Narození Daniela

Porod

Termín porodu jsme měli 19. 6. 2011. Počítala jsem s tím, že budu přenášet, protože zákon schválnosti funguje vždycky, když se člověk nemuže dočkat. Ale přeci jen jsme Daníka s manželem zkusili přemluvit na noc mezi 15. a 16. červnem. Manžel totiž nechtěl v práci řešit jeden problém, který zrovna na ten den vycházel a já se bála jít na kontrolu ke svému gynekologovi, protože jsem hodně zadržovala vodu a asi by mi vyčinil. Navíc 15. bylo zatmění Měsíce a tak jsme doufali, že by to s naším drobečkem mohlo hnout.

První minuty

Druhý den

Jdeme domů:-)
2 komentáře

Společná

Ve středu 15. jsem měla celý den vlhko v kalhotkách, ale nic hrozného a rozhodně ne voda. Večer mě pobolívalo bříško, a tak jsme s manželem zkusili podpořit akci prostaglandiny - ovšem neuspěšně, bolístky přestaly a my se krásně vyspali.

Ráno jsem vstala a zase mokro a větší. Hned mi bylo jasné, že tohle musí být trocha vody a roztok na plodovku mi to hned potvrdil. Bylo 8 hodin ráno! Bolesti žádné a tak jsem váhala, jestli mám jít k obvodnímu gyndaři, u kterého jsem měla být kontrolována do 40. týdne nebo jít do porodky, ale protože nic víc neteklo, čekala jsem až otevřou u gyndaře a že zavolám. Lehla jsem si do postele, jemně naznačila muži, ať je v pohotovosti a v tom au au - bolístka. Jako když člověk hodně potřebuje na velkou. A za 5 minut znova. To už jsem na velkou šla a čekala, že se mi uleví, ale bolístky nepřestávaly a já se začínala slušně kroutit. Volala jsem muži, ať nakluše z práce a snažila se dobalit tašku. Marně, protože hýbat se byl nadlidský výkon. A tak jsem se aspoň pohupovala v bocích.

Od auta k oddělení už jsem dělala přestávky při chůzi a při sepisování příjmu si ani nesedla a tancovala břišní tance ☺ To bylo 9 hodin! Plodovka byla slabě pozitivní. Přišla doktorka a já jí říkala, že se bojím, aby to nebyl planý poplach :D Smála se a říkala, že když vidí ty moje pohyby v bocích, tak to určitě bude porod. Vlezla jsem na kozu, vyšetřovala mě a tu její větu nezapomenu nikdy – “Matko, jste na 4 centimetry, jdeme na sál”. Jé jak já byla ráda, že už mám tolik za sebou a že jdeme opravdu rodit. Manžel mě statečně doprovázel. Na monitoru jsem se kroutila, ale kontrakce mě děsily - byly kolem 40, což se mi zdálo málo.

Následoval klystýr. Kombinace klystýru a kontrakcí pro mě byla smrtelná. Ale po něm to bylo ještě horší. Manžel měl stopovat kontrakce - byly po minutě a půl a já nebyla schopna ani mluvit, protože jsem si mezi kontrakcemi sotva stačila oddechnout. Hopsala jsem na míči ve sprše - zlatá horká voda, ale co dřív? Sprchovat se? Záda, nebo břicho? Pak mě PA rozesmála, když se mi snažila napíchnout na míči kanylu a já měla neustále kontrakce. Napotřetí se zadařilo :) Asi v 10:30 přišla doktorka a jestli chci něco na bolest. JO! Chci, kdyby mi nabídli císaře, hned bych do něj šla. V tu chvíli jsem se proklínala za to, že mě napadlo porodit dítě :/

Vyšetřila mě a zase věta na kterou nezapomenu- “Je to možné? “ - chvíli ticho a já sotva dýchala - “Jste už na 8 centimetrů, dáme něco na pravidelné kontrakce, už jen potřebujeme, aby sestoupila hlavička.” Postavila mě rozkročmo a prý, abych se pohupovala nahoru a dolů - myslela jsem, že mě to roztrhne a začaly už tlaky. Manžel byl chudák ověšený, poslouchal moje požadavky - blíž, dál, stůj ☺ a já hekala jak lokomotiva. Pak už jsem měla pocit, že musím tlačit a tak dr. řekla, ať si přitláčím a šla jsem na stůl. Ale co se to děje, najednou z toho dělají porodnickou kozu, zvedají mi nohy a tlačíme. Jako už?

A tak jsem začala. Jenže docela špatně, tlačila jsem krátce, měla jsem pocit, že prasknu, bála jsem se. Skoro nic jsem nevnímala, vždy jen tmu a tlak a pak jsem na chvilku prozřela. Pa a d.r mi pořád říkaly, ať tlačím déle, pak mě dr. chtěla naladit a říká, že vidí vlásky, ale já opravdu nemohla víc. Už mi dávali kyslík, infuze už nekapala, protože byla plná krve, jak jsem tlačila. A dr. řekla tu hroznou větu - “Už musíte zabrat, jinak se tam malému přestane dařit.“ Já div nebrečela, tak mě zase uklidňovali, a pak to přišlo. Prostě jsem tlačila, jak to šlo, přes temno, přes bolest, myslela jsem, že prasknu, nejen dole, všude. Ale jinak to nešlo a já věděla, že ven prostě musí. Navíc kontrakce už jsem ani necítila, tak jsem tlačila a tlačila, cítila jsem nástřih, nebo možná, jak jsem praskla (protože jsem praskla i přes nástřih) - ale bylo to jen štípnutí a pak vyjela hlavička - neskutečný pocit!

Myslela jsem, že to mám za sebou, ale čekaly mě ještě ramínka, a tak jsem znova tlačila a pak se konečně dostavila ta úleva! Ten báječný pocit, jak vyklouzne měkké teplé tělíčko, za ním šplouch vody a já byla v šoku. Koukala jsem na něj a nemohla uvěřit, že je to můj syn - Daniel. Pobrekával a já očima sledovala, jak ho suší a balí a byla jsem jak v tranzu. Manžel si ho nadepsal a pak mi ho přinesli. Přisál se snad hned a sál jak o život. A bylo hotovo. Tak krásný pocit. Manžel se na nás dívá a říká, jak je krásný.

Daneček měl krátkou pupeční šňůru a měl 3850 g, 51 cm a narodil se v 11:20! Tak krátký porod jsem ani ve snu nečekala. Taky se není co divit, žej sem se s tím celé odpoledne srovnávala a došlo mi to až druhý den ráno, kdy jsem se probudila a koukla na toho nejkrásnějšího chlapečka pod sluncem ☺

Omlouvám se za delší deníček. A ještě bude mít pokračování. Po porodu jsem si říkala, že už snad nikdy rodit nebudu, ale tenhle pocit zmizel. Ovšem, co přišlo po porodu, bylo ještě horší a stále trpím jako pes, o tom příště.

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 28.06.11 06:51

Moc gratuluju ke krásnému chlapečkovi! :palec: Porod byl teda bleskovka :mrgreen:

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 28.06.11 08:18

Nai - ještě jednou gratulka - jsi šikulka :-) Daník je nádhernej a tobě to na fotkách moc sluší :-) :palec: :hug:

 
grepik02
Kecalka 104 příspěvků 28.06.11 08:24

Gratuluju :kytka: :kytka: Mě to čeká za pár dní, tak nějak doufám, že asi takto by ten můj porod mohl probíhat, bez bolesti to nebude,ale rychlovka by to být mohla ne :mrgreen:

 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 28.06.11 08:49

jééé brečím jak želva! Krásně popsaný :palec: :palec: :palec: :potlesk: , termín mám za 3 týdny a už bych chtěla mít mimiše taky u sebe :kytka:

 
Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 28.06.11 09:13

Takže už jste doma miláčkové? To je paráda :dance: Moc pěkné fotečky, byla jsi statečná holka :palec: Já ještě 14 dní ale doufám, že to bude dřív-pořád mně zlobí ten tlak :-( Tak ať se vám doma hezky daří a malej hodně papká a spinká :kytka:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 28.06.11 10:31

Moc gratuluji !!! Krásně rychlý porod doufám že i já tentokrát budu mít rychle za sebou můj první porod trval dlouhých 17,5hod no mazec :-)

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 28.06.11 11:06

Děkujem za přáníčka a všem, které tento zázrak čeká, přeju ať vše probíhá jak má a mužete na porod vzpomínat hezky :-)

 
Iveta84
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 28.06.11 11:43

Ahoj Nai, moc ti preju, abys byla brzy fit :kytka: chce to jen čas, máš krásného chlapečka a ten ti vše vynahradí, na to špatné rychle zapomeneš :hug: ještě jednou hodně štěstí, zdraví vám oběma :huban:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 28.06.11 13:49

Moc gratuluji ke krásnému chlapečkovi :srdce:
Klistýr mezi kontrakcema znám, stihli mi dát jen polovinu. Byl to docela šrumec :roll:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 28.06.11 15:03

gratuluji k chlapečkovi, hodně zdraví a ať dělá jen samou radost :kytka:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 28.06.11 18:14

moc moc gratuluji :kytka:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 28.06.11 23:23

gratuluji k miminku a super rychlému porodu :hug:

 
brkatka
Závislačka 2856 příspěvků 30.06.11 13:24

Moc gratuluji! Hlavně ať se dáš brzy do kupy a začneš si to mateřství užívat naplno! :palec:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 03.07.11 21:38

Jani, ještě jednou velká gratulace :kytka: Super, že jste to zvládli tak rychle :palec: Snad budeš brzo v pořádku a budeš si moct naplno Daníka užívat. :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama