Zážitek na celý život

Porod

Dnes jsem se rozhodla napsat svůj první deníček. Je o mém druhém porodu, ze kterého mi páni doktoři udělali opravdu hrůzostrašný zážitek na celý život.

Celé těhotenství probíhalo absolutně bez problémů. Každé vyšetření dopadlo na jedničku. Jen jsme tak nějak tušili, že mimi bude trošku větší a i můj gynekolog říkal, že dle UTZ není brouček rozhodně malý. Už první syn měl při narození 4500 g a 54 cm, takže se to dalo očekávat.

Když mě v 36. týdnu symbolicky poplival a odeslal na další kontroly do porodnice, ještě jsem netušila, jak moc to jeho poplivání budu potřebovat. V tu dobu byl malý příčně a já si tak pro sebe říkala, že to třeba půjde císařem a nebudu muset macka na svět přivádět přirozenou cestou. Možná už tenkrát, čtyři týdny před termínem porodu mi podvědomí cosi šeptalo, ale já ho bohužel neposlechla. Když jsem si tedy vysloveně řekla o váhový odhad dítěte, provedla ho lékařka v 38. týdnu. Výsledek zněl: 3700 g. Dále dodala, že mimi v tomto období přibírá tak kolem 200 g týdně, tak ať si to prý spočítám. Ale že prý když jsem porodila 4500, tak prý porodím i 4800. Takže mi vyšlo, že i kdybych nepřenášela, bude mít přes čtyři kila. To mě asi mělo uklidnit. Chvíli jsem proto uvažovala i o změně porodnice, ale pak jsem si řekla, že přece nebudu hysterčit, že co by si v té jiné porodnici pomysleli.

Blížil se termín porodu a já už vypadala jako slonice, která nosí dvojčata. Ale paní doktorka mě stále ubezpečovala, že plodové vody je dostatek a placenta rozhodně nejeví známky dozrávání. Tak jsem si teda těhotněla ještě další týden.
Když jsem dorazila na další poradnu, byla jsem 41+1. Absolvovala jsem monitor a pak jsem se šla ukázat lékařce. Tentokrát tam byla jiná. Vypadala, jako by právě dokončila střední školu. No nic, vyškrábala jsem se na křeslo a první, co jsem se od ní dozvěděla, že do sebe potřebuji dostat spermie. A to prý alespoň dvakrát denně. Že prý je v nich látka stejná, jako v tabletách na vyvolání porodu. Vyvalila jsem na ni oči. O prostagladinu vím, ale že bych musela mít v 42. týdnu sex 2× denně se mi jevilo docela šílené. A že by tam toho prostagladinu bylo tolik? No, nevím. Taky ještě dodala, že to prý klidně manželovi řekne sama. A to rozhodně nebyl žert, tvářila se absolutně vážně. Když jsem na to cosi zablekotala, že jako sex tolikrát už ne, tak mi na to řekla: „Tak to je váš problém, ale budete trpět u vyvolávaného porodu.“ Pak mi jen suše oznámila, že chce přetočit monitor, jinak mě domů nepustí. Ale hned na to řekla, že nevidí plodovou vodu a že mě stejně hned přijme na oddělení. Ještě si na to zavolala stařšího lékaře a ten její názor posvětil s tím, že příští ráno začneme porod vyvolávat. Zkusila jsem ještě obehranou písničku o svém strachu z toho, že mimi bude veliké a že i to mé břicho je mega, ale řekla mi jen: „Copak já vím, jestli jste byla kus i před těhotenstvím?“ Odpoledne, už při vizitě na oddělení, mi pak ještě mezi dvěřmi jen tak řekla, že už jsem ty spermie nestihla. Málem jsem si sedla na zadek.

Příští ráno začali, jak slíbili. Dostala jsem jednu tabletu v půl osmé ráno a do deseti minut jsem měla kontrakce po třech minutách. Pak mi praskla voda a v půl třetí odpoledne mě brali na sál, protože kontrakce už byly po dvou minutách a já se stále neotvírala. Pan doktor mi ještě na pokoji řekl, že uvidíme, jak to bude postupovat a buď to půjde normálně nebo udělají díru do břicha. Fakt jsem trochu sázela na tu díru. Ale i tak jsem si řekla o epidural, protože kontrakce už přicházely jedna za druhou. Sice mě epidural stál 5700,–, ale za ty tři hodiny klidu to fakt stálo. Ale malý stále ne a ne sestoupit, takže šup na bok, epidurál utlumit, dali oxytocin a měla jsem si začít přitláček. To by ještě šlo, kdyby při každé kontrakci do mě ještě nehmátla sestra, aby mi pomohla se otvírat. To bylo peklo na zemi. Ani nevím, jak přesně dlouho tohle trvalo, protože jsem chvílemi myslela, že bolestí omdlím.

Když už jsem dostala požehnání k tomu, abych tlačila, byla jsem už tak vyčerpaná, že se mi chtělo tak maximálně zvracet a ne tlačit. Ale už se jaksi nedalo nic jiného dělat. Bohužel se mimi zaseklo na ramínkách, takže mi sestra a anesteziolog chytili nohy a začali mi s nima rozhazovat do stran a dopředu, aby malého dostali ven. Když byl malý venku, byla to neskutečná úleva. Bylo 20.52 hodin. Odnesli ho hned pryč za jednu nohu! Asi normál, ale mě to trochu vyděsilo, ale za chvíli jsem slyšela, jak křičí, tak jsem se uklidnila. Za pár minut se vrátil doktor, kouknl na mě a povídá: „Tohle jsem ještě neviděl.“ Po mém dotazu, co ještě neviděl, mi řekl: „Má 5350 g a 56 cm.“ Neustále jsem se ujišťovala, jestli mi říká pravdu. No, bylo to skutečně tak.

Za chvíli jsem se ale dozvěděla mnohem horší zprávu. Jak miminko tahali ven, poranili mu nervy v rameni a malý má tudíž nepohyblivou pravou ruku. Ale to se prý brzy rozcvičí. Cha cha. Později k tomu přidali zlomenou klíční kost a hematom na hlavě. UTZ hlavy, který malý podstoupil, je prý také standard, ačkoli jsem se později dozvěděla, že se dělá po komplikovaných porodech při podezření na krvácení do mozku. To se naštěstí nepotvrdilo.

Ale co se týče ramínka, až teď se dozvídám, jak vážné to je, kolik nás čeká cvičení, chození na neurologii, vyšetření na neurochirurgii a případná operace. Fůra měsíců cvičení Vojtovky a to vše s nejistým výsledkem. O traumatu z porodu a následném hojení se ani rozepisovat nebudu, to si každá maminka umí sama představit.

Nejhorší na tom všem je, že nic z toho se nemuselo stát. Jen kdyby se někdo z lékařů obtěžoval udělat ještě před porodem váhový odhad miminka a malý by šel ven císařem. Nechápu, jak je tohle ještě v 21. století mož­né.

A za to vše „děkuji“ lékařům Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 24.08.11 05:21

Tak to je síla. Musí být hrozný pocit z toho, že pokud by doktoři postupovali jinak, tak by se tohoto mohli vyvarovat. :-x

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.08.11 07:42

No tak to je tedy síla tohle nejsou doktroři ale šarlatni takový přístup :pocitac: :pocitac: :pocitac: napsala bycch na ně stížnost tohle jsem ještě neslyšela :zed: :zed: :zed: A jak to tak sleduju ne každá porodnice v Praze je na kvalifiko
vané úrovni :zed: :zed: :zed:

Přeji hlavně hodně zdravíčka a sil a aby vše dopadlo dobře :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
JPiggsi
Kecalka 257 příspěvků 24.08.11 07:58

Jejda, tak to je des. Musela sis vytrpet teda pekne. Ja mela taky burtika na svou vysku a vahu. Prenasela jsem 41+2 a mala mela 3950g a 51 cm. Vubec mi nedelali utz pred porodem nic, jen monitor. Nakonec malou ozivovali, pac ji nemohli na porodnim pokoji rozdycha, tak ji odnesli nekam pryc. Trvalo to tak 10 min a take mela zlomenou klicni kost a tu jsem teda citila, jak v ni lupla. Fakt des a to jsem rodila v Podoli. Pristi tehu si vse vyzadam, bojim se, ze druhe mimi taky bude velke.
Preji ti, aby bylo vse brzo v poradku a uz jen samy smich. :-P

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 24.08.11 08:03

Gratuluji k tvýmu macíkovi! :kytka:
Být tebou,podám na ně stížnost, takovýhle ,,specialisti,, by měli pověsit.

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 24.08.11 08:06

Při mém první porodu jsem taky malou nemohla vytlačit a holka měla taky přetržený nervy v ramínku.Cvičila jsem sice Vojtovku,ale vzhledem k tomu,že u toho hodně brečela,tak jsem to nepřeháněla,ale naštěstí jsem se s ní dostala na akupunkturu k doktorovi Zemánkovi do Mostu a holka byla do půl roku v pořádku.Dle zkušeností sestřičky z rehabilitace,to byl zázrak,Vojtovkou se to nedá tak rychle vyléčit.A v tomhle případě jde samozřejmě o čas,protože ručička není dobře vyživovaná a tedy pak kratší.Takže akupunkturu vřele doporučuju.

 
x-juliet
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 24.08.11 08:15

je mi to moc lito a hlavne,at je maly v poradku a rucicku rozcvicite :-)
jinak te obdivuju,ze jsi takoveho obrika zvladla porodit a hlavne nechapu neprofesionalitu lekaru(i kdyz Krc je tim bohuzel dost znama…) Kdyz jsi mela velke prvni mimi,meli ti delat pravidelne UZ a naplanovat cisar..,taky bych podala stiznost.
ja mela taky velke dite,adam mel 4700g,prvni tehotenstvi a zlaty motol,jak se starali,mela jsem planovany cisar.

hlavne,at je broucek v poradku a tobe je taky lip :srdce: :srdce:

 
Anonymní  24.08.11 08:54

Ahojky, překvapuje cena za epidurál? Myslela jsem, že se platí jen doprovod otce k porodu, ale epi je hrazen zdrav.pojišťovnou, jinak gratulace k miminku :o)) Já rodila v Podolí ale drobínka, měl 2,2 kg a 45 cm…

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 24.08.11 09:05

Thomayerova nemocnice je známá tím, že za epidurál se platí, mají nějakou smlouvu s anesteziology, takže ti to nehradí pojišťovna. Ten přístup je opravdu na žalobu, pouvažuj o tom, Daniela

 
Téra I
Kecalka 434 příspěvků 24.08.11 09:05

to je tedy opravdu hnus,jak některý doktoři postupují.Přeji hodně sil,brzské uzdravení a hlavně aby byl malý v pořádku

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 24.08.11 10:19

Ahoj, Thomayerova nemocnice má velmi špatnou pověst, hodně maminek si stěžuje na přístup lékařů, sestřiček, na zázemí i péči. Mám ji nejblíž, ale rodila bych raději doma než tam...... Souhlasím, pouvažuj o žalobě, popř. medializaci, jinak se tam nic nezmění. :pocitac:

Tobě a synovi přeji už jen samé štěstí a hlavně zdraví. Ať je brzy a úplně v pořádku. Příště raději jinde, třeba mimo Prahu (Vrchlabí, Hořovice), když to jinak nepůjde… :kytka:

 
Anonymní  24.08.11 10:22

Ahoj, vůbec se nedivím, co se to v nemocnicích děje. Já rodila před 2 měsíci. Už jsem ležela v nemocnici 3 týdny předem kvůli tlaku 170/110. Jelikož jsem těžce nemocná, velmi drobné postavy, úzké pánve (můj gynekolog mi řekl, že dítě větší jak 2800g určitě neporodím) a malá měla týden před porodem odhad 3100g, tak mi slibovali císař. Jenomže v den porodu (to měl být i císař) mi praskla v noci plodovka a pan primář rozhodl, že to bude normálně. Nakonec, protože jsem se neotvírala, tak mi zavedli tabletu na vyvolání, kontrakce za 5 minut zdálo se mi, že nepřetržité. Od té doby mi nikdo ani ten tlak nezměřil - což je nekomentovatelné. Takže i když to bylo rychlé 4 hodiny, tak to stálo za to. Nástřih až na stehno, kompletně potrhaná, malou jsem nemohla vytlačit, tak mi 2 sestry skákaly po břiše a nakonec se jí muselo pomoci zvonem, takže hematom a teď má hodně šišatou hlavu + nalomená klíční kost. Po porodu jsem se 2 dny díky mé nemoci nemohla ani postavit a byla jsem slabá, že jsem se ani nenajedla sama. Jo a váhový odhad se v den porodu nenamáhal nikdo udělat, nakonec měla 3500g.
Omlouvám se, že jsem sem napsala takový román, ale je hrozné, co se v tom našem zdravotnictví děje.

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 24.08.11 10:28

Nemám slov. Snad bude s chlapečkem vše v pořádku a ručičku rozcvičíte.

Do nedávna jsem bydlela v Modřanech, takže Thomayerova nemocnice se jevila jako nejpravděpodob­nější. Naštěstí jak mám možnost číst, jsme se včas přestěhovali a já budu začátkem roku rodit v Neratovicích.

Příspěvek upraven 24.08.11 v 10:30

 
snakerka  24.08.11 11:02

Přejeme Vám oběma hlavně zdravíčko. Je to velice smutné, že v dnešní době e někteří lékaři a sestry chovají jak neandrtálci. Je fakt, že v Pze si rodiček moc neváží, berou to tam jak na běžícím páse, v menších porodnicích je asi lepší přístup, ale vždy může člověk narazit na blbce a už to jede.

Držíme Vám pěsti, aby všechno dobře dopadlo, silné nervy, dostatek přísum pozitivní enrgie.
Posíláme pusu a úsměv. :hug: :huban: :-D :kytka:

 
Martina123
Závislačka 2683 příspěvků 24.08.11 11:27

Když jsem to četla, říkala jsem si, že by Thomayerka? Vím,že teď to nechceš nějak řešit, ale je to na stížnost…absolutni neprofesionalita :-(
vyborna rehabilitace je v Horackove ulici. Držím palce.

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 24.08.11 11:31

Ahoj, tak to je teda síla! Nejsem si jistá, ale asi bych podávala stížnost na nemocnici :pocitac: Ten jejich přístup je opravdu hrozný.
A epidural? Já myslela, že je zadarmo?
Jsem v šoku co se v nemocnicích děje…
Přeji mimískovi ať se brzo uzdraví :kytka:

 
myšičkaa
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.08.11 11:32

5700 za epidural???? tak to je masakr … jinak určitě bych poslala stížnost, my jí na nemocnici taky posílali sice na na porodnici ale i tak doufam ze to aspon k necemu bylo … přeju hlavně zdravíčko a at je mimčo v pořádku :huban:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 24.08.11 11:33

No tak to je teda síla! :cert:
Bych si to rovnou vytiskla, jak to tu máš sepsaný a poslala rovnou aspoň na ředitelství nemocnice.
To by vám měli vyplatit aspoň nějaké bolestné :nevim: .

Mam pocit, že je v průkazce info o tom, že pokud mělo první dítě přes 4kg, že se jedná o nadměrně sledované těhu ne-li rovnou o rizikové. Měli to kontrolovat a vyvolat nejpozději na termínu :cert: . (Jen pro zajímavost - moje obě děti vážily při porodu skoro stejně). A ty kecy okolo, bych je rovnou poslala kamsi. Odnesení za jednu nožku mi tedy moc standartní nepřipadá :think: . Pochopila bych to, když ho vyndavají, ale pak se snad dá chytit lépe :zed: .
A já jsem zase viděla pořady o tom, že když mimi po porodu brečí, že je vystresované, že to není OK stav…

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 24.08.11 12:12

Boze, to snad ani neni mozny, opravdu neandrtalci. Myslim, ze zkusit s tou stiznosti by jste to mela, i kdyby to nijak nedopadlo. Ja rodila v Brne a muzu rict, ze jsem si stezovala az u reditele, ten pro to mel samozrejme omluvu, ze to asi neni jak rikam a za doktora se postavil a to asi nejspis proto, aby se to nikde nerozmazlo a zachvalo se dobre jmeno nemocnice. Prejeme hlavne hodne zdravicka, jo a kdyz si vzpomenu na Vojtovku, chce se mi zvracet, syn vzdycky strasne rval az jsem brecela s nim, jsem rada, ze je to za nami..

 
name
Nováček 1 příspěvek 24.08.11 12:17
Zážitek na celý život

Marťásku a kluci......
kdykoliv, kdekoliv,cokoliv :srdce: Ty to víš!!!!

 
Crystal87
Generální žvanilka 23729 příspěvků 24.08.11 13:05

Tak to je opravdu šílené,odfklákli to jen co je pravda :cert: Moc držím palečky aby se cvičením vše zlepšilo a aby byl malý v pořádku.Vzpomínky na to asi nevymažete nikdy ale doufám že jak malý poroste zapomenete na tu hrůzu!

 
Crystal87
Generální žvanilka 23729 příspěvků 24.08.11 13:08

S tou stížnotí neváhala bych a podala!!Epidurál mi přijde předražený já ho sice neměla ale za tuhle cenu co tu určo nedávají a že mimi odnesli za jednu nohu?? 8-o Slyším prvně mně oba kluky hned na bříško pak opatrně odnesli a za chvilku mi je hned přinesli zabalené…kdyby mi někdo odnášel dítě za jendu nohu tak byhc mu snad i tu ruku usekla!!!To je přístup fuj!

 
Veronika82
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 24.08.11 13:40

Ahojky, moc vám držím palečky, ať vše dobře dopadne. Mám podobnou zkušenost z této porodnice: malá byla od 28 týdne hlavičkou nahoru. Má gynekoložka mi řekla, že jako prvorodička mám počítat s císařem, což potvrdila i paní při registraci v nemocnici. Jenže kontroly v nemocnici prováděly vždy slečny, které nejspíš vylezly teprve ze školy a s ohledem na to, že císař se v těchto případech provádí až když je dítě přes tři kila a to mé údajně jednou mělo jen 2800g aby při druhé mělo 2600g, tak že císař není třeba. Naštěstí jsem se po 40.týdnu dostala k primářovi, který mě vyšetřil a zhrozil se, že dítě bude mít kolem 4 kilo a jestli se nezbláznili a vzal mě hned na císaře. Malá má ale přesto díky špatné poloze a velké váze a nechání tak dlouho v břiše pochromanou pravou kyčel. Je jí měsíc a čeká nás nemocnice min. na 6 týdnů :cry:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 24.08.11 14:07

Ahojky, tak držím palečky ať je malý brzy fit.. :srdce:
Nechápu přístup doktorů, je to na na stížnost :cert: :cert:

Držte se :hug: :hug: :hug:

 
aveave  24.08.11 14:21
obdivuhodné

Neskutečné:(. Držíme palce, aby bylo vše v pořádku. Myslím, že při žalobě máte velkou šanci na výhru. Porod Vám to už zpětně neulehčí, ale alespoň by se Vám mohli finančně kompenzovat a Vy by jste si třeba zajeli na dovolenou po tak otřesném zážitku. A.

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 24.08.11 15:15

ahojky,tak taky bych podala stížnost,to je fakt síla :pocitac: no já rodila na Bulovce a nemůžu si na ni stěžovat,všichni tam byly super :palec: přeji aby byl malej brzo v pořádku a hlavně bez následků,držím pěstičky :palec: :srdce:

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 24.08.11 15:39

Gratuluji a doufam , ze vse bude ok! :hug: Technika jde dopredu , ale pristup k lidem , ale je zaostaly, hlavne , ze se v nemocnici porad stezujou na male platy, ale pristup se nemeni… nemam slov, hovada!!!

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 24.08.11 15:54

Joj, devce, to je hruza, no ted jen poprat, aby se maly cvrcek ze vsech problemu dostal a Tobe at brzy zapomenes na tu silenost a uzivala si maleho plne :hug:

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 24.08.11 16:23

Děkuji všem za podporu. Těší mě, že to cítí tolik lidí stejně. Žaloba už se připravuje, manžel už minulý týden najal advokátku, která se tímto právem zabývá. Rozhodně to tak nechceme nechat, protože když jsme se mailem obrátili na zástupce primáře (primář měl zrovna dovolenou), aby vysvětlil, jak je tohle možné, volal manželovi zpět a byl neskutečně arogantní, že prý nemají k provedení císaře žádné směrnice a že odhad 3700 není důvod k císaři. A tohle neustále opakoval dokola. Potom manžel psal ombudsmance nemocnice a ta odepsala, že budou v případě provádět audit, ale mají na to prý ze zákona 60 dní. Pokud s žalobou neuspějeme, rozhodli jsme se to dát do medií, protože tohle se podle nás nesmí stávat.

 
Stenatko02
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 24.08.11 16:41

No holky, to je skoro k placi - kam to zdravotnictvi miri - do praveku? Uprimne stiznosti asi nic nevyresis - ale zkus svuj denicek medializovat. At si vic lidi udela predstavu jak to v tehle „porodnici“ chodi :cert:

Tobe preji pevne nervy a malemu aby se brzo uzdravil :hug:

PS: Nenosime svoje poklady v brisku 9 mesicu, nestarame se o sebe (o ne) jak jen nejlip muzeme proto, aby se nam pak diky „amaterum“ stavalo tohle…

Příspěvek upraven 24.08.11 v 16:45

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 24.08.11 17:47

Zažaluj je! :cert: :cert: :cert:

 
kover  24.08.11 17:57

jo tomayerka umi udelat krasne zazitky,Me dceri spatnou predporodni peci zpusobili epilepsii.Chodime na neurologii v krci.Drzim palce at vse dobre dopadne,hlavne at je malej zdravej.

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 24.08.11 18:00

tak to je hnus :(

 
nba
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 24.08.11 18:24

Gratuluji k miminku, které sis tak tvrdě porodila a oběma přeji, aby jste se brzy z tohoto zážitku psychicky i fyzicky vzpamatovali :kytka:
A asi bych zvažovala opravdu kroky, které podniknu proti takovému zanedbání ze strany nemocnice :cert:
Je to hrozné a doufám, že si maminky, které přemýšlejí o porodu v této nemocnici přečtou tvůj deníček a příspěvky několika dalších maminek, které napadlo rodit v této nemocnici.
Přeji spoustu sil oběma :srdce:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 24.08.11 19:05

Prokristapána! 8-o :cry: No tak Krč… Můj chlap tam tý budově, co se jí říká nemocnice, trefně říká „nucený výsek“. To je ta nejhorší instituce, která existuje. byla jsem tam akutně dvakrát. Ani jednou se se mnou jako s akutní nejednalo a i další známí co mají s touto „nemocnicí“ zkušenost jen nadávají.

Tohle je šílené :-( u nás to bylo tak, že kdyby před porodem pořádně změřili hlavičku a mě přeměřili pánev, šla císařem hned, ne po celodenním utrpení a až se zjistilo, že neprojde :roll:

Hele je to na stížnost. vážně! Tohle zanedbali!!! :pocitac:

 
čiki
Kelišová 7340 příspěvků 24.08.11 20:13

tak já se přidám s troškou do mlýna, v Krči jsem měla rodit. Když jsem tam začala chodit na poradnu,, stačila mi jedna návštěva a už jsem tam nevkročila. 4hodiny mě tahali z místnosti do místnosti, tuny papírů kde jsem podepsala snad i to, že souhlasím s tím, že nejsem člověk. Měla jsem KP prvorodička.
Nechtěla jsem císaře za každou cenu ale chtěla jsem aby se se mnou někdo bavil jako s člověkem. Jednaly se mnou jen sestry, v ten den jsem neměla skoro pohyby, prosila jsem, jestli se na mě někdo podívá, a bylo mi řečeno, že lékaři mají moc práce, a mám vydržet do příští poradny za 14dní !! Takže jsem práskla papírama o stůl a šla. Nakonec jsem rodila v Kladně, kde si mě hlídali, díky poloze KP + ještě když měl ještě nějak šíleně zaklíněné nohy bůhví kde, byla jedinná možnost císař a jsem za to šťastná jak blecha, protože jim ani při díře do břicha nešel pořádně vyndat. Jsem zdravá já i malý a to fakt věřím díky tomu, že jsem do FTN nešla.

Jinak FTN je opravdu proslulá tím, že se snaží za každou cenu sekce nedělat, a ještě se pyšní tím, že ve statistikách jich mají nejméně široko daleko. OVšem škoda, že nikdo nedělá statistiky hrůzostrašných porodů podle toho co slyším ze všech stran, by měli určitě zlatou :wink:

Příspěvek upraven 24.08.11 v 20:17

 
Vivik
Kecalka 474 příspěvků 24.08.11 20:24

Teda, napřed jsem ani nechtěla komentovat, protože bych byla sprostá, ale už jsem se trochu uklidnila, a přidávám se k hlasům, které vám radí žalovat, aspoň na ředitelství… tohle není možné toto! :cert:

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.08.11 21:12

Úplně mám husí kůži!!! Hlavně, jak jsem četla tu velikost miminka a následně ty způsobené „zbytečné“ problémy!!! :pocitac: :evil: Já vždycky razila heslo, že doktorům do ničeho kecat nebudu, že oni musí nejlíp vědět, co mají dělat… Ale dle Tvého deníčku tomu tak rozhodně není! :cert: (naštěstí jsem u porodu měla svého gynekologa, na kterého jsem se opravdu mohla spolehnout. A dnes jsem šťastná, že jsem si za něj připlatila, protože věřím, že díky němu a jeho rychlému rozhodnutí a zásahu - akutní císař - je dnes malý krásný a zdravý na světě!!! :srdce: Možná jsem mohla dopadnout jako Ty - ne-li hůř… miminku už se totiž nedařilo v bříšku dobře…) Zkrátka teď zastávám názor, že za kvalitní a super lékařskou péči se prostě dneska musí zaplatit… BOHUŽEL!!!!! :cert: A to není jen ve zdravotnictví, je to všude! Ach jo! :cry:

Každopádně Ti přeji, ať je malý v pořádku a má se čile k světu! Jsi statečná a zvládla jsi to skvěle! :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 24.08.11 21:14

Ty krááááááásooooo, to co se tu děje, to je něco strašnýho. Žalovala bych je!
Máš můj obdiv, takhle velké mimi porodit normálně. Přeji hodně zdravíčka Tobě i malému a ať je brzy vše tak, jak má být. :huban:

 
knapek  24.08.11 22:52

Tak to je hnus.Nechapu proč v dnešni době mame trpět u porodu.Epi ma byt zadara ne?Bože a takove ditě rodit.Asi bych jim tam dolu nacpala taky něco tak velkeho .přeji rychle uzdraveni.Manžel at zabojuje. :pocitac:

 
Brontik
Kelišová 7003 příspěvků 24.08.11 23:36

Ahoj,
i já jsem bez poslední věty poznala, že se jedná o nemocnici v Krči.
Rodila jsem tam před necelými čtyřmi lety a bylo to něco podobnýho, naštěstí s menšími následky u malé. Já se nemohla normálně posadit ještě za tři týdny.
No a nebýt manžela, tak kdoví, jak by vše dopadlo, po porodu zašití (nástřih - malou ztratili z monitoru) a pod. jsem zkolabovala a byl docela problém sehnat nějaký personál.
Na oddělení jsem pak měla smůlu na „super“ sestru a dopadlo to tak, že jsem nakonec byla ráda, že byl volný nadstandart a manžel mi ho zařídil. Tam jsme se daly celkem do kupy (já psychicky a dcera začala konečně přibírat) a po pěti dnech nás pustili domů.
V každém případě jsem se zařekla, že tam už nikdy a příště jsem rodila na Bulovce. Přístup k rodičkám tam byl rozhodně o něčem jiným…

 
Hancza
Závislačka 5000 příspěvků 25.08.11 08:30

Tak aspoň špunta máš :( vím, že žádná útěcha, ale sousedku poslali s vysokým tlakem domů a malý ji v 38tt umřel v bříšku :( Krč :(

 
gorina
Neúnavná pisatelka 19692 příspěvků 25.08.11 10:56

Boze jde mi z toho mraz po zadech.
Jinak k epiduralu,ja ho mela zadarmo :roll:

 
Jenika  25.08.11 12:05

Mojí známé se stalo to samé. Nepohyblivá ruka. Jenže, jí honily po rehabilitacích kvůli té ručičce, kdy vždy hodně plakávala. Sami se pak dostali do Prahy k odbornému Dr. a tam ještě zjistili zlomenou klíční kost, která byla špatně srostlá, protože maminku nutili ručičku od narození rozpohybovat. No hrůza. Zažila už několik operací. Dnes už holčička chodí do 1 třídy, ručičkou hýbe, ale zveden ji jen do výše ramen. Jinak je velmi šikovná a pokud sama neřekne, nikdo si nevšimne. Další dítě rodila císařem a protože měla u druhého dítěte těh. cukrovku, přičítali i váhu u prvního dítěte také cukrovce, ale tehdy se ještě nesledovala.

 
ercy
Povídálka 16 příspěvků 25.08.11 13:32
je to HNUS co se děje v porodnicích..

mám husí kůži…a slzy v očích…!!!rodila jsem vloni v prosinci a taky mi porod nedopadl tak jak měl,po pár hodinách zpět na sál..vnitřní krvácení a celá potrhaná vevnitř a nejen tam..nebot mladá paní doktorka mě špatně nastřihla(asi i moc) a doktor kterého si pak zavolala na šití nebot nevěděla jak to má šít,byl také velmi přijemný..tak mě pak přešil zas jiný doktor a ten si také nedal záležet tak to dopadlo tak že jsem 4 měsíce trpěla bolestmi (ani gynekolog mě nemohl vyšetřit) jít se vyčúrat-peklo..až do další operace (a plastika) rekonstrukce celé hráze a sjetí celé pravé časti a něco vevnitř atd. ani neměli proto diagnozu!už je to sice lepší ale prý to chce ještě jednu operaci ale tu si musím zaplatit už sama..stále mě to sem tam bolí..tak si opravdu dokážu představit jak vy musíte trpět..a to já porodila malého broučka 3,2kg!po anestezii,anti­biotikách a dalších lécích,transfuzích krve jsem nemohla ani kojit..!mám strach z dalšího porodu možná to dopadne i tak že žádný další nebude, v tuto chvíli si to nedokážu vůbec ani představit!ale když to tak vezmu tak já jsem na tom dobře nebot je malej vpořádku(měl jen unavený z mýho porodu-říkali dokroři proto šel hned do inkubátoru kvůli zrychlenému dechu..nebot pořád jsem nebyla připravená na tlačení ani kapačka pořád nezabírala ale už to chtěla mít doktorka za sebou asik aby mohla na oběd porodila jsem v 12.35,a plánovaný epidurál nebyl bo anesteziolog nebyl poruce a pak už bylo pozdě a ikdyby stějně pořád neměl čas),přeji vám hodně sil a štěstí at se vám podaří brzy zpravit to co doktoři zkazili!!!je to příšerné co se děje..vím o více případech kde doktoři pochybili,ale oni to nikdy nepřiznají(u mě měli napsáno sama jsme si to přečetla že jsem byla poraněna porodními nástroji nebo tak nějak ale žádný doktor na mou otázku proč? neřekl že to byla chyba na jejich straně že se to prostě tak nějak stalo,a měnili téma)!!je to hrůza co se děje,je mi z toho špatně…zajímalo by mě co by dělali kdyby se to stalo jejich manželce,sestře…!!být vámi tak je žaluju..ikdyž vím že na druhou stranu máte ted úplně jiné starosti!držím vám i vašemu miminku palečky…a přeji hodně zdraví!!

 
pistinka  25.08.11 14:24

Už v polovině deníčku jsem si říkala, že jsi určitě rodila v Thomayerově nemocnici. Toto je zhruba jejich úroveň poskytované péče. No a na konci to píšeš.
Nejvíc mne rozčiluje ještě k tomu ta arogance jejich personálu. To je velká škoda, že jsi raději nešla jinam.
Moc přeji, aby se všechno miminku zahojilo a bylo brzo úplně zdravé. Věřím, že se to povede a co nejdřív na všechno zlé zapomenete. Miminka mají naštěstí schopnost se rychle a dobře uzdravovat :-)

 
MarťoušH
Povídálka 12 příspěvků 25.08.11 15:19

Nemám slov. Jejich chování je hnus!!! :pocitac: Smutné je, že o hrozném chování personálu v porodnicích je slyšet čím dál častěji. Spoléhají na to, že jsou ženy v oslabené pozici a nezmůžou se na to jim odporovat a nějak je srovnat :-( (to teď beru i podle sebe, taky jsem měla šílený pobyt v porodnici a nezmohla jsem se na nic, ačkoliv se ozvat umím, holt hormony…) Je dobře, že si budete stěžovat, ale obávám se, že pes psa nežere. Doktoři si umí krýt záda… Každopádně klobouk dolů za porod tak velkého miminka, jste moc statečná! Broučkovi přeji brzké uzdravení ať to co nejlíp rozcvičíte…

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 26.08.11 17:35

Naprostá degradace lidských práv nemocnice krč je vyhlášená svým hnusným přístupem!!!!Nes­kutečné.Jediné štěstí,že jste oba relativně v pořádku.Prav­děpodobně prvorodička malého vzrůstu by porod nepřežila a dítě také ne.Určitě uděláte dobře když porodku zažalujete a pěkně je ožebračíte o peníze.doktor by měl dostat padáka na hodinu a vrátit diplom.Hlavně že všude brečej ža maj malý platy.To je k pláči.Jinak gratuluji k malému - velkému chlapovi a přeji hodně štěstí a lásky oběma!

 
matymaty  16.01.12 11:04

To je strasne, tak ja kvuli lhostejnosti v Thomayerove porodnici pri preeklampsii, kdy to nikdo neresil prisla o chlapecka ve 39 tydnu letos v srpnu, nechali ho umrit v brise i kdyz vedeli jak moc to je nebezpecne nikdo nic neresil hlavne pani doktorka Zuzana Brugetova, ktera by mela spis jit nekam zametat nez delat v porodnici…

 
matymaty  16.01.12 11:06

uplne to stejne co ja…nechali ho umrit odbyli me, ze je to pred porodem normalni a monitor nikdo neresil ze maly se skoro nehybal, jinak to bylo pry zdrave miminko 2,63 kg a 46 cm…podavame na ne zalobu.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama