16. den po transferu

Anonymní
30.5.21 08:23

16 den po transferu

Ahoj holky jsem 16 den po ET a 19 den po punkci. A 21 dní po Ovitrelle.
Cyklus mám právě 28-30 dní.

Brala jsem utrogestan (2–2-2),ale jen ze začátku první týden a pak to omezila na (0-0-2), protože jsem byla přesvědčena ze ET nevyšlo.
Menstruace nedorazila, test jsem ještě nedělala, protože mi bylo doporučeno testovat až 2-2,5 týdne od ET. Tak tedy raději čekám na ty 2,5 týdne. Otázka myslíte, že se to mohlo povést? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20754
30.5.21 08:33

Ty jsi svévolně omezila utrogestan? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 08:40

Ano, poněvadž, nemám žádný problém se svými vlastními hormony (už jsem těhotná byla a bez problému, než přišel jiný problém, který vedl k potratu)

A protože jak píšu jsem byla přesvědčena, že to nevyšlo… a to byl asi ten hlavní důvod..

Plus tedy jsem se dočetla, že se třeba bere celý první trimestr. Nebo někdy jen prvních 14 dní ta metodika podávání se různí gynekolog od gynekologa.
Já jej měla užívat 15 dní… a pak vysadit

• Citovat
  • Nahlásit
20754
30.5.21 08:46

:roll: tvoje blbost… Neotěhotněla jsi přirozeně, chybí ti v těle fáze od oplodnění vajíčka do jeho zahnízdění v děloze, takže tělo nereaguje jak má a neprodukuje hormony v optimálním množství. Proto se pro jistotu nasazuje utrogestan a jeho vysazení není na tobě, ale na posouzení lékaře. Jestli chceš vědět, zda jsi těhotná, tak si udělej test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 08:59

Dekuji za tvou odbornou diagnozu od pocitace ale pletes se.
zadne hormony mi bohudik nechybi.
otehotnela jsem prirozene a potratila v patem mesici.
co me vedlo k IVF tady rozebirat nebudu.. ale neni to hormalni problem.
prosim kdyz nemas nic krome rypani, tak nereaguj.

• Citovat
  • Nahlásit
1888
30.5.21 09:05

Pokud chces vedet jestli to vyslo, tak si udelej test :lol: nepredpokladam, ze by holky tady mely vesteckou kouli :lol: ja mela docela silnou carku uz desaty den do KET, takze pokud jsi tehotna, tak to musi byt uz na 100% videt na testu.

Jo a taky nemam problem s hormonama, ale pokud mi doktorka rekne, ze mam hormony jist mesic, tak je budu jist mesic a pokud rekne, ze je budu jist celych devet mesicu, tak to tak udelam a nebudu si vysazovat leky, protoze dite je pro me dulezitejsi nez muj pocit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
30.5.21 09:14

Neni třeba čekat. Test 16 den po ket už by musel být jasně pozitivní v kteroukoliv denní dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2327
30.5.21 09:22

Hele já teda určitě nechci nijak rýpat, ale to, co píše @Janli mi jako blbost teda nepřijde :think:
Určitě bych sama nesnižovala dávku Utrogestanu ( nebo jiných léků ), nechci tě strašit, ale že ti to možná nevyjde by pak mohla být tvoje chyba a vina :think:
To jsem ještě neslyšela, aby si takhle někdo upravoval léčbu :think: mám za sebou spoustu KETů a je pravda, že se Utroš v určitý dávce prostě bere a hotovo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754
30.5.21 09:23
@Anonymní píše:

Proč myslíš, že máš ten utrogestan, když ti podle tebe nic nechybí? Je rozdíl mezi přirozeným těhotenstvím a těhotenstvím po ivf, ale co ti budu vykládat, ty to přece víš líp než lékaři a navíc máš “pocit”…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
30.5.21 09:26

A víš, jak reaguje tělo, když se sníží hladina progesteronu?
Nevíš. Kdybys věděla, svévolně nevysazuješ. Riskuješ tím ztrátu možná uhnízděného embrya.
A kdybys dobře četla, co psala @Janli, dala bys ji za pravdu, protože pravdu má - tento cyklus není přirozený, proto máš nasazené hormony - bez ohledu na to, že jinak s hormony problém nemáš.
Kdys ten utrogestan vysadila? Jestli je to více než 5 dní a ještě ti nepřišla menses, šance by tu být mohla. Jestli se zadařilo nebo ne, ti test už ukáže.
Příště si svévolně s hormonální léčbou nezahrávej, když nevíš proč a jak fungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
30.5.21 09:32

Tady jsou dvě skupiny. Buď testují sotva den po pohlavním styku a následně loví duchy, nebo netestují, ale ptají se, jestli mohou být těhotné. Jako by názor uživatelek na emiminu měl být přesnější než těhotenský test :)
Těhotná být samozřejmě můžeš, udělej si test. Druhá možnost je rozhozený cyklus po stimulaci. Někomu blokuje menstruaci Utrogestan, ale to asi není tvůj případ, když jsi ho vysadila. Ovitrelle už by „falešně“ pozitivní výsledek na testu dělat neměl. Test koupíš v lékárně nebo i v drogerii :) V případě pozitivity bych nasadila zpět Utrogestan dle doporučení lékaře. Berou ho ženy s naprosto normálním hormonálním profilem. Určitě ti nijak neuškodí.

Příspěvek upraven 30.05.21 v 09:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
30.5.21 09:32
@Anonymní píše:
:lol: :lol: hele tohle je mazec, 50% zenskejch co chodi na IVF nema problem s vlastnima hormonama a telo je produkuje, ale verim, ze vetsina neni tak hloupa, aby leky vysadila, oni je v CAR nedavaj jen pro srandu kralikum.

Kazdopadne k dotazu, beres furt Utrogestan, nemusi MS dorazit, to ze Ms nedorazi neni znamka toho, ze to vyslo. Kazdopadne ikdyz pocuras test v 9 vecer, tak v tyhle fazi bude mit jasno, klidne testuj hned. Plno holek ma test pozitivni i 5.-6. den po transferu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
30.5.21 10:14

Nechápu proč lezeš k lékaři a mrhas jejich čas, když si potom stejně davkujes léky sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
30.5.21 10:38

Anonymní ty asi nic o ivf nevíš že?? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
1.6.21 09:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky jsem 16 den po ET a 19 den po punkci. A 21 dní po Ovitrelle.
Cyklus mám právě 28-30 dní.Brala jsem utrogestan (2–2-2),ale jen ze začátku první týden a pak to omezila na (0-0-2), protože jsem byla přesvědčena ze ET nevyšlo.
Menstruace nedorazila, test jsem ještě nedělala, protože mi bylo doporučeno testovat až 2-2,5 týdne od ET. Tak tedy raději čekám na ty 2,5 týdne. Otázka myslíte, že se to mohlo povést? :srdce:

Jestli ten utrogestan stale beres, tak muze MS blokovat. Vzdy jsem z CAR mela instrukci testovat po 14 dnech od transferu, takze si test udelej. Absolutne zde nema smysl fabulovat. Muzes byt stejne tak tehotna jako ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat