Týden plný stresu

Akutní sekce. Ahoj maminky dlouho jsem přemýšlela, zda to sem napsat či ne. Jelikož určitě nejsem jediná, kdo si tímto prošel, tak bych se i tak s vámi podělila o můj příběh a neskutečně silný týden v mém životě!

*

Mé těhotenství se schylovalo ke 34 tt, kdy jsem šla do poradny na běžnou kontrolu. Lehla jsem si na postel a čekala, až se doktor podívá na naše miminko přes ultrazvuk! Vždy to byl pro mě nepopsatelný zážitek vidět, jak ve mně ta maličká bytost roste! Ale to je zážitek určitě pro každou z nás v tomto krásném období.

Najednou přišel pan doktor se slovy: „Tak se podíváme, jak se maličkému vede.“

Najednou pan doktor začal celkem divně něco brblat. Ptala jsem se tedy, zda se něco děje a měla jsem opravdu strach! Nikdy se takto nechoval, srdíčko bylo na ultrazvuku krásně vidět! Tak co se sakra děje?!

Pan doktor se na mě otočil a říká: „Maminko, pošlu vás na krev a na velký ultrazvuk do nemocnice, miminko je malinké na to, v jakém stádiu těhotenství jste a nerad bych něco zanedbal!“

Najednou mě polilo nehorázné horko a měla jsem strach jako nikdy v životě! Již před 3 týdny mi doktor tvrdil, že miminko je maličké, tak proč nezasáhl dříve?! Proč vše dělá až na poslední chvilku?!

Oblékla jsem se a šla jsem si k sestře pro žádanku na krev a ultrazvuk. Krev odebírají hned pod ordinací, takže jsem tam šla hned a nejspíš to byl osud! Najednou vidím, jak ze schodů za mnou běží sestra z gynekologie a říká: „Pojďte prosím se mnou zpět nahoru, pan doktor se rozmyslel pošle vás rovnou do nemocnice na pozorování, něco se mu nelíbí…“

Přišla jsem nahoru, kde doktor již držel přijímací papíry do nemocnice. Rozbrečela jsem se a volala jsem přítelovi, který byl v práci a do nemocnice mě odvézt nemohl. Musela jsem si odvoz do nemocnice shánět sama - lékař nezařídil!

Celou cestu z domova do nemocnice jsem probrečela, protože jsem nevěděla, co mě čeká a vůbec, co se děje! Nikdo nebyl schopný mi nic říct. Sestra v nemocnici byla „velmi příjemná“ a od začátku bylo vidět, že si prostě nerozumíme! Těšila jsem se na další směnu.

V nemocnici mi udělali slibované odběry (krev, moč) a ultrazvuk, kde mi řekli, že se jim to nelíbí, miminko se špatně vyživuje, má málo plodové vody, patologické průtoky do placenty a stále je natočeno koncem pánevním. Ptala jsem se, co se tedy bude dít dál?

Lékařka mi na to odpověděla: „Nejspíš vás nepotěším, ale naše porodnice není vybavená na porod tak malého miminka, proto vás nejspíš budeme muset převézt do jiné porodnice.“ 50-100 km od domova! Dále pokračovala, ale uvidíme podle výsledků, zda to bude potřeba nebo ne. Bylo to pondělí 12.9.2016

V úterý 13.9.2016 ráno přišla na pokoj vizita s primářem, kde proběhlo vše jako na každé ranní vizitě s tím, že výsledky jsou jen z poloviny hotové a zatím to vypadá dobře! Oddychla jsem si a volala jsem domů tuto radostnou novinu! Šla jsem si lehnout zpět do postele a odpočívat, v noci jsem toho moc nenaspala.

Po 2 hodinách odpočinku za mnou přišla sestra se slovy: „Za chvíli za vámi přijde pan primář.“

Ptala jsem se, zda se něco děje a sestra odvětila, že neví. Čekala jsem tedy na příchod primáře. Najednou se otevřely dveře a primář vešel se slovy: „Nemám pro vás dobré zprávy,“ a pokračoval: *"Ve 12 hodin (zhruba za 45 minut) pro vás přijede záchranka a odveze vás tam, kde mají vybavení na to, aby vás v případě předčasného porodu zachránili i s miminkem. My tady zachráníme maximálně vás. Neskutečně jsem se rozplakala a nešlo to zastavit, volala jsem domů a nemohla jsem ani mluvit! Přítel se divil, co se děje, když jsem mu zhruba před třemi hodinami volala, že je vše v pořádku a že do porodu bych mohla jít ještě domů.

Zabalila jsem si tedy věci a čekala jsem na příjezd záchranky. Seděla jsem na chodbě s taškou a flaškou vody a vyčkávala. Najednou se otevřely dveře, do kterých vtrhl velice nepříjemný pán a spustil: „Tak kde je ta ženská na ten převoz?!“

Moje pocity? To se snad nedá ani popsat - z jednoho stresu do druhého. Nakonec jsem jízdu s tímto „velice příjemným“ pánem nějak přežila, ale bylo to fakt nic moc. Dorazili jsme do cílové porodnice. Vylezli jsme ze sanity tašku jsem si nesla sama, pán byl velice ochotný totiž.

Přišli jsme na příjem porodnice a pán pronesl: „Mám tady tu těhotnou, kam s ní mám jít?“

Naštěstí paní na recepci byla velice příjemná a řekla: „To je ta paní s tím malým miminkem?“

„Ano, to je ona.“

„Tak rovnou na porodní sál.“

Zhrozila jsem se a vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Přišli jsme nahoru na příjem na porodní sál, kde mi udělali různá vyšetření a ptala se, jak časté jsou kontrakce. Vyvalila jsem na ně oči a říkám: „Kontrakce? Já žádné nemám.“

Na to mi paní řekla, že je to divné když mi je v původní porodnici doktor vyvolával. Ovšem jsem o ničem takovém nevěděla. Píchl mi injekci, ale řekl, že je to na správný vývoj plic miminka. Byla jsem zděšená a nevěděla jsem, co na to říct. Dál se mě paní asistentka ptala, jestli jsem přišla po svých - řekla jsem, že ano. Na to mi řekla, že to je taky nějaké divné protože v papírech mám napsáno, že jsem pouze ležící pacient. Nestačila jsem se divit, co ze mě původní porodnice udělala.

Po tomto jsem strávila dva dlooouhé dny na JIPce a potom mě dala sestra na gynekologii na pokoj mezi maminky v očekávání. Zde jsem ale taky dlouho nezůstala. Pátek 16.9.2016 se mi stal osudným dnem mého života! V 17:00 přišla sestra s monitorem na ozvy, které nebyly nějak slavné a rozhodly o tom, že musím podstoupit akutní císařský řez.

Nikdy jsem nebyla pod narkózou, nikdy jsem nebyla na žádné operaci. Bylo to pro mě nepředstavitelné! S hrůzou jsem se sestry zeptala, kdy tedy na tu operaci půjdu, a odvětila mi, že v 17:30 mám zamluven sál. No nevěděla jsem, co na to říct, ten strach byl nehorázný, protože miminko přestávalo dýchat a víc jsem nevěděla! Stihla jsem zavolat domů, ale vzhledem k tomu, že jsme byli tak daleko, tak přítel viděl malého až v inkubátoru a mě, až když mě vezli z dospávacího pokoje.

V 17:30 tedy začala operace, v 17:34 se už malý narodil (1740 g a 44 cm) a museli ho resuscitovat. Od té doby žádnou podporu dýchání nepotřeboval a dýchá sám! Po probuzení z narkózy jsem se na malého ptala, ale nikdo nebyl schopný mi ani slovo sdělit, jen jsem věděla o tom, že má silnou infekci a nepřijímá potravu. Bylo mi hrozně, chtěla jsem ho vidět, jít za ním, ale můj stav mi to nedovoloval.

Malého jsem viděla až 48 hodin od porodu! Malé bezvládné tělíčko za sklem. Byl to pro mě hrozný pohled a nikomu bych to nepřála! Ale on je bojovník! Po deseti dnech, kdy zdolal infekci a začal nabírat na váze, jsem ho dostala k sobě na pokoj a od té doby jsme jen spolu! A já jsem ta nejšťastnější a nejpyšnější máma na světě, že to takhle zvládl.

Zanedlouho to bude 5 měsíců, ale stále mi to přijde, jako by to bylo včera! Je to neskutečný pocit, stát se maminkou!

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11.2.17 01:24

Takový useklý deníček, jen jsem se začetla, tak už byl konec. A vlastně jsem se nějak pořádně nedočetla co se přihodilo. Chování personálu otřes.

Jinak gratulace k miminku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 02:30

No reknu Vam pani, ze ja byt na Vasem miste, tak na doktory a personal uz jsem podala zalobu, nejmene za to, ze mi zatajovali postup a informace ohledne vyvolavani.
Preji vam same stest :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 07:34

Šílenost, šílenost, šílenost!!! Je mi na nic z toho jak se doktori, sestry chovaji arogantně!!! Jste statečná, ze jste to zvládla, ze nemate ještě nějaké trauma. Ceske zdravotnictvi spěje do haje. Ostuda, ostuda!
Přeji vam hlavně zdravíčko, ted uz překonáte vse! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1885
11.2.17 08:20

No ta komunikace :roll: :zed: :zed: To je děs, s tím jsem se teda já ještě nesetkala..

 • Nahlásit
 • Zmínit
4553
11.2.17 08:53

Teda, to sis uzila nervy, a jednani jak s kusem hadru…tak hlavne ze to dobre dopadlo, mimi se narodilo zdrave a jste v poradku oba! A ted uz nezbyva nez si to uzivat a zkusit na to horsi zapomenout, tohle je smutny ze asi doktori pocitaj s tim, ze cerstva mama, ktera ma dost jinych starosti, si na ne stezovat nebude… :( Aspon ze to v te 1.nemocnici nepodcenili resp. odhadli vcas ze to nezvladnou a rovnou te (a zrejme za 5 minut 12) poslali do te lepsi…ale taky si myslim ze uz to mohl tvuj doktor zacit resit driv, jestli nebylo neco OK uz predtim! Tak diky za sdileni zkusenosti, nepriblizila bys jen aspon, ve kterem kraji to bylo? Hodne stesti a zdravi tobe i malemu, je to opravdu bojovnik!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3000
11.2.17 09:12

@NapoleonovaDesire To straslive zdravotnictvi teto mamince zachranilo dite… chovani personalu sice trosku na pest, ale dite zije a je zdrave. Ne v kazde jine zemi, by to dopadlo stejne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3000
11.2.17 09:14

@Ghanaian Princess Na zalobu to jiste neni… K jednoznacnemu lekarskemu pochybeni tam pravdepodobne nedoslo… na stiznost u zrizovatelr, pripadne u lekarske komory jiste.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3000
11.2.17 09:19

Preju uz jen to vse dobre! Vse soatne jste si snad vybrali uz na zacatku… uzivej si zdrave miminko ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11772
11.2.17 09:41

No nevím, pacientka, co si nezvládne zavolat taxíka (nebudu se ptát, jestli zná slovíčko prosím), co volá příteli, že je vše ok, když nic neví… chápu strach z operace, všichni ho mají, ale co měl dělat personál, sedět u ní, držet za ruku a utěšovat? (s tím dýcháním miminka před porodem to je asi jen nevhodně naformulované předpokládám). Za mě nafouknutá bublina.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3790
11.2.17 09:42

Mně se stalo něco podobného, takže přesně vím, co jsi prožívala. Jen na chování personálu si nemůžu stěžovat, všichni byli profíci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 09:43

Chování jedinců si člověk nevybírá, bohužel protivní lidí se najdou napříč všemi profesemi…to šílené zdravotnictví zachránilo další dítě, evidentně za 5 min. 12. Nedávno jsem slyšela, jak vypadá ukrajinská porodnice - vykachličkovaná místnost, lehátko, plenta, vše staré, hnusné, zde by dítě určitě nezachránili, pochybuji vůbec, že by přišli včas na to, že se mu nedaří dobře…sem poslat chronické brblali…Jinak gratuluji k miminku a přeji už jen vše dobré :srdce:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5136
11.2.17 09:56

@Adinka_2012 No tak jistě, můžeme se srovnávat se zdravotnictvím na Ukrajině nebo třeba v Somálsku. Ale taky se můžeme začít srovnávat s přistupem personálu třeba v Rakousku, Německu nebo tak. Vždycky je lepší si určit vyšší metu, než se spokojit s tím, že jinde to může být i horší. Může. Ale taky lepší. A přitom by stačila trocha komunikace a lidskosti personálu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 10:00

Když tak čtu ty deníčky tady, tak jediné co se z nich vždycky dozvím je, jak je otec neschopný..minulý pořád chlastal a tento si v takto komplikované situaci své partnerky nevezme v práci ani volno :D :D kdyby se to stalo mě, tak by u mě přítel seděl jako přikovaný i kdybych ho u sebe nechtěla :D celou dobu u mě byl i když jsem měla dlouhý porod a na nic si neztěžoval, jen mě podporoval, tak jako by měl každej chlap.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 10:07

@Zabatko
TAk ono na komunikaci musí být dva. Dle článku jsem se dozvěděla, že protivné byly 2 osoby-řidič sanity a sestra. Taky by stálo za úvahu, jak se chovala autorka deníčku- dost mě zarazil vykřičník u věty, že ji gynekolog nezajistil převoz do nemocnice, neumí se snad zavolat taxi? Ale to jsou už je spekulace a nechci to dál rozebírat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1597
11.2.17 10:19

Je mi líto, že jsi to měla takto komplikované. A ten přístup zdravotníků- je to o lidech.To je tak všude. Hlavně, že je prcek v pořádku. A nakonec si vlastně myslím, že jsi měla štěstí. Mohlo to dopadnout také úplně jinak…
Ta resuscitace byla doufám rychlá a malý bude bez následků- tato informace mi v deníčku chyběla.
Přeji, ať už je všechno jen dobré a moc zdraví prckovi! A važ si toho, že ač tě přístup mnoha lidí zklamal, syna ti zachránili…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.2.17 10:56

Jsem jedina, komu to prijde jako oda na sebelitost? Ten šílený doktor, co ti ani nezaridil taxika ti ruku v ruce s těmi,,prasaty" z nemocnice zachránili díte. Úsek o tom, jak budou muset zachraňovat i tebe mi přišel vysloveně úsměvný, narkoza neni indikace k boji o život a akorát me to utvrdilo v tom, ze ses tak malinko bolestynek. Buď stastna, ze mas doma zdrave díte a dekuj tem, co ti ho diky moderni medicíně pomohli zachránit. Hodne zdraví preji :kytka:

Příspěvek upraven 11.02.17 v 10:56

 • Nahlásit
 • Zmínit
8100
11.2.17 11:05

Musím říct, že chápu, že jsi psychicky asi nebyla v nejlepším stavu. V tomto chápání myšlenek pacienta je naše zdravotnictví krutě pozadu a podstav tomu vůbec nepomáhá. Komunikace s pacientem by měla být zahrnuta na fakultách a tento deníček by fakt mohl posloužit k tomu, jak to nemá být. Říkat pacientce, že tady zachrání maximálně ji, ale dítě ne místo toho, aby řekli, že ve druhé porodnici bude mít dítě adekvátnější péči… To je přesně ono.
Ale čekala bych, že doma si trošku uvědomíš co ano a co ne.
U svého gynekologa jsi nebyla v takové stavu, aby ti objednával sanitku do nemocnice. Tu bys buď musela zaplatit ze svého ty nebo ten gynekolog.
Zajímalo by mě, co dělá tvůj přítel, že s nemohl uvolnit z práce. Hasič, pilot uprostřed letu, lékař uprostřed operace?
Na uvolnění jako doprovod do porodnice totiž není třeba povolení zaměstnavatele…
Já asi chápu, že tě v tom stresu nenapadne taxi služba.
Ale když jsi psala ten deníček, tak ti to dojít mohlo. Člověk na převoz nebyl očividně moc inteligentní, ale nic zas tak tragického na jeho chování nespatřuji. Místo ženská mohl použít paní a nosit tašky fakt nepatří k náplni jeho práce.
Jediné, co je fakt těžce alarmující, jsou ty informace, které si předaly ty porodnice.
Otázka je, zda to udělaly proto, aby si nahrabaly více bodů na pojišťovně nebo proto, abys mohla dostat tu sanitku.
Já bych možná řekla, že ta pojišťovna byla ten důvod a žes dost možná ten prášek na vyvolání kontrakci ani nedostala. Šla bych se zeptat na pojišťovnu, jaká diagnóza musí být, aby pacientka dostala sanitku na převoz.
Zda musí mít kontrakce a musí být nehýbající se nebo zda stačí špatné ozvy dítěte a nedostatečná výživa.
Pokud stačí to druhé, tak bych asi vznesla návrh na přezkoumání toho, co si nemocnice naúčtovala.
Pokud si naúčtovala něco, co neměla, je to krádež a tunelování.
Jinak přeji pohodové chvíle s miminkem.
Jo a k ostatním. Nevím, proč se srovnávat s Ukrajinou.
Něco se dá zlepšit, tak proč to nechtít zlepšit.
K jejímu špatnému stavu a té resuscitaci miminka ten stres, který zažívala díky blbé komunikaci, mohl dost přispět, to si uvědomte.
Co kdyby to dítě neoživili? Měl by na tom podíl i ten stres matky, který k těm závažným zdravotním indikacím přidali špatnou komunikací? Klidně mohl. Psychika pacienta není nepodstatná záležitost.

Příspěvek upraven 11.02.17 v 11:06

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
11.2.17 11:24

Chapu, ze to urcite byl strach a byl na miste, ale je to ufnukany denik. Nevim proc si kazda tehule mysli, ze je posvatna a zasluhuje neustale vyjimecnou peci- viz. doprava do spitalu. Za dalsi-snad mam pusu a muzu se ohradit v pripade, ze me nekdo nazve „zenskou“,pri slovu prosim by ti jiste tu tasku nesl- jinak to fakt je o lidech, jinej by ti ji vzal treba automaticky. Info mezi nemocnici si nedovolim posuzovat, nerozumim tomu- v pripade se doptej ty :nevim: Mas to za sebou, ditko se ma cile k svetu a nijak ti neublizili, takze bych se vyklidnila a v pripade druheho porodu si vezmi osobu, co ti tve pohodli a klid bude ochotna zajistit ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 11:40

@Sany80s Zcela souhlasím, myslím, že by si to měla autorka vzít k srdci a trochu přemýšlet ne jen o sobě, ale i o jiných.

A tohle „Nevim proc si kazda tehule mysli, ze je posvatna a zasluhuje neustale vyjimecnou peci“ myslím taky sedne jak pudel na hrnek - i když teda musím říct, že jako těhotnou mě to taky postihlo. Když jsem byla v pokročilém stupni, byla jsem zvyklá, že mi v dopravě uvolňovali místo, nabízeli pomoc atd. i úplně cizí lidi (a dost jsem si to užívala :mrgreen: ). A pak, když jsem přišla do nemocnice do poradny a v čekárně nebyla místa k sezení, tak to pro měl bylo trochu nečekané, jak to že nemám kde sedět - ale samozřejmě stejně tam na tom byly všechny, že :mrgreen: Takže chápu autorku, že čekala stejné rozmazlování, na které byla zvyklá, ale zase když už ho nedostala, tak by neměla vyšilovat, jak byli hrozní, ale taky se zamyslet, jestli to spíš nebylo její „rozmazleností“.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 11:45

Někdy fakt lituju doktory, hned na začátku gynekolog, který nechce nic zanedbat a chudák dělá všechno špatně, vlastně všichni od saniťáka, přes sestry až po primáře, nebude spíš chyba na druhé straně? Všichni se snaží dělat vše proto, aby miminko i matka byli v pořádku, ale autorce je to prostě asi málo… Tak příště můžete rodit doma, pokud se vám nelíbí, že máte doma zdravé dítě a ani vám nic není :zed:

EDIT: Ještě dodatek, pokud se malý narodil ve 34 tt se 1740g, tak určitě nebyl tak malý, že by gynekolog něco zanedbal tři nebo 4 týdny předtím. Můj malý měl na konci 32tt 1800g a byl přesně na středu tabulek, takže při té poslední kontrole určitě nebylo miminko nijak extrémně malinké, aby měl doktor maminku zbytečně plašit :nevim:

Příspěvek upraven 11.02.17 v 11:49

 • Nahlásit
 • Zmínit
15291
11.2.17 11:49

Noooo, předně moc gratuluji k miminku… chápu, že ne kažý je informovaný a zajíma se o své zdraví a o spoustu věcí, ale nezlob se na mně - tvůj gynekolog se rozhodl správně a naprosto nemá žádnou povinnost tě přepravit do nemocnice, to snad v žádném státě na světě… existuje taxi… doktor není telefonní ústředna… příjemnost personálu mnohdy souvisí s délkou službu a s příjemností pacienta…

pokud ti nebylo jasné, co s tebou budou dělat, co se děje, máš opět pusu na to se zeptat…

neočekávala bych, že řidiš sanitky jako chlap bude empatický chlápek, co tě bude na rukou nositt, je to řidič… chtěla jsi vzít tašku? pomoci? máš pusu a existuje slovíčko prosím…

co se týče císaře, tak jsi se mohla sestry a určitě i lékaře zeptat, zda musíš být v clkové narkoze a probrat s nimi vše okolo císaře… opět se slovem prosím… nikdy se mi u žádného lékaře nestalo, že když jsem se se ho zeptala, jestli mi to může prosím vysvětlit, co to znamená, že by se naštval nebo neodpověděl a nebo se mnou neprobral komplikace mé nebo dítěte, vždy si těch 5 minut našel a vlídným hlasem… ono to je hodně o tom, jak se chováme my…

přeji ti vše nej a trochu té vstřícnosti k zdravotními personálu, možná budeš překvapená, jak jsou všichni milí…

Příspěvek upraven 11.02.17 v 11:50

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
11.2.17 12:30
 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 13:03

@ASAndrea Napsala jsem něco špatně?? Jen to na mě tak působilo :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 13:45

@wobludka pacientka co si nezvládne zavolat taxíka? To jako vážně? Pokud jsem tak akutně do té nemocnice musela měl by mi ten odvoz zajistit vzhledem k tomu že nemocnicni nemám zrovna před barákem ;) ještě platit nehorázný peníze za taxi? Opravdu nemám tisí ce navíc abych si platila takový „luxus“. Opravdu to nebyla lenost ;) nafouklá bublina :-D chtěla bych vidět v té situaci vás :)

 • Nahlásit
2484
11.2.17 13:50

@Barbora1993

Jo, presne, rikala jsem si to samy. Jeden otec alkoholik, druhy v podstate nezvestny. :mrgreen: Jdu toho svyho libnout. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 13:50

@lilia81 tak ještě jednou PROSÍM! Bylo to tak rychlé že jsem se zeptat a ani prosit nestihla! To za prvé a za druhé jsem nikdy na svou otázku nedostala odpověď takovou jak jsem se na to ptala a dokonce i to prosím jsem říkala docela často! Jednání personálu bylo otřesné… Ale kdo nezažil soudí ano :)
K tomu že mi doktor nezajistil odvoz ano to jsem pochopila není povinen ale o problému věděl a zřejmě asi věděl jak je to vážné a proč mám problémy se kterýma jsem za ním chodila… ;)

 • Nahlásit
1226
11.2.17 14:06

@Barbora1993

jen jsi mě rozesmála, děkuju :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 14:09

Prošla jsem si tím 2×. Poprvý se o veliksoti dítěte nic nevědělo, až do jeho narození, odvezli ho 70km daleko. Podruhé jsem se do té nemocnice nechala převést ještě před narozením, abych byla pouze o patro dál než syn.
Chci ti říct neboj, všechno bude v pořádku, syn ti bude dělat radost.
Ty pokud budeš mít problém se s tím vnitřně poprat se neboj o tom mluvit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 14:22

@lleennttiillkkaa Děkuji! Konečně někdo kdo mě možná maličko pochopil protože si prošel tím podobným :( doufám že jste všihcni v pořádku a děkuji za podporu! Já jako prvorodička jsem z toho tedy hotová byla a pořád to ve mě je a asi už to jen tak nezmizí nepsala jsem to abych se litovala ale abych ukázala jak se dnešní zdravotníci chovají a nakonec je stejně chyba ve mě jak směšné :) chtěla bych vidět v této situaci ty kteří mě odsoudili aniž by cokoliv věděli :)

 • Nahlásit
2331
11.2.17 14:32

Musela si mít hrozný strach. Rozumím ti. Je to ještě čerstvý, časem to vstřebáš. Myslím si, že kdyby miminko mělo následky nebo nedej bože nepřežilo, komentáře tady by byly jiné. Měla si štěstí. Užívej miminka, rychle to utíká :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 14:37

Víš, kdo si tím neprošel, těžko pochopí, ale tak je to se vším. Já u prvního tuhle situaci taky nečekala o to víc jsem pak z toho byla v háji. Nicméně díky první zkušenosti jsem pak lépe ustála tu druhou, ačkoli ta první mě ochromila na 2 roky totálně a do dneška s tím nejsem smířená. Vím, že to tak muselo být, vím, že to nezměním, ale pořád to ve mě je.
Jinak kluci jsou oba v pořádku. Starší syn měl 1940g, narozený v termínu, hodně přidušený. Varovali mě před kde čím, co mu může do budoucna hrozit. Jediným jeho problémem je porucha pozornosti, ale ne nějak zásadní.
Druhý syn díky včasnému zachycení problémů měl 2490g a je naprosto v pořádku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13784
11.2.17 14:44

A je miminko v pořádku? U mě je to čerstvé - růstová retardace a po porodu resuscitace.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3790
11.2.17 14:49

Však tak se nechovají dnešní zdravotníci, jak píšeš. Tak se chovají někteří zdravotnící. Já mám zkušenosti ze dvou zdr. zařízení a všichni naprosto bez problémů. Měla jsi na toto smůlu, ale zase jsi měla miminko u sebe hned po 10ti dnech, já až po 3 týdnech..

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 17:34

@Hadumi ano miminko je ted uz nastesti v poradku. To me moc mrzi :( mam take kamaradku co rodila po me a moc stesti bohuzel nemela.

 • Nahlásit
Anonymní
11.2.17 17:35

@belladonna bohuzel jsem asi mela docela smulu na cely personal :) ne vsichni ale vetsina se k lidem chovali jako k dobytku. Bohuzel jsem nebyla jedina ale tezko vysvetlovat

 • Nahlásit
Anonymní
11.2.17 17:40

@lleennttiillkkaa presne tak kdo nezazije nevi… Moje to byla prvni velka oprace a vzhledem k tomu jak daleko od domova jsem byla jsem si na vse prisla strasne sama… Pokud by se mi to stalo znova budu nejspis reagovat hinak tohle bylo hrozne necekany a bolestivy hlavne kdyz mi do posledni chvile tvrdili ze je vse v poradku :).
Muj malej je ted uz taky v poradku.. Mel tu infekci a jeste byl casto nemocny nakoec ve 3 mesicich chytl nestovice…
Jsem moc rada ze jsou kluci v poradku a preju hodne stesti a zdravi do dalsich let :)

 • Nahlásit
1120
11.2.17 18:36

Zažila si týden stresu, já zažila několik týdnů stresu. Dvojčata jsem málem porodila už ve 24 týdnu, pak jsem to po nemocnicích udolala do 31 týdnu, dál již to nešlo Sama v Praze 100km od domova jen s občasnými návštěvami. Kluci nevážili ani celých 1500 g.Po porodu a po těch stresech s nedonošenými dvojčaty jsem vážila o 12 kg méně než před otěhotněním. Proto tvůj stres celkem chápu a jsem ráda, že to dobře dopadlo.Tady se holky pozastavovaly pouze nad tím, že si možná čekala někde příliš, např. osobně si myslím, že tvůj lékař nic nezanedbal a zachoval se správně. Pár týdnů před tím bylo mimi nejspíš menší, ale v normě. Podruhé již neváhal, to že sis sama musela zařídit odvoz do nemocnice v době kdy jste ještě ani jeden nebyl v přímém ohrožení bylo také vpořádku. Užívej mimča a ber to z té lepší stránky, však to nakonec dobře dopadlo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.2.17 19:56

Dle vašeho přístupu, jsem učitelka, budu na deti zla, nebudu uznavat jejich prava, budu jim lhát, rodičům take, budu je stresovat, ale budou perfektně umet násobilku. Ok. To to daleko všichni dotáhneme. @Agrion

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 22:05

@ilonka12 to vam vubec nezavidim tydnen to nebyl byla to delsi doba ale tenhle tyden byl nejhorsi ;)
Jinak doktor mi tvrdil uz dele ze je malicky a dokonce si me zval na kontroly uz po tydnu nejdrive me chtel poslat domu a pak najednou nemocnice takze neco tam bylo… Co by se asi stalo kdyby me poslal domu?

 • Nahlásit
12929
11.2.17 22:07

@Adinka_2012 ja jsem myslela, ze se snazime priblizit zapadni evrope a tam se klidem chovani slusne.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 22:10

Jinak pro vsechny rypalky to lekar nezaridil jsem takto nenapsala redakce clanky upravuje :-O a ted jsem na to koukala znova a take me to dostalo :) bylo to tam napsane jinak :) 8)

 • Nahlásit
11.2.17 22:14

@annaei
já reagovala hlavně na stížnost na zdravotnictví - zdravotnická péče myslím proběhla naprosto v pořádku…to, že se lidé k sobě neumí chovat není vina zdravotnictví, ale jejich povah

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.2.17 22:49

Dděláte si srandu?? Chudák maminka, také jsem si zažila svoje u Akutní sekce! A já se dovědět tohle také bych reagovala uplně stejně jako paní!! Zase tady jsou ale rychle maminky co by to zvládly na jedničku co? ženský jste nepříjemné, zlé a jízlové!!! Zamyslete se!!!

Za mě deníček krásný a moc gratulu :hug: :srdce: ji k miminku!!!

 • Nahlásit
663
11.2.17 23:02

@Zabatko myslim,ze srovnavat nemocniční péči není vůbec špatne :-) v málokteré zemi je pece na takové úrovni jako u nás a to je holý fakt, je smutne, ze některý personál se nechova dobře, ale vše má dvě strany. Práci zdravotníků málo kdo vidí a pochval se taky moc nedočkají, za to běda jim, jak se neusmivaji na každého! Nebýt toho, ze z vlastní zkušenosti vím, jak si to spousty lidí rádo poupravi a udělají z komara velblouda. Takovou péči, jakou si asi polovina lidi představuje dostávat od personalu, s dalšími dejme tomu 20ti pacienty proste nejde! Zdravotníci jsou velmi pretezovani.

Jinak gratuluji k miminku, super ze vše dobře dopadlo. At se těší dobrému zdraví :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.2.17 01:56

@Agrion Pri podavani leku, coz zahrnuje nepochybne I injekci vyvolavajici porod, ma lekar povinnost informovat pacienta o podane latce. Doktor v tomhle pripade nejen zatajil pacientce Tuto skutecnost, coz je mimochodem strasne kdyz vam vybolavaji porod a neinformuji vas o tom, ale take ji lhal ze ji pichl jen nejake leky na vyvoj plic. Tohle iiste na zalobu je. Absolute bych to tak nenechala.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2332
13.2.17 08:54

Spíš si říkám proč ten gyndař paní nezavolal sanitku pro odvoz do nemocnice kdy se mu to až tak nelíbilo. Vše je mu podezřelé a nakonec ji nechá odejít po svých. kdyby se to zkomplikovalo už po cestě mohl by za to on.
Tím jen navazuji na jeden případ kdy jednomu chlapíkovi bylo blbě doktor ho tedy poslal do nemocnice „po svých“. Chlapík jel do nemocnice ještě autem, Ale cestou dostal infarkt. Podruhé už si dal pozor a pro podezřelý případ nechal zavolat sanitku ač měl sebou nemocný doprovázejícího který auto řídil..

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.2.17 22:22

@Pennya né je přeci lepší odsooudit pacientku které není dobře než neomylného lékaře ne?! Děkuji za uznání po některých dost drsných komentářích tady si toho dost vážím :) a ano myslela jsem to tak že když to bylo podle něj tak akutní tak by odvoz zajistit měl dokonce mi to potom i sama sestra řekla :) že sanitku zavolat mohl :)

 • Nahlásit