ;)

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 18.12.14 17:20

Holky vy jste nektery opravdu jezibaby bez empatie. Kazda si neseme nejaky bolistky a to, ze jedna jich ma vic nebo bolestnejsi, ji nedava pravo kritizovat nebo hodnotit nekoho jineho.
Zakladatelko, je mi lito, cim sis prosla, ale zkus si z toho vzit to dobre:) muzes prirozene otehotnet a urcite se ti to casem povede a dockas se vytouzeneho miminka. Preju klidne svatky mezi temi nejblizsimi. :mavam:

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 18.12.14 17:58

Nechapu ty negativni komentare, ale vam preji, at se podari zdrave, krasne miminko :) hodne zdravi i vam :)

 
Lenka_Lenička
Stálice 60 příspěvků 18.12.14 19:17

@pomenkova No lékař po kyretáži mi řerkl, že to co z tama dostali se jevilo, jako potrat, takže si mysleli, že jsme normálně potratila. Jenže pak bylo divné, že jsem měla asi pět dní stejné HCG a pak najednou za 3 dny mi 5ti násobně vzrostlo. Následně se tedy ukázalo po laparoskopii ukázalo, že to bylo to mimoděložní. Když jsem to o HCG řekla svému gynekologovi při kontrole, tak mi řekl, že je možné, že tam tedy byly těhotenství dvě a že mi to zjistí z histologie té kyretáže. To se dozvím zítra při kontrole. Ale to duplictivní těhotenství potká tak jednu ze 3000000 žen, tak si nemyslím, že by to bylo zrovna u mě i když ten vývoj HCG byl dost zvláštní…

Holky, které mi přejete aby to bylo do budoucna v pořádku, tak vám moc děkuju za přání i porozumění!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama