Velká díra v mém srdíčku

Snažení

Ráda bych se podělila o ty měsíce, co jsem tady nebyla. Přišla jsem bohužel o miminko v 11. tt kvůli chybě jedné doktorky a doteď se z toho nemůžu vzpamatovat. Ale od začátku...

Naposledy jsem psala, že snažím asi 3 měsíce. Od té doby uplynulo 14 měsíců. Když jsme se snažili 11. měsíc, Dr. mi nasadila Clostík a Duphaston, zadařilo se napoprvé, byla jsem v sedmém nebi.

Bohužel moje dr. udělala fatální chybu, když přišly výsledky z genetiky, tvrdila mi, že sice nějakou mutaci v krvi mám , ale že je neškodná. Tak jsem byla ráda a odcházela jsem spokojeně s fotkou ukázat ji příteli. Od začátku jsem byla na neschopence, jelikož při mé práci nemůžu být těhu.

Ale pak přišla osudná kontrola v 8. tt. Dr. mi oznámila, že ta moje mutace vlastně není tak neškodná a dala mi do ruky výsledky, kde stálo, jakou mám mutaci a že mám velkou pravděpodobnost potratu, úplně jsem se zhrozila, ale dr. byla v klidu a že mám jít na genetiku. Mimi bylo v pořádku. Když jsem dorazila do trombocentra, odebrali mi krev a dali průkazku, kde je moje diagnóza, mám Leidenskou mutaci.

Opět mě čekala kontrola, tentokrát v 11. tt, dr. mi chtěla vypsat průkazku a já se těšila, že uvidím miminko, ale už několik dní jsem měla blbý pocit, takový ten vnitřní. A bohužel se mi potvrdil, miminko bylo bez srdeční akce :-( Svět se mi zhroutil a i teď, když to píši, to bolí.

Stalo se to v dubnu a na konci května jsem dostala zelenou a začala se snažením, nejdřív jen tak, pak byl nasazen i Clostík a Duphaston, jelikož nemám ovulku a už před 2 roky nemenstruuji bez vyvolávačky a Duphaston zabere jen někdy :-(
Bohužel mi hematoložka Clostík zakázala, takže mě čeká centrum asistované reprodukce :-(

Nemůžu uvěřit, že se dr. neobtěžovala přečíst si zprávu z hematologie, protože tam ty výsledky byly jasně napsané :-( Myslím, že na to nikdy nezapomenu a hlavně na to miminko, který se mi mělo narodit v listopadu :-( Pořád zůstane v mém srdíčku.

Momentálně jsem vysadila všechny hormony a beru jen macu a listovku a piji kontryhel, ráda bych nechala tělo chvilku odpočinout, tak třeba se zadaří přirozeně :-) Nebo alespon tělo trochu očistím :-)

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mvkoty
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 29.08.11 08:31

Vím že to co jsi zažila bolí a to víc když zjistíš že dr udělala někde chybu. Ale věř že čas je nejlepší lékař a bude zase dobře. určitě na drobečka co jsi měla pod srdíčkem nikdy nezapomeneš, ale věřím, že se dočkáš brzo dalšího a už bude vše v pořádku a budete se doma radovat z mimíska.
Hodně sil a štěstíčka při snažení :huban: :srdce:

 
Anonymní  29.08.11 08:36

Tak já jsem si toto vyšetření musela sama po více jak dvouch letech snažení přes CAr udělat sama .

Já mám MTHFR mutaci , měla jsem rychlí nástup OHSS a už jsem měsíc na fraxiparinu nesmín letět na zaslouženou dovolenou ,ani lést do vysoké nadmořské výšky . Vše co jsem měla a ráda a mohla podnikat nic mi z toho nezbylo.Takže se nudím doma . Minulý týden před opu jsem volala na výsledky za 7 hodin opakovaného volání jsem se dozvěděla ,že je vše v pořádku bohužel to byla jen zastupující dr. škoda nevím její jméno a řekla mi totální nesmyl ,že nemusím vůbec chodit na další kontroly ani kdybych byla těhotná coč nevím jak toto po nahlédnutí do mé karty vůbec mohla vypustit z pusy. Takže pokud bych slepě poslouchala rady a konečně si mi mimi po 7 letech podařilo a dala na ní tak bych dopadla jako ty. Naštěstí si zprávy vždy čtu a ptám se více jak jedné lékařky . Mám ráda více názorů. Nebo se poptám holek tady na diskuzi co si myslí.

Chrání me totiž to nejcenější co máme své vlastní zdraví. Mě stále hrozi po stimulaci a následných komlikací mrtvice. Měla ji Babí umřela ,děda , pra babi . Takže je možné ,že tuto mutaci dědíme z jedné generace na druhou možná mamku nechám poslat na toto vyšetření.

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 29.08.11 09:18

Já se přiznám, že jsem to moc nepochopila. Doktorka nepřikládala důležitost informaci o tvé mutaci a nenasadila ti adekvátní léčbu, a proto jsi potratila? Pak je to jednoznačně minimálně na stížnost. A nebo se to nedá nijak léčit a tebe štve, že ti to neřekla?
Každopádně držím pěsti, znám spoustu holek, které měly potraty v prvním trimestru a pak normálně otěhotněly a porodily zdravá mimča.

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.08.11 10:37

Díky té mutaci jsem přišla o mimčo, měla jsem zamlklé těhu v 11tt, dr. věděla o té mutaci, ale řekla mi,že je to v pořádku, že mě ani mimču nic nehrozí

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 29.08.11 10:48

Pavlí to je těžký, je fajn, že Tě na to vyšetřili, takže víš, ale na druhou stranu, kdyby Ti doktorka hned v tom 8. týdnu řekla Máte tu a tu mutaci, asi potratíte, cítila by ses líp? Mně by štvalo, kdyby se tomu potratu dalo nějak zabránit třeba podáním léků a ona by to neudělala, to bych si asi zjistila a případně si stěžovala.

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.08.11 10:53

Právě, že se tomu dalo zabránit, kdyby doktorka podala léky, mimčo by bylo :-(

 
Eliska13
Povídálka 31 příspěvků 29.08.11 11:05

To, že máš Leidena nutně neznamená vyšší riziko potratu, zvlášt pokud jsi neměla nikdy žádné komplikace. Měli tě sledovat na hematologii, gynekoložka ani žádnou „léčbu“ nenasazuje. Na hematologii ti na základě vyšetření aktuální srážlivosti mohou nasadit injekce miniheparinu(ne vždy je to nutné). Jeden potrat v I. trimestru se bohužel (ačkoliv to zní drsně) bere jako náhoda a nedá se přisuzovat této mutaci.

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 29.08.11 11:15

Ahoj Pavlínko, vím moc dobře, jak se cítíš. Já přirozeně otěhotnět nemohu a teď se nám poprvé zadařilo až poté, co jsem si začala léky ordinovat sama. Mám MTHFR, ale na hematologii mi tvrdili, že neúspěch IVF není způsoben zvýšenou sráženlivostí. Naposled jsem si nechala napsat fraxiparin a na 7. pokus se zadařilo s tím nejhorším embryjkem ze všech transferovaných.
Ale co jsem ti chtěla hlavně napsat. Co bylo, nezměníš. Můžeš se z toho jen poučit, asi to tak mělo být… Je zbytečné plýtvat silami na vztek a zlobu (na doktory - a věř mi, že já mám velký důvod - vejcovody nemám, protože nepoznali zánět slepáku a nechali mi jej 2 dny prasklé, takže jsem na světě už nad plán:). Raději tu energii dávej na těšení se a přípravě na miminko a své rodině a blízkým.
E.
PS: O miminko jsme přišli z genetické indikace, která by se ale neměla opakovat - trizomie 16 chromozomu

 
HanSed
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 29.08.11 11:49

Ahoj, taky mám Leidenskou mutaci heterozygotní… v mém případě nejde o riziko potratu, ale trombózy, kterou jsem už jednou prodělala… když jsem čekala první dceru, tak jsem v 10tt dostala další trombózu, od té doby jsem si píchala Clexane… teď jsem těhotná podruhé a píchám si injekce od 6tt…

Nesmím brát HA, nevím jak by to bylo s případným IVF…

Držím ti palce, abys brzy měla miminko :kytka: :hug:

 
HanSed
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 29.08.11 11:52

A ještě jedno… i když tvoje gynekoložka zjistila z krve tuto mutaci, sama léčbu nenasazuje, měla tě poslat na hematologii, kde by ti napsali miniheparin (Fraxiparin, Clexane…), ne vždy nasazují léčbu od začátku těhu (lékaři se sami prý neshodnou :nevim: ), v prvním těhu jsem měla injekce dostat až v 20tt, ale po trombóze (s rizikou embolky…) jsem je měla dřív, teď je mám od začátku, prý není na co čekat…

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.08.11 11:53

Jasně, že na hematologii, ale když ti dr. neřekne, že ti něco je, tak jak to mám vědět já. V nemocnici dělali rozbor toho co vyškrábly a bylo to tím, takže to mám potvrzené. A ten clexan může předepsat kdokoli, řekli mi to v nemocnici a taky mi ho tam jedna doktorka, co dělá na interně předepsala, po té revizi jsem ho musela brát, jelikož jsem měla hrozně hustou krev.

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 29.08.11 13:37

pavlínko je mi moc líto co se ti stalo, navíc když víš, že se tomu možná dalo zabránit.
vím jaké je to přijít o mimi, měla jsem ZT v 10tt, ale u mě nebyla nalezena příčina. :think:
nemá smysl se v tom dál pitvat, jdi dál, teď víš co bylo příčinou a lékaři udělají jistě maximum, aby se to znovu nestalo.
přeju ti aby jsi otěhotněla co nejdříve a užila si pohodové těhotenství až do porodu zdravého miminka :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.08.11 13:54

Neplačte určitě se to podaří a budete tou nejlepší maminkou na světě!
Pokud to nepujde,je tu další možnost a tu bych pak určitě volila i já sama!A tou je adopce…život bez dětí si nedokážu představit!Mám známého …dlouho se snažili,nešlo to trápilo je to ,ubíjelo to vztah!Adoptovali holčičku ..Andulku!dnes je velká slečna a chystá se na vysoukou…Je jejich radost!Nezoufejte vše se dá řešit!Hlavu vzhůru!Bude dobře uvidíte! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
PK1  29.08.11 14:02

Ahojky, máš za sebou skutečně těžké chvíle, ale chce to vytrvat.
Taky jsme se s manželem chtěli začít snažit o mimi a ve chvíli, kdy jsme chtěli, tak jsem z ničeho nic přestala menstruovat. A to byl vlastně kámen úrazu, vždyť bez menstruace otěhotnět nemůžu a začal dlouhý boj, kdy mi MUDr. jen píchal injekce na vyvolání apod. Já naštěstí žádné podpůrné prostředky od MUDr. nebrala, ale kamarádka mi doporučila začít užívat kapky GYNEX. Koho znala, tak po nich otěhotněl do 3 měsíců, já vzhledem k tomu, že jsem neměla menstruaci tak jsem ji nejdříve potřwbovala zase nastartovat a světe div se, povedlo se. Nejdříve jsem ji měla cca po 45 dnech poprvé, ale pak se intervaly začaly zkracovat na dá se říci normálních cca 32 dnů. Celou dobu co jsem Gynex brala jsem si říkala, musíš být trpělivá, bude to trvat déle než jiným holkám bez problému a povedlo po 10 měsícich užívání jsem zjistila zcela nečekaně, že jsem těhotná a narodil se mi krásný zdravý kluk. Kapky opravdu doporučuji vyzkoušet, protože komu jsem je doporučila i já po mé zkušenosti všem po čase zabraly a navíc je to přírodní. Takže přeji hodně štěstí.

 
Lulu243  29.08.11 14:28

Tak to hodně zamrzí a zabolí,zažila jsem něco podobného - v třetím měsíci plodek zanikl.Horko těžko jsem to rozdýchavala a slova útěchy jako že aspoň vím že jsem zdravá a můžu mýt malé nezabírala.Určitě bych v tvém případě změnila ginokologa,hl­.nemyslet na to že chcete a čím více se budete snažit oto to bude v nedohlednu.Mi a příteli se podařilo opět zapadnou po třech letech v době kdy jsme ňjáke těhotenství úplně vypustily a plánovaly dovču bez pomoci ňjákých léčiv,samozřejmě že když se potvrdilo těhotenství dostala jsem hned utrogestanna podporu těhotenství ,který jsem papala do konce 12týdne a dneska jsem v 32týdnu a těšíme se na zcela zdravého chlapečka.To že jsem opět otěhotněla mi velice po duševní stránce pmohlo-konečně zase žiju :dance: :-P :palec:

 
Jitull
Povídálka 41 příspěvků 29.08.11 20:11

Pavli, chtela bych te touto cestou podporit. Diky zvysenemu vyskytu trombozy v rodine jsem byla jako rodinny prislusnik vystrena na hematologii a diagnoza znela: Leidenska mutace-heterozygotni. Dedi se v 50% procentech ( moje sestra ji nema a mamky brachove-dvojicata take ne) bylo to v dobe, kdy jsem neuvazovala o diteti a tak me zajimalo jen uzivani HA. Obecne je to na zvazeni , ale pokud neni prodelana tromboza, tak HA vyslovene nezakazuji. A pak prisel cas, kdy jsme si s manzelem rekli, ze bychom radi miminko. Po trech mesicich snazeni jsme otehotnela Konzultovala jsme to s moji dr. a tam mi rekla, ze vse ohledne krve je v kompetenci hematologa. Na hematologii mi rekli, ze je treba zacit s aplikaci antikoagulacni lecby(v preven­tivnich davkach) od ukonceneho 37tt a aplikace potrva az do konce 6ti nedeli. Cele tehotenstvi probehlo v poradku a dnes mame krasnou 8 mesicni holcicku. Takze neves hlavu! I s Leidenem muzes mit krasne mimnko. Bohuzel riziko potratu pri teto diagnoze je vyssi nez u bezneho tehotenstvi a pokud jsi neprodelala trombozu tak by ti lecbu na redeni krve nenasadili. Myslim, ze to byla nestastna souhra nahod. Urcite se vse podari a brzy se budes radovat ze dvou carek.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 30.08.11 09:19

To je mi moc líto, co se ti stalo…Zkus se podívat na www.porodnice.cz na poradnu MUDr. Kouckého, pracuje u Apolináře a s Leidenskou mutací má velké zkušenosti a vede rizikovou poradnu. Spoustu odpovědí najdeš v jeho on-line poradně, dá se to řešit, určitě nejsi jediná s tímto problémem. Anebo mu tam napiš. Držím palce a ať k vám brzy přijde vytoužené miminko :hug:

 
potkanek
Závislačka 4977 příspěvků 01.09.11 14:30

ahojky PAVLINKO nemuzu pochopit jak nad takovou vaznou veci jen mavla rukou :pocitac: :pocitac: ja mam za sebou uz 2 potraty nez me tedy nekdo poslal na genetiku a tam mi zjistili leidena. od zacatku tehu picht iniekce na zredeni. :nevim: vubec nevim co bych te tve dr. provedla. no kazdopadne ti drzim moc palecky at se zadari.me teda dr, rekla ze neni problem otehotnet normalni cestou HLAVNE SI OD PRVNI CHVILE PICHAT :hug: tak se ti treba zadari my uz se snazime mesic predtim jsem mela pul roku pausu

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama