Tak, jak by to nemělo být

Porod

Můj třetí porod v děčínské nemocnici a přístup jednoho lékaře, který z toho udělal něco na co nerada vzpomínám.

V roce 1998 jsem se rozvedla, z manželství mi zůstali dva synové, pak jsem našla nového partnera a po několika letech jsme se dohodli, že naši lásku korunujeme miminkem. Trvalo nám dlouho než jsme se dočkali, ale ten den přece jen nastal cca po 8 měsících snažení. Těhotenství bylo bezproblémové a tak jsme se pomalu začínali těšit na příchod dalšího chlapečka, vybírali jsme jméno, koupili postýlku a zařídili nově dětský pokojíček.

Psalo se datum 21.ledna 2004, ten den jsem byla 31+4 a nic nenasvědčovalo tomu, že se schyluje k porodu nebo nějakým komplikacím. Večer jsme s přítelem sledovali, jak Tomi krásně kope. Kolem 22 hod, jsme se zavrtali do postele a šli spát. V půl čtvrté mě probudil pocit mokra, proboha to snad ne, že bych se počůrala? Omyl, jak jsem se postavila, bylo mi jasné, že se jedná o plodovou vodu, tak jsem vzbudila přítele, šla se ještě osprchovat a připravit tašku do porodnice. Přítel si vypil kávu a ve čtvr na 5 jsme jeli směr nemocnice. Zazvonili jsme na přijmu, vyšla sestra povídá: " Co chcete?„, já:“jdu rodit, odtekla mi plodová voda", sestra na mě nevěřícně zírala, měla jsme totiž na sobě normální džíny a bříško skoro žádné, ale vzala nás do vnitř, tam jsem jí dala vložku, provedla test a potvrdila odtok vody. Pak jsem se převlékla a šla na vyšetřovnu, přišel prima doktor, udělal vyšetření a napojil na monitor, závěr? K porodu se nic nechystalo, ale plodovka už všechna odtekla, počkáme 12 hodin a když nic, tak porod vyvoláme. Sestra mě odvedla na pokoj a přítel jel domu, celej den se nic nedělo a tak dr přišel kolem druhé, že začnem pomalu vyvolávat porod, sestra mi dala tabletku na zavedení a čekalo se, když se nic nedělo, následovala další tabletka, ale pořád nic a tak v půl páté mi byl podán oxitocin, během chvilky jsem začala pociťovat, že se něco děje, přišla sestra, dala mě na monitor a ten vykazoval děložní stahy, tak ať si zavolám přítele a že zvýší dávku a rozjede se to na plné obrátky. Přítel dorazil kolem půl šesté, to už jsme byla otevřená na 7 prstů, bolesti jsme nepociťovala i když monitor vykazoval pravidelnou a poměrně silnou frekvenci stahů.

V 18 hod se střídali směny a byla jsme předána do péče pana dr. Minicha, i přes veškeré podrobnosti prohlásil, že si udělá svoje vyšetření a ani se nenamáhal zachovat nějaké soukromí, přišel k posteli, stáhl ze mě deku a prý ať pokrčím nohy, že se koukne, pak do mě hrábnul, v tu chvíli mnou projela taková bolest, že jsme sama na té posteli poskočila skoro o půl metru, jen abych se dostala mimo jeho dosah a řvala jsem na něj, že nejsem žádná kráva do které může takhle bezcitně hrabat. Přítel z toho byl v šoku. Byla jsme stále napojena i na srdíčko, které po tomto „vyšetření“ najednou začalo slábnout a zpomalovat, to už okolo mě všichni lítali, pak mě sestry dali kyslíkovou masku a že musím prodýchávat kontrakce, nepomohlo, srdíčko pomalu ale jistě přestávalo tlouci. Honem mě odpojili a už jsem šupajdila na UTZ, kde se zjistilo, že miminko se „nějakým zázrakem“ vrátilo do dělohy z porodních cest a dokonce se otočilo téměř na příč. Jak to zvládlo bez plodové vody, letělo mi hlavou a promítala jsem si veškeré události toho podvečera. Samo to nezvládlo, pan dr. ho prostě svým vyšetřením vyloženě narval zpět, proto to tak hrozně bolelo. Znova napojení na monitor, srdíčko skoro už nebylo slyšet, verdikt? Akutní císařský řez. Během 15 minut už jsme byla na stole a čekala na narkózu, srdíčko už netlouklo. Tomášek se narodil 22. ledna 2004 císařským řezem. 3× ho oživovali, ale zachránili ho. Dnes je Tomáškovi 6 let, má spoustu vývojových vad, odpovídá dítěti mezi 3-4 rokem, teď čekáme na další testy jak hodně má poškozen mozeček a jak bude schopen se zařadit mezi normální lidi. Máme za sebou operaci, aby mohl slyšet a snad se nám podaří vyřídit i operací očí, jelikož nosí 5ky brejličky.

Přes veškeré komplikace mě pustili 5tý den domu s 38 stupňovou horečkou, prý je to jen chřipka, byla tam epidemie. Za 3 dny jsme se vrátila na pohotovost se 40, udělali utz a zjistili krvácení do břicha, kde se udělal z toho abces, zhnisala mi děloha a hrozili mi hysterektomií. Odmítala jsme, tak mi dali týdenní šanci, hromadu léků a injekcí do břicha, že 3tí den jsem prosila sestřičku, ať mi to píchaj někam jinam, nešlo to, ale léčba zabrala, zjistilo se, že mi doktor zapoměl došít dělohu, proto tyto problémy. A tak jsem sice po císaři šla 5tý den domu, ale pak jsem ležela na gyndě další měsíc.

Teď se snažíme o další miminko už rok a půl, nedaří se, tak podstupuji ve středu laparo na průchodnost a srůsty, snad to zabere.

Trvalo mi dlouho než jsem se rozhodla to napsat, ale jak jsem pročítala deníčky, tak jsem se chtěla podělit i o svůj ne zrovna příjemný zážitek z porodu. A pokud se mi podaří otěhotnět, děčínské nemocnici se vyhnu na sto honů, pokud bych měla rodit ve čtvrtek. Ten doktor totiž slouží každý čtvrtek a rozhodně nemám chuť se s ním znovu setkat.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 22.05.10 21:38

Eraguško - smekám před tebou, protože jsi napsala nejen kde jsi rodila, ale i kdo tě „rodil“. Většina maminek si tyhle zážitky a hlavně konkrétní jména a pochybení nechává pro sebe.
Držím palce do dalšího snažení.

 
Káčátko3
Stálice 71 příspěvků 22.05.10 21:38

:cert: :cert: :cert: tak takhle by to opravdu nemělo být :cert: :cert: :cert: Udělala jsi moc dobře, že jsi to zveřejnila a na toho netvora upozornila-třeba to některé z těhulek pomůže-ví komu se vyhnout…
Jsi moc statečná, že jsi to zvládla - a nejen ty, ale i miminko :potlesk: Tomáškovi přejeme už jen samé krásné dny, a navíc i spousty andělíčků :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: :andel: , kteří stáli při nás, at´ se vyplní všechny touhy…jeho i vaše :srdce: Káčátko a cácorky :kytka:

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 22.05.10 21:59

Eraguško-moc smutný příběh…takové by se neměly stávat.Bohužel mozek miminka v tomto týdnu těhotenství je mnohem víc náchylnější k nedostatku kyslíku,než donošeného.I když je tu nějaký pomalejší vývoj,tak hodně velkou pílí a snahou se dá lecos dohnat.Určitě ne do normy,ale stačí,když bude Tom zvládat se o sebe postarat,pracovat a žít spokojený život.A že nebude vědec?Nevadí-zruční a hodní lidé jsou přeci také šťastný.

 
Egie
Povídálka 44 příspěvků 22.05.10 22:37

Ahoj chtěla jsem se připojit protože k děčínské nemocnici mám také co říct.Moje maminka nemohla mít děti.Když se jim to s tátou po 5ti letech povedlo a šla rodit do děčína(bylo to o Vánocích 1987).Asi jak ti doktoři slavili Vánoce tak si nevšimli, že dítě je nožičkama dopředu a mámu tak nechali v klidu rodit.Dopadlo to tak, že se dítě udusilo a máma vyvázla.
Takže o vytoužené, vymodlené miminko přišli díky děčínské nemocnici. :poblion:

Teď se o mimi snažím já a do děčína mě nikdo nedostane.Kdyby se to totiž stalo mě, postarala bych se o to, že ten lékař už by si neškrtl.

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 22.05.10 22:54

Je to tak, děčínská nemocnice stojí za prd, ale zase na druhou stranu, pokud tam člověk narazí na dr. Šedivýho, tak je podle mě v těch nejlepších rukách, ono to není o tom kde člověk rodí, ale na koho tam narazí, tenkrát jsme také chtěli doktora hnát k zodpovědnosti, ale bylo by to na dlouho a tak se nám aspoň povedlo, že dostal na rok zákaz u porodů, co to ale pomůže, když klidně dál směl vykonávat činnost, ale aspoň něco. Bohužel toto nebyla má jediná špatná zkušenost s tímto lékařem, ale to by bylo na další deníček. Jen snad stojí za zmínku, že byl i na úplném zrodu tohoto těhotenství a prohlásil ho za mimoděložní, musela jsem podstoupit laparo, které to vyloučilo. A za uzdravení po tom něšťastném konci vděčím právě hlavně dr. Šedivýmu.

 
andela  22.05.10 23:31

eraguško - dr minich pořád ordinuje, nevím zda ještě chodí do špitálu, ale odrdinaci má a neslyšela jsem na něj snad nic dobrého.Já jsem rodila v lednu 06 a nemůžu si stěžovat, a narazila jsem na dr šedivého:) (vyšil mi iniciály křížkovým stehem ;):D) … ale kvůli jednomu dr neodsuzuj celý špitál… už tam jsou nový lékaři ..a jistě i od 06 se toho hodně změnilo :).

přeju ti hodně zdaru a šťastný konec a spokojenou rodinku :).

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 23.05.10 05:46

eri,nekteří dr sou prasata…ale seš hodně silná..a bojuješ dál..brzy se dostaví u vás další zdravé štestí

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 23.05.10 07:25

To je velmi smutný příběh. Moc držím palečky ať se tvůj chlapeček zlepší a znovu se vám podaří otěhotnět. Obdivuji Tě po takové zkušenosti,že ještě chceš další miminko.
Toho zmíněného lékaře bych pověsila za … do průvanu. To snad ani není možné,že po takovém pochybení ještě vůbec ordinuje. :cert: :cert: :cert:
Drž se!!!!

 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 23.05.10 10:48

Ahoj Eragusko, mam husi kuzi, cetla jsem to jednim dechem. opravdu zalezi na tom,na koho mas „stesti“. ja rodila v decine v listopadu 2009, a mela jsem „stesti“ na dobrou porodni asistentku,Dr­.Zaverka nekde behal po nemocnici tak mi stacil pribehnout poblahoprat a omluvit se,ze nestihl muj porod,ktery byl kratky,za 4h bylo po vsem od prasknuti vody. pouze mi tam zapomneli 2tampony,ktere potom vypadly druhy den,o proti tobe prkotina.Jinak je nemuzu vynachvalit. Musim rict,ze jsem i kvuli tehu odjela do Decina,bydlim v cizine a tady je blby system zdravotnictvi,a po prvnim nezdarenem tehu jsem ihned odjela do Decina.Ani se ti nedivim,ze nechces decinskou nemocnici ani videt,ja bych na tvem miste citila to same. Ze srdce ti moc preji,aby ti synek delal same radosti a dalsi tehotenstvi na sebe nenechalo dlouho cekat a vyberes si porodnici i s personalem,se kterym budes spokojena!!!!

Příspěvek upraven 23.05.10 v 10:48

 
trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 23.05.10 16:53

Eri krásně jsi to napsala. Už aby se podařilo další štěstíčko a Tomík to určitě všechno dožene. :-)

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 23.05.10 18:28

Eri, však víš :wink: :srdce: :srdce: Držím tobě Petulce i Goldence všechny palce co doma máme a není jich málo :palec: a moc moc děkujem za upřímný deníček, fakt se povedl :potlesk:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50277 příspěvků 23.05.10 21:20

Erguško, moc smutný příběh :-( , moc držím Tomáškovi palečky aby vyšetření dopadlo co nejlépe. Sama mám doma hendikepované dítě.
Chtěla jsem se tě zeptat, jakou operaci jste podstoupili aby mohl malý slyšet?

 
Luumu
Povídálka 18 příspěvků 23.05.10 22:53

Eraguško, to co jste jako rodina prožili je moc smutné. Moc Tomáškovi držím palečky a také vám moc přeji ať Tomáškovi brzy přibude další sourozenec.

Chtěla bych se tě zeptat jestli má Tomášek kochleární implantát? Naše mladší holčička teď čeká na schválení kochleárního implantátu a s očičkama má bohužel také potíže.

Moc na vás myslím a držím palce.

Luumu

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 23.05.10 23:53

Katy2, Luumu, loni v červnu jsme podstoupili operaci při které mu vyndali nosní mandli a protože neměl průchodné sluchovody, byli mu v operovány do obou uší trubičky místo sluchovodů a po roce máme pouze 1% ztrátu sluchu z úplné hluchoty, takže to opravdu pomohlo.

 
Katy2
Hvězda diskuse 50277 příspěvků 24.05.10 07:45

eraguško tak to je super, že ta operace pomohla.

Luumu naše Týnka je po kochleární implantaci 2,5 roku, tak kdyby jsi měla nějaké dotazy tak se klidně ptej. :wink:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 24.05.10 08:08

To je strašný, já tady sedím u monitoru úplně v šoku!!!
Máš můj obdiv, žes to zvládla a malému přeju do života hlavně zdraví!!!

 
Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 24.05.10 08:36

Eri je mi líto, co tě muselo potkat. Někteří doktoři by měli okamžitě odevzdat diplom. Určitě se vám brzo podaří další miminko a na všechno trápení budeš moct zapomenout. Myslím na tebe :srdce: .

 
Petulinda
Kelišová 5131 příspěvků 24.05.10 16:28

Eri tak ses konečně rozhodla napsat svůj deníček, klobouk dolů, co vše jsi musela podstoupit. Držím palečky,aby středeční zákrok dopadl tak, že na konci budeš držet v náručí uzlíček štěstí!!!!

 
ve-rou-sek
Povídálka 11 příspěvků 25.05.10 13:38

Ahojky,

tak tomu doktůrkovi bych dala takového facana, že by otočil o 180°. Udělat to mě, tak si už ani neškrtne. Zmetek jeden. Držím pěstičky ať vše zvládnete.

 
eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 28.05.10 16:17

nechtěli jsme jít do soudního sporu, ale obrátila jsem se na primářku a dala jí šanci si to všechno zkontrolovat, zda došlo k pochybení lékaře či ne a ona stála na naší straně a doktůrek dostal na 1 rok zákaz pracovat na jejím oddělení, tak aspoň malá satisfakce byla.

 
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 30.05.10 12:07

Aspon neco..timhle si zachranila aspon na chvili dalsi miminka a rodice od trapeni. Je to hrozny. doufam,ze ten doktor ma aspon nocni mury do dneska. :cert:

 
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 02.06.10 09:42

Eraguško,
je to přesně jak říkáš, není to nemocnicí, ale lékařema na které narazíš!
Já jsem rodila v nemocnici Děčín čtyři děti a nemohu jí nic vytknout, takže si myslím, že vyhýbat se nemocnici jako celek je nesmysl!
Když jsem odrodila v říjnu 2010 byla hromada maminek přivážena z jiných měst jako Teplice, Ústí nad Labem..a na děčínskou pěly chválu, že byla velmi profesionální!
Je to vždy o pocitu a vzhledem k tomu, že máš takto nemocného synka to chápu, ale paušalizovat to asi nejde!
Jinak přeji hodně zdraví a štěstí!

 
hana.postolkova@seznam.cz  03.06.10 10:17

i já smekám…po tolika problémech a další miminko? Držím palečky at to vyjde a at další porod vyjde lépe než ten poslední…

 
Gábi 1
Kelišová 6473 příspěvků 16.06.10 22:24

Eraguško,tvuj příběh je jak z hororového filmu,je mi velice líto že jsi to prožila ve skutečnosti.Přeju tvému synovi,tobě i celé tvé rodině,at se na vás štěstí už jen směje a nikdy více tak strašné zážitky.Držím pěsti at vše dobře dopadne.

 
suchar
Nadpozemská drbna 29312 příspěvků 31.08.10 23:16

Eraguš,tak jak to čtu ,máme toho více společného!! Je mi líto co jsi musela zažít při porodu!! U našeho syna to bylo něco podobného,jednalo se o vyvolávaný porod koncem pánevním,který neproběhl tak jak měl!! Bohužel syn má 5 let a vývojově má 9 měsíců!Z těchto řezníků co si říkají lékaři se mi chce :poblion: bohužel jich máme dost v naších porodnicích !!!!
Držím Ti palce at jste čím dál víc lepší a lepší a snad už příští týden nedorazí ta hrozná MS !!
Ahoj :kytka:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 31.08.10 23:30

Ježiši, to je strašný! Je mi to líto. Kvůli jednomu blbovi! Pomalu jako můj porod. Přeju hodně štěstíčka a sílu a aby ses dočkala dalšího mimíska.

 
pagoda  04.03.12 22:31
reakce

Tak tohle co jste napsala, zavání na sto honů tím, že si vymýšlíte. To co popisujete, se prostě nemůže v nemocnici stát. Žádný z lékařů nevyšetřuje na pokoji na lůžku mezi ostatními, pak nikdo - a už ne dr. Minich - nevyšetřuje tak, aby něco bolelo a nemůže se stát, aby jak píšete - vyšetřením „narval dítě zpět " a ještě to dítě otočil do příčné polohy. Tenhle manévr prostě neexistuje.
Takže prachobyčejně si vymýšlíte a píšete román pro pobavení všech, co to tady čtou.Provděpodobně hážete vinu, která leží na vás - na někoho a protože je to anonymně, tak na pana doktora. Asi proti němu něco máte, tak ho pomlouváte ale pro jistotu anonymně a po mnoha letech. A ty blbky, které to tady čtou a věří tomu, tak vám to zřejmě dělá velkou radost, jaká jste spisovatelka. Poslala jsem panu doktorovi odkaz na váš článek, ať se pobaví, třeba bude vědět o koho jde. Já sama - a mnoho dalších - víme, že pan doktor patří k nejlepším porodníkům v děčínské porodnici. A většina žen, které děčínskou porodnici znají a chtějí tam rodit, tak si většinou přejí mít u porodu právě pana doktora. Jsou mezi nimi i sestry a další zdravotníci. Myslíte, že by se svěřily do rukou doktora, který by jednal, tak jak to vy popisujete ? Měla byste přehodnotit svůj názor, nebo jste si měla stěžovat v době, kdy to bylo aktuální, tedy v tom roce co se to mělo stát. Zajímavé, že ? Pomlouvat po tolika letech. A blbky jako vy to čtou a chudinky ani netuší, že jste si to vymyslela. A jak se hezky česky říká - " na každou svini se vaří voda“. Pánbůh vás za to potrestá

 
minich  05.03.12 10:03
údiv

Dobrý den, jsem výše popisovaný Dr. Minich z děčínské porodnice. To co ta paní napsala, je tedy výmysl od začátku až do konce. Takto se v naší porodnici nepostupuje. Nejlepší je závěr - paní říká, že si stěžovala a že paní primářka byla na její straně a že jsem nesměl potom rok pracovat na oddělení nebo že jsem měl zákaz činnosti. Paní zřejmě ráda vymýšlí tragické příspěvky a něco, co není vůbec pravda. Nevím o tom, že by si na mě v této souvislosti někdo stěžoval a už vůbec nevím o tom, že bych nesměl pracovat byť v nemocnici nebo v ambulanci.Opět totální výmysl. Vše je možné ověřit dotazem na ředitelství nemocnice v Děčíně, či eventuelně u paní primářky.
Další nesmysl - paní říká, že když měla komplikace po porodu císařským řezem, tak že se přišlo na to, že " doktor jí zapomněl došít dělohu". Asi paní neví o čem mluví, tohle není třeba komentovat, to si každý udělá úsudek o blábolu sám. Chci varovat všechny ženy, které takové výmysly čtou a věří jim, že je nejhorší věřit anonymním výmyslům, které si vymmýšlí většinou někdo, kdo chce svou vlastní vinu při zanedbání péče v těhotenství hodit na někoho jiného. A podotýkám - vždy se v těchto případech lidé schovávají za anonym.
S pozdravem. Vše je adresováno paní, která si říká na internetu Eraguška. MUDr. Minich

 
Anonymní  17.03.12 21:09
Ubohost

Každý kdo si to přečetl musí pochopit,že je to lež. 1) Vyšetření před ostatníma pacientkami se nedělá 2) Kdyby dítě vrátil ta kam ta paní píše tak je mrtvé 3) Pan Mudr. Minich neměl zákaz vykonávání své činnosti 4) Kdyby vám poškodil dítě nežalovali by jste ho? Protože spravedlnost je předci důležitá a peníze pro poškozené dítě také né. Na místě pana doktora bych zvažovala žalobu na tuto osobu,za poškození dobrého jména.Jinak milé dámy,podívejte se na názory rodiček v Děčínské nemocnici,na pana doktora jen chvála. Tak si nejdříve pořádně přečtěte a logicky uvažujte a potom suďte. Kolik z vás má lékařské vzdělání,aby tu šmahem soudila :?: Pana doktora znám již mnoho let a rodila jsem za jeho služby a bylo to v pohodě. Je vidět,že paní nemá o tom co sepsala ani tušení, jaké následky toto lživé psaní může mít :|. Je to fakt hnus, když někdo pošpiní lží práci slušného člověka.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 19.03.12 02:32

Dr. Munich: Muzu se zeptat jake zanedbani pece v tehotenstvi zpusobuje VVV? Nebo se snad snazite naznacit, ze je maminka alkoholicka?
To s tou dositou delohou bych asi nebrala vazne, oni laici nekdy neco slysi a pak si prelozi po svem.
Pagodo: Myslis, ze je normalno tady ostatnim maminkam rikat ze jsou blbky? Ty jsi tam byla, ze vis jak to bylo?
To vi jen Dr. Munich a ona autorka. Nikdo jiny. Urazeni je zbytecne.
Anonymni: To ze nekdo nema lekarske vzdelani neznamena, ze nemuze nekoho emocionalne podporit

Příspěvek upraven 19.03.12 v 02:34

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 19.03.12 06:52

Muj postoj k takovymto pribehum obecne je ten, ze maminka, ktera za jakychkoli okolnosti prisla o dite (nebo je nemocne, poskozene etc…) , ma z obecne lidskeho hlediska narok kopat kolem sebe kopat a utocit na vsechny okolo, podavat zaloby bez ohledu na racionalitu. Je to matka.
Ne tak ostatni, ctenarky by mely podobe pribehy brat s rezervou.

 
Anonymní  19.03.12 08:47
Loki

Mudr. Minich. né Munich :lol:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 19.03.12 11:39

Anonymni: To je snad uplne jedno ne?

 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 27.03.12 10:27

Pagodo-říkat o někom že je blbka,to je vrchol a s tím že pánbůh někoho potrestá-já zase říkám nemel nějaký nesmysli o pánubohu,kterej pro mně jako pro nevěřící je něco neexistujícího…
Dále,at už to mudr zavinil nebo ne s tím by se měl poprat ve svém svědomí,nezastávám se doktorů ale ted se na mně tady v porodnici zase vyřádili…také jsme tam byla,a říkám že mně to bolí,paní doktorka si vedla svou že je to normální až když jsme dostala horečky tak jiná to hned začala řešit,je to holt o člověku,jak se vyspí a jestli ho náhodou nějak neotravujete…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama