Cítila jsem, že je něco špatně... Doktor mě ale neposlouchal

Za život jsem byla těhotná pětkrát. První těhotenství skončilo v 11. týdnu jako zamlklé těhotenství, druhé těhotenství skončilo v 5. týdnu jako samovolný potrat. Třetí a čtvrté skončilo krásným porodem a mám dvě úžasné holčičky. Všechny čtyři těhotenství vznikly díky pomoci lékařů. V říjnu 2020 jsem objevila dvě čárky na testu. Otěhotněla jsem přirozeně, bez jakékoli medikace, a čekalo mě páté těhotenství, které ale bohužel skončilo v 16. týdnu...

Cítila jsem, že je něco špatně... Doktor mě ale neposlouchal

Vždy, když jsem našla dvě čárky, jsem vnitřně věděla, zda to dopadne dobře, nebo ne.
Když jsem objevila v říjnu 2020 již popáté dvě čárky, rozbušilo se mi srdce a já čekala na ten krásný hřejivý pocit, že vše proběhne jak má a já se stanu maminkou potřetí.

Bohužel ten pocit se nedostavil, ale ani pocit, že to bude špatné. Bála jsem se každé kontroly v prvním trimestru, ale vždy vše naprosto v pořádku.
30. 12. jsem byla na prvním screeningu a doktor mi potvrdil zdravého chlapečka. Najednou se mi vnukla myšlenka, že já chlapečka mít nebudu. Nechápala jsem to, vždyť je zdravý a já mám za sebou první trimestr, co by se mohlo stát…? Sice jsem vždy celá ubrečená četla deníčky v sekci prázdná náruč, ale nikdy by mě nenapadlo, že zažiju porod v druhém trimestru :-(

Dne 31. 12. mi začal hrozně divný žlutý výtok, opravdu hojný. A začalo mi jakoby tvrdnout břicho hluboko v podbřišku. Ale břicho bylo měkké, jen ten vnitřní pocit napětí.
Dle doktora prý OK.
Dne 3. 1. jsem začala špinit – jela jsem na kontrolu, kde mi byl udělaný utz a opět závěr: vše ok.
Dne 11. 1. jsem měla večer bolesti – pravidelné, podobné kontrakcím, ale slabé. Za hodinu to přešlo, ale i tak jsem psala doktorovi a ten mi napsal, že hned zítra ráno mám přijít na kontrolu.

V noci se mi zdál sen, kdy jsem již měla po porodu a vezla jsem hrdě modrý kočárek, ale když ho chtěli lidi vidět, tak v kočárku ležela jen plastová panenka a já jsem v tom snu řekla: „No jo, já vlastně toho chlapečka nemám.“ Vzbudila jsem se úplně vyřízená.

Ráno 12. 1. kontrola u doktora. Prý vše ok. Jasně jsem mu řekla, že jsem měla bolesti, bolestivé a pravidelné, prý je to ok. I když jsem mu řekla, že dle mě to byly kontrakce. Ptala jsem se, zda je možné že se otevírám, řekl že ne. Ptala jsem se ho na to krvácení, prý neobvyklé, ale nic špatného nevidí. I když věděl, že špiním a trošku krvácím už dva týdny. Řekla jsem mu, že divně zapáchá – mně to přišlo jako očistky po porodu. Prý do dvou týdnů přestanu krvácet a mimčo úplně v pohodě donosím… Ještě mi řekl že již nemá smysl chodit mimo pravidelné kontroly k němu kvůli tomu krváceni a bolestem.

Protože jsem u něj byla během dvou týdnů třikrát. Ok. Jedu domů. Pořád mám bolesti ale malé. Okolo 16:30 nastoupili bolesti klasické porodnické, krvácení velké. Jedeme do porodnice. V autě ze mě teče krev proudem. Když jsem vystoupila z auta, praskla mi plodová voda. Manžel mě táhnul na pohotovostní ambulanci, za mnou se dělala krvavá čára a neustále se ze mě valila krev. Když to viděla sestra, okamžitě svolala snad celou směnu. Najednou tam bylo sedm lidí.

Pomohli mi na křeslo a já tam porodila miminko do misky. Manžel mohl být všude se mnou i když je to zakázané. Bohužel ve mě zůstala placenta, takže se čekalo na sál, že musí ven. Stále ze mě tekla krev. Bohužel potřebovali odběry krve a mé žíly odmítly poslouchat. Napíchli žílu, ta praskla. Když sestra viděla zbytek žil, volala na JIP, že musí přijít někdo, kdo moje žíly zvládne. Přišla prý expertka. Přišla, píchla a žíla praskala, napíchla další, ta nepraskla ale krev netekla… Nicméně alespoň mi zavedla kanylu a nalili do mě 1.5 litrů fízáku. Další žíla praskla. Poslední pokus vyšel. Ale krev tekla po kapkách, takže jedna sestra držela zkumavky, druhá jezdila po žíle a vymačkávala krev.

Pak sál, kde mě uspali a vyndali placentu. Jen na sále jsem ztratila 400 ml krve, stejné množství nebo větší na té ambulanci, neumí to odhadnout. Ptali se, zda mě doktor ráno vyšetřil, zda se podíval, jestli se otvírám. Když jsem řekla, že ne, tak se na sebe jen významně podívali a řekli: „Aha…“ Při převozu na pokoj jsem byla docela ok, ale pak jsem na záchodě omdlela a vzbudila jsem se v posteli. Druhý den večer jsem řekla, že chci domů, psychicky to bylo pro mě lepší.

Aktuálně prožívám šestinedělí, ale bez miminka, bez mého chlapečka.
Vím, že čas všechno otupí a nedá se to popohnat, ale člověk by tak moc chtěl toto období zaspat.
Okolí se mě snaží utěšit, že již dvě děti mám, tak mám být ráda za to, co mám.
Ale ono to bolí i přesto, že již děti mám.

Když mě manžel vyzvedával v nemocnici, řekla jsem rezolutně, že další pokusy již nebudou.
Ale nyní mám zase ten zvláštní pocit, že ještě jedna dušička k nám chce - holčička.
Jako jsem měla u svých již narozených holčiček.

Bohužel manžel další rozhodně nechce… Ale mám opravdu neuvěřitelné štěstí, mám dvě úžasné dcery a jediné, co si přeji, aby byly obě zdravé…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9442
3.2.21 00:23

No teda… to je mi líto, ale víš co - nejspíš (by) se potratu stejně nedalo zabránit, a i kdyby těhotenství zkusili udržet, bylo by to jen trápení pro tebe i mimi… příroda si prostě poradila po svém, hlavně že jsi ok, i když chápu pocit, že někdo u vás chybí… :hug: Kamarádka má ze 6 těhotenství 4 děti zdravé, 5.cekala ve 42 letech a museli ji tehu ukončit hned po 1.screeningu, což byla teprve 2. kontrola od začátku, takže šok slušnej… Třeba ještě holčička přijde…

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
3.2.21 07:05

@Jahudka82 bohužel se potratu dalo zabránit. Dostala jsem výsledky z pitvy a měla jsem v plodových obalech silný zánět. Stačilo by, kdyby mi doktor udělal stěr z čípku kvůli výtoku a dal mi ATB. Ale čas už nevrátím. Musím se s tím smířit a doufat že to byl prostě osud.

 • Zmínit
 • Nahlásit
334
3.2.21 07:36

To je hrozný, soucítím. Vím co to, když doktor pacientovi nenasloucha a jede si svou. Taky jsem kvůli tomu o svého chlapecka skoro přišla, naštěstí se ještě dal zachránit. Přeji hodně sil, hodně zdraví celé rodince, a jednou možná…posílám hodně sil

 • Zmínit
 • Nahlásit
365
3.2.21 08:21

@pavlinka77 Je mi to moc lito. Snad Ti čas rány mirne zahojí. Také jsem zažila takovou nedbalost doktorky, Chvála Bohu az na konci těhotenství. Krve jsem ztratila 2,5l, na ARO mě vzkrisili a vítali slovy jsme rádi, že vas mame zpět. Ale miminko to naštěstí přežilo. Tez jsem doktorku upozornovala, ale ta na to nedbala a infekt se dostal všude. Přála bych Ti ještě tu jednu dusicku :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:07

Je mi to moc líto, vím jak se cítíš. Mne doktori omylem vzali vejcovod. Spletli se. Ja mam za sebou 4 ztráty, jednoho zdravého syna a teď jsem ve 28tt. Zajímalo by mne jestli jsi dala svemu gynekologovi zoetniu vazbu. Měl by ji mít a ja osobně bych zmenila lekare.

 • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:08

*opr. ZPĚTNOU VAZBU

 • Nahlásit
908
3.2.21 12:09

Pro Anonym

On sám dostal kopii pitvy a volal mi.
Ale chybu neuznal. Řekl, že i kdyby udělal stěr tak by ten zánět vůbec nemusel být prokázány. A že spíš by se neukázal.
Nejsem doktore, takže nemůžu soudit.
Nechci celý život žít s tím, že budu naštvaná na chybu člověka.
Stejně čas nevrátím. Radši budu věřit, že to byl osud a on tu chybu měl udělat.

Snad čas tu ránu zahojí.
Nejhorší pro mě je, že kolegyně v práci má stejný termín porodu na den stejný.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9442
3.2.21 12:19

@pavlinka77 Fakt, jo, no ty blaho, tak to doufám, že už jsi u jinyho doktora :think: :hug: A o to těžší to musí byt :hug: Ještě že už máš 2 zdravé slečny doma, to mne po potratu taky pomohlo, že už byl malej a musela jsem se o něj starat. Což ovšem mohl být i důvod toho, proč to nedopadlo - setrit se (nemusela jsem ležet ale taky to asi chtělo nelitat tolik venku) s 2,5letym batoletem a psem, na které jsem byla furt sama, moc nešlo… Tehdy teprve začínal na zkoušku chodit občas do miniskolky, což se pak na lítání po doktorech hodilo… Jenze já spinila hned od začátku, co mi dr. trhu potvrdil a mohlo to prý být i tlakem. Na který mi sice dali prášky, i Utrogestan jsem brala, Ascorutin, ale hematom tam údajně nebyl, a stejně jsem se rozkrvacela tak, že to spíš vypadalo na opožděnou MS která vse prostě odplavila - taky jsem si pak říkala, co jsem mohla/(ne)měla dělat, aby se to udrželo, ale prý nemuselo i když bych ležela s nohama nahoře, prostě bylo něco špatně a lepší tak, než se dozvědět v tak pokročilém týdnu jako jsi byla ty, nebo ta moje kámoška, že se musí tehu ukončit.
Přitom na poslední kontrole předtim, než miminko odešlo, v 6.tt bylo vidět už i bijící srdíčko, vše vypadalo, že se vyvíjí, důvod krvácení doktor prostě nenašel. Jasně že je otázka, jak by to dopadlo, kdybych si nehrála na hrdinku co musí fungovat kvůli synovi a řekla si o pomoc babičkam (muž byl pracovně víc pryč nez doma), jenže já blbka jim nechtěla davat falešný naděje… Brala jsem to, že v 1.trim. je to buď /nebo, což mi řekl i doktor. Naštěstí jsem ani na kyretaz, na kterou mě poslal po 3 týdnech neustavajiciho intenzivniho „čištění“ i po poklesu HcG nakonec nemusela (6nedeli jsem ale dodržela + 2-3 MS počkat, ještě stabilizovat tlak, abych mohla přejít zpět na slabší vhodnější lék a za 3/4 roku jsem zjistila, že čekám mladší dceru, která pro nás oba byla vymodlenym pokladem - a v mých 35 letech pro mě prakticky zázrak, s mými zdrav. komplikacemi (štítná žláza aj.)

Tobě je podle čísla v nicku asi už víc, že… Drž se, musíme jít dál a být vděčný za ty děti, co už máme. Chápu i manžela, s tím mým potrat taky zamával, vůbec si to do té doby nepripoustel, že se to může stát… Taky mě v dalším tehu nenechal nic dělat /zvedat tezkyho, do konce 1.trim.se bál se těšit… Takže my už raději plánovane taky osud pokoušet nebudem, ale kdyby mimi přišlo, nebránili bysme se mu - naopak…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 13:06

@pavlinka77 Máš pravdu. Ono se v tom nemá cenu pitvat. Ja taky nikoho nežalovala, i když mi to bylo z mnoho stran vč. lékařů doporučováno. Ono to pak člověku celou tu věc připomíná hrozně dlouho a je těžší jít dál. Osobně si myslím, že pokud viděl výtok, měl léčit ten výtok, protože je to známka zánětu, i kdyby to byly blbý kvasinky. Pokud o výtoku nevěděl, je to věc jiná. Držím palce do budoucna. Člověk když má 2 děti, je to všechno jednodušší a člověk se oklepe rychleji :kytka:

 • Nahlásit
77
3.2.21 13:58

Také to znám. U mě to bylo o něco déle a stal se zázrak. Někdy od 14tt jsem cítila divný tlak, jako by ze mě mělo dítko každou chvíli vypadnout. Dle dr. vždy vše v pořádku. byla jsem sledovaná na hematologii kvůli leidenu. Zde poprvé paní doktorka vyslovila obavu, abych neměla v těle zánět kvůli vysokým leukocytům. Volala jsem v obavách na gynekologii. Dle dr. to bylo sice na horní hranici, ale že v těhotenství jsou zvýšené, dále neřešil. Věřila jsem mu. Ve 20tt velký ultrazvuk a potvrzena holčička, vše v pořádku i vcestná placenta se vytáhla. Na další kontrolu jsem již nedorazila. Ve 23tt mi praskla plodová voda, předtím den hospitalizace kvůli špinění, opět dle dr. vše v pořádku jen prasklá cévka, že mám vodnatý výtok je prý také normální. Nebylo, pomalu odtékala plodovka a při jedné návštěvě WC to už bylo, jak když se pustí kohoutek. Ihned převoz na specializované pracoviště. Diagnóza, protržené plodové obaly kvůli jejich zánětu. Do pár hodin dojde k porodu a dítě nejspíš nepřežije a když ano, tak s velkým postižením. Stačil by jeden blbý stěr a antibiotika. Ta mi byla hned nasazena. Porod se k překvapení všech nerozjel, ale CRP neklesalo. Po dvou dnech, kdy doktoři chtěli porod vyvolat začalo konečně klesat, takže se těhotenství udržovalo. Vydržely jsme do 26+1tt. Císařským řezem se narodila holčička se 780g, díky antibiotikum, které šly přes placentu i k ní, bez infekce. Byl to těžký boj, ale vybojovala to. Každý den děkuji, že tu s námi je. Je mi smutno, kolik těhotenství skončí špatným koncem, když by přitom stačila včasná léčba ze strany gynekologa. Také jsem měla od začátku těhotenství špatný pocit, také to lékař bral na lehkou váhu. Bylo to nejtěžší období života, kdy jsme nevěděli, jestli malá přežije a jestli bude zdravá. Každý den modlení a pozorování, jak její malé tělíčko bojuje. Před očima to budu mít pořád. Od té doby nemám již k lékařům důvěru.

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
3.2.21 14:15

@Talosia
to je smutný příběh, ale jsem ráda, že má štastný konec :-) úplně jsem se bála číst dál, jak tvůj příběh dopadne.
já nikdy moc lékařům nevěřila, ale v tomto případě jsem nevěděla, co mám víc dělat, nevěděla jsem kam jinam jít - měla jsem u něj uhrazený těhu balíček za 4500kč takže změnit gynekologa jsem nechtěla - samozřejmě kdybych věděla jak to dopadne, ty peníze by mi byly šumafuk, ale kdo tohle mohl vědět.
Leidenskou mutaci mám taky, píchala jsem si clexan, ale bohužel jsem naposledy byla na kontrole v polovině prosince a výtok začal 30.12 takže dle krve jsem zánět poznat nemohla, kdybych na tu kontrolu šla na začátku ledna, třeba by bylo zvýšené crp, ale to je samé - co kdyby apod.
Opravdu mě potěšilo, že má někdo štastný konec - doufám, že se tvůj doktor zpětně chytl za nos

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
3.2.21 14:19

@Jahudka82
zatím jsem u něj - jdu k němu ještě na kontrolu, kde mi vrátí peníze za těhotenský balíček

Nick je jen moje štastné číslo a oblíbené jméno, jinak jsem mladší ( začala jsem s dětmi brzo - protože jsem měla zdravotní problémy a bylo mi doporučeno čím dřív, tím líp )
Mám ještě čas, uvidíme, co na to osud :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
3.2.21 14:38

Jestli se chytl za nos nevím, ale pak mi při každém problému hned dělal stěry a několikrát dělal stěr na tu konkrétní bakterii, co to způsobila. Každopádně jakmile jsem začala uvažovat o dalším těhu, tak jsem přešla jinam. U nového dr. byla zjištěna cysta, která musela ven, měla jsem ji minimálně rok a starý dr. to ignoroval. Zůstal mi jen nepatrný kousek vaječníku, který nefunguje. Na druhé straně mám zase neprůchozí vejcovod. Takže teď šetříme na umělé oplodnění, dle dr. je potřeba ho podstoupit co nejdříve, v čemž nám ovšem brání finance. Nezbývá než doufat, že se zadaří i potom co na to konečně našetříme, a dcerka nezůstane jedináček. Bohužel mi docela tiká čas.

 • Zmínit
 • Nahlásit
153
3.2.21 18:19

@pavlinka77
Tohle si můžeš myslet, ze by to bývalo šlo, ale zůstává jen u kdyby..
100% to vědět nemůžeš a nema smysl obviňovat kohokoli.

Držím palce, bud silna

 • Zmínit
 • Nahlásit
1138
3.2.21 18:38

@pavlinka77 je mi to moc líto. :hug: já se taky každé kontroly bojím..

 • Zmínit
 • Nahlásit
642
3.2.21 19:03

Je mi líto, co prožíváš.
Jen ti chci říct, že já měla vnitřní strašně silný pocit, že máme mít tři děti. Druhé se narodilo po abrupci placenty ve 27. týdnu. Pak mi strach už nedovolil se do dalšího dítěte pouštět. Dělala jsem vše proto, abych už neotěhotněla. A víš co? To miminko si k nám stejně cestu našlo :srdce:. Narodilo se mi donošené a teď už vím, že jsme kompletní.

 • Zmínit
 • Nahlásit
871
3.2.21 19:33

@pavlinka77 promin, ale tohle opravdu nebyl osud a on tu chybu neměl udělat… On to normálně zku…rvil a ty ho ještě omlouvas… A to sis u nej ještě platila tehotensky balíček! Tohle by mu rozhodně projít nemělo, už i s ohledem na jeho ostatní pacientky!

Příspěvek upraven 03.02.21 v 19:35

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
3.2.21 20:07

@ZustanSeMnou
bohužel nevím na co přesně reaguješ, že by šlo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
153
3.2.21 22:20

@pavlinka77 Že by miminko bylo zdravé..
:srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9442
3.2.21 23:34

@pavlinka77 A prosímte co je to ten teh. balíček, co v tom všechno je? Nadstand. služby typu fotky, videa z břicha apod.? Nějaký vyšetření navíc? :think: Hlavně že zkasiruje (ja platila navíc 1000 nebo 1500 a u 2. fotky skoro žádný, pry nekoukala a spíš na nás vystrkovala zadek… :mrgreen: a už ji to zůstalo :jazyk:) a když je potřeba pak něco zkontrolovat tak se na to takhle vykašle :pocitac: :zed:
P. S. Manžel míval stejný číslo na dresu, ale u něj už je to opravdu rok narození…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 05:39

Ahoj, no to je hrůza. :,( já sama jsem zažila silný zanet, který vyústil až k předčasnému odtoku plodovky, po týdnu se syn narodil v 37.tt, dnes bojujeme s atypickym autismem. Také jsem na to upozorňovala doktorku, až v nemocnici mi konečně udělali stery, ale už jsem byla bez přední vody a syn se stejně narodil…

 • Nahlásit
908
4.2.21 07:55

@ZustanSeMnou
Tak já z pitvy vím, že byl chlapeček zdravý.
Vůbec nic mu nebylo, dělali mu i genetiku. Porod se spustil kvůli zánětu, to byl spouštěč a řekli mi že stačilo nasadit ATB aby se zánět vyléčil.
Ale já se v tom pitvat nechci. Prostě se to stalo. A já to už nezměním.

 • Zmínit
 • Nahlásit
871
4.2.21 09:07

@pavlinka77 je mi to líto a chápu tvoji bolest, ale promin, tohle by mu fakt projít nemělo. Ty si u něj ještě platis nějaký priblbly tehotensky balíček, on to takhle zanedba, připraví té o dítě a ty jediné co řekneš, že to byl osud a dojdeš si k němu pro peníze? To může být pan doktor opravdu rád, že narazil na někoho, kdo se ani neozve, ty peníze jistě oželí, jistě má nahrabano dost… Nic se mu nestane a v klidu to může provést někomu dalšímu…

Příspěvek upraven 04.02.21 v 09:18

 • Zmínit
 • Nahlásit
1481
4.2.21 10:39

To je mi moc lito, co se stalo. Drz se :hug: mas doma dve zdrave dcerky a osud to chtel takto. I dve detatka jsou uspech donosit, uz vice bych se nepokousela a snazila se vychovat dcerky :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1277
4.2.21 12:55

Moc me to mrzi, doktor je hulvat kdyz neni schopnej vyslechnout si i matciny pocity. Ne nadarmo jsou silnejsi nez kdejaky pristroj. Radsi stokrat zbytecna prohlidka nez jeden zmareny zivot.
Mamka kdysi taky prisla o dite nejspis jen kvuli chybe doktora. Dodneska se nad tim pozastavuje a vidim na ni ze ji to v ty hlave bude vrtat navzdy.
Preji vam spousty sil. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
4.2.21 15:32

@Jahudka82 já osobně mám v těhu balíčku - screening v 1. trimestru, 3× 4d utz, péče až do porodu - abych nemusela čekat v pražské porodnici každý týden x hodin.
Všechny odběry v ordinaci vč. testu na cukrovku. Všechny screening u svého doktora, nemusela jsem chodit na jiné pracoviště. Z každého utz min. 10 fotek poslané emailem, emailové i telefonické konzultace 24 hod denně vč. víkendu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
871
4.2.21 17:02

@pavlinka77 tak až na ty fotky e-mailem je tohle vše jinde zdarma…

 • Zmínit
 • Nahlásit
4099
4.2.21 20:02

@pavlinka77 můžu se zeptat, kolik ten balíček stál?

Ja totiž u svého doktora měla úplně to samé zdarma jako normální péči, akorát jsem platila 1. screening 1000,– a to mi proplatila (díky řadě doktora) pojišťovna. Celý těhotenství me stalo 200,–kc za 2× foto. Test na cukrovku, pásy, konzultace 24hod. denně normálně zdarma v rámci pravidelných kontrol.

Gratuluji k dvěma cacorkam, a máš pravdu, nemá cenu se dal trápit, čas vrátit nejde a pokud třetí díte má být, tak bude :srdce: ve správný čas.

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
5.2.21 08:03

Těhotenské balíčky jsou speciálka Prahy. Přišly s tím cizinky, že v cizině se vše platí, tak to zavedli i tady. Já ho teda nikdy neplatila, měla jsem normální gynekology, kteří si to stejně vykazovali na pojišťovnu. Za mě je to zlodějina, já jsem měla v 3.t obří cystu a stejně jsem chodila co pár týdnů na prohlídku i na uzv. Dnes se už ví, že uzv nejsou vhodné příliš casto kvůli hluku na plod. Když pediatra viděla množství uzv, byla jsem se synem několikrát i u foniatra a máme chodit na kontroly i později. A toto gynekologové neřeknou a ještě více uzv dávají jako benefit…

Teď se už nic nezmění, ani soudní tahanice, ale by mu to nemělo projit jen tak… :nevim: toto je regulérní zanedbání péče.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 13:45

Zažalujte doktora. Je to zmetek, který svou práci nebere vážně. Co když něco zanedbá i dalším ženám? :( Nemusí jít o další ztrátu miminka, ale třeba rakovinu, jím zapříčiněnou neplodnost aj.

 • Nahlásit
908
5.2.21 20:42

@Klara178
nechci se hádat, ale 1.screening ve 13tt a 4D ultrazvuky jsem nikdy zdarma neviděla, všude jsem je viděla v ceníku u ostatních kamarádek, co byly jinde - např. v porodnici nebo v nějakým centru, kam byly poslané. Ale to je stejně jedno.

Já jsem zvyklá vlastně u každého doktora platit ( zubař, kožní, oční apod ) všechny doktory mám soukromé, vyhovuje mi to tak :palec:
Každý jsme jiný a každý má jiné potřeby.

 • Zmínit
 • Nahlásit
871
6.2.21 07:06

@pavlinka77 byla jsem těhotná dvakrát a prvotrimestralni screening jsem nikdy neplatila, stejně jako holky výše… 4D screening se platí to ano… Ale ten tvůj slavný tehotensky balíček je zlodějina… Pokud ti vyhovuje tvoje věc… Nicméně žasnu co si lidé nechají líbit, chápu že se ti nechce běhat po soudech, ale aspoň stížnost na lékařskou komoru bys podat měla… Pokud se lidi neozvou a budou si stěžovat akorát na internetu, tak se nic nezmění a on takovou věc může klidně provést i dalsi mamince…

 • Zmínit
 • Nahlásit
153
6.2.21 12:17

@pavlinka77 ale vždyť to nemůže být 100%.
Ber to tak, ze se stalo, a tak to melo byt.

Necht odpočívá v pokoji

 • Zmínit
 • Nahlásit
153
6.2.21 12:18

@Klara178

Ale prosím tě, u většiny gyn. se v Praze za to platí..

 • Zmínit
 • Nahlásit
781
6.2.21 18:29

@ZustanSeMnou

Já jsem měla za těch skoro 10let v Praze asi 4 gynekology a ani jeden to po mě nechtěl. Ale je fakt, že jsem neměla gyndare na frekventovaných místech atraktivních pro turistky, např IP Pavlova nebo Muzeum, ale naopak na Pankraci, v Krči tam to doktori neznají, nebo neznali, od prosince jsme už Moraváci :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
871
6.2.21 23:32

Nakonec kolik stojí kde screening je fakt vedlejší, ale ten doktor ji prostě zanedbal… Paní na mě působí, že je hodná a mírumilovna, určitě ji to moc bolí, ale přeci není správné, aby takové pochybení jen tak prošlo…

 • Zmínit
 • Nahlásit
7517
7.2.21 10:11

@Klara178 ale prvotrimestralni screening jako takovy se plati snad vsude, vetsinou proplaci pojistovna (mne VZP proplatila v plne vysi). Nejde o zadny balicek, to tak proste je. S dcerou jsem na nem byla 2017 a platil se taky, ted jsem ho platila taky. Bezne kontroly ne, fotky dokonce taky neplatim (ani 2D ani 3D) a to chodim do rizikovky k odbornikovi a ne ke sve obvodni, jako s dcerou. Druhotrimestralni screening jsem neplatila.

Jinak souhlasim, ze stat se muze kde co, ale toto je velke zanedbani a asi bych to minimalne nekde nahlasila - lekarska komora?!. Navic ma zakladatelka zpravu z pitvy v ruce, kde je urcite jasne stanovisko, ze doslo k zanedbani pece.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 10:13

 • Zmínit
 • Nahlásit
292
7.2.21 14:04

Ahoj, je mi strašně moc líto tvé ztráty. Vím jak se cítíš. V roce 2019 jsem porodila naší maličkou ve 38 týdnů..už nežila. V pondělí jsem byla na kontrole u doktora, sestřičce se nezdály ozvy. Poslali mě do nemocnice na natočení ozev, po hodinovém monitoru, kde se sestřička snažila tleskáním, já dřepováním, pitím studené vody a všelijakým štelovaním jo vzbudit, nakonec se prý podařilo Mariku vzbudit. Šla jsem ještě na utz a doktor po rychlém shlédnutí řekl, že je vše v pořádku. Další den jsem jela do porodnice, že necítím pohyby. Maričce už nebilo srdíčko, porod mi vyvolali a já další den porodila. Také mi nešla porodit placenta, musela jsem na sál, po probuzení jsem se zhroutila. Po chvíli nám ji přinesli. Byla tak kráná hotové miminko 3300 g a 48 cm. Z pitvy mi bylo řečeno, že byla zdravá a umřela na nedostatek kyslíku, ale nevědělo se proč…genetika se nedělala, také nevím proč. Loni v září jsem porodila jejího bratříčka, živého a zdravého. Každopádně když jsem byla v porodnici, sestřička mi řekla, že jako závěr smrti mé dcery byl zánět. Když mi doktoři říkali výsledky pitvy uvedli, že tam zánět byl, ale že si nemyslí, že to byla příčina smrti…po roce už to příčina smrti je??? Doktory jsem byla označena jako nešťastná náhoda.
Jsem strašně moc ráda, že se mi podařilo celkem brzy otěhotnět a mám tady druhý poklad naštěstí živý a zdravý, brášku našeho andílka. Doufám, že i k tobě si najde nová dušička brzy cestu a budeš opět těhotná a narodí se ti zdravé miminko. Moc ti to přeji :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1289
7.2.21 19:43

@Klara178 moje gynekoložka si třeba teď účtuje 5.500kc za těhotenský balíček (od nového roku se platí oba screeningy). Minulý rok jsem platila 4.000kc. No tentokrát to ale platit nehodlám, je to fakt nehoraznost :zed: a ještě jako jednu z výhod balíčku uvádí „určení pohlaví“.. tak to je snad automatické ne? :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:49

Zakladatelko :hug:

Já dítě mám, ale je díky tomu, že se předčasně rozhodlo narodit. Protože pokud by se samo nedralo předčasně ven, nebyl by tu :,( prý šlo doslova o hodiny.

Silně neprospívalo, narodila se jen kostricka potazena kůží, rustově absolutně neodpovídalo termínu porodu, rodila jsem v nemocnici bez specializace na nedonošené, protože mě doktorka pokaždé tvrdila, že vše ok a když to na mě přišlo, jela jsem do nejbližší porodnice. Protože podle datumu porodu by bylo sice nedonošené, ale jen o dva týdny a něco. Miminko ve mě už týdny živořilo a bojovalo o život!! Nikdo z lékařů nechápal. Žádala jsem po ní písemně svoji kartu, po telefonu že mi ji dá, ale nikdy mi ji nedala a přestala komunikovat. Je mi moc líto, jak to dopadlo u vás. U mě skoro taky. Soudit jsem se nesoudila, protože mě úplně pohltila péče o jílové a něco miminko, ze později při více času jsem už nechtěla otevírat rány. Protože u mě až se zpožděním nastal obrovská hrůza a strach, jak opravdu malinko chybělo a přišla bych o dítě.

 • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:51

Oprava, kilové a něco miminko…

 • Nahlásit
6539
10.2.21 19:27

Je mi líto tvojí ztráty :hug:
Stížnosti se obvykle neprodávají kvůli sobě, ale může to pomoct dalším ženám, aby nedopadly stejně.

Nesmyslné těhotenské balíčky není třeba platit, stačí prostě říct, že chcete standardní péči na pojišťovnu. Bohužel si s balíčkem ženy často kupují i normální slušné chování doktora, ale dokud si to nechají líbit, těžko se to změní :nevim:
Screening je hrazený (a často ho pak proplácí pojišťovna v rámci benefitů) pouze ten první, na druhém opět doktoři a příslušná pracoviště poslední dobou vydělávají nezákonně - respektive vnucují „nadstandard“, který se od standardu nijak zvlášť neliší a možnost screeningu na pojišťovnu vůbec nezmíní. Opět, kde není žalobce, není soudce a dokud si to ženy nechají líbit a budou to platit, protože to pan doktor řekl, těžko se s tím dá něco dělat.
Podrobnosti k tomu zde:
https://llp.cz/…tehotenstvi/

 • Zmínit
 • Nahlásit
7
13.2.21 15:32

Je mi líto, že tě tohle potkalo. Já naštěstí dopadla dobře, ale stát se to v dřívějším týdnu asi by to také dopadlo špatně. Kontroly vždy ok, mimco prospívalo. Kolem 28tt jsem dostala slabý žlutý výtok a ve 29tt mi praskla plodovka.Po nasazení ATB jsem vydržela v nemocnici do 30+3, kdy se mi narodila dcera. Prospívá zatím dobře, snad bude v pořádku. Narodila se v září, termin porodu byl listopad 2020. Ve sterech a plodové vodě mi našli ureaplasma. Mám strach mít druhé mimco, že se to bude opakovat. Po přeléčení ATB je to stále pozitivní. Prý to má v genitální flóře 80%lidi a nic jim to nezpusobuje :( Takže různé zanety jsou zrádné a těžko tomu nějak předejít.

 • Zmínit
 • Nahlásit