Takovou jsme tu ještě neměli!

Vzpomínky na porod nezapomene žádná z nás, aspoň tak se to říká. Abych nezapomněla, tak to celé raději sepíšu. Po mém Aktivním těhotenství jsem se rozhodla sepsat další část cesty ke společnému životu s miminkem.

*

Byla polovina března, venku celkem krásně a já se pořád cítila dobře. Byla jsem doma, odpočívala a chodila na procházky se psem. Termín porodu jsem měla 26. března. Občas mě večer chytly nějaké lehké bolesti, ale nic hrozného to nebylo, občas to přišlo v noci, kdy jsem se probrala, zjistila, že to nic nebylo a usnula.

S přítelem jsme si dělali srandu, že když zaspím těch pár bolestí, co jsem měla, tak že snad zaspím i porod. Den termínu se blížil a bolesti žádné, naopak jsem se cítila pořád dobře.

Ve středu pár dnů před termínem jsem se šla projít se psem a večer jsem zjistila, že jsem ušla trošku víc, než jsem čekala, ale bylo mi skvěle. Proto, když mi ve čtvrtek brzy ráno vzbudila lehká bolest břicha, jsem si řekla, že to nic není a znovu jsem usnula.

Po téměř hodině mě bolest probudila znovu. Nebylo to nic hrozného, tak jsem si řekla, že to asi nic nebude a usnula znovu. Bolest pak ale přišla po půl hodině, pak znovu a pak už častěji.

Když byly bolesti po 15 minutách, tak jsem vstala, a šla jsem na záchod a do sprchy. Užívala jsem si tu krásně teplou sprchu a v duchu jsem si říkala, že jestli tohle jsou porodní bolesti, tak že to zase až tak strašné nebude.

V 7 vstal přítel, našel mě ve sprše a hrozně se divil, co tam dělám. Když jsem mu oznámila, že dneska do práce asi nejde, že nejspíš asi rodím, začal obvolávat rodinu a plašit, zda už mám vše sbalené. Já se smíchem jsem ještě dodala, že si ještě umyji vlasy, vyfoukám a půjdu to dobalit.

Přítel kolem mě už téměř šílel a já byla naprosto v klidu. Já dobalila věci a ještě jsem si dala jogurt. Vyráželi jsme po 9. hodině. Bolesti byly čím dál častější, ale pořád nic hrozného. Po cestě jsme se smáli a já navigovala do porodnice.

V půl desáté jsme dorazili do porodnice. Na chodbě jsme potkali vrchní sestru, která se mě s údivem ptala, jestli už jdu rodit. Se smíchem jsem jí odpověděla, že už bych ráda, že mám bolesti po 6 minutách.

Sestra mě odvedla do ordinace, kde jsme sepsali všechny potřebné papíry a s doktorkou provedli kontrolu a udělali klystýr. Párkrát jsem se proběhla na záchod, pak mě poslali do sprchy. Tam bylo tak krásně, že se mi ani nechtělo ven. Párkrát jsem si pak zaskákala na balonu, chvilku se na předporodním pokoji dívala na televizi.

Nakonec se bolesti zkrátily na 3 minuty, ale voda stále nepraskla. Nakonec jsem poprosila doktora o píchnutí, aby voda odtekla a malá už mohla ven. Bolesti nebyly tak strašné, ale začínala jsem být unavená. Píchnutí vody jsem ani necítila. Pak doktor byl moc šikovný a stihl to v kontrakci, takže jsem o ničem nevěděla.

Pak mě přesunuli na porodní sál, kde jsem byla jen chviličku, protože mě pak poslali zpátky na pokoj s tím, že se paní, co taky čekala, rozjel porod rychleji. Nakonec jsem po asi hodině kolem paní procházela do dalšího sálu. Tam už pak bolesti začaly přicházet častěji.

Vlezla jsem si do sprchy a tam teprve začala pořádná bolest. A mě nenapadlo nic lepšího, než si ve sprše kleknout a nechat si téct vodu na záda. Nějak mě nenapadlo, že při těch bolestech se sakra špatně zvedá, takže jsem rodila málem ve sprše. Nakonec mi přítel pomohl vylézt, zavolal sestru a doktorku, že už se mi chce tlačit.

