Vyvolaná rychlovka

Můj rychloporod, na který strašně ráda vzpomínám. K dnešnímu dni je to teprve měsíc a kousek, co se nám narodil ten uzlíček štěstí. Termín porodu jsem měla 1.12. a na každé kontrole jsem slyšela, že hlavička sice naléhá, ale všechno je v pořádku, takže předčasný porod tak nějak nebyl očekáván.

27.11. v neděli jsem ale měla stále mokré kalhotky, tak jsem zajela na pohotovost, kde teda odtok plodové vody vyloučili, ale jelikož jsem jí měla velmi málo, tak mi řekli, ať přijdu v pondělí a že mi porod vyvolají. Vůbec nevím, kam ta plodová voda mizela, ale ubývala.

V pondělí 28.11. jsem v 8:00 byla přijata na oddělení, vyplnili se mnou různé formuláře, natočili monitor. Manžel byl poslaný do práce, že porod bude trvat nejspíš až do odpoledne a on pracuje ve stejným městě, jako já jsem rodila, takže bude případně za chvíli u mě.

Po natočení monitoru mi zavedli okolo 8:45 čtvrtku čípku na vyvolání a šla jsem na čekačku. V 9:00 další monitor, při kterém jsem začínala mít slabé kontrakce. Okolo 9:30 začínaly být kontrakce silnější a při kontrole jsem byla otevřená na 3 prsty.

Doktorka řekla, že můžeme udělat klystýr, které ho jsem se teda neskutečně bála, víc než samotnýho porodu. Po klystýru to šlo ale celkem rychle, po 10:00 kontrakce po cca minutě až dvou, trvaly cca 40 vteřin, takže kdo jste už rodil, víte, že to není nic příjemnýho.

Nejsem žádná hysterka, takže jsem si u jedný řekla akorát „Ty vole“, jinak jsem byla zticha a snažila se chodit, sedět, stát, sprchovat se, skákat na míči. Někdy okolo 11:50 jsem pocítila, že se normální bolavá kontrakce změnila na tlačící kontrakci a že při každým zatlačení ze mě něco teče.

Když přišla porodní asistentka, tak mi prý udělají monitor, ale já jí říkám, že musím furt tlačit. Ona mi na to řekla, že ještě nemůžu, protože si akorát ublížím, že nejsem natolik otevřená. Tak jsem jí řekla, že to nejde zastavit a že se musím vyčůrat. Tak jsem si sedla na wc, ale čůrat mi nešlo, jen jsem tlačila.

V 11:58 mě táhla na sál, v 11:59 volám manželovi, ať přijede co nejdřív. Na sále už byla doktorka a doktor, položili mě na bok a ať se snažím ještě prodýchávat, že je potřeba, abych se aspoň o 1 nebo 2 cm víc otevřela. Tak jsem 2 kontrakce prodýchávala a najednou řekli, že jdeme na to.

Byly to zase pouhé 2 kontrakce, při kterých jsem celkem asi 6× zatlačila a naše Klárka byla venku. Bylo přesně 12:18. Manžel přiběhl ve chvíli, kdy mi malou pokládali na břicho. Takže samotný porod nestihl, ale byl tam alespoň potom.

I přes nastalé komplikace, kdy se mi nezavinula děloha a museli mi dávat infuzi, přešívat spodek a další věci, vzpomínám na porod velmi ráda. Člověk si řekne, že tuhle bolest už nechce nikdy zažít, ale když pak vidí svoje miminko, rychle na tu bolest zapomene. Když mi tohle říkaly zkušený maminy, nevěřila jsem jim. Teď už ano. :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11.1.17 07:25

To mi přijde zajímavé, že voda mizí, kalhotky mokré, ale únik plodovky vyloučili, jestli oni se nekoukali někam jinam 8) ale hlavně, že je maličká v pořádku venku, ať se jí pořád dobře daří :kytka:
ty bolesti jsem já osobně teda nezapomněla, mám je v paměti na můj vkus až moc živě :lol: nicméně jsem si je pak dala ještě třikrát :mrgreen: naštěstí jsem rodila vždycky bez komplikací a taky celkem rychle - mít nějaký ten třídenní vyvolávaný porod, nebo kleště nebo podobnou lahůdku, tak máme možná jedináčka :think: :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.1.17 08:49

No ja taky nejsem zrovna hysterka, ale upozornuju te, ze po 12 hodin na sále jsem s doktorkou mluvila jak u piva a oznámila ji, ze uz na to s*ru a at mi ho z toho břicha klidne vyrvou :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.1.17 09:06

@Jitusee ja zase na sestru zajecela, ze jestli toho okamžitě nenechá (pokoušela se tlačit se mnou v horní části břicha a posunout moje příliš velké dítě dolu), tak na to s*ru a jdu domu :lol:
Jinak ja měla u obou porodu veliká poranění a silene bolesti a kvůli tomu váhám zda zvladnu treti. Takže ne každy na bolest zapomene

 • Nahlásit
 • Zmínit
399
11.1.17 09:28

Takový porod teda dost závidím :-D ja sice rodila „jen“ 10 hodin jako prvorodicka ale od zacatku kontrakce po 3 minutách a vždy 2 za sebou pak až pauza :-D je mile když po 4 hodinách co jsem přijela do porodnice mi řekli ze jsem úplně zavřena a rodit jeste dlouho nebudu :-D každopádně u porodu jsem jim tvrdila ze se na malého netěšim přitom byl hodně chtěny :-D jo ty hormony a bolest dělají hodně :-D ale zachvilku me to čeká znovu tak doufám ze uz to bude lepší :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
maminka2017
11.1.17 12:09

Měla jsem třetí porod nejlepší :-)
V 17:30 příjezd do porodnice a v 19:54 na mě vykoukla holčička :srdce:

 • Upravit
11231
11.1.17 12:22

Mě v den porodu tvrdili, že mám uzvřený plodový obal, já si trvala na svém, že jsem se nepočůrala, ale opravdu mi praskla voda. Asi po hodině dohadování mi udělali test z vložky a ejhle - modrá, čili plodová voda :-) Přitom si primář stále trval na svém, že je plodový obal neporušený :lol:

Gratuluji k hladkému průběhu porodu, také na ten svůj ráda vzpomínám, i když jsem ten den tvrdila, že dcera bude jedináček a už nikdy nerodím. Dnes je dceři 20měsíců a já mám za měsíc termín druhého porodu :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
118
11.1.17 12:24

Ja jsem teda jako prvorodicka mela porod kolem 5h a nakonec za pomoci kleští a taky jsem si rikala ze uz víckrát neee, ale ted ma malej 2 a pul roku a uz me to přechází :lol: takze se do budoucna bránit nebudu :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.1.17 12:45

@Tichošlápek To chapu, se sestrou jsem taky diskutovala furt a jeste jsem furt dávala nohy k sobě, kdyz me chtela jakkoliv vyšetřit, komedie hadr :lol:
Mame to podobne, ja sice mela poranění tak nějak bezne, ale oba porody rizikové, oba pres 18 hodin a u obou jsem se nemohla hnout od monitoru, jelikož moji chlapečci měli problemy (jeden uz prakticky nezachytilne ozvy a narodil se již nalokany, bonding nula, byl na pozorování na JiP. A druhy mel abnormální rotaci hlavičky a tlak skoro 200),takze navíc šílený strach o ne. Manžel by rad třetí (ten by teda bral i čtvrté :lol: ),ale ja uz do toho asi bohuzel půjdu s respektem :?

 • Nahlásit
 • Zmínit
2527
11.1.17 13:14

@Jitusee :D jak píšeš..Můj manžel chtěl třetí, já mu na to kývla a náš třetí „prcek“ se narodil po 33 hodinách s váhou 4850 g, takže bacha :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.1.17 13:23

@LennaZS V tom případě si porodime druhou kocku :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1316
11.1.17 16:32

:) já čekala větši rychlovku. Rodila jsem taky okolo 3h a teda zdalo se mi, že je to věčnost. Kontrakce po 40sekundach hodinu v kuse bylo nezaživné peklíčko :cert:. Ale za ten 4kilový zázrak jsem vděčná :srdce:.

 • Nahlásit
 • Zmínit