Věř si!

O životě

Proč mít strach o sobě říct: Já jsem v tomhle fakt dobrej!, Já jsem v tomhle nejlepší!? Nemějte strach být na sebe pyšní. Postavte se sami k sobě tak, jak chcete aby vás vnímali druzí. A tohle celé berte prosím jen jako moji úvahu, vyjádření, potřebu se vypsat k situaci, kterou vidím polem sebe a skoro denně se s takovými lidmi setkávám.

Strašně mi vadí česká mentalita. Jako nechci to svádět jenom na českou mentalitu, ale tady v Česku žiji už přes 22 let, takže si myslím, že nás znám. Ta česká mentalita spočívá v tom, že každý člověk by si měl být vědom svých vlastních chyb a svých vlastních nedostatků.

S tím ještě stoprocentně souhlasím. Ale přijde mi, že tady v Česku chybí druhá strana věci. Že by si člověk měl být vědom i svých pozitivních stran. Svých silných stránek, svých pozitiv a celkově se vyjadřovat pozitivně sám o sobě. Což se tedy, dle mého názoru, prostě neděje.

Už jsem byla kolikrát svědkem toho, že někdo o sobě třeba řekl: „Já jsem dobrej v jazycích,“ a zpátky se mu vrátilo: „Tsss, tak ten je namachrovanej, si o sobě myslí bůhví co.“

A to spojení „být namachrovaný“, to má prostě negativní význam. Nikdo neřekne: „Hm, ten je vážně dobrej!“ Ale to, že o sobě někdo řekne, že je v něčem dobrej, neznamená, že je namachrovanej. V Česku, když o sobě řekne něco pozitivního, hned dostane sodu. Problém je ten, že spousta lidí si to vezme hodně osobně a natolik je to demotivuje, že přestanou dělat i to, co je baví. Anebo se dokonce přestanou věnovat tomu, o čem si dokonce oni sami myslí, že jsou šikovní a úspěšní. To je prostě špatně!

Jeden Americký vědec řekl: „What is the richest place on Earth? It's not Dubai, it's not New York, it‘s not Shanghai! It's graveyard! Because on a graveyard are ideas, that have never been invited. There are thoughts that have never been said!“

Je to něco v tom smyslu, že nejbohatším místem na zemi není Dubaj, není New York, ale hřbitov. Protože na hřbitově jsou myšlenky, který nikdy nikdo neřekl. Tam jsou ty vynálezy, který nikdy nikdo nevynalezl. Jen kvůli tomu, že ten člověk měl strach a neměl tu kuráž, sebevědomí, udělat tu myšlenku nebo zrealizovat to „něco“. A to je neskutečná škoda, protože v životě nebudete litovat toho, co jste udělali, ale toho, co jste neudělali.

Třeba jeden můj kamarád měl moc rád jednu holku, byl do ní zblázněnej. Ale vsugeroval si, že ho ta holčina nebude nikdy chtít, protože je ňouma, má odstátý uši, pro ni nezajímavý blázínek. Po pár letech se potkali a z té holky vylezlo, že ho tenkrát měla ráda a že čekala, až on udělá nějaký krok. Až ji osloví, napíše, někam ji pozve.

A celý ten problém je, že nemáme sebedůvěru. Že si nevěříme v tom, že ty věci bychom měli říct či ty činy, které bychom měli udělat, strašně moc přeceňujeme a dáváme jim vyšší váhu, než sami ve skutečnosti ty činy mají. Tím se lidé připraví o nespočet možností, zážitků a výsledků, které by se mohli stát v jejich životě. Jen proto, že se bojí udělat ten první krok.

Každý zná různé citáty, a když se podle nich bude ještě řídit, bude to úplně skvělý. Sebevědomý není hmotná ani fyzická věc, jako máte třeba výšku nebo barvu vlasů, barvu očí. To je věc, kterou dokážete relativně ovlivnit. Když se nevydaří jedna věc, otevře se tisíc dalších možností.

Podívejte se na to třeba tahle. Za nějakých třeba padesát let budete mrtví. Vaše děti vás samozřejmě ještě vidět budou, protože jste jejich rodič. Jejich děti vás také ještě budou znát, protože budete jejich babička nebo dědeček. Ale jejich děti už pravděpodobně ne. Tam to končí.

Pak o vašem životě nikdy nikdo neřekne ani slovo. Už nikdy nikdo nevysloví vaše jméno. Tak to vaše jedno rozhodnutí, o kterém jste si mysleli, že je tak důležité, vůbec není podstatné. A když ten krok uděláte, zjistíte, že to vážně tak důležité nebylo.

Jediní, koho můžete na tomto světě změnit, jste vy. Vy sami sebe. Nikoho jiného nezměníte. Buďte si vědomi svých pozitiv. Říkejte je nahlas a vykašlete se na ty ostatní lidi, co si o nich myslí. Je to váš život. Jen vy budete určovat, kam ten život půjde a co v něm budete dělat. Ale samozřejmě si buďte stále vědomi, že máte i ta negativa. To je vaše reálné já.

Hodnotilo 144 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Unicorn princess
Povídálka 14 příspěvků 31.10.16 01:03

Pravda. Nasi strachem z toho co „reknou ostatni“ se ochuzujem o moznosti. :nevim:

 
Myssicka
Kecalka 335 příspěvků 31.10.16 01:57

Jo, zcela s tebou souhlasim. Je to jedna z veci, ktera je charakteristikou naseho „cechacstvi“. Ten, kdo je prumer a nejlepe podprumer, je obliben. Hlavne, aby se umel dostatecne sam zkritizovat.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 11:55

 
Malike
Echt Kelišová 9568 příspěvků 31.10.16 06:15

:potlesk: Moc hezky napsané…budu hádat…22 let ziješ v cechach. takže původně jsi od jinud ze?

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 06:28

@Malike jsou odečtené roky, co jsem byla „na výletech“ v zahraničí. 22 let strávených čisté v čr a sk.

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 06:34

@Malike Možná by se měli odečíst i roky, kdy si malé dítě neuvědomuje svět kolem sebe. Na druhou stranu, už od mala se mu to že všech stran predhazuje.

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 31.10.16 06:51

Nemam ráda terminy jako čecháčství nebo české specifikum. Tady to zevšeobecňování mě fakt štve.
Když to vezmu na sebe - ano, mám nízké sebevědomí, nikdy bych o sobě neřekla, že jsem v něčem nejlepší. A je to výchovou - tehdy byl takový trend - hlavně moc nechválil, moc nevyčnívat.
Dnes se zase chválí úplně za všechno, každý chce mit z děcka něco výjimečného a až časem uvidíme, kam to povede.
A ze si třeba o mě někdo řekne, že jsem namachrovana? No a co, co je mi po druhých lidech…

 
VeHE
Závislačka 3671 příspěvků 3 inzeráty 31.10.16 07:03

:potlesk: super deníček. Naštěstí se z části pohybuju i mezi lidmi, kteří myslí jinak a pozitivně než lidi běžně okolo.

 
Zabatko
Závislačka 3385 příspěvků 31.10.16 07:29

Nesouhlasím. Nejvíc si o sobě myslí a říkají ti, co by měli být raději potichu. Ti, co jsou fakt dobří, to říkat nepotřebují, protože se to ukáže samo. Být opravdu v něčem dobrý není samozřejmostí. Být průměrný, nebo lehce nadprůměrný nebo podprůměrný, tak takových lidí je fakt hodně, až většina. Já jsem třeba v některých věcech dobrá, ale zase ne tak, abych to musela všem okolo tlačit. Kdybych byla fakt hodně dobrá, tak se to okolí a třeba i veřejnost dozví stejně. Myslím, že je dobře, že rodiče učí děti skromnosti. Nemusíme být ve všem „světoví“. A nesnáší pojmy jako „čecháček“ atd. Pokud se Ti tady nelíbí, tak tady přece žít nemusíš, můžeš jít někam, kde na řeči typu že jsi v něčem dobrá bude někdo víc zvědavý. Skromností nic nepokazíš.

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 07:56

:mrgreen: „sebevědomý“ ti určitě nechybí… ;)

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 08:01

@Regina Hero vím ;)

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 08:03

@novomamča a už to nejde opravit?

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.10.16 08:04

Ja si ani nemyslim, ze by bylo potreba vsem okolo rikat, jak jsem skvela.Me staci pro hrejivy pocit na srdci, ze to vim a je urcite fajn si to pro sebe ve chvilich, kdy o sobe pochybujeme, pripomenout.To me osobne dodava pocit sebeduvery a spokojenosti. Jinak me to rikaji dost casto jini, ale clovek nejak nevi, jak reagovat, tak se vetsinou spis usmeji a mavnu nad tim rukou. Ale potesi to samozrejme moc.
Kazdopadne denicek beru jako velmi zajimavy na zamysleni.

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 08:19

@Regina Hero Co už nejde opravit?
@MartinaIrena děkuji za názor ;)

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 08:23

@novomamča no ten ypsilon v sebevědomí, co jsi napsala, že o tom víš…

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 31.10.16 08:24

Nevycnivat je v ceskem narodu hluboce zakorenene lety nestastne politiky ci rezimu. Myslim, ze az ted s nasimi detmi prichazi jiste zmeny. Jen abychom je ustali :think:

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 08:26

@Regina Hero Nejde :?

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 31.10.16 08:28

Sice mírně krkolomně napsané, ale přesně jsem pochopila o čem autorka píše. Je to specifikum, že v ČR se závidí nejen úspěch (ten má prachů, to poctivě nevydělal apod.), ale i ten po…aný život. Mohla bych tu psát do…hááálelujaa :mrgreen:. Mám možnost srovnání a v jiné zemi jsem se s ničím takovým nesetkala. Jsme hodně negativní národ a gratuluji všem, kteří a které se z této společenské konvence dokážou vymanit. :kytka: Ještě, že mezi námi jste.
Sebevědomí začíná u bodu - začít se mít rád a neubližovat si nezdravými vztahy, sebevědomím na vodě (ty pády jsou pak velmi tvrdé), zkrátka myslet si, že svět a život se točí okolo mně a když nezvládám, nestydět si říci o pomoc okolí atd. Hodně ve zkratce :).
Bohužel nemůžu případně odepisovat na reakce, omlouvám se. Mějte se všechny/všichni hezky :kytka: :kytka:

Příspěvek upraven 31.10.16 v 08:29

 
Zabatko
Závislačka 3385 příspěvků 31.10.16 08:28

@svycarka
Já si naopak myslím, že např. ve škole se snaží vyčnívat skoro všichni, taky to pak tak vypadá.

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 31.10.16 08:30

@Zabatko vim co myslis…proto ta ma posledni veta: Jen abychom to ustali…

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 08:33

@maxi2408 Souhlasím, hezký napsané, vysvětlené.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 31.10.16 08:35

Ja tedy nemam pocit, ze by si lide obecne malo verili. Ale co se tyce pousouzeni, zda druhy „machruje“ nebo ne, mam radeji, kdyz druhy vic dela nez mluvi. Viz ty jazyky, kolik lidi ma v zivotopise napsano nekolik jazyku a pri pohovoru nejsou schopni zakladni konverzace.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.10.16 08:47

@Cuddy Souhlasim.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.10.16 08:49

@maxi2408 Souhlasim, jen si myslim, ze to fakt neni treba o sobe prohlasovat verejne, protoze jinak je clovek za trapaka

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 31.10.16 08:56

No ja myslím, ze je důležitější si věřit, než o sobě někde říkat, že jsem v něčem nejlepší. V tomto mi třeba americky způsob výchovy nepřijde zrovna šťastný. Navíc si myslím, že lidé, kteří opravdu v životě něco dokázali, měli velkou pokoru.Ja jsem tak prostě vychovana :oops: A naopak je celkem nebezpečný kult dokonalých lidi na facebooku :nevim:

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 08:58

@MartinaIrena To se právě děje tady, že ho pak každý považuje za trapaka. Vem si třeba američany. Ti se to o sobě nebojí říct, jsou sebevědomí, a navzájem se v tom všichni podporují.

 
novomamča
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 31.10.16 09:05

@Nika079 Nezahrnovala bych do toho facebook ani jiné sociální sítě. Když si budeš věřit, nebudeš se bát to o sobě říci, nebudeš mít strach z toho, co na to řeknou ostatní. Když si lidé nebudou věřit, nikdy nikdo nis nedokáže. Všechny napady a názory zemřou s nimi.

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 09:09

Myslím, že je zásadní rozdíl v tom, když si člověk věří a uvědomuje si svá pozitiva a když skutečně jen „machruje“, tj. vychvaluje se bez ohledu na situaci a bez ohledu na to, zda to je skutečně pravda…
Je dobré si věřit a uvědomovat si své silné stránky, je dobré je vyzdvihnout, když je to potřeba… ale plácat to o sobě jen tak mezi řečí, třeba když si kamarádka posteskne, že má dnes den blbec a druhá jí na to poví, že ona je dobrá na jazyky a v práci je nejlepší ze všech, tak to svědčí spíš o tuposti a nedostatku empatie, než o čemkoliv jiném… :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.10.16 v 09:10

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 31.10.16 09:39

Tak já bych začala tím, že jsem pyšná na to, že pocházím z České republiky, jsem Češka a mé sebevědomí tím nijak netrpí, jsme hrdý národ, co v minulosti něco dokázal, méme být na co hrdí i teď, pojďme hledat ty pozitiva, jak píše autorka a nezabředněme do toho, že si každy druhý komentář kopne do čecháčka a napíše svou úžasnou zahraniční zkušenost… mám ráda svou zemi, není dokonalá, ale je moje :srdce:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 09:40

@Pipilota Citrónie :palec:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 31.10.16 09:58

@Pipilota Citrónie :potlesk: :potlesk:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 31.10.16 10:21

@novomamča ale ja naprosto souhlasim s tim, ze by si lidé měli věřit! Ale to je něco jiného než to o sobě prohlašovat. Je mi bližší tichý inteligent než chvastal a nebojim se to sem napsat ;)! A v Americe jsem žila a opravdu je neberu jako svůj vzor, mně se právě ta podpora za každou cenu nelíbí.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 31.10.16 10:58

@Nika079 Asi tak nějak. To, že o sobě někdo prohlašuje, jak a v čem je skvělý, z něj lepšího nedělá. Za mne raději činy, než slova. To považuji za mlácení prázdné slámy. A pak taky, jak platí třeba v obchodě, dobré zboží reklamu nepotřebuje, narozdíl od šmejdů za drahý peníze. A s lidma je to podobně. Třeba šikovnej řemeslník má kšeftů, že neví co s nima. Kdo se vychvaluje, dost pravděpodobně nic moc neumí. A to není předsudek, ale životní zkušenosti. :mavam:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 31.10.16 11:02

Autorko moc se mi libi, že máš odvahu ‚jít s kůží na trh‘ a řekneš svuj názor, i když není populární. :potlesk: rozumim tomu o cem pises, ale je to slozite téma a těžko jej obsáhnout v jednom deníčku. TAke mam zkušenosti z mezinárodního prostředí a muj partner je cizinec, proto naprosto chápu, o cem pises, ale taky vím, že kazda mince má dvě strany a ta negativa ceske mentality vyvazuji vyrazna pozitiva. Jsme například solidární národ, viz ruzne sbírky, lidé si více pomáhají, nenavazujeme přátelství ‚z klubu‘ ktera jsou více o sociálním postavení než skutečném kamarádství atd atd. jak pisu je to slozite a obsáhle téma… ale urcite zajimave a tak je dobře, že jsi ho otevřela.

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 31.10.16 11:53

@Pipilota Citrónie prosim prosim o napsani konkretne, co dokazal cesky narod v minulosti, citim z tveho prispevku, ze toho nebylo malo, ja mam velke dejinne nedostatky…a na co konkretne muzou byt cesi hrdi ted v poslednich letech, rekneme po revoluci :think: :nevim: dekuji, pokud se mnou ztratis cas vysvetlenim

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 31.10.16 12:15

@lajovka nevím, o co se zajímáš ty osobně, ale v každém oboru, ať už se jedná o vědu, o politiku, o kulturu, o podnikání, o sport, o medicínu, o to, co je ti blízké, se najde někdo, nějaký šikovný Čech, který vyniká, a nemusí vynikat ve světovém měřítku, i když i takových je spousta, je spousta lidí, co vyniká třeba na regionální úrovni, nevím, jestli u vás v regionu je nějaký místní plátek, je spousta lidí, kteří jsou uznáníhodní a můžeme být na ně pyšní, já jsem třeba pyšná na to, že u nás je spousta šikovných podnikatelů, lidé, co vybudovali firmičku od nuly, lidé, co dělají poctivě svoji práci, je jedno, jesli je to pekař, co se mu podaří křupavý rohlíček, kadeřnice, co se ji podaří účes, Petr Čech, co chytne kdejaký gól, Jágr, který i když je vrcholový sportovec najde spoustu času na programy pro děti, máme třeba skvělé zdravotnictví, dostupné opravdu každému, máme výborný systém grantů a věda u nás kvete (vím, že má své nedostatky, ale ve vědě vynikáme), spousta výborných filharmoniků světového formátu, pokud jde o politiku, oceňuji, jak hladce proběhla revoluce a rozdělení Československa (zase můžu mít spoustu výhrad, ale mohlo to být krveprolití), máme se krásně, není válka, ve většině měst lze jít v noci bezpečně ven, i když jsem žena, uvědomujete si, že toto není ve světě úplně běžné? máme rovnost mezi ženami a muži, jako ženy máme volební právo, máme výborný sociální systém, nikdo neumírá hlady, každý může studovat, už to není výsada můžů nebo určité sociální vrstvy. Ano, není to dokonalé, ale je tu krásně. Jo a ještě bych chtěla vyzdvihnout, že je tu spoustu krásných žen, pracovitých mužů a že se na mě lidé často na ulici usmívají. Bože mohla bych pokračovat dlouho, miluju tuhle zemi čím dál víc :lol:

 
Uživatel je onlineAlušáček
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 31.10.16 12:44

Češi jsou takový docela negativní národ, ale pochválit se taky umí :lol: a nejvíce ti kteří nic neumí, nic nedokázali, mám dojem, že čím větší hlupák tím větší sebevědomí. Naopak lidé vzdělaní, schopní mají pokoru, jsou si vědomi toho, že se stále mají co dozvídat a v čem zlepšovat ;) Problém je spíš v tom, že lidi jsou závistivý a neumí ocenit a pochválit druhého…

 
Stánina
Extra třída :D 10731 příspěvků 31.10.16 12:44

@Regina Hero Nene, to opravdu nejde opravit… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.10.16 12:53

Myšlenka rozhodně dobrá, víra sám v sebe je skutečně potřeba a je důležité na ní pracovat. Jen by asi bylo lepší to vyjádřit poněkud distingovanějším způsobem. Ti, kdo pokřikují, jak jsou v něčem dobří, se většinou mají hodně co učit. Ti největší učenci právě dochází k tomu, že vím, že nic nevím… Tvůj deníček je o takovém mladickém, nevyspělém sebevědomí, něco jako hrk hrk, děcka, vpálíme do toho po hlavě. Což většinou vede spíše k nabití si huby, než k dosažení úspěchu…

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 31.10.16 13:03

@Tiger-lily to jo, ale pak je tady takové to, že maminka uvaří oběd, pochválíš ho a ona sklopí oči řekne, no ale nepovedli se mi nudle, ale né maminko, nudle jsou tak akorát, no ale ty knedlíčky jsou málo osolené, né maminko, ty knedlíčky jsou vynikající, né, nejsou a ta zelenina je moc na hrubo, máš chuť řvát doprdele, tak proč mi rveš hnusnou polívku? nebo unavuje mě, jak si vynucuješ pochvalu! Přitom by stačilo říct: děkuji, ale mě by nadchlo: jsem dobrá kuchařka a těší mě, že ti chutná, fakt ti ráda vařím :dance:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 31.10.16 13:04

Já bych to „sebevědomí“ popsala trochu jinak. Člověk má věřit sám sobě, že určité životní situace zvládne, je vnitřně naladěný tak, že to chce dokázat, připravil se na to, že vyčerpe vše, co je v jeho silách…To, že se mi tu někdo bude chvástat, jak je dobrej, je pro mě machrování a ne sebevědomí. Znám spoustu lidí, co jsou opravdu šikovní a rozhodně se nemusí za to chválit, mluví za ně práce a spokojení zákazníci, jsou pokorní a vděční…Pak znám pár těch, co jen hloupě pindaj, co všechno dokázali, jak jsou dobří, přitom jediný, co umí, je se nad ostatní povyšovat kvůli ničemu a nejlépe bez svého přičinění.

 
Uživatel je onlinereinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 31.10.16 13:45

Pár vět v deníčku se mi líbilo hodně. Nicméně nemáš pravdu, není to o tom, kdo je a nebo není Čech. Manžela mám cizince, sebevědomí má velmi nízké, naopak nechápe, když kolikrát sama sebe pochválím a ano, slýchávám doma tituly jako „namyšlená, nefrněná, psyšná…“ a to celkem běžně. On sám pochválit neumí. Sebe ani druhé, a samochválu jako takovou nechápe vůbec.
Přitom například i staré buddhistické moudro praví, že dokud si člověk neumí pomoci sám a není sám šťastný, pak druhým může pomoci jen velmi málo… :mavam:

 
Ellusa
Generální žvanilka 22044 příspěvků 31.10.16 14:25

@Alušáček @Zabatko @Regina Hero @Tiger-lily :palec:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 31.10.16 14:29

@Pipilota Citrónie s tou polévkou jsi me pobavila! A ano, tak to často chodí. Na druhou stranu nemám ráda, když mi (jedna konkrétní osoba) po každém jídle řekne „děkuji, bylo to dobré“. Znamená to, ze jako nic moc, protože když mu něco opravdu chutná, tak to řekne hned :-) Oproti tomu se nechám od rodiny pochválit i za studenou večeři :lol:

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 31.10.16 16:39

@lajovka Tak porevoluční období už Ti bylo přiblíženo, sáhneme si do minulosti - např. Komenský, Jánský - objevitel krevních skupin, tatíček Masaryk a jeho unikátní
sociální projekt Masarykovy domovy (dnes Thomayerova nemocnice), který neměl ve své době obdobu nikde na světě, Seifert - nositel Nobelovy ceny za literaturu…

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57508 příspěvků 31.10.16 17:57

@Pipilota Citrónie Nádherně jsi to napsala, jsem hrdá stejně jako ty. Krásná země a krásní lidé( i duchem). Nesnáším vychloubače a ještě víc nesnáším lidi, co tlachají o české mentalitě.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 17:57

 
Regina Hero
Generální žvanilka 23754 příspěvků 2 inzeráty 31.10.16 18:01

@lajovka a co tak Prokop Diviš, František Křižík, Josef Ressel - o těch jsme se učili už někdy na základní škole…
Otto Wichterle, Jaroslav Heyrovský…
Co hudební skladatelé? Antonín Dvořák, Bedřich Smetana… co Bohuslav Martinů, Leoš Janáček, Zdeněk Fibich… neříkej, že by sis nevzpomněla na žádného z nich…
A můžeme pokračovat u spisovatelů, básníků, režisérů… a myslím, že by se našlo i v současné době dost lidí, kteří by stáli za zmínku…

Příspěvek upraven 31.10.16 v 18:02

 
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 15850 příspěvků 31.10.16 18:58

@novomamča Pokud jsem ti dobře porozuměla, není ani tak důležité, co člověk dělá, ale jak o tom mluví. A s tím nesouhlasím. Dobré věci, činy i dobré srdce není třeba samochválou srážet někam do hlubin chvástounství. Kdo si je vědom své ceny, nemá potřebu ji vytrubovat do světa, uznání se mu dostane zcela jistě. Stejně tak i sebevědomí a sebeúcty, která nevyplývá z toho, co o sobě tvrdím, ale jak se sama k sobě stavím, jak se vnímám a jak žiju v souladu se svým nitrem. Rozhodně nesouhlasím s tím, že nemáme sebedůvěru, jako národ jsme takoví a makoví. Podle sebe soudím tebe. Jestli tak vnímáš okolí ty, je to v první řadě tvůj problém. Zaujalo mě, že se tady někdo zcela vážně ptal, na co mohou být Češi hrdí. To je fakt smutná vizitka elementárních neznalostí každého průměrně vzdělaného Čecha. Nebo provokace.

 
Pipilota Citrónie
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 31.10.16 19:49

@tetaagáta @Regina Hero holky díky :palec: ještě jsem si vzpomněla na Mendela ( otec genetiky a Čech! :dance: ) na Jaroše ( rozhodně nesmíme chybět ani u koruny Himaláje, a to bez kyslíkových přístrojů :pankac: ) nevím, jak se jmenuje ta paní, co dělá tak vynikající marmeládu, že si ji kupuje anglická královna :potlesk: a jsem ráda, že tu byli obrozenci a uchovali jsme si ten náš komplikovaný jazyk :lol: i když národní obrození byla jedna z nejhorších maturitních otázek :oops:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 31.10.16 19:54

Já zas mám pocit, že typická česká malost není o nedostatku sebevědomí, ale o tom kafrání, kdy každý má pocit, že on ví všecko nejlíp. O tom, jak každý primitiv v hospodě u piva ví, jak by se mělo všecko dělat nejlíp.
U nás ve městě se dost buduje, dělá se plno nových projektů a staveb a když se udělá krásné nové nádraží, tak lidi kafrají, že se měly udělat radši chodníky. Když se zrekonstruuje centrum města, tak jiní kafrají, že za ty peníze už to mohlo být udělané jinak. A to je pořád kolem dokola. Cokoliv se udělá, všecko je špatně.
Každý ví nejlíp, co a jak by se mělo dělat líp, ale aby např. šel na zastupitelstvo a tam to přednesl, na to nikdo koule nemá.
A tak je to ve všem.
Já mám z Čechů pocit, že si všichni myslíme, jak jsme tady nejlepší, jak jsme sežrali všechnu moudrost světa, víme všechno nejlíp, ale když to máme říct někde nahlas a něco pro změnu udělat, na to nemáme.

 
jun
Kecalka 493 příspěvků 31.10.16 20:19

Souhlasím, souhlasím, souhlasím a nejspíš si tento deníček budu číst každý den :) Díky moc za něj

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama