Zázrak života

Těhotenství

Mít miminko je největší štěstí na světě. S člověkem hodně zacloumá fakt, že mimčo mít nemůže, a pak přijde ten zázrak. Už jako holčička jsem si hrála na maminku, která měla krásné miminko a vzorně se o něj starala, a moje láska k dětem mi zůstala. Ráda jsem se starala o miminka sestřenek a kamarádek, a pomalu začala myslet i na to své. Častokrát jsem si představovala, jak jsem maminkou a mám skvělého manžela a nádherný dům.

Ve 21 letech jsem si našla úžasného přítele a zařídili jsme si krásný byt, akorát pro nás a jeho dva kocourky. A začali jsme přemýšlet o miminku, nejdříve jsme s tou myšlenkou jen tak koketovali a povídali jsme si o tom, jaké by to bylo, a já se zase utápěla ve svých krásných snech, v našich společných snech.

Po roce našeho soužití jsem vysadila antikoncepci, pilulky jsem brala již pět let a vše mi klapalo jako hodinky, ale bylo mi jasné, že bez přísunu hormonů se můžou objevit nějaké potíže. Nejprve se menstruace nedostavila vůbec, pak se objevovala, jak se jí chtělo, šíleně to bolelo, a nebo trvala i 17 dní. Někdy jsem o ní zase dva měsíce nevěděla.

Asi po 7 měsících jsem zašla na vyšetření ke své lékařce a na konzultaci ohledně miminka. To co jsem se dozvěděla, mi prakticky zničilo všechny mé sny. Problémy s cyklem nebyly způsobeny prášky, ale tím, že mi vajíčka nedozrávala. Také sliznice se skoro netvořila, takže pokud by vajíčko dozrálo, nemělo by se kde uchytit. Začala jsem brát spoustu hormonů a prášků na udržení cyklu a tvorbu sliznice, ale léčba byla neúspěšná a nakonec jsme se s paní doktorkou shodly, že vše necháme jít přirozenou cestou.

Takže už to byl rok, co jsem nebrala prášky a podstupovala neúspěšnou léčbu. Žádný zázrak se nekonal, a proto jsme si s přítelem pořídily yorkshírka :) Je to naše zlatíčko a na chvíli nám nahradil touhu po miminku. Protože jsme se rozhodli zajít do poradny reprodukovaného těhotenství, bylo potřeba udělat ještě testy příteli. Bohužel taky nebyl v pořádku a více jak polovina spermií byla nepohyblivá. Tím naše naděje skoro umřela, ale řekli jsme si, že to nevzdáme a dáme ještě šanci přírodě a zatím našetříme nějaké korunky na umělé oplodnění, pokud se nezadaří.

Po dalším roce přišlo další štěňátko, zase yorkshirek :) a moje i přítelova naděje byla pryč. Před Vánoci jsem si slíbila, že na to kašlu a zahodila menstruační kalendář do koše a přestala na to myslet. Dařilo se mi v práci, byla jsem spokojená a měla tři těhotné kamarádky, takže miminek si taky užiji. Pak mě přítel požádal o ruku, začala jsem plánovat svatbu a mezitím utírala loužičky po štěňátku :)

Pejsci, práce, Vánoce, naše výlety na hory a lyžování tak pohltily moji mysl, že jsem ani nepostřehla, jak mi narostla prsa. Až po upozornění kamarádky v práci, jsem si řekla, že bych mohla vyzkoušet těhotenský test. Bez napětí a očekávání, spíše se sarkastickým úsměvem a přesvědčením, že výsledek znám, protože bude negativní, jsem na něj koukala jako na sáňky v létě. Dva proužky. To není možné. Brečela jsem jako malé dítě a test si ještě zopakovala. Zase dva proužky. V tom momentě jsem byla úplně v jiném světě, neschopná pohybu, neschopná jakéhokoliv myšlení nebo kloudného slova. Přítel si nejdříve myslel, že je to vtípek, ale pak jsme štěstím plakali oba dva.

Takže svatba se odkládá na úkor vybavení pro miminko a pořád nevím, jak se to mohlo stát, ale je to prostě zázrak, zázrak života. Po obtížích, kdy jsem krvácela a moje naděje se zase pomalu ztrácela, se vše dalo dohromady a já jsem nyní sice teprve v 6. týdnu, ale jsem neskonale vděčná a šťastná. Moc se těším na další prohlídku, která ukáže, zda nám ten 8milimetrový zázrak dobře roste. A i pokud by se nám něco pokazilo, vím, že není nemožné mít miminko přirozenou cestou, což dodnes ani moje doktorka moc dobře nechápe a vysvětlila mi to pouze slovy: „Děvče, příroda je mocná a svou cestu si vždy najde“. Plně souhlasím.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.02.12 06:17

ahojky moc držím palečky aby všechno dobře dopadlo a ty jsi za nějakých 7,5 měsíce mohla držet svůj poklad v náručí určitě nám ještě napiš jak se vám oběma daří

 
JaninkaJa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 07.02.12 09:39

Nádhera, gratuluji! A držím pěsti, ať všechno dobře dopadne :)

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 07.02.12 10:02

To je vážně zázrak. Moc ti to přeji. Opravdu, příroda je mocná čarodějka.

 
Beruska 5
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 07.02.12 10:25

Gratuluji :hug: to je super, držím pěstičky ať vše dobře dopadne :kytka:

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 07.02.12 12:21

Gratuluji, a držte se :mavam:

 
clarrah
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 07.02.12 12:52

Příroda je prostě dokonalá záležitost ;) Strašně moc přeji tobě a tvému miminku zdraví a taky kapku štěstí, které je občas taky potřeba. Užívej si ten krásný pocit a buď hlavně pozitivní. Když už si miminko našlo cestu (a že to určitě nebylo snadné), bude jistě bojovat dál. Opatrujte se :hug:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 07.02.12 13:13

Gratuluju a držím palce a je to podle mě přesně o tom když se člověk přestane soustředit a snažit se o to tak se to povede samo… :kytka: teď buď hlavně v klidečku.

 
masinka9
Závislačka 3873 příspěvků 07.02.12 15:45

Moc vám držím palečky, ať se vašemu zázraku daří a ať se dočkáte letos zdravého miminečka. Každý den, když vidím svoji dcerušku, když ji kojím nebo se směje na nás, tak mám pocit, že to je zázrak, pro který stojí za to žít! :srdce:

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 07.02.12 19:52

Moc gratuluju a držím pěsti ,aby vše dobře pokračovalo a ty jsi měla svoje miminko brzo v náručí ;) Věřím, že když si k Vám našlo cestičku, tak se tě teď bude pevně držet :lol:

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 08.02.12 09:06

Moc gratuluju a přeju hodně moc štěstíčka :kytka:

 
Karenka
Kecalka 192 příspěvků 08.02.12 11:44

Moocinky moc Vám všem dějuji a doufám, že jsem dala i novou naději těm, které mají podobné problémy…v pátek jdeme na kontrolu, už bych měla slyšet srdíčko, tak se moc těším a jak píšete, když už si našlo tak složitou cestu, tak to přeci nemůže vzdát. Toho se snažím držet i když občas se kapka těch pochybností najde…
Moc všem děkuji za gratulace, jsem teď strašně šťastná a přeji i vám hodně toho štěstíčka a hlavně lásky.

 
MisTer
Extra třída :D 14093 příspěvků 08.02.12 15:26

Moc gratuluju!!!!!!!!!! Dala jsi mi naději že i po 7měsících usilovného snažení to jde jen ta naše hlava nám v tom nesmí asistovat!! Hodně štěstíčka!

 
MisTer
Extra třída :D 14093 příspěvků 08.02.12 15:32

Ještě jsem chtěla napsat taky jsme si koupili dvě jorkšírky:) jsou to zlatíčka tak snad i nám se to brzy povede.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama