Tchyně, nebo ďábel ?

Partnerské vztahy

Když jsem se v roce 2011 poznala se svým přítelem, myslela jsem si, že to nejhorší v životě mám za sebou. Měla jsem před rozvodem s manželem, pro kterého rodina nebyla důležitá a dítě spíše na obtíž, hádky na denním pořádku a spousta probrečených nocí. Bohužel jsem se šeredně spletla, to nejhorší mě teprve čekalo... Potkala jsem velmi zlého člověka, který mi udělal ze života peklo tchyni.

O Vánocích 2011 se mi změnil život, poznala jsem člověka, pro kterého byla rodina velice důležitá. Mou tříletou dceru bral jako své vlastní dítě. Díky němu se přestala bát mužů, díky němu se přestala vztekat a začala mluvit. Chtěl, abychom spolu začali žít v jeho domě, v domě, kde bydlela i jeho maminka.

V létě 2012 jsem se k němu s dcerou nastěhovala. Zpočátku bylo vše perfektní. Po krátké době jsem zjistila, že jsem šlápla z bláta do louže. Tchyně nám začala organizovat celý život. Nerespektovala naše soukromí, večery trávila s námi. Nedovolila mi prát si naše oblečení. Nesměla jsem vařit ani péct, protože ona to umí lépe. Při každém úklidu mě komandovala, kontrolovala, musela jsem „jet“ podle jejího plánu.

Pořád řešila, že se často myji, jak často si myji hlavu, kolik spotřebuji vody - kterou jsme platili my, ne ona. Řešila, kam jdeme, kdy přijdeme. Nesměli jsme si rozsvítit světlo. Organizovala nám víkendy, vždy naplánovala tolik práce, že jsme na sebe neměli čas. Přítel ji musel povinně odevzdávat výplatu a ona vše důkladně zapisovala. Když jsme si něco koupili, bylo zle.

Mně psala seznam nákupu a musela jsem se jím řídit. Jídlo v lednici bylo striktně rozdělené a nesměla jsem si vzít bez dovolení ani rohlík, byť jsem ho koupila já. Pokud jsme jí jakkoliv oponovali, nebo si něco udělali po svém, bylo zle.

Po chvíli jsem si řekla DOST! Nikdy jsem se nenechala nikým řídit a ani nenechám. Příteli jsem dala jasně najevo, že jestli se něco nezmění, odejdu. Vysvětlili jsme jí, tehdy po dobrém, že nás nebude řídit a my si budeme náš život žít po svém. Tehdy začala válka.

Pro tchyni bylo obrovskou ranou, že začal její milovaný syn, od kterého nikdy neodstřihla pupeční šňůru, žít svůj svůj život po svém. Přestal jí odevzdávat výplatu, mně a dceři udělal v domě trvalý pobyt a začali jsme si po svém plánovat čas. Tchyně mě začala napadat, že jsem líná, začala mě před přítelem pomlouvat, že dělám vše špatně, že jsem nemožná.

Často mně napadala, když jsem s ní byla sama. Pokaždé to příteli popřela, že mi nic neříkala a že jsem lhářka. Díky bohu stál při mně, věděl, jaká je. Snažil se jí domluvit, ale bylo to k ničemu.

V létě 2014 jsem zjistila, že jsem těhotná, přítel a všichni kolem nás měli obrovskou radost. Když jsme tu radostnou událost oznamovali tchyni, spadla jí brala, zašklebila se a zeptala se mě, proč jsem nebrala antikoncepci! Začala mně nenávidět ještě víc, viděla, že je to mezi námi vážné. Říkala mi takové věci, jako že ona musí svého syna chránit. Přede mnou?!

Navážela se do mě stále více, když jsem vyprala naše prádlo, byla vzteky bez sebe. Když jsem upekla, byl oheň na střeše. Neustále přítele zaměstnávala, abychom na sebe neměli čas. Bylo to jako časovaná bomba a ve mně to bouchlo. Pohádala jsem se s ní tak, že nás slyšeli sousedi z vedlejších domů. Řekla mi, že to dítě bude dementní po mně, řekla mi že mě přítel nemiluje a že je se mnou jen kvůli tomu nenarozenému dítěti - samozřejmě intrikovala.

Začala se navážet do mé rodiny, počastovala mě výrazy, které zde nemohu napsat. Přítel se s ní tehdy pohádal a řekl jí, že půjdeme pryč. Našli jsme si byt a pomalu balili. Ale tchyně nás začala vydírat tím, že spáchá sebevraždu. Když viděla, že jí to nevychází, tak začala tvrdit, že má rakovinu. Začala nám vyhrožovat, že pokud se odstěhujeme, tak nám udělá ze života peklo. Byli jsme z toho oba psychicky na dně a byt, do kterého jsme se měli stěhovat, nám nevyšel. Zůstali jsme v pekle.

Tchyně nám slíbila, že už nás nechá být, nebude si nás všímat a já si své věci dělala sama a po svém. Nějaký čas vše klapalo. Narodila se nám krásná, zdravá dcera a tchyně z ní byla vyprděná. Začala se soustředit na svého druhého syna, kterému organizovala život od A až do Z. Byl to ale jen klid před bouří.

Tchyně zase začala vystrkovat růžky, zase mi říkala, co mám dělat, jak to mám dělat, kdy to mám dělat, začala příteli říkat, jak jsem neschopná, co jsem dle ní udělala zase špatně, začala být protivná. Trefovala se do mých nejcitlivějších míst. Začal kolotoč domluv a hádek.

Já jsem s ní přestala komunikovat, přestali jsme se i zdravit - na její žádost. V neděli mi ztropila scénu před mým tátou. Začala mu vyprávět, že já dělám jí ze života peklo, že se mě přítel bojí a podělá si se mnou život. Nazvala mně mrchou a sv..í. Navážela se i do dětí. Prohlásila, že jsem příteli vymyla mozek a změnila jsem ho. Vše obrátila proti mně a popřela vše špatné, co nám udělala. Psychicky jsem se zhroutila.

Přítel naštěstí stál vždy při mně, při dětech, při své rodině. Pokaždé se mě zastal. Jen mě mrzí, že to nechal zajít tak daleko - měl se k tomu postavit jako chlap a situaci rázně a jednou provždy vyřešit daleko dříve. Bohužel ho vychovala jako nesamostatného člověka, který ji byl zvyklý 32 let poslouchat na slovo.

Tchyně se má do konce léta odstěhovat, jestli ne, přítel mění zámky - dům je jeho. Já moc nevěřím tomu, že se chce odstěhovat. Tvrdí, že si našla byt, ale lží a intrik bylo tolik, že jí nevěřím ani nos mezi očima. Příteli konečně došlo, že ona nechce, aby byl šťastný, nechce aby měl rodinu, chce ho jen sama pro sebe. A já vím, že kolem sebe bude kopat ještě víc.

Vím, že problémů s tchyněmi má spousta žen a touto cestou bych je chtěla oslovit - nenechte se. Nedovolte, aby vám někdo tak zlý rozbil rodinu. Aby děti byly bez táty, aby vás zničila. Vstaňte a postavte se jí. Ano, je to jeho matka, porodila ho a vychovala jo, ale nikdo nemá právo druhým organizovat život. Žádná s těch supermatek nemá právo druhé šikanovat.

Vím, že se nás snaží už dlouho rozdělit a nezáleží jí na synovi, ale sobecky ho chce jen pro sebe a diktovat mu život, aby ji poslušně poslouchal. Ona se snaží diktovat život všem, v práci s ní nemluví ani klika u dveří. Sousedi ji nemají rádi, a lidé z minulosti také ne - sami se mi svěřili, jak hnusně se ke každému chovala.

Já vstala a rozhodla jsem se bojovat! Já svou rodinu miluji a chci jí mít pohromadě.

Mě ďábel nezlomí!!!

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
růženín
Kecalka 211 příspěvků 26.05.16 00:35

Tak to je pravdu peklo, ale ruku na srdce, myslím, že k tomu vůbec nemuselo dojít, kdyby jste zakročili hned! podle mě jsi vydržela dlouho, tohle organizování a intriky bych nevydržela ani den. přeji ti at je líp!

 
bamba  26.05.16 00:53

Nevinila bych ze všeho tchýni, ale hlavně tvého přítele. Je to on, kdo situaci měl řešit a to hned. Dospělý chlap, který vysolí matce celou výplatu, nechá si kecat do života není chlap. A promiň, kdyby tě měl rád, tak tě nenechá žít v takovém stresu. Já bych v tom baráku nezůstávala, odešla bych hned ze začátku. Poznala bych, na kom chlapovi záleží, jestli půjde se mnou, nebo zůstane s maminkou.

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 26.05.16 02:41

Správně, já bych prchla už dávno! Bože díky za moji tchýni! Z mojí vlastní zkušenosti i tech v okolí můžu přísahat ze bydlení s rodicema snad nikomu nepřineslo nic nikdy nic dobryho, kamarád se i rozvedl (i když určité ne jen kvůli tchanovcum), ale prostě to nedělá dobrotu. Tak at už se mate jen dobře, s někým takovým se žít fakt nedá. Aby mi někdo diktoval kdy co mám dělat, jist apod.to bych fakt nedala, byt tebou zdrham už ve chvíli kdy bych zjistila ze čekám dítě;-) Držím palce at se vše vyřeší a je fajn ze přítel stoji při tobě ale jak už tady bylo řečeno, neměl by te nechat urážet a narusovat vam rodinnej zivot (jak pises ze ho „zamestna“ - proste nemam cas, jedeme na vylet, a mel by spis tobe pomahat s deckem a doma uz kdyz jsi byla tehu, potrebovalas ho snad víc nez ona!), mel by se od ni uz opravdu odpoutat…

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 26.05.16 03:42

Tu pupeční šňůru měl přestřihnout přítel, už dávno… :roll:

 
sinapis.alba
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 26.05.16 05:56

No to je teda babizna 8o a ještě v JEHO domě?? z celého srdce přeju, ať se ta čarodějnice odstěhuje někam do jeskyně a přestane kazit vzduch, náladu a vztahy :hug:
a teď jdu objednat záplavu květin pro svojí tchýni a tchána za to, jak jsou úžasní a nenahraditelní, a že mám ohromné štěstí, že jsou takoví :kytka: my teda bydlíme s mými rodiči a je to v pohodě, ale naši jsou normální a nemají potřebu nás deptat :nevim:

 
oktyna
Stálice 74 příspěvků 26.05.16 06:30

Teda…no jak píšou holky měl to vyřešit rázně pritel :( ale stejně jsi statecna :potlesk:. Já tohle neznám, tchanovci o syna nemají zájem. Je mu rok a půl a jezdí tak jednou měsíčně. Žijou prostě svůj život. A to už na ně chlap vyrval a stejně je nezajima :(. Drzim palce

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 26.05.16 06:42

Zasáhnout měl přítel už dávno, ale držím vám palce at se babizna odstěhuje a vy budete konečně štastní :).Díky za tchánovce jaký mám já :)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 26.05.16 06:47

Pobavil mě konec deníčku jak nám tu radíš co máme dělat, jak se máme zachovat, jak máme bojovat stejně jako Ty… ale Ty ani tvůj přítel nebojujete. Tchýně se neodstěhuje a budete v tom žít dál, řeči o výměně zámků jsou jen kecy do větru…
Jaký jste si to udělali (a hlavně jaký to měl nastavené tvůj přítel) takový to máte. Já bych s chlapem který odevzdá celou výplatu matce nebyla hned po té první výplatě. Ale vy jste vlastně stejní, problémy jste neřešili, asi Ti to zase tolik nevadilo co se dělo :nevim:… Když sis vzala rohlík tak bylo zle?? Jako jak zle?? :think: Dva roky Ti nevadilo, že nesmíš vařit, péct, prát?? Myslím, že nás tu taháš za nos…
Přeji příjemné bydlení s tchýní :pankac:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 26.05.16 07:05

Bohužel vím o čem mluvíš, u nás to bylo velmi podobné, naštěstí jsme však aspoň bydleli sami. Vyvrcholilo to tím, že tchýně nechala uspat manželova milovaného pejska v době, kdy jsme byli na dovolené. To byl poslední krok a uz nejsme dva roky v kontaktu, ani neviděla našeho skoro ročního syna. A můžu rict, že je to to nejlepší co jsme kdy udělali. Takže za mě - souhlasim - nenechte se ženy! ;)

 
Parila
Nováček 6 příspěvků 26.05.16 07:47

Tchyně má bydlet tak daleko, aby nemohla přijet na kole :)

 
Kissminka
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 8 inzerátů 26.05.16 07:52

To je mi Tě líto, ale pokud by můj muž odevzdal výplatu své matce, tak s ním nebudu ani minutu. Je to chudák, ne chlap.

 
kryha
Kecalka 117 příspěvků 26.05.16 07:55

Věčné a vděčné téma tchyně. Já mám podobnou. S tím rozdílem, že nebydlíme společně. Držím palce, ať to dopadne k Vaší spokojenosti a máte už konečně klid.

 
Anonymní  26.05.16 07:59

Taky mam podobnou tchyni.Ja byla vetrelec, co ji ukradnul syna, svagrove jsem ukradla bratra. Valka byla dobrych 5let, ted se tolerujem, ale tim to konci. Svagrova porad obcas zbroji, ale ja uz si ji nevsimam.
A tchyne je ted nemocna, takze kdyz ji nechci videt, nevidim, protoze musim ja za ni.

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17182 příspěvků 26.05.16 08:06

Anonymní: Tchyně má bydlet tak daleko, aby nemohla přijet na kole :)

ano, ale taky dost blízko na to, aby nemusela zůstat na noc :mrgreen: :mrgreen:

Jinak holky, jako máte pravdu v tom, že se tomu má postavit především ten chlap. ALe zase - vy jste nikdy nežily celý život pod vlivem někoho takového, vůbec si nedovedete představit, jak ten člověk má v hlavně změněné myšlení a vnímání téhle manipulace. A trvá dlouho, než se z toho člověk vymaní (než vůbec zjistí, že to není normální a než posbírá síly se tomu vzepřít). Já spíš chlapa obdivuju, že dokázal být dostatečně normální, aby si našel ženskou, a dokonce je do ní natolik blázen, že je ochotnej s tímhle celoživotním područím bojovat :potlesk: :potlesk:
A zároveň obdivuju zakladatelku, že má dostatek víry v jejich lásku i v něj a vlastně i v sebe, protože spousta ženských by prostě práskla do bot… ;)
Věřím, že společnými silami tu saň zvládnete „odstranit“.

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 1 inzerát 26.05.16 08:31

@Kikuška90 Miss komentářů se ozvala :potlesk: :lol:

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 26.05.16 08:38

@Ewe_liina Má ale pravdu. Já to měla s tchýní velice podobné a vydržela jsem to pod jednou střechou jen tři měsíce. Já doufám, že si zakladatelka příběh vymyslela…

 
stelamal
Kecalka 167 příspěvků 9 inzerátů 26.05.16 08:38

Edyta já si prožila něco podobnýho, i když teda zdaleka ne tak hroznýho. V manželství jsme byli tři, já, manžel a tchýně a já byla ta poslední. A když se na to teď zpětně dívám, vůbec nechápu, že jsem takhle mohla žít… Nakonec jsme se rozvedli, ne kvůli tchýni, a pak teprve vypukl ten pravý boj. Bohužel to odnášejí děti, hlavně mladší dcera, která je dost citlivka a bába (nejlepší oslovení co pro ni mám) je tak ubohá, že se mi snaží ublížit přes ní. Do očí mi nic neřekne, ale pomluvy, anonymy a hlavně rejpat do dětí, to je teď náplň jejího života. Takže super, že jste se po tom všem rozhodli to utnout. Držím pěsti, ať to opravdu dotáhnete do konce, i když to bude ještě hodně těžký, ale jste na to dva!

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 26.05.16 08:43

@Ewe_liina Píšeš pod deníček aniž by ses k němu vyjádřila. Od posledního deníčku, kde jsme se „potkali“ jsem okomentovala další tři a to Ti nevadilo? Budeš mi psát pokaždé když se Ti nebude líbit můj koment?? Jsi normální?? :think:

 
Adriassa
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 26.05.16 08:49

Kdysi jsem hned prchla od kluka, který ve 30 bydlel s maminkou, protože mu přišlo zbytečné bydlet sám ( i když měl byt). Od mamánků ruce pryč. A odevzdávat výplatu :zed:. Taky myslím, že se to nezmění, ale držím palce at jo.

 
marin
Echt Kelišová 8179 příspěvků 26.05.16 08:55

Také bych se obávala, že se tchýně neodstěhuje. Na to bych se neupínala a spíše řešila, jak dál. A ten dům si přítel postavil sám nebo ho dostal od matky? Asi Vám nezbyde nic jiného než se odstěhovat nebo se jí podaří dříve či později Vás rozeštvat nebo psychicky úplně zničit. Boj Vás bude stát zbytečně moc sil.

 
jenny.fields
Generální žvanilka 23261 příspěvků 26.05.16 08:55

@Kikuška90 naprosto souhlasim :palec:

PisatelkA v tomhle zije dobrovolne roky, nevidim duvod ji za neco chvalit. A neverim, ze se to zmeni.

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 1 inzerát 26.05.16 09:13

@Kikuška90 Kdyz ty muzes napadat autorky denicku, tak ja zase muzu napadat autory komentářů, ktery mi přijdou pres caru. Normální jsem, troufám si rict, ze daleko vic nez ty. Asi jsem i v životě šťastnější, kdyz nemam potřebu tu prskat jedy. Autorku tohoto deníčku se neodvažuji hodnotit, neboť jsem s nimi doma nezila a kazdy to mame nejake a kazdy se s tim pereme po svém, nekdo bouchne dveřmi hned, nekdo az po letech… A pro ty, co by chtěly oponovat, ze kritizovat se smí. Ano smí a ja nemam nic proti tomu, ale je kritizovat a kritizovat. Pac a pusu Kikusko zase pod nějakým dalším denickem :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 26.05.16 09:21

@Ewe_liina … a blbější :mrgreen: Takový mám nejradši, co něco vyčítají ostatním a dělají to sami. Já tu mám podle Tebe potřebu prskat na ostatní jedy a ty děláš co?? :think:… Neotravuj :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 26.05.16 09:24

:palec: Správné rozhodnutí, měli jste tu babu už dávno vyhodit. Přítele částečně chápu, je to těžké, vypráskat vlastní matku, přece jen tam to citové pouto je, i když je patologické. Přítele to možná čas od času i zamrzí, podpoř ho v tom zase ty, jak vám bude fajn, až bude tchyně pryč. A už jí to nedovolte, nejlépe žádný kontakt.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 26.05.16 09:28

Pro ty, které jednoznačně viní přítele - není to tak, tchyně je ta, která ho vychovávala, která si ho odmalička zmanipulovala tak, aby nedokázal jít. Pro něho je to určitě těžký boj, ona ho neučila samostatnosti, jako rodiče učí děti, ona ho učila jen k závislosti na ní, k samostatnosti musel dojít on sám, proto mu to třeba trvalo dýl. A nakopaly jste do zadele vlastní matku? i když je to třeba svi. ně? Víte, jak to i tak mrzí?

 
Gabcca
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 26.05.16 09:28

Přeji pevné nervy! problémy s tchánem nebo s tchýní má kde kdo, ale toto je opravdu mazec… :zed:

 
pe-terka
Extra třída :D 11569 příspěvků 26.05.16 09:34

@Mar__tanka1983 „Jinak holky, jako máte pravdu v tom, že se tomu má postavit především ten chlap. ALe zase - vy jste nikdy nežily celý život pod vlivem někoho takového, vůbec si nedovedete představit, jak ten člověk má v hlavně změněné myšlení a vnímání téhle manipulace. A trvá dlouho, než se z toho člověk vymaní (než vůbec zjistí, že to není normální a než posbírá síly se tomu vzepřít). Já spíš chlapa obdivuju, že dokázal být dostatečně normální, aby si našel ženskou, a dokonce je do ní natolik blázen, že je ochotnej s tímhle celoživotním područím bojovat :potlesk::
A zároveň obdivuju zakladatelku, že má dostatek víry v jejich lásku i v něj a vlastně i v sebe, protože spousta ženských by prostě práskla do bot… ;)
Věřím, že společnými silami tu saň zvládnete „odstranit“.“

Máš pravdu, vidím to podobně. Život s matkou - manipulátorkou - musí člověka dost poznamenat a je fajn, že se partner zakladatelky v nové životní roli dokázal matce vzepřít. Není to snadné, zvlášt když je zřejmě povahou nekonfliktní dobrák a nerad se hádá.
Zakladatelko, přeji vám všem, at to osamostatnění dotáhnete do zdárného konce a jste spokojení. A totéž přeji i Tvé tchýni - ať najde své životní štěstí a seberealizaci, která nebude na úkor jiných.

Příspěvek upraven 26.05.16 v 09:35

 
marin
Echt Kelišová 8179 příspěvků 26.05.16 09:39

@Tiger-lily to máš pravdu s tím přítelem. Ovšem na rozdíl od tebe si nemyslím, že se tchýně odstěhuje sama a že tím jejím výrokem o odstěhování se něco změní. Ani že přítel změní zámky. Tomu bych se divila, že by jí vyhodil na ulici. Zase začne kolečko vydírání. Pokud budou chtít mít klid, tak budou muset odejít oni. Zatím nevíme, čí ten dům byl, zda ho tchýně příteli darovala nebo ho sám ze svého postavil. To taky hraje roli.

Příspěvek upraven 26.05.16 v 09:41

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 1 inzerát 26.05.16 09:41

@Kikuška90 neotravuj? :,( Tak ted jsi me opravdu ranila… :) Blbější? Asi jo, ale jen v tom, ze mam naivní touhu, aby byli vsichni lidi v ramci mezi slušní. A taky v tom, ze plýtvám cas, na ty, kteří nemají absolutně kapacitu to pochopit. O vikendu budu v Brně, co zajít na kafe? Mam chuť te poznat osobne, jestli se teda nebojis vylézt ze sve ulity anonymity :palec:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 26.05.16 09:41

@marin To jsem nikde nenapsala, že se tchyně odstěhuje sama od sebe. :nevim: No rozhodně bych jim nepřála, aby ji museli násilím vystěhovat. :?

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 26.05.16 09:46

@Ewe_liina Vidíš a já zase doufám, že takovou otrapu jako seš ty nikdy nepotkám :palec: Obhajuješ se tu zbytečně, já - podle Tebe - jsem zlá a neslušná na ostatní a Ty… Ty jsi zlá a neslušná na mě. Chováš se stejně, jen já neotravuju jako to děláš Ty.

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 22 inzerátů 26.05.16 09:46

Tak tohle už bych nedala. Vím o čem mluvíš. Zažila jsem to kdysi taky. Tchýně byla baba jedu. Jedovatá mrcha. Horšího člověka jsem nepotkala a doufám, že nepotkám. Ale jsou tchýně kterým se dá říct maminka. Takovou mám už 4 roky. A jsem za ní ráda!!! :mavam:

 
marin
Echt Kelišová 8179 příspěvků 26.05.16 09:53

@Tiger-lily a jaké si myslíš, že to tedy má řešení. Když s ní půjdou do boje, jak autorka deníčku na konci píše, tak to nic dobrého po ně a děti nepřinese. To už bojují nějakou dobu, když se jim podařilo jí vzepřít. Tchýně je asi taková odjakživa a nezmění se. Zázrak bych od ní nečekala. Ještě jim bude škodit o to víc. A já si tedy nedokáži představit, že by jí syn vyhodil. Tak by se neměla upínat na to, že tchýně odejde sama. Spíše se soustředit na to, co budou dělat, když neodejde, což je pravděpodobnější varianta. S tou výměnou zámků mně to přijde jen jako plácnutí, ale když přijde na věc, tak jak to bude chtít přítel řešit. :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 26.05.16 10:00

@marin :think: :think: řešení…
1. smíří se s tím, že do nich reje, budou držet spolu, budou si svoji část domu zamykat…
2. odstěhují se, tchyně bude platit nájem atd…
3. tchyni zruší tchyni trvalý pobyt a dají písemně ultimátum, do kdy má dům opustit, pak jí vyhází její saky paky…
4. tchyně natáhne bačkory. je to hnusné, ale bohužel spousta takových odporných vztahů končí až tím, že dotyčný zemře

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 1 inzerát 26.05.16 10:05

@Kikuška90 otrapu? To je ale slovnik, ts ts tss… To v 26 frčí? Skoda, ze mi to nechces rict do oci no. Musis mit skvělej zivot, slušný vzdělaní a perfektní praci, o bezchybnem rodinném životě ani nemluvím, ze se dokážeš takhle povysovat :) Tak co, jakým výrazem me pocastujes ted? Myslela jsem, ze me to nebude bavit, ale asi se na tebe zamerim, treba se od tebe neco priucim krasko 8)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23448 příspěvků 26.05.16 10:06

Ahoj celé jsem nebyla schopna to přečíst, avšak nechápu jednu věc, proč jste to nechali zajít tak daleko… a musím souhlasit s kikuškou…to co popisuješ je prostě moc a že si to necháš líbit ještě víc 8o - lidé si k nám dovolí jenom to, co my sami jim dovolíme, takže v této optice je závěr tvého deníčku poněkud úsměvný..

sama mám bohaté zkušenosti s tchýní - bydlim s ní v jednom domě 17 let.. manžel vždy stál za mnou a odkázal jí do patřičných mezí a to i ve chvílích, kdy jsme se mezi sebou hádali se slovy, že neví o co jde a at´se do toho nemontuje…taky jsem u ní ma*or, psychopat a nevim co ještě :mrgreen:…takhle sprostě mi nadává klidně i před našimi dětmi…dcera od švagra je pro ni víc, než naši kluci, ale naši kluci nejsou hloupí, takže ví moc dobře jak to je…dokud jsme byli s mužem sami ani nezaregistrovala, že existujeme… do všeho se začala cpát až po narození staršího syna před 12 lety…to začali boje, pak byl zas chvíli klid a relativně jsme spolu vycházeli, avšak cca půl roku zas začali boje a momentálně je stav takovej, že se mnou nemluví…ani mě nepozdraví :) no její boj, já si život kazit nehodlám 8)

Příspěvek upraven 26.05.16 v 10:16

 
Kacik1988  26.05.16 10:22

Autorko, moc držím palce ať to konečně dopadne a máte klid :kytka: negativnívh komentářů rýpalek si nevšímej ;-)

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 26.05.16 10:26

Ostatni maji bojovat a ty delas co, cekas do leta? Dovol, abych se zasmala. Soudna vetsina by s babou vymetla davno, tys v tom nechala dite/deti vlastne roky. Chapu, ze ti denicek slouzi castecne jako terapie, ale tvoje ciny maji ke skutecnemu odhodlani zatim daleko. Chudaci deti.

 
unuděná
Závislačka 4119 příspěvků 26.05.16 10:43

Autorko: taky nechápu, že jste to neutnuli dřív. Jak se stalo, že začal odevzdávat výplatu? Tohle by mi někdo zkusil naznačit (byť manžel) a vysmála bych se mu do očí. Totéž se vším - nákupy, praní, úklid. Hned v prvopočátku zarazit. Protože kdo chce kam…

@Ewe_liina @Kikuška90 Dámy proboha :roll:
Tentokrát se musím zastat Kikušky, nenapsala nic neslušného, pouze tvrdou pravdu. Vnímám to stejně.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.05.16 10:45

Ahoj, tvůj deníček sem si přečetla s velmi nepříjemnou nostalgii. Zažila sem si neco velmi podobného. Kdyz sem s ex přítelem otěhotněla, tchyně mi řekla ze pojedeme na výlet.. Zalezla me ke své matce kde do me horem dolem tlačily at jdu na potrat. Kdyz sem tak neučinila začlo peklo. Ani nechci vse popisovat, ale prošla sem si Azylovym domem, u porodu byla sama.. Po porodu se ovšem tchyně do mého syna zamilovala a začlo nesnesitelne peklo. Nedokázala respektovat, ze matka sem ja a pomlouvala me tak ze me nesnášela cela jejich rodina, tolik nenavistnych zpráv a hovoru za nic si nezaslouží nikdo. Můj ex přítel se ji bohuzel nikdy nedokázal postavit. Jedno odpoledne sem chtela jít s malým ven, kdyz bez zeptani volala tchyně ze pro maleho si jede děda. Kdyz sem řekla, ze uz s nim mam plány nastalo peklo na zemi. Přítel prosil a klecet at jim ho dam -nechtěl mit zle, tchyně obvolala celou rodinu -babička volala co jsme to jen mamince udělali.. A příteli sem našla v mobilu sms, ze psal tátovi ze se omlouvá a uz nikdy me tam nevezme.. A zitra s malým prijde. V tu chvíli se to ve me zlomilo a začla sem k nemu cítit odpor.. Uz nikdy sem si ho nedokázala vážit a nesnesla sem ho u sebe.. Po te co sem od neho odešla me udala na socialku, ze se o maleho nestaram. Nelituji, ze mi zkrizila cestu. Naučila sem se za svoje díte a jeho štěstí bojovat, naučila sem se byt silnou samostatnou ženou. Dnes sem vdaná za toho nejlepšího muze, kterého by si zasloužila každá žena a každy den dekuji bohu. V bříšku mi roste nas syn -Erik a jeho starší braska v me peci se ho nemůže dockat. Preji ti, at vse zvládnete a at to vas vztah nezlomi :srdce:

 
Janulala
Kecalka 223 příspěvků 64 inzerátů 26.05.16 10:47

Na jednu stranu chapu, ze to musi byt hruza, ale na druhou stranu, na takovy teror musi byt vzdy dva - jeden do to peklo dela a druhy, co si to necha libit. Odstehovala bych se (i s rodinou samozrejme) okamzite.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.05.16 10:53

@Kikuška90 bohužel souhlasím.. Ale věř mi, ze je tak jednoduché rict,,ja bych si teda nenechala líbit.." Ale skutečnost je mnohem horší. Clovek si nemusí nutne rozumět s tchýni.. Důležité je mit doma MUZE ktery to takhle daleko nikdy zajít nenechá. A v tom tkví ženská naivita.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.05.16 10:57

@zuzouš mas pravdu. Bohuzel mas. Taky si vyčítam, ze sem to tenkrát neutla mnohem driv. A az zpětne opravdu vidim jak hloupá sem byla. Zakladatelce to taky jednou dojde.. Ze musi bojovat za děti, kdyz ne za sebe. Pro ni doufam, ze co nejdřív.

 
Anonymní  26.05.16 10:58

@oktyna Ono oba extremy jsou spatne. Ja tady mam tchana sestkrat tydne, tchyni ted, kdyz je teplo, aspon trikrat tydne, a muzu ti rict, ze mi silne lezou krkem. Predstava navstevy jednou za mesic je pro me raj. Ale vyhodit je nemuzu, nechci kvuli deckam, ti je vidi radi :nevim:

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 26.05.16 11:06

Při čtení mi spadla čelist a ptala jsem se sama sebe, jak jste to mohli nechat dojít tak daleko.
Držím palce, aby jste konečně dokázali s tou ježibabou zamést.
:kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 26.05.16 11:08

@Jitusee Věřím, že to není úplně jednoduché. Ale žít v roky?? Nééé to je podle mého o tom, že to není tak hrozné jak to autorka popisuje…

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 26.05.16 11:11

Baba jedna.. drzim palce at se odstehuje a Vam da pokoj. Mam temer stejnou tchyni, nastesti pul republiky od nas.. ja nastavila pravidla a mantinely co muze a co ne hned na zacatku a manzel nastesti stoji pri me a vi jaka je.. ted co mame deti spolu vychazime trosku lepe a zrovna je u nas na navsteve :mrgreen: ja se od ni nedavno dozvedela ze jsem spatna a nezodpovedna, nevdecna matka protoze mam zdrava dvojcata a chci jeste jedno miminko a at se nad sebou zamyslim jestli by nebyla vhodna sterilizace

 
DaduleDomule
Nováček 7 příspěvků 26.05.16 11:15

Kdo nezažil, neuvěří. Tvé situaci rozumím - manipulátoři jsou neuvěřitelně vynalézaví a „normální“ člověk na ně nemá, je prostě nepřehádá. Bohužel harmonické soužití opravdu nebude nikdy možné, jsou to psychicky narušení lídé a nezmění se! Přítel je opravdu a díky Bohu statečný, že se dokázal vzepřít z celoživotního sevření, držím palce, ať je jeho prozření stálé a vydrží ten boj dovést do konce, tj. odtrhnout se a začít žít svůj život s vámi! Situaci řešte opravdu radikálně a co nejdříve. I kdyby byl dům darovaný matkou, pokud na to máte, „vyplaťte“ ji třeba koupi jejího bytu, pokud ne, raději odejděte sami. Ten klid za to opravdu bude stát. Jinak by to mohlo dopadnout tak, že matka přítele časem zlomí a ty zůstaneš na děti sama… i to je podle mého reálne, tak k tomu nenechte dojít. Držím palce.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.05.16 11:16

@Kikuška90 hele ja si 3 roky taky nechala líbit hrozny pristup.. Ale my s ni teda nežili. Takze to tak hrozny klidne byt muze, ale zakladatelka furt doufá ze se to zlepší. Bohuzel samo to nepůjde 8) a nevěřím, ze syn maminku odstěhuje.

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25438 příspěvků 26.05.16 11:18

Mazec. To rikam furt, ze spolecny bydleni s rodici proste nedela dobrotu. A muzou byt skveli a sejne to napacha skody. Ja mam tchyni skvelou, je uzasnou babickou a me ma fakt rada. Do niceho nam nekeca, respektuje…ovsem nejlepsi koreni naseho vztahu je, ze bydli 80 km daleko. To je proste fakt.
@Kikuška90 :mrgreen:gratuluju k fanynce

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama