Těhotenská demence

Těhotenství

Už jsem o ní slyšela, ale moc jsem tomu nevěřila. Spíš jsem počítala s tím, že problémy nastanou s rostoucím bříškem a budu neohrabaná a chodit budu jako kačenka. No, potkalo mě obojí. A to ještě nejsem na konci.

Bříško sice krásně vyskočilo, ale rozhodně není nijak monstrózní, jak tvrdí přítel, když na mě večer vykuleně zírá, když si ho pomazávám olejíčkem. Na jednu stranu mi to lichotí, že je těhotenství hezky viditelné a na druhou stranu otáčím oči v sloup, co bude říkat za dva měsíce, až budem před porodem :)

Nicméně, už teď je například moje obouvání rozfázováno na jednotlivé úkony – nadechnout – předklonit – nasazovat – uprostřed pauza na narovnání a vydýchání- a pak donazutí boty. Nikdy bych neřekla že i nasednutí do auta mě donutí dýchat jak sentinel, a tak se vždycky snažím to moje funění maskovat, protože si fakt připadám trapně :D Bohužel maskování je neúčinné, protože mou snahu být potichu rozsekne přítel vyjádřením: "co si zas dělala, že tak funíš” :)

Ani problémy s hygienou se mi nevyhýbají. Běžný způsob úpravy „tam dole“ už je nemožný. Zezačátku jsem si zkusila přidržet bříško, abych měla dobrý výhled, ale vadily mi prsa. A tak jsem druhou rukou přidržela prsa. Heureka - nádherný výhled. A pak mi došlo, že holítko už jaksi nemám čím držet :D A pak jsem vymyslela úžasný posed s asistencí zrcátka, radovala jsem se, jak jsem šikovná a vymýšlivá. Když mě po pěti minutách přišel zkontrolovat přítel, zda jsem v pořádku, protože prý strašně funím… No, jestli to slyšel přes zavřené dvěře až v obýváku :D

Tomu, že denně odkládám trika s flíčkama na břiše, už se směju. No jo, bříško se motá všude, kde nemá. Dřív jsem si občas pobryndala výstřih, ale teď už se výstřih a bříško poctivě střídají a já si připadám jak můj děda, který se vždycky pobryndal, když ochutnával guláš přímo z hrnce.

I s lednicí už mívám problémy. Zjistila jsem, že můj oblíbený postoj blízko lednice už není vhodný. Jednou jsem lednici lehce zabouchla a překvapeně koukala, když se dvířka odrazily od mého břicha a otevřely se ještě víc :D
Napodruhé jsem si už dala pozor a bříško zatáhla, ovšem ta nevyzpytatelná dvířka se tentokrát odpinkla od mých prsou, který jsem omylem zatažením bříška vystrčila :D

Ovšem těhotenství poznamenalo i mé schopnosti, paměť a uvažování. To, že mi najednou nejde vyklopit žádná bábovka, je pro mě už přirozená věc a bábovky liji na plech. To, že nedokážu pořádně dochutit jídlo, neřeším, hlavně že se dá jíst. Pomalu začínám být čím dál víc neohrabaná, doma snad už není roh, o který bych se nepraštila. Jako minule, když jsem utírala prach a zvedla se na blbém místě. 20minutová přestávka v klidu přišla vhod a já při ní brečela bolestí i sebelítostí, že už ani ten prach neumím utřít.

Můj slovníček začíná být omezený a věty, které dávám dohromady někdy postrádají smysl. Takže polovinu rozhovoru s někým plácám blbosti a druhou polovinu rozhovoru vysvětluji, jak jsem to vlastně myslela. Moje šikovnost se projevila například i dnes ráno, kdy jsem si ke snídani udělala palačinku se skořicí, hezky ji zarolovala, dala na talířek a šla si přečíst novinky na eMiminu. Jenže při usedání k počítači jsem talířek naklopila, palačinka se rozrlovala a skořice se vysypala na klávesnici :D

A cesty autem už raději vynechávám. Myšlenky se mi toulají tak po různu, že nesleduji pořádně provoz. Mrtvé kočičky a zajíčci na silnici mě div nerozbrečí a mít puštěné rádio při jízdě – to už taky silně zvažuji, po tom, co jsem se hystericky rozbrečela u písničky o mámě a musela zastavit na krajnici a bulet :D

Výchova psa je také v tahu. S koupí nové postele jsme chtěli zavést režim pro psa – na postel prostě nesmí! Vydržela jsem ale jen dva dny. Ten jeho pohled, když obcházel naši postel a občas zakňoural mi doslova probodával srdce a pálil mě. No, takže pes spí nakonec v posteli a já jsem každou noc vzteklá, když ho při každm svém převalení v posteli musím odstrkávat. A že jich je!

Začínám se děsit, co mě ještě potká a jak budou probíhat poslední měsíce těhotenství. Teď mě čeká svatba a já se děsím, že zakopnu při nástupu k ženichovi, nebo si poliji šaty přípitkem, nebo manžela poliji polévkou až za bryndák při společném krmení.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 12.03.11 08:01

Nai máš to hezký napsaný… Člověk se po ránu hned pobaví :))) :pankac:

 
Maaxina
Kecalka 222 příspěvků 12.03.11 08:11

jako bych to psala já v době svého těhotenství :lol: ale mám skoro 6ti měsíční princeznu a problém s vyjadřováním mám pořád :lol: někde jsem četla,že těhotenská demence se nás drří ještě 13 měsíců po porodu :nevim: :mrgreen:

 
iríísek
Povídálka 49 příspěvků 12.03.11 08:28

Nai ..naprosto dokonale jsi tu popsala moji současnou situaci a já se tu ted díky tomu řehtám jako kůň :-))) Díky

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 12.03.11 08:43

Moc hezky napsané :palec: Jako nejvíc jsem se smála u skořice v klávesnici a u plačící maminky na krajnici :lol: :lol: zrovna dneska jsem si říkala, že své projevy demence taky sepíšu :pankac: Do porodu měsíc a zjišťuju, že se demence nejen stupňuje,ale že je dokonce nakažlivá. A tak si asi dovedete představit, jak to vypadá, když začne blbnout i tatínek :mrgreen:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 12.03.11 09:05

no koukám vtipné :lol: ,ale přiznám se byla jsem na to v prvním těhu úplně stejně krom teda výchovy pejska,toho nemáme :cry: :kytka: přeji hodně sil a hlavně zdravé mimčo a hlavně i klídek stím jde všechno líp,co neudělám dneska odložím na zítra si říkám i ted když jsem opět těhu a s tvým deníčkem si opět připoměla co mě nejspíš čekááá a nemineee :andel:

 
nozu
Extra třída :D 10251 příspěvků 12.03.11 09:14

moc hezký deníček. fakt jsem se po ránu pobavila :-) a to tě ještě čeká syndrom vykojeného mozku ;-)je to něco podobného jako zažíváš teď. s klárkou jsem měla pocit, že si nedokážu ani v obchodě nadiktovat nákup :roll: s druhým dítkem to je ale podstatně lepší. přece jenom ta starší mě udržuje v permanentní pohotovosti :-)

 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 12.03.11 09:17

:-D :pankac: . Jo jo, ale teprv mateřská demence, co tě čeká po porodu, to je teprve labůžo:-). Občas si připadám, jako kdybych nikdy neseděla ve školní lavici a v některých případech nabývám dojem, že jsem donedávna musela bydlet v jeskyni:-)

 
oxalka
Kecalka 211 příspěvků 12.03.11 09:32

Mluvíš mi z duše:-) lépe bych to nenapsala :palec: a taky jsme ráda že to neprožívám sama, mám 3měsíce do porodu a děsím se toho že pak budu jen žvatlat a neumět se normálně s nikým pobavit:-) ale asi to tak m být 8-)

 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 12.03.11 10:09

poznavam se :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 12.03.11 10:25

Jsem ráda, ž jsem vás pobavila. Mě teda dostal Syndrom vykojeného mozku, tak jsem na to zvědavá :mrgreen:

 
Dorisov
Povídálka 50 příspěvků 12.03.11 12:11
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 12.03.11 13:46

:mrgreen: :lol: :mrgreen: Výborně napsáno, opravdu jsem se pobavila. :mrgreen:
Úplně jsem si vzpomněla na to, jak jsem si přes pupík neviděla na nohy a kopla jsem se o něco u postele do palce - auuu auuu :cry: Když jsem chtěla zjistit o co, tak jsem se kopla i do toho druhého … :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Přítel se mohl potrhat smíchy :mrgreen:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 12.03.11 16:56

No ty poslední dny byli pro mě kruté :lol: Sotva sem chodila a dýchala .Přeji ti ať ti to uteče a máš své miminko už na světě a hlavně zdrávíčko :kytka: :mavam: :hug: :andel:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 12.03.11 19:03

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to jsem přesně já :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Funím, boty už beru jarní nazouvací (naštěstí, že se počasí umoudřilo a je hezky :lol: ), nasedám do auta, tak že tam hupsnu a o holení ani nemluvím......taky jsem přemýšlela o zrcátku, ale nevím :nevim: :nevim: asi budu muset požádat MM 8-) 8-) 8-)
Tak hodně sil a hezké „funění“ až do konce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
annazuz
Kecalka 118 příspěvků 1 inzerát 12.03.11 19:29

Krásně napsaný :mrgreen: přesně tohle těď taky zažívám a zrovna jsem si minulý týden v práci říkala, jaký jsem děsný čuně, když mám už zase pobryndaný triko na břichu :lol:

 
jurášek 07.07.09
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 12.03.11 20:48

ja bych rekla ze i dyl teda uz to neni demence tehotenska ale materska ale v podstate jsou stejny ,jinak pisatelce preji at ve zdravy precka nejhorsi obdoby sice nevim jak dlouho trva, synovy je 20mesicu a ja si pripadam obcas ze jsem ze skoly vylezla z prvni tridy a to jeste s odrenejma usima tak vsem co tim prochazej drzim pevny nervy urco bude lip :mrgreen:

 
Kathula  12.03.11 20:53

Nai, skvele napsane. :mrgreen: :lol: :pankac: :palec: V par vetach se poznavam … ovsem vykojeny mozek byl u me horsi nez tehu demence … mas se jeste na co tesit. :mrgreen: :jazyk:

 
recoleta
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 12.03.11 23:01

Jééé, to mi něco připomíná :mrgreen: Super napsané a jak pravdivé :pankac: Jen od těhu demence se to přes Syndrom vykojeného mozku jen a jen zhoršuje, pro demenci na RD už snad ani není výraz :roll: :mrgreen:

 
Pep@e
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 14.03.11 11:28
:))

Krásné a pravdivé :potlesk: , znám to taky, i když mámm pocit, že se to u mě projevuje ještě výrazněji :zed: . Pejsiny máme 3..do postele ještě nepronikly, ale začínám se dojímat i nad tím, když ty bestie neposlouchají (a to mají i několik zkoušek)namísto toho, abych na ně měla vztek :andel: . Při čtení knížek bulím snad u všeho, v TV nemůžu sledovat zprávy, protože pak nemůžu spát a tak by šlo pokračovat donekonečna :think:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 15.03.11 16:45

teda… :mrgreen:
skoro jsem se počurala smíchy! celá já… :lol:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 16.03.11 09:00

Moc vtipně napsané,hodně jsem se zasmála,fakt super :potlesk: :potlesk: . Jen ten pes do postele mi připadá jako odporný nápad :poblion:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 30.03.12 10:50

…napsala jsi to moc krásně, nasmála jsem se a tohle vše mě teprve čeká, jen ta demence u mě nastoupila jako první :-)

 
monique7
Stálice 64 příspěvků 30.03.12 11:56

jéé to dochucování jídel…to je super že to někdo taky má :lol: :lol: já už myslela že jsem v tom sama a co se to se mnou proboha stalo že už ani neumím uvařit :lol: :lol: jinak co se týče vyjadřování a dát dohromady nějakou souvislou smysluplnou větu to s tebou taky uplně souhlasím :potlesk: připadám si jak američan co se učí mluvit česky už kolikrát ani neskloňuju slova,mluvím jak dement 8o 8o nehledě na to, když nedejbože musím jít na nějaký úřad nebo kamkoli mezi lidi něco vyřídit to je jako bych fakt vylezla někde z jeskyně jak už tady bylo zmíněno :mrgreen: takže my všechny stejně postižené ti děkujeme za pěkné shrnutí :potlesk: :potlesk:

 
tehuzu
Ukecaná baba ;) 2279 příspěvků 17.08.12 13:35

Tak já si myslela, že těhotenská demence je jen výmluva, ale začalo to přesně jak píše Nainuva. Nejdřív jsem nebyla ani schopná vyklepnou bábovku( jednou jsem zapomněla vymazat formu, podruhý jsem zapomněla přidat vejce..), pak si přítel začal stěžovat, že nedochucuju jídlo a v poslední době jsem omlátila snad každý roh v bytě.. :zed:

No a ta paměť.. Jednou večer jsem nemohla usnout a přemýšlela jsem nad tím, jak se jmenuje herečka ze seriálu Expozitura. Ráno jsem se na to chtěla zeptat přítele, ale nemohla jsem si vzpomenout jak se jmenuje ten seriál.. :mrgreen:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 10.09.12 13:14

@monique7 to ján si vždcky připravím, co chci říct. Sestavím si ty věty a oni se mě pak na něco zeptaj, já to nemám připravený a stejně se zakoktám :lol:

 
Mikayla
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 16.10.12 22:23

Moje těhotenská demence se projevila tak, že jsem si šla udělat šťávu, vrátím se do obyváku napiju se a hnus… Já si tam nalila jar a teplou vodu :D příště budu umývat nádobí se studené vodě se šťávou :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama