Trápení: chybí mi spřízněná duše

Deníček, jako svěření mého trápení.

Chtěla bych si tady trošku ulevit a vyventilovat svá trápení, tak doufám, že ti co to budou číst mě aspoň trochu pochopí.

V podstatě jsem spokojená a šťastná maminka 18měsíčního syna. Manželka úžasného chlapa, spokojená studentka dálkového studia na VŠ a nastávající maminka druhého darebáčka.

Nic jsem neplánovala a už vůbec ne, takhle dohromady. Ale jsem ráda, že se to všechno tak seběhlo. Na co si tedy vlastně chci stěžovat, že? Možná jsou to jen těhotenské hormony.
Víte, všechno by to bylo snazší, kdybych to aspoň měla s kým probrat. Hodila by se mi nějaká kamarádka, bohužel všechny tak nějak odešly, když začaly poměřovat rozdíly mezi našimi nejmenšími. Nepřijde mi, že bych do syna nějak cpala vědomosti. Jen si s ním hodně povídáme, zpíváme a hrajeme si. Ale to je snad běžné a normální.

Moje kamarádky nerozdýchaly, že syn chodil v 9 měsících, že má bez zadních stoliček všechny zoubky a jako bonus hodně opakuje a se svým slovníkem si odříká 5 obyčejných krátkých básniček. Marně jsem se snažila vysvětlovat, že je každé dítě jiné. Jako učitelka v mateřské škole jsem těch rozdílů u dětí viděla už spoustu… Ale tímto jsem se nikdy neohrazovala, no bohužel.

Jako další kritiku, kterou slyším z každé strany, je, že jsme blázni, když jsme si „udělali“ druhé dítě už teď. Ve spojení se školou a rok a půl starým dítětem je to prý sebevražda a nezodpovědnost. Neplánovali jsme to, jen jsme nebyli na 120% opatrní, ale jsme šťastní. Není to úplně procházka růžovým sadem - jsem dost unavená, není mi dobře a děsnou bolest zad podporuje sezení ve škole. Ale ty 2 měsíce už nějak doklepu.

Někdy jsem ze všeho tak na dně, že svou jedinou volnou hodinku probrečím. Nechci ze sebe dělat chudinku, každá máme starostí nad hlavu. Nejvíc mi prostě chybí nějaká spřízněná duše, i když tu mám v manželovi. Toho teď nechci zatěžovat, mění v zaměstnání pozici, takže zaučuje za sebe nového kolegu a sám se musí připravovat na nové povinnosti. Má toho hodně. Ale každá určitě pochopí, že kamarádka je kamarádka.

Svůj život bych nijak neměnila a miluju svou rodinu. A snažím se věřit tomu, že za chvilku už bude líp.

Děkuji za možnost vypsání se.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
10206
20.3.17 09:05

Materstvi neni soutěž a šílene mi vadi ty,,matky porovnavacky".
Je dobre, ze ses vypsala a kdybys chtela, moje soukromá pošta je ti otevřena :) Rada s tebou budu sdílet obyčejné radosti a strasti ze života matek, manželek, zen.. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25486
20.3.17 09:31

Souhlas s @Jitusee klidně napiš :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.3.17 09:45

No já ti nevím - neznáme názor z druhé strany - od tvých kamarádek. Každopádně díky tomu, jak velkou máš snahu se nám všem skrze deníček pochlubit, jak máš bystrého, velkého, zubatého a motoricky zdatného syna, mám pocit, že kamarádky spíše naopak nerozdýchaly tvé chlubení (a tím skryté soutěžení) než to, že ma tvůj syn o par zubů více než ostatní děti.

 • Nahlásit
 • Zmínit
888
20.3.17 10:33

Jak já ti rozumím :mrgreen: také doufám že to jsou jen těhotenské hormony a po porodu to bude zase dobré, když občas začnu používat mozek, uvědomím si že mám vlastně všechno co jsem si jen mohla přát a měla bych být šťastná, ale starosti kolem ročního prcka, nevyspani a únava, těhotenské neduhy a hormony holt zatím vítězí :? Taky rodim skoro za dva měsíce, musíme ještě vydržet :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10375
20.3.17 10:38

Taky se mi tedy moc nezdá, že by příčinou odchodu všech tvých kamarádek byla závist nad šikovností tvého dítěte :think:… My do toho samozřejmě vůbec nevidíme, ale zkus nad tím spíš popřemýšlet ty. Chápu, že jedna, dvě kamarádky mohou těžce nést, že tvůj syn je v některých věcech šikovnější, ale pokud by to byly Kamarádky a pokud ty jsi se vyloženě nevytahovala nebo neshazovala jejich děti, nevím, proč by s tebou měly utínat kontakty :nevim:
Na tvém místě bych zkusila některé zavolat a pozvat na kafe, pokusit se mluvit o tom, jak i ona má šikovné dítě, a skutečně najít něco, co ono umí a tvůj syn ještě třeba ne. Uvidíš, že to půjde.
Jinak přeji příjemný konec těhotenství, pohodový porod a co nejvíce klidu a lásky doma!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3514
20.3.17 10:56

Máš toho opravdu hodně, tak držím palce, ať se vše vyvíjí podle tvých představ a všechno to dáš. Jen si myslím, že pokud tě tak nějak opustily všechny kamarádky, důvodem není tvůj syn, ale ty sama. Když si to připustíš a začneš na sobě pracovat, abys nebyla pro kamarádky nesnesitelná, nějaké si zase najdeš.

 • Nahlásit
 • Zmínit
27295
20.3.17 10:58

Je to teda fakt zvláštní, ze by ti kvůli tomuto utekly všechny kamarádky… možná to chtělo i trochu jiné téma, než mluvení o synovi ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
ZuzaMi
20.3.17 11:02

Tak já to mám dost podobně - doma 20ti měsíční prcek, momentálně v 6.měsíci a po večerech dopisuju bakalářku/v červnu státnice. Jen to s těma kamarádkama nechápu..já naopak pociťuju podporu a obdiv. Ale je pravda, že mám kolem spíš těhulky, malá miminka, nebo školkové děti, takže nijak extra neporovnáváme..
S reakcemi na druhé těhotenství musím souhlasit - neslyšíme věty typu „jee gratulujeme“, ale „tyjo a to jste plánovali tak brzo?“ „Noo, tak to bude makačka“.. nepochopím :roll:
Neboj, přejde to..hormony taky dělají své :hug:

 • Nahlásit
20.3.17 11:44

V deníčku není ani slovo o trablech, ale je o tom, jak jsi na tom skvěle a nikdo ti to nepřeje… To je nesmysl, zvážila bych svoje chování k ostatním maminkám a vžít se do jejich kůže. Pokud jim vyprávíš co jsi napsala do deníčku tak se nedivím, že to žádnou nezajímá a pokud je to obsahem Vašich hovorů, tak bych si s tebou asi taky neměla co říct. Druhé dítě bude ať si o tom myslíš co chceš masakr ale proti gustu, já měla děti 3 roky od sebe a kdybych neměla kolem sebe zástup babiček tak bych skončila v blázinci, no ale někdo to má rád…Možná si najdi bezdětné kámošky a řešte něco jiného než děti a bude ti fajn..Na VŠ se určitě někdo najde, kdo neví kdy dětem rostou zuby a kolik toho v roce a půl namluví a dokonce ani nemá představu co to obnáší děti mít a rovnou dvě! S manželem rozeberete děti a s kámoškama něco odpočinkového..

 • Nahlásit
 • Zmínit
21287
20.3.17 12:36

Soutěžení mezi maminkami mi vadí taky, ale určitě to nemohl být jediný důvod vašeho odcizení. Třeba teď se ničím novým se synem ani pochlubit nemůžu a kamarádka přivede kluka, co lépe mluví a zvládá být bez plen. Přece se na ni kvůli tomu nebudu mračit?
Kecy lidí okolo pusť z hlavy, protože kdybys nečekala druhé, budou se tě ptát, kdy bude druhé. Sourozenci budou mít k sobě věkově blíž, ač ze začátku to bude asi dost makačka. Těš se na miminko a když budeš mít náladu, klidně napiš SZ.

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.3.17 13:01

Popravdě jsem nepochopila, na co si stezujes. Mas manžela, zdravé dítě, další na cestě…ANO, taky jsem si stěžovala porad na něco, ale minulý rok jsem začala mít zdr. problémy, které stále trvají, nemam manžela a bohužel už ani přítele.. a teprve až tenhle kopanec od života mi ukázal, že si máme vážit toho co mame a hlavně toho, že jsme zdraví a naši nejbližší také. To, že tě opustily kamarádky, protože tvůj syn je bystrejsi… To se mi nechce nějak věřit. zkus se zamyslet, jestli nebude chyba někde jinde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
20.3.17 13:48

Dítě mi začalo chodit v osmi měsících, básničky v 18m sice nepřednášelo ale zpívalo části písniček… a kamarádky mám všechny ;) A to jsem líná matka, která to „učení“ opravdu nepřehání. Druhá dcera je o 18m mladší…
Chyba bude někde jinde, ne v tom, co dítko umí. Spíš bych to viděla v tom, jak to maminka vystavuje ;) S kamarádkymi řeším vše, jen ne děti, pokud se na něco nezeptají. A i tak jsou to spíš nemoci nebo jídlo, než to, co dítko umí ;)
VŠ mám taky a nevím, jestli to kamarádky vůbec ví, nějak mi to nepřijde důležité…
Na kamarádství je potřeba trochu víc, než „já, já, já“…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Envie
20.3.17 14:04

Boze ja tak nesnasim to srovnavani…taky to nektwry kamaradky delaji a uz si kuli tomu nerozumime jako driv. Odkud jsi? Klidne mi napis sz. ;)

 • Upravit
20.3.17 14:15

Zajímavý deníček… Moc se mi nezdá, že se s tebou kamarádky přestaly kamarádit kvůli synovi, kamarádily se s tebou snad kvůli tobě ne kvůli tomu co umí nebo neumí tvoje dítě. Pokud ano, pak to nebyly pravé kamarádky… Raduj z toho co máš, užívej si rodinu a třeba časem potkáš správnou kamarádku
:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1866
20.3.17 14:17

Zakladatelko, a nenapadlo te, ze by chyba mohla byt u tebe? Kdyby mi odesly vsechny kamaradky, tak bych si rekla, ze je v prvni rade problem u me, ne u kazde jedne z nich.
Tvuj denicek je psany dost nabubrelym stylem, pokud tak jednas i v zivote, a neumis si pripustit vlastni chybu, tak se nedivim, ze jsi sama.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3788
20.3.17 14:22

Vůbec mi tvůj deníček nesedl, jak píšou holky. Jestli ti odešly všechny kamarádky, tak je možné, že jsi se změnila. Mě třeba mateřství změnilo hodně, třeba tebe taky, jen to zatím nevidíš?

 • Nahlásit
 • Zmínit
Liz
2054
20.3.17 15:45

@Petrusska007 přesně toto mě napadlo po přečtení deníčku. Bývala bych nekomentovala, ale zaujalo mě, jak někdo může skoro doslova napsat můj názor ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21154
20.3.17 16:34

Ač se opravdu snažím uvěřit tomu, že se nějaké kamarádky skutečně od tebe odvrátily, protože tvůj syn je moc šikovný, zkrátka to nejde. Ten deníček je manipulativně chlubivý - dělá, že není, že jsi chudák těhotná, co má trápení, ve skutečnosti je o tom, jaká jsi úžasná máma a co jsi všechno se synem dokázala. Kamarádky trochu chápu - manipulace je s kamarádstvím neslučitelná.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
20.3.17 17:18

Děvče zlatý, tady to mas jak neplacenou psychologickou poradnu :lol: Myslela sis, ze se jen vypovidas? To teda nenene, my ti povime, jaká jsi manipulativni chlubilka a ze si za to muzes sama :lol: :lol: vitej na emimi :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4863
20.3.17 18:17

@Jitusee Jsem nechtěla prispivat, ale taky se divim, jak to pro holky tady vyznívá. Mě to připadá jako obyčejné neemotivní konstatování stavu, ve kterém se pisatelka nachází. Neco se ji daří a něco zase ne. Asi je pro okolí těžko zkousnutelné něco takového vůbec říct. Jedno zní jako kňučení a druhé zas jako chlubení. A pritom je to podle mého obyčejná reflexe. Přečetla jsem si to po těch komentářích ještě jednou a opravdu jsem nenašla nic chlubivého. Vždyť ani ten tón se z toho nedá poznat. Ale na druhou stranu, ani nic, co by mohlo kámošky odradit. Spíš jsi asi těhule citlivka, pisatelko - normálně jim zavolej a nebuď vztahovačná. A když to nezafunguje, tak pozvi na kafe spolužačky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
20.3.17 18:33

@Liz
;) :kytka:

Příspěvek upraven 20.03.17 v 18:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
15013
20.3.17 19:09

Asi to nebyly opravdove kamaradky… Je to skoda. Ale lepsi tak, nez falesny obdiv.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13771
20.3.17 20:40

Ja ti rozumim, ja se odcizila kamaradkam, kdyz jsem otehotnela. Byla sem na rizikovem a nikam nechodila, jenom sem vysedavala na netu. Zacla sem hrat hru a na hernim chatu jsem se dala do reci s holcinou o neco mladsi nez ja. Zjistily jsme ze mame stejny zajmy, vkus, nazory, kolikrat si skoro ctem myslenky :) Realne jsme se nikdy nesetkaly, bydlime od sebe dost daleko, ale pisem si uz pres 2 roky denne, je to takova moje online spriznena duse :andel: tahle komunikace mi dost pomohla nezesilet behem doby kdyz sem nemela prakticky jiny kontakt zvenci i ted kdyz mi kolikrat malej hraje na nervy :) chci tim rict, neves hlavu, treba se tvoje spriznena duse najde na miste kde to budes cekat nejmene :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
307
20.3.17 20:48

Ahoj, jsem maminou dvou ditek, syn 9 let a dcera 3 roky. Svoje děti zbožňuji, ale mateřství už mi leze na mozek. Pokud si chcete psát, ráda to uvítám. Napište mi klidně sz. Jsem z Plzně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1187
20.3.17 21:09

Vidíš, a přesně takové jsou ženské. 90% už ví jakou máš povahu a přesně ví, jak jsi se ke kamarádkám chovala. :potlesk:
Většinou když nejsi stejná pomlouvačná slepice, tak se na tebe vyprdnou, taky se semnou jedna kamarádka přestala úplně bavit ze dne na den, ten den jsem se nastěhovala k příteli, ona nikdy žádného neměla, na sociální síť jsem dala fotku společné večeře v novém bytě. :lol: Asi jsem se taky moc chlubila, ženy jsou nepochopitelné. Mně se deníček libil.

Příspěvek upraven 20.03.17 v 21:10

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
20.3.17 21:31

@Takyjedna Je to smutne, tady se rádo,,kope do ležícího ". Nejsem zrovna slunickova, ale kdyz je nekomu smutno, nechapu proc mu jeste přikládat nějakou psychologickou analýzou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
594
20.3.17 22:26

Asi jsem dnes nejaka nechapava, ale co te to teda trapi? Ja to z toho denicku nevycetla… Trapi te to, ze ti lide rikaji, ze s druhym ditetem to bude zaprah a to, ze uz nemas kamaradky? Jestli je to tak, tak se na to fakt vykasli. To, ze to bude zaprah, je nejspis pravda, a mozna to ti lide vubec nemysli tak zle, jak ty si to prekladas, treba je to jen proste konstatovani. A kamaradky? Zkus zvednout telefon a nektere zavolat… A narovinu se zeptat, co se stalo a jestli to muzes nejak napravit (pokud se od tebe odvratily vsechny kamaradky, mela bys vazne zacit premyslet, ze mozna neco delas spatne). A vykasli se na hlouposti a bud rada, ze jste zdravi :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1830
21.3.17 18:40

Tak já nevím, ale vy všecky, co jí ten deníček žerete - Vy opravdu věříte, že se kamarádka s vámi přestane bavit jen proto, že vaše dítě dřív chodí nebo mluví? Jestli jste jí na to některé skočily, tak jste teda naivnější, než jsem si o některých z vás myslela…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
21.3.17 19:53

@bigl Ja zase nechapu tu drzost, ze tady o autorce některé mluvíte jak o staré známe. Pro me vaše komentáře vypovídají o vas, ne o autorce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1830
21.3.17 20:38

@Jitusee Já o autorce nemluvím nijak, vůbec jsem se k ní nevyjádřila. Napsala jsem jen, že mi připadá velmi naivní, pokud někdo věří tomu, že s někým přestanou mluvit kamarádky jen proto, že má šikovnější dítě. A zrovna ty mi připadáš velmi racionální, aspoň podle komentářů a nerozumím tomu, že patříš mezi ty, které to vnímají jako pravdivou informaci.
To by autorka musela mít velmi hloupé a povrchní kamarádky. Nebo žiju v nějakém jiném světě než ona, nevím. Je mi to vcelku jedno, ale nedává mi to smysl a myslím, že za odchodem kamarádek stojí opravdu něco jiného, než dítě, co brzy chodí a recituje. :mrgreen:
Ale ať si každý věří nebo nevěří, to je vcelku jedno, deníčky jsou tu od toho, aby ostatní vyjádřily svůj názor, ať už pozitivní, nebo negativní :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
21.3.17 21:31

@bigl Ja jsem se ale vubec k tomu zda tomu věřím, či ne nevyjádřila :) nepřísluší mi to soudit a uz vubec ne na základě par vět. Proto jsem raději dala milou zpětnou vazbu nekomu, komu je momentálně smutno.

 • Nahlásit
 • Zmínit
459
21.3.17 21:39

Tak teď nevím, jestli jsem to sem měla psát nebo ne.. Nemám v povaze se chlubit a za to že mám ukecáneho syna se nikomu omlouvat nebudu. Máte pravdu, o tom jak jsme se jako maminky mezi sebou bavily nic nevíte a já vám to tady do podrobna popisovat nebudu. Ulevilo se mi, když jsem se mohla vypsat - aspoň ve zkratce. Některé reakce mě mrzí, ale lidi jsou různí. Samozřejmě že jsem přemýšlela nad tím, kde je chyba, ale vnucovat se nikomu nebudu. Nejsem přece sama kdo má telefon a umí napsat zprávu ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21154
21.3.17 21:44

@Jitusee Milá zpětná vazba pod deníčky, to je tvoje parádní disciplína. Někdy ty „ležící“ autorky deníčků vezmeš i s rozeběhem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
21.3.17 21:50

@hanka.br. Tolik jsem toho od tebe jeste neokoukala Hani :)
Psala jsem, ze nejsem rozhodne slunickova, nicméně opravdu nemam ve zvyku vytvářet psychologické anamnezy u lidi, kterým je smutno. U me ta sociální klopka poměrně funguje, na výsluní te ohrožovat nebudu, neboj se nic :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
459
21.3.17 21:51

Já do vás nechci rýpat, ale neřídíte se spíš heslem - podle sebe soudím tebe? Nemám potřebu se chlubit a nemám potřebu srovnávat děti. Jak už tady někdo psal, pokud nepomlouváte a netrávíte většinu času spíš s holkama na kávě, přestanete být „parťačka“.

 • Nahlásit
 • Zmínit
459
21.3.17 22:04

@Jitusee @brumdinka @Russet @Envie @renatkau ráda se ozvu při volné chvilce ;) Děkuji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21154
21.3.17 22:09

@Aiiko Tímhle heslem se právě řídím - proto by mě nikdy v životě nenapadlo, pokud by se ode mě odvrátily kamarádky - že je to kvůli mému šikovnému dítěti. Pokud bych tedy děti sama neměla tendenci srovnávat, jedině pak si umím představit, jak tě tenhle důvod k odchodu kamarádek napadl. To přece normálně člověka nenapadne jako důvod ke konci přátelství. Podle mě je naprosto absurdní, aby se kamarádky, které tě mají rády, s tebou přestaly stýkat, protože tvůj syn má všechny zuby. Jak tě to vůbec napadlo? To se jako holky sešly a řekly si - Hele, ty naše děti jsou proti tomu jejímu úplně pitomé, to fakt nerozdýcháme, pojďte, přestaneme k ní chodit? Píšeš, že ses to snažila vysvětlovat - takže došlo k nějaké konfrontaci? Vyčetly jste si vzájemně počet zubů, nebo k tomu vysvětlování došlo po nějaké hádce? Nebo jak vlastně víš, že důvodem k tomu, aby k tobě přestaly chodit, je tvé řekla bych standardně šikovné dítě? Nebyla jsi třeba při tom vysvětlování moc urputná?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3514
22.3.17 00:58

@Aiiko Samozřejmě že jsem přemýšlela nad tím, kde je chyba, ale vnucovat se nikomu nebudu. Nejsem přece sama kdo má telefon a umí napsat zprávu.

No ale smutno je tobě, aspoň podle toho, co píšeš, tak nerozumím tomu, proč chceš zůstat bez kamarádek a nepokusíš se o kontakt. Jinak souhlas s @hanka.br. Nikdy by mě nenapadlo, kdyby mě opustily všechny kamarádky, že je to kvůli mému šikovnému dítěti. Taky by bylo s podivem, kdyby takové typy „kamarádek“ tě už dávno neopustily kvůli lepší postavě, vyššímu vzdělání, lepší práci, hezčímu bytu, dražší dovolené nebo vyššímu platu… Můj syn měl první zub skoro až v roce a začal chodit ve 14 měsících a nikdy jsem nezanevřela na žádnou svoji kamarádku s dětmi, přestože mám pocit, že většina kamarádek měla děti rychlejší a rozhodně zubatější než já.

 • Nahlásit
 • Zmínit
264
22.3.17 06:28

Mám (teď uz) znamou, která opravdu nedokáže mlet o nicem jiném nez o tom, jak jejich Eliška to a tamto. Lezlo mi to už na nervy. Ne proto, že je její ditko disciplinovanejsi a v něčem asi lepší než můj chlapec, ale proto, že se s ní nedá mluvit o ničem jiném než o dětech - resp jejím dítěti…nerikam, že paní zakladatelka je stejna, přidávám svou zkušenost

Příspěvek upraven 22.03.17 v 06:29

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.3.17 08:48

@hanka.br. A toz to je mozna duvod, proc si to nedokazes predstavit. Ono to „podle sebe soudim tebe“ totiz neni moc efektivni, vzhledem k tomu, ze jsme kazdej jinej, zaano. Moje kamaradky takovy nastesti taky nejsou, ale znam dost zenskejch, ktery jsou schopny se takto iracionalne chovat a zavrhnout nekoho treba jen pro jeho lepsi auto apod(znam takovejch i par chlapu 8o ), stejne jako znam zensky, ktery ackoli se tvari jako milius, nakonec jsou svoji povahou tak nesnesitelny, ze je vsichni pratele take postupne opousteji a ony chudinky to prezentuji zpusobem, ze se proti nim cely svet spiknul. Docela me ale prekvapilo, kdyz jsem podobny chovani evidovala i u prumerne az lehce nadprumerne inteligentnich a vzdelanych zen, mela jsem za to, ze je to jen dusledek nedostatecneho intelektu kombinovaneho s neresenymi komplexy, a vono prej ne. Co je ale pripad autorky denicku opravdu tezko rict, i kdyz je divny, ze by takove byly vsechny jeji kamaradky. Ale odpovedi na otazky, ktere jsi autorce polozila by me taky zajimaly.

Příspěvek upraven 22.03.17 v 08:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
459
22.3.17 08:55

@HanulkaUH a to je právě ten kámen úrazu. Nechtěla jsem se bavit jen o dětech a porovnávat jejich dovednosti. Hledala jsem jiná témata, ale pomlouvat lidi, které ani neznám mě taky nebaví. Potom, když jsem si snima chtěla domluvit dalsi schůzku mi řekly, že už něco mají a pak se z jiné strany dozvíte, že seděly na hřišti a dalším terčem pomluv jste právě vy, tak to zamrzí.
A pokud by se chtěl někdo rýpat v tom, co jsme si asi řekli, tak to byl rozdílný pohled na výchovu, oblékání a stravování rok a půl starých dětí. Nikomu jsem nic nevnucovala a respektovala jsem názory těch druhých. Každá přece vychováváme podle sebe ;)
Děkuji každé z vás za názor. Potvrdilo se mi, že je opravdu smutné a jednoduché odsoudit někoho o kom vůbec nic nevím. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
459
22.3.17 09:09

@CaravaggioDaMerisi nepřijde mi normální přestat se bavit jen kvůli tomu, že na otázku kolik má můj syn zubů odpovím 10 a tazatelka se začne rozčilovat jak je to možné, když její syn je o 3 měsíce starší a má jen 4. Moje reakce byla vždycky stejná - vždyť je každé dítě jiné, to se přece nedá porovnávat. Od toho už se mi neozvala. Pak mi venku rozebírají syna - jak ho musím doma drtit, aby dobře mluvil, chodil a já nevím co ještě. Tohle nemám zapotřebí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
22.3.17 09:53

@Aiiko máš můj obdiv, že se nebojíš věcně a rozumně argumentovat a dovysvětlovat, některé autorky deníčků by si z tebe měly vzít příklad.
Jedna moje kamarádka říká, že jakmile přijdou příkrmy a psychomotorický vývoj se začne hýbat, začínají mezi maminkami podobně starých dětí rozbroje a soutěžení a takové kolektivy se rozpadají. Aktuálně to pozoruji „z první řady“ a fakt to pravidlo má něco do sebe, takže já bych rozhodně nezpochybňovala to, co píšeš.
Hlavně ani jedna z komentujících u toho nebyla, jak se tohle všechno přihodilo víš jen ty a tvé kamarádky. Dle profilu to ke mně nemáš daleko, kdybys měla někdy cestu kolem, dej vědět :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
22.3.17 10:03

@Aiiko Vis,ja te poměrně chapu. Ja teda vubec nejsem,,hřišťátkovy " typ a ačkoliv kamarádky s detma mam, rozhodne se nebavíme jenom o nich. A mam i jednu kamarádku, ktera s dítětem uplne prehodila vyhybku a mluví pouze o něm, o tom co umí a o tom, co by umět mel, protoze Tonda od Pani z porodnice uz to umí. A to me enormně unavuje a začíná to mezi nami byt problém. Ona si mluví jen o tom, ja odpovídám. Me se na nic nezepta a čim vic mluví o tom, co me unavuje, tak tim min mam co ji na to psat a naše konverzace a schůzky se ztenčuji.
Takze to nemusí byt nutne o tom, ze by na tebe žárlily, ale proste jste každá jiným,,druhem " matky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
22.3.17 10:09

@Aiiko takze vy jste nejaka parta kamosek, stykajici se hlavne spolecne? to vis ze nemas, jenom nerozumim tomu - to se takto neprojevily uz drive? To se jako vazne rozcilovaly kvuli zubum? Jako ze jsi svy dite za uplnku zarikavala, aby mu vyrostly zuby nebo co si jako predstavovaly? Kdyby se cilily treba kvuli tomu mluveni, to bych mozna brala spis..
hele pokud jsou opravdu takovy, tak te to vazne nemusi mrzet, bud rada ze se jejich natury projevily driv nez pozdeji, kdy uz by treba i vase deti mely nejake vztahy. Urcite si najdes jiny kamosky ;)
Holt nekteri lide uspech(kterej ani nemusi bejt uspechem v pravym slovasmyslu) druhych vnimaji jako osobni utok. Pokud to lze, je dobry se takovejm lidem vyhybat.
Osobne teda vubec nechapu tady ty honby za prvenstvim v pokrocich malych deti, vzdyt to prece vubec nic neznamena! Znam kluka, kterej se jako malej jevil znacne opozdene, ani do tabulek se nevlez a ted je to uspesnej matfyzak, kterej strci do kapsy (minimalne svou schopnosti logicke uvahy) 99 procent lidi, ktery potka, stejne jako znam devce v roce a pul recitujici basne, ktera je vsak i presto v dospelosti tupa jak pucstok.

A taky musim vyslovit uznani nad tvou schopnosti a vubec vuli zde dale reagovat i pres ladeni nekterych komentaru! :pankac:

Příspěvek upraven 22.03.17 v 10:23

 • Nahlásit
 • Zmínit
15013
22.3.17 18:09

@Aiiko Pak opravdu neni proc jim psat, volat. Takove „kamaradky“ bych nechtela. Preju ti, at brzo najdes spriznenou dusi! :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
264
22.3.17 23:15

@Aiiko a máte takové kamarádky zapotřebí? Já zhruba kolem 1,5 roku syna zjistila, že mě tyto „mateřské gangy“ = tlupy kamaradek s podobne starými dětmi, unavuji. Přestala jsem s nimi jezdit na výlety do zoo, do kaváren apod mimo jiné i proto, že můj chlapeček odmítal způsobně sedět v kocarku, jako jejich holčičky a taky už mě nebavily hovory o stejném tématu.
Takže jsem podnikala výlety se synem sama a měla jsem klid. I teď si rozumím líp s holkama bez dětí nebo s většími dětmi a tamty známé mi výrazně nechybi.
Rozumím Vam, že sama být nechcete a je Vám lito, že Vás „kamarádky“ za rohem pomlouvají. Vsadím se, že se pomlouvají i vzajemne mezi sebou, když tam některá z nich není. Snad se Vám podaří najít jiné, lepší kamarádky ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
789
23.3.17 18:46

Řekla bych, ze to nebyly opravdové kamarádky. Ja mám partu ještě z VŠ a máme děti plus mínus stejně staré a opravdu hooodne rozdílné metody výchovy. Ale spíš nás to vzájemně obohacuje a rozhodně se kvůli tomu nepřestanu s nimi bavit!

 • Nahlásit
 • Zmínit
26890
25.3.17 16:52

Zakladatelko…

S pocitem, že přišly o kamarádky, se potýká snad většina matek. :nevim: A pochopitelně není chyba na jejich straně. :think:

Nevím kolik ti je let, mezi jakými lidmi se pohybuješ, ale když budu mluvit sama za sebe tak já si s matkami všeobecně taky moc nerozumím. Povídání o dětech mě nebaví.

Jakmile to bylo jen trochu možné, utíkám z domu za bezdětnými přáteli. Ze začátku se ze slušnosti ptali na dceru, ale víme jak to chodí. Je to jen ze slušnosti. Bezdětné ve skutečnosti moc nezajímá jak se má tvé dítě a co všechno umí. Takže jsem vždy jen ve stručnosti odpověděla, že prima, super, bezva nebo tak něco a začala úplně jiné téma. A paráda. Přátel mám dost a nemůžu si stěžovat…

Mám pochopitelně kamarádky i mezi matkami. Vlastně jen jednu, tu nejbližší :srdce: Ale opět - neprobíráme děti, ale chlapy :mrgreen:

Takže za mě - změň téma hovorů a bude lépe.

:kytka:
 • Nahlásit
 • Zmínit
2931
29.3.17 08:13

Taky bych se s tebou nechtěla kamarádit.

 • Zmínit
 • Upravit