Těhotenství je dar

Těhotenství

Cestování byl můj život. Žila jsem si free životem, poznávala nové kultury, skvělé lidi a hlavně měla mnohem více zážitků než mé ochuzené vrstevnice s miminy. Narození dítka jsem brala jako ukončení života a začátek galejí. Nevyzrálé názory, které má asi hodně mladých žen. Jenže horší pak je, když své hodnoty změníte, po miminku začnete toužit, a ono to nejde.

V období mých největších cestovacích plánů se mi do cesty připletl jeden muž. Můj mozek ho po pár měsících vyhodnotil jako „skvělého adepta na tatínka mého dítěte“. Hodnoty se mi najednou začaly postupně měnit. Už po roce a půl známosti jsem začala toužit po miminku, u mě naprosto nepředstavitel­ná věc.

Od svých 11 let jsem měla problémy s MS. Přicházely každý půl rok, později každé tři měsíce. Doktorka mi řekla, že takto to některé ženy prostě mají a já jsem nad tím mávla rukou. Když jsme se začali snažit o miminko a ono to stále nešlo, zašla jsem si k novému doktorovi. Ten mi diagnostikoval polycystické vaječníky a při každé schůzce padlo několikrát slovo sterilita. Začala jsem si uvědomovat, že situace začíná být vážnější, než jsem si doposud myslela a opravdu jsem měla strach, že jsem sterilní.

Rok jsem brala Utrogestan. Občas jsem si udělala těhu test, jestli to náhodou už nevyšlo, ale výsledek byl vždy negativní. Čím více testů jsem měla za sebou, tím jsem byla zdrcenější a přestávala jsem věřit. Začala jsem mít hrozný strach, že opravdu děti nikdy mít nebudu. Cítila jsem se jako žena méněcenně a začalo se to projevovat na mém chování. Když mě doktor bez jakýchkoli jiných vyzkoušených metod poslal na umělé oplodnění (bylo mi 26!), už jsem k němu nikdy nepřišla a bylo mi ještě mnohem hůř.

Do ruky se mi dostala kniha Co s doktorem, která mi moc pomohla. Začala jsem zkoušet alternativní medicínu. V té době jsem byla opravdu na dně a říkala jsem si, že není co ztratit. Brala jsem homeopatika, pila bylinkové čaje a různé výtažky, nakoupila jsem si plno přírodních přípravků, cvičila jsem jógu, chodila na biorezonanci. Kdyby to všechno partner věděl, myslel by si, že jsem se zbláznila. Každý večer jsem se modlila, abych otěhotněla, ale stále nic. Takže jsem se začala smiřovat s tím, že mi to prostě nikdy nepůjde.

Snažila jsem se soustředit na nové zaměstnání, ze kterého jsem byla nadšená. Pár dnů po nástupu mě kamarádka donutila „počurat test“. Měla jsem sice tři týdny zpoždění, ale to u mě bylo naprosto normální. Naopak jsem na ni byla naštvaná, že mě chce dostat zase do oné známé nepříjemné situace, kterou jsem už tolikrát zažila. Jenže test vyšel tentokrát pozitivně. Málem jsem se z toho stresu pozvracela. Utíkala jsem do lékárny pro dalších šest testů a všechny vyšly stejně. Hrozně jsem se bála tomu uvěřit, bála jsem se radovat. Většině lidí, kromě rodiny, jsem řekla, že jsem těhotná až v pátém měsíci. Tak moc jsem se bála jim to říci dřív.

Nyní jsem ve 30. tt. Jsem neuvěřitelně vděčná a šťastná, že si mě nějaká dušička vybrala a já ji můžu nosit v bříšku. Každé ráno děkuji za tuto možnost a každý večer sním o tom, jaké miminko bude, až se narodí. Těhotenství si užívám plnými doušky a jsem za něj moc vděčná. Věřím, že kdybych otěhotněla hned a bez problémů, prožívala bych těhotenství úplně jinak. Nevážila bych si každého dne s ještě nenarozeným miminkem. Netěšila bych se tolik.

Proto, maminky i snažilky, si myslím, že všechno v životě má svůj význam. Nespoléhejte jen na doktory, ale věnujte se i své psychické stránce. Ta hraje mnohem významnější roli, než si mnohdy myslíme.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andysek83
Kecalka 429 příspěvků 18.09.12 09:28

Ahoj Moc krásně napsaný!!! :potlesk: Jako bych četla svůj příběh jen s tím rozdílem že jsem těhotná až po 2.ivf s anamnézou Syndrom polycystických ovarii.Dala jsi mi naději, že i s touto anamnézu můžu otěhotnět normálně. Máš pravdu těhotenství je dar. Ještě jednou moc děkuji za naději, hodně štěstí a ať vše dobře dopadne. :mavam:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 18.09.12 09:41

Gratuluju k těhotenství a přeju pohodový porod a zdravé miminko :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.09.12 09:52

Pekne napsano! Tehotenstvi je opravu dar! Mne je 29 a mam genetickou poruchu chromosomu, ted jsem v uplnem zacatku tehotenstvi po umelem oplodneni a mam strach, aby to vyslo… Nyni cekame na druhy ult a az se objevi srdicko. Zatim pry je vse v poradku, tak si toho neskutecne vazim! :kytka: Preji ti hodne stesticka a radosti z miminecka. :mavam:

 
gambettka
Závislačka 3575 příspěvků 18.09.12 11:09

Ringle, krásný deníček :palec: Přeji Ti z celého srdce, aby jsi měla pohodový porod a aby vám mimísek dělal jen samou radost :hug: Alternativní medicíně a všemu kolem věřím, i nám pomohla ke krásné zdravé holčičce :)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 18.09.12 12:08
:kytka:
 
prcekniky
Závislačka 3000 příspěvků 18.09.12 12:10

Gratuluji! Krásný deníček :potlesk: Hodně štěstí :mavam:  :andel:

 
emikili
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 18.09.12 12:42

Krásný příspěvek, máš naprostou pravdu, ten, kdo so musel miminko „vybojovat“ to prožívá úplně jinak :-). Ať se daří :palec:

 
bjetuschka
Závislačka 4035 příspěvků 18.09.12 12:51

Jsem ráda, že to dobře dopadlo, hodně štěstí :hug:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 18.09.12 14:31

Blahopřeji k otěhotněni a k tomu štěstí, co Ti to teď přináší. Já jsem sice neotěhotněla výsledkem snažení, ale jelikož znám různé příběhy, beru to taky jako štěstí a vůbec ne jako samozřejmost. A ikdyž jsem mladá a asi bych si toho mládí ještě naplno užívala nebýt dítěte, tak se na něj nedívám jako na někoho, kdo mi něco bere, ale kdo mi něco dá. Ze slova potrat se mi dělalo při jediném pomyšlení zle. Mimochodem já jsem taky ve 30. týdnu :) Krásný zbytek tehulkovani a bezproblémový porod přeju! :)

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 18.09.12 15:26

Ahoj, moc krásně si to napsala!!! přeju ti hodně štěstíčka!!! vytrpěla sis hodně a jsem moc ráda, že to takhle dopadlo!!! užívej si těhotenství a miminko plnými doušky!!! je to krásný pocit, já sama jsem v 6 týdnu, ale už teď jsem nejšťastnější člověk na světě!!! Tak se dřž a ještě jednou velká gratulace!!! :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :hug:

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 18.09.12 17:28

Moc gratuluji :kytka:
Hlavně ať je vše v pořádku a jste zdravý :-))

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.09.12 18:13

@kaspluc : moc vám držim palce aby všechno dopadlo dobře

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 18.09.12 20:10

Krásně napsaný a naprostý souhlas :-) já na drobky čekala dlouhých 5let tak že vím o čem mluvíš… těhotenství jsem si užívala ale asi jako každá maminka která musela projít dlouhým čekáním jsem strachovala, uplně se mi ulevilo až když se děti narodily :-) Přeji příjemný konec těhulkování a ještě lepší porod at už svůj uzlíček štěstí držíš v náručí :kytka:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 18.09.12 20:25

:mrgreen: mluvíš mi z duše :-) zažila jsem nedávno skoro to samé a také po nástupu do nové práce, zatím to tajím. Tak držím pěstičky, aby bylo všechno v pohodě :*

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 18.09.12 21:31

Moc pěkně napsáno… já už jednoho broučka mám víceméně neplánovaně… příští rok chceme zkusit sourozence a mám z toho strach, že už by to nemuselo jít… když se na to budu soustředit… a to je mě pouhých 24 let…

 
brisco
Závislačka 2783 příspěvků 18.09.12 22:34
Těhotenství je dar

Ač jsem si v těhotenství užila svoje, tak souhlasím. :pankac:

 
Nina Filipi
Kelišová 7262 příspěvků 8 inzerátů 19.09.12 08:03

Gratuluji k vytouženému miminku :-)

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 19.09.12 08:57

Pěkně napsané, ovšem bohužel v některých případech nezbývá nic jiného, než pomoc právě těch doktorů. Já osobně jsem jim vděčná za krásná dvojčata a těším se, že tento zázrak zopakují a přijde k nám ještě jedno miminko :hug:

 
Ringle
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 19.09.12 14:03

Holky, jsem ráda, že se vám můj příspěvek líbí a ještě radši, že snad mnohým z vás pomůže. Děkuji za pěkné komentáře, taky vám přeji, aby vše dopadlo dobře a byly jste šťastné :kytka: :andel:

 
Berenika24
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 20.09.12 14:19

Ano máš naprostou pravdu, že těhotenství je dar a Tobě moc přeji at si ho vychutnáš plnými doušky a mateřství at je krásné a miminko at je jen a jen zdravé :hug: mě také dr. poslal na umělé oplodnění a to mi je 24, já to nevzdávám, cvičím cviky Ludmily Mojžíšové piji bylinné čaje a vitamíny a první výsledky na mé psychice a i po fyzické stránce se projevují, takže né každý dr. má pravdu.

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 22.09.12 19:26

Často mi příjde, že pokora je v dnešní době cizí slovo. Lidi si neuvědomují, co mají. Máš pravdu - těhotenství je dar a já jsem každý den vděčná a šťastná, že to můžu prožívat :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama