Vypovídání se X.

Rodičovství

Aneb co se událo za poslední tři měsíce. Po dlouhé době jsem se rozhodla napsat další deníček. Kde je mé odhodlání psát deníčky každý měsíc? Tipuji, že někde mezi potentovanou plenkou, sporákem, úklidem, hráním si se synem, hraním si s partnerem, srážením se s kamarádkami, nakupováním atd. Momentálně bych mohla ještě přidat vánoční cukroví, výzdobu a bla, bla, bla. Znáte to.


1 komentář

Postupem času jsem přišla na to,že mé krásné spavé dítko, která skoro vůbec nezlobí, nehodlá být takové pořád :-) Jak to, sakryš? Proč mě nikdo proboha neupozornil, že bude mít svou hlavu, že nebude chtít dělat to, co chce zrovna maminka. Vždycky mi vštěpovali, že přání maminky je zákon, lhali mi? Jak to, že když řeknu, miláčku spinkej - maminka musí…(cokoliv), tak zrovna v tu chvíli má prcek velkou tohu si hrát. Proč zrovna ve chvíli, kdy mám konečně hotovo a chci si na moment sednout s knížkou, se radar meho díttěte spustí a pod víčky zablikají ty nejkrásnější oči na světě? :-D

Nikdo, ale vůbec nikdo neměl tu snahz upozornit mě na to, že být maminkou není o větě: maminka řekla, že to bude takhle. Být maminkou je o větě - synáček chce :-)
Ale zase beru v úvahu, že je mu teprve 7 měsíců - teprve? Proboha, kde je ta doba toho bříška na těle, mého ležení v nemocnici, kdy mě všichni obskakovali a všichni povídali, jen spinkejte, maminko, jen spinkejte :-D Kde je ta doba, kdy jsem si z nemocnice po deseti dnech nesla svůj krásny drobný uzlíček s váhou 2250 gramů? Kde jsou ty doby mé trapné hysterie typu: probohaaa, všechno mu je veliké, co on chuďátko bude nosit? (velikost 56 opravdu nebyla pro prcka, co se narodil s délkou 45cm :-D ).

Kde? Ta doba bych řekla kde je… uložená hluboko v mé paměti, navždycky si budu pamatovat všechno, co se událo kdysi před 7 měsíci. Za tu dobu naše dítko přibralo 6,5 kila a nehorázně rychle se hrabe k 9 kilům a následně k desíti, vyrostlo o 25 cm 8o Naučil se smát se, otáčet se, válet sudy a plazit pozpátku. Na lezení a sezení ještě čekáme - nedočkavě. Ačkoliv nám už bylo řečeno, že je opožděný, že by měl už dávno sedět a lozit. Ale naše lékařka řekla, že takové kecy nemám poslouchat, že je naprosto v normě a sestra na rhb řekla to samé. Na rhb chodíme z důvodu mírně propadlého hrudníčku,ale ani na to mu nedala žádné cviky,že to není n ic hrozného.

Každopádně mi prdelka dělá radost a dokáže mě i neuvěřitelně moc rozesmát a zlepšit den. Například včera se překulil z koberečku na lino a začal couvat, u toho se různě vytáčel, aby se vyhnul předmětům, vždycky se koukne dozadu, zjistí pozici a přeručkuje, aby mohl couvat dále :-D Ale on se u toho tak hrozně nádherně řehtal, že jsem se málem poču… smíchy :-)

Matýsek má celkově často výbuchy smíchu. Je to náš smíšek. Nejlepší to bylo u pana doktora na rhb. Mates se na něj hihňal, pan doktor se mu líbil, byl takový vtipný, plácaný :-) No a najednou Matese vzal za nohy a spustil dolů, já lapala po dechu - dítě viselo hlavou dolů, ale pozor, Matýsek vybouchnul smíchy, rozhazoval rukama a děsná prča. Pan doktor prohlásil, že to v životě neviděl :-)Poté, co položil Matýska zpět, se on nemohl obdivným pohledem vynadívat na pana doktora, točil se jak vrtule, jenom aby na něj mohl vidět :-)

Je to prostě moje zlatíčko, děla nám jenom radost, jen by mohl pochopit větu: Maminka potřebuje - uklidit, dát prádlo do pračky, uvařit… atd.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 24.11.11 07:56

Pěkně napsané :potlesk:

 
lentilka76
Kecalka 411 příspěvků 24.11.11 09:54

Netrávila jsi náhodou jeden den u nás? :mrgreen: Nějak se v tom vidím. A holčičky taky milujou, když je tatínek vezme za nožičky a jsou hlavičkou dolů.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 24.11.11 13:57

Krásnej deníček,krásnej chlapeček :potlesk:

Příspěvek upraven 24.11.11 v 13:58

 
Záhořanka
Stálice 51 příspěvků 24.11.11 18:26

Taky divočina jako u nás :lol: A i nás rehabiliační ujistila v 6 měsících a něco je na lezení a sedání čas, klidně do 8 měsíce nebo déle a není to znak nějaké vady. Takźe dál vesele a díky za prima deníček. :mavam:

 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 24.11.11 19:04

opět krásné :potlesk: :srdce: :P

 
bambulinek
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 24.11.11 19:05

Krásný :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug: :hug: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 24.11.11 21:22

Tak az prijedete k nam, ceka te uplne to same :mrgreen: :mrgreen: hezky napsany :* :*

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 25.11.11 13:01

Nádherný deníček :potlesk: zasmála jsem se :palec: zas brzy napiš :kytka:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 25.11.11 15:25

jako bych to psala já, je to všude stejné :mrgreen:

 
Marben
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 26.11.11 20:58

Krásný deníček a šikovný Matýsek :)

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 27.11.11 11:31

super :lol: prostě Matýsek :potlesk: :P :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama