Zázraky se dějí

Anebo bychom těm doktorům neměli tolik věřit? Musím se smát, když se snažím zrekapitulovat poslední rok. V prosinci 2010 mi má gynekoložka oznámila, že mám v děloze myom, který bude pravděpodobně bránit otěhotnění i případnému zdárnému průběhu těhotenství.

Poslala mě na speciální pracoviště do Motola, kde mi myom potvrdili a zároveň pan doktor vyloučil možnost operace před dětmi, kvůli velkému riziku ruptury dělohy při tomto zákroku. Dodnes mi zní v uších jeho verdikt po ultrazvukovém vyšetření: dávám vám šest měsíců, zkuste otěhotnět. Pokud se to podaří, budu vám držet moc palce, abyste „to“ udržela co nejdéle, ale počítejte s předčasným porodem. A samozřejmě s císařským řezem. Pokud se to nepodaří, pokusíme se o operaci s nejasným výsledkem. Zhroutil se mi svět, dodnes si pamatuji, jak jsem seděla začátkem února v zimě na obrubníku v areálu v Motole a brečela a brečela…

Na Valentýna měl přítel naplánovanou operaci kolene, tak jsem se rozhodla, že až se po operaci vzpamatuje a dá trošku do kupy, nastoupím na něj, že bychom se tedy měli začít snažit. Byli jsme spolu teprve pár měsíců, tak jsem ho nechtěla vyděsit :) Přesně v den operace jsem si uvědomila, že mám pár dnů zpoždění a letěla do lékárny pro test, i když mi to po verdiktech lékařů přišlo jako naprostá bláznovina. A byly tam //, druhá hodně slaboučká. Mamka mě vyhecovala, ať jedu pro další, koupila jsem hned 3 testy (citlivější) a byly všechny pozitivní. Brečely jsme s mamkou štěstím a já se chystala za přítelem do nemocnice. Měl asi nejzajímavější probrání z narkózy, jaké si mohl představit :) Ale byli jsme oba moc šťastní.

Začalo ovšem období, které jsem si sama pro sebe nazvala „Jak udělat z pohodové vysmáté budoucí maminky uzlíček nervů“. Počínaje první kontrolou u mé doktorky - to snad ani není možné, že se vám to podařilo, já vás okamžitě pošlu na neschopenku, nic nedělejte, ležte. Přitom bylo vše prozatím v pořádku, srdíčko bilo jako zvon, žádné nevolnosti, nic. A takto to šlo každou kontrolu po 3 týdnech – vždy mi přišlo, že na mě už ve dveřích vytřeštila oči, jako že jsem stále těhotná a že je stále vše v pořádku. Každou kontrolu jsem odcházela s upozorněním, že „i kdybyste to nakrásně donosila, počítejte s císařem“, takže jsem byla naprosto zdeptaná a bohužel natolik nezkušená, než abych věřila spíše svým instinktům, které mi říkaly, že vše probíhá v pořádku.

Koncem 5. měsíce už to přítel nevydržel a zavelel ke změně gynekologa. Má kamarádka mi dala kontakt na naprosto úžasného gynekologa/porodníka z porodnice, kde jsem byla zaregistrovaná k porodu, a začala jsem chodit k němu. A nastal obrat o 180 stupňů. Vše je v naprostém pořádku, není důvod se stresovat, chovejte se tak, jak je vám příjemné. Cvičte, jak vám bude příjemné. Hlavně buďte v pohodě. O způsobu porodu se dohodneme až podle aktuální situace, přirozenou cestu bych vůbec nevylučoval.

No, zkrátím to. Porod jsme nakonec museli vyvolávat, náš chlapeček se narodil přirozeně s krásnými mírami 3,8 kg a 50 cm. O myomu jsme při porodu ani nevěděli a při prohlídce po šestinedělí byl dokonce o více než polovinu menší. Teď mi spinká v chodbě v kočárku náš 4měsíční „zázrak“ a já začínám pomalinku uvažovat nad sourozencem, přece jen – kdyby měli ti doktoři pravdu :) Takže tímto bych chtěla povzbudit všechny budoucí maminky, že se někdy i naprosto bezvýchodná situace může velice rychle změnit a pak je to opravdu „fofr“ :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
5974
13.2.12 09:32

graluji a moc vám to přeji. Sama vím, jaké to je, když doktoři řeknou, že šance na těhotenství je mizivá. Hlavně, ať jste všichni tři zdraví.. :mavam: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
520
13.2.12 10:17

Gratuluji k chlapečkovi. Já mám taky myom v děloze, přišli na to při UTZ ve 12tt a nemám žádné omezení ani mě nijak nestresovali. Asi je to jak kde.
Hodně štěstí a zdravíčka.
S.

 • Nahlásit
 • Zmínit
martinaaaaaaaaa7
13.2.12 12:54

Kéž by každá taková událost s pláčem na patníku končila takhle :-) Nádherné a užijte si drobka :-)

 • Nahlásit
211
13.2.12 13:58
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 • Nahlásit
 • Zmínit
7768
13.2.12 14:17

…veliká gratulace a ať jste oba zdraví :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
14161
13.2.12 15:32

Také moc gratuluji!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit