Život s řízeným dechem

Rodičovství
  • Anonymní
  • 18.02.16

Nikdy by mě nenapadlo, že budu psát deníček s tímto příběhem! Naše trápení trvá devět měsíců, je to radost a bolest zároveň. Krásné období plné očekávání a radosti se dokázalo tak změnit v takový opak, že si to člověk ani nedovede představit!

Loni v dubnu jsem se radovala z očekávání druhého dítěte, a to holčičky, kterou jsem si moc přála. Ráno jsem se probudila a měla jsem trochu mokré pyžamo, zrovna jsem šla na kontrolu ke gynekoložce. Nikdy by mě nenapadlo, když jsem říkala synovi, že se na chvíli vrátím, že to tak vůbec nebude.

Doktorka udělala test na plodovou vodu a už jsem jela do nemocnice. Další den v jednu ráno jsem byla převezena do jiné nemocnice, kde se dokázali postarat o extrémně předčasně narozené děti, já jsem byla ve 26. týdnu.

Nesla jsem to hrozně, nevěděla jsem, jak budu dlouho v nemocnici, než porodím a pak ještě potom. Celé těhotenství jsem se bála, aby to dobře dopadlo! Jako bych to cítila, nebo jsem si to nakonec přivolala? O syna bylo postaráno, ale já jsem ty tři týdny, co jsem byla v nemocnici probrečela, bylo mi hrozně. Místo abychom byli všichni doma a čekali, až se nám narodí zdravá holčička, tak jsem ležela v nemocnici a čekala, co bude, jestli to zvládneme.

Utekly tři týdny a já šla na kontrolu, kde mi doktorka řekla, že tam je moc málo plodové vody, ale že kontrola za týden. S brekem jsem šla do pokoje. Ja tam může být malá bez vody? Za pár minut přišla ta doktorka, že musí malá ven, že se tvoří infekce. Tak jsem za pár hodin šla na sál.

Bála jsem se, jestli malá vůbec přežije a jestli i já to přežiju. Byl to hodně těžký císař, malá nešla ven, měla modrou ruku, ale jinak to vypadalo, že je to jediný problém. Malá si dýchala sama. Výsledky hlavy taky dobrý.

Ale za tři dny se vše začalo měnit. Malá přestala trávit, dostavila se žloutenka, léčila se infekce, ale za sedm dní malá přestala i dýchat! A v tu chvíli začalo peklo, které trvá dodnes!

Lékaři nevěděli, proč nedýchá. Udělali spoustu vyšetření a zjistili za pár týdnů, kdy my se strachem nevěděli, co bude a že se s tím nesetkali, aby dítě nedýchalo. Zjistili, že při porodu došlo k velkému krvácení do mozku! Ale že to není důvod, aby nedýchala.

Udělali magnetickou rezonanci centrálního mozečku a tam byla taky krev. Čas utíkal a stále nic. Malé dali léky, dokázala nějakou dobu dýchat, ale zase přišel na řadu přístroj, tracheostomie, peg. Lékaři říkali, že to nevypadá dobře, jak vývoj, tak i plíce, které jsou špatné a signály z mozku nejsou dobré, a tak neví, zda malá někdy bude sama dýchat a že na přístroji se nedá žít dlouho, cca půl roku!

To vše jsem prožívali čtyři měsíce. Přišlo na řadu ARO, kde jsme mysleli, že se to vše zlepší. Malá si začala přidechovat, nebyla tolik spavá, začala reagovat, sledovat hračky, smát se, chytat, hýbat… Ale i přes pět měsíců na Aru, jsme se nakonec dál nedostali, není to možné.

Ta bolest, kdy tak dlouho prožíváme nejistotu, strach a syn také musel nějak vše zvládat a díky mu za vše, za to jak nás dokázal rozveselit a odreagovat! Díky rodičům, kteří hlídali a podporovali nás ve všem a kdykoliv! Díky manželovi, který mě podporuje a drží mě a ukazuje mi, že to vše můžeme zvládnout!

Dnes tu sedím, je půl páté a já se střídám s manželem v hlídání malé, protože jsme se dostali s malou domů po zaškolení, jak se o malou starat. Hlídám ji, aby jí nevypadla hadička z tracheostomie, protože sama by to neudýchala a je závislá na přístroji. Bojíme se usnout, protože by mohla umřít, kdyby hadička vypadla a my ji nevrátili zpět.

Musíme ji dávát léky, odsávat. Pochování není tak jednoduché, protože musíme sledovat hadičky, nosit za sebou přístroje! Procházka s kočárkem je pro nás těžká, je potřeba větší kočárek, aby se tam vše vešlo! Malá je ale doma, kde si ji můžeme všímat, kde se můžeme snažit ji posunout dále.

Strašně to bolí, dívat se na malou a vědět, že to nebude nikdy tak, jak jsme si to představovali! Že nikdy se synem nebudou dělat to, co ostatní sourozenci, věci zcela samozřejmé jsou pro nás zázrakem. I teď to píšu s slzami v očích, ale asi se potřebuji vypsat a možná to dalším maminkám, které řeší blbosti, tak jak já kdysi, pomůže se nad těmi blbostmi povznést a radovat se z nich.

Nevíme, jak malá bude dlouho žít, jak jí plíce dovolí, jestli se někdy ventilátoru zbavíme! Malá mívá stavy, kdy se zatne a musíme ji prodýchávat a někdy se to prý nemusí podařit…

Ale my budeme věřit, že se to jednoho dnes zlepší, protože zázraky se dějí, jen si říkám, zda to vůbec zvládneme psychicky a fyzicky… Ale láska je silná, nedovedu si představit, že bychom malou dali pryč! snad se to nestane a my to budeme zvládat!

DĚKUJI TĚM, KTEŘÍ TO DOČETLI AŽ SEM A BUDU VDĚČNÁ ZA MODLITBY PRO MALOU!

Hodnotilo 61 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 18.02.16 00:30

Posílám hodně sil jak malé tak vám rodičům!! Určitě přijde zázrak a malá to zvládne, už teď je to bojovnice! :hug:

 
Nikola.Horackova
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 18.02.16 00:43

Modlim se za malou i za Vas aby vse dobre dopadlo :hug:

 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 18.02.16 01:24

:,( preji hlavne silu aby jste se s tim vsim dokazali poprat.Ja normalne denicky moc nekomentuji, ale muzu se zeptat na okolnosti? Rekli doktori vubec neco na to proc se to stalo nebo byl problem uz v tehotenstvi? Neco se stat muselo at uz to bylo ze strany doktoru nebo ne

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 18.02.16 03:14

Jsi neskutečně silná, sama nevím, zda bych toto zvládla. A myslim, ze to nemůže říct nikdo, dokud se do takové situace nedostane.
Druhá věc je, a teď mi všichni promiňte za můj názor, je mi jasné, že nebude populární, ale kde je hranice, kdy je vhodné zachraňovat plod? Říkám si, že přece po těch miliardách zkušeností se prece musi vědět, kdy je to dobře a mám velkou pravděpodobnost, ze neuděláme vic škody, než užitku, když přírodě pomůžeme.
Vaše holcicka samozrejme netrpí, je milovaná a cítí to a to je důležité… A pro vas, jako rodiče, i vašeho chlapečka to musi byt proste psychicky strasne náročné…
Každopádně - mas muj obdiv. Přeji hodne sily a zázrak… Občas se zadari. :srdce:

 
chuanita
Kecalka 302 příspěvků 18.02.16 03:45

Sama mám nedonošeňátko. A vypadalo to všelijak. těch nervů.. Ne nedokážu si představit, čím procházíte. přeji Vám mnoho sil a modlím se. Věřím, že člověk dostane vždycky naloženo tolik, kolik unese. Přeji mnoho sil, ať jste silní kvůli malé i synovi. nevím, co víc napsat, jak vyjádřit podporu, ať to nezní jako klišé. Držím Vám palce. :srdce:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 18.02.16 06:58

Modlim se za malou princeznu a vám posilam hodně sil! :hug:

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 18.02.16 07:01

Jsi moc silná. Modlím se za malou, za její zdraví a spokojenost. Modlím se za Tebe, abys měla dost sil, zdraví a lásky být právě takovou mámou, jakou Tvé děti potřebují. :kytka: :hug:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 18.02.16 07:08

Držím vám palce a modlím se za malou :hug:,určitě to zvládnete.

 
Žaneta66
Závislačka 4455 příspěvků 18.02.16 07:09

Přeji moooc mooc síly, kterou budete všichni potřebovat, obdivuji Vás všechny :hug: :hug:, přeji ať se stane nějaký zázrak :hug:

 
tini
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 8 inzerátů 18.02.16 07:10

Preji moc sil a at se dockate lepsiho stavu, jste uzasni

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 18.02.16 07:35

Přejuvám hodně sil a ať se malá jen už lepší. Držte se

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 18.02.16 07:50

:hug: nevim co rict…moc na vas myslim… :srdce:

 
Simona05
Závislačka 2916 příspěvků 18.02.16 08:16

Máš můj obdiv! Držím všechny palečky a vysílám pozitivní energii aby to dobře dopadlo :hug:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 18.02.16 08:27

Budu se za vás a celou vaši rodinu modlit.

 
Anna.boleynova
Povídálka 28 příspěvků 18.02.16 08:34

Normálně na deníčky nereaguji, ale tady musím…posílám Vám všem sílu, pozitivní myšlenky, odhodlání jít dál den za dnem…prostě vše to co potřebujete, modlit se moc neumím, ale pokouším se pro tu Vaši princeznu maličkou alias „bojovnici“… :srdce: :srdce: budu tady psát určitě za všechny, že jsme s Vámi v tuto chvíli myšlenkou…držte se!

 
nenapadna
Závislačka 2997 příspěvků 18.02.16 08:44

Taky denicky nekomentuji, ale tady musim. Posilam hodne sil, budu na vas myslet a drzet palce at se vse zacne zlepsovat. Neumim si to vubec predstavit :,( jste moc statecni :srdce: :srdce: :srdce:

 
Lenka 80  18.02.16 08:49

:hug: :,( je mi to moc lito. preji hodne sil. a malicke hodne zdravi.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 18.02.16 09:02

Držím Vám všem palečky nedokážu si to představit máte doma bojovnici která to určo zvládně :hug:

 
pavlats  18.02.16 09:04

@Tiffany1 Nedá mi to a musím na Tebe zareagovat. Pracovala jsem roky na neonatologii a věř mi, že se nedá předem poznat, jak předčasně narozené miminko dopadne. Jsou miminka narozená ve 24. týdnu těhotenství, jsou bez komplikací, vše zvládnou v pohodě a jsou z nich zdravé děti. A pak jsou miminka narozená i později a přidají se komplikace (krvácení do mozku, infekce…) a je to špatné. Jenže to skutečně dopředu nikdo neví. Navíc holčička autorky deníčku byla narozená cca v 29. týdnu (pokud dobře počítám - ve 26. týdnu začala odtékat voda a pak tři týdny v nemocnici). To už je relativně slušný týden a většina miminek to zvládne v pohodě. U holčičky autorky se bohužel ale dostavily komplikace (krvácení, infekce), a pak to může dopadnout všelijak. Jenže to se dopředu opravdu odhadnout nedá.
Autorce přeji strašně moc sil a moc držím palce, ať se to zlepší.

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 18.02.16 09:09

Je obdivuhodné, jak rodičovská láska je silná! Člověk si to v,,bezstarostném,, životě jen tak neuvědomí, cítí, že dítě miluje, ale jak moc, to se projeví až ve chvíli, kdy ho musí takto těžce udržet při životě. Jste ÚŽASNÍ!! :hug: jen tak dál!! Mám slzičku v oku jak moc vám přeji síly a lásky a hlavně maličké, mám úplně stejně malou holčičku, živě si to dokážu představit.. a to my,,jen,, cvičíme vojtovku.. Její dušička bojuje velkou bitvu, už tolik měsíců…a vy jste stateční, že ji tolik podporujete, to je zázrak lásky!! :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 18.02.16 09:09
:hug: :hug: :hug:
 
Gita17
Stálice 100 příspěvků 18.02.16 09:15

Malej by bolo lepsie v nebicku, pusti ju tam

 
Kakika
Extra třída :D 14082 příspěvků 18.02.16 09:36

@Gita17 Dokázala by jsi odpojit svoje dítě z přístrojů? Ano, logicky si nezúčastněný člověk řekne, že takový život by pro svoje dítě nechtěl. Ale oni miminko připojili na přístroje, protože se čekalo, že je to dočasná výpomoc. Po tolika měsících by se asi našel málokdo, kdo by zvládl vypojit hadičky a cíleně tak svoje dítě zabít.

Zakladatelko, přeji, aby přišlo uzdravení stejně nelogicky, jako přišla takhle komplikace. Nikdo neví, proč se to stalo. Kéž tedy nikdo neví, jak se malá uzdraví, ale z celého srdce vám všem přeji, aby se tak stalo :hug:

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 18.02.16 09:38

@Gita17 Víš dle kolektivního vědomí a určitých reinkarnačních jevů(pravidel)… vše je tak jak má být. Jsou to jejích životní lekce a situace, které oni jako duše si potřebují prožít. I ta maličká si tu roli vybrala, nevíš jakou duchovní zátěž na sobě nese, že si zvolila takový to život.. Oni ji teď právě musí ukázat lásku a dušička, která nechce žít znamená, že se nechce ve svém duchovním vývoji posunout dál..protože jen přes život v těle se můžeme vyvinout. Oni ji právě ukazují, že dál to jde, jde i s láskou! A jestliže dušička to stejně nakonec vzdá, tak i tak odejde už s nějakou určitou zkušeností a posune se někam v sobě..a příště to už bude třeba lepší, třeba už se odváží žít i sama, ale teď tu pomoc evidentně potřebuje, aby zesílila!

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 18.02.16 09:48

Přiznám se, že nevím co napsat. Slova útěchy musí být pro vás jako šumící strom :-( Modlím se za vás.

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 18.02.16 09:51

I když vás neznám, moc na vás myslím a přeju, ať se z toho malá dostane.
Posílám hrozně moc sil.
Také mám doma chlapečka a nyní jsem ve 27tt s holčičkou, moc mě váš příběh dostal a nevím, co víc napsat, aby to nevyznělo jen jako klišé, tady se slova hledají těžko, spíš se pokusím poslat pozitivní energii myšlenkami a určitě modlitbou za vás za všechny.

 
Peonnie
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 18.02.16 10:14

Moc na vás všechny myslím, hlavně na tu kočičku statečnou :srdce: Víte co se říká, že mrňousci toho zvládnou hodně, určitě není vše ztraceno :hug: Moc bych vám to přála. Držte se, mnoho sil! :kytka:

 
zoy
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 18.02.16 10:18

@Tiffany1 Taky zareaguju, ta hranice, kdy má smysl zachraňovat je u nás stanovená na 24tt, autorka deníčku porodila později. Dnešní medicína takovouto situaci umí zvládnout, ale když se přidá moc komplikací, tak to prostě vždycky nevyjde tak, aby miminko bylo bez následků, nicméně má cenu to zkusit, protože šance na zdravé dítě je poměrně velká, i když nemá zrovna jednoduchý start do života. Tohle miminko bohužel má problémy, jaké má. Všimni si, že jsou tu deníčky se špatným koncem i u dětí narozených v termínu.
Autorce hodně sil a :hug:

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 18.02.16 10:26

Moc vas vsechny obdivuji! Preji hodne sil a trpelivosti! Drzte se! :hug:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.16 11:08

Držím palce, ať máte všichni tolik sil, kolik budete potřebovat! :hug:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 18.02.16 11:36

:,( :,( :,( posilam spoustu sily a energie!!!Laska a Víra hory přenáší, doufam, ze i vas přenese do bezatarostneho zivota bez přístrojů :( :hug:

 
ajinka-t
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 18.02.16 11:42

Ahoj, mam chlapečka narozeného v 28+6tt, protože mu praskli třetí den plíce, měl je hodně oškozené a špatně se vyvíjeli dál, zaintubovaný byl přes měsíc, pak další měsíc na ncpapu, a pak se dostal na kyslíkové brýle, kde byl další měsíce, měli jsme jít domů s kysíkem, ale zvládnul tu bez, i když možná jsme měli jít domů s kyslíkem, protože pak každou infekci či horečku neoddýchával a první rok byl hodně krušný, často jsme byli v nemocnici, přesto to nakonec zvládl a dýchá sám. Další tři roky už v pohodě zvládá…Mimo to má i když velké poškození mozku, přesto se pomaličku krůček po krůčku zlepšuje. Pro mě teď hlavní že je mentálně v pořádku, i když s pohybem je to horší, ale pořád je tu šance. Když byl maličkej a měl problémy s dýcháním, šli jsme cestou alternativní léčby. Dnes už bych spoustu věcí dělala třeba i jinak, ale přesto pořád věřím, že jednou bude líp. už jen to, že s tak težce poškozenýma plícema zvládá dýchat sám, je takovej malej zázrak. Držíme palce a bojujte.

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 18.02.16 12:37

@pavlats: To ani tak nepatřilo k autorcine deníčku… Ten jen tu myšlenku vyzdvihl… A byla to jen otazka k zamyšlení. Neni to muj postoj. Jak rikam, sama nevim, zda bych zvládla, jak bych reagovala… Proste vubec nevim… Treba bych byla takto statecna, treba taky nebyla..
A uprimne, ten kdo rika dopředu, to bych dal taky, je to moje dite, je podle me pokrytec. Myslim, ze jsou v zivote situace, kdy to nemuzeme odhadnout, dokud se do nich nedostaneme. I kdyz víme, co je správně…
Jak rikam, nemělo to nikoho popudit, jen vim, ze, jak se posouvá hranice pro záchranu předčasně narozených deti, stoupají i rizika.
A mas pravdu, 29.tyden neni tak pozde… Ale udivuje me, ze v dnešní době pokroku v oblasti medicíny proste neexistuje nic, co by dokázalo detekovat připadne riziko rozvoje infekce - kdyz miminko muselo ven kvuli infekci, nebo kontrolní CT, u předčasně narozených miminek, nebo EEG… Co ja vim, nejsem lékař, ale proste me pak mrzi, ze tyto veci nejsou k dispozici, aby takováto utrpení eliminovala… Obdivuji zdravotnický personál na neonatologii…
Jsem nutriční terapeut, pracovala jsem na LDN, chvili, a uz to mi nedělalo dobre…
Takže to neni tak, ze bych pomluvila personál… Proste jsem se jen zamyslela… Neumím si to totiž predstavit… Aby život me dcery byl závislý na hadicce… Znovu rikam - obdiv…

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 18.02.16 13:03

Modlím se za Vás, Váš příběh se mě dotknul a moc bych vám přála, abyste tuhle cestu zvládli a malá se nakonec měla čile k světu bez všemožných hadiček a přístrojů :hug: držte se!

 
wera8
Kecalka 128 příspěvků 18.02.16 13:05

Modlím se za Vás :srdce: malá je bojovník a Vy to zvládnete a bude líp, pevně v to věřím :srdce: :srdce: :srdce:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 18.02.16 13:47

Modlim se za vaši rodinu i za malou aby to vše dobře dopadlo :hug:

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 18.02.16 14:11

Budu na vás myslet a doufat že malá beruška bude jednou dýchat sama, tvůj příběh je moc smutný ale ty jsi silná maminka, tvoje holčička vaši ohromnou lásku cítí a díky ní jen tak bojovat nepřestane, už si vybojovala svénarození, tak je to určitě malička bojovnice. Já jsem přišla o chlapečka ve 27tt, vinou lékaře, porod trval tři dny a vše bylo k ničemu, já jsem své priority už dávno prehodnotila a teď je pro mě důležité jen zdraví mě rodiny. Teď máme 19 měsíční dvojcata-holcici holčičku a chlapečka. :hug: :hug: Klidně písní i SZ když se budeš chtít někdy vypovídat.

 
majki.r
Extra třída :D 12448 příspěvků 18.02.16 14:47

Zakladatelko četla jsem tvůj deníček se slzami v očích. Moc na vás myslím, přeji, ať je brzy dobře. :hug: Neumím si představit, jak to musí být těžké. Je mi moc líto, že máte takové trápení :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Falko11
Kecalka 382 příspěvků 18.02.16 15:12

Taky čekám holčičku. Vaše trápení se mě opravdu dotklo. :hug: Posílám mnoho sil Vám i holčičce, ať zabojuje a začne žít!

 
MacLukýsci
Stálice 51 příspěvků 18.02.16 16:04

Hodně sil vám všem :srdce:

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 18.02.16 16:22

Dětský mozek je velmi tvárný a často zvládne zregenerovat opravdu velké poškození.
Moc přeju, aby to zvládla i vaše holčička!!! :srdce:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 18.02.16 17:03

Brečím, jen si to představím. Aspoň vás pustili domů. Hodně síly, a ať je holčička lepší a lepší. :srdce:

 
Aslei
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 18.02.16 17:19

Přeji Vám hodně moc sil a pohlazení na duši :hug:

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 18.02.16 19:40

Přidávám se k ostatním a přeji mnoho sil a hlavně zdraví, ať se všechno v dobré obrátí a malá je už jenom lepší a lepší :hug: :hug: :hug:

 
jjahodda
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 18.02.16 19:48

Bude to tak, jak to má být…hodně sil :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 18.02.16 20:23

Je mi to silene lito. Nevim co říct. Jsi nesmírně silná. Zvladnete to :* :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 18.02.16 21:16

Modlitba je to nejmenší co pro vás a dcerku mohu udělat. Můj druhorozený syn si těsně po narození prošel peklem. Peklem takovým, že pokut bych byla věděla a měla tu moc nahlédnou do pohádkové koule budoucnosti, nikdy bych si ho nenechala. Dnes je úžasný kluk a bez obtíží není. Vydržel nemožné, děti mají sílu, bojovnost a ta vaše berunka bojuje. Věřte jí, bude to z počátku těžké, ale moc vám přeji a budu se modlit, aby jste se mohla ohlídnout jako já! Já když se ohlídnu vidím tmu, slzy bolest, neštěstí a tak pořádně fláknu těma pomyslnýma kovovýma dveřma. Už delší čas žijeme všichni slunečné spokojené dny, všechno zvládá a pokut ne sám tak má nás. Držte se posílám sílu vám oběma :srdce: :srdce: :srdce:

 
katabur
Kecalka 140 příspěvků 17 inzerátů 18.02.16 21:24

Přeji hodně sil a samozřejmě moc držím pěsti na uzdravení či „alespoň“ zlepšení! jak píšeš, při čtení tvého deníčku si opravdu člověk uvědomí, jaké blbosti kolikrát řeší, místo aby se radoval ze zdravých dětí…

 
luciuss7
Závislačka 4420 příspěvků 18.02.16 21:55

Tohle by se nemelo stavat, sedim tu brecim nad vaším osudem…Držím palečky at se malicke dychani zlepsi a nemusi byt jen na pristrojich a Vám přeji strasně moc, moc sili. Nechapu jak tu jen nekdo muze napsat, ze by ji bylo lip v nebicku, jde videt, ze to muze napsat jen ten kdo na vlastni kuzi neprijde o sve dite :(…A to bych opravdu NIKDY NIKOMU NEPRALA..
Modlim se za Vás :hug:

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 18.02.16 22:00
:,( 8o
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama