10m a nemluví

471
2.4.16 22:07

10m a nemluví

Maminky, prosim Vás, stalo se vám některé, že by dítě v 10ti měsících, vůbec neslabikovalo. Mě malej jen výská, ječí ale nic jiného. Žádná máma, táta, bába…už mu skoro jiný slova neříkám. Ale stále nic :nevim:
Mám pocit, že všichni už žvani a my si jen všechno vyřváváme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9266
2.4.16 22:11

Syn mel prvni slabiky po roce, asi ve 13mesicich zacal mama, tata, baba, deda a s tim si vystacil do dvou let :) A je zcela normalni. Byl zas sikovny na pohyb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
2.4.16 22:13

My jsme liný i na pohyb. :D ale už lezeme a skoro stojíme. Jen nesedíme :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.16 22:20

Je to v pořádku :) malá začala asi v 11m poprvé baba a pak až kolem roka baba mama ale skoro vůbec to neříká, jen občas když má fakt náladu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
2.4.16 22:21

Malé bude 14 měsíců a řekne mama, baba, bé a tím končí. Jinak si jen tak žvatlá, brouká, zpívá. Já myslím, že je to úplně normální. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
2.4.16 22:21

@kalypsoooo v 10 měsících ani nežvatlal, neříkal slabiky a o slovech jsme si mohli nechat jen zdát. Na pohyb taky pomalejší. Teď mu je 20 měsíců a pořád je to s mluvením slabota. Používá asi 10 „slov“, když chce a rozumím mu jen já (káka - táta, af - fuj, kake ne - ještě ne…) Ale pusu nezavře, žvatlá si pořád :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
2.4.16 22:27

Tak to bude asi dobré. S mudr to řešit nechci, abych nevypadala, jak šilená matka. Protože si myslím, že s tím stejně nic neudělá. A dycky se mě ptá jen na pohyb. Do tabulek se vejdeme, rychlici nejsme, ale na rhb taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
2.4.16 22:31

@kalypsoooo ještě je brzo. Teď ti maximálně zdvojí nějakou slabiku. Naše začala až teď poslední měsíc něco málo komolit a to má 16 měsíců. A to jsme akorát u mimi, mňam, tati, hají, hačí, teta a nunu. Akorát jednou když manžel koukal na fotbal a nadával po něm zopakovala slovo kok*t a naštěstí to do druhého dne zapomněla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22566
2.4.16 22:32

Klid. Každé dítě má jiný vývoj a není třeba plašit - je normálně v rámci normy. Nejhorší je srovnávat…A zvlášt kluci mluví často později, někdy až kolem tří let. Důležité je, když vidíš, že ti rozumí (samozřejmě adekvátně věku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
2.4.16 22:58

Malej nechtěl ani pomalu lozit hned si stoupal a sezení prakticky přeskočil. Chtěl hned chodit, nějak tesně po 10 měsíci už chodil kolem ohrádky a za ruce a v 11 už sám. A mluvit začal asi měsíc po 3 letech. Do té doby na nás „prděl“ a používal tak cca 50 jedno-dvouslabičných slov. Ale zase na druhou stranu začal prakticky ze dne na den mluvit hned ve větách. Podezřívám ho, že nechtěl říkat takový ty dětský přebrepty a dětská slůvka, abychom se mu nesmáli. :mrgreen: :mrgreen: A přitom na tohle jsem se těšila. Pokud ti rozumí tak by to mělo být ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
2.4.16 23:11

Malé je bude 13 měsíců a neřekne vůbec nic, ale myslím, že má ještě čas.
Zato ale od deseti měsíců zpívá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
2.4.16 23:14

Našemu je 13 mesicu a nic. Vystačí si s DED na všechno co vidí a ukazuje. Včera prvně když přijel tatínek z prace říkal coci jako TAT TAT. Což je asi táta, ale tím koncime. Je mi to líto, to ne ze ne, ale ještě se namluví…hlavne ze mi občas rozumí co po něm chci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
3.4.16 01:22

:D v 10ti mesicich by me to ani nenapadlo resit.
Ja tedy kolem sebe nikdy zadneho extra mluvice nemela a i decka znamych po sobe do 2 let spis jenom houkaly.
Syn nemluvil prakticky do 2 let, po druhem roce zacal sypat vety a ve 3 letech mluvil jako kniha.
Dcera ma 20 mesicu a rekne asi tak 8 jednoduchych slov jako mama, tata, kyti, beeee, ham apod. Ale ne sama od sebe. Jen kdyz ji to rekneme, tak je schopna to zopakovat.
Vubec to neresim, ona i s pohybem byla pomalejsi, zato je sikovna manualne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
3.4.16 04:42

Dcerka se snažila mluvit už od 9 měsíců snad, tak podobně jako ostatní děti, synečkové si dali na čas, obzvlášť ten mladší začal mluvit až ve 2 letech a 9 měsících. Do té doby všemu rozuměl, chodil už i na pár dnů v měsíci do školky i na logopedii, protože jsme se báli, aby neměl nějakou řečovou nebo sluchovou vadu, ale důsledně dělal němého, ani zvuky zvířátek jsme z něj nedostali. Jakmile ale začal mluvit, tak hovořil v celých souvětích během jednoho týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20251
3.4.16 08:25

@kalypsoooo Kluk sice v tomhle veku zdvojoval, ale mluvit zacal pozde. Poradne az ve 2,5 letech.
Holkama sice vydává poměrně široký repertoár zvuku, ale nic konkrétního. A to ji je rok.
Jsem smířena s tím, ze mým dětem recova centra budou dozravat pozde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama