Uspávání pacholátek

Rodičovství
  • emimino
  • 19.10.01

Jak uspat naše malé čertíky

Ahoj Šárko, četl jsem tvoje potíže při uspávání a musím ti jen tiše závidět. Naší Verunce byly 7.9. 4 měsíce a uspávání v noci je noční můra. Náš prcek má strašně energie, takže se např. na bříško sama převrací s klidem již 3 nebo 4 týdny ( a to je ještě o 3 týdny nedonošená!! )
Ale asi je za celý den tak nabitá že zklidnění nedosáhne normálně. Když máme velké štěstí, po dvou hodinách hysterického řevu usne u kojení ( jinak se u něj svíjí kroutí a brečí ) a když se jí podaří položit do postýlky bez probuzení, spí klidně až do rána.
Ale tohle má mnoho úskalí :-) Jak se v kterékoli fázi probere je zle. Už jsme vyzkoušeli asi všechno a nic nepomáhá. Nezklidní se ani chováním, vzetím do postele, povídání, hraním, koupáním prostě ničím. Musíme počkat na další hodinu řevu a zkusit znova kojení a položení do postýlky. Poslední dobou se zdá, že je jen otázkou času, kdo bude dříve potřebovat psychiatra :-) Žádné tak silné čírtě nikdo v okolí nemá, tak se chci zeptat tebe. Neprobírala jsi podobné problémy už s někým a nemáš třeba ještě nějakou radu, která nám unikla…
Když ti to vyjde, budu rád za třeba i stručnou odpověď.
Přeju krásný den
 Milan

Ahoj Milane,
jó mít šikovné a bystré miminko není jenom tak. Někteří rodiče mají doma peciválka, který spí skoro pořád, kde ho po:,–(íš, tam ho najdeš a jsou celý nešťastní, z toho, jaký je ten jejich drobeček „ňouma“ a druzí, kteří mají miminko čiperné, které neposedí, si zase stěžují, že…
Tvoje holčička je určitě velmi šikovná a bude určitě velmi chytrá (děti, které méně spí jsou prý velmi inteligentní). Takže až zase začne ten její noční „zpěv“, tak si říkej, že máte hrozně chytré miminko - je to určitě lepší než hledat psychiatra.
Ale teď vážně. Naše Verunka byla jako maličká taky velmi živá, nemohla a nechtěla se přestat hýbat, často usnula až po té, co jsem jí držela po několik minut ruce a nohy, aby jí pořád „necukaly“. Je teda fakt, že pokaždé když se v noci probudila, a dostala najíst, tak zase pěkně usnula.
Vím od svých známých, že Ti museli usínání řešit jízdou autem - teprve tam miminko usnulo. My jsme někdy praktikovali jízdu kočárkem v našem bytě. A abychom nemuseli neustále kočárkem houpat, tak jsme jezdili přes tyčky ke kytkám pořád sem a tam - čím větší tyčky, tím víc to drncalo a tím rychleji naše malá usnula.
Jestli mohu radit, zeptejte se i pediatra - možná malou bolí bříško, možná je nějaký problém v kojení - většina dětí se totiž po nabídnutí pití uklidní.
Svoji holčičku znáte teprve 4 měsíce, takže jste neměli ještě tolik času přijít na to, jak na ni „vyzrát“, ale neboj určitě vyhrajete.
Zatím přeji hodně trpělivosti a pevné nervy Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek