Jak rodí prvorodička v Podolí

Porod

Po dvouletém snažení, jednom zamlklém těhotenství v 11. tt a jednom IUI, jsme se dočkali a já čekala miminko a přemýšlela, jaký asi bude porod. Dne 30. 12. 2012 jsem to zjistila.

3000g a 47cm


2 komentáře

Bylo mi skoro 20 let a s manželem, v té době ještě s přítelem jsme se rozhodli pro miminko. Trvalo to dva roky, ale věřím, že to tak mělo být. Termín porodu 4. 1. 2013.

Od začátku těhu jsem byla doma na rizikovém a tak jsem si mohla užívat každý den bříška. Zvracet jsem přestala až v 9. měsíci, jinak jsem neměla žádné potíže. Na začátku 31. tt jsem byla hospitalizovaná v porodnici v Podolí kvůli předčasné porodní činnosti, napíchali mě kortikoidy na vývoj plic a po pár dnech jsem byla propuštěná a dál si mohla užívat bříška.

Ke konci těhotenství mi nic nebylo, žádné bolesti spodku, zad, kyčlí, prostě nic mi nebylo. Za celé těhu jsem nabrala jenom 3 kila a pomalu se těšila na naši malou princeznu. Na kontrole 39+0 jsem už byla otevřená na prsty a jelikož mám vadu krve, tak mi byl udělán Hamilton a já jsem šla domů a těšila se, jestli se mi rozjede porod.

Celý večer nic a já jsem byla zklamaná, že tedy neporodím. Druhý den večer jsme s manželem dali vyháněcí sex. A po pár minutách se mi rozjeli bolesti rovnou po 3 minutách, ale slabé. Bylo okolo 22:00. Já jsem si celé těhu říkala, že nebudu plašit a že nechci přijet brzo, manžel začal šílet, že chce už jet, ale já pořád odmítala i přes horší a horší bolesti, ale pořád jsem si říkala, že jsou slabé a že to budou poslíčci. Dala jsem vanu, která bolesti ještě zhoršila, ale já pořád nechtěla jet. Pak mi manžel slíbil, že když tam přijedeme brzo, tak mě tam stejně nenechá a nenechá se poslat domů.

Zavolali jsme do Podolí, zda nemají stop stav a jak máme zaplatit poplatek za otce u porodu a jelo se. U auta mě už chytla kontrakce, co mě donutila jít do kolen. Do Podolí jsme dorazili něco po půlnoci, šla jsem na příjem, manžel čekal na chodbě. Sestra mu řekla, že to bude trvat tak cca 35 minut a že pak mu řekla, zda jdeme na porodní pokoj nebo ne. Byla moc milá. Nemohla sice najít moji registraci, takže já v kontrakcích vymýšlela rodné číslo manžela a další velmi důležité věci :D

Napojila mě na monitor a tam kontrakce okolo 160, to jsem už prodýchávala a asi po 15 minutách na monitoru jsem začala cítit tlak na konečník – říkám to sestře, tak ta hned volala doktorku, ta do mě šáhla a ejhle já byla na 8 prstů :D Ptala se mě, jak dlouho mám kontrakce po 3 minutách a proč jsem nepřijela dřív :D Odvedli nás na pokoj, mě nabídli, že mě tam odvezou, ale já jsem šla hezky pešky :-)

Převlékla jsem se, asistentka mi napíchla kanylu – měla jsem dostat atb, ale stejně se minuly účinkem, takže pak malou celou dobu na šestinedělí kontrolovali každé tři hodiny životní funkce a teplotu. Pak jsem šla do sprchy, tam mě nechala jenom 15 minut, opět do mě šáhla a už zbýval jenom lem, či co :-) Ve sprše jsem si už musela vždycky zakřičet, jelikož ten tlak byl hrozný a já ještě nemohla tlačit, ale to se opravdu lehce řekne, ale dost blbě udělá, když to tělo tlačí za vás že? Takže jsem si zakřičela :-) Ale pořád jsem si říkala, kde jsou ty nesnesitelný bolesti, co jsem čekala. Prostě mě to nebolelo tak moc jak jsem čekala, přišlo mi to pořád slabé.

Malá nebyla dobře dorotovaná, takže jsem prodýchávala kontrakce na boku a pak ve stoje zavěšená na manželovi. Vodu mi píchla, až když jsem byla na 10 prstů. A pak jsem už mohla tlačit a to pro mě byla neuvěřitelná úleva - a opět překvapení, mě to tlačení nebolelo, cítila jsem jenom pálení a řezání, asi jak se rvala hlavička. Asistentka se mi omlouvala, že musí udělat nástřih, ale snažila se, aby se tomu vyhnula. Pak řekla, že už jde vidět hlavička, že si můžu šáhnout, pokud chci. A pak řekla, že už jenom jedno ramínko, ale mě zrovna přestávala kontrakce, ale já si řekla, že na další už čekat fakt nebudu a zatlačila jsem naprázdno a malá byla venku :D

Hned mi jíidali na bříško, ještě s pupečníkem. Pak následovala klasika - manželovi bylo nabídnuto přestřihnutí pupečníku a pak mě, ale oba jsme odmítli, pak nám ukázala placentu a popisovala její části, pak jsme se měli tipnout váhu naší malé :-) Pak šití a pak dvě krásné hodiny jenom ve třech. Dostali jsme jídlo, doktorka a dvě asistentky nám pogratulovali a my jsme se mohli radovat z naší Nikolky :-)

Malá se narodila ve 2:53, takže celý porod cca 5 hodin.

Když to shrnu, tak bolesti se dali krásně přežít, opravdu jsem čekala něco hrozného a ono ne, asi jsem měla štěstí, protože si o sobě myslím, že jsem klasické bebíčko a všechno mě bolí víc než ostatní a tak jsem čekala, že porod pro mě bude horor. Podpora u porodu od manžela byla velká, jsem ráda, že to prožil se mnou :-)

U každého popisu porodu jsem četla, že když vám dají miminko poprvé na bříško, že je to neuvěřitelný pocit, který se nedá popsat, a opravdu jsem zjistila, že je to pravda, kdo nezažije – nepochopí a já jsem moc moc ráda, že jsem měla to obrovské štěstí a mohla ten pocit zažít.

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lulu1986
Kecalka 312 příspěvků 05.01.13 12:23

Gratuluju ke krásnému miminku a k rychlému porodu, doufám že to jednou budu mít taky tak rychlé;)!

 
Rebelka20
Nováček 4 příspěvky 05.01.13 12:57
Rady

Ahoj chtěla bych se zeptat budu maturovat a potom časem do roka snad méně bych si chtěla s přítelem pořídit mimči. V létě mi bude 20 a vážně by jsme ho moc chtěli Myslíš že je to dobrý nápad? A mohla bych tě poprosit o nějaké dobré rady? Já totiž žiji jen s otcem a sourozenci tak bych o tom chtěla něco vědět. Například jestli porod bolí a nebo jestli to šití bolí. Slyšela jsem že porody trvají i 8 hodin to je ten čas kdy ženy už tlačí to miminko a nebo i s těma bolestma jakože miminku se nejdříve chce ven a pak zase ne. Budu jen ráda když mi o tom začátku a konci těhotenství povíš více už sis to zažila a jsi tak v mém věku. Byla bych ti moc vděčná nemám vážně nikoho kdo by mi s tím pomohl. :,(

 
marillynka
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 05.01.13 12:59

Gratuluji k maličké, je moc krásná..at vám dělá jenom radost :)Taky doufám že mě za tři měsíce čeká takový porod :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 05.01.13 13:22

Gratuluju ke krásnému miminku i krásnému porodu. Akorát kdyby mi někdo po porodu ukázal placentu a pupečník :mrgreen:, tak bych vrhla.

 
Juterka
Kelišová 5223 příspěvků 05.01.13 13:48

Krásné! Gratuluji k dceři i skvělému porodu :potlesk:!!!

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 05.01.13 14:33

@Rebelka20 kočko porody trvají i 48 hodin jako ten můj a nakonec to stejně dopadlo císařem. Takže ne vždy se daří a je lepší bejt připravená na všechno. Na tlačení ani nedošlo. :) tady žádný rady moc fungovat nebudou, každá ženská je jiná a každá si to prostě musí prožít. Jo a porod bolí, někoho míň někoho víc. Ale ten vyvolávanej jako u mě, byla fakt nudná, pak bolestivá pakárna. :,(

 
Rebelka20
Nováček 4 příspěvky 05.01.13 14:55

Ale i tak Vám děkuji :oops:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 05.01.13 15:41

Skoro jako bych to psala ja :D taky jsem furt cekala ze to bude horsi… Kdyz mi rikali at si sahnu na hlavicku, ze uz je videt tak jsem nechtela, protoze jsem byla plna sousttedeni. Ale snuru manzel prestrihnul a ja si placentu sama vyzadala, ze chci videt. Je toneuveritelny!!!
Gratulace k mimiskovi :kytka:

 
Radka81
Nováček 1 příspěvek 05.01.13 17:16

Gratuluji k malé princezničce :-)

 
danny617
Stálice 52 příspěvků 05.01.13 17:20

Moc gratuluji k holčičce! :-)
Taky jsem měla v Podolí rychlý a teď simyslím, žei pohodový porod. Přijela jsem otevřená už na 5 cm (2 hod od prasknutí vody) a pak za dalších 3,5 hod byl malý venku. Ty větší bolesti, když jsem nesměla ještě tlačit + tlačení asi 30 min max… Šití nebolelo - byla jsem injekčně umrtvená. Bohužel mne ani manželovi nenabídli přestřihnutí šňury.. na to se hlavně manžel těšil. Tak snad u druhého :-).
Rebelka20: Porod samozřejmě bolí. Pro mne to byla nejhoší bolest, co jsem zatím zažila. Ale jak to máš psychicky spojené s narozením dítěte, tak vlastně to tak hrozné není. I když pravda chviličku jsem si říkala, že to asi nedám :?. Šití, pokud tě urmtví, tak nebolí. Porod trvá hodiny i dny.. nikdy předem nelze určit, každá ženská to má jiné. První porody bývají delší a druhé zase bolestivější a rychlejší.. není to samozřejmě pravidlo. Jinak být tebou tak si ještě po maturitě něco užiji, najdu práci a udélám si pár let praxe. S dítětem je život úplně jiný… nevěřila jsem tomu a poznala to až když to zažívám. Osobně třeba vůbec nelituji, že mám dítě až ve 30. A hlavně nějaké finanční zajištění rodiny, místo na byldení atd si nejdříve vybudovat :-). Držím palečky, ať se rozhodneš jakoliv :-).

Příspěvek upraven 05.01.13 v 17:21

 
zoretka08
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 05.01.13 18:46

Jak to tak čtu tak si bud měla stejnou porodní asistentku jako já (rodila jsem tam pár dní před tebou) anebo jsou tam všechny asistentky stejně hodné a mají podobné postupy…taky jsem šahala na hlavičku a taky mi ukazovala placentu a tak :) Jinak gratulace k holčičce!

 
Bublinka2264
Kecalka 136 příspěvků 05.01.13 18:52

Kráááásný porod…gratujuji :hug:

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 05.01.13 19:26

Moc gratuluji k holčičce :hug: a nádherný porod

Já taky viděla placentu a připadalo mi to jako kus jater :-DDD

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 05.01.13 19:39

Téda tiše zvidím takhle rychlý porod gratuluju k princezně a přeji jen samé zdravíčko a překrásná léte :srdce: :srdce: :srdce:

 
xpisk03  05.01.13 19:43

Moc gratuluji :) já si porod také moc užívala, bohužel ale nakonec skončil akutní sekcí v plné anestezii, takže na bříšku jsem synka neměla :( doteď je mi to moc líto, ale lepší než kdyby se s námi mělo něco stát - měl pupečník kolem krku, klesaly mu ozvy a porod vůbec nepostupoval - 10hodin se nedělo nic jiného než stahy po 7 minutách a otevřená na prst

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 05.01.13 20:07

Moc gratuluji k malé princezně, moc hezky deníček i porod :potlesk: :palec:

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 05.01.13 20:29

Gratuluji k princezně :kytka:. Moc krásný deníček a takto chtějí zažít porod asi všechny těhulky. Já teda určitě ano :). Čeká mě to na začátku května tak snad to bude něco podobného :).
Přeji moc zdravíčka a krásných chvilek s rodinkou :kytka:.

 
Lynette
Echt Kelišová 7667 příspěvků 05.01.13 20:44

Jé! Já chci taky takovej porod! :lol: Ne vážně tohle je luxus. Moc gratuluju k miminku.

 
cublos  05.01.13 21:40

@Rebelka20 Ahoj tak já měla mimi v 22 porod má každý jiný třeba mě dávali vyvolávačku a myslím že každý porod bolí - jsou to takové tlaky které vždycky na chvilku přestanou a neboj to nejhorší trvá jen chvíli před porodem. Začne to většinou tak že tě začne pobolívat břicho jako když to dostaneš a postupně se to zhoršuje ale přežít to jde a pak už začneš tlačit a třeba u mě to trvalo tak 5, 10 minutek a prcek byl venku a celé tohle od začátku do konce trvá třeba těch 5,8…hodin. A to šití mno nic příjemného ale to je chvilka a stejně máš u sebe mimi tak je ti to fuk. Neboj se toho není to tak hrozné. Snad jsem ti trochu pomohla. :)

 
Anonymní  05.01.13 22:07

Ahoj. Gratuluji. Měla jsem to stejné. MuDra mě strašila, že to bude horší a bude se to stupňovat a vnucovala epidural. neštěstí jsem nepodlehla a bylo to fajn. Akorát jsem dostávala ATB kvůli streptokokovi a tak mi malou nenechali a odnesli do inkubátoru a přitom jsem byla úplně v pohodě. Je to už rok a pořád je mi to hodně líto, zvlášť, když si přečtu, jak o tom mluvíte:-(

 
Rebelka20
Nováček 4 příspěvky 05.01.13 22:56

Ano jistě :)) děkuji za každé vysvětlení :)) mě to nemá kdo vysvětlovat :))

 
Rebelka20
Nováček 4 příspěvky 05.01.13 22:58

Jistě děkuji :))

 
mishka123
Echt Kelišová 9634 příspěvků 05.01.13 23:09

Moc krásný deníček :potlesk: :palec: a gratuluji k malé :)
nás to snad také za 8 měsíců čeká :)

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 05.01.13 23:55

MOC KRÁSNÝ DENÍČEK A OBROVSKÁ GRATULACE :lol:

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 06.01.13 01:05

Krásnej porod :kytka: Kéž bych to podruhý měla taky tak :mrgreen: Maličké hodně štěstíčka :*

 
BLeaa  06.01.13 09:31

Moc krásný deníček. Gratuluji k holčičce, skvělému porodu (ten závidím). Mě to čeká zhruba za 14 dní. :) Přeji mnoho zdraví, usměvavých dní a rodinné pohody. :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 06.01.13 15:31

Gratuluju k pohodovému porodu a ke krásné holčičce :potlesk: :hug:

 
Borůvka12
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 06.01.13 16:17

Gratulace veliká k princezně :kytka: :kytka: :kytka:.Já tam chodila od března kvůli komplikacím, v srpnu se mi narodila holčička Eliška :srdce: :srdce: :srdce:.No musím říct, že na Podolí moc ráda vzpomínám :D :D :D, je tam moc dobrý personál. Ležela jsem i před samotným porodem kvůli zánětu a musím říct, že mě hýčkali :hug:

 
luca22
Extra třída :D 10884 příspěvků 06.01.13 17:13

Moc hezky napsané. Velká gratulace ke zdravé princezně. :potlesk: Musím se přidat s chválou na porodní asistentky v Podolí, my jsme byli s manželem velmi spokojení s přístupem a chováním porodní asistentky a ne jen jí, ale i doktorů. Čte se to tak krásně co sis zažila, já to štěstí neměla. Porod trval přes osum hodin a nakonec kvůli špatnému monitoru došlo na sekci.Tak snad s druhým dítkem, moc jsem to oplakala když mi řekli že půjdu sekcí. Těšila jsem se na ten pocit, když ti dítě přiloží hned po narození. Ale hlavně že vše dobře dopadlo a máme krásného, zdravého syna.

 
Katjinka
Kecalka 392 příspěvků 07.01.13 00:30

Ufff, děkuji za tento deníček. Také budu brzičko rodit v Podolí a každá pozitivní zpráva mě uklidní, ptž jsem řádně vystresovaná jako každá správná prvorodička. Termín jsem měla první již 31.12 a druhý 3.1. a pořád nic. Závidím, že už máš uzlíček v náručí :)

 
Anonymní  07.01.13 14:29

Moc gratuluji a závidím tak krátký porod já začla mít bolesti v 19 hodin v 9 ráno mě přijaly do porodnice a Naše malá (taky ) Nikolka se narodila ve 21 hodin. Ten tlak jak popisuješ jsem měla 9 hodin a je to něco strašného a kort když ti řeknou nesmíte tlačit nejste otevřená jenže to se to řekne co když prostě tělo chce tlačit a nekrásnější věta z celýho porodu byla „už mužete tlačit“ :-D porod jako takový nebolel ale tech 9 hodin před porodem to bylo něco strašného. Hodně záleží na přístupu PA a Dr. což já jsem si nemohla stěžovat. at ti malá nikolka roste jen do krásy a jste zdraví. :)

 
veveriska123
Stálice 59 příspěvků 11.01.13 09:33

Moc gratuluji k Nikolce :kytka: je krásná :hug:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:02

Gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama