Zavítal k nám zázrak

Snažení

O mimčo jsme se začali snažit v listopadu 2009, přesně na moje narozeniny, což byl pro mě ten největší dárek. Tehdy by mě nenapadlo, jaké peripetie nás čekají. První půl rok jsem si říkala, že je ještě čas, že to přijde v tu pravou chvíli. Po roce jsme si však řekli, že bude asi někde problém.


2 komentáře

první roztřesený testík :-)
2 komentáře

ještě jeden digitální

o pět dní později

první fotečka
1 komentář

Dohodli jsme se tedy navštívit centrum asistované reprodukce. Objednali jsme se klasicky na vyšetření a odběry. Výsledek nás celkem srazil na kolena – velmi špatné spermio, progresivně pohyblivá jen 3 % a špatná morfologie a u mě anovulace. Dohodli jsme se tedy na umělém oplodnění.

Následovaly měsíce příprav, braní antikoncepce (pro mě zcela paradoxní), píchání injekcí do břicha, až nadešel den odběru vajíček a jejich oplodnění. Z 12 oocytů jsme nechali oplodnit 6 metodou ICSI a 6 ICSI i PICSI, abychom zbytečně něco nepodcenili, když bylo spermio tak špatné. Oplodnilo se 8 vajíček a za 4 dny byl transfer dvou, dle embryoložky krásných, embryí. 4 embrya nám zamrazili.

Následných 12 dní do testu bylo šílených, kdo tím prošel, jistě ví, jak je to na psychiku náročné, když tomu člověk obětoval tolik bolesti, peněz, nervů, a dělal to rád, pro ten kýžený výsledek v náruči. Říkala jsem si, že nebudu citlivka a zvládnu to v práci. Doma bych se jen užírala, kde mě zase píchlo. Bohužel den před krevním testem jsem začala krvácet a už mi začínalo být jasné, že se IVF nepovedlo. Což následující den potvrdily i krevní testy. Měli jsme zrovna ten den výročí a bylo to asi naše nejsmutnější, když jsme leželi vedle sebe doma na gauči, já jsem brečela a přítel, normálně tvrďák, byl taky naměkko. Říkali jsme si, že jestli to někdy vyjde, tak to bude velký zázrak.

Zklamání bylo obrovské, ale touha po miminku větší, tak jsme si řekli, že to ještě zkusíme s mrazáčkama. Na další kontrole však byla výška sliznice nedostačující, tak za stimulace jejího růstu proběhl v červenci transfer 2 rozmražených embryí. Tentokrát jsem nechtěla riskovat a zůstala doma na nemocenské. Ale ani domácí klid nepřinesl úspěch, opět to nevyšlo. Připadala jsem si jako neschopná ženská, že nedokážu otěhotnět, ani když mi dají hotová embrya a že už 4 moje potenciální děti odešly.

Doktorka se tedy rozhodla, že se problému podívají na zoubek při laparoskopii a hydroskopii. Tato proběhla v srpnu a dopadla na jedničku – vejcovody průchodné, spontánní otěhotnění možné. Zbývala nám ještě dvě zmražená embrya, takže po odmlce pro regeneraci těla po laparce jsme chtěli zavést tyto. Zklamání, když jsem v den transferu volala a dozvěděla se, že nepřežily rozmrazení, bylo obrovské.

Tak jsme si tedy řekli, že když nepomáhá IVF, tak třeba to půjde jinou cestou a zkoušeli jsme inseminace, se stimulací ovulace, protože jsem ji přirozeně neměla a ani sliznice sama nedorůstala. Ať to zkrátím, tak jsme absolvovali celkem 4 inseminace bez úspěchu. Buď jsem já měla malinký folikul, nebo bylo přítelovo spermio špatné.

Tak jsme se rozhodli pro druhé IVF a pro změnu kliniky, pro což jsem se rozhodla při 4. inseminaci, kdy se mě sestra ptala, jestli už jsem u nich někdy byla. A Dr. se o můj případ nezajímala o nic víc. Vybrali jsme tedy jiné centrum a šli na vstupní vyšetření. Přítel šel na vyšetření integrity DNA spermií a já na nový hormonální profil. Byla zjištěna zhoršená kvalita spermií, nižší počet a špatná morfologie, na spontánní otěhotnění špatné, ale na IVF by to bylo o. k. U mě však našli protilátky na lepek, takže doporučeno vyšetření na celiakii a bezlepková dieta na tři měsíce před IVF. Prý u nás nějaká šance na přirozené otěhotnění je, ale s pravděpodobností tak jednou za 10 let. Tohle se odehrálo na začátku března.

Tak jsem se vrhla na bezlepkovou dietu, navštívili jsme dispozičního prognostika a já jsem se začala soustředit na plánování malé svatby. Snažení v tu dobu nepřipadalo úvahu, bez ovulace, sliznice, se špatnými spermiemi a šancí jednou za 10 let jsme tomu nedávali šanci.

24. 4. 2012 jsem si uvědomila, že MS už vážně dlouho mešká, tak jsem zkusila test. Testovací čárka vyskočila ještě dřív, než kontrolní a já jsem měla co dělat, abych to rozdýchala. Nemohla jsem tomu uvěřit! Po tolika trápeních a slzách, konečně //. Přemohly mě slzy šoku a radosti, ty pocity se ani nedají popsat, neuvěřitelná radost, ruce se nedaly zastavit. Však je to na prvním testíku vidět, jak je rozmazaný :-)

Měla jsem co dělat, abych vydržela, než přijde přítel z práce. Pozvala jsem ho do naší oblíbené kavárny – vinotéky, kde se hned po příchodu divil, že nepiji víno. Tak jsem mu oznámila, že už nemůžu. Dlouho mu to nedocházelo, tak jsem ho musela naťuknout, že k nám zavítal ten zázrak.

Za tři dny nato jsem šla na gynekologii, aby se těhotenství potvrdilo. Dle MS už bych byla nějaký 7–8. týden, ale měla jsem ji vždy nepravidelnou, takže jsem nějakou odchylku čekala. Jaké bylo mě zděšení, když na UTZ nebylo vidět nic! Prý nelze říct, zda se jedná o těhotenství. Tak jsem si myslela něco o tom, že co bych to jako měla při pozitivním těhu testu mít jiného v břiše, chobotnici snad? Verdikt tedy zněl – v pondělí a ve čtvrtek dojít na krev, zda vůbec HCG roste a podle toho se případně domlouvat dál.

Víkend byl nekonečný, v pondělí byly konečně odběry a odpoledne jsem si měla volat na výsledky. Ale ejhle, prý se jim porouchal přístroj, a jelikož byl další den státní svátek (1. 5.), tak výsledky měly být až ve středu :-( Ale čekání se vyplatilo, ve středu jsem od paní doktorky uslyšela, že HCG je tak vysoké, že už na UTZ něco být musí, takže mám v pátek přijít. Bylo to naprosto nádherné vidět, jak si v děloze hoví malinkatý zázrak a krásně mu bije srdíčko.

Dnes jsme 12+4 tt a doufám, že to spolu dotáhneme až do úspěšného konce…
Moc bych přála všem snažilkám, aby se, ať už jakoukoli cestou, taky brzy dočkaly svého miminka, protože, i když to tak v dobu snažení nevypadá a člověka napadá spousta zoufalých myšlenek, tak to nakonec stojí za to!

Hodnotilo 16 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BertaCek  14.06.12 02:14

Gratuluji, hezky pribeh. Myslim si, ze odvest myslenky, planovat svatbu, nevyvadet urcite taky pomohlo. Neuroendokrinni osa je proste mocna, a je prima, ze to takhle dopadlo.
Preji vse dobre, at se dari a miminko pekne prospiva.

 
Bodlinkaa
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 14.06.12 02:41

Taky mockrat gratuluju a at se vam s miminkem dari.

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 14.06.12 03:43

Ladunko, zlatí, za tebe jsem opravdu moc ráda :hug:

Příspěvek upraven 14.06.12 v 03:44

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 14.06.12 07:46

Velká gratulace, dojemný příběh. Přeji jen všechno dobré. :kytka:

 
jesse
Echt Kelišová 9255 příspěvků 14.06.12 07:59

Ladunko, moc gratuluji, mám obrovskou radost a přeji vše nejlepší :hug: :hug: :hug:

 
sipca
Echt Kelišová 9952 příspěvků 14.06.12 08:06

Ladu zázraky se opravdu dějí a ty si to moc zasloužíš, tak gratuluji. :* :* :*

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 14.06.12 08:13

Moc gratujiluji, tvůj příběh mě moc dojal, neměla jsi to vůbec jednoduché. Přeji Ti, aby ti miminko v bříšku pěkně rostlo a vše bylo ok :) :) Vím o čem mluvím, jsem teď ve 22 týdnu :)

 
Hoope
Neúnavná pisatelka 16289 příspěvků 14.06.12 08:20

Ladunko teda ty tajnůstkářko!!! :D :D…Já jsem tááááááááááááák šťastná!!! Obrovská gratulace ke všem krásným věcem co tě potkaly!!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 14.06.12 08:35

Moc gratuluji :hug: a nase telo je jedna velka zahada :hug:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 14.06.12 08:38

…přeju hlavně moc a moc zdravíčka :hug:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 14.06.12 09:00

Moc gratuluju!!! Přeju hodně štěstíčka

 
Straki75
Závislačka 2832 příspěvků 14.06.12 09:10

Ladunko, hrnou se mi slzy do očí!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Z celého srdce Ti gratuluji a moc, moc, přeji!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 14.06.12 09:12

Ladi..moc moc moc moc gratuluji..tak přece se zázraky dějí a ty si ho moc zasloužíš, ať jste s prckem zdraví :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: opatrujte se :pankac: :pankac:

omlouvám se, reakce to žádná být neměla :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.06.12 v 09:13

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 14.06.12 09:28

Holky,

všem moc děkuju :hug:
Však Vy víte, jak kolik jsem se nasmutnila, když to pořád nešlo a nešlo…
Teď už jen za 14 dní svatba a těšení na miminko :dance:

 
Hedvika 30
Extra třída :D 13055 příspěvků 14.06.12 09:53

Moc, moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka :hug: :*.

 
Kačenka 30
Echt Kelišová 7511 příspěvků 14.06.12 10:04

Ladí to je supéééééééééé­ééééééééééééé­ééééééééééééé­ééééér, moc ti k tomu štěstíčku gratuluji a moc přeji, aby miminko krásně rostlo do zdraví a do krásy :andel: :andel: :andel:, zázraky se dějí a né že ne. :andel: :andel: :andel: Ladi já mám takovou radost. :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 14.06.12 10:20

Přesně tak to měla kamarádka, zkusili vše možné a když se na to vykašlala a rozhodli se pro oddech, aby se tělo vzpamatovalo po všech těch pokusech, tak otěhotněla okamžitě přirozenou cestou. Psychika dělá divy, to není žádná novinka, držím palce, ať máš klidné těhotenství a těším se na další deníček. Je to opravdu zázrak. :kytka: :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 14.06.12 10:40

Moc hezky ten tvuj denicek me tak dojal ze tady radosti rvu, velka gratulace a at to vsechno dobre dopadne :palec:

 
jajinka23
Kecalka 103 příspěvků 14.06.12 10:53

Krááása :hug: moc gratuluji a přeji at vam vsechno dopadne dobre :)

 
babulka01
Generální žvanilka 22189 příspěvků 14.06.12 11:04

Ladunko, ty jedna tajnůstkářko, jak se ti to podařilo neprozradit, to teda netuším. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já si u toho deníčku normálně pořvala, když jsem viděla ty nádherné fotečky. Bože, jak já ti to přeju. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

 
elllis
Kelišová 5221 příspěvků 14.06.12 11:17

Ladunko, z celého srdce Ti moc blahopřeji :hug: Mám ohromnou radost :dance: po tom, co jsme si spolu za ten více jak rok prošly, ses konečně dočkala i Ty :*

 
Květinka81
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 14.06.12 11:57

Moc gratuluju k tomu krásnému zázraku :kytka:

 
cihajda87
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 14.06.12 12:29

Jé, to je tak dojemné, že mám promočený rukáv :* Moc Ti držím palečky, aby se Ti narodilo krásné zdravé miminko :* :* :* Je dobře, že jsi se podělila o Tvůj příběh, dodává odvahy druhým!! Snad se nám také brzy zadaří // :andel: Přeji krásné těhulkování :srdce:

 
boiska
Kelišová 6092 příspěvků 14.06.12 12:32

Gratuluju, je to fakt krásný zázrak. :hug: :srdce:

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17648 příspěvků 14.06.12 12:49

Ladun moc ti to přeji, deníček je krásně napsaný. je nádherný číst, že se dějí zázraky určitě to dodá sílu i dalším snažilkám :hug: :hug: :hug:
já mám z tebe takkovou radost :dance: :dance: :dance: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 14.06.12 12:55

Moc gratuluji

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 14.06.12 13:10

Ladunko hrozně moc gratuluji, uronila jsem u tvého deníčku nejednu slzičku. Moc ti přeju, aby vše doběhlo do zdárného konce a měli jste doma krásného lumpíka/lumpici, ze kterého budete mít jen a jen radost.

 
silwuschka
Závislačka 4410 příspěvků 14.06.12 13:21

Teda silný příběh s krásným koncem…smekám klobouk před vámi, čím jste si vším museli projít, přeji mnoho štěstí :D

 
parsoni
Kelišová 6058 příspěvků 14.06.12 15:11

Ladun, nádherný deníček, moc vám to s Karolínkou přejeme. Až jsem to teda tady obrečela jak mě to dojalo. Ještě jednou velká gratulace :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 14.06.12 15:17

Moc moc gratuluju!!! to je zázrak, že se to povedlo přirozeně! mě teď čeká KET, tak vím, čím sisi prošla a moc ti to přeju!!! díky za deníček, všem nám snažilkám přinesl určitě velké povzbuzení!

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 14.06.12 15:17

Moc gratuluju… hlavně že se vám to nakonec povedlo :palec: Sama mám zkušenost že když se nad těhotenstvím moc přemýšlí a řeší se tak nepřichází. Až když člověk začne svoje myšlenky směřovat i jinam než na mimi dostaví se i úspěch. Alespoň u nás to tak bylo. Hodně zdraví vám i miminku :mavam:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 14.06.12 16:15

Ladenko, prdelko, Ty vis :hug: :hug: :hug:… moc Ti preji to velke stesti, hlavne pekne prospivejte, uzij si poradne svatbu :dance:… a pak se jen a jen opatruj a na Vanoce, juhuuuuu, bude darecek! :srdce:

 
luca22
Extra třída :D 10884 příspěvků 14.06.12 16:25

Ladu, to se tak krásně čte…hned mi vběhly do očí slzy a při čtení tvého deníčku mi v náručí spinká dvouměsíční broučínek na kterého jsme taky dlouho čekaly a prožívali si to co všechny snažilky a hned jsem si na vše kolem snažení vzpoměla a při přečtení tvojeho deníčku a při pohledu na malého jsem si uvědomila jaký je to zazrák a že to za to vše stojí. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Moc ti to přeju, mám z tebe velikánckou radost, úplně si mě tou krásnou zprávičkou dostala. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Užij si svatbu :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
Já už jsem se taky vdávala s mrňouskem v bříšku. ;) :palec:

Příspěvek upraven 14.06.12 v 16:26

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 14.06.12 18:23

Krásné!!! ať to těhotenství máš bez problémů za odměnu :kytka:

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 14.06.12 19:58

Velká gratulace, vehnala jsi mi deníčkem i slzy do očí a po těle mám husinu. Přesně vím čím jsi prošla i když to u nás mělo jiný průběh. Přeji Ti krásné těhotenství a budu se těšit na nový deníček, tentokrát už o porodu :srdce:

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 14.06.12 20:32

Děkuji za tento deníček, jde vidět, že opravdu psychika dělá 90% celé neplodnosti a že i s velmi špatným spg to jde…vždyť přeci stačí ta jedna jediná mrška :lol:…Pro mě zase další náznak, že se mám toho snažení na chvilku vzdát a nemyslet na to a třeba to půjde po 2 letech samo-věřím tomu!! :kytka:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 14.06.12 20:42

Velká gratulace :potlesk: je to opravdu zázrak že se vám to povedlo přirozenou cestou, držím palce aby bylo vše v pořádku a narodilo se vám krásné a zdravé miminko :hug:

 
memka
Závislačka 4662 příspěvků 14.06.12 21:20
:potlesk: :hug:
 
ixule
Vesmírná mluvilka 34477 příspěvků 14.06.12 22:09

Ladunko obrovská gratulace :hug:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 15.06.12 16:31

Teeeeeda tolik namahy, trapenoa nakonec se to povedlo samo da se rict, priroda si nekdy dela co chce;-) mooooc me tesi konec ze konecne roste a je zdrave, preji hroznemoc zdravicka a stesricka ;-)

 
milas
Hvězda diskuse 36166 příspěvků 15.06.12 23:05

Moc moc gratuluji, kez by i nam se to povedlo tak, taky mam po 1 ivf, po 5 iui, a na lepek mam nastesti negativni, spermije se zlepsuji a svatbu mame v zari, ze by? Uvidime ;-)

 
Bek
Kelišová 5954 příspěvků 18.06.12 01:04

Krásný příběh, moc držím pěsti a přeji vám úspěšnou cestu až po zázrak v náručí :hug:

 
LLenča
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 21.06.12 17:00

Ladunko, koukám, že to u vás proběhlo podobně jako u nás. Inseminace, IVF a ve finále jsem otěhotněla přirozeně. :palec:
Moc ti to přeju a gratuluju. :hug: :kytka: :srdce:

 
manka30
Povídálka 37 příspěvků 29.06.12 12:32

Velká gratulace… Drž se. A přeji aby vše dobře dopadlo

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama