Vypovídání se IX.

Rodičovství

A jak to bylo dál... Přiznám se, že jsem na začátku srpna úplně záměrně deníček nenapsala, ačkoliv ho píši každý měsíc, potřebovala jsem počkat, až jak všechno dopadne a s jakým výsledkem, také časově se mi nedařilo tolik, abych něco sesmolila. Matýsek oslavil 19. srpna 4 měsíce a za svůj život se dokonale naučil přivádět maminku k šílenství.


1 komentář


1 komentář


3 komentářů

Červenec - ačkoliv jsem na své kojení pyskovala, Mates se neustále všemi možnými způsoby snažil vysvětlit mi po svém,že moje prsa u pasu s vpáčenymi bradavkami, na které mu cpu kus nějaké odporný hmoty s obřími dírami, ze kterých stejně teče kulové, ho absolutně, ale opravdu absolutně nezajímají, samozřejmě, že podobu našeho kojení cca 3 minuty, dokud aspoň trocha tekla, jsem pracně z druhého ňadra dolovala stejné, ne-li větši prd než Mates z prvního prsa. A pozor, na každé kojení jsme dali pracně dohromady tak 50 ml, načež jsme samozřejmě 150 ml doplnili lahví :-) Takže suma sumarum nám to hodilo jednu dávčičku, no nekupte to, že. Ale to hlavní bylo, že jsem pořád každému zvědavci, kterému nepřišlo trapné se ptát, mohla slavně odpovědět: ano kojím. Ovšem když se mně tchán třikrát zeptal a pokaždé mi odpověděl, to je správné, omdlévala jsem. A opravdu jsem se hrůzostrašně bála chvíle, kdy už to proboha vzdám a budu muset odpovědět: ne - vůbec jsem nechtěla vidět ty reakce. Ale nevzdala jsem to, pořád jsem pracně kojila, čím dál méně mléka :-(

Naše nedonošené miminko v průběhu července neuvéřitelně krásně páslo koně¨a stejně tak neuvěřitelně krásně promluvilo, samozřejmě pazvukay, ale dávalo najevo svou radost, svůj vztek a také se neuvěřitelně nahlas začalo smát, ovšem ne na mě,ale na tchyni a partnera. Ono je přece úplně jedno, že já mu dávám jíst, že já se snažím jako blbec kojit, že já ho přebaluji, tatínka tím přeci nebudu obtěžovat, že :-D, že prostě já dělám většinu věcí, ale co by se smál na mě, na tu trpanou osobu, kterou vidí celý den, že :-)

Dále naše miminko vážilo ve třech měsících 5930 gramů, což je pekelná váha, vzhledem k tomu, že po narození měl 2250 g :-D Doktorka naznačila, že je tlustý -není -je krásný :-) Pí. doktorka nás taky nepotěšila - oznámila mi, že skoro nenahmatá fontanelku, že zarůstá rychle a že uvídíme příště. Na můj dotaz, co se může stát, mě vyloženě seřvala, ať se zatím nestarám, že se ještě nic neděje. Samozřejmě jsem si, blbka, přečetla všechno možné a pak už se jen bála, ale musím říci, že se moje myšlenky trochu vytěsnily, prostě jsem věřila, že je věe v pořádku.

V červenci jsme se také vydali na dlouhou cestu, 300 km na Moravu na svatbu - tam jsme jeli v noci a Mates cestu prospal, svatební obřad přežil bez úhony a bez řevu, tak to bylo ostatně celý víkend. Zpáteční cestu jsme jeli ve dne, naštestí nebyla vedra, tak se to dalo, akorát nás pobavil chlapec na benzínce, kterému se strašně líbilo mé kojení v autě :-D No, co jsem mohla dělat, malý pil, chlapec zíral a nikde nikdo - teprve když už jsem jako nevěděla co, jsem se na něj začala smát a on zrudnul a zalezl :-D

Malý taky dostal pigáro do nožičky, to byl den. Řval chuděrka 8 hodin v kuse, málem mě odvezli, bylo mi ho líto, zároveň mi bylo líto mně, že jsem tu sama -partner byl v práci, ale nakonec jsme všechno zvládli, noc prospal normálně a druhý den už bylo vše v normálu.

Srpen - pořád kojení a pořád čím dál víc horší. Náš malý pořád pase, nám se to děsně líbí, ale už se těšíme na něco víc, třeba přetočení, ale víme, že s malého proporcemi je to těžké, pořád povídá, akorát, že čím dál tím víc a nás už kolikrát bolí hlava :-D

4měsíční prohlídka byla úspěšná, rtg ukázal, že fontanela je sice zavřená, ovšem švy srostlé nejsou a hlavička roste normálně :-) Váha ukázala 6950 gramů - doufáme, že malý nebude pořád přibírat kilo za měsíc :-D Najeli jsme na příkrmy a kašičku. A samozřejmě, že kdybych malému do skleničky namlela slámu se senem, sní to, že. Jediné, co ho při krmení lžičkou nebaví, je to, že jsem pomalá :-D Ale stejně půlku sklenice zadlábne ještě mlíčkem :-)

No a já, já jsem začala ujíždět na MMB - dva/tři balíčky týdně nejsou problém, podotýkám, že týdně ale nepřekročím 300 - jsem v nízkých rovinách :-D Ale dají se najít krásné věci za pakatel :-) Partner mi nadává, že jsem zavislák :-)

No a k dnešnímu dni, tedy 28. 8. 2011 jsem přestala kojit, už jsem opravdu neměla sílu, za srpen jsem kojila už jen ráno a večer a sotva 70 ml dohromady. Takže se opravdu (ne)těším na toho, kdo mi první dá tu nejhorší otázku…

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 31.08.11 09:01

Finduš.....krásně napsané a hlavně…neboj se toho…když to prostě nejde tak to nejde :pankac: 80% ženských kojí max 2 měsíce :palec: Malej je šikulka a ty ještě větší :palec: :palec: Takže jen tak dál a nosánek nahoru jaká jsi šikula :huban: :huban:

 
heyday
Závislačka 3210 příspěvků 31.08.11 09:26

krásný deníček :potlesk: náhodou jsi kojila fakt dlouho přitom, jak jsi to měla těžké. nejdůležitější stejně je, že jste oba spokojení a mlaďas prospívá :wink:

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 31.08.11 10:44

krasny deniček.. z kojeni si nic nedelej, delalas vse mozne, abys to udrzela.. verim, ze sily dosly, kor kdyz to bylo tak malinko :-) maly uz ma kasicky a prikrmy, tak parada, je to sikulka :-)

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 31.08.11 10:55

krásnej deníček :palec: :palec:
kojení…ten kdo to nepochopí,tak je to jeho problém…ty jsi udělala vše pro to,aby to šlo..a myslim si,že už jsi si vytrpěla dost…a ždímat ze sebe každou kapku :nevim: ty máš svědomý čisté..protože jsi udělala co jsi mohla :huban: Matýsek je krásnej a zdravej..to je nejdůležitější :palec: :palec:

 
nicky88
Závislačka 3540 příspěvků 31.08.11 11:29

find vše co se týká kojení už bylo řečeno holkama :hug: a deníček? Opět :palec: :potlesk: :palec: :potlesk:

 
makakela
Echt Kelišová 8010 příspěvků 31.08.11 16:43

opět krásně napsanej deníček :palec: :palec: . šikulka a Maty je borec :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 31.08.11 21:47
:palec: :palec: :palec:
 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 31.08.11 21:49

opět hezky napísaný deníček…si šikovná máma :palec: :palec: :palec:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 31.08.11 22:26

hezky napsaný a fakt ze života… Z kojení si opravdu hlavu nelam, já mam takovou perličku, kojila jsem čtyři měsíce (ne ale plně, mlíka bylo málo) a pak se na to vyprdla, pač malý už nesál a jen jsem odsávala… No a to je už přes měsíc a půl, jenže to jedno prso se mi furt nezdálo, tak jsem šla na gyndu a mudr. mi zmáčknul prsa a pořád z nich teče mlíko 8-o 8-o život je někdy jedna velká ironie........ :mrgreen:

 
Hodaka  01.09.11 17:15

Moc hezký deníček :palec: :lol:

 
HankaPr.
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.09.11 21:02

Finduško
:huban: :palec: :huban: :palec:

 
klarushka
Závislačka 3884 příspěvků 05.09.11 15:04

krásně napsáno a neboj kojení taky nejní všechno hlavně že ste oba spokojení a šťastný :palec: :palec:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 05.09.11 21:26

Findus vis ze se mas na vsechny kojo zvedavce vyprdnout :hug: :hug: Maty :huban: :huban: :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama