To nevymyslíš

O životě

Jak se může všední den změnit v nevšední zážitek plný emocí. :D

To je den! Celé dopoledne makám. Žehlím, peru, uklízím, vařím a starám se o Vendulku. V 16 hodin jedu pro děti do školy - nezdá se mi zvuk motoru. Ráno byla v pohodě. Moje běžná, klidně si bublající Felicie, řve jak tygr. Hmm, asi dírka ve výfuků. Jedu dál.

Dojedu pro děti a jedem na kroužky. Eli má ve Vratislavicich aerobik a Adam v centru capoeiru. Cestou musím výzvědnou Mišáka, který dává auto na servis do Renaultu. Když odvezu Elis a jedu s Adou, volám mu, jak na tom je. Prý teprve vyrazí z centra, takže se pro něj pak musím otočit ve vraťáku. Oukej.

Nadšeně mu sděluji, že mám děravý výfuk a auto řve. Prý na to mrknem. Fajn. Vysazuju Adama na capoeiře a jedu zpět do Vraťáku do Renaulta pro mého může. Ten sedí v kanclu a řeší s technikem, co a jak (vedle auta má postavené nové lyže, které posléze asi naložíme do mého auta). Muž vychází z kanceláře a šine si to k mému Ferarri.

Po poslechnutí zvuku auta se mnou souhlasí, že je to skutečně děravý výfuk a že na to doma kouknem. Je cca 17:15 hodin a my vyjíždíme z Vratislavic zpět domů do Ruprechtic. U PKO moje auto náhle začalo vydávat zvuk, jako když zavřete tygrovi nohu svěráku. Mám strach sešlápnout plyn i brzdu. Hrozný zvuk. Do toho řve Vendulka hlady.

Doma koukáme oba pod auto a zjišťujeme, že výfuk polevil v místě sváru a ne, že je tam dírka. Ale že celý výfuk upadl. Super. S tímhle se nedá jezdit! Co teď? Za 30 minut musím vyzvednout Adama z capoeiry. Muž má auto v servisu, moje je nepojízdné a bavorák nemá technickou. Vendy řve ještě víc. Jsme v řiti! Tramvají to nestihnu. Musím nakrmit řvoucí Vendulku.

Volám mamce, zda mi půjčí její auto. Ta souhlasí a chystá se za mnou přijet. Po 10 minutách mi volá, že za jejím autem stojí auto mého táty, kterému se nelze dovolat a klíče má u sebe. Jde tedy do bytu pro náhradní klíče od Sharana. Couvne s tátovým autem a chce vyjet se svým. Jenže ejhle. Při vyjížděni se ji kousne ruční brzda a stojí napříč zahradou. Auto se nehne. Blokuje všechny sousedy.

Co teď? Zoufale mi volá a vysvětluje situaci. Sakra. Co mám teď dělat? Michal jde za chvilku na fotbal. V tom všem shonu, nahánění mého taťky, který nebere telefon si Míša uvědomí, že na parkovišti před Renaultem nechal stát lyže. A sakra. Jsme bez auta. Jsou tam do šesti. Michal v trenkách. Já připravuju Vendyně jídlo. Je za 15 minut 6 hodin.

Kde je telefonní číslo na servis? Kde jinde, než v mém autě. Prosí mě, abych tam došla. Převléká se. Já ale jít nemůžu. Krmím Vendulku. Ta se jídlu brání. To je stres. Odkládám řvoucí, a asi hladové dítě do ohrádky. V bačkorech letím přes rozblácený dvorek do auta a zpět rychlosti blesku jen v tričku. Je mi zima, mám vztek. Že řvoucího dítěte, které odmítá být v ohrádce mi lezou nervy i ušima.

V hlavě mi lítá jediná věta. Nemám auto a zítra musím s dětmi do školy! Co budu do prd*le dělat? No nic. Oblíkám řvoucí dítě a beru ho ven. Nezbývá mi nic jiného, než jet autem bez technický - mám stažené půlky, ale co bych pro děti neudělala. Když chci přehodit autosedačku do auta bez technické, zjišťuju, že je plné letních pneumatik - tam nenacpu ani jedno dítě. Natož tři! Kde mám muže? Vendy řve!

Po krátké chvíli, která se mne zdála nekonečna se objevuje můj muž. Hbitě mu sděluji, co a jak, načež vytahuje pneu z auta a rve ho do mého (bez výfuků nepojízdného povozů). Cpu tam Vendulku - řve! Cpu tam další dvě sedačky. Uff. Snad to stihnu. Je za 5 minut 18 hodin.

Sedám do auta, startuju - řvoucí dítě utichlo, a tak se staženýma půlkama jedu pro syna. Stíhám to. Synátor po chvilce vychází s partou kamarádů. Urguji ho, ať sebou pohne, že musíme k babičce pomoct jí s autem. Dopadá na mě milión otázek, proč nemám své auto. V tu chvíli jsem tak dutá, že na ně neznám odpověď.

V tutéž chvíli volá moje mamka. Táta je doma. Pěkně ji vynadal. Při couvání s jeho autem si nevšimla, že je baterie připojena na nabíječku. Jak couvla, kabel přetrhla. Táta supí. Její auto nepojízdné, moje nepojízdné, další bez STK a poslední v servisu. Dělá si ze mě dnešek srandu? Vendula řve! Co mě ještě čeká?

Nic. Jedu k našim. Táta mi prý půjčí jeho pojízdné a funkční auto. Přijedu tam a tatík mi hned ve dveřích vynadá, že se o své auto nestarám a že si za ten upadlý výfuk mužů sama. Oukej. Přijímám - nebudu se s ním hádat nemá to smysl. Vztekle odcházím. Tohle nemám zapotřebí.

Nasedám do auta bez STK, telefonicky sdělují svému muži, jak jsem pochodila a že tedy jedu jeho autem do vraťáku pro Eli, že mi táta ve svém vzteku na mamku auto nepůjčí. (Opět se staženým zadkem startuju), všude jsou policajti kvůli fotbalu.

„Prosím, ať mě nikdo nezastaví!“

Vendulka řve! Dojedu pro El. Při čekání na ní volám tátovi a snažím se mu vysvětlit, že za shnilý výfuk opravdu nemůžu. Moje argumenty jsou stejně platné jako hrách na stěně. Proto se vzdávám a se smíšenými pocity se do telefonu loučím, než se naštvu a řeknu něco nehezkého.

Přichází Eli a jedeme domů. Ada vzadu baví řvoucí Vendulku. Doma honem úkoly, honem vykoupat děti a uložit. Vendulka opět řve. Nebude a nebude spát. Ted je 21:22. Já sedím na gauči, vyšťavená, jak zákon káže, a píšu tenhle román. Děti spí. Halleluja. Jdu si dát panáka.

Děkuji všem, které dočetly až sem a doufám, že vás můj deníček pobavil. ;-)

Hodnotilo 47 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Heivka
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 14.12.15 00:06

Klid auta jsou mrchy. Nevím jak je to teď ale můj manžel před pár lety dostal jen dva tisíce pokutu za prošlou technickou ale obešlo se to tenkrát bez bodů.

 
veria
Generální žvanilka 20752 příspěvků 14.12.15 00:06

Nejak jsem nepochopila, kolik mate deti, kolik aut a co je to capoeira :mrgreen:
Ale jinak dobry. :D

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 14.12.15 06:39

Tak to já capoeiru znám, dětí jsem se asi dopočítala, ale nevím, co je vraťák, co je PKO, jakou roli hraje v příběhu policie na fotbalu, proč autorka má potřebu v tom celém chaosu vysvětlovat otci, že za utržený výfuk nemůže, a hlavně proč ten svůj výlev nedala někomu soudnému přečíst předem, aby jí poradil, co je potřeba učesat… Historka fajn, ale zpracování to dost zabíjí.

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 14.12.15 06:53

@Slečna Ferka predpokladam ze pani jez Liberce vratak asi jako Vratislavice-cast Liberce? :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 14.12.15 07:21

Dobrý, trochu honička s dětma :mrgreen:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 14.12.15 07:22

Ja nejak nepochopila proc situaci nezachranoval manzel misto fotbalu a misto vystresle mamy s rvoucim batoletem… asi ti byl nejaky zivotne dulezity mač 8) a muj obdiv autorce!!:)

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 14.12.15 07:28

Tak jako Liberecanda vyrazy jako Vratak a PKO nastesti znam a orientuju se ve vzdalenostech.
Ale holt tady je videt, jak se nevyplati spolehat se na auto. Kolik je detem, ze nemuzou jet mestskou?
A kdo muze za shnily vyfuk? No majitel auta, ktery ho pravidelne nekontroluje ;-) ale bud v klidu, me jednou upadl za jizdy, nastesti nedaleko servisu, kam jsem ho dotahla pomalou jizdou po silnici a kde to neumeli svarit a jen to pripevnili nejakym retizkem, abych vubec dojela domu :mrgreen:
Takze ja se pobavila, coz jak sama pises, mel byt ucel denicku ;) :palec:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 14.12.15 07:29

@zolycka predpokladam, ze fotbalem byl myslen nejaky dulezity zapas Slovanu - viz zminka o policajtech…

 
Uživatel je onlinecatherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 14.12.15 07:54

No auta zasadne nefungujou, kdyz je potřeba…
Vim ze to je trochu OT, ale u nas by vsechno zajistoval chlap…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 14.12.15 08:02

@aspagi Asi se to dá odhadnout, ale já z Liberce nejsem, takže nevím. A těch věcí, které nevím (jak se zorientovat v dětech, kolik a čích aut mají - „jdu pro náhradní klíče od Sharana“), že si vůbec neužiju zápletku, furt se jen snažím proniknout do toho, o co vlastně jde.

Opravdu bych autorce poradila, aby si to nechala od někoho nezainteresovaného přečíst, kdo jí „uhladí“ ten balast okolo a nechá tu historku vyniknout.

Příspěvek upraven 14.12.15 v 08:02

 
krokodylka
Kelišová 7363 příspěvků 14.12.15 08:06

Asi jsi mela skutecne velky zmatek :) Vendulky je mi trochu lito
Souhlasim s tim, ze to chtelo trochu ucesat, minimalne v tech autech jsem se trochu ztracela
Jinak auto bez technicke neni traga, mozna jsme meli stesti, ale dvakrat jsme za technickou slizli pokutu v radu nekolika stovek.
A shnily vyfuk se opravdu neobjevi sam od sebe z niceho nic… Ostatne vzhledem k peci o auta mi prijde podivne i to, ze nekomu doma stoji bavo bez technicke, ktere je v prosinci plne letnich gum :P

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 08:09

Mě to teda nebavilo… jediné místo, kde jsem se pousmála, byla zmínka o tom, že jedeš autem bez technické, ovšem co bys pro děti neudělala… To jako fakt? :think:

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 14.12.15 08:33

Ty liberecké pojmy pro mě byly také matoucí, ale líbilo se mi to.. :mrgreen:… někdy se opravdu zadaří…a pro mě 100× lepší, než přeťáplý příběh, který tu čekám zítra ve formě komerčního deníčku :roll:

mmch jsem asi semetrika, ale chlap by to schytal.. takhle to všechno nechat na tobě.. ;)

 
Zorbas
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 14.12.15 08:39

Ja bych pro decka poslala chlapa a v klidu nakrmila malou. Fotbal neni zivotne dulezity :roll:
Kolik je starsim detem? Jeste se domu mhd nedopravi?

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 14.12.15 08:45

Historka dobra, dopocitala jsem se deti i aut.
Ale jinak teda, mas muj obdiv, ja bych chlapa asi zabila. Doma tri auta, z toho v dobrem stavu mozna jedno (jeho a toho casu stojící v servisu, takže vlastne ani jedno).
A tolik deti, které nejsou asi jeste schopny dojet MHD do skoly a na kroužky a k tomu miminko, to je pro me silena predstava 8o :D

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 14.12.15 08:59

Hezky, vtipny denicek, ktery mel spad a nenudil…v detech a autech jsem se taky zorientovala a kdyby ne, nenarusilo by to stejne prijemny dojem z precteneho…li­terarni kriticky na pipinu by mely co nejdriv hodit nejaky denik do placu at je co porovnavat!..au­torce dik a hezky den :kytka:

 
ZuzaMi
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 14.12.15 09:23

Tak mít doma tři auta a ani jedno nepojízdné, to bych asi nedala :roll: A tak jak už tady psaly některé holky - rozhodně bych se takhle nehonila já, ale manžel by oželel nějaký fotbal a jel by on, zatímco bych se starala v klidu o nejmladší :nevim:

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 09:32

Tak v prvni rade dekuji vsem za komentare. Koukam, nektere z vas jsou odbornice pres vyfuky. Auto je v servisu a vyfuk nebyl shnily, ale polevil svar. Uleva materialu. O sve auto se staram. Muj muz mi ten den hodne pomahal. Vip vstupenku dostal k narozeninam a mne vubec nevadi, ze na ten fotbal sel. Taky ma narok si odfouknout a pobavit se, vzhledem k tomu, ze ke svemu podnikani ma jeste druhou praci a pro rodinu dela co muze. Deti miluje a stara se o ne, ackoliv starsi dve nejsou jeho. Od nas je doprava mhd trochu slozitejsi. Na bus, nebo tramvaj je to daleko a dalsi tri prestupy? To fakt ne. Je jim 9 a 7 a po tme je nikam samotne nepustim, kdyz nevedi co a jak… BMW nemělo technickou, protoze mu skoncila a v sobotu si pro nej prijel kupec. Jinak bylo a je naprosto v poradku. Do nepojizdneho auta bych deti opravdu neposadila.
Capoeira je druh bojoveho tance. Moc hezky sport.
Vratak je opravdu cast Liberce - Vratislavice. PKO je park kultury a oddechu - opravdu me nenapadlo, ze s timto bude mit nekdo tak zasadni problem, ze mi div nevynada. Asi nejsem dost soudna no. Kazda jsme nejaka. Cilem denicku bylo pobavit. Omlouvam se tedy tem z vas, ktere jsem pohorsila a budu se tesit na vase dokonale,,ucesane a soudne sepsane" denicky :palec:

Jinak co se aut tyce, tak ja mam jedno, muz jedno (ktere bylo na predzimni uprave v renaultu) a nasi maji taky jazdy jedno. Bohuzel se povedlo to, ze se v jeden den vsechna podelala. Proto nadpis denicku To nevymyslis! Rika se tomu taky zakon naschvalu.

Příspěvek upraven 14.12.15 v 09:38

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 14.12.15 10:02

PKO- tak kulturak me malem zabil, chvili mi trvalo nez mi to doslo :mrgreen: :mrgreen: Denik je Pekny, psany s nadhledem a vtipne.Fajn cteni a preju vice klidnych dni ;)

 
sunshinegirl  14.12.15 10:22

@Slečna Ferka Zvláštní, já se v tom vyznala na poprvé úplně v pohodě.

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 10:29

Děkuji, za mile komentáře ;-)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 14.12.15 10:30

Jediné co mě na deníčku opravdu mrzí - jsou ty rýpavé komentáře pod ním… Já sice nevím co je capoeira ani OPK, (místní název „vraťák“ dojde každému, kdo to trochu pozorně čte) a pochopila jsem pouze, že máte hodně dětí i aut (přesný počet je celkem jedno…) Je to vtipné a ze života „jedné z nás“ - tedy místy možná neučesané a lehce chaotické. Ale o tom amatérské psaní je! Asi se ty rýpalky už nemůžou dočkat vynikajícího slohu prostého chyb pana čokoládového anakonďáka, jež nás čeká zítra. Nedivte se pak, že sem nikdo nepřispívá, když se rýpete v tom co je capoeira - vygooglim a poučím se ne?! :P Za mě autorko velmi pěkně a vtipně napsané. :kytka:

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 10:36

@En.Joy dekuji :hug:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 14.12.15 10:43

@phoebe003 Mě se deníček taky líbil. Sice to není stylisticky dokonalé, ale to od amatérského deníčku ani neočekávám. Ty zkratky a místní názvy mi trochu vadily, kvůli nim je ta část deníčku trochu kostrbatá, nicméně dávám 4 bludišťáky a :palec:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 14.12.15 10:57

@phoebe003 Ale já Ti nevynadávám. Jen říkám, že je škoda, že sis to nenechala skouknout někým, kdo by Ti řekl, jak to vylepšit, aby to pro čtenáře bylo příjemnější - že ten deníček mohl být podstatně čtivější a přehlednější.

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 14.12.15 11:17

@phoebe003 nemej potrebu zenam vysvetlovat na kolik se stara manzel o rodinu a deti a jestli dostal vip vstupenku…tady nejsi u soudu i kdyz si tady mnohe mysli, ze jejich nazor je hodny vysokeho navladniho…a pis dal :mrgreen:

 
Uživatel je onlinecatherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 14.12.15 11:29

@lajovka proč tak ostře, náš názor stejně jako tvůj ne ;) nebo jen tvůj je správný :think:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 14.12.15 12:21

Já se teda docela divím, že jsi tím autem jela s dětma? :think:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 14.12.15 12:44

@Slečna Ferka ja to o vzdalonestech nepsala to jina pani z Liberce ja jen vysvetlovala co je vratak :)) a PKO taky netusim co je to?

Příspěvek upraven 14.12.15 v 12:50

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 12:45

@dendule4 nechapu proc bych nejela. Technicky bylo v poradku. Jen jsme nenechavali delat novou technickou, protoze si pro nej v sobotu prijel novy majitel. Z toho sameho duvodu byly v BMW i letni pneumatiky

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 14.12.15 12:49

@phoebe003 Letní pneumatiky? Hmm ještě lepší…no asi to nebudu dál komentovat, jsou to Tvoje děti.

 
Kaac
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 14.12.15 12:53

Asi bych jela kluka vyzvednout taxikem.. ;)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 14.12.15 12:59

@dendule4 Prosím vás, když už kritizujete, tak si to aspoň přečtěte pořádně… Ty letní pneu nebyly NA autě ale V autě - to její děti ani nikoho jiného opravdu ohrozit nemůže..

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 14.12.15 13:06

@En.Joy Tak já těžko můžu pochopit, jak to myslela :roll: Pokud teda byly pouze V autě…pak ten dovětek nechápu :lol:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 13:13

@En.Joy No řekla bych, že to zakladatelka myslela tak, že ty pneumatiky byly na autě. Jinak by je vůbec nezmiňovala.

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 14.12.15 13:23

Zeny, nereste pneumatiky, ty byly nalozene v aute, ktere se melo prodavat. Obute byly zimni, letni byly „pribaleny“ ;) proto autorka psala, ze by se do auta nevesly autosedacky, protoje musely vylozit.
Jako ja se nedivim, ze tady hodne lidi komentuje to, ze denicku nerozumi, kdyz ho ani poradne neprectou…
PKO = Park kultury a oddechu - jeden z libereckych kulturaku

Jinak toho sedmiletaka chapu, ze nechces, aby jel MHD, do Rupre se blbe dostava, to je fakt, devitiletej by to mel zvladnout…
Ale jak jsem psala rano, me denicek pobavil u ranni kavicky ;)

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 13:26

@dendule4 kdyby jste to cetla poradne, tak je v textu jasne psano, ze auto „je plne letnich pneumatik“ fakt nechápu, kde jste vzala dojem, ze jsou na aute :-D ale v kazdem pripade jste me pobavila :-D diky :potlesk:

 
THERUNINKA
Povídálka 12 příspěvků 14.12.15 13:32

Liberecká nejsem, ale krom PKO jsem pochopila komplet vše…Kdo pozorně čte, chápe…:)..Kaž­dopádně teda den blbec..:D doslova…:D..a pro ty kdo čtou fakt nepozorně, je napsáno, že V autě bez tech. byly letní gumy, proto se tam přece nevešly sedačky, natož děti…:)…Ono když se to podělá, tak komplet vše…:)..já mám fábku, muž megana..a v průběhu 3 dnů odešla baterka v autě muže a mě následně spojka..:D..Muže auto je prakticky nové..moje už má roky..ale taky se to sešlo dost nevhod…bydlíme na vesnici bez mhd(musí se na bus jít pořádná štreka do vesnice pod námi) a děti 5 a 3 roky…školka, práce…nemožný se někam dostat… :palec:

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 13:36

@Kaac nooo. Tak to by se mo to sakra prodrazilo. Najezdit s taxikem po meste 20km. Hmmmm. Nevim jak vy, ale ja na vyhazovani nemam. Kdybych mela, tak si objedmam helikopteru a nepisu se tady denickem.

Nektere z vas maji potrebu rypat a pritom si to ani poradne neprecetly. Ne muj denicek neni dokonaly. Nejsem spisovatelka a nejsem ani milionar, abych si vozila zadek v taxiku. Ale rada vykouzlim lidem usmev na tvari. Pokud jsem vas tedy pohorsila, omlouvam se a radim vam „vypnete internet a jdete se rypat do svych dokonalých a perfektnich zivotu supermatek na druhou“ a prosim nenavazejte se do me a starejte se o sve.

V kazdem pripade jsi zklamana. Doufala jsem, ze vam tady zvednu naladu, v tom vsem vánočním stresu a shonu a ze si treba uvedomite, ze spalene pernicky nejsou tragedie a treba se pousmejete nad dnem blbec, ktery se povedl mne. Opravdu jsem nepocitala s tim, ze ze 4 pojizdnych a funkcnich aut se vsechny podelaji behem jedne hodiny…

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 13:38

@THERUNINKA dekuji. :mavam: :hug:

 
Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 14.12.15 13:42

@phoebe003 bud v klidu, ja osobne si radsi prectu tvuj denicek nez nejakou slataninu od Cabicara :mavam:

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 13:46

@Kikuška90 tak to zkuste jeste jednou a treba pochopite. Cituji z textu:,,Když chci přehodit autosedačku do auta bez technické, zjišťuju, že JE PLNÉ letních pneumatik - tam nenacpu ani jedno dítě. Natož tři! Kde mám muže? Vendy řve! Po krátké chvíli, která se mne zdála nekonečna se objevuje můj muž. Hbitě mu sděluji, co a jak, načež VYTAHUJE pneu z auta a rve ho do mého (bez výfuků nepojízdného povozu) " chtela bych videt, jak by obycejny smrtelnik prehodil pneu z BMW na felicii a to behem necelých 5ti minut a jeste by to stihnul prezout… tak bud to chcete cist a tedy ctete, nebo preskakujete mezi odstavci a vite kulovy. Ve druhem pripade se tedy nedivim, ze mi sem pisete bludy. :-)

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 13:47

@Katchi jsi zlatá. Diky :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 13:52

@phoebe003 Znovu už to podstupovat rozhodně nehodlám :roll:… Reagovala jsem na příspěvek tady v diskuzi, né na deníček.

 
Alena27
Kecalka 284 příspěvků 3 inzeráty 14.12.15 13:56

Pěkný deníček, pobavil :-) jak se říká "co se může posr… to se po… :-)

 
phoebe003
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 2 inzeráty 14.12.15 14:06

@Kikuška90 nemam ten pocit!

@Alena27 dekuji. ;-)

 
bobr123
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 14.12.15 14:14

@Kikuška90
Tak nez na neco reaguju, tak si prectu souvislosti, ne? V denicku je to napsane vic nez jasne, tak bud neumis cist, nebo nechces priznat, ze ses unahlila.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 14:19

@bobr123 O co Ti jde?? 8o 8o

 
bobr123
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 14.12.15 14:26

@Kikuška90
Mne? O nic, jen nechapu o co jde tobe, denicek si prectes letem svetem, a pak tady hazis rozumy o tom, jak co autorka myslela, i kdyz je to v textu jasne psane.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 14.12.15 14:31

@bobr123 Pokud Ti nejde o nic, tak se laskavě vyjadřuj pouze k deníčku…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Bydlení s rodiči, nebo život bez manžela?


Reklama