Těhotenství a dosavadní komplikace

Těhotenství

bude mi 25let a jsem prvotěhulka ve 26tt.. od počátku moje těhotenství bylo jiný než obvyklé těhu bývají, a proto jsem taková ze všeho vystrašená.

Přibližně v půlce září 2012 jsem přišla do jiného stavu. Když jsem to v pátém týdnu zjistila, byla jsem v rozpacích. Nevěděla jsem, jestli je to opravdu možné a nebo není, každopádně mě čekalo to oznámit manželovi. Ten tomu taky nechtěl věřit. Říkal, že až to uvidí na utrazvuku, tak tomu teprv uvěří, ale byl trošku dojatý a hlavně překvapený..

No, nakonec došlo na první utrazvuk, kde mi bylo řečeno, že jsem tedy v 5tt a že vajíčko je upevněné v nějakém rohu, což není moc standart neboli obvyklé, a že mám počítat s tím, že se to nemusí udržet. Takže jsem odcházela od lékaře jako kus štěstí v neštěstí. Nicméně jsem si řekla, že mi to zvládneme, zažádala jsem si v práci o přesunutí na vhodnější pracovní prostředí pro těhu a snažila se udržet si svůj standart. Ze začátku se zdálo vše v pořádku, až na osudný den, když jsem jela k mamince ku Praze a strávila pomalu 3 hod ve vlaku a měla 3 přestupy. Když jsem dorazila k mamince, bylo vše ok. Šli jsme se podívat na miminko k sousedce a já si to užívala a říkala si v duchu, že ještě 7měsíců a budu chovat svoje. Tehdá jsem byla cca 8tt.

Když jsme se vrátili z návštěvy k mamce domů, doběhla jsem si na záchod a zdálo se, že je všechno ok. Až na okamžik, kdy jsem při utření zjistila, že krvácím světlou krví. Okamžitě mi začalo v hlavě kolovat, proč se to stalo a hlavně jestli to není náhodou potrat. Zrovna za mnou měl přijet kamarád s přítelkyní, že se pojedeme podívat do Ikea na nábytek, tak jsem jim ihned volala a řekla co se děje. Okamžitě jsme jeli do nemocnice, tam nás nechali 2 hod čekat na vyšetření, protože měli zrovna akutní císařský řez a žádný doktor takhle pozdě tam nebyl volný. Když už jsem se dočkala lékaře, tak jsem se tak chvěla strachem, že mě sotva prohlédnul.

Vyšetření ukázalo, že se jedná o hematon, který se odplavuje a že silně krvácím, tak mě budou hospitalizovat. Tehdá jsem se rozhodla, že zůstanu na nemocenské u maminky, která se o mě postará. No a tak jsem bývala u mamky a manžel za mnou kažký volno přijel. Dohodli jsme se tak, že tam zůstanu až do konce roku, jelikož když je manžel pořád v práci a něco by se nedej bože opakovalo, tak by mi ani nikdo nemohl pomoc.

Od prvního krvácení uběhly 4 týdny a já plánovala oslavu mamčiných narozenin. Jelikož jsem se cítila celkem fit, tak jsem šla do květinářství pro velkou kytku v květináči, která měla asi okolo 10 kg, no a nakonec ještě pro dort do cukrárny. Sotva jsem to všechno unesla, byla jsem na to sama, jelikož to bylo překvápko. Přišla jsem domů k mamce a čekala na radost, kterou z toho překvapení bude mít. Maminka samozřejmě byla překvapená. Moc jsem jí potěšila, ale samozřejmě jsem si vyslechla, jak to, že jsem to tahala sama a co kdyby se mi něco stalo. No, a ono se opravdu stalo, ten večer mě opět odváželi do nemocnice s krvácením. Po vyšetření se nic zvláštního kromě krvácení neukázalo, bylo mi řečeno, že prý mi praskla nějaká cévka v děloze, že prej tam žádný hematon není, a tak klidový režim a hurá domů k mamince.

Za 5 dnů jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi, který mi řekl, že mám nízko posazenou placentu a že se může začít odlučovat, a tak že mám pokračovat v klidovém režimu. Dorazila jsem z prohlídky domů k mamince a všechno jí to řekla, maminka byla v šoku, měla o mě a o mimi starost. Když jsem ji to takhle všechno pověděla, došla jsem si na toaletu a zjistila, že opět krvácím, takže ihned zase do nemocnice co se děje. Když jsem tam dorazila, tak hned po mě přijela starší silná paní, co se nemohla hnout z lůžka s tím, že jí prasknul nějaký opar tam dole. Lékaři rozhodli, že já jako těhotná a krvácející můžu počkat na chodbě, než prodiskutují a usnesou, že to byl jenom nějaký, a teď cituji lékařku „beďar“. Když jsem to slyšela a uvědomila jsem si, jaký mají příšerný přístup, bylo mi z toho ještě hůře.
Nakonec jsem se dostala na řadu hned 40 min. po paní a bylo mi řečeno, že placenta narůsta na zadní straně a že zatím cca ve 13tt těhotenství není vidět jestli zasahuje tam kam nemá. Takže se to opět svedlo na prasklou cévku a mohla jsem jet zase domů a odpočívat.

Dalších 5 dnů jsem špinila a pak to přišlo. Ráno jsem vstala a šla jsem za mamkou do obýváku, posadila jsem se na sedačku, když tu mi něco poposkočilo v podbříšku. Řekla jsem mamce, že mi není dobře, že jdu na toaletu. Zvedla jsem se a stačila jsem dojít pouze do chodby, kde je bílá dlažba, která se během chvilky proměnila v kaluže krve, která se ze mě valila proudem. Zakřikla jsem tak tiše a vyděšeně „mami“ a mamka okamžitě volala sanitku. V tu chvíli jsem si říkala, že už to asi nikdo nezachrání. Sanitka přijela asi 20 min. na to, mamka mě nestíhala otírat. Nic horšího jsem v životě snad neprožívala.

Po příjezdu do oné známé nemocnice mi dali kapačku na zastavení krvácení „pamba“ a askorutin. Po ultrazvuku se zase žádný hematon neukázal a opět všechno svedli na prasklou cévku. No, prostě nevěděli, jak jinak to okecat. Naštěstí díky pánu Bohu, miminko žije a je v pořádku. Týden jsem zůstala v nemocnici a hned potom, co mě propustili si mě manžel odvezl nazpět domů cca po 2 měsících.

Ihned jsem tu navštívila svého gynekologa, který mi ihned nasadil antibiltika, že se nejspíše jedná o nějakou infekci, která se pokouší o mé těhu, udělal tedy kultivaci. Ta nakonec po třech týdnech dorazila s výsledkem streptokoka. To bylo cca v 16tt. Nicméně jsem byla přeléčená antibiltikama, takže se jelo dál.. moje těhu se začalo konečně vyvíjet bez komplikacích, až teda na můj psychický stav, který je na čtýru. Pan doktor mi nakonec ještě zjistil, že mám dvě mutace krve, pak mě poslal ke kolegovi v 19tt na nějaký specilální ultrazvuk, kde mi tento odborník sdělil, že když dělal utrazvuk přes bříško, tak moje placenta se zdá být vytánutá nahoru a nasedající vzadu. Když mě ale prohlížel sondou, tak mi povídá, už vím, proč jste takto krvácela, vy máte nízko položenou placentu, vnitřním UZ je to vidět. V první chvíli se mi hlavou problesklo, že to už jsem předtím slyšela na gynekologii u mojí maminky.

Takže opět jsem měla velmi přísný klidový režim. Když jsem byla cca ve 23tt na další kontrole u svého gynekologa, bylo mi opět všechno vyvráceno. Prý je placenta tam, kde má být, že určitě není nízko položená a tak se teda ptám, kdo je tu za úplného blázna?? Asi mi nezbývá nic jiného, než doufat v to, že je všechno tak jak má být.

Teď momentálně moje obtíže jsou: zhoršené dýchání a poslední týden pálení žáhy. Jsem momentálně na konci 26tt a děkuji za každý další den, co mám naše miminko, našeho šikovnýho bojovníčka uvnitř v bříšku. Už nám zbývají cca 2,5měs. a budeme snad oba v pořádku bez komplikacích.

Děkuji všem co jste to dočetli až sem. Chci jenom říct, že jsem se neměla komu vypovídat s tím, co jsme si s mimiskem museli za těch pár měsícu projít. Děkuji za pochopení a případnou podporu nebo i názor.

Nováček Andy

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 09.03.13 00:51

Prosím tě a můžeš nás informovat v jakých nemocnicích jsi ležela a byla vyšetřovaná? To je teda něco..!

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 06:21

No vlastně můžu Vás varovat, ležela jsem v Mělnické nemocnici.. Nechci tím říct, že jsou tam všichni lékaři stejný, ale já měla asi opravdu smůlu..

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.03.13 06:37

Ahoj, mě vždy takový deníček dokáže zvednout ze židle. Když je klidovy režim tak má člověk opravdu ležet, ne tahat těžké věci a pak si stěžovat na nemocnici. Ono těhotenství do 24.tt až tak neřeší. Nechávají to přírodě. Podle mě oni na pohotovosti udělali co je třeba ale člověk si měl zajít ke svému na pořádnou prohlídku.
No přeji už jen pohodove těhotenství. A žádné komplikace.

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 06:55

EvaG:
Ahoj Evičko, no já jsem byla v pořádku když jsem odešla z nemocnice po prvním krvácení, nic mi nebylo, ani klidový režim mi nenařídili i když jsem se snažila se co nejvíce šetřit a když bylo všechno pomalu měsíc v pohodě, chtěla jsem prostě mamce udělat radost a vůbec jsem si nepřipustila další komplikace s tím spojené.. a oni nakonec přišli.. Já nechci svádět krvácení na lékaře, asi jsi špatně deníček pochopila… spíš se jednalo o přístup k těhotný ženě.. a to že do 24tt se komplikace neřeší? můj názor je, že by se mělo tohle řešit hned od začátku těhu aby se předešlo zbytečným potratům, který ženskou fyzicky i psychicky zničení…
Každý život má dostat šanci na přežití i ten co je od 1tt do 24tt…

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.03.13 07:17

Ahoj, ani mě tak nevadí to že jsi neležela, ale jak jsi mohla tahat tu kytku? Proboha?
Neřeší. S tím mi nic neuděláme. Já byla v 26.tt a byla na pohotovosti že mě prosakuje voda, prošla doktorka a ptala se sestry zda ví, že do 24.tt mě nevezmou, neměla jsem břicho. Tak jsem byla opařená. Tím ti chci říct, že ten přístup je hrozný, to vím, plno maminek na to doplatilo. Já si prošla předčasným porodem, tak mě vždy toto dokáže zvednout ze židle, že někdo tahal něco těžkého a má komplikace.

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 07:33

EvaG:
v tu dobu jsem opravdu žádný komplikace neměla.. a věř tomu, že si to hrozně moc vyčítám a vždycky budu.. Ne jednou jsem si v duchu i nahlas řekla, že jsem… slušně: „pitomá“ ale kdybych tehdá věděla co vím dneska.. ale to asi spousta z nás…
jinak jsem na sebe velmi opatrná, až to možná přeháním.. ale ten malý uzlíček mi za to stojí a už nikdy nedopustím, abych mu i kdyby nevědomky ublížila…
Jsem psychicky na tom špatně, pro jsem se tu vypsala.. spousta lidí mě možná odsoudí za to, že jsem nebyla více opatrná.. ale číst to nepotřebuji to mi moc nepřidá, myslím že jsem za to už dost pykala.. teď se modlím a dělám vše co je pro mě a mrňouska to nej nej… : zdravá výživa, odpočinek a také dostatek lásky a péče mého manžela a blízkých

Příspěvek upraven 09.03.13 v 07:34

 
Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 51 inzerátů 09.03.13 07:37

Nedá mi to a musím též napsat, mrzí mi čím sis prošla. snad teď už bude líp a ty donosíš toho svýho broučka až do konce.Ale co mi opravdu šokovalo, ta kytka, a myslím že nebudu první ani poslední kdo ti to vyčte, promiň spousta maminek tady se snaží o mimi nejde a když se konečně zadaří musí jen ležet skoro ani na záchod nejdou a ty začneš krvácet, pak to ustane a dobrý jede se dál vlastně se nic nestalo tak můžu dělat vše? :nevim: já bych se bála ty jo, aby se to nevrátilo, a to ikdyž sem byla naprosto v pořádku bála sem se cokoli tahat aby se mimi nic nestalo. mne přijde jak kdybys zkoušela osud tyjo. ale třeba se opravdu mýlim a byla to jen nerozvážnost :hug: každopádně přístup v nemocnici mne udivuje. já sem žila v domnění že těhulky maj vždy přednost když je ňákej problém…

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 07:47

No možná jsem to s tou váhou ty kytky přehnala 10kg asi neměla, ale v rukou cítit byla.. a osud? ten jsem fakt pokoušet nechtěla.. Vím že spousta žen mají problémy a jsou na tom daleko hůře než já, ale to co jsem udělala s tou kytkou mě bude provázet celým životem.. Omluva proto není..

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.03.13 07:48

Je mi jasné, že jsis to neuvědomila. Teď jsi ok, tak žádné blbosti. Ono chvíli trvá, než si člověk uvědomí, že neodpovídá jen za sebe.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.03.13 07:52

@Zlobísek:)) Pokud je opakovaně stejný problém do 24.tt tak se to opravdu nechává na přírodě. Ve většině případech. Je to hrozné, ale takový přístup je.
Ono se nemá

 
Zlobísek:))
Kelišová 6299 příspěvků 51 inzerátů 09.03.13 07:53

@Andy.0 koukám že svědomí začalo pracovat. tak teď už žádné blbiny a uvidíš že při dalším těhulkování už budeš vědět co a jak :hug: teď hlavu vzhůru, miminko chce bojovat, zapni telku a relaxuj, třeba nám pak napíšeš jak to nakonec krásně všechno dopadlo :hug:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 09.03.13 07:59

A ještě k té placentě, ona opravdu mohla být nízko a způsobovat krvácení, ona se totiž většinou vytáhne nahoru. Taky jsem to tak měla, doktorka mě strašila, no spíš schválně, protože se to stává, že se může odloučit. Proto možná ani ta péče nebyla tak jak měla. Za mě je chyba v informovanosti. Protože toto ti měli vše říct, když jsi poprvé krvacela.

 
Tessien
Kecalka 164 příspěvků 09.03.13 08:16

Lezela jsi na Melniku? To ani nepis, tam chci rodit :-) Takze me docela prekvapuje pristup tamnich lekaru. Ja osobne jeste s touto nemocnici zkusenosti nemam, ale slysela jsem jen same dobre reference…
Jinak jsem rada, ze jsi ty i mimco v poradku a radeji uz opravdu nic netahej :-) :-)

 
Tessien
Kecalka 164 příspěvků 09.03.13 08:16

Lezela jsi na Melniku? To ani nepis, tam chci rodit :-) Takze me docela prekvapuje pristup tamnich lekaru. Ja osobne jeste s touto nemocnici zkusenosti nemam, ale slysela jsem jen same dobre reference…
Jinak jsem rada, ze jsi ty i mimco v poradku a radeji uz opravdu nic netahej :-) :-)

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 08:55

Tessien:
taky jsem slyšela samou chválu na Mělnickou porodnici, já jsem tam ležela na gynekologii.. nevím jestli je v tom rozdíl.. asi ne… :nevim:
já mám zkušenost takovouhle.. přeji Ti ať to všechno v pořádku dopadne..

 
myšák1187  09.03.13 09:35

:hug: :hug: :hug: no užila jsis dost, nemá smysl ti říkat že s kytkou to byla hloupost, myslím že si dnes vyčítáš i jiné naprosto nevýznamné věci které jsi během těhu dělala, co je důležité je to, že jste zatím s mimi v pořádku a přeju ti aby to tak bylo až do konce a ty jsi měla zdravé mimi narozené v termínu a hlavně zdravé. A jen takový dotaz už víte co to bude?? Nebudeš mít náhodou holčičku, ty jsou bojovnice a zatím co mám zkušenosti z okolí vydrží a udrží se i přes různé komplikace v těhu(ale to jsou takový babský povídačky) :D :D tak jen jestli to je i tvůj případ

 
Ajdula
Stálice 86 příspěvků 09.03.13 09:46

Ahoj, nic si nevyčítej, to nepomůže tobě ani miminku. Jestliže ti řekl doktor, že o nic nejde a byla jsi v pořádku, nebyl důvod pořád ležet v posteli. A aby ti někdo vyčítal, že jsou ženský, který nemůžou otěhotnět a ty zbytečně riskuješ? Já hrála v obou těhu min. do 25. týdne volejbal a já ani můj doktor jsme na tom neviděli nic špatného, jestliže jsem byla opatrná. Taky jsem hazardovala? Nemyslím si. Samozřejmě, pokud pak nastaly takové komplikace, jak píšeš, už bych z postele nevylezla, abych mimi neohrozila. Člověk přece nemůže dopředu přemýšlet o tom, že by se mohlo stát to nejhorší a musí žít s tím, že je všechno v pořádku, jinak by se zbláznil. Kytka nekytka, sama cítíš, že to nebylo úplně moudré, ale co následovalo, tos nemohla tušit. Hlavu vzhůru, už se pořádně šetři a dávej na mimi pozor, už to těch pár dní snad vydržíte. Držím palečky!

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 09:50

Myšák1187:
Ahojky, to opravdu nemá smysl mi to říkat, jak hloupá a nezkušená a nepředvídatelná jsem byla s tou kytkou.. děkuji za podporu
Od posledního krvácení jenom ležím, maximálně uvařím za pomoci manžela.. fakt se šetřím, i když údajně, vše by mělo být v poho.. jenomže já už Mudr. moc v tomhle nevěřím a raději odpočívám..
Jinak už víme, že je to chlapeček.. Ondrášek se bude jmenovat.. Jak já ho už teď tak strašně miluju… pořád si představuji, jak ho budu mít poprvé v náruči a budou mi po tvářích téct slzy štěstí..

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 09.03.13 09:57

No jo, držím palce, ať už to jde bez komplikací. Ale, ženská nešťastná, to nevíš, že těhotné nemají zvedat nic těžšího než 5 kilo? Zvlášť když už měly nějaké potíže?

 
Ajdula
Stálice 86 příspěvků 09.03.13 09:58

Je mi jasné, že nepotřebuješ vědět, žes to neměla dělat, však víš :lol: Důležitý je, abys byla v pohodě. Jestliže je teď vše OK, je to známka toho, že Ondrášek oceňuje, že jsi se uklidnila. :lol: :lol: :potlesk: Hlavně se nenervuj zbytečnostma. Samozřejmě to dobře dopadne a malej bude pro zdravej a krásnej. Opatruj se a vydržte!

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 10:05

Ajdula:
Děkuji za pochopení, toho se mi moc nedostává.. Je mi líto že spousta žen nemůže otěhotnět, i já jsem nepřišla do jiného stavu hned.. Měla jsem totiž problémy s ovulací a nepravidelnou menstrulací..
Já jsem opravdu nesmírně vděčná za každý den co mám Ondráška v bříšku a dobře tam roste.. Je fakt, že mě ničí pomyšlení na předčasný porod.. asi bych to psychicky nezvládla.. proto se snažím jenom ležet a odpočívat, než abych našemu drobečkovi ublížila nějakou hloupostí, která by byla zbytečná.. jako byla ta kytka

Příspěvek upraven 09.03.13 v 10:07

 
wra
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 09.03.13 10:18

No jo no, pozdě bycha… Jen nechápu proč jsi šla znovu do té same nemocnice, kdyz tam měli takovy přístup. mě by tam teda podruhé nedostali ani párem volů

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.03.13 10:20

Nějak nechápu, že tu řešíte 10kg kytku, že jednou něco nesla :roll: Co mají říkat ty maminky, co mají doma dítě, tatínka v práci a dítě tahat musejí? Já mám placentu teď u druhého těhu nízko, zasahuje do por.cest,mám se šetřit, ale jak to mám dělat, když dcera váží 12kg a musím ji zvedat, to ji mám nechat samu vylézat z vany a tak podobně? O tom, že ze začátku jsem tahala kočár do 1.patra raději pomlčím, to jsem ještě tedy nevěděla, že se nějak šetřit mám a jak mám placentu, to mi bylo sděleno před cca měsícem. Naštěstí u nás ok, nikdy jsem nekrvácela-ťuk, ťuk, jen jednou na začátku lehce zašpinila. Prostě nevím, ale vypisovat tu skrz jednu kytku mi příjde nepodstatné, pro jednou a člověk si to prostě někdy neuvědomí, kor když měsíc měla pokoj, to si nepřipustila, že by se to zase opakovalo.

Přeji Ti, ať vše zdárně zvládneš do konce a jste oba s miminkem v pořádku :kytka:

 
RadunkaP
Kecalka 212 příspěvků 09.03.13 10:24

Ahoj Andy..po přečtení tvého deníčku jsem se vrátila 10 let zpět kdy jsem si prožívala úplně stejné těhotenství jako ty! první slabé krvácení mi začalo v 9tt a postupně se vracelo každý měsíc..v 23tt jsem skončila doma na sedačce ve velké kaluži krve a rýchlý odvoz do nemocnice…tehdy jsem si myslela že je konec a že jsme o miminko přišli..ale vydrželo a mě po týdnu pouštěli z nemocnice domů, kde jsem měla přísný klidný režim jen na lůžku..to jsme bez dalšího krvácení vydržela doma 3 týdny a pak opět prask a silná kaluž krve pode mnou…nepříjemný pocit jakoby někdo pustil kohoutek s vodou:-( do dneška si na to vzpomínám. Takže od 27tt jsem už zůstala v nemocnici s opakovaným krvácením na kapačkách a transfůzích..a modlila se ať to naše miminko /holčička :srdce: /bojuje a vydrží v bříšku co nejdýl..v ten moment byl k dobru každý den který vydržela uvnitř. Příčina toho všeho bylo špatné umístění placenty která se tlačila na děložní branku…a tím způsobovala silné krvácení. Ve 32tt když mi dělali jako každý jiný den v nemocnici vyšetření přišel primář a řekl že jsem začala krvácet uvnitř a že nejsou slyšet žádné odezvy miminka a že už jde i o můj život a musím okamžitě na sál, kde mi byl proveden císařský řez při kterém jsem byla umrtvená jen na půl těla..nemohla jsem pod celkovou narkózu díky nachlazení které mě trápilo..takže jsem viděla celý průběh zákroku..a řeknu ti ten pocit kdy nevíš zda miminko v tobě žije nebo ne byl strašný…asi po 10min. se na celý sál rozlehl dětský křik a naše princezna byla na světě živá a zdravá :) Byla to taková malá okatá panenka, která vážila 1.900kg a měřila 46cm. Celkově se měla k světu a mě ji po 4 dnech dali z inkubátoru na pokoj..z nemocnice nás pouštěli po dalším měsíci..malá musela přibrat na váhu 2.200kg která byla propouštěcí. Teď je jí 10 let..je to krásná zdravá holka a nikdo by nevěřil že to byl takový malý uzlíček s kterým jsme si zažili tolik strachu a problémů ;) Navíc já jsem teď ve 26tt a čekáme kluka a od úplného začátku těhotenství je vše v naprostém pořádku ;)Úplně jiné těhotenství než jaké jsem zažívala před 10ti lety! Věřím že i u tebe to bude dobré a ty i mimnko to ustojíte a dotáhnete do zdárného konce!! :hug: musíš věřit že to všechno dobře dopadne!!.přeji ti to z celého srdce :srdce:…buď statečná a napiš pak jak jste i s miminkem na tom :kytka: Drž se!! Radka

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 10:45

Ahoj Raduško, děkuji za tvé psaní.. jsi hrdinka.. já nevím jestli bych do dalšího těhu šla znova.. možná za dalších 10let, jako ty? :) čekat miminko, mít v sobě nový život je pro mě něco úžasného a já děkuji všem andělům strážným, který mě a Ondráška opatrují, je to zvláštní, včera nám přivezli kočárek, „máme ho u sousedky“ ale stejnak jsem taková nervózní z toho, že už ho máme a jestli není ještě moc brzo.. Pořád jsem v očekávání co mi další den přinese, jestli bude vše v pořádku? Všechno co se zatím v mém těhu objevilo špatnýho, mě hrozně psychicky vyčerpalo a vyděsilo.. snad už budeme jenom v pořádku.. modlím se..
Přeji Ti klidné těhotenství a zdravíčko tobě, miminku a všem co patří do tvého srdíčka. :kytka:
 Andy

 
silvik88  09.03.13 11:40

Ahoj, já osobně můžu být ráda, že nemám problémy jako Ty. Vcestného lůžka jsem se obavala dost - přeci jen rizikove těho, krvácení, sekce a plod s rustovou retardaci není nic skvělého… Narozdil od plno jiných mám štěstí. Těho spontánní, vlastně se povedlo hned a nemít anemii a občasný bolebřich, tak si nemám na co stezovat. Jsem stará jako Ty a téměř ve stejném týdnu těho. Těho není nemoc, ale ani zaměstnavatel po Tobě nemůže chtít tahat zátěž… Já osobně bych si to nedovolila a to mi „nic není“. Nic Ti nevycitam. Každá se chováme podle svého nej svedomi a vědomí.
Na mě osobně Dr. kálí jak na placatý kámen (kvůli studiu teď v těho nemuzu chodit ke svému původnímu). Nemít své vědomosti a nestarat se sama, tak mě dusnost, nechutenství, nespavost a hučení v uších provází od ledna doteď a stav se aso horší… Dr. nejsou dokonali, ale to s kytkou fakt nebyl good nápad…
Jinak přeji pevné nervy a už žádné komplikace. Drž se ;-)

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 09.03.13 12:01

Ahojky, ja neco podobneho prozivam ted.Jsem v 8.tt,2× uz jsem zakrvacela a vcera se to spustilo tak silne, ze me manza musel odvest na gyndu. Prcek je v poradku, je tam ale malicky hematom a pry mozna praskla cevka!Dr.mi rekla, ze telo je nevyzpytatelne a neprijde se z ceho to muze byt ( verim, ze tim hematomem). Mam na tyden neschopenku a v patek kontrola tak snad to bude v poradku!
Tobe moc drzim pesticky( ale uz to bude dobre, uz to mas za par ;) )at vse dopadne dobre :hug:
Holt, nekdo si to musi „vyzrat“az do konce :roll:

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 09.03.13 12:07

Moc moc drzim palce! Jsme stejne stare, taky jsem lezela v nemocnici s hematomem v 10.tt a jedno mimi melo taktez nizko placentu, nevim jak je to ted. Nyni jsem v 17.tt. Obe to zvladneme!! Kdypak mas termin?

 
Marketa 1991
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.03.13 12:12

Take jsem brala Ascorutin byla jsem 9tt a az do 13tt jsem ho musela brat.. ted jsem na zacatku 27tt a jsem bez obtizi… jen krom toho krvaceni musim dochazet na hematologii kvuli trombofilni mutaci… ted cekame chlapce (TP:11.6.2013) a mam doma jeste 2letou dcerku u ktere bylo me tehu bez komplikaci krom hroziciho predcasneho porodu na 34tt… u syna posledni tydny probiha vse jak ma… musim zatukat… TUK TUK… drzim palecky… at je mimi v poradku… :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 09.03.13 12:15

Božínkote ženský! Vždyť autorka svého zbrklého počinu s kytkou určitě taky lituje, není třeba ji tu kamenovat, neudělala to schválně, prostě se dopustila blbiny. Já provedla podobnou blbinu, já jsem sice nic netahala, ale tak ve 12 tt jsem na zahradě pálila větve vánočního stromku. Byl krásný a teplý jarní den, od ohně šlo vedro, já málo pila a udělalo se mi blbě. Došla jsem domů ke kohoutku do kuchyně a probrala jsem se na zemi. No naražená brada, na zádech mám jizvu od úchytky snad doteď. Navíc můžu být ráda, že mi v tu chvíli nevolnosti volal muž - odvolal mě od ohně a když mi vypadl mobil z ruky, zburcoval naše, kteří okamžitě přijeli ten oheň uhasit. Naštěstí byl dál od baráku. No husa prostě :nevim:.
Zakladatelko držte se a už se kravin vyvaruj :hug: :kytka:!

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 09.03.13 12:28

Preju ti jen to nejlepsi, musi to byt hrozny na nervy, ale kdyz doktor rekne klid, tak bys nemela tahat deset kilo holka. Tak at uz je vse bez komplikaci :roll:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 09.03.13 12:30

Kytka nekytka :mrgreen: to zase bude téma dne. Měla sem rizikové těhotenství a starší dítě. špinila sem, krvácela a neměla nikoho kdo by mi pomohl, tak podle některých bych asi musela starší dítě utopit, ale né jednou sem nesla 15 kg :mrgreen: a jednou si na procházce zvrtnul nohu a nesla sem ho přes kilometr v lese.
Myslim si že když se dítě udržet má, tak se na začátku udrží i když bys nosila krávu ;).Je teda s podivem co váš chlapeček vše už vydržel, ani bych tomu nevěřila že po tom vše, ale ted už bude vše dobré :srdce:.

ted už je potřeba opravdu ležet když mužeš a doufat za každý den proto že každý den zlepšuje naději i možnosti..
Moc držim palce a já se synem nakonec ještě přenášela :palec:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 09.03.13 12:34

@Kamča.dalmatinka No už jsem se lekla, že budu za exota. Dík :mrgreen: :kytka:.

 
Míša85
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 09.03.13 12:44

Ahoj Andy,
nejenom po přečtění tvého deníčku, ale všech příspěvků tady, tě chci hlavně povzbudit a dodat ti sílu a pevné nervy do cílové rovinky, protože si myslím, že to je to co přesně potřebuješ…
Jsem také prvorodička a je hodně věcí, které mi nikdo neřekl a nepoučil mě o nich. (třeba horká voda ve vaně :nevim: ) Teď už víš, že nemáš tahat těžší věci 3kg a určitě jsi se z toho náležitě poučila ;-).
Nemá cenu řešit co bylo, to už nezměníš! Teď je důležité co bude. Ondrášek je očividně velký bojovník a to je dobře!
Přeju, ať je zbytek těhu v pořádku a porod proběhne bez komplikací :hug:

 
jannina1
Závislačka 3265 příspěvků 09.03.13 13:03

Ahoj, nic si rozhodně nevyčítej, pokud jsi neměla nařízený klidový režim, přece nebudeš jen doma ležet. Co mají říkat ty mamči. které mají doma malé dítě a muzsejí ho zvedat? Já měla taky dvě děti do dvou let, kamarádka je teď v pátém měsíci a má dítě rok a půl, ale pěkného cvalíka, mamánka a musí ho tahat pořád. Co by měla říkat ona? Pokud je něco špatně, stejně se to projeví, ať ležíš, či chodíš. Jinak přeji hodně štěstíčka a zdravé mimčo. :kytka:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 09.03.13 14:29

@Kamča.dalmatinka naprosto souhlasim, dobře jsi to vyjádřila s tím taháním věcí :palec: A co nechápu už vůbec, to srovnání, že někdo nemůže otěhotnět a pokouší se o mimi a ona si dovolí udělat tohle. Já jsem například zázrakem otěhotněla po dvou letech a věřte, že v hlavě se mi honili naprosto jiné myšlenky jak to, že nějaká těhotná si tahá těžké věci a pak krvácí :roll:
To co jsi prožila bylo určitě nemilé, nicméně je mi jasné, že jsi na sebe opatrná. Brzo budeš svého drobečka držet v náručí, je vidět, že je to chlapák :mrgreen: A to jsem si stěžovala, že je mi zle až do šestého měsíce, ale přitom mám velké štěstí, že můžu normálně fungovat a chodit ještě do práce. Co je věčné objímání mísy oproti krvácení apod. A někdo má ještě daleko horší průběh těhu. Takže ti přeji už jen bezproblémové dokončení těhotenství ;)

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 09.03.13 15:21

Neboj holka! já krvácela na začátku od 5tt do 9tt a to jsem brala utrogestan i ascorutin… a měla jsem vcestnou placentu tj. ne to, co ty máš nízko polženou, a le to, že zasahuje přes branku tj. přes ten otvor, kudy má mimi ven a to ještě tu nejhorší variantu! neboj se nic, odpočívej, netahej těžké věci, nesportuj! Placenta se tím, jak roste mimčo vytahuje a ačkoliv mě říkali, že se nevytáhne, tak pohoda, vytáhla, od 30tt můžu opět dělat vše a zbývá mi 6 dní do termínu! a že jsem fakt začla dělat vše! takže se drž, bude to dobré! nejsi sama, kdo má komplikované těhotenství!

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 09.03.13 15:35

Ahoj věř že už to bude jen dobré :hug: hodně zdravíčka Vám oběma :kytka:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 09.03.13 18:05

@Andy.0 no jak promiň ale tahat 10 kilo v prvním trimestru je holá blbost! zvlášť po krvácení. já mám taky malý dítě a jsem na začátku těhotenství takže mi nic jiného nezbývá, ale jen tak tahat kytku mi přijde trochu na hlavu.

nicméně přeju ať ty i miminko jste v pořádku a doklepete to alespoň do 38tt

Příspěvek upraven 09.03.13 v 18:08

 
Juterka
Kelišová 5223 příspěvků 09.03.13 18:54

Četla jsem to s otevřenou pusou… Snad už teď bude vše jen v pořádku!!!

 
Laka
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 09.03.13 20:04

Přeji už jen pohodové těhotenství a krásné zdravé miminko :kytka: Též jsem si prošla dost komplikovaným těhu, takže asi tuším, co pocitově prožíváš, ale vydrž! Až budeš mít miminko u sebe, vše zlé bude zapomenuto ;)

Příspěvek upraven 09.03.13 v 20:04

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 09.03.13 20:29

Chtěla bych poděkovat Všem co mě podporují a těm co mě odsuzuji chci říct, že nikdo není dokonalý a každý někdy šlápne vedle.. já za to zaplatila až až, naštěstí jsem o miminko nepřišla, Ondrášek je velký bojovník..
Chápu Vaší rozhořčenost nad tím, co jsem byla schopná udělat.. ale jak už jsem psala byla jsem po hematonu měsíc bez komplikacích, cítila jsem se fajn, plná energie a nepřipouštěla jsem si další komplikace natož krvácení způsobené tím, že jsem nesla pár metrů kytku.. Bohužel se tak stalo.. málo kdo si dovede představit, jak moc si to vyčítám, jak jsem byla vyděšená a co přesně jsem cítila.. Ano, byla jsem nezodpovědná, že jsem nesla kytku v květináči, která byla těžší :zed: a ano nikdy si to neodpustím..
Pořád se jenom modlím za to aby byl malý v pořádku, abych ho donosila a zvládla porod bez zbytečných komplikací..
Ještě jednou Vám děkuji za předčtení deníčku, za Vaše kladné i záporné odezvy… :kytka:
 Andy

 
Tessa85
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 09.03.13 20:58

Klobouk dolů:-)

 
Holbinka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 09.03.13 22:18

Ahoj Andy perfektní článek, přeji at už máš vše jen bez komplikací a pak spokojenou rodinku, já mám zkušenost takovou že jsem měla uplně podle doktorů v pohodě ukázkové těhotenství, ještě jsem se ve 20 týdnu vdávala a vše okolo svatby vyřizovala a lítala a tahala však to znáte:) až najednou ve 33 týdnu bum a malej chtěl prostě ven, jako pro prvorodičku taky šok nic ještě nepřipraveného a nakonec mě řekli že to byla infekce, naštěstí vše dopadlo v naprostém pořádku a po pár týdnech jsme byli doma, dnes je malému 5,5 a je to takovej raubíř že už si ani nepamatuji že měl kdy 2 kg :) ještě jednou hodně štěstíčka at vše dobře dopadne :mavam:

 
isabela72
Povídálka 32 příspěvků 10.03.13 00:00

Přeju hodně štěstíčka a držte se :potlesk:

 
Míša85
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.03.13 13:53

Ráda bych tady napsala to, že nemůžete srovnávat první a další těhu. Mě doktorka na tohle upozorňovala, že při prvním těhu se má dávat pozor 2× tak víc a že se nesmí nic tahat, ať si počkám případně na druhé, že už se s tím tělo pere lépe.

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.03.13 15:30

Přeju hodně zdravíčka a ať vše dopadne dobře :kytka:

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 10.03.13 21:52

Ahojky :mavam:
Nemáš se zaco omlouvat ani se nedivím, že jsi s nervami na dně. My prožily taky něco takového když jsem byla těhotná. Ve 20 tt nám zjistily srdeční vadu a 80% pravěpodobnost, že má dawnův syndrom. Což když mě poslali na kardio už když jsem šla po chodně, tak jsem cejtila, že to nebude standartní a po 30 minutách kdy mi jezdil kardiolog sondou po břiše mi řekli onu diagnozu. Já se mu tam složila a slzy mi tekly proudem. Doktor se mě snažil utěšovat s tím, že ať zajdu na genetiku a když se nepotvrdí ten syndrom, tak budem pokračovat dál a malou mi po porodu odpoperují. Jenže na genetice jsem byla opět v šoku, když mi doktorka řekla, že si můžu pořídit další, že jsem mladá :cert: Hned v pondělí mi moje gynekolož zařídila odběry a měli jsme mít rychlo test, který měl být do 2 dnů. ALe když jsme tam volali, tak na jedno chromozomu něco našli a nebyli schopný to identifikovat, tak jsme museli s přítelem naběhnout i my na odběry, aby se koukli jak je máme poskládaný my. Nakonec datalnější rozbory měli trvat 14 dní a po několika telefonátech jsme veděli výsledky za měsíc. Já chodila jak hromádka neštěstí, pořád jsme brečela a přítel se nsažil bejt silnej a uklidňovat mě. Naštěstí se dawnův syndrom nepotvrdil a holčičku jsme donosila, dokonce i přes termín a teď máme 3 měsíční Natálku. Srdíčko má sice nemocný a čekají ji 2 operace, ale tím, že nemá teď žádné problémy tak je provedou až se její stav zhorší. Jenom jezdíme na velmi časté kontroly. A řikám si, že když ten můj smíšek vydržel všechny tyhle problémy, kdy mi řikali ať jí dám pryč, tak operaci taky zvládne. A tvoje mimčo bude taky určitě v pořádku a bude Vám dělat jenom samou radost :palec: :* Už víte co to bude?

 
Pepina7  10.03.13 22:19

Moc pěkný deníček a už žádné výčitky! O mé první těhotenství jsem přišla v 8 týdnu. Druhé těhu se začalo vyvíjelo stejně, v 8 týdnu zase špinění. Doktorka mi dala injekce na udržení. Starší, nejspíš i zkušenější doktor nademnou kroutil hlavou a řekl: Co má být, to má být… Bylo mi na nic. Celé těhu jen strach. Nakonec jsem rodila ve 42t. Nyní už 12- ti letý puberťák. Třetí těhu mimoděložní a odstranění vejcovodu. Čtvrté těhu zpočátku dobré, 15 týden silné krvácení (dodnes nevím proč), 18t nález- amniový pruh (možnost nevyvinutí končetin), zase strach- naštěstí častá kontrola ultrazvukem, následuje těhu cukrovka a inzulín. Ve 38t vyvolaný porod a nyní nádherný šikovný 1,5 letý syn. Takže hlavu vzhůru, dobře to dopadne. Ale ta kytka za to nemůže!! Šetřete se!!!

 
Andy.0
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 11.03.13 08:17
Pepina7

Pepina7:
Jsi moc hodná, děkuji za podporu.. Když čtu čím jsi si musela projít ty, tak se až stydím, že jsem tak přecitlivělá, když ostatní zvládli daleko horší věci v těhu.. Já si nedokážu představit, že bych o miminko přišla, zhroutil by se mi asi celý svět..Od druhého krvácení „s tou kytkou“ jsem pořádně nezvedla ani zadek z postele. Mám o Ondráška strašný strach, když jdu na záchod a taky když ráno vstanu.. ale díky bohu je moje miminko Bojovník a jakou už má sílu když kope.. :)
Miluji své děťátko a nikdy jsem mu nechtěla ublížit, ať si myslí kdo chce co chce..
Ještě jednou děkuji za podporu Pepinko.. :hug:

Příspěvek upraven 11.03.13 v 08:18

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama