Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem :) Deníček je psán opravdu s nadsázkou a s jistou dávkou sarkasmu :))

*

Rozhodla jsem se napsat o tom, jak začala má éra matky na plný úvazek. Jako každá nastávající matka jsem se porodu bála a zároveň se na něj i těšila. To jsem byla ale bláhová. Všechny maminky, které si tím již prošly, mě uklidňovaly tím, že to pro mě ve finále bude krásný zážitek, a že si na tu bolest pak ani nevzpomenu. To říkaly jistě ty, které si ale předtím šlehly sérum zapomnění nebo v průběhu porodu astrálně cestovaly po pláži na Kanárech. Já teda neměla ani to sérum zapomnění a už vůbec jsem nebyla na Kanárech, spíš na výstavě vorvaňů.

Měla jsem týden po termínu. Má váha se blížila k metráku. Představte si, že máte 20 kg nahoře, z toho snad 15 kg je jen zadržená voda. Možná proto tam Lea sídlila tak dlouho, měla se tam jak ve vodních lázních. Přišel den D, byl to čtvrtek a bylo asi půl deváté večer. Praskla mi voda. Huráááá, je to tu. Odcházím za svým přítelem, nesu mu dvě cigarety a povídám mu: „Praskla mi voda, jdu do sprchy a zkontrolovat si věci do porodnice, ty si v klidu zapal, pak pojedeme.“ Říkejte chlapovi, ať je v klidu, když z vás tečou litry vody – opravdu romantika.

Ne, není to jako v těch romantických filmech, ani náhodou. Můj partner, budeme mu říkat Pan X, začal lítat po bytě a volat všem, asi i těm, kterým psal jen k Vánocům a na Nový rok. Já se šla v klidu osprchovat, smýt tu plodovou vodu, která se za mnou do té koupelny táhla jako sliz za šnekem nebo hlemýžděm. Z koupelny jsem slyšela, jak Pan X říká do telefonu: „Jooo, už asi rodíme.“. V duchu si říkám: „Jasně. MY rodíme. Vtipálek.“ Bych ho chtěla vidět, jak rodí… Možná ráno na toaletě. No nic, vylezla jsem ze sprchy, usušila se a oblékla do pohodlného - legíny, tílko pro vorvaně, mikinu a bundu. Zkontrolovala jsem si věci do porodnice, zatímco Pan X už pomalu vyrážel do porodnice beze mě. Plodová voda ze mě pořád odtékala, takže jsem si vzala poporodní vložky - asi tři, abych dojela do porodnice alespoň trochu v suchu.

Sedačku v autě jsem si ještě podestlala ručníkem, abych se tak vyhnula čištění potahů. Za 15 minut jsme byli na místě. Přijala mě moc milá sestřička, která mě položila na lůžko a nasadila na břicho monitor, kterým se sledují ozvy miminka. Vše bylo v pořádku, jen se za mnou až k tomu lůžku táhla ta „šnečí“ stopa. Přesně takhle si to totiž každá žena představuje. Jak jí partner doprovází na vyšetřovnu a za ní se linou stopy plodové vody vytékající z intimních partií. Opět romantický zážitek. Pan X seděl naproti mně na židli, pozoroval monitor a povídal si se sestřičkou. Na mě už přicházely mírné – takové menstruační bolesti. Říkala jsem si: „Paráda, jestli to tak půjde dál, tak ten porod nebude tak strašný.“ Na té vyšetřovně jsem ležela asi dvě hodiny. Cítila jsem se jako Lea ve vodních lázních. Voda tekla proudem, kontrakce byly intenzivnější a musela jsem si trochu dopomoci dýcháním. Sestřička mi řekla jak na to. Zřejmě si myslela, jak mě uklidňuje, když mi říká, ať jsem v klidu, že od prasknutí vody bych měla max. do 8 hodin porodit. Nevím, koho by taková informace uklidnila. Mohla mi rovnou říct: „Prostě teď budete 8 hodin trpět v bolestech, a pak snad porodíte.“

Monitor zaznamenával kontrakce, takže je Pan X viděl. V jednu chvíli se na něj tak zakoukal a povídá: „Hele, za chvíli ti asi přijde kontrakce, ty čárky jsou nějaký jiný.“….. Nezmohla jsem se na slovo a jen mi proběhlo hlavou: „Neee asi, ty idiote. Ještě, že tu jsi, jinak bych si myslela, že jsem asi v lázních na proceduře vodního zábalu!“ Ano, dobrá nálada mě opouštěla. Když už kontrakce nastoupila v plné síle a já prodýchávala dle instrukcí, Pan X přilil do ohně: „Ta kontrakce asi bolí, co? Koukám, podle těch čárek, že ty kontrakce jsou silnější.“ Chtěla jsem volat ochranku, aby ho vyvedli, ale říkala jsem si, že nebudu za hysterku a prostě to dám.

