Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Halamka Dekuji oni na netu napisou jen neco malo tohle tam psany nebylo..Ale uz ho mame doma.
Tak jsem synovi koupila Sinupret od pondeli mu ho davam. A dneska se me pekne rozklaslal..Tak ja nevim jestli to je tim. ![]()
Na alergologii je třeba zadanka, ale u malych deti se toho moc nepozna, dceri ji delali ve 2letech (dřív nechteli ji to udelat) a pak po 2letech znovu a na nic neprisli. ted nas ceka znovu. Pokud ti zadanku vystavi, tak se rozhodne informuj na postup v danem alergologickem-imunologickem zarizeni, nekde totiž delaji jen z krve a to pak berou diteti az 8banek krve (jako nam….) ted jdeme na jinou a tam by měli to delat hlavne formou „kloboucku“ přísavky na kuzi a max 1-2banky krve. Jinak dcera trpi na rymu a kasel od 1roka a nic nezabira a tahne se to az do ted….. uz je po 2operacich nosnich mandli, ale nebylo zbyti, poprvé neslyšela jak mela vpacene usni bubinky od podtlaku z permanentni rymy v usich a po druhé mela nosni mandli uz na stupni 4 a dusila se…krcni mandle ma take zvetsene a bohužel nosni mandle ji opet dorostla, ale 3operaci ted oddalujeme az bude starsi. Kasel ji trapi uz pul roku ale bohužel ten lek co brala na noc na zklidneni se uz nevyrabi a na aerius je alergicka, zkus ale jestli by ti predepsali podpurnou léčbu Bronchowaxon, je to na podporu imunity dýchacího ustroji a ten nas přes zimu drzel nad vodou, bohužel letos dceri nasadili jedny ATB za druhými a museli jsme Bronchowaxon vynechat a dostali se do takového stadia… Jinak inhalator ti muze klidne napsat na ORL a na pojišťovnu, doporucuji ultrazvukovy. Inhalace dost na rymy a kasle od rymy pomahaji. Inhaluje se bud jen cista Vincentka nebo když ti na ORL predepisi, tak ještě s Mucosolvanem + Pamycoinem. A jestli ma permanentni rymu, tak na Orl dali dceri CROMOHEXAL ale netusim od kolika je let, vysusuje a zbavi rymy, akorát když se bere dlouhodobe, tak muze vysusit i ocni sitnice…. a na oplasknuti mandli, pokud jsou v normalnim stadiu a ne ve stadiu jak mela dcera mezi 3-4, tak dobře zabira homeopatikum LYMPHOMYOSOT. Kazdopadne ale pocitej, ze je třeba aby první 3tydny byl urcite doma a stranou jakehokoli dětského kolektivu, jinak ti chyti hned vse zpatky - nez mu ty podpurne leky zaberou a zacnou ho trosku chranit
Ahoj holky, taky mám stejný problém
malý 2.5 roky už měsíc a půl střídá rima kašel, zaclo to vše že skolkou, střídá se nám rima to vodnata to zhustne
no hrůza nevím už co dávat furt střikam mar a odsavam už mám pocit že to nikdy neskončí ![]()