11 měsíční mimi - vývoj

3.4.20 11:02

11 měsíční mimi

Ahoj :mavam:
Dceři je dnes 11 měsíců bio věku (9,5mesicu korigovane)

Co umí vaše miminka v 11 měsících? :kytka: Abych se inspirovala. U dr jsme byli naposled v 8m 8)
A další kontrolu budeme mít v květnu při roční kontrole, tak abych se připravila :lol:

Dcera se plazi, jde na 4, zkouší lézt po 4. Sedí úplně sama i si sama sedne, postaví se o nabytek na dvě jakoby do stoje na kolinka a zkouší si :) stoupnout úplně. Říká - máma, táta, baba, deda, ne, ham, mňam.
Skládá věci dohromady a zase rozkládá. Dává věci na sebe a zase dolu. Děla “bum”, paci paci, paápá.
Když řeknu “kde je máma/pejsek” ví kde hledat.
Papa krasne, zvládá i kousky, hezky kouše. ALE nemá ještě žádný zub. Má natekly dasne ale žádný venku :nevim:
Jo a má 80cm a 10500g
Díky všem!!! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8745
3.4.20 12:01

Tak moje tri deti. V 11m presne:

1. neumela zadne slovo (mozna tata, ale tezko rict), lezla, nemela zadny zub, paci paci myslim ovladala, prekrasne vriskala a vztekala se, nesnesla nic nemixovaneho, umela nam schovavat klice, nekojena, odstavila se sama, ve 12m 73 cm a 7.8 kg.

2. umel nekolik slov, chodil, mel cca 4 zuby, brambory nekousal ale polykal, odmital nakrajene jidlo na kousky i kasovite, jeho obed musel vypadat stejne jako obed vsech ostatnich :mrgreen:, paci paci asi umel, kojen, ve 12m 76 cm a 8.75 kg

3. neumela zadne slovo, chodila, zubu plnou hubu, na paci paci a podobne cicoviny nemel nikdo cas a kdyz to nahodou zkousel, dockal se leda bojkotu :mrgreen:, kousala zdatne, kojena, ve 12m 76 cm a 9.14 kg.

Staci ;)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 17:28

Muj syn v 11 měsících už chodil zuby 4 jídlo spíš polyká než kouše do teď jeho jídlo musí vypadat jak naše jídlo respektive ji z mého talire říkal baba mama táta ham ham pá pá tady tutu(jako pití) ne ne ano a určitě jsem na něco zapomněla tam ukazuje uměl jak jsi veliký poslat pusu dát pusu paci paci vařila myšička kasicku skládat si nějak kostičky apod ale naši doktorku to teda moc nezajímalo pokrok vidí sama a v roce měl 9kg a 71 cm :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 19:58

@Hobitka
Super díky. :palec: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 19:58

@Dominika2018
Díky :palec: koukám ze mám nějaké velké dítě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 20:35

No ono je to většinou podle porodní váhy skoro všechny kámošky co mám měli větší miminko už od narození malý měl jen 2400 a třeba kámoška měla 4210 prospívají naprosto stejně přibývají stejně ale její holčička má při každé prohlídce o dvě kila víc takze malý měl v roce 9kg s její malá 11 kg a výška to nevim asi mám zakrslika :lol: :D dožene to v pubertě :mrgreen: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
3.4.20 20:46

V jedenácti měsících 10 kg. Chodí, sedí, dřepne si, točí se. Říká: mama, tata, baba, bara, bum, pac, tóto, mňam, ham, mimi. Nahoře 4 zuby, dole pět zubů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 21:48

@Dominika2018
No moje dcera měla 2600g a 47cm když se narodila :mrgreen: je o 1,5mesice narozena dřív takže byla malička :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 21:49

@smajlik40
Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 21:57

Coze :lol: :lol: tak to pěkně dohnala holka teda :lol: ale je fakt že můj malý toho někdy moc nesni prostě jak kdy hlavně že je zdravý a pribira a je v normě každopádně ty těžší děti to mají na chození a lezení náročnější než ty vychrtlouni :) a každé dítě je jiné můj malý se naučil třeba pět věci z ničeho nic pak je zase zapomněl a vzpomel si zpět asi za tři měsíce :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 22:08

@Dominika2018
No, 2600g při porodu a pousteli nás domu po 5 dnech a odchazely jsme rozkojeny a dcera 3000g :mrgreen: Říkám ji ze to je pěkný soudek :mrgreen: :mrgreen:
Jojo i dr mi to říkala, ze bude chodit později neboť je velká a těžká. Důležitý je ze leze, sedí, stoupá si.
A jak píšeš nejdůležitější je zdraví.!! :srdce:
Jinak teda ta moje je hroznej jedlik… ta za chvilku sní i mě :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
5.4.20 23:49

1.syn v 11m, 8 zubu, nechodil, čerstvě lezl, seděl, a obcházel nábytek, hlavně všechny spotřebiče, kde šlo něco mačkat. Jedl sám lzickou a vidličkou kousky, nepozřel koupený prikrm. Byl strašně hodný, společensky, miloval ukazovani v knížkách, všechny ty hříčky paci paci, kovej kovej, apod. Mluvil dokonce už ve dvouslovnych spojeních a těžší slova (babika tany tany, mami není, táta olá, kocika - kočička, titaja - kytara, atd.) Kakat už uměl na nocnik, přes den i curat, ale to i díky tomu, ze bylo léto. Hodně spal, dalo se s nim všude jít, i delší trasy autem. Kojeny. Váha 11,5kg

2. syn má 11m teď, naprostý opak. 10 zubu, nechodí, nesedi, ale kleci, leze, stojí jen na špičkách. Vyleze po žebříku nebo kamkoliv se mu podaří po nábytku vydrapat, taktéž ovládá spotřebiče. Od narození strašne moc brečí, vzteká se, nesnáší oblikani, prebalovani, cizi lidi, kočárek, jízdu autem, málo spi. Pořad by se jen nosil, když se na dva kroky vzdálím, už řve. Hračky ho moc nebaví, jen auta a rad se mazli s našimi psy. Hříčky a knížky ignoruje. Nemluví vůbec, jen když si hraje s auty, tak bbrrrm a když ukazuje prstikem, vztekle říká ťo! Rozumí pokynu dej, kde je, foukni do toho, udelej mala malá, hoď balónem, udělej haló haló telefonem. Ale neumí vůbec paci paci, mávat, skládat kostky. Jídlo dlouho nechtěl žádné, doteď je to boj, více si s nim hraje, než ji, neumí si sám držet hrnicek, flašku. Nočník vůbec, myslím ze ještě ani nepochopil, na co má plínky. Kojeny. Váha 12,5kg!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama