Únorňátka a Březňátka 2006 č.44 - Štěstí přeje připraveným!
- Těhotenství
- Danny02
- 14.03.06
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ano, tak toto heslo jsem si vzala za své při mém celém těhotenství a nebýt manželova bojkotování, že tohle či támto je ještě brzy pořizovat či kupovat, byla bych připravena snad i na konec světa.
Ale nejdůležitější je, si určit, na které datum se připravujem!
Můžeme plánovat, zařizovat, předvídat, věštit, číst z hvězd, tipovat, ale nikdo vám nikdy neřekne kdy a jakým způsobem se miminko narodí!!! Samozřejmě existuje plánovaný císařský řez, či vyvolávaný porod, ale i ty někdy příjdou jako překvapení, a co se týče porodů spontánních, nevíme nic!!!! Prostě vysnít si porod a naplánovat datum jako já, se opravdu nevyplácí, neboť osud, či bůh, či něco mezi nebem a zemí vám ukáže, jak tyto věci máte nechat přírodě!!!
Jak už víte náš TP byl 26.3.2006 a nic nenasvědčovalo tomu, že by to mnělo být jinak.
Mé plány, jak by to bylo hezký přenášet do dubna, jak budem mít malého beránka, převzala jsem starost o deníček, neboť já budu ještě dlouho chodit s břichem, od Jarky vtipu o tom, ať se nestane že se s Berun sejdem v porodnici, jsem se vysmála! Všechny tyto plány se rázem 25.2.2006 změnily ve šťastně špatný vtip!
Začalo to ve čtyři ráno kdy mně začaly takové ty menstruační bolesti a já si říkala „áááá konečně i já poslíkuju" a těšila se, že teď už mne to bude provázet celý měsíc až do porodu. Ale růžový výtok mne trošku znervóznil, nebylo žádné rup a spousty vody, jak některé maminky popisují odtok plodovky. Prostě jen pravidelné malé odtoky! Stále se opakující „poslíčci" mne donutily vstanout a rozdýchávat, potom sprcha, která nepomohla, ba ještě to bylo častější, no a pak telefon do porodnice, „okamžitě přijeďte" , to bylo před devátou hodinou ranní, ještě napsat do deníčku, že se cosi děje, ale doufám, že se odpoledne tomu zasmějem, a taky že jsme se nasmáli!
Porod zkrátím jen na pár slov naturalistického popisu, neboť maminky už ví, že během toho procházejí tolik emocí, nových pocitů, nových bolestí, že popisovat tuhle nádhernou událost slovy je velmi těžké!!!
Porod byl rychlý, po kontrole paní doktorkou se ze mně vylilo zbytek plodovky, a rovnou na sál rodit, porod zaznamenán jako spontánní i když nám trošku pomohli tabletkou, neboť prďouskovi se nedařilo dobře , ale po tabletě to byl fofr, sestra říkala, že zabere tak do 20 minut, no myslím, že to bylo nanejvýš 5 minut, pak pár minut pod sprchou, kdy stále ještě trošku zaskočený manžel pomáhal rozhánět křížové bolesti, potom zpátky na lehátko, sestra mne prohlídla a s údivem, jak jsme se po sprše otevřeli, už chystala v rychlosti vše k porodu (i sestru rychlost překvapila ), prďouse stále poslouchali monitorem, kdyby na tom byl hůř a já stále nerodila, tak byli připraveni na CŘ, ale za chvíli - pár krát zatlačit a naše štěstíčko doslova vystřelilo do života, paní doktorka mněla co dělat, aby ho chytila, a já v 13.57 jsem si mohla pohladit tvorečka 2320g vážícího 46cm měřícího mazlavého, lepícího, teploučkého a našeho a jménem DAVID nazívajícího!
Všichni u porodu byli úžasní, udělali takovou atmosféru, mněla jsem pocit, že jsem jediná , nejlepší, ukázková rodička pod sluncem a že máme nejúžasnější miminko! Tímto chci poděkovat i mému manželovi, který byl pro mne velkou oporou a dokázal být pohotový a byl dojemný a hrdý!!!
Chci ještě napsat o našem pobytu v porodnici! Po porodu jsem byla na normálním šestinedělí a do noci jsem čekala na svého nového miláčka! Přinesli mi ho na kojení, ale malý vůbec neotevřel pusinku a to bylo naposledy na dlouhatánských pět dnů kdy jsem se ho mohla dotknout!
Tři dny na šestinedělí, kdy maminky vedle mněly své miminka u sebe a já jen čuměla s prázdnou postýlkou vedle sebe!!!
Davídkovi šlo špatně dýchání, nejdříve to zkoušeli normálně v inkubátoru, kde mu pouštěli kyslík, to jsem ho mohla vidět nachvilku druhý den. Je těžké popsat jak mi bylo, malý sebou strašně cukal, jak mu to dýchání šlo špatně a já jen zoufale koukala, bulela a mněla potřebu dýchat za něj.
Potom ho odvezli na JIP kde ho už napojili na dychácí trubky, sice vizuélně to bylo strašný vidět ty hadice a hadičky, ale já cítila aspoň , že je mu lépe! Na JIP jsme byli tři dny, všichni tam byli úžasní, mohla jsem tam sedět hodiny a koukat na něj a fandit mu, ať to zvládne!!! Ptala jsem se setřičky, jestli si ho můžu pohladit v inkubátoru, ona svolila a já si Davídka hladila po bříšku a ten lumpík začal natahovat ručičky a já myslela, že mi pukne srdce, tak moc jsem si ho chtěla přivinout…!!!
Protože David je opravdu bojovník, krásně se rozdýchal a mohli ho převézt po třech dnech na jiné oddělení, tam jsme mněli za úkol zbavit se žloutenky a naučit ho papat, neboť do té doby ho krmili sondou! Já odstříkavala a dávali mu to stříkačkou, po dvou dnech už nebyl v inkubátoru a já mohla začít kojit! Ani vám nedokážu popsat ten pocit, když jsem ho mohla držet až po pěti dnech od porodu, byl to takový druhý porod! Ležel mi na hrudi a mněla jsem pocit, že se úplně vtěluje do mně, jako by se chtěl na chvilku vrátit zpátky dovnitř! No a nakonec jsme se dopracovali k tomu, že nás přemístili na pokoj a to moje robě dali ke mně a já byla nejšťastnější mamka pod sluncem, kojili jsme, přibírali.
Po devíti dnech pobytu v Podolí jsme se dočkali propuštění domůůůůůůůů!!!
Nechci aby mé vyprávění přineslo hrůzu těhulkám, nebo aby vůbec vše vyznělo dramaticky!!! Ono je to všechno vlastně strašně pozitivní, že ten tvoreček, už musel takhle máknout a to byl pár dnů na světě a vše zvládl na jedničku!!!
Ale nejvíc ve mně zůstane to poznání oddělení JIP ti sousedi a sousedky Davídka , Viktorka, která se narodila v době narození měla 650g a už se na nás usmívala 2500g holčička a její šťastná maminka, která čekala každým dnem propuštění! Na Ivanu, která bydlela už druhým měsícem v Podolí kvůli svému klučíkovi, který to vzal hopem už v 28tt a byla plná optimismu a úsměvů, neboť klučík dělal pokroky!
Prostě myslím na ty všechny bojovníky a bojovnice, co si musí ještě o něco víc vybojovat to místečko na světě a na jejich statečné maminky (mají můj obdiv) , které jsou moc silné a předávají to svým drobečkům, a já si jen říkala, jak úžasnou práci dělají doktoři a sestřičky a musím říct, že oni se radujou z úspěchů toho drobka stejně, jako jejich rodiče! Nikdy nezapomenu na charakteristickou vůni toho oddělení, na to pípání všech těch přístrojů, nezapomenu na hovory s maminkama při nočním odstříkávání, kdy každý gram je úspěch, kdy každý mililitr mléka vypitý na víc je radost, nezapomenu na pozdrav „hezky přibývejte“ a nezapomenu hlavně na ty miminka a myslím na ně a pozdravuju je a obdivuju je a přeju jim ať se brzo dostanou domů. A hlavně nezapomenu na ten nový pocit u srdíčka, ať to bylo štěstí nebo strach, neboť takové sevření tohodle svalu může cítit jen rodič ke svému miminku !!!
A Vám všem maminkám a těhulkám přeji zdravá a úžasná miminka a radosti s něma, když už jsme spolu prožily strachy a radosti našich těhotenství, tak doufám, že ještě nějakou dobu budem společně prožívat ty naše miminka!!!
HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘEJE DANNY A DAVÍDEK
Únorňátka a Březňátka 2006-Seznámek
NAŠE MIMINKA: 56 (Holčičky 29 / Chlapečci 27)
31.12.2005-GEJBY/1980/Praha+SIMONA/2580g+47cm/19:58/VP/TP 30.1./ASC Lev
5.1.2006-KOUSINEK1980/Vysočina+KRYŠTOF/2400g+49cm/9:12/TP 1.2./ASC Vodnář
13.1.2006-RADANA2/1978/Jičín+EMA/3000g+50cm/12:37/TP 15.1/ASC Býk
25.1.2006-HOANDRA/1979/Kadaň+ADAM/3200g+50cm/1:20/VP/TP 7.1./ASC Štír
25.1.2006-EVAH/1978/Praha+EMA/4000g+54cm/7:51/TP 16.2./CŘ/ASC Vodnář
26.1.2006-ELUSA/1977/Brezová+ALEXANDRA/1990g/10:45+EMA/1700g/10:47/TP 28.3./ASC Býk
2.2.2006-ZUZ/1978/Praha+JŮLIE/3450g+49cm/9:25/TP 6.2./ASC Beran
5.2.2006-SWEETY/1986/Žamberk+JIŘÍ/3400g+50cm/12:45/TP 6.2./ASC Blíženci
7.2.2006-LINA/1975+ADAM/3950g+53cm/2:30/TP 3.2./ASC Střelec
8.2.2006-POPILIO/1985/Brno+JAN/2750g+47cm/14:10/VP/TP 11.3./ASC Rak
8.2.2006-BLANKA/1980/Praha+NELA/3160g+50cm/20:51/TP 27.1./ASC Váhy
9.2.2006-BRAMBORKA/1975/Kladno+VERONIKA/3670g+49cm/0:15/TP 16.2./ASC Štír
9.2.2006-BAMLA/1979/Praha+TEREZA/3350g+50cm/11:33/TP 13.2./ASC Blíženci
9.2.2006-LENULKA/1980/Hať+RADIM/3400g+50cm/10:17/TP 6.2./ASC Býk
10.2.2006-BOHUN/1973/Milovice+LUCIE/2770g+49cm/0:24/TP 10.2./ASC Štír
10.2.2006-MARKETKAA/1984/Praha+DOMINIK/3920g+53cm/VP-CŘ/10:20/TP 5.2./ASC Býk
10.2.2006-JITULINDA/1975/Nespeky okr. Benešov+MICHAL/3710g+51cm/17:55/VP/TP 9.3./ASC Panna
11.2.2006-STŘAPULE/1979/Zlín+VÁCLAV/3750g+52cm/4:10/TP 9.2/ASC Střelec
11.2.2006-LASCONKA/1978/Praha+MATYÁŠ JAN/3200g+50cm/16:19/CŘ/TP 16.2./ASC Lev
13.2.2006-WERINKA/1982/Opava+NINA/3400g+49cm/14:10/CŘ//TP 18.2./ASC Rak
15.2.2006-JARKA/1979/Domažlice+NIKOL/3800g+52cm/13:10/CŘ/TP 16.2./ASC Rak
16.2.2006-MONINA/1976/Ostrava+DENISA/3350g+50cm/7:55/TP 13.2./ASC Ryby
16.2.2006-VIKI25/1979/Klatovy+ SIMONA/2420g+45cm/13:01/TP 24.2./ASC Rak
16.2.2006-BABOO/1975/Praha+ VIVIEN AURELIA /3120g+48cm/14:45/TP 28.2./ASC Lev
17.2.2006-KOCCA/1978/Kroměříž+ANETA/2950g+48cm/4:26/TP 6.3./ASC Kozoroh
17.2.2006-LENUNKA/1977/Chrustenice okr.Beroun+JAKUB/ 3200g+53cm/11:35/TP 20.2./ASC Blíženci
18.2.2006-GRIZLEY/1978/Mladá Boleslav+JOSEF/3160g+50cm/18:20/TP 25.2./ASC Panna
21.2.2006-FIALKA7/1976/Kolín+ JAKUB /3950g+51cm/5:26/TP 28.2./ASC Kozoroh
21.2.2006-DANIELA-PRAHA/1978/Praha+MATĚJ/3650g+49cm/8:55/CŘ/TP 1.3./ASC Býk
21.2.2006- BABU/1973/Pardubice+MATYÁŠ/2740g+49cm/1:27/CŘ/TP 4.3./ASC Štír
22.2.2006-ILLKA/1979/Šenov u Havířova+ADÉLA/2850g+46cm/0:53/VP/ TP 28.2./ASC Štír
22.2.2006-GABIKA/1976/Pardubice+MARTIN/2870g+50cm/3:45/ TP 18.3./ ASC Střelec
22.2.2006-MILU1 /1972/Nymburk+MICHAEL/2800g+48cm/5:10/TP 16.3./ASC Kozoroh
22.2.2006-LllUCKA/1978/Holoubkov+MATĚJ/3850g+51cm/13:34/TP 4.3./ASC
24.2.2006-LILU/1976/Praha+THEA/3500g+52cm/20:11/VP/TP 26.2./ASC Váhy
25.2.2006-RYSAVKA/1975/Praha+MARKÉTA/3550g+52cm/0:37/TP 3.3./ASC Štír
25.2.2006-DANNY/1975/Praha+DAVID/2320g+46cm/13:57/VP/TP 26.3./ASC Rak
25.2.2006-MIKINA/1980/Praha+KAROLÍNA/3250g+50cm/22:40/TP 4.3./ASC Štír
27.2.2006-MARSA/1979/Plzeň+PETRA/3050g+49cm/17:35/TP 10.3./ASC Panna
28.2.2006-MONINDA/1975/Kralupy nad Vltavou+MARTIN/3000g+48cm/6:47/TP 13.3./ASC Ryby
1.3.2006-SANDYM/1980/Praha+MICHAELA/3520g+51cm/12:01/TP 4.3./ASC Rak
1.3.2006-BERUN/1981/Praha+MICHAEL/4490g+52cm/23:57/TP 27.2./ASC Štír
2.3.2006-ARCHIENKA/1981/Pelhřimov+DANIELA/3400g+51cm/13:48/TP 25.2./ASC Lev
5.3.2006-VLNUCHA/1981/Brno-Bohunice+ONDŘEJ/3400g+51cm/4:20/TP 5.3./ASC Kozoroh
6.3.2006-ENISEK/1976/Praha-Východ+VERONIKA/3450g+53cm/10:09/TP15.3./ASC Blíženci
7.3.2006-SHRINE/1974/Praha+ZBYNĚK/2800g+49cm/20:21/TP 11.3./ASC Váhy
8.3.2006-ZUZZI/1976/Plzeň+ZUZANA/4150g+51cm/9:40/TP 4.3./ASC Blíženci
10.3.2006-BARUSA/1980/Krkonoše+CLAUDIA/3230g+48cm/11:44/TP 7.3./ASC Rak
10.3.2006-KUKATKO/1979/Opava+ZUZANA/4000g+52cm/14:53/TP 5.3./ASC Lev
11.3.2006-MAMULKA/1980/Brno+PETR/4500g+55cm/5:45/TP 5.3./ASC Ryby
11.3.2006-IVULE/1977/Rokycany+TOBIÁŠ/3400g+52cm/6:06/TP 21.3./ASC Ryby
12.3.2006-BARU/1980/Praha+KRISTÝNA/3270g+50cm/3:53/TP 10.3./ASC Kozoroh
13.3.2006-PETIK/1975/Chvaletice+TEREZA/3520g+51cm/10:10/VP/TP 3.3./ASC Blíženci
13.3.2006-KVETULE25/1980/Praha+ADAM/4100g+54cm/16:05/TP 16.3./ASC Panna
14.3.2006-KOCICKAMALINKA/1980/Příbor+LUKÁŠ/3500g+49cm/7:04/CŘ/TP 23.3./ASC Beran
TĚHULKY: 11 TĚHULEK- 4 chlapečci /// 6 holčiček /// 1 překvapení
DNES RODÍ - 14.3.:
TP 17.3. HOPSINKA/1974/Praha/PŘEKVAPENÍ - plánovaný CŘ
Těhulky po termínu!!!!!
8.3.ZITA/1977/Brno/KLUK/JAKUB/Brno-Polní
9.3.IVANAHUBACKOVA/1983/Dolní Poustevna/HOLKA/Klára/Děčín
9.3.JO/1970/Brno/HOLKA/Brno-Bohunice
17.3.MARKA/1977/HOLKA/Markéta/Roudnice nad Labem
20.3.DASULIKA/1980/Praha/KLUK/Lukáš/Podolí
21.3.ENNIE/1979/Brno/KLUK/Jan
-----------------------------40tt-----------------------------------------------------------
27.3.SOURIS2/1980/Praha/KLUK/Filip
28.3.HOPE/1982/Stěbořice/HOLKA/Opava -----------------------------39tt------------------------------------------------------------
29.3.KAROLI/1977/Praha/HOLKA/Agátka/Podolí
29.3.KATIVAS/1976/Brno/HOLKA/Eliška/Brno-Obilný Trh -----------------------------38tt-----------------------------------------------------------
Doktorská postupka:
16.3.Karoli - KO Podolí
16.3.Marka - KO + Monitor
16.3.Ennie - KO + monitor
Fotogalerie(Danny) : http://rodina.cz/…breznata2006
Příští deníček:
Blanka - o vývoji miminek
Daniela - o porodu
Přečtěte si také
Tchyně nám pomohla s bydlením. Teď má pocit, že jí patří celý náš život
- Anonymní
- 27.06.26
- 1482
Tchyně nám finančně pomohla s bydlením a já jí za to byla opravdu vděčná. Jenže od té doby má pocit, že může rozhodovat o všem: o zařízení bytu, výchově dětí, našich dovolených i o tom, jak...
Švagrová pojmenovala dítě po mé zesnulé dceři. Nikdo nechápe, proč mi to vadí
- Anonymní
- 27.06.26
- 1203
Když moje švagrová porodila dceru, měla jsem z ní upřímnou radost. Ta ale zmizela ve chvíli, kdy oznámila její jméno. Od té doby je mezi námi napětí a část rodiny si myslí, že reaguji přehnaně.
Partner v 55 letech už dítě nechce. Já ho chci, uvažuju, že si to „zařídím“
- Anonymní
- 27.06.26
- 620
Láska si nevybírá a neptá se na datum narození v občance. Když jsem před čtyřmi měsíci potkala Igora, věkový rozdíl devětadvaceti let jsem vůbec neřešila. Je mi šestadvacet, jemu pětapadesát, ale...
Manžel chce třetí dítě, já už ale nemůžu. Bojím se, že mi to nikdy neodpustí
- Anonymní
- 27.06.26
- 381
Máme dvě děti, domácnost, práci a každodenní kolotoč, který mě vyčerpává víc, než si manžel připouští. On by si přál ještě třetí dítě, protože sní o velké rodině a dalším miminku. Já ale cítím, že...
Chlap v base, 2 děti na krku a rodičák k smíchu. Stát mě hodil přes palubu
- Anonymní
- 27.06.26
- 458
Včera jsem stála u pokladny v supermarketu, v peněžence poslední dvě stovky a v košíku jenom ty nejlevnější plíny, mléko a pár rohlíků. Když mi prodavačka řekla výslednou částku, udělalo se mi...
„Zničili jste mi budoucnost.“ Tohle nám syn řekl po přijímačkách
- Anonymní
- 26.06.26
- 4145
Věděla jsem, že nepřijetí na vysokou školu syna zasáhne. Nečekala jsem ale, že místo zklamání přijde vztek. A že za svůj neúspěch začne obviňovat nás.
Muž chtěl třetí dítě, já už ne. Vyřešila to za nás až jeho vážná nemoc
- Anonymní
- 26.06.26
- 1898
O třetím dítěti jsme se začali bavit ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že konečně zase začínám dýchat. Děti byly větší, nocí ubývalo, život se pomalu skládal do nějakého rytmu. A právě tehdy přišel...
Vydělávala jsem víc než manžel. Rodičák mě ale srazil na úplné dno reality
- Anonymní
- 26.06.26
- 1587
Ještě pár měsíců před porodem jsem měla pocit, že máme s manželem věci nastavené fér. Oba jsme pracovali, já dokonce vydělávala o trochu víc než on. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela jako nad něčím...
Doma máme klid, děti a účty. S jiným mužem jsem si vzpomněla, že jsem žena
- Anonymní
- 26.06.26
- 1355
Doma nemáme hádky, křik ani velké drama. Máme funkční manželství, děti, účty a každodenní provoz, který navenek vypadá úplně normálně. Jenže mezi mnou a manželem už dávno není blízkost, touha ani...
Jsem jeho milenka a chřadnu čekáním. Bojím se, že ženu nikdy neopustí
- Anonymní
- 26.06.26
- 863
Už tři roky miluji ženatého muže. Tvrdí, že jeho manželství je dávno mrtvé, že se mnou zažívá něco, co nikdy předtím nepoznal, a že chce být jednou se mnou. Jenže pořád neodchází. Říká, že ho s...