Týden před dnem "D"

Porod

O tom, že poslední měsíc těhotenství je hrozný, není třeba mluvit. Avšak poslední týden před termínem, to byl můj běh na dlouhou trať ovšem se šťastným koncem.

Byla neděle a já jsem začínala 39.tt. S manželem jsme se už strašně těšili na naši milovanou holčičku. V úterý mě čekal první monitor a já se hrozně těšila.

Do nemocnice jsem přišla v klidu, usadila se do křesla, kde mi dělali monitor, a poslouchala, jak malé krásně buší srdíčko. Jenže skončil monitor a doktorka mi říká, že si mě vezmou ještě na jeden monitor (lepší přístroj u hekárny).

Tam to občas pípalo, ale já prd věděla, co to znamená. Pak přišla doktorka a řekli mi, že má malá tachykardie a že si mě tam musí nechat na pozorování.

Začala jsem být nervózní, co se to vlastně mojí prdelce děje. Celý den jsem byla na monitorech bylo to opravdu nudné a celkem znervozňující. Udělali mi utz na průtoky apod. a nic tam nebylo, prý vše v pořádku, tak mě ve středu ráno pustili domů, jenže…

V pátek jsem šla na kontrolu kvůli předchozímu stavu a bum - monitor opět děsnej - tachykardie. Tak jsem 2 hodiny čekala na další monitor, ten už byl lepší, opět utz a kontrola průtoků, ale vše v pořádku.

Bylo asi 21:15 a já začala pociťovat silnější poslíčky, interval jsem měla asi po 15 minutách. Jelikož jsem měla intuici, že se něco s malou děje, tak jsme asi ve 22:30 vyrazily do nemocnice. Udělali mi monitor a opět tachykardie, utz v pořádku, tak mi dal manžel tašku a šla jsem na pokoj.

V sobotu ráno mi udělali zátěžový oxycotinový test. Kontrakce to mírně vyvolalo, alespoň tak jsem to cítila já, jenže monitor to znamenal jako silné kontrakce. V duchu jsem si pomyslela, jestli takhle mají vypadat kontrakce u porodu, tak to nevím, jak porodím. Doktorka mi řekla, že teď udělá něco nepříjemného. Ano, bylo to nepříjemné a bolestivé, myslela jsem, že se mi rozpadne děloha.

Celý den jsem pak hodila na kontroly a dělali mi opět to „nepříjemné“. Netušila jsem, co to dělají, ale bylo mi řečeno, že se pomalu otvírám a že do večera porodím.

Neporodila jsem, měla jsem jen pár kontrakcí asi ve tři odpoledne jinak nic.

V neděli ráno mi bylo řečeno, že mě nechtějí dál trápit a že mi dají na výběr několik variant. První varianta byla, že mi dají teď tabletku, aby to popohnali trochu. Druhá varianta, že mi dají tabletku až večer, která působí přes noc. A třetí varianta, že počkáme do termínu a uvidíme.

Samozřejmě jsem moc neváhala a řekla, že souhlasím s první variantou, a ať už to mám za sebou. Nic moc se nedělo, tak mi dali asi ve čtyři odpoledne další část tabletky.

O půl osmé večer začalo vzrůšo, jaké jsem neznala. Břicho jak kámen a kontrakce asi po 3-5 minutách. Manžel byl se mnou na pokoji a já skoro lezla po stropě. Střídala jsem sprchu, masáž zad od manžela a opírání o zeď. Pak se přišly podívat doktorky, jak se mi daří. Já zrovna funěla a opírala se o zeď a doktorky se jen usmály, že to jde dobře.

Okolo osmé kontrakce ustávaly. Přišli mi udělat monitor (až po tom, co jsem prožívala) a samozřejmě jen mírné kontrakce a malá tachykardie. V devět za mnou přišla sestřička, ať si vezmu ručník, bačkory, mobil a toaleťák, že za chvíli půjdu na přípravu. Začali jsme se s manželem radovat, že ještě dneska budeme mít berušku u sebe.

Proběhla příprava a asi ve 21:40 jsem začala mít opět silnější kontrakce, tak mě šoupli na monitor a sestřička se nestačila divit. Malá tep 190. Přišla jedna doktorka a řekla, že je to špatný. Přišla druhá a opět mi sdělila to samé a nic víc. Pak přišly společně a řekly mi, že mi udělají akutní sekci, že se malé něco děje, tak jsem šla na sál.

Karolínka přišla na svět v neděli ve 22:12, vážila 3470 g a měřila 51 cm. Když mě vezli na JIpku, zastavili v předsálí a tam stál manžel s naší překrásnou holčičkou. Dali mi ji vedle mě na postel a manžel mě držel za ruku se slzami v očích. Chvilku jsme spolu pobyli jako rodina, vyfotili nás s manželem jsme se rozloučili a odvezli mě.

Na JIPce jsem byla jen celé pondělí a v úterý ráno jsem šla na normální pokoj. Tam mi pak sdělila doktorka, která mě rodila, že to proběhlo za pět dvanáct. Prý jsem měla špatnou plodovku, placenta už selhávala a bylo i něco s pupečníkem.

Jen jednu věc nechápu. Opravdu nebylo vidět na těch průtocích, že se něco děje? Vždyť přísun krve a kyslíku musel být značně omezen, když jsem tam měla takových problémů. Až ve zprávě jsem se pak dozvěděla, že malá měla apgar 5-9-10 a měla UPV masku. Trochu si myslím, že doktoři něco zanedbali, na druhou stranu jsem ráda, že nám naší holčičku zachránili.

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 30.08.16 05:27

Taky to nechápu. Hlavně, že to dobře dopadlo a jste obě v pořádku. Stejně jako Vám mi to ale vrtá v hlavě. :mavam:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 30.08.16 06:10

Díky bohu za tvůj úsudek, že nejsi taková ta hurá alter matka, která si chce vydupat své :roll: užívej si holčičku a už jen samé štěstí a zdraví!

PS: můj syn měl průtoky OK, placentu skvělou a přece se narodil přidušený s klesajícími ozvami. Ale nic mu není, nyní je to šikovný téměř 10M chlapeček ;)

 
astoret
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 30.08.16 07:03

No nevim..udelali ti neco neprijemneho, nevis co to bylo..(nejspis hamilton), melas neco s pupecnikem, neco s placentou..a mizna neco zanedbali..ono mozna by to chtelo se i aktivne dobirat informaci a tim i zvazit rozhodnuti pro jaky zakrok..nemyslim to ve zlym, jen mi to prijde hrozne pasivni, nicemu nerozumim, neco rozhodnu ci se vsim souhlasim a ak rrsim, zda neudelali lekari neco spatne..

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 30.08.16 07:26

@ASAndrea Mám lesanské sklony, ale kdyby mělo moje miminko 2× po sobě zvýšený tep (tachykardii), tak to má důvod (to malé tělíčko si něco kompenzuje) a nechala bych se i podruhé říznout. Matka může být alter, ale nesmí být vymaštěná… :)

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 30.08.16 08:03

@Danča87

:potlesk: já jsem dnes asi mimo, už čtu druhý koment který má smysl, super :palec:

 
fashion_victim83  30.08.16 08:05

Posledni mesic nebyl hrozny, nebyly hrozne ani posledni dny. Nechapu, proc se to rika.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 30.08.16 08:10

@astoret

To je právě to - kdyby ji něco dali na vyvolání, tak by zase bylo řečí, jak cpou hormony. Když čekají, tak zase špatně :nevim: Ono co lékař to názor…

 
Mikuš
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 30.08.16 08:10

@Judithkaj Ano, obě jsme v pořádku a máme šikovnou zdravou půlroční slečnu :)
@ASAndrea Ty jo, tak to je zvláštní, že jste měla vše v pořádku, ale malý byl přidušený. Hlavni je, že je v pořádku :) Naše malá je taky šikovná, akorát jsme chvíli cvičili Vojtovku a chodíme na neurologii na kontroly, kde je vše ok :)
@astoret Ano, to nepříjemné byl hamilton to jsem zapomněla připsat, ale zjistila jsem to až doma, když jsem si četla co ten hamilton je. Já jim toho hamiltona nevyčítám, spíš mi to aspoň mohli říct, co vlastně dělají. Když oni mi vlastně nebyli schopní říct, co se dělo. Já se dočetla vše ze zprávy, třeba o té UPV masce mi vůbec neřekli. Rozhodně se je nechystám žalovat, že dělali císaře a měli takový a takový postup, jsem ráda, že mi holčičku zachránili. Jen mi to přijde zvláštní, že neudělali nějaké závažnější rozhodnutí dříve.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 30.08.16 08:18

@Mikuš

Odtekla mi zkažená plodová voda - zapáchala, byla hodně tmavá. Z předporodního kurzu jsem věděla, že je to tím, že si dítě ukáklo do plodovky, tím pádem je už nachystané na venkovní život a nemám čekat na kontrakce. Ale v porodnici stejně čekali - byla jsem na monitoru asi 5 hodin, než mi dali vyvolácí tabletu, po které jsem do 2hodin porodila syna. Jeho tepová frekvence během 5 hodin spadla ze 180 na 110, takže se už šlo na tabletu, jestli nezabere do hodiny, tak císař. zabrala :pankac: A to jsem měla řádný termín až o den později. Na konec se zjistilo, že jsem měla kontrakce už 1,5 dne, ale tím, jak malý šel ven salutující ručičkou, špatně se porodní cesty otevíraly a malý nesestupoval, vlivem toho stresu si prostě ukáknul a to byla ta špatná plodovka. Stalo se to v úterý, na kontrole jsem byla v pátek.

To jen na vysvětlenou 8)

Halelujá za zdravé děti, momentálně mi syn šplhá po sedací soupravě a trhá Metro :pankac:

 
Mikuš
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 30.08.16 08:31

@ASAndrea Ty jo, tak hlavně, že vše dobře dopadlo :) :hug: Nám se malá narodila 4 dny před termínem. A toho 25.2., kdy byl TP jsme už šly z porodnice domů :) Mně se teď malá plazí po posteli :D To ano, zaplať pán Bůh za to, že je většina prcků zdravých :kytka:

Příspěvek upraven 30.08.16 v 08:31

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 30.08.16 11:12

Tak to je hodně drsný zážitek! Taky by me zajímalo, zda opravdu nebylo nic z tech potíží poznat při vyšetření? Hlavně že se v tobě rejpou a ani ti neřeknou oč jde ale ze má miminko tíseň neřeší. Hlavně že vse dobře dopadlo!

 
Eliizabetha
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 30.08.16 14:50

Hlavně, že ti holčičku zachránili a vše dopadlo dobře :srdce:

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 30.08.16 19:02

@fashion_victim83 počkej až budeš rodit podruhé :mrgreen: nevěřila jsme tomu, ale taky to na mě v devátým padlo :nevim:

Příspěvek upraven 30.08.16 v 19:02

 
šotka
Povídálka 13 příspěvků 30.08.16 20:15

Ja to mela hodne podobny. Po kazdym monitoru, ktery pry nebyl idealni, nasledoval ultrazvul a pry vse ok. Po terminu vyvolavani, kuli plodovce a dalsim spatnym monitorum. U porodu nebyly ozvy zadne, takze taky akutni cisar na posledni chvili a vse dopadlo dobre. Myslim, ze kdo si neprozil ten strach cestou na sal, nepochopi. Preju at dcerka dela jen radost☺

 
jakrop
Kecalka 107 příspěvků 30.08.16 21:36

Hlavní věc je, že vše dobře dopadlo. jak už tu někdo psal - i ti lékaři to mají těžké. Já jsem poslední měsíc chodila na monitory přímo do porodnice - pokaždé mě točili dvakrát, první byl špatný, druhý ukázkový. Hrál roli i stres? Nevím, ale malý se narodil přesně v termínu a vše bylo v pohodě. A poslední týden před dnem „D“? Já měla hrozné už poslední dva měsíce. Na věty - „tak co, kdy už to bude?“ a „ty jsi ještě celá?“ - jsem už byla vyloženě alergická. Podotýkám, že jsem z malé vesnice. Mé těhotenství se „profláklo“ v únoru a v květnu jsem rodila :roll: a od března už takové „blbé“ dotazy…

 
Bebuše
Echt Kelišová 7607 příspěvků 1 inzerát 30.08.16 22:28

Poslední týden? U první dcery (rodila jsem 40+2) oteklá tak, že mi lezly boule dírami v crocsech… U druhé dcery (rodila jsem 40+5) jsem ještě den před absolvovala lanovku patrovou prolézačku se starší… Největší opruz je to čekání, kdy to přijde ;)
A nejhorší část těhotenství? Začátek… u první dcery mi bylo zlé do pátého měsíce, u druhé do třetího… už nikdy nechci cpát dítě do zimní kombinézy, abych mohla rozvalit v lednu okna a uvařit oběd :mrgreen:

Gratuluji k holčičce, je super, že to dobře dopadlo, že je v pořádku… :hug:

 
fashion_victim83  31.08.16 08:44

@pe-terka ja myslim, ze ne.Na konec jsem se netesila, jak si každá přeje porod, tak ja chtěla byt nejradši tehotna dal, abych se mu vyhnula. Druhe neplánuju a pokud jo, budu mit totožné pocity-at to sakra nekončí, nechci rodit.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama