Zaměstnání | Změna kariéry - IT
[citace] **"@uzivatel666":https://www.emimino.cz/profil/uzivatel666/** píše: Přiznám se, že nejsem tester, tak si správnou odpovědí nejsem úplně jistý. Ale odpovídal bych asi nějak takhle. Pokud je tady profesionální tester, tak by mě zajímal názor, jestli bych prošel :D 1) Nejdřív bych zkontroloval vizuální stránku ovladače. Jestli odpovídá zadání, jestli všechna tlačítka obsahují nějakou ikonu nebo popisek, jestli je mi na první pohled jasné, co dané tlačítko dělá, jestli jsou tlačítka rozmístěna logicky,... 2) Vyzkoušel bych ergonomii, jestli se ovladač dobře drží, jestli se dá ovládat jednou rukou, jestli není moc těžký, jestli se dají tlačítka dobře mačkat, jestli jsou dostatečně velká,... 3) Otestoval bych funkčnost, nejdřív základní scénář - zapnutí televize, změna programu, změna hlasitosti, vypnutí televize. 4) Otestoval bych méně časté scénáře, například naladění televize, organizace programů, práce s teletextem,... 5) Otestoval bych úplně všechna tlačítka, jestli dělají, to co mají. 6) Otestoval bych edge cases. Například, co se stane, když zmáčknu dvě tlačítka zároveň, jak bude televize reagovat, když ovladač odvrátím od televize na druhou stranu, jak se bude ovladač chovat se slabými bateriemi,... 7) Otestoval bych běžnou odolnost, jestli bude ovladač fungovat i po tom, co mě spadne na zem, poliju ho vodou, šlápnu/sednu na něj. A pak dva bonusové body, u kterých nevím, jestli bych je na pohovoru říkal, ale naši testeři je v praxi provádějí :zed: 8) Mačkal bych zběsile všechna tlačítka náhodně a co nejrychleji, dokud ovladač nepřestane fungovat. 9) Vší silou bych s ovladačem několikrát praštil o zem, dokud se nerozletí na kousky a pak znova otestuju body 1 - 9. [/citace] To mi připomnělo tenhle tweet :lol:
- Autor: broskvová zmrzlina
- Vloženo: 08.11.22
Zobrazit diskuzní příspěvek ke kterému byla fotka přidána