Přišla paní doktorka, provedla standardní kontrolu porodních cest a pak s naprostým klidem řekla: „To na porod ještě nevypadá, slečnu odvezeme na pokoj.“… V duchu jsem řvala: „Jak, že to na porod není?? A proč jsem sem asi jela??? Na zmrzlinový pohár?.“ Na pokoj se mnou Pan X nesměl. Doktorka mu řekla, ať jede domů, že ho zavolají, až to bude vypadat na porod. Tak nakonec ochranka nebyla třeba.

Sestřička mi nabídla injekci na utišení bolestí. Čekala jsem přinejmenším morfium. Injekce vůbec nezabrala. Celou noc jsem měla bolesti přibližně po 10 minutách. 9 minut jsem spala, 1 minutu prodýchávala. Už jsem si přišla jak úplný profík. Pak se asi v 10 dopoledne uráčil nějaký pan doktor přijít a vyšetřit mě. Prý pořád nic… Říkala jsem si sama pro sebe: „Asi jsem sem jela na wellness nebo co. Tak snad s tím něco uděláte, nebo jste studoval jen na to, jak mi tupě koukat mezi nohy?“ Pan doktor přišel s návrhem, že mi dá vyvolávací tabletu… Říkám si: „Hurááá, konečně to taky napadlo někoho jiného než mě, uděluji mu zápočet za správnou indikaci.“

Po zavedení tablety kontrakce přicházely po 4 minutách. Lea si místo ve vodních lázních, lebedila na Sahaře, protože voda už došla. Bolesti byly čím dál silnější. Nechápala jsem, jak je možné, aby něco, co bolí tak příšerně, mohlo bolet víc. Šla jsem za sestřičkou, že už to fakt hodně bolí. A že kontrakce jsou po 4 minutách, a možná jsem zmínila něco o tom, že umírám. Přišel doktor, opět prohlásil tu slavnou větu, že se nic nechystá, na porod to nevypadá a mé porodní cesty jsou vlastně uzavřené. Kdyby nebyl plešatej, přišel by o vlasy. Zabít jsem ho nemohla, měl službu a já potřebovala, aby mě pak někdo odrodil. Smrt jsem mu tak oddálila na dobu neurčitou.

Odpoledne přijel Pan X. Podpořit a navštívit mě. Seděli jsme venku na chodbě. Stále kontrakce po 4 minutách. Když už na mě přišla několikátá, řekl Pan X, jestli nechci zavolat sestřičku, že to mám nějak často. Snažila jsem se mu vysvětlit, že takhle to mám půlku dne a nic se neděje, že naše dítě si z nás jen udělalo srandu, a ven prostě nepůjde - momentálně jezdí na poušti po velbloudovi. Donutil mě jít za doktorem… Všimli jste si, jak krásně Pan X svojí zodpovědnost mě utěšovat při bolestech, hodil na profesní záležitost toho doktora? Takhle mazanej je vždycky… Doktor prohlásil, že jsem se otevřela na 2,5 cm. Na porod je potřeba 10 cm. Super. Jestli se každých 17 hodin otevřu na 2,5 cm, tak za 3-4 dny bude Lea na světě. Tak to je v pohodě. Já už se bála, že bych to stihla ještě ten den. Už chápu ty maminky, které mi říkaly, jak to je super zážitek – bodejť by ne, když jim porod i s tlačením trval sotva dvě hoďky. Se chtěly určitě jen vytáhnout.

Nebudu to natahovat. Nechaly mě ve stavu: kontrakce po 3-4 minutách až do 1 do rána – takže už byla sobota. Já tam přijela ve čtvrtek – jsou to rychlíci no. V 1 ráno mě vzali do přípravny. Prý se pořád moc neotvírám, ale monitor prý vypadal slibně. Průběh klystýru vynechám. Umíme si asi všichni představit, jak to probíhá – takový předporod. A pak mě doktorka poslala do sprchy hopsat na míči. Nevím, která mamka má před porodem chuť cvičit gymnastiku, ale dala jsem na její rady. Moc mi to nepomohlo. Míč mi jen zabíral prostor ve sprše. Ale řeklo se hopsat, tak hopsám. Třeba „to dítě“ ze sebe vyhopsám…

Doktorka přišla s tím, ať zavolám Panu X, že už půjdeme na sál. Jupííííííí. Pan X byl u mě asi za 15 minut. Seděl vedle mě na sále a držel za ruku. Díky Bohu nemluvil. Byl dost unavený. Doktoři tam chodili jak na promenádě, já už automaticky roztahovala nohy, oni mě vyšetřili, zkonstatovali, že se nic neděje a zatímco já umírala v bolestech, Pan X si v klídku chrupkal vedle mě na židli. Asi jsem zrovna nebyla nejzábavnější, ovšem chrápat tam nemusel – podpora! Hlavně, že se ti chlapi hrnou k porodu. Nevím, co čekají – fotbalové derby s basou piva? Bláhovci… stejně jako matky těšící se na porod.

Poté, co se tam vystřídalo X doktorů, kterým jsem jen roztahovala nohy na potkání, jedna paní doktorka asi v půl páté ráno usoudila, že mě „odrodí“ císařským řezem. Jo! Jo! Jo! Co jiného si přát než zaspat porod téměř po 30 hodinách v bolestech. Ještě předtím mě nacévkovali, Pan X zvyklý, že mi mezi nohy pořád někdo sahá, se už ničemu nedivil – další romanťárna.

Tohle nikdo nenatočí, co? Američani no. To jsou samé krásné obrazy usmívajících se lidí před příchodem dítěte na svět. Kdybyste viděli nás dva. Já vypadala jak mrtvola, jen jsem se ještě pořád hýbala a Pan X vypadal, jak když byl dva dny v lihu a ještě dostal přes hubu. Takhle vypadali natěšení budoucí rodiče.

Pana X poslali pryč. Už mě šli uspat. Píchli mi injekci. A pamatuji si jen tu úlevu a blažený pocit…

Letěla jsem nad mořem. V dáli byla pláž lemovaná palmami. Hrála tam taková ta letní muzika, která člověku dodávala energii. Sluníčko prahlo. Já se přibližovala k pláži, najednou jsem po ní kráčela. O pár metrů dál byl bar, kde míchali čerstvé ovocné koktejly. Dala jsem si kokosový. Všude kolem byli lidi plné dobré nálady s havajskými věnci na krku. Usrkávám kokosový koktejl, koukám na moře a těším se, až půjdu a skočím do vody. Odcházím z baru směrem k vodě. Nasávám mořskou vůni a našlapuji směrem k moři, už jsem skoro u něj…

„Maminko, jste na jednotce intenzivní péče. Slyšíte mě?“, ptá se setřička… Co??? Kde je můj kokosový drink, a proč cítím dezinfekci? Kde je moře? „Maminko, píchnu vám něco proti bolesti, děloha se stahuje, takže ještě budete cítit bolest v podbříšku. Až se prospíte, přivezou vám miminko.“… Jaký miminko? Ježiš, no jo. Já rodilaaa!
Soukám ze sebe: „Sestři… Máme kluka nebo…?“ Nemohla jsem mluvit, motal se mi jazyk. Asi z toho kokosového drinku, nejspíš tam dali vodku. Sestřička mi povídá: „Maminko, máte krásnou a zdravou holčičku.“

Plakala jsem štěstím a chtěla jsem ještě jeden kokosový drink.

Leontýnka se narodila v sobotu, v 5 ráno a 3 minuty, 7. března. Vážila 3 160 g, měřila 51 cm a nikdy nezapomenu na ten moment, kdy mi jí sestřička nesla v té bílé zavinovačce, v bílém oblečku a fialovo-bílé pletené čepičce s kytičkou. Na Kanárech sice bylo hezky, ale tenhle zážitek zažijete mnohdy jen jednou za život.

PS: Astrální cestování po Kanárech vážně existuje!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
20.1.18 02:36

Bravo, skvělé počtení :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 07:21

Mela jsem to velmi podobne :D
Kontrakce od ctvrtek od sesti od vecera a ditko slo nakonec ven cisarskym rezem kolem jedne rano v sobotu..kdyz uz jsem vsem vyhrozovala, ze si ho z bricha vyriznu sama at mi podaji skalpel o_o se mu ven nechtelo pacholkovi:D

 • Nahlásit
 • Zmínit
3508
20.1.18 07:55

Já teď sotva lezu, jsem dva dny po císaři :) taky vždy říkám maličké, že mi zato stoji, ale ať je hodna :), že to stoupání fakt bolí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
674
20.1.18 08:20

Taky jsem si vzpomnela na ten svuj porod… kazdopadne me kdyby po CS prinesli adelku od pani vedle, tak bych to vnimala uplne stejne, vubec jsem to,,cizi,, stvoreni nepoznavala (ps. mam syna a samozrejme ho miluju nejvic:-D ) Samozrejme moc gratuluji a hezky se to cetlo!

Příspěvek upraven 20.01.18 v 08:22

 • Nahlásit
 • Zmínit
21495
20.1.18 09:17

Hezky napsáno! :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1389
20.1.18 09:33

Super pocteni :) V něčem jsem se tam našla - třeba to hopsání na míči, na to jsem se teda taky nezmohla, jenom jsem na něm tak odevzdaně seděla a čekala na další kontrakci :) No a můj muž u porodu taky usnul :oops: Byl chudák po noční a vytuhnul v kresilku zatímco jsem funela opodal :D Ale pobavil aspoň personál :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10444
20.1.18 11:14

Me se denicek teda moc nelibil, specialne predesilani, ze to bude vtipne a plne nadsazky, ve vysledku to bylo preplnene krecovitymi frazemi.Ale kazdopadne gratuluji k dcerce :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 11:33

Moooc hezky a vtipny denicek :-) delku porodu opravdu nezavidim.ufff. ja prvni porod 6 hodin druhy 9 :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
7383
20.1.18 12:07

Ahoj, mas to moc hezky napsane :palec: Gratuluji ti moc k holcicce!!! Prvni porod jsem mela podobne, ale jen od soboty rano do nedele vecer. Taky celou dobu bolesti, ktery jsem musela rozchazet, takze jsem porad jen chodila po porodnim boxu sem a tam, jako lev v kleci. Nebydrzela jsem ani chvilku lezet, dokonce jsem si jednou musela strhnout i pasy pri monitorovani ozev, musela jsem proste chodit. Taky me vzdycky vysetrili a porad jen na 2 cm. V noci to samy. Sestra me porad nabadala, at radeji spim, to se nedalo. Zkouseli na mne taky balon, sprchu, vanu (i v te jsem pochodovala aspon na miste). Pak nastesti v nedeli vecer napadlo primare dat mi epidural a oxytocin, najednou jsem byla otevrena na 8 cm a za chvili byla dcerka na svete. Taky se jmenuje Leontynka :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 12:24

Skvele napsany denicek, takhle jsem se nezasmala uz pekne dlouho az mi tekly slzy.P.S.Plne si vas umim predstavit tak tez mi praskla voda ale ja rodila jen 18hodin a bez cisare, kanary se nekonaly :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
20.1.18 13:15

@unuděná mam z denicku uplne ten samy pocit. Je napsany dost krecovite a radoby vtipne. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
252
20.1.18 13:21

Pěkně napsáno, mě se to četlo moc hezky :palec: Akorát teda nezávidím ten dlouhý porod, smekám před všemi, co musely tak dlouho trpět. Porody co jsem měla já bych přála všem ;) První dceři to teda trošku trvalo, ta na svět vykoukla za hodinu a čtvrt. No a druhá, to ani nevím, že jsem rodila. V 1:50 jsem budila chlapa, že asi pojedeme a ve 2:33 byla na světě :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 14:07

Jo, příspěvek pěkny, ale vubec si to nedokážu představit… :lol: ja rodila se vsim vsudy 4 hodiny, a bolestivy kontrakce dohromady 40min. a i kdyz jsem stastna ze tam byl tatinek s nami, mel stesti, ze se toho dozil, páč za ty rady, jak to zvladnout a jeho ledovy klid jsem ho taky malem zabila :D :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 14:29

:lol: :lol: :lol: :lol: mooooc hezky napsaný deníček! A já jako žena, která ještě nerodila, ale vždycky mě právě zajímalo, jak je to sakra s tou plodovou vodou? Tak teď moc děkuji za popis toho, co se děje, když praskne voda ještě doma. :D Už chápu strach kamarádky, která se bála, že ji praskne voda někde ve městě třeba v nákupním centru. :D

(všechny moje kamarádky, které už rodily, tak vodu jim všem píchali až na porodním sále, žádné voda doma nepraskla ;) Takže měly asi docela kliku ;) )

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 16:21

Předně gratuluji k holčičce, ale tedy některé pasáže mi moc vtipné nepřišly. Jinak tedy já si raději o porodech nic nezjišťovala, jen jsem se modlila ať nemusím na císaře, i když kdyby šlo do tuhého samozřejmě bych šla v rámci zachování zdraví syna i mě.
Mě tedy porod trval cca 8h (s veškerými přípravami) a cca 6h od prvních kontrakcí. Masakr to byl poslední asi 3-4h. Věta od PA tak za 2h si vás přijde zkontrolovat pan doktor mě dostala, jakože ještě minimálně dvě hodiny - no to umřu.
A jinak já jsem tedy ta, co asi měla sérum zapomění, neboť hned druhý den jsem prohlašovala, že jdu rodit klidně znovu (a to jsem byla i šitá). A nikdy jsem už tu bolest nedokázala popsat, i když jsem před poslední kontrakcí, kdy měl syn hlavu napůl venku, řvala, jak to bolí, že nepoznám, kdy přijde další kontrakce - poznala :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 16:33

@eliskajirku Moc děkuju :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 17:03

@ohlodana_broskev Ano, ono se to nezdá, ale v tu chvíli by snad člověk podaroupil cokoli k ulevení bolesti :mrgreen: Ale jak se říká - každá maminka to vždy přežije a porodí :mrgreen:

@Mallorka No, tak to vám nebudu ani vyprávět rekonvalescenci po císaři :mrgreen: To bylo horší než porod a druhá operace. Vám přeji brzké zahojení :hug:

@llida Moc děkuji a gratuluji k synovi :srdce: Hlavně, ať jsou ta naše dítka zdravá :pankac:

@Russet Moc děkuju :hug:

Moc děkuju. Ti chlapi jsou asi stejní :-D Né, však já
chápu. Po noční a ještě stresové vypětí. Hlavně, že jste to ustáli a doma máte zdravý poklad :hug:

@unuděná V pořádku :kytka: Tento deníček mám napsaný už dlouho a líbil se mnoho lidem, proto jsem ho zveřejnila i zde. Samozřejmě má každý jiný druh humoru a nelze se zavděčit všem. Takže jsem s kritikou počítala :) Vzhledem k převaze kladných komentářů si to neberu osobně a vnímám to spíš pouze jako odklon našeho humoru jiným směrem :hug:Jinak děkuji. Dcerce jsou 3 roky a je to čiperka :pankac:

@Citronkalekninka Mooc děkuju :hug: Ta délka porodu byla šílená, ale zas člověk pak kouká, co vydrží :mrgreen:

@Michalka80 Jéééé, tak gratuluji ke stejnojmenovkyni :srdce: Já taky u kontrakce nemohla ležet ani sedět, potřebovala jsem stát. Pak jsem byla tááak unavená, že jsem mezi kontrakcema usínala a pak musela rychle vstát na tu kontrakci :mrgreen: Jsem si připadala jak u spartakiády nebo na vojenském vývcivku “lehnoooou, vstyk” :mrgreen:

@zaslouzilamama Mooc vám děkuju. Jsem ráda, že to pár maminek pobavilo :hug: To byl alespoň účel :poblion: Ty Kanáry byly asi způsobeny narkózou :mrgreen: Třeba se tam podíváhe doopravdy a pak mi pošlete fotku :pankac:

@vertunka To mě mrzí, že se nelíbil. Jak už jsem psala výše jedné
paní, nelze se zavděčit s humorem všem - každý máme jiný druh humoru a tak k tomu každý přistupujeme jinak :oops: Deníček mám zveřejněn už pár
měsíců i jinde a měl velmi kladné ohlasy, proto jsem se o něj podělila i zde. Dcerce jsou dnes 3 roky a je to čiperka :hug:

@Petulle4 Co by za takové
porody maminky daly :mrgreen: To bych do toho šla s chutí znovu :mrgreen: Moc gratuluju k dětem i rychlému porodu. Kdybych náhodou rodila ještě jednou, doufám, že si ten “wellness pobyt” zkrátím na co nejméně :mrgreen:

@butterfly88 Ano, mně taky zajímalo, jak je to s vodou po prasknutí (doma). Jsem myslela, jak se odplaví a je klid :mrgreen: A sestřička mi říkala, že odtéká až do porodu, akorát že u mě
už nic nezbylo, jak jsem rodila dlouho :-D Já byla ráda, že
praskla voda - je to taková
opravdu jistota, že musím jet do porodnice a maminka se tak vyhne falešným poplachům :)

@Kristyna.Vechtova Chápu, nelze se v tomto směru zavděčit všem :) Každyl upřesnostňujeme jiný druh humoru. Ten můj se může někomu zdát křečovitý. Naštěstí s jedinou kritikou jsem se setkala až zde na emiminu, tak si to nijak osobně neberu - 100 lidí, 100 chutí :)
Jinak obdivuji, že někdo dokáže zapomenout na tu bolest. Já bych dodnes (a od porodu to jsou 3 roky) dokázala přesně popsat ty bolesti. Jako bych je měla včera. Vážně na to nikdy nezapomenu +
poporodní komplikace po
porodu a další operace kvůli infekci, takže já si další miminko vážně budu rozmýšlet :oops:

Příspěvek upraven 20.01.18 v 17:04

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
20.1.18 17:08

@xxMakyxx jasny v pohode. Jak pises, kazdemu sedi jiny styl humoru. Hlavni je, ze jsi spokojena ty, jako autorka ;-).

 • Nahlásit
 • Zmínit
21495
20.1.18 17:10

@xxMakyxx
Piš dál! :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 17:15

@vertunka Přesně :kytka: Mám jinak
svůj blog, kde přispívám. Lidem se mé
psaní líbí, a tak jsem ten o
porodu zveřejnila taky tady :) Počítala jsem s nějakým procentem neuspěchu :kytka: S tím musí každý, kdo sem přispívá, počítat :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 17:20

@Russet Jéé, děkuji za podporu! to
potěší! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21495
20.1.18 17:24

@xxMakyxx
A blog máš pod jakým jménem?

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 17:29

@Russet Blog mám na Facebooku pod názvem Deník “svobodné” matky. Teď není tolik času, tak nepřispívám pravidelně, ale jsou tam příspěvky za poslední rok :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
b22
273
20.1.18 18:52

:jazyk: mě se deníček moc líbil, mám ráda tenhle druh humoru, sama jsem takto sarkastická… každopádně sis musela pěkně vytrpět, nechápu, proč vždycky nechávají budoucí maminku tak dlouho, když to nejde… :srdce: přeji hodně štěstí a zdraví

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
20.1.18 19:11

@b22 Moc děkuju :hug: Takže jsme takové “sarcasm sisters” :mrgreen: Já jsem pochopila, že někteří lidé sarkasmus nechápou, nerozumí mu, a nebo jim nepřijde vtipný, protože to berou moc vážně :lol: Tak jsem ráda, že většina tady ho přijímá takhle kladně :kytka:
Jinak asi záleží na nemocnici. Ale
nechali mě opravdu dlouho. Myslím si, že přirozený porod je pro tělo “zdravější,” ale když to nejde, tak nervovat maminku u miminko, mi přijde při porodu větší zlo než samotný císař.
Mohli mi pár hodin útrap ušetřit, ale hlavně, že jsme zdravé :pankac: Dneska se tomu zasměju, ale ta špatná vzpomínka na to zůstane :nevim:

Příspěvek upraven 20.01.18 v 19:21

 • Nahlásit
 • Zmínit
b22
273
20.1.18 20:22

@xxMakyxx ano, někteří lidé se za to uráží, kdo vás zná, musí to brát s rezervou;)
:palec: třeba u druhého to půjde jako po másle.. mimochodem, máme asi podobné chlapy, můj u porodu koukal na tv a žral bagetu :cert: :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2468
20.1.18 21:40

Super deníček :palec: Já mám svůj porod ještě v docela živé paměti, měla jsem to docela podobně, akorát teda hned kontrakce po 5 minutách a posledních 12 hodin, kdy jsem si myslela, že umřu, po 3… Házela jsem tam jednu šavli za druhou a pak přišla dr., že jsem otevřená na 4 cm a jak nám to krásně postupuje - kdybych poslední 2 noci neprobděla a nebyla v tak zuboženym stavu, tak jí snad prohodim oknem :lol: No naštěstí se to pak z hodiny na hodiny zlomilo a na tu desítku jsem se už pak otevřela během pár hodin a nakonec porodila přirozeně :)
Gratuluji ke zdravé holčičce :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.1.18 22:06

Denicek super! Prubeh jsem měla dosti podobný a délku asi také…nevím, kdo přišel na 8 hodin od prasknutí plodovky…voda mi praskla v úterý navečer a dcerka se narodila ve ctvrtek před polednem, kontrakce nevím po kolika byly, mám pocit, ze pořád ???? Rodila jsem tedy přirozeně, ten konec už byl celkem ulevny, bolest na umreni, ale tak nějak jsem tušila, ze tlačeni další dva dny trvat nebude, tak jsem si jen opakovala „uz bude venku už bude venku“…a v srpnu podruhé, tak snad to bude rychlejší ☺

 • Nahlásit
 • Zmínit
5847
20.1.18 22:32

@xxMakyxx Ahoj deníček se mi moc líbil, četla jsem i tvé předchozí a neměla jsi to lehké. Jen se chci zeptat ten otec u porodu, je ten otec z tveho tretího deníčku nebo nějaký nový přítel? Pokud nový, tak přeji hodně štěstí:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.18 00:36

Gratuluji k dcerce ❤️Porod sme měli hodně podobný akorát se na poslední chvíli malá rozhodla že vyleze sama spontalně. 34hodin bolesti a trápení ale stojí to za to..???? Malá má už 7 týdnu a stačila jsem už zapomenout na ten "krásný " zážitek a na tu hroznou bolest. Stou plodovkou sem se cítila stejně ????A jinak pěkné napsané a také sem se zasmala a zavzpomínala n sebe ????

 • Nahlásit
 • Zmínit
11652
21.1.18 02:26

@butterfly88 : nam na predporodnim kurzu rikali, ze prasknutim vody zacina snad jen 30% porodu, v zasade to neni „normalni“ prubeh…ale ja mam naopak pocit z meho okoli, ze tak zacinala kazda :mrgreen: Ja jen tak napul, me nepraskla, jen trosku usplouchla (jen flek na kalhotech a pak nic, porod mi pak vyvolavali).

 • Nahlásit
 • Zmínit
3508
21.1.18 05:28

@xxMakyxx já už mám za sebou 2. císař a to he prý ještě bolestivéjsi. A urcite při srovnání s prvnímmohu potvrdit, že je. Nic méně už chodím, kojim a pomalu se vše hojí. Snad bude každým dnem lip. Dekuji

 • Nahlásit
 • Zmínit
15014
21.1.18 08:03

Kanáry závidím, já mela v narkóze temno.

Pan X je otec dítěte? Ten z předchozího deníčku?

 • Nahlásit
 • Zmínit
12169
21.1.18 09:20

Taky jsem si vzpomněla, jak mi u prvního dítěte praskla voda a furt se nic nedělo. Syn se tedy narodil druhý den po infuzích oxytocinu.
Nevím, jestli jsme tak zdegenerovaný druh, že tak strašně špatně rodíme. Neříkám, že všechny, ale ta naše těla a děloho opravdu přestávají reagovat na základní věci, porodní mechanismus selhává. Je to tristní.
Zajímaly by mě statistiky, jak to bylo dříve, ale asi rodily ženy vždycky špatně. Dnes a tady se jen díky sekcím méně umírá.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3564
21.1.18 10:25

Vtipný deníček, pobavila jsem se, děkuji za něj! Já teda rodím tak rychle, že jsem se po druhé bála, že se nestihnu dostat do porodnice. Tam je zase překvapí, jak rychle mi porod postupuje, takže málem nestihnu dojít na porodní křeslo. :-) Před prvním porodem jsem zvládla skákat chvíli na míči a pocity stejný jako ty, bylo mi to k ničemu. Pomáhal by mi jen teplý polštář na břicho, jenže ten jsem si v kontrakci na břichu neudržela, spadl mi na zem a šla jsem si pro něj, až kontrakce skončila. Tak jsem se pro něj nakonec asi pětkrát ohnula a pak jsem ho vzteky zahodila. :-)
@eva valoi
Je jasný, že s přirozenými porody to je a bude pořád horší. Dispozice k těžkému porodu se dědí, a pokud přežije matka a dítě, kteří přežít podle přírody neměly, pošlou své geny do dalších generací.

 • Nahlásit
 • Zmínit
623
21.1.18 16:39

Gratuluji k holčičce! A jinak děkuji tomu nahoře, že mám opravdu normální porody. První trval 4 h ( od první kontrakce ), druhý 2,5 a u třetího mi sice odtékala voda, ale kontrakce začaly až druhý den, takže pohoda. Pak už to bylo rychlé.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.18 18:11

Přečteno jedním vrzem, na jeden nádech. :lol:
Skvělé čtení!!
K holčičce gratuluji a radím, psát a psát a psát. :potlesk: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
21.1.18 19:06

Mě se to teda četlo hodně špatně, některé pasáže jsem úplně přeskakovala, místy to bylo už hodně nadnasené a snaživě vtipné až křečovité. Já jsem se při obou porodech (zvláště pak u druhého klidného - možná taky napíšu někdy deníček) naladila spíš na toho prcka, představovala si ho, „užívala si to“…

Každopávně gratuluju k zdravé dceři :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.18 21:21
:potlesk: :potlesk: :kytka:
 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
21.1.18 21:21

@ASAndrea V pořádku :kytka: Však není v ničí moci se líbit všem. Mám i v reálném životě lidi, co mě buď obdivují, mají rádi, smějí se semnou nebo naopak mě rádi nemají a mou společnost nevyhledávají neboť mému sarkasmu a humoru nerozumí :) Tak to je se vším. Jinak moc děkuj. Dcerka bude slavit tři roky a je to čiperka veliká :pankac:

@Peťuláková Moc moc děkuju. Vážně :) Jsem ráda, když se najdou ti, kterým se to líbí :mrgreen: :kytka:

@Bonulinka Děkujuu :srdce: Dcerka je dnes opravdový rarach. K neutahání. Na to jak se jí ven nechtělo, je teď dost akční - hlavně, že zdravá :lol:

@Martina D. Děkuji. Těší mě to :hug: Tak ty rychle
porody závidím. :lol: Někomu je dáno. Ale jak jste psala. Těm, co to nešlo, předavají ten gen dál. I když moje mamka rodila přirozeně, vím, že mě rodila dlooouho, takže se to na mě přeneslo, jen to přirozeně nešlo a
tohle ženská nemá moc jak ovlivnit :,(

@Mallorka Přeji brzké zahojení a co nejhladší
průběh rekonvalescence. Za pár týdnů už o tom člověk nebude vědět. A maličké atm je zdravé a plné síly :srdce: :kytka:

@barcanov Děkujuu :kytka: On si člověk nevybere. Císař i přorozený
porod mají své
plusy a mínusy. Každopádně to není žádná wellness procesura, při lteré by si maminky odpočinuly a je to stresové jak pro tělo, tak pro psychiku v obou případech :pankac: Jen někdo to snáší lépe, někdo hůře :andel:

@Natally312 Gratuluji k dcerce :srdce: 34 hodin!! To je síla. Jste statečná a o to víc teď
silnější. Já
si říkala, jak mě to taky zocelío, ale hysterák z injekcí mám
poářád :mrgreen: Tak mě to asi zas tak neutužilo :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
21.1.18 21:57

@xxMakyxx

To je ta nevýhoda psaného textu, kdybys mi to vyprávěla, tak se třeba zasměju :mavam:

Moje máma rodila 3× a pokaždé to bylo rychlé a jak říká, krájení cibule bolí víc :lol: a to měla první ségra 4,2 kg, druhá necelé 4 kg a pak já 2,5 kg :D Obě moje ségry měly těžké porody s následky (ségra se třeba roztrhla až někam, hemoroidy řeší dodnes), druhá má po porodech špatnou krev (vysokou hemofilii). Já jsem porodila dvakrát a jako bych ani nerodila… :mavam: - to jen k těm genům ohledně průběhu porodu.

Příspěvek upraven 21.01.18 v 21:59

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
21.1.18 23:58

@ASAndrea :mrgreen: Téda, to je něco! Tak jasně. Nejde vše zrcadlit na všechny. Teda, ale sester je
mi líto. Někdy se to na těch
mamkách tak vyřádí. Já naštěstí
nemám žádné komplikace po porodu, krom té jizvy, do které se po císaři dostala infekce a musela jsem znovu na operaci. Jizva je díky tomu jen ošklivá, ale to je pouze estetika, navíc to je schované :D Jinak bez komplikací - až na psychickou újmu z akční dcerky, na kterou bych potřebovala vypínač občas :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3564
22.1.18 00:21

@xxMakyxx Děkuji. Těší mě to :hug: Tak ty rychle
porody závidím. :lol: Někomu je dáno. Ale jak jste psala. Těm, co to nešlo, předavají ten gen dál. I když moje mamka rodila přirozeně, vím, že mě rodila dlooouho, takže se to na mě přeneslo, jen to přirozeně nešlo a
tohle ženská nemá moc jak ovlivnit :,(

Rychlý porod mi záviděla i doktorka u mého porodu a ptala se, jak to dělám. :lol: No nijak, mám v tomhle štěstí. Zase po tom, co si skoro nestihla natáhnout rukavice, aby v nich chytila mého syna, mi řekla, že příště rodím doma, tak nevím, jestli je to taková výhra. :mrgreen: A rychlý porod je fajn, ale je spousta důležitějších věcí. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.1.18 11:35

Parádní deníček :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5419
22.1.18 18:25

A to mně se deníček líbil moc, asi máme stejný druh humoru :D vtipný mi přišly všechny pasáže, taky jsem se v tom trochu viděla :D já jsem si ty bolesti vychutnala pěkně na devět čísel a pak mě taky kuchli, tak trochu vím, o čem píšeš :D druhý porod jsem si dala na statečnou a už to sekce nebyla, tak uvidíme, jak to dopadne potřetí :pankac: každopádně za mě bezva!! :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
23.1.18 08:20

Nádherně napsané. Poplakala jsem si i se zasmála. Děkuju a gratuluju k holčičce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
23.1.18 10:49

@cataluňa Moc děkujuuu :pankac:

@lussynet Moc děkujuuuu :kytka: Super, že druhý porod šel přirozeně. Alespoň pro mě šance, že bych to nemusela podstupovat znovu (to kuchání :-D) Zatím další neplánujeme. Tahle one Rarachařice vydá za tři děti :mrgreen: To řekne každý, kdo s ní tráví aspoň hodinu, takže zatím máme o jiné srandy postaráno ažaž :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
23.1.18 10:50

@DAMIELKA Moc vám děkuju!!! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5419
23.1.18 11:54

@xxMakyxx chápu :D já měla první dceru tak zlatou, že mi nedělalo problém se vrhnout na druhý :D joooo, druhá, to už je jiná :D ta mi ukázala, co to je mít dítě :D sama nechápu, že jsem do toho šla potřetí :D a určitě to půjde přirozeně! Záleží jen na tloušťce jizvy, jakmile je ok, není důvod jít zas do císaře :) já rodila v Podolí a tam to dost podporují, takže mi pomohli i psychicky :))

 • Nahlásit
 • Zmínit
5224
23.1.18 14:27

@lussynet No, já
mám jizvu docela širokou, protože se mi rozjely stehy, zanesla se tam infekce a musela jsem na revizi, tak opět řezali a jizva vypadá otřesně :? Maminky mívají tenkou bílou jizvičku. Já jí
mám širokou nafialovělou, nerovnou a vtáhlou dovnitř do břicha, takž mi dělá pupek :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele