"Poděděné" oblečení

Anonymní
29.6.15 13:15

,, Poděděné ,, oblečení

Předem prosím o zachování anonymu.
Máme 3 letou a půl roční dcerku. Víc dětí neplánujeme, ale… bratrovi se má v září narodit holčička a už tak nějak pronesli, že alespoň ušetří na oblečení, že to všechno podědí. Jako mě by to nevadilo, půjčit jim něco, ale né jim to dát, oblečení kupuji nové, nebráním se ani tomu, že koupím kabát za 400kč z takka a nebo botičky za 700,– oblečení máme fakt hodně a kdybych se to rozhodla prodat, určitě bych každou věc alespoň za půlku prodala, protože se jedná fakt o pěkné moderní a hlavně nezničené věci, vadí mi ten přístup bratra a tý jeho přítelkyně, že uštří a tak, lajkujou mi na fb fotky a píší, že na tuhle věc se těší a podobně ( třeba například zimní péřová kombinéza z pravého husího peří). Jak by jste reagovali vy? Mně i mému manželovi to celkem vadí, protože jsme měli v plánu to prodat a koupit za to nové věci, nebo jízdní kolo, jde nám taky o to, že nám pro děti nikdy nic nedonesli, ani bonbonky, nebo cokoliv prostě. Asi tady zním jak sobec, tomu tak opravdu není, ale nechci jen tak darovat oblečení za několik tisíc korun, s tím, že plánují, že po nás zdědí i kolébku, vibrační lehátko a jiné. :nevim: Jak se zachovat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6094
29.6.15 13:18

Jak byste se měli zachovat? prostě jim říst že to nebylo zadarmo, a že jim to odprodáte, nebudou chtít? jejich smůla ne? tohle se dělalo dříve když oblečení bylo pletené od babiček a podobně, já oblečení taky schovala, druhé neplánovala, a ted se bude hodit protože čekáme dvojky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
29.6.15 13:19

Tak pokud nejste nijak domluveni, že bys jim dopředu něco slíbila, tak bych oblečení klidně prodala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.6.15 13:20

Nabalila bych jim jednou za cas balicek veci, ktere by prodejem moc nevynesli (tricka, teplacky, pyzama, lehce obnosene nebo lehce poskozene). pokud nemaji ani kacku, tak budu radi. pokud nebudou radi, maji smulu.
bundy a dalsi veci za vic penez, proste prodej dle libosti.
PS: nedelej si ale iluze za kolik co prodas, treba veci z Takka nebo obnosene boty podle me za moc nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
29.6.15 13:21

Tak v mém okolí je naprosto běžné, že si mezi příbuznými, ale i kamarády oblečení všichni dávají a nic za to nechtějí, ale samozřejmě to není ničí povinnost, čekat automaticky, že něco dostanu (kdyby i jen jedny dupačky) je nehoráznost.

Měla bys jim svůj postoj sdělit, nevidím na tom nic špatného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 13:23

Troufám si tvrdit, že jsi trochu naivní, pokud jde o prodej věcí. Bazary jsou přeplněné, lidi to nekupují, navíc když nové věci se dají ve slevách koupit za pár korun. Abys nakonec nebyla ráda, že to budeš mít komu nacpat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
29.6.15 13:23

No já bych též jako @dituleska řekla, že zadarmo to nebude a dala bych na pytel nějakou přiměřenou cenu (třeba o něco levnější než jsem si představovala..) na druhou stranu, odpadá ti focení, vystavování po inzerátech, běhání na poštu a ten čas, co se ti ty věci budou doma válet…asi bych na druhou stranu byla ráda, že prodám věci najednou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1120
29.6.15 13:24

Jedině jednat na rovinu. Slušně jim říct, že jim rádi některé věci o které budou mít zájem odprodáte za výhodnou cenu, že jste je většinou kupovali nové a peníze na chodníku bohužel nesbíráte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
29.6.15 13:24

Ségra po mě také dědí…asi by mi naopak bylo trapné po ní něco chtít…zas ale na druhou stranu nekupuju nic drahého, většinu věcí mají děti z bazárků. Ne, že bychom neměli na nové, ale připadá mi to jako nehorázné plýtvání penězi.
Jak si to uděláte je čistě Tvá věc - jestli jim to nechceš dávat nebo půjčovat (ono stejně jestli plánují více než 1 dítě, tak jaksi nebude co vracet), tak to prostě prodej.
Ale zas si teda myslím, že za polovinu původní ceny to asi neprodáš…spíš ta třetina a méně je reálná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8968
29.6.15 13:25

Tak když nechceš, tak jim to nedávej :nevim:. Řekni, žes počítala, že to prodáš a koupíš za to třeba to kolo. Nic špatného na tom nevidím, ale nehrála bych na mrtvého brouka, řekla bych jim to, ať znají váš postoj

@Anonymní píše: že koupím kabát za 400kč z takka a nebo botičky za 700,– oblečení máme fakt hodně a kdybych se to rozhodla prodat, určitě bych každou věc alespoň za půlku prodala, protože se jedná fakt o pěkné moderní a hlavně nezničené věci

Ale neumím si představit, že to oblečení prodáš aspoň za půlku ať je jakkoliv zachovalé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
29.6.15 13:27

Dva postrehy: automaticky jim nic davat nemusite a od nich je takove ocekavani celkem drze. A t e predstavy o prodeji za polovinu jsou neskutecne naivni ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
3302
29.6.15 13:27

Říct bratrovi na rovinu, že jste měli a máte v plánu ty lepší věci prodat, abyste měli zase na nové. Že vybrané věci (podle VAŠEHO výběru) jim klidně půjčíte, ale budete je chtít v nezničeném stavu zpátky. A pokud budou stát o něco z toho lepšího, tak ať si to od vás prostě koupí.
My taky dost věcí dědíme po synovci, to mi v rodině připadá normální, ale všechno jsou to věci, které švagrová sama od sebe přiveze a nabídne, jestli to pro dceru nechceme. Nikdy by mě nenapadlo si něco sama automaticky nárokovat.
Na druhou stranu ale musím říct, že mi přijde trochu zvláštní i tvůj přístup - vědět, že se má v rodině narodit další dítě, které by věci užilo, ale raději je prodat cizím… A přepočítávat, kolik kdo komu dal… To pro tebe bratr nikdy nic neudělal nezištně? Nikdy ti třeba nepomohl s rozbitým autem nebo se stěhováním nebo s čímkoliv? Trochu zvláštní vztahy asi máte, když se k sobě navzájem chováte takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.15 13:29

@Raduš.ka44 Nevím, možná v tomhle jsem, po bazarech nekupuji a ani takovéto oblečení nevyhledávám, tudíž nevím, jak to tam chodí, ovšem určitě bych neprodala kvalitní péřovou kombinézu, která stála 1300,– za 200,–, půjčit ji mohu, ale kde vezmu tu jistotu, že ji nezničí a neklesne tak její hodnota? Stále jsem asi naivní, ale prostě mě vadí ten jejich přístup, budeme mít všechno zadarmo. Přitom to nejsou žádný chudáci, mají sice hypotéku, ale my platíme nájem ve stejné výši jako oni hypo. Stejně na to koukají i moje rodiče, že jim přece pomůžeme, že to už nepotřebujem, ale já se o ty věci starala jak nelíp jsem uměla, investovala jsem do kvality, nikoliv do módního trendu s Minnie a podobně, když jsem jim to řekla, že jsem se to chystala prodat, jen nevěřícně koukali a pak mi máma právě napsala, ať nic neprodávám a tak. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2243
29.6.15 13:30

Mít doma 3,5 leté dítě a další neplánovat, tak už dávno doma nemám vibrační lehátko ani kolébku… Nač to schováváš, proč to hned neprodáváš? Tím by ti odpadl problém, popravdě bys odpověděla, že další děti jste neplánovali, takže ses všeho postupně zbavovala. Zeptala bych se, jestli chtějí oblečky pro prcka od teď schovávat, lepší kousky bych rozumně ohodnotila a zeptala se, jestli to za tu cenu chtějí, obyčejnější bych darovala. Dělám to tak taky, nikdo nám na děti věci nedává, nepřispívá na ně a potřebují stále další, větší. Z utržených peněz za prodané kupuju nové. Mám kamarádky, se kterými funguje půjčování věcí, darování, v rodině to moc nefunguje. Nemám problém třeba ani od kamarádky koupit nějaké věci, ona za to taky musela nějaké peníze dát. Musíš švagrové svůj postoj sdělit ať ví, na čem je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8968
29.6.15 13:32
@zuzkasim píše:
Mít doma 3,5 leté dítě a další neplánovat, tak už dávno doma nemám vibrační lehátko ani kolébku…

Píše, že má tříletou dceru a půlroční dceru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama