Vánoční deníček

Ostatní

Tak si říkám, že by nebylo špatné mít nějaký deníček, kam se dají napsat čerstvé zážitky z předvánočních příprav nebo taky dobré osvědčené recepty, či pozvánky na živé Betlémy nebo pěkné výstavy. Jsme tu nejen za všech koutů vlasti, ale i ze všech koutů světa, každý může připsat, jak se slaví Vánoce u něj doma a co tam dobrého baští. To se nemusí zdaleka jen týkat Štědrého dne, ale celých Vánočních svátků i Silvestra.

Mě mrzí, že jsem se letos nedostala na vánoční trhy u nás v Brně. Mám ten předvánoční mumraj moc ráda. Člověk si pravda musí dobře hlídat peněženku, ale je na co se dívat. Vždycky nakukuju ke kovářům, dívám se, jak si děti odlévají svíčky, vyberu pár slaměných ozdob, našim nějaký dobrý čaj?. Jenže letos to nějak nevyšlo. Verunka už nechce být v kočárku, na chození za ruku to zatím také není a počasí nám zrovna moc nepřálo.

Loni byly Verunka ještě malá a dlouho spávala. Stihla jsem napéct několik druhů cukroví a pak jsem to dojídala sama? Letos dělám jen nepečené, ta naše všudybylka by chtěla u všeho asistovat a já se bojím, že by to nedopadlo dobře. Ale mám skvělý recept na kokosové kuličky? Rafaelo?

Kokosové kuličky? Rafaelo?

Kondenzované mléko salko
Asi 250 g strouhaného kokosu
Loupané madle nebo lískové oříšky (nemusí být)

Salko smícháme s kokosem, nakoulíme kuličky, doprostřed můžeme dát oloupanou mandli nebo lískový oříšek, obalíme v kokosu. Kdo má rád sladší, může přidat trochu moučkového cukru.

Těším se na další recepty a tipy!

Alice

Váš příspěvek
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.12.03 23:29

Ahojky,

štědrý den je za dveřmi a v ledničce už čeká štědrovečerní večeře, aby byla dobře zaležená. U nás se dělá polévka kyselica a kapr z bramborovým salátem. Pokud je dobrý hřibařský rok, tak děláme kyselicu z praváků. Na druhý den u babičky máme nudlovou polévku a kačenu, zelí knedlík.

Jinak letos jsem zkusila nový receptík z časáku a má zatím docela úspěch.
 Takže:

Ořechové myslivecké knoflíky

210 g hladké mouky
70 g cukru moučka
140 g tuku
2 žloutky
1 vanilkový cukr
60g mletých ořechů

Vypracujeme těsto a necháme asi 30 min odpočinout v chladničce. Vyválíme plát o síle 3 mm a vykrájíme kolečka. Na každé kolečko dáme lžičkou hromádku ořechového sněhu. Uprostřed ozdobíme půlkou vlašského ořechu. Pečeme při 170 C

ořechový sníh

2 bílky, 100 g cukru moučka, pár kapek citronové šťávy, 40 g mletých ořechů

Z bílků a citr. šťávy ušleháme tuhý sníh. Postupně zapracujeme cukr a mleté ořechy.

Šlo to docela rychle aje to mňamka.

Přeju všem krásné svátečky. Pěkně si odpočiňte a naberte síly na další rok. Přeju vám ať se vám splní všechny přáníčka co máte.

Ajka+Lenička+krtčát­ko

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.12.03 10:39

Ajko,

tak to pošli ještě recept na tu kyselicu, pokud už není na emiminu.

Přejeme krásné svátky, pak napiš, jak se líbil Leničce stromeček a dárky. My máme nejvíc dárků pro Verunku ( a to jsme ještě nekoupily sáňky…) Chceme jí to dávat postupně, takže bude mít druhý „štědrý“ den 25.12., pak na návštěvě u rodičů a něco necháme na mláďátka 28.12.

Opatrujte se!

Alice s rodinou

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 27.12.03 17:40

Recept na kyselicu je v receptech na emiminu.
Vřele doporučuju a přeju dobrou chuť.

AJKA

Vložit nový komentář