10 DC folikul 13mm

20.11.15 10:22

10 DC folikul 13mm

Ahoj, prosím o radu. Byla jsem na 10 DC na UTZ a doktorka mi řikala, že mám na vaječníku folikul 13mm. Prosím o radu, kdy bude přibližně ovulace? Dnes jsem 12 DC a ovu test stále není pozitivní. Vždy mi vychází ovulace mezi 13-14 DC, ale teď to bude asi déle, že? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1362
20.11.15 10:35

@Issabell28 ahoj, co si pamatam tak folikul rastie cca 2mm za den.. takze tak za 5 dni by som cakala.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 10:38

No já bych se už ode dneška snažila :) Ovulaci bych čekala v následujících 4 dnech, pojistila bych to každý den :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 10:39

Já měla 13 DC folikul jen 10 mm, ovulace byla 18 DC - otěhotněla jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
20.11.15 10:52

Poroste-li standardním tempem, tak za 3-7 dní. Neporoste-li, tak kdykoliv jindy nebo nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 11:21

Děkuji moc holky, budeme se snažit obden, tak snad to vychytáme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16130
25.2.16 15:57

Ahoj holky. Muze mi prosim nekdo poradit? Dnes jsem byla na folikulometrii-dle vypoctu ma byt ovu z leveho vajecniku jenze na utz vubec nic jen na pravem dva folikuly cca 1cm… Levy vajecnik je proste spatny…je nadeje, ze to prevezme ten pravy? Mate to tak nektera? Co sleduju cykly ovu testama, tak to bylo tako-prvni cyklus pravy v. ovu 14-15 dc, druhy cyklus levy v. ovu cca 20-21dc ale ovu testy pozitivni 3 dny…treti cyklus pravy v.ovu 14-15 dc…jeste dodam, ze jsem 10dc…dr.se na to moc netvari a priklani se k anovulacninu cyklu…ted druhy cyklus merim bt… Mam nejakou sanci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
26.4.16 13:31
@Bobby píše:
Ahoj holky. Muze mi prosim nekdo poradit? Dnes jsem byla na folikulometrii-dle vypoctu ma byt ovu z leveho vajecniku jenze na utz vubec nic jen na pravem dva folikuly cca 1cm… Levy vajecnik je proste spatny…je nadeje, ze to prevezme ten pravy? Mate to tak nektera? Co sleduju cykly ovu testama, tak to bylo tako-prvni cyklus pravy v. ovu 14-15 dc, druhy cyklus levy v. ovu cca 20-21dc ale ovu testy pozitivni 3 dny…treti cyklus pravy v.ovu 14-15 dc…jeste dodam, ze jsem 10dc…dr.se na to moc netvari a priklani se k anovulacninu cyklu…ted druhy cyklus merim bt… Mam nejakou sanci?

Ahoj, můžu se zeptat, jak jsi dopadla…?řeším podobmy problem, ze ovuluju jen z leveho vajecniku..tedy ob mesic i pres clost…diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16130
26.4.16 13:57

@Jinča ovu nakonec dorazila 18dc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
26.4.16 13:58

On je nějaký výpočet na to, ze kterého vaječníku by měl člověk ovulovat? :think: Nic takového není, je naprosto normální, že jeden vaječník ovuluje častěji než druhý. Pravidelné střídání je asi tak časté jako vzorný 28denní cyklus s ovulací 14. den - mluví o tom všechny učebnice a pár vyvolených to tak má i v reálném životě.
Jinak já ovulovala většinou zprava a levý vaječník se flákal. Pak mi ten pravý sebrali a levý v pohodě převzal funkci, takže mám cykly stejné jako předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
26.4.16 14:33

No ja mam vzdy vajicka z leveho..a co druhy mesic, z toho usuzuji..taky jsem nekde cetla, ze se stridaji..včera jsem byla 12DC a mely folikuly v pravem jen 13-14 mm, doktorka mi rekla, ze to vypada na anovulacni cyklus..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16130
26.4.16 14:38

@Jinča klidne muzou dorust

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
26.4.16 14:42

Tak měly by se střídat, ale pokud to nedělají, není na tom vůbec nic neobvyklého. A pokud paní doktorka soudí, že folikuly 12.DC 13-14 mm svědčí o anovulačním cyklu, nejspíš bude z těch, které když někdo nemá ovulaci 14.DC, tak ji nejspíš nemá nikdy. Nejspíš by pak měla většina jejích pacientů anovulační cykly. U mě by například 12.DC nenašla vůbec nic, protože já už v té době mám po ovulaci, jiný má v té době do ovulace ještě týden. Nejsme všichni tabulkoví. S takhle velkým folikulem bych ovulaci čekala za cca 4-7 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
27.4.16 08:41

@ugluk
Díky, asi jsem to potrebovala „slyšet“ od někoho nezaujateho, vždycky jsem brala názor lekarky za smerodatny a v tomhle mam tendence si spoustu veci namlouvat jakože třeba si doufat, ze ještě dorostou.. :)
Je vazne mozne mit každý cyklus tak jiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
27.4.16 08:45

@ugluk
Ptám se mozna jako husa, ale je to poprve, co chci mit dítě, nikdy dřív jsem po tom nepatrala a nezkoumala se jako teď…když ctu tady ty diskuze, holky maji nastudovane úplně vse do detailu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama