To je jen dermatitida, do roka bude čistý...

Rodičovství

Tak jsem se rozhodovala zda napsat či ne... O tom zda má cenu bojovat za své dítě, když vám všichni v okolí říkají to je normální, z toho vyroste...

první diagnoza - mykoza z tepla
1 komentář

Dle doktorky je skoro čistý
2 komentáře

Takhle opravdu vypadá zdravá pokožka...
1 komentář

Člověk by řekl že je v pohodě... Ovšem po vystoupení z vlaku zjištěna drobná...
1 komentář

Už od prvního očkování Davídka trápil ekzem. Nejdříve jen na tvářičkách, byla vedra, tak jsem si řekla - to bude mykoza, zajedu ke kožní. Ta mé podezření potvrdila, napsala Canesten. Čas běží, ekzemek se nelepší, ale alespoň stagnuje. Fajn, pohoda. Prostě to není mykoza, ale dermatitida - řekla dětská na 3měsíční kontrole. Z toho vyroste. Fasujeme ondřejovu mast a jdeme domů.

Čas ubíhá, přichází zíma, ekzemek hrubne a najednou místo ekzemu mokvavé plochy po obou tvářích. Namazáno Canestenem, plochy vysychají, ale má po celém obličeji hnusné hnědé šupinky. Hned druhý den jedeme do Fakultní nemocnice na dětské kožní, o nějaká doporučení se nestarám, Davídek má to nejlepší doporučení k vyšetření po celém obličeji. Jen vejdeme do dveří doktorka pronese - nojo, jasný atopák - nasadí kortikoidový masti (mazat ložiska), kontrola za měsíc.

Nastává zlepšení (jak by ne, jako správnej vyděšenec jsem si nezjišťovala co vlastně kortikoidy jsou, navíc doktorka ujišťovala že jich tam je tak malinko že nemohou ublížit). Vysazujeme kortikoidy - okamžitě opět malé zhoršení, ale na udržení stačí mazat tak 2× týdně. V půlce ledna jdeme na další hexavakcínu - po ní okamžitě prudké zhoršení ekzemu, mažeme kortikoidy jak diví. Píšu do Immunoflow, co s tím, zda by nás mohli objednat (sice jsme 100km od Prahy, ale je mi to jedno). E-mailem mi nabídnou termín ke konci února, bohužel den poté co manželovi končí dovolená, takže (blbec) odmítám a hledám na jejich radu alergoložku tu v Hradci Králové. Radím se s dětskou, na její doporučení jdu za jednou co má ordinaci nedaleko její.

Jsem v kontaktu s paní co má doma těžkou alergičku, dodává mi odvahy kdy po probrečených nocech (musela jsem s malým spát a držet ho aby se neškrábal do krve, o Fenistilu mi tenkrát dětská nic neřekla, že by byl na toto) jsem měla akorát tak sto chutí jít se utopit, kde brát sílu sledovat bolest ani ne 9měsíčního dítěte - ekzem se rozlézá po celém těle, ale držíme, kortikoidů se ani nedotkneme a po 3 nedělích diety jsme na stavu pokožky stejném, jako předtím s kortikoidy.

V březnu tedy jdeme poprvé na alergologii. Plni nadějí, natěšeni jak nám poradí co s tím, jak mu pomoct od bolesti. Začátek vypadá slibně, příjemná sestra, paní doktorka se usmívá… A pak přijde první šok. Malý strupy po celém obličeji od poškrábání, ekzem po tvářích i čele (no budiž, tou dobou ne v akutním stadiu, ale prostě viditelně všude) a doktorka - vždyť je krásně čistý… Postupujte dál dle kožní, já vám teď stejně testy dělat nemůžu, na to je moc malý, kdyby se to zhoršilo tak přijďte. Na její radu jsem do své stravy opět zavedla vše co jsem vysadila. Po týdnu jsme tam zas. Objedná nás tedy na odběr krve, pošle na testy, OVŠEM zaškrtává pouze to co dle ní má cenu, tudíž absolutně ignoruje polovinu toho co jsem jí řekla že mládě má skrz mne (strava matky dle ní absolutně nemá na atop a alergie vliv).

Po cca 3 nedělích si jdu pro výsledky, strčeny mi jsou mezi dveřmi s tím že je vše v normě. Jsem v šoku, odcházím bezeslova, bez vysvětlení co mám dělat. Výsledky byly napsány na kusu papíru vytrženého z bloku. „Závěrečná“ zpráva veškerá žádná. No budiž, nasazujeme vlastní dietu, bez kortikoidů, já bez mléka, pečiva a vajec, Dáda jí jen brambory, mrkev, špenát, nemléčnou kaši, jablečnou přesnídávku (dělanou doma) a Nutrilon Allergy Care.

V deseti měsících mi došly nervy a opět jsem zavolala do Immunoflow zda by nás nevzali. Termín až v listopadu, chtělo se mi brečet. Tou dobou jsme přestali i kojit, vyrážka se náhle opět zhoršila a k tomu přibyly rudé otoky obličeje a krku, zoufalá jsem napsala zda by neměli dřívější termín, jelikož na kožní jsme měli jít až měsíc nato (vůbec mne nenapadlo že jako akutní by nás asi vzali i dřív) a dětská mne málem poslala do háje, že když chodím na alergologii a kožní, tak co chci po ní - když ji takto obcházím. Nakonec nám napsala Fenistil a Linolu do koupele. Uf. Fenistil krásně zabral, ale musel se mu dávat opravdu poctivě, ne jen jednou denně. Druhý den volají z Prahy že by dřívější termín byl a zda ho chci. Samozřejmě ho beru, srpen je dřív jak listopad :)

Postupem času se začíná Dáda lepšit, ekzemy z těla (i z pod kolínek odkud jsme je nemohli dostat mizí). Až si říkám jestli nás nevyhodí jako simulanty.
23.8. ráno přijedeme do Prahy, když najdeme dům ve kterém ordinace sídlí tak se vyděsím, je umístěna v budově ve které by člověk čekal spíš vietnamce (a ti nebo někdo jim podobný také hned vedle sídlí :) ). Seberu odvahu, vlezu dovnitř. Ordinace je umístěna v prvním patře a hned vlez do čekárny naprosto upraví celkový dojem, krásně zařízená čekárna pro děti, postupně zjistím že i pacienti jsou objednáváni tak aby nikdo dlouho nečekal. Sestřičky příjemné, pan Fuchs jakbysmet (jediné co mi vadilo je že dává přímé otázky na které chce přímou odpověď a žádnou „omáčku“ kolem, což já neumím :lol: ).

Vyšetření probíhá spíš způsobem posezení, ordinace působí jako příjemná kancelář, také v ní jsou hračky. Pan doktor působí velice sympaticky, absolutně ho nezajímá že malý nemá téměř žádnou viditelnou vyrážku. Zapíše si nás do počítače, sepíše odpovědi na své otázky a šup Davídka k sestřičce na kožní testy. Ty jsou udělány (vzhledem k našim odpovědím) na mléko, pyly a pár dalších věcí. Po pár minutách pan doktor koukne na ručku a udiveně na nás kouká - slušná reakce na vajíčko. Diví se že to minulé testy v Hradci neprokázaly, zvláště proto že (prý) alergie na vejce je jedna z těch co se z víc jak 50% pravděpodobností mohou vyvinout v astma už kolem 6 let věku dítěte. Sepisuje zprávu na imunologii, loučíme se, ještě se malému jde odebrat krev. Bereme si výsledek vyšetření pro naši dětskou (poprvý v životě vidím lékařskou zprávu tak jak jsem si ji vždy představovala) a jdeme domů.

Za 14 dní si máme zavolat pro výsledky imunologie. Držte pěsti. A vy, kdo jste také dostali radu - musíte vyrůst, mažte kortikoidy - NEVZDÁVEJTE SE A HLEDEJTE CESTU, KTERÁ VÁM POMŮŽE NAJÍT JAK SVÉMU DÍTĚTI POMOCT.

Hodnotilo 16 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sany80s
Závislačka 4616 příspěvků 26.08.10 06:01
přístup

Poslední dobou se s podobným přístupem setkávám strašně často. Předtím nikdo z rodiny doktory extra nepotřeboval. Nejhorší je ta určitá bezmoc, když člověku dávají najevo, že obtěžuje, je simulant. Je štěstí, když pomůže jiný doktor, protože oni proti sobě většinou nepůjdou :cry: .
Mimochodem simulanta znám jen jednoho a vše mu prochází. Zato znám spoustu lidí, kteří byli nemocní a v momentě, kdy odezněl akutní stav, který byl tlumen léky proti bolesti, tak už nikdo neměl zájem zjistit, jak pomáhat od méně akutních, ale přesto dost nepříjemných problémů.
Ať vám to dobře dopadne. :-)

Příspěvek upraven 26.08.10 v 06:04

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 26.08.10 06:52

Fuchs je super, doporučuji ho kudy chodím. Nicméně zázraky ani on neumí. A dát zaručenoě fungujícví radu taky ne. Imunologie je ještě víc šedá zóna, než jiné oblasti, počítej s tím, že spousta věcí stejně zůszane na tvém uvážení.
Tam u něj se ale asi točí obrovský prachy, protože na pacientech vůbec nešetří a píše neocate ve velkém a objednává drahá vyšetření IgE na cokoliv - což každá maminka alergického dítte ocení, ale je opravdu realita, že v našem státě z našeho pojistného na tohle pro všechny není. Takže zaplať Bůh za to, že jsme se dostali k Fuchsovi, který asi výborně ovládá výkaznictví.

Ohledně zmizení ekzému - manželovi je 32 a ekzém má kontinuálně od 4m života. Taky si vyslechl spoustu životních met, které když překoná, tak to přejde. teď má ještě jednu šanci kolem šedesátky :-))))
A ohledně ekzému a kojení - Manžel byl ve 3m odstaven a ve 4m už jel na kožní s ekzémem. Je to kvůli UM, že to je úplně jasný???? No takl tohle se u nás nesmí stát, kojim jak o život a bác - mládě má ekzém od 2m.

Z toho plyne - moc doporučení nežrat a nenechat se zbytečně stresovat tím, co nejde ovlivnit.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 26.08.10 07:07

To je síla… tak hlavně že už jste na dobré cestě. Taková dětská doktorka, to je opravdu na palici. Držím palce!

 
Anonymní  26.08.10 07:16

Hanule-pracovala jsem nějaký čas na alergologii.Takže trošku postřehů bych měla.Pokud je prokázaná alergie na vejce-dělá se vzlášť na žloutek i bílek-tak si dejte velikánský pozor hlavně na očkování.Ve některýh očkovacích látkách je základ takový,že by další reakce na očkování mohla být život ohrožující.Ale to by vám lékař měl sdělit a napsat velikánským písmem do zprávy.
Jak píše Pudloslava-dostala ses na super pracoviště,hlavně tím,že není problém udělat jakékoli vyšetřní z krve,což v případě alergie a imunologie jsou hodně drahá vašetření a málokdo je ochoten je udělat.
Alergie na vejce-velice často vymizí v předškolním věku.Doporučuji velice striktně ze stravy vysadit vejce-pozor,jsou skoro všude.S astmatem-často se astma může objevit mnohem dříve než v 6-ti letech věku.Astma je jeden z alergických projevů,stejně jako ekzem či alergická rýma.
Zda ekzem zmizí-záleží jak dalece je dítě alergické a jak se alergie bude vyvíjet.Nejčastější scénář je,že mimčo má atop. ekzem,ten vymizí,objeví se alerg. rýma.Nebo ekzem nezmízí a k tomu rýma i astma.Někdy vymizí vše a celý život je klid.Nebo v důchodu se něco objedví…To je nevyzpytatelné­.Prostě to je vklad do života,nedá se to změnit.Jen prostě režim dítka se sklonem k alergii by měl bát trošku jiný.

 
MiNaVa
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 26.08.10 08:43

Hanule- buď ráda že se přišlo na to teď a né po letech jako u nás. Malá mi do mala zvracela /ta starší/ obloukem a asi 4× v nemocnici pokaždé jinde a na nic nepřišli.Opakovaně hospitalizováni pro dehydrataci jak zvracela. Nic nikde nic. Jen uzavřeli jako reflux žaludku a že z toho vyroste. Smířili jsme se dobrá. V roce měla 6.8kg. V 6letech pak 15kg. A po další hospitalizaci oppět dehydratace po zvracení, dr napadlo alergoložku udělat testy na alergie a co vyšlo LEPEK: Tnen se všude a ve všem. Takže co držíme dietě bříško nebolí a teď v 7letech jde do školy s 21kg. Konečně ji střeva fungují a přibírá a je to první léto co jsme nebyli v nemocnici s dehydratací.

Moc Vám přeji aby i u vás se našli všechny příčiny a vyvarujte se tomu. Samozřejmě záleží na lékařích a přístupu. I kdybych měla jezdit 200km za dobrým doktorem , tak zdraví a štěstí dětí za to stojí.

 
Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 26.08.10 09:21

tak to je síla… Jsem ráda, že jste konečně došli k výsledku a doktoři se zajímají…

Já jsem ekzem hlídala u holek od narození, protože manžel je atopik a bohužel pomáhají jen kortikoidy… Skutečně se ve 2 měsících objevil… Šla jsem ale k doktorce s jasnou diagnozou a odmítla se bavit o potničkách…Také jsme dostali Linolu, denně jsem několikrát promazávala (nám pomáhala i konopná mast) a navíc mi taky maminka jednoho atopáka poradila nasvicovat nejhorší míst biolampou, což pomohlo… Naštěstí jsme teď přes léto v klidové fázi, sice Anička je neustálena tělíčku suchá, až se občas loupe, ale už se to nedostává do fáze, kdy jim praskala kůže za ouškama a tvářičky měly jeden stroupek… Držím palce, ať už se to nehorší :palec:

 
lucienne  26.08.10 09:26
Zkuste léčitele

Ahoj, ráda bych přispěla vlastní zkušeností: Máme v rodině rok a půl starou holčičku, která prakticky od narození trpěla atopickým ekzémem. Pochopitelně to šlo klasickou cestou - mazat kortikoidy, ona z toho vyroste. Ovšem její maminka to podobně jako vy nevzdala a našla si léčitelku a podle jejích rad přesně upravila jídelníček, nejen CO může a nemůže jíst ale i přesně KDY,tak aby holčička dostávala i ovoce apod. Dneska je malá absolutně bez vyrážky, konečně začala správně růst a je to spokojené děťátko. Musím říct, že její maminka se s tou dietou docela nadře, prakticky všechno musí vařit, holčička může jen málo běžných jídel - ale má můj obdiv, protože to vydržela a funguje to opravdu skvěle.

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 26.08.10 09:26

drzim pesti!

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 26.08.10 09:28

Hanule - uděluji ti titul " Hrdinka matka" :mrgreen: :kytka:
Drž se.

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 26.08.10 09:43

My jsme tak nějak smířeni s tím že bude nejspíš mít v životě alergické problémy, ale doufám že co nejmenší. Každopádně vím že žádný lékař neumí kouzla, ale tenhle umí jedno - dodat odvahu jít dál. Ne jako jiní co vás zařadí jako „lehké“ případy a nezájem. Nesliboval zázraky a já je ani nečekám. Bude mi stačit když budu vědět co se s mým dítětem vlastně děje. Btw, při narození měl 3,5kg a v roce 7,7kg - ovšem nikdy nezvracel, žere jak kyselinka… :nevim:

Doufám že k tomu všemu nebudu muset hledat i jiného dětského, i tak za ní jezdíme do vedlejšího města.

 
ruzajska
Závislačka 4355 příspěvků 26.08.10 09:55

ahojky s podobným přístupem jsem se také setkala.syn trpěl na zácpu a dr mi říkala že je to klasicky zácpové dítě že se to zlepší,byli mu v tu dobu dva roky.postupně se to zhoršovalo a kakal jen jednou týdně s pláčem a bolestma.neustále jsem byla odmítaná stím že přeháním a že to zveličuji.no pak jsme vzala vše do vlastních rukou a zajela do ústí nad orlicí kde dr už pohmatem zjisti lže má větší střevo než má mít a poslal nás na gastroenterolo­gii,tam nám doktorka řekla že má díky zácpě roztažené střevo jednou tolik než by měl mít tudíž trvá než se naplní a do té doby nemá nutkání kakat.dnes je mílovi 7 let a už se sice vykaká v pohodě ale díky roztaženému střevu a povoleným svěračům se občas stane že se pokaká nebo umaže a za to vše můžem poděkovat paní doktorce která ze mě dělala histerku.takže se nedejte a vydupejte si jakákoliv vyšetření když si myslíte že něco není v pořádku

 
IvaV
Echt Kelišová 9067 příspěvků 26.08.10 10:02

Přesně tak bojovat, nedat se, zjišťovat si informace sama. Já už po určitých zkušenostech došla do fáze - přijdu k lékaři již s požadavkem CO chci (myslím vyšetření).
Naštěstí máme doktorku, která je ochotná se mnou diskutovat a to vyšetření mi „podepsat“. Je faktem že ze startu jsme taky bojovali - pak zjistila že moje intuice je v celku spolehlivá a tak už nebojujeme.

Btw. Dcerka po - NIC to nebude, je MALÁ na vyšetření - má v 19m diagnostikované astma (jsem si tu alergologii vydupala).

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 26.08.10 10:29

Atopický ekzém a doktoři je na román. Atopák jsem měla jako děcko, naštěstí doktorka i mamka byly zlaté. Doktorka - lehké kortikoidy a mazat JEN v nutných případech a pak promazávat - doporučení, že je hodně dobré máslo nebo infadolan, takže mamka začla vypouštět pravidelně sádlo a střídala s infadolanem. Pak jsem díky atopáku jezdila na léčebné tábory k moři, ty pomohly opravdu nejvíc. Vrátila jsem se jak černoch a do jara byl svatý klid.
Kolem puberty mi ekzém zmizel definitivně.
Před maturitou (kolem 18 let) mi stres spustil atopák opět - obličej a ruce. Tak jsem vyrazila na alergologii, protože jsem vypozorovala, že se to zhoršuje jen po některém jídle a když mám nervy. Alergoložka mi udělala nesmyslně 2 sady testů, které jsem nechtěla a výsledek? Nic, mám si hlídat jídelníček a sama zjistit, co mi v jídle vadí, a hlavně se výhýbat stresu!!! Stres jsem měla z ní. Chtěla jsem napsat prášky proti svědění, ale abych po nich nebyla unavená a mastičku, která mi dřív pomohla. Prášky jsem vyhodila po týdnu (byla jsem jak bez ducha) a mastička byla ta značka, ale dělala mi blbě. Nakonec pro lepší prášky chodím k obvodní, mastím sádlem a našla jsem jednu sadu z konopí, která je pro mě vhodná. Doktoři mi nepomohli, jen jsem platila simulantské poplatky a byla jsem na nervy :pocitac:
Atopák mám už lepší, jen pár ložisek, ale nedovedu si představit být na tom hůř. V létě chodím na sluníčko a v zimě mi solárko (tak 5-10× za zimu), sice reakce na solárko je akčnější (zhoršení), ale po mazání je příští den už klid a zlepšuje se to.
A říkají mi, že z toho taky můžu vyrůst - moje hranice je AŽ OTĚHOTNÍŠ :zed: . Jsem zvědavá, co uslyším pak :wink:
Mít atopické dítě je hrůza a děsí mě, že mě to potká, ale nejúčinější je moře, moře a moře, takže budem šetřit až budeme čekat mimi a pojedeme, jen jak to půjde.

 
Kika123  26.08.10 12:59
Atopický ekzém?

Náš malý má dva roky. Před měsícem se mu pod kolínkem udělalo něco jako opruzenina, která po 3 týdnech začala mokvat. Jednalo se o ložisko velké 3cm2. Zbytek tělíčka má čistý, jen sem tam má flíček s takovou malou nenápadnou krupičkou. Dětský lékař nám řekl, že to pod tím kolenem je rozškrábaný štípanec, nesmysl, vím jak to probíhalo a napsal nám mast, která se už téměř rok nevyrábí…Šla jsem tedy na kožní a dr. nám z metrové vzdálenosti po asi sekundovém vyšetření řekla klasické zaklínadlo všech kožařů: je to atopický ekzém. Samozřejmě jsme dostali kortikoid. krém. Jelikož se jedná o malé ložisko, tak to tím mažu a zabralo to. Chtěla jsem se zeptat maminek dětí, které mají atopický ekzém, jestli je to běžné, že malého ekzém pod kolínkem vůbec nesvědí. Četla jsem, že svědění je u AE přímo typické. A jestli se může ekzém rozlézt na více částí těla nebo je dítě osypané celé hned z kraje. Měla bych se objednat k alergolovi, nebo ještě vyčkat, jak se to s ekzémem vyvrbí? Děkuji za radu.

 
Ijajeki
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 26.08.10 13:14

Tak tyhle problémy jsme si se synem taky zažili. Od 6. týdnů nebyl kojený a okamžitě exém, zvracení vyzkoušeli jsme několik druhů umělé výživy nepomohlo nic. V 5 měsících dostal zánět průdušek a hned na to zápal plic a skončil na jipce. Udělali mu všechny možné testy a závěr: astma a alergie na mléko, vejce, lepek a dalších několik potravin. Dostal speciální mléko a léky na astma. Během jeho růstu se alergie změnily momentálně je alergický na syrový bílek, roztoče a plísně. Celou dobu užíval léky asi dva roky je bez léků na alergii a rok bez léků na astma. Bude mu 15 let téměř není nemocný a dokonce sportuje. Ale ty začátky byly opravdu hrozné, hlavně první dva roky, téměř nic nesměl jíst protože lepek, vejce a mléko je skoro všude a v té době byly možnosti jak takovému dítěti udělat vhodné jídlo dost omezené. Přeju ti, aby jste to zvládli bez problémů a synovi se to rychle zlepšilo. Je to těžké, ale dá se to hodně ovlivnit jídlem i používanou kosmetikou. Nám hodně pomáhá i vyhýbat se barvivům a jiným chemickým přísadám v jídle a to dodržuju stále, snažím se jídlo vařit hlavně z čerstvých surovin.

 
Ijajeki
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 26.08.10 13:18

Kiko atopický exém určitě svědí takové děti se neustále škrábou. A může být na jednom místě i se různě rozlézat není to pořád stejné. Ale je možné, že se opravdu u vás jedná o reakci na štípnutí i na to může být dítě alergické a pak je normální, že to má jen tam, ale asi by ho to svědilo.

 
ruzajska
Závislačka 4355 příspěvků 26.08.10 13:22

kika:náš mladší syn to měl hned po porodu a to na kolínkách a loktech,tam to začalo pak se mu to rozlezlo i kolem prsíček a na obličeji.obvoďák mi řekl že to nic není že se to ztratí(nezajímalo ho že si to drbe do krve) ale po zkušenosti se střevy staršího syna jsem si vydupala kožního a tam mi dali mastičku advantan.pak měl na skoro dva roky klid a letos se mu udělal na prstíčkách na nohou kolem nehtů.prý je to hodně svědí ve spánku ale stím že někoho to svědí a někoho ne je to asi individuální.my na alergolog.nebyli jen u kožařky.vždycky mažem tím advantanem a když to zmizí tak pak jen promazáváme po koupání jinak neřešíme.dobré je nekoupat denně a nepoužívat různé pěny a podobně

 
palladina
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 26.08.10 14:38

Hanule drzim pesti! My jsme taky prosli dlouhou cestou a az tento tyden jsme dostali reseni a snad to zabere.. Syn ma cca od pul roku flek na zadech, nejdriv to dle detske dr byla mykoza tak jsme mazali Imazolem ale zlepseni moc nebylo tak jsme jeli na kozni. Tam nam rekli ze ho nebudou trapit odberem kozniho vzorku ze to je asi mykoza s necim namichana a dali nam antibiotika. Ty pomohli trosku ale ne uplne, tak jsme dostali Fucicort - kotikoidy. No pak se to samozrejme hned uklidnilo a vyhojilo. Jenze ja s tim porad nebyla smirena a sama jsem malymu nasadila dietu a skoncili jsme nakonec jen na par potravinach ale flek byl porad. Takze jsme nas objednala na alergologii a to hned na dve. V jedny mi rekli, ze mu testy delat nebudou a ze mam zkusit vylucovaci metodu potravin. No tak nic. Na druhe alergo malymu vzali krev na testy (pro me desnej zazitek) a udelali testy na zasadni alergeny a kompletni imuno profil. Vysledek? Na potraviny (mliko, lepek, vejce a par dalsich) alergii nema, ale z imuno profilu je jasnej alergik. Takze zatim nelze rict na co presne je alergickej a jak se mu to bude projevovat, ale dostali jsme Xyzal (antihistaminika) a mame davat denne a to dlouhodobe. Jeste jsem pozadala tchyni o konzultaci s jeji sousedkou , ktera je taky alergolozka a jeji nazor je stejny. Takze ted davame Xyzal a promazavam baby mlikem od Nivea a stridam s konopnou sadou. Jo a jediny co nam na ten flek opravdu zacalo zabirat je levandulova mast od JUST. POkud mas moznost si ji od nekoho pujcit a vyzkouset tak doporucuju ;-)

 
adrianka13  26.08.10 15:16

toto mi tak trochu pripomenulo mna, len s tym rozdeliom, ze v osemdesiatych rokoch neboli este take moznosti..ja mam atopicky ekzem, mám 25 rokov a nikdy uplne nezmizol, takze dobre, ze behas po lekaroch a nedas sa odradit tym, ze z toho vyrastie… mam to sice uz z tela a hlavy prec, no na tvari mi to zostalo a uz aj ostane, kedze tvar je uz mierne zjazvena..make-up to sice krasne prekryje, no nie je nic nad hladku tvaricku bez supiniek… drzim vam palce, nech sa z toho malinky dostane, je fešák :-D

 
Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 26.08.10 20:13

Hanule, je moc fajn, že se konečně dobíráte výsledku!
Bohužel přístup většiny alergologů k takovýmhle prťatům je asi dost podobný - nemá smysl žádné testy dělat, protože se stejně nic neprokáže. A tím to hasne. I my s tím bojujem.
Držím pěsti, aby měl mrňousek co nejmenší potíže a abyste s ekzémem pokud možno definitivně co nejdříve zatočili! :palec:

 
arween
Kelišová 7413 příspěvků 26.08.10 20:16

Držím moc pěsti. Malý je nádherný chlapeček a nemůžu uvěřit tomu, jak se k vám chovali. Snad už bude broučkovi a mamince líp a konečně si budete v klidu užívat společného života! :srdce:

 
MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 26.08.10 20:28

Ahoj, připojuji se k výkřikům: bojovat, bojovat! Doktoři jsou občas na zabití. A stejně špatné zkušenosti mám s opačným extrémem - že se řeší i co nemusí… no nic, všechno už to zaznělo. Jste stateční bojovníci.

Nicméně teď jsem jen chtěla nadhodit takové opatrné doporučení, protože to mazání ještě není příliš známé.
Manžel má velice silnou lupénku, na kterou mu nezabíralo nic, nebo jen v řádu dnů a symbolicky. Koupili jsme mu sadu od Dr Michaelse, všechno jsou to přírodní mazadla, ale po dvaceti letech, kdy jsem ho musela nutit silou do trička, může začít chodit do bazénu, šťastnej jak blecha, s pár červenými ploškami po těle ;-)
Protože tam píšou, že to může účinkovat i na atopák, okamžitě jsme udělali z kamaráda pokusného králíka. Zlepšení i u něj obrovské, hlavně byl šťastný, že ho to už nesvědí. Je to hodně drahé mazání, ale když nic nezabírá, za pokus to určitě stojí. Na netu si je možno najít, jak se to při které diagnóze používá. Mohou to používat i děti.
Konec bezplatné reklamy :-D

 
rendule
Echt Kelišová 8087 příspěvků 26.08.10 21:31

Hanule,

moc přeju ať se to malému brzy zahojí…sama jsem od mala měla atopák,tak vím jak ho to chdáka musí svědit,jako dospělé se mi to naštěstí ztratilo,ale zase se přidaly jiné problémy :-?
Mně bylo řečeno,že většinou,když je v dětství atopák,v pubertě alergie a může to dojít až na těžké astma,jsem toho bohužel důkazem :twisted:

Tak je dobře,že bude Davídek hlídaný :huban: Hlavně a´t mu léčba brzy zabere 8-)
Zdravíme Kubu :wink:

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 26.08.10 22:18

To je hrůza, držím vám moc a moc palce, bohužel mám několik podobných zkušeností s lékaři, ale stejně mě to vždycky znovu a znovu šokuje. Člověk se prostě nesmí dát a otravovat a otravovat. Držte se a ať je brzo líp. Malej je krásnej a má nádherný očička!

 
KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 27.08.10 15:50

ahoj,

taky jsem si prošla peklem a stresem s atopickým ekzémem.
dětská dr. mě držela, předepisovala masti (bez kortikoidů),oč­kovala mimo zimu…zlatá.

Až jednu noc nemohl usnout skrz strašné svědění - inu vydala jsem se na kožní. ŠOK! Paní dr. vstala prohlídla si ho a začala: No jo, další ekzém. Tak mi popište jak jste k tomu přišli,čím to mažete…začala jsem svou anabazi a výsledek byl - prý no tak když jste si svoji cestu našla,tak v ní pokračujte, na tuhle mast je malý,na tohle má čas…tak jsem si nechala napsat Fenistil na svědění a šla jsem.

Jediné co mu zabírá dlouhodoběji je moře - tak si ulevila a jinými slovy mi řekla,že musím být naprosto blbá,dementní kráva, co sama blonďatá s blonďáčkem jede k moři - to jako blonďáci k moři nesmi?!! :zed: Přitom lidi fototypu Sněhurka - černé vlasy bílá kůže jsou na tom podle mě hůře než blonďáci…

Nakonec jsme skončili v péči super pana dr.,který nás vyslechl,uklidnil a odpověděl na všechny naše dotazy - i ty méně inteligentní (třeba jestli teda můžem k moři…).

Ekzém je teď lepší - ale je to podle mě létem i věkem - oni z toho asi fakt vyrostou…ale uvidíme co bude za psycho v zimě…ta je vždycky strašná!!!

Přeji pevné nervy v boji - my zvítězíme!!! :wink:

 
axina
Echt Kelišová 8302 příspěvků 27.08.10 18:53

Ahoj, vím o čem mluvíš, já mám atopák od narození a v dospělosti se mi přidalo astma. Buď ráda,že alespoň teď už jsi našla lepšího doktora. Mě léčili jenom kortikodama, protože dřiv nic jinýho na vyběr nebylo abych se nedrápala do krve, máma mě koupala v heřmánku co bylo ještě horší taky mě patlala pudrem, no prostě všechno možný. Dr. mě přikázala pít mléko, který nesnáším a na které mi až v dospělosti zjistili alergii. Dr. řekla, že zlom je puberta, brácha se toho zbavil ale já ne a tak mi bylo řečeno,že se toho zbavim až budu těhotná a to tím,že to přenesu na dítě. Tak to ať mi radši zůstane, už jsem se s tím nučila žít.

 
rendule
Echt Kelišová 8087 příspěvků 28.08.10 09:25

Axina,porodem se toho nezbavíš,můžeš,ale nemusíš,mě navíc to první porod rozjel do těžké formy :-?

 
Karlickaa  28.08.10 09:48

Take jsme meli takove problemy s doktory.Byla jsem uz zoufala a kazdou cestu k lekari jsem citila bezmoc,absolutne nic neresili,jako by malej byl simulant,Taky se jednalo o ekzem,mokvajici rany se stale rozsirovaly.Nakonec jsme skoncili ve spitale s impetigem a streptokokem.Vy­menila jsem detskou,ktera absolutne selhala.Jen si na to vzpomenu citim horkost a bezmoc vuci doktorum.Je dobre ze jste se nedali a resili to sami… shaneli kde se da pomoci.Tak snad to bude lepsi! :dance:

 
Eva P.  28.08.10 13:39

Držím palce! Taky se připojuji k těmto „zástupům“. Je mi 30 let, od narození atopický ekzém, léčená vždy jen kortikosteroidy, které mi nyní jediné na chvíli zaberou. Mám 2 děti a atopický ekzém pořád. Samozřejmě že ho první dcera zdědila po mně. Teď mám druhou, 5 týdnů, a čekám kdy se objeví. Nebo spíš doufám, že se neobjeví. Nechci tu dělat reklamu, ale napsat vám svou zkušenost. Tchýně prodává výrobky české společnosti NutraBona. Na její rady jsem je začala užívat během prvního těhotenství a projevy ekzému začaly pozvolna mizet. Nyní je dávám i starší dceři (nyní 2,5 roku) a od ekzému má pokoj. Miminko kojím, takže látky se dostanou přes mlíčko i k ní. Jestli se ekzém neobjeví, máme vyhráno. Samozřejmě mi ekzém nezmizel ze dne na den a ještě na rukou se občas objeví, ale po tolika letech na kortikosteroidech jsem nyní ráda, že je nemusím. A hlavně že s nimi nemusím „léčit“ naše berušky. :mavam:

 
Sufik
Kelišová 5702 příspěvků 28.08.10 16:32

Ahoj, taky mám ekzém od narození. Slibovali mi zlepšení v různých etapách života, ale osvědčilo se mi následující: hlavní je být v pohodě a ekzém přijmout jako součást života a netrápit se s tím. Jakmile se objeví stres, nervy… okamžitě se to zhorší. To samé některý typ čistících prostředků, velké množtví čokolády, různé krémy… ale to si člověk musí vypozorovat. Každopádně teď čekám mimčo a kůži mám úplně supr. Trochu sušší, ale žádné krvavé praskliny a fleky. A můj lék: mazat modrou indulonou 50:50 naředěnou s Marynou (obojí drogerie do 30kč/ks) a to třeba i 50× denně. Lepší než všechny masti od doktora. Sice máte všechno umaštěné, ale je to vlastně jedno.

 
kimbi
Povídálka 31 příspěvků 29.08.10 16:35

Máte můj veliký obdiv :palec: . Držím palečky.

 
mamisek
Povídálka 25 příspěvků 30.08.10 21:47

držim moc pěsti

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 07.09.10 09:52

Tak uvidíme co z toho vyleze. Z celé široké škály provedených testů je jen hraničně zelenina (ale tu prý řešit nemáme) a zvýšené protilátky na bílek 36× a na žloutek 10×. No, alespoň mám jasno že k vánocům bude domácí pekárna, protože svačinu bez chleba si představit neumím. Kontrola za půl roku a posunuté očkování.

 
Danyboy  08.09.10 22:11
ekzem

My mame atopicky ekzem od 5 tydne. Byl to sok. Hnisave fleky na tvari a za usima. Mame plno masticek a do koupele. Ted jsem zacala na doporuceni jedne pani pouzivat ovesnou koupel tak uvidime. Kdyz peclive mazu i nekolikrat denne, tak se to trochu zlepsilo. Je plne kojeny, takze jsem opatrna pri jedelnicku.Taky mi rikali co vse to muze zpusobit a ze si to mam zjistit ale toho je tolik nez bych to vse vyzkousela tak bude z nej starej dedek a ja budu prdet uz pod kyticky. Ale zkouseim vse co mi kde poradi. A zatim neucinejsi je moje vlastni mlicko do koupele a mazat a mazat a mazat.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

To je jen dermatitida, do roka bude čistý II.


Reklama