Najednou se kolem mě všichni seběhli. Porodní asistentka mě prohlédla a řekla, že musíme ještě chvilku počkat, ještě mi měřila ozvy a nechala nás s přítelem zase samotné. Přítel hrozně zvědavý stál u přístroje a pozoroval. Nakonec ho nenapadlo nic lepšího, než mi zvednout pás (přístroj v tu chvíli přestal měřit) a povídá mi: „Co křičíš, vždyť už kontrakce nemáš?“

V tu chvíli jsem dostala takový záchvat smíchu, že přiběhla sestra co se tam děje. Pak jsme příteli vysvětlily, jak přístroj funguje. Pak mi napíchli kapačku, já, největší posera z jehel, jsem řvala, že nic nechci. Přítel prohlásil, že když nic nechci, tak budu rodit ještě o hodinu déle. V tu chvíli já tedy, že kapačku jo. Bolesti pak najednou byly po 1 minutě.

Já už dost unavená jsem celou dobu v bolestech prosila o trochu vody a přítel mi ji s radostí, že pro mě může aspoň něco udělat, dal. Jenže! To jsem neměla dělat. Najednou se mi při kontrakci udělalo zle, přítel se začal ohlížet po nějaké misce a když ji našel a podával mi ji, tak jsem na něj všechnu tu vypitou vodu vyzvracela.

Najednou se tam všichni seběhli, porodní asistentka zavelela, že se jde na to, sestra mě chtěla ještě převléct, ale to už se nestihlo. Tak doktor a přítel mi radili, jak dýchat, bolesti už byly tak rychle za sebou, že jsem si nestíhal ani odpočinout. Porodní asistentka mi malou v břiše musela srovnat a pak jsem ucítila tu největší bolest, párkrát ještě zatlačila a malá byla venku.

Malou si hned na sále ošetřili, zvážili a změřili. Všechno jsem slyšela, a když jsem slyšela tu váhu a míru, tak povídám, že to je určitě z vedlejšího sálu. Sestra mi už ale se smíchem nese naši berušku a povídá mi: „Né, maminko, ta je vaše.“

Pak se ještě porodila placenta, doktor vše pečlivě překontroloval a šlo se na šití. Že mi doktor při porodu nastřihl, jsem ani nepoznala. Při šití jsem ale malou nechala chovat přítele, protože mě šití neskutečně bolelo. Nakonec mi doktor píchl ještě jednu injekci, protože jsem všechno hodně cítila.

Pak už mě jen převlékli a nechali odpočívat i s přítelem a malou na sále jako spokojenou a šťastnou rodinu. Nakonec mě odváželi na pokoj a sestra mi s úsměvem povídá: „Takovou jako vy jsme tu ještě neměli.“

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1866
6.9.16 05:23

Gratuluji k dceri. Nepochopila jsem, co bylo na tobe nebo porodu tak unikatniho? Jake tedy mela nakonec miry?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
6.9.16 06:10

Super, měla jsi porod podobný jako jsem ho měla já :lol: úsměv až do konce, v pohodě partner :hug:

Jen tak dál!

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.9.16 06:49

Konečně normální, pohodová, nearogantní rodička! Jsi skvělá a blahopřeju k berušce! Prozradíš míry?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3031
6.9.16 06:52

@Manticora

No, taky moc nechápu, běžný porod.

 • Nahlásit
 • Zmínit
455
6.9.16 07:19

Ůplně běžný porod, nevím co je na tom zvláštního.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15434
6.9.16 07:37

Gratuluji k dcerce :kytka:. Napsané je to čtivě, bavilo mě to. Ale také mě zajímají míry a proč tam takovou ještě neměli :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
888
6.9.16 07:49

To kvůli tomu zvracení, a museli mi píchnout dvě umrtvující injekce aby mě mohli vůbec zašít, protože já cítila úplně všechno, prý by ta dávka složila i koně :) jinak děkuju a míry byly 51 cm a 3530g a nikdo nechápal kam se mi malá mohla vejít. Tvrdili že bude mít kolem 2700g max. 3000g. V těhotenství jsem přibrala 8 kg a břicho jsem měla oproti ostatním těhulím hrozně malé, takže pak ty míry byly opravdu překvapení.

Příspěvek upraven 06.09.16 v 08:22

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.9.16 08:03

Gratuluju k beruscce a k bezproblemovemu porodu :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
405
6.9.16 08:30

@ivcii gratula k mlae :kytka: k tadytomu musim dodat, ze ja byla na indukci, doktor pred tim, nez mi zavedl tabletu dukladne prohlizi malou a rika „podle odhadu hlavicky to vypada na max. 2700 g..“ tak si rikam faaajn, vsichni tvrdili podle pupiku, ze bude vetsi, tak jsem si ulevila, ze se aspon bude roodit dobre. Jenze porod se nakonec nerozjel ani za tri dny, takze sekce. A hadej kolik mela mala :mrgreen: 4290g :mrgreen:
Neste jednou gratuluji :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.9.16 08:30

Malý měl 53cm a 3880g to byl teprv mazec. Z porodnice jsme odcházeli s 3879g všichni mi říkali že něco takového se neděje často že miminko tak dobře papá. Každopádně jsem čekala větší rozměry když jsi psala že to není možné. Ale moc gratuluji. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2258
6.9.16 09:11

Měla jsem to podobně jako ty :) 8 kg pribranych a 4 kg vážil syn. Na šití jsem měla taky dve injekce, ne že by to pomohlo, poskytovala jsem u toho, jak na rožni, zlatý porod proti šití. Gratulace k dcerce :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
sao
1603
6.9.16 09:21

Když jsem čekala posledního syna, dělal mi můj doktor odhad váhy 3300g a v porodnici odhadovali 3500g, s tím jsem byla spokojená a nenechala se zastrašit okolím, že prý mám velké břicho, že to bude obr :D Pak přišel den D a jak jsem se vůbec nebála, porod byl otřesný a když byl malý konečně venku a šupli ho na váhu, pochopili jsme všichni proč: 4220g :D No, takže to prostě trochu neodhadli. Ale jinak v pohodě, malý se má čile k světu, z porodnice jsme odcházeli opět s porodní váhou, takže všichni nadšení jaký to bude kus chlapa, a teď už bude mít za pár dní rok a váží jen 10 kilo, takže nakonec žádná hitparáda :D Tak ať vám dcerka dělá jenom radost :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1846
6.9.16 11:28

@samanta2208 Teprve mazec jsem měla já :-D 53cm a 4 660g :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.9.16 11:42

@Veruunčik ty kraaaaaaaso a to tě nerozthnul/a vejpůl? :mrgreen: to tě nechali rodit normálně? Jako pokud vím tak oni chtějí nechat rodit normálně jen do nějaké váhy mimochodem to nikdo nevěděl ze bude prcek tak velký? Vždyť se ti narodilo skoro měsíční dítě :D a mě tak mrzelo že to není to klasické malé mimi :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1846
6.9.16 11:45

@samanta2208 Rodila jsem normálně. Věděli, že bude velký, byla jsem ji odeslána do porodnice o týden dřív, ale pořád že přirozeně, přirozeně a císař kdyby to nešlo. Nakonec jsem ještě 4 dny přenášela…

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.9.16 11:48

@Veruunčik hlavně že jste oba zdraví na ničem jinem nezáleží

 • Nahlásit
 • Zmínit
1846
6.9.16 11:51

@samanta2208 Kvůli tomu porodu malej byl pak týden na dětským, ale už je vše v pořádku a jak píšeš, na ničem jiném nezáleží :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
6.9.16 12:32

Pche holky - švagr - 56 cm a 5 kg rovných :lol: tchýni to málem stálo život.

Ale tady nejde o váhy a míry, ale spíš o ten přístup - srovnejte s arogantním deníčkem nedávno poslaným…

 • Nahlásit
 • Zmínit
888
6.9.16 13:42

@ASAndrea Tak to muselo být teprve něco! Vím, že míry malé nebyly tak velké, ale pro mě to bylo už dost. A v deníčku mi šlo jen o to zachování vzpomínek ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2527
6.9.16 15:17

@samanta2208 3880 g mazec? :lol: můj poslední měl 4850 :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit