To je jen dermatitida, do roka bude čistý II.

Rodičovství

Aneb – první vyhrání z kapsy vyhání

S bráchou na zahradě

V srpnu loňského roku jsme se po dlouhých tahanicích s naší dětskou doktorkou dostali konečně k alergologovi, co (snad) bere alergie vážně. Udělal se kožní test, krevní… Pozitivně vyšlo jen vajíčko, vysadili jsme ho, SUPER, ekzém zmizel!

Přišel listopad, nemoci, doporučení z dětské pohotovosti na kontrolu na Gastroenterologii – kvůli nízké váze (od půl roka se David drží na 3 percentilu).

V prosinci se díky medovým perníčkům vrátil ekzém, v lednu jsme nad ním zas začali pomalu vyhrávat… V polovině ledna jsme byli 3 dny v nemocnici, kvůli gastrotestům (dle Davidova spisu ho chtěl primář vyšetřit kompletně). Výsledek – není důvod k tomu, aby byl tak hubený, jí víc než leckterý dospělý.

Poučení z hospitalzace – pro dítě si berte do nemocnice své jídlo, David jako alergik na vejce dostal hned první den k jídlu zapečené brambory, broskvový kompot a meruňkovou přesnídávku. O chlebu s taveným sýrem (rozhodně ne dětským) k večeři nemluvě. Na oddělení pro děti do 3 let! Prý jsem jim to měla při nástupu říct, že je alergik, atopik… Copak to nemají v té zpráve, kvůli které nás přijímali? Ať žije Hradecká fakultka… Jako následek to totiž mělo rychlý nástup opuchlého ekzému na nohách (do toho dne je měl naprosto čisté).

V březnu jsme se dostali opět na kontrolu na alergologii. Dle testů je citlivost na vajíčka o více jak polovinu nižší, než byla. Vše ostatní (pyly, ovoce, zelenina…) taky v normě. Výsledek – není důvod k tomu, aby měl ekzémy.

Hodnotilo 5 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 26.04.11 09:30

Boj e atop. exémem jsme taky se synem zažili. Od půl roku po příkrmech mu začal exém na obličeji, potom i na tělíčku. Od kožaře dostal Advantan, to jsem mazala minimálně. Na kůži mu hodně pomohla Exomega od Aderma. Postupně se mu exém v pěti letech začal vytrácet. Objevil se vždy jenom na podzim a nyní už není po exému ani památky. Nemocný není skoro vůbec, dříve byl často. Podle alergologa se původ atop. exému často nezjistí :nevim: (testy na alegologii byly v pořádku)

 
Rarach2  26.04.11 10:14

To je fakt, ať žije Hradecká fakultka. Z dcerou jsme tam byly poslány kvůli zduřelým prsíčkám. Doktor přišel s tím, že to nemám prožívat, že to nic nebude. Po odhalení málem omdlel, ale nakonec se vzpamatoval, poslal nás na odběr krve, UTZ dělohy, vaječníků, aj. Holce byly 3 měsíce. Naštěstí to nic nebylo, jenom v těhotenství jsem nabrala moc hormonů - prolaktinu. Ale nervy to byly. S klukem už to doktorka neřešila.
Holka má 4 roky, je zdravá, až moc živá, a váhu má pouhých 13 kg. Taky to neřešíme.

Hanulko moc pevný nervičky, na doktory já zvyšuju i hlas, aby něco udělali. Kluk má ještě exém, zatím to neřešíme - pouze kojen - máchám ho v oleji Linola Fett Olbad, a mažu ho tučným mlékem - Excipial U Lipolotio. Rozhodně se to nezhoršuje.

P.S. Zkus i jinou nemocnici, nebo se poptěj po známých, kdo by byl schopen doporučit odborníka. Držím moooooooooc palečky. :mavam:

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.04.11 10:57

Jen by mne zajímalo, proč admini deníčky tak przní, vždyť tam úplně zkonili řádkování, souvislosti, vše 8-o A co to zvýrazňování? Přísáhám, že já to tak hnusně nepsala :(

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.04.11 12:41

Vyjádření administrátora k úpravám - nemám slov

Hezký den,

deníček jsem upravovala já. Jaké souvislosti jsou zpřeházené? Špatně rozdělené odstavce? Rozděluji je tak, aby byly obsahově i opticky dobře čitelné. Úvod by také měl mít nějakou délku, není to tak, že si každý „autor“ deníčku sám zvolí, co a jak. Napište mi, prosím, co přesně chcete změnit a můžu to v rámci možností opravit.

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 26.04.11 13:12

Hanule, jestli Ti někdo ,,opravil" deníček mne mrzí, ale snad to dáte brzo do původního stavu.
Ale teď k ekzému- náš mladší ho má taky a průběh příšerný: do šestinedělí byl milionové miminko, ale padl 6.týden a řval a řval a řval :zed: :-? :cert: , nikdo nevěděl proč, prošli jsme desítkami různých vyšetření a nic.
V půl roce se zničeho nic osypal, kožařka zkoušela jeden sajrajt za druhým a nic nepomáhalo, ptám se- nemohl by to být atop.ekzém?? Prý ne- nedrbe se.
Až po mém naléhání nás dětská Dr.poslala na alergo- neprokázalo se vůbec nic mimo snížené imunity, ale poslali nás na kožní do Motola, kde lékařka ode dveří poznala klasický obraz atop.ekzému.
A taky nám vysvětlila, že to co jsme prožívaly první půlrok je prý u atopiků běžné, dále že vůbec nemusíme přijít na příčinu atd......
Každopádně s Motolskou kožní ambulancí jsem MOC spokojená- jezdí se tam skoro z celé republiky, takže pokud bys chtěla- pošlu Ti SZ kontakt. :mavam:

 
Elik
Extra třída :D 10780 příspěvků 26.04.11 13:37

Hani, soudruzi chybu nikde udělat nemuseli, to se prostě u ekzému stává, že se na příčinu nepřijde. Jeden z našich kluků je toho příkladem… krevní testy naprosto v normě (tj. alergický na nic z toho co testovali není, já sama jsem dle mnohaměsíčního pozorování přesvědčená, že žádný jídlo za to nemůže), imunitu má (podle testů) v pořádku.. a atopák přesto má :nevim:

Pevně doufám, že z toho náš i váš vyrostou :lol: (naše kožařka říkala, že do tří let to SKORO URČITĚ zmizí :lol:)

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.04.11 17:58

Opraveno.. To je krása, díky :) Na ty tučné věty se nedalo koukat.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

To je jen dermatitida, do roka bude čistý...


Reklama