Výsměch osudu?

Prázdná náruč

Vypsat se je někdy jednodušší než o něčem mluvit. Před pěti lety, 23. 8. 2008, jsme se (s tehdy přítelem) vzali a rozhodli se založit rodinu. Nespěchali jsme.

Další rok začátkem léta jsme se domluvili, že to „zakládání“ trochu odložíme a provedeme úpravy na našem domečku. A ejhle, asi za dva týdny nepřišla očekávaná menstruace a následovaly dvě čárky na testu. V první chvíli jsem nevěděla, jestli mám brečet nebo se radovat. Během následujících dní úplně převládla radost a začalo těšení se na přírůstek.

Na prvním vyšetření ještě nebyla vidět srdeční akce, zato na druhém v 8. týdnu už srdíčko bušilo jako o závod. Hned jsme to jeli oznámit oběma rodičům, vždyť to také mělo být jejich první vnouče! Byla jsem objednaná na kontrolu ve 12. Týdnu, a aby mi to vše rychle uteklo, začala jsem plánovat a pokukovat po miminkovských věcech.

Někdy v 10. nebo 11. tt jsem však lehce zakrvácela – všichni říkali, že se to občas stává, tak jsem to neřešila, vždyť to bylo jenom jednou a krátce. Krvácení se však vrátilo a ve větší intenzitě, a tak mě manžel vezl na pohotovost. Tam mi lékař oznámil, že nevidí srdeční akci a musím co nejdříve na vyčištění dělohy. Druhý den ráno, 23. 8. 2009, v den našeho ročního výročí jsem tedy jako „dárek“ dostala kyretáž.

O nové miminko jsme se nesnažili, začali jsme oba studovat VŠ a rekonstruovali domek. Pak přišly úsporné balíčky a snižování platů a naše osobní finanční krize. Manželova sestra čekala dvojčata a já jsem se těšila na svoji úlohu hodné tetičky. Začátkem roku 2012 se finanční problémy ještě zhoršily, a proto jsme se rozhodli prodat dům. Do toho jsme se měli v práci stěhovat z malých útulných kanceláří do supermoderních openspace a zkouškové období ve škole, rozbité auto a samé další smůly, noc se nedařilo. Zjednodušeně spousty a spousty stresu. S manželem jsme se často hádali a já jsem začala uvažovat, jestli má cenu náš vztah dál udržovat.

Byla jsem z toho všeho unavená, málo jsem jedla a bylo mi zle. Mezitím se mé švagrové narodila krásná zdravá dvojčátka! Zpozdila se mi menstruace, a když už dorazila, bylo to jen špinění, které neustávalo, týden, dva až mě manžel donutil dojít si ke gynekoložce. Šla jsem tam s tím, jestli nemám nějaký zánět. No a ze zánětu se vyklubalo miminko, v 9. tt! Nemohla jsem tomu uvěřit, vždyť jsme se chránili!

Nastalo nejkrásnější období mého života. S manželem nám to začalo zase fungovat jako na začátku. Týdny utíkaly, všechna vyšetření byla naprosto v pořádku. Snažila jsem se dělat všechno správně, aby se malá měla jako v bavlnce. Dávali jsme dohromady výbavičku a vše potřebné. Ač jsme měli termín 8. 2. 2013, neskutečně jsem se těšila na Vánoce. Všechno jsem vyzdobila, napekla cukroví a představovala si, jaké budou ty další Vánoce, už s naší malou slečnou.

19. 12. (33. tt) ráno bolesti. Asi poslíčci, myslela jsem si. Jenže poslíčci se zhoršovali a kolem 11. hod už jsem si volala sanitku. Rychle jsem zabalila vše potřebné do porodnice, pro sebe i mimi. Cesta byla nekonečná. Na vyšetřovně spousta lidí, ani nevím, kdo byl kdo. Každý se na něco ptal.

Dlouhá kontrola ultrazvukem a slova doktorky: „Je tam asystolie, zavolejte primáře“. Ten se jen běžně podíval a prohlásil: „Je mi líto, ale miminko je mrtvé“, a pak že musíme počkat na porod. Volala jsem manželovi, aby za mnou přijel, ale nedokázala jsem mu to říct. Musela sestřička z porodního. Ač jsem na něm poznala, jak moc ho to zdrtilo, nedal na sobě nic znát. On, sestřička a paní doktorka, co mě rodila, mi byli velkou oporou během porodu a dělali vše pro to, aby porod proběhl rychle a abych nemusela vidět to bezvládné tělíčko.

Vždycky jsem si myslela, že Ježíšek dává, ale on zřejmě i bere. V jednom okamžiku se mi život obrátil úplně naruby. Proč?

Teď, v šestinedělí, se snažím dát se dohromady a hned, co to půjde, se chceme pokusit znovu. Napotřetí už to přeci musí vyjít, ne?

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 08.01.13 00:41

Jezisi to je mi lito :hug: drzte se!

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 08.01.13 01:01

:-(… drž se… pevné nervy… a dobré myšlenky… snad ta 13ctka pro vás dva bude šťastná… :hug:

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 08.01.13 01:02

Moc mě to mrzí, neumím si vůbec představit tvojí bolest :hug: Možná bych uvažovala nad genetickým a imunologickým vyšetřením :nevim: Každopádně přeju hodně štěstí a do třetice to už musí vyjít (taky se na to spoléhám).

 
Marcip
Extra třída :D 13125 příspěvků 08.01.13 06:23

:,( Je to smutné, když se stane taková věc. Je mi to líto a přeji brzké zadaření :hug:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 08.01.13 07:28

To mě strašně mrzí :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Určitě pro vás bude 3štastné číslo :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Posílám moc síly :hug: :hug:

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.01.13 07:56

Nevim, jake to je, kdyz ti chvilku pred porodem to mladatko odejde…vim, jake to je, kdyz ti behem 1,5 roku umrou oba rodice.
Asi budu za divnou, ale ja bych se s tim malym mladatkem chtela rozloucit, chtela bych ho videt, chtela bych si ho pochovat, pohladit, chtela bych nad nim brecet…Podle me, kdyz se rozloucis, vyrovnas se s tou smrti driv…
Nase maminka umrela v nemocnici - nechtela byt doma a ja dodnes lituju, ze jsem v posledni chvili nebyla s ni, ze jsem se s ni vlastne vubec nerozloucila.
Nas tatinek zemrel nahle doma, nez si pro nej prijeli pohrebaci, sedla jsem si k nemu, povidala si s nim, hladila ho, vytahla mu z pod paze teplomer…vypadal jako by jen usnul.
Smrt nechodi po horach - chodi po lidech a my by se ji meli naucit prijimat i kdyz to casto hodne dre…
preju ti uz jen to dobre a drz se.

 
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 08.01.13 08:06

Ahoj, je mi to moc líto, ale určitě by Ti tvůj gynekolog měl udělat podrobná vyšetření pro jistotu, já mám za sebou také 2 potraty (z toho jeden pozdní) a pak mi udělal věškeré testy nakonec mi zjistili mutaci protrombinu mohla a nemusela to být příčina, ale v dalším těhu jsem si už píchala každý den fraxiparin a mám už 17měs syna takže pro jistotu ať Vám to udělá…
Jinak přeji hodně síly a v roce 2013 to vytoužené miminko

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 08.01.13 08:42

To je strasne :'( snad tento rok bude vuci vam shovivavejsi :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 08.01.13 08:58

Dastulo, posílám hodně síly a přeji do třetice vše dobré. A hlavně brzy! E.

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 08.01.13 09:42

Je HROZNEEEE co se děje, a věřím, že to musí neskutečně bolet a tížit, ale věř, že to není vysměch osudu…věřím, že do třetice všeho dobreho a věř že budeš mít krasné zdravé miminko jsi silná, když chceš hned po 6ti nedělce začít takže se dočkate a bude to stát za to opravdu…ja sice chtěla 3 dítko, ale také jsem čekala dva roky a jedno zamlklé a jedno mimoděložní a potřetí už mam perfektní uřvanou princeznu :P :P nedá se to srovnavat to ne, ale opravdu dava dost najevo, že je s námi, takže se drž jelikož teď to dopadne dobře :hug: :hug: :hug:

 
Karamelka86
Kecalka 266 příspěvků 08.01.13 10:14

Moc mě to mrzí… a přeji ať vám vaši andílci z nebe pošlou co nejdříve miminko :hug:

 
Z.jev
Závislačka 2972 příspěvků 08.01.13 10:54

Je mi moc líto, co se vám stalo a přeju hodně sil, ať se s tím co nejdřív vyrovnáš. Doktoři by ti rozhodně měli udělat podrobná vyšetření.

 
Ka-tcha  08.01.13 11:04

Také je mi moc líto toho, co Vás potkalo! Nemůžu si to ani představovat. Budu Vám přát do budoucna už jen samé štěstí a hodně zdravíčka pro Vás i Vaše budoucí miminko! Hodně sil a neztrácejte naději - teď už to prostě vyjít musí. :kytka: :hug:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 08.01.13 11:09

Přeju hodně štěstí, aby se vám do třetice všeho dobrého narodilo zdravé miminko :hug:

 
dituleska
Kelišová 6093 příspěvků 08.01.13 11:30

Pláču za tebe, držte se. Přeji at se to příště podaří!

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 08.01.13 11:33

To je smutné, drž se :hug:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 08.01.13 11:46

Je mi to strašně líto, pláču s Tebou :hug:

 
Panibrouckova  08.01.13 12:33

A rekli vam pricinu? Vada pupecniku? To je dulezite vedet… Je mi to moc lito,,,

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 08.01.13 13:17

Moc s tebou soucítím, jako všichni ostatní zde! :srdce:

Krásný začátek deníčku, jak jsi napsala „vypsat se je kolikrát lepší než o tom mluvit“ - naprostý souhlas, moje maminka si desetiletí psala takové svoje deníčky s postřehy, psala básničky, úvahy, co ji napadlo, i trápení, která její dušička prožívala…- jsem naprosto přesvědčená, že to psala PRO MĚ (někdy mi to i tak trochu „tajně“ ukázala - ovšem za jejího života jsem to nikdy nečetla, banaopak jsem se na ni „zlobila“, co že si to sepisuje za tajnosti :D ). Po její smrti jsem si ty deníčky vzala, prokousala jsem se jimi, x-vět znám úplně nazpaměť, je to, jako kdyby to psala pro mě. Kdykoliv chci být „s ní“, tak si ty deníčky vezmu a čtu si je, jsem vděčná za každý její postřeh a slovo, které si napsala…

To, co se ti přihodilo, by se JEDNODUŠE STÁVAT NEMĚLO!!!
Nejdřív ztratit mimi samovolně a potom mimi :(
Vůbec nevím, co říct, jenom tě aspoň virtuálně pohladit a obejmout…ale sama vím, že to leckdy nepomáhá (když mi zemřela maminka, tak mi kdekdo nabízel nějakou pomoc, ale já jsem to odmítala, chtěla jsem být sama, hlavně sama - sama!!), každý se vyrovnává jinak…

Ale taky mě napadlo - neřekli vám nějakou příčinu, proč mimi v tobě zemřelo? Mělo špatné srdíčko nebo proč? Asi bych to chtěla vědět - kvůli příštímu snažení, jestli třeba někde není nějaká chyba… :nevim:

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 08.01.13 13:18

Chtěla jsem napsat:

„…potom mimi v pokročilém stádiu těhotenství“ ;)

 
Obr Koloděj
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 08.01.13 13:43

Úplně mi zvlhli oči :,( Držím pěsti ať je do třetice vše v pořádku :andel: :hug:

 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 08.01.13 14:40

Tohle je snad nejhorsi co se muze zene stat :,( :,( :,(
je mi to moc lito, ale verim, ze se napotreti zadari, ze budes sve miminko konecne drzet v naruci.. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 08.01.13 15:10

Je mi moc lito, co vas potkalo, taky mi zvlhly oci. Vysmech osudu to neni, to tak proste chodi, na svete je spousta nestesti a tak nejak to ignorujeme, dokud se to nestane primo nam. Drzim vam palce, abyste to prekonali a meli svoje vytouzene miminko. Co te nezabije, to te posili, clovek nekdy ani netusi, kolik sily v sobe ma. Andilci vam z nebe jiste brzy poslou nove miminko a budete ti nejlepsi a nejstastnejsi rodice.

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 08.01.13 16:44

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Je to moc smutné a věřím, že do třetice všeho dobrého, jen bych opravdu vyžadovala genetické a imunologické, možná i hematologické vyšetření, brala listovku co nejdéle před těhu a v těhu at to máš pojištěné ze všech stran a myslím, že by si tě i doktoři měli v těhu více hlídat… Moc ti přeji, at brzy najdeš na testu // a za devět měsíců držíš v náručí zdravé miminko… :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 08.01.13 16:54

Je mi to strašně líto..bohužel znám tu bolest..příjmy mé pozvání do Prázdné Náruče… :hug: :hug: :hug: :andel:

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 08.01.13 17:03

Ahoj, život je někdy opravdu krutý, přeju hodně štěstí v novém roce a samé dobré zprávy

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 08.01.13 17:14
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
blanula19
Závislačka 3571 příspěvků 2 inzeráty 08.01.13 17:22

Takový věci by se stávat neměli. Já si to ani nedokážu představit. :? Přeji hodně sil a do třetice vše dobré. :kytka:

 
tuptup
Kecalka 125 příspěvků 08.01.13 18:26

Je mi to moc líto, určitě si nech vyšetřit trombofilní mutace, myslím že tam bude problém. Další těhu už určitě dobře dopadne :-)

 
Kacabanek  08.01.13 19:20

Přeju Vám spoustu síly…I u nás ježíšek nedával, ale bral a já o své miminko přišla úplně ve stejný den jako vy :-(. Byl to třetí potrat za sebou…Tak sobě i Vám a ostatním smutným snažilkám přeji hodně síly :-(

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 08.01.13 19:44

I me odeslo 19.12. miminko do nebe. a druhe je na ARU u Apolinare (27+5 porod), drz se :hug:

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 08.01.13 19:48

Ahoj..Moc me to mrzi.. :( :( :( po druhem neuspesnem tehotenstvi delaji ruzne testy a pri dalsim tehotenstvi budes o hodne vice hlidana..tak drzim pesti do tretice to urcite vyjde jako nam:) Me zjistili LM (spatna srazlivost krve) a pri tretim tehotenstvi jsem byla hodne hlidana.. :mavam: :mavam: :mavam:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 08.01.13 19:49

Šup sem: https://www.emimino.cz/…azdna-naruc/

 
Dastula1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 08.01.13 19:54

Panibrouckova - Předběžná příčina byla odloučení placenty, ještě čekáme na výsledky rozboru a pitvy jestli nešlo o genetickou vadu, ale nemám si prý od toho moc slibovat, že se většinou nic nezjistí.

Příspěvek upraven 08.01.13 v 19:57

 
Dastula1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 08.01.13 19:56

@Térouš - držím palečky, ať je mimi bojovník a zvládne to.

 
Dastula1
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 08.01.13 19:58

Kacabanek - taky držím palce, až už se konečně zadaří!

 
Filipkova maminka
Povídálka 16 příspěvků 08.01.13 20:03

Moc mě to mrzí, držte se :hug:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 08.01.13 20:15
:hug:
 
nemain  08.01.13 22:18

To je mi moc líto, kamarádce zemřelo mimi týden před porodem, v bříšku. Držte se a vyjde to…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 08.01.13 22:28

To je mi moc lito :(,drz se holka :hug:

 
elllis
Kelišová 5221 příspěvků 08.01.13 23:38

Při čtení tvého deníčku jsem si říkala jaký krásný konec nás čeká, když to napoprvé nevyšlo. S každým dalším řádkem jsem si jen říkala, že to nevypadá dobře a pomalu mi naskakovala husí kůže a hrnuly do očí slzy :,( Věřím, že příště to vyjde, prostě musí… Chci ti jen říct drž se, nevzdávej se a bojuj :hug: Stojí to za to :srdce:

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 09.01.13 09:28

@Dastula1 :hug:. u nas to byl vyhrez pupecniku. zalezitost dost vzacna. nic si nevycitej, to stesti prijde. je dobre, ze muzes otehotnet, my jen pres IVF. mozna bych si nechala udelat imunologii a genetiku

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 09.01.13 14:53

To mě moc mrzí :,( Ale věřím, že jsi silná žena a že na potřetí se to už povede! Držím palečky :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 09.01.13 23:01

Je mi to moc lito. Moji svagrove take umrela holcicka v listopadu. Rodila 35+5. Holcicka po narozeni nebrecela, obtizne dychala. Doktori pak zjistili ze jeste v brisku prodelala, tak 14dnu predtim mozkovou obrnu. Prezivala na pristrojich tyden a pak uz to plice nezvladli. Umrela jim v naruci. Doted jsme z toho vsichny v soku, tak se na ni vsichny tesily. Je to tak nezpravedlivy. Nechapu proc museji odejit miminka ktera by mela krasny zivot plne lasky. A pak nekde po svete se rodi deti, nechtene, ktere konci v detskych domovech. Takovy je bohuzel zivot. Autorko urcite se nechte pro jistotu ale vysetrit, treba se neco zjisti. :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 10.01.13 15:00

To je mi hrozně líto… :,( :,( :,( musíš být silná i když si určitě řekneš té se to kecá, do třetice Vám to musí vyjít držím moc moc palečky… :hug: :hug:

 
asad
Kecalka 125 příspěvků 12.01.13 13:51
dastula

Posilám hodně sily na po třeti to už přece musi vijit věř tomu. Vim co proživáš jsem maminka taky andilka v unoru to budou tři roky.Ja rodila ve 32 týdnu naše Adélka ještě tri dny žila ale už nemám odvahu jit do dalšiho miminka. Jsem maminkou už dvou pubertáček takže mám prokoho žít a navic mám za sebou tři cisaře takže riziko už velke pro dalši těhulkovani. Posilam hodně sily užto prostě vijde musi

 
ninuska100
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 21.01.13 21:13

Bože můj, až mi ukápla slza ten osud je hroznej, já sama přišla o miminko ale to není nic oproti tobě, protože já na začátku a vím co mi to udělalo v životě za paseku ale tebe obdivuji, přeji mnoho štěstí

 
chatwenna  21.01.13 21:20

Ach muj boze… Do tretice vseho dobreho!!

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41898 příspěvků 21.01.13 23:39

Je mi to moc líto :,( takové neštěstí by se nemělo stávat :( zkuste to do třetice, přeju hodně štěstí a síly :hug:. Opatruj se :hug:.

 
Capricorn
Echt Kelišová 7952 příspěvků 22.01.13 15:18

:,( :,( přeji vám hooooodně hodně štěstí! Potřebujete ho. :hug: Je to hrozné :hug: snad se to zlomí a budete konečně šťastný :